19. 10. 2017

Poškozené silniční zrcadlo a vlaková zastávka

Policisté z Frenštátu pod Radhoštěm během včerejšího dne zahájili úkony trestního řízení pro přečin poškození cizí věci. Tohoto trestného činu se měl v době od 13. do 17. října dopustit dosud neznámý pachatel, který ve Frenštátě pod Radhoštěm na ulici Bezručova, nedaleko železničního přejezdu, poškodil výplň dopravního zrcadla. Způsobená škoda byla vyčíslena na 14 tisíc korun a pachateli v případě dopadení hrozí až jeden rok za mřížemi. Po dosud neznámém výtržníkovi, který se dopustil trestného činu poškození cizí věci, pátrají od včerejšího dne také policisté z Nového Jičína. Tento měl od 10. října do 17. října letošního roku rozbít jednu ze skleněných výplní vlakové zastávky v Jeseníku nad Odrou. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun.

V obou případech žádáme občany, kteří by k těmto trestným činům mohli poskytnout jakékoliv informace, aby kontaktovali příslušná policejní oddělení (telefonní číslo na obvodní oddělení policie ve Frenštátě pod Radhoštěm 974 735 711, telefonní číslo na obvodní oddělení policie v Novém Jičíně 974 735 650), či zavolali na bezplatnou linku 158.

 

17. 10. 2017

Vražda na Karvinsku

Moravskoslezští kriminalisté 1. oddělení obecné kriminality zahájili úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin vraždy. Obviněný byl z tohoto skutku šedesátiletý muž, který v dopoledních hodinách dne 15. 10. 2017 v obci na Karvinsku zaútočil po předchozí slovní rozepři na osmačtyřicetiletého muže, kterého atakem usmrtil. Motivem byly osobní vztahy a nemalou roli ve zločinu sehrál alkohol. Kriminalisté na místě provedli ohledání, zajistili kriminalistické stopy, které zkoumají znalci, shromažďují veškeré informace ke zločinu. Byl podán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. V případě odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody až na osmnáct let vězení.

 

Na počátku hledal houby

Oznámení o ztrátě zbraně učinil 51letý muž. Ten se v neděli odpoledne vydal sbírat houby do lesa na Opavsku. V lese se měl věnovat popsané činnosti, přičemž měl později zjistit, že ztratil svou legálně drženou pistoli. Následně muž zbraň hledal, nicméně neúspěšně. Proto kontaktoval policisty na ostravském obvodním oddělení. V předmětném lesním porostu pak pátrali policisté jednoho z obvodních oddělení územního odboru Opava, přičemž byli povoláni i služební kynologové se psy. Po detailním propátrání téměř dvou kilometrů lesa, označil služební pes Top zalehnutím předmětnou zbraň. Ta již byla pokryta spadanou vegetací. Zbraň byla zajištěna, oznamovatel je podezřelý z přestupkového jednání.

 

Krádeže v prodejnách

Ostravští policisté prověřují okolnosti různých krádeží zboží v prodejnách. Zboží za zhruba 470 korun si měla do kočárku s dítětem uschovat 26letá žena. Ke skutku došlo dne 16. 10. 2017 kolem 09.45 hodin v jedné z prodejen v Ostravě-Porubě. Prostorem pokladen pak měla žena projít bez zaplacení předmětného zboží, neunikla však pozornosti strážného. V průběhu prověřování bylo zjištěno, že žena se mohla dopustit dalších pěti skutků v době od 13. 8. 2017 do 15. 10. 2017. Způsob spáchání byl obdobný, žena se měla zmocnit v různých prodejnách v Ostravě zboží a toto neuhradit. Celková škoda na majetku byla (v uvedených šesti případech) vyčíslena v prvotní výši přesahující 7 700 korun. K objasnění okolností události byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádež. Pachateli krádeže hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Policejní komisař zahájil trestní stíhání 29leté ženy pro přečin krádeže. Žena je podezřelá, že uschovala pět kusů másla do kabelky, načež měla projít pokladní zónou bez úhrady tohoto zboží. Předmětné jednání však neuniklo pozornosti pracovníka bezpečnostní služby. Ke skutku došlo dne 13. 10. 2017 kolem 12.40 hodin v jedné z ostravských prodejen. Škoda na majetku byla předběžně specifikována ve výši asi 300 korun. Žena přitom byla za přečin krádeže odsouzena k nepodmíněnému trestu, trest dosud nevykonala. Aktuálně jí hrozí další trest odnětí svobody až na tři léta.

Vyoral munici

Během nedělního odpoledne nahlásil na linku 158 devětatřicetiletý muž, že při práci na poli u Bílova vyoral munici z 2. světové války. Policisté zjistili, že se jedná o dělostřeleckou minu ráže 82 mm a místo nálezu zajistili do příjezdu pyrotechnika, který z důvodu bezpečnosti minu odpálil přímo na poli, kde byla nalezena.  Nejedná se o ojedinělý případ nálezu munice z druhé světové války. V sobotu v odpoledních hodinách nalezla třiačtyřicetiletá žena během procházky nedaleko sjezdovky Svinec na Novojičínsku dělostřelecký protiletadlový granát ráže 75 mm. Přivolaní policisté granát na místě zajistili do příjezdu pyrotechnika, který si jej následně převzal a odvezl k odborné likvidaci.

 

Odcizený zdroj ohradníku

Policisté z Kopřivnice zahájili v uplynulých dnech úkony trestního řízení pro přečin krádeže. Tohoto trestného činu se měl dopustit dosud neznámý pachatel, který během druhé poloviny minulého týdne odcizil na jednom z pozemků ve Štramberku zdroj elektrického ohradníku s autobaterií v celkové hodnotě téměř 10 tisíc korun. Pachatele může přijít toto jednání draho, jelikož v případě dopadení mu hrozí až dva roky za mřížemi. K úniku dobytka z důvodu nefunkčnosti ohradníku naštěstí nedošlo.

 

 

16. 10. 2017

Vydával se za bratra

Do vězení se nechtělo dvaačtyřicetiletému muži z Prahy, ten měl v červenci letošního roku nastoupit do věznice, kde si měl odpykat trest za předchozí trestnou činnost. Odsouzený muž měl do tří dnů od převzetí výzvy nastoupit do vězení, výzvy však nedbal a do výkonu trestu nenastoupil. V uplynulých dnech však jeho pobyt na svobodě definitivně skončil. Při silniční kontrole se muž pokoušel vydávat za svého bratra, přesto policejním poutům neunikl a byl zadržen. Novojičínští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizích práv a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za které mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.  

 

Krádež másla

Policejní komisař zahájil trestní stíhání 29leté ženy pro přečin krádeže. Žena je podezřelá, že uschovala pět kusů másla do kabelky, načež měla projít pokladní zónou bez úhrady tohoto zboží. Předmětné jednání však neuniklo pozornosti pracovníka bezpečnostní služby. Ke skutku došlo dne 13. 10. 2017 kolem 12.40 hodin v jedné z ostravských prodejen. Škoda na majetku byla předběžně specifikována ve výši asi 300 korun. Žena přitom byla za přečin krádeže odsouzena k nepodmíněnému trestu, trest dosud nevykonala. Aktuálně ji hrozí další trest odnětí svobody až na tři léta.

 

Krádež zavazadla

Zatím nezjištěný pachatel odcizil 53leté oběti zavazadlo s osobními věcmi. Čin byl spáchán dne 13. 10. 2017 kolem 13.45 hodin u prodejny v Ostravě. Neznámý využil situace, kdy poškozený seděl ve vozidle na parkovacím místě, vyhrazeném pro handicapované. Zavazadlo měla oběť při sobě. Škoda na majetku byla předběžně vyčíslena ve výši asi 4 700 korun (dosud neobjektivizováno znalcem). K objasnění okolnosti události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachateli tak hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Oděv motocyklistův

Ke krádeži několika kusů ošacení motocyklisty došlo dne 13. 10. 2017 v době od 2.20 hodin do 7.15 hodin. Pachatel oděv odcizil z garáže domu na Ostravsku. Škoda na majetku byla předběžně specifikována ve výši přesahující 60 000 korun. Pachateli krádeže hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

 

V noci v restauraci

Sdělení podezření pro přečiny krádež a poškození cizí věci si vyslechl 28letý muž. Muž byl přitom odsouzen pro přečin krádeže k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, přičemž jej vykonal v závěru července 2017. Muž je podezřelý, že poškodil sklo okna jedné z restaurací v Ostravě. Do provozovny měl vniknout a odcizit různé věci (klíče, parfém, tzv. číšnický flek apod). Z místa se měl snažit uniknout, nicméně byl zadržen. Po shromáždění důkazů si muž vyslechl sdělení podezření. Čin byl spáchán 13. 10. 2017 kolem 03.20 hodin.

 

Alkohol

Nestandardní způsob jízdy vozu upoutal pozornost policistů dne 13. 10. 2017 kolem 21.40 hodin v Ostravě. Řidič automobilu na pokyn k zastavení vozu zprvu nereagoval, vůz pokračoval v jízdě, aby jej řidič posléze zastavil uprostřed komunikace. Brzy byla zřejmá i příčina popsaného jednání. Orientační dechové zkoušky vykázaly hodnoty přesahující 2,5 promile alkoholu. V době, kdy byl 59letý muž schopen procesních úkonů si vyslechl sdělení podezření pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Muž se při výslechu k předchozímu požití alkoholu doznal. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení.

 

13. 10. 2017

Za USB flash disk až tři roky

Přečinu krádeže se v úterý dopustil čtyřiadvacetiletý muž z Ženklavy. Ten při návštěvě jedné z drogérií v Novém Jičíně vzal ze stojanu u pokladny USB flash disk a bez zaplacení z prodejny odešel. Pachatel však nejspíš nepočítal s tím, že jeho jednání bylo zaznamenáno bezpečnostním kamerovým systémem a policisté, díky výborné osobní znalosti poznají jeho totožnost. I když hodnota odcizeného USB flash disku byla necelých čtyři sta korun, je věc řešena jako přečin krádeže, jelikož muž byl za obdobné jednání již v minulosti odsouzen a to v březnu letošního roku, kdy mu okresní soud udělil podmíněný trest odnětí svobody v počtu 10 měsíců. Za odcizení USB flash disku mu nyní hrozí až tři roky za mřížemi.

 

Auto není trezor

O tom, že auto není trezor, se ve čtvrtek v ranních hodinách přesvědčil pětašedesátiletý muž z Jistebníku. Tomu ze středy na čtvrtek dosud neznámý pachatel po předchozím rozbití jednoho z oken na vozidle značky Citroën, odcizil fotoaparát včetně příslušenství v celkové hodnotě 35 tisíc korun. Pachatel se svým jednáním dopustil přečinu krádež, za který mu v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

 

11. 10. 2017

 

Opilá žena bourala během stometrové jízdy

Dopravní nehodu způsobila šestačtyřicetiletá žena, která se v jedné z obcí na Bílovecku bez svolení zmocnila vozidla svého příbuzného. Žena ovlivněna alkoholem se s vozidlem značky Chevrolet měla vydat na „téměř stometrovou“ jízdu, během které dojela k místnímu hostinci, do jehož budovy dvakrát narazila. I přes to, že během nárazu došlo k značnému poškození jednoho z kol, pokračovala v jízdě až do chvíle, kdy jí vozidlo nedaleko místa, kde se jej zmocnila, zcela vypovědělo službu. Zde se po chvíli dostavila policejní hlídka, která ženě při dechové zkoušce naměřila téměř tři a půl promile alkoholu v dechu. Policisté ženě ihned na místě zadrželi řidičský průkaz a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a přečin neoprávněné užívání cizí věci, za který ji hrozí až tři roky za mřížemi. Škoda, kterou během své krátké jízdy způsobila, byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun.

  

 

Vandal způsobil škodu za sto tisíc

Během středečního dopoledne zaparkovala pětašedesátiletá žena své vozidlo značky Subaru na ulici K. Schwarze v Novém Jičíně. Když se k němu po hodině vrátila, zjistila, že lak vozidla je na mnoha místech poškrábaný. Dosud neznámý výtržník způsobil v laku mnohočetné rýhy v délce až 160 centimetrů. Škoda byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun. Policisté po pachateli, který se svým jednáním dopustil trestného činu poškození cizí věci, intenzivně pátrají. V případě dopadení mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

Výtržnictví

Policejní komisař zahájil trestní stíhání 56letého muže pro trestný čin výtržnictví. Pro tentýž skutek byl muž v minulosti odsouzen. Policejní komisař učinil podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, přičemž soud muže do vazby vzal. Ke skutku došlo dne 4. 10. 2017 kolem 15.00 hodiny v jednom z ostravských parků. Muž je podezřelý, že se na místě veřejnosti přístupném obnažen uspokojoval masturbací. Předmětné spatřila i nezletilá 14letá žákyně, která se vracela ze školy. Dítě se leklo a z místa uteklo. Po oznámení incidentu započalo pátrání po podezřelém muži, policisté v průběhu prověřování vytipovali konkrétního podezřelého. Ten se k činu doznal, odůvodnil toto jednání vlivem alkoholu. Muž byl přitom odsouzen za obdobnou trestnou činnost k trestu domácího vězení a současně mu bylo uloženo ochranné léčení. I přes uvedené se měl muž v době, kdy měl setrvávat dle uloženého alternativního trestu v místě svého bydliště, na veřejnosti dopouštět popsaného chování. Aktuálně tedy muži hrozí další trest odnětí svobody až na tři léta.

 

9. 10. 2017

Zraněná cestující

Ostravští policisté prověřují okolnosti události, při které byla vážně zraněna 87letá cestující. Ke skutku došlo dopoledne 7. 10. 2017 v Ostravě. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že z autobusu vystupovali cestující na zastávce, následně se měl řidič rozjet. Zřejmě přehlédl z autobusu vystupující ženu, načež mělo dojít k jejímu zachycení. Žena utrpěla vážná poranění, jejichž léčení pravděpodobně přesáhne dobu šesti týdnů. K objasnění okolnosti události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Pachateli skutku tak hrozí trest odnětí svobody až na čtyři léta. Policisté provedli ohledání místa, zajistili dokumentaci místa a zjišťují veškeré okolnosti skutku.

 

Vandal poškodil domovní zvonky, škoda 11 tisíc

Během uplynulých dnů zahájili Novojičínští policisté úkony trestního řízení pro přečin poškození cizí věci. Toho se v první polovině září letošního roku dopustil dosud neznámý pachatel, který na ulici Bezručova v Novém Jičíně poškodil panel vnějších domovních zvonků. Věc byla původně šetřena jako přestupek proti majetku a po vyčíslení škody, která byla stanovena na více jak 11 tisíc korun, byla překvalifikována na výše uvedený přečin, za který hrozí pachateli v případě dopadení až jeden rok za mřížemi.

 

Padák se mu nehodil

Dosud neznámý pachatel od středy do pátku vnikl nezjištěným způsobem do zaparkovaného vozidla Volkswagen na ulici Vančurova v Novém Jičíně. Toto vozidlo prohledal a odcizil z něj batoh, ve kterém se nacházely věci na paragliding včetně paraglidistického padáku, helmy a kombinézy za více jak 68 tisíc korun. Pachatel se však nejspíš domníval, že obsah batohu bude zcela jiný, jelikož odcizené věci následně o pár ulic dál pohodil do křoví, kde byly nalezeny náhodnou kolemjdoucí a předány zpět svému majiteli. Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže a po pachateli, kterému hrozí trest odnětí svobody až na pět let, intenzivně pátrají.

 

6. 10. 2017

Neuposlechnutí výzvy

Ve středu v odpoledních hodinách navštívil čtyřiadvacetiletý muž z Kopřivnice jednu z místních restaurací. Ten se poté, co mu obsluha odmítla z důvodu jeho značné podnapilosti nalít další alkohol, začal chovat agresivně. Na místo se dostavila policejní hlídka, která agresivního muže opakovaně vyzvala, aby danou restauraci opustil. Podnapilý muž na tyto výzvy nereagoval a odmítal odejít, kdy po použití donucovacích prostředků byl policisty zajištěn a převezen k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Dechovou zkouškou u něj byla naměřena hodnota přesahující tři promile. Neuposlechnutím výzvy se muž dopustil přestupku proti veřejnému pořádku, za který mu nyní hrozí pokuta až do výše 10 tisíc korun.

 

Nebezpečí střetu se zvěří

Ve čtvrtek, po osmé hodině večerní, došlo nedaleko obce Palačov ke srážce osobního vozidla Renault Laguna se zvěří. Osmapadesátiletému řidiči vběhli těsně před vozidlo směrem od pole dva divočáci, na což již nestihl zareagovat. Během srážky došlo k usmrcení obou divočáků a poškození vozidla. Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Nejedná se o jedinou dopravní nehodu se zvěří, ke které na Novojičínsku ze čtvrtku na pátek došlo. Policisté z dopravního inspektorátu vyjížděli k další třem případům. Vzhledem k ročnímu období dochází k větší migraci zvěře, a proto upozorňujeme řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti, zvláště v brzkých ranních a večerních hodinách.

 

Loupež

Trest odnětí svobody v délce až deseti let hrozí 31letému muži. Ostravský policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin loupeže. Ke skutku došlo dne 4. 10. 2017 kolem 13.30 hodin na chodníku v Ostravě-Mariánských Horách. Muž je podezřelý, že se zezadu snažil zmocnit tašky procházejícího 71letého chodce. Poškozený nesl zavazadlo přes rameno. V tašce měla oběť uloženy věci osobní povahy – brýle, písemnosti apod. Podezřelý měl oběť strhnout na zem, o zavazadlo se pak měli přetahovat. Díky poškození popruhu tašky se podezřelému mělo podařit předmětného se zmocnit a z místa utéci. Oběť informaci oznámila na tísňové lince. Policisté oddělení hlídkové služby zjistili prvotní informace ke skutku a okamžitě započali po podezřelém pátrat. Po několika minutách byl podezřelý vypátrán a zadržen. U sebe měl mít část věcí poškozeného. Další věci oběti měl muž odhodit a byly nalezeny v kontejneru na odpad. Po shromáždění důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání muže pro zvlášť závažný zločin loupeže a učinil podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

 

Poškozený autobus

Ostravští policisté pátrají po pachateli, který dne 5. 10. 2017 před 22.00 hodinou poškodil v Ostravě okno projíždějícího autobusu. Neznámý měl zasáhnout okno jedoucího autobusu taškou, v důsledku uvedeného pak došlo k rozbití skla. Cestující zraněni nebyli. K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin poškození cizí věci.

 

Výzva policie

Dne 4. října 2017 v době kolem 12:30 hodin došlo na křižovatce ulic 1. Máje a Železárenská v Ostravě – Mariánských horách k dopravní nehodě osobního motorového vozidla tovární zn. Mercedes Benz a motocyklu zn. Ducati. Při nehodě došlo k lehkému poranění řidiče motocyklu. Střetu měly předcházet kolizní situace obou dopravních prostředků. Ve výpovědích obou řidičů jsou zásadní rozpory k příčině nehody. Z tohoto důvodů žádáme případné svědky, kteří mohou přispět k objektivnímu posouzení okolností šetřené události, nechť nás kontaktují na kterékoliv služebně Policie České republiky, bezplatné lince 158 nebo na služební telefonní lince 974 725 596. Za případnou pomoc předem děkujeme.

 

4. 10. 2017

Kvůli spánku u herního automatu přišel o 10 tisíc

Šestačtyřicetiletý muž usnul v úterý v brzkých ranních hodinách během své návštěvy jedné z kopřivnických heren před herním automatem. Tohoto využil dosud neznámý pachatel, který spícího muže připravil o jeho peněženku, kterou měl uschovanou v příruční tašce, jenž měl zavěšenou u pasu. Muž pak po probuzení zjistil, že kromě peněženky přišel o vše, co v ní měl uschované a to osobní doklady, platební kartu a finanční hotovost ve výši 10 tisíc korun. Pachatel se svým jednáním dopustil trestného činu krádeže a trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které může v případě dopadení strávit až dva roky za mřížemi.

 

Z restaurace odcizil 17 lahví alkoholu

Dosud neznámý pachatel se v noci z neděle na pondělí vloupal do jedné z kopřivnických restaurací. Nejprve blíže nezjištěným způsobem překonal hlavní vstupní dveře a poté do dveří vedoucích do skladu prorazil otvor, díky kterému do skladu vnikl a odcizil z něj mimo jiné 17 láhví alkoholu. Následně se stejným způsobem vloupal do kanceláře, ze které si odnesl finanční hotovost ve výši 13 tisíc korun. V budově restaurace se pokusil také vloupat do zabudovaného trezoru, což se mu však nepodařilo. Policisté již v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže a po pachateli, který svým jednáním způsobil škodu ve výši téměř 23 tisíc korun, intenzivně pátrají. V případě dopadení mu hrozí až dva roky za mřížemi.  

 

Krádeže z kabelek

Chvilkové nepozornosti tří poškozených využil dosud neznámý pachatel, či pachatelé, k odcizení věcí z kabelek. Ke skutkům došlo v sobotu nad ránem v provozovnách v centru Ostravy. Přesto, že všechny mladé ženy měly kabelky zavěšeny přes rameno a tedy v relativním „bezpečí“, v nestřeženém okamžiku byly okradeny. Jedna z žen „přišla“ o mobilní telefon, čímž jí byla způsobena škoda ve výši téměř 3 000,- Kč, druhá o peněženku s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí s celkovou škodou přes 2 000,- Kč. Třetí ženě byl zcizen nejen telefon, ale také peněženka s doklady a hotovostí, takže vyčíslená škoda přesáhla 3 500,- Kč. Ze spáchání přečinů krádeže, případně neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí pachateli či pachatelům trest odnětí svobody až na dva roky.

 

2. 10 2017

Dopravní nehoda – výzva policie

Dne 27. září 2017 v 14:35 hodin došlo v Kopřivnici – Vlčovicích k dopravní nehodě. Stalo se tak u rodinného domu č. p. 92, v místě tříramenné křižovatky. Dosud neustanovená řidička, s vozidlem značky Škoda Felicia, žluté barvy, nezjištěné registrační značky jedoucí ze směru od Frenštátu pod Radhoštěm směrem k silnici č. I/58, při průjezdu výše uvedené křižovatky nedala přednost v jízdě, z pravé strany (ze směru od Lubiny) ke křižovatce přijíždějícímu cyklistovi .  Řidička přední části svého vozidla narazila do cyklisty, který po střetu i s jízdním kolem upadl před vozidlo na komunikaci. Řidička ihned zastavila a se spolujedoucím začali cyklistovi pomáhat. Ten na místě dopravní nehody uvedl, že věc nechce nijak řešit. Řidička i s mužem z místa nehody odjeli pryč. Posléze cyklista zjistil, že při nehodě došlo k poškození jeho jízdního kola a navíc ho začalo bolet na hrudníku. Z tohoto důvodu dopravní nehodu oznámil na policii a následně byl z místa převezen vozidlem záchranné služby do nemocnice v Novém Jičíně. V této souvislosti hledá Policie ČR svědky této dopravní nehody.

Policisté žádají občany, kteří by mohli k této události podat jakékoliv informace, aby tyto informace sdělili osobně na kterékoliv oddělení Policie ČR, či na telefonní číslo. 974 735 584 nebo na linku 158.

 

Neuposlechnutí výzvy

Jednačtyřicetiletý muž v noci z pátku na sobotu fyzicky napadl svou o patnáct let mladší přítelkyni. Tu v jednom z bytů v Suchdole nad Odrou šestkrát udeřil do hlavy. Napadená žena následně z bytu odešla a zavolala na místo policii. Útočník přivolané policisty i napadenou ženu vulgárně urážel, a i přes výzvu, aby zůstal na místě, se pokusil odejít. V tu chvíli byl po použití donucovacích prostředků hlídkou zajištěn a následně převezen na protialkoholní záchytnou stanici, jelikož při dechové zkoušce u něj byla naměřena hodnota přesahující dvě a půl promile alkoholu. Muž se svým jednáním dopustil přestupku proti občanskému soužití a přestupku proti veřejnému pořádku, za které mu nyní hrozí pokuta až do výše 20 tisíc korun.

 

Jízda v protisměru

V neděli v dopoledních hodinách nahlásilo na linku 158 několik účastníku silničního provozu, že na frekventované silnici číslo I/48, mezi Novým a Starým Jičínem, se v protisměru pohybuje osobní motorové vozidlo značky Opel Astra. Na základě oznámení bylo toto vozidlo zastaveno hlídkou obvodního oddělení v Novém Jičíně u obce Polom. Jeho šedesátiletý řidič byl při jednání s hlídkou zmatený a dezorientovaný a vůbec nevěděl, že se jízdy v protisměru dopustil. U řidiče byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Následně bylo zjištěno, že muž, který v protisměru ujel celkem 15 kilometrů, je silný cukrovkář, kdy lékař přivolané přivolané záchranné služby konstatoval, že prodělal hypoglykemický šok, načež musel být převezen do nemocnice k dalšímu vyšetření.

 

Pár týdnů

Znovu ve věznici nyní pobývá 35letý muž. Poslední trest odnětí svobody vykonal letos (v polovině srpna). Odsouzen byl za majetkovou trestnou činnost k trestu odnětí svobody na dvě léta. Muž je aktuálně opět podezřelý z trestného činu krádeže (spáchaný dílem dokonaným, dílem nedokonaným ve stadiu pokusu) a dále porušování domovní svobody. Protiprávního jednání se měl dopouštět od 30. 8. 2017 (tedy zhruba po dvou týdnech, co ukončil výkon trestu) do 28. 9. 2017 a to v celkem sedmi případech. Způsob spáchání činů byl obdobný. Muž měl zpravidla překonat oplocení většinou rodinných domů, načež se měl zmocnit měděných okapových svodů (a dalšího předmětného materiálu – kolen, objímek) či parapetu (z objektu firmy). V jednom z případů měl být vyrušen psem (materiál zůstal na místě činu), v dalším obyvatelem domu (věcí se nezmocnil). Svody měl z budov vytrhávat (došlo i k poškození omítky). Předmětné krádeže byly spáchány zejména v Ostravě-Zábřehu (jednou ve Slezské Ostravě). Po shromáždění důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání 35letého muže a učinil podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soud muže do vazby vzal. Pachateli skutku nyní hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. Muž se k protiprávnímu jednání doznal.

 

27. 9. 2017

Během hlídání si přišel na více jak 260 tisíc“

Policisté v uplynulých dnech zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Těchto trestných činů se měl dopustit dvaapadesátiletý muž z Příbora, který docházel do bytu své známé, aby zde hlídal jejího syna. Žena však netušila, že toto hlídání jí bude stát více jak 260 tisíc. Muž totiž našel v bytě uschovanou její platební kartu, kterou neváhal použít. Od února do srpna letošního roku s touto kartou, ve chvílích kdy měl pečovat o syna poškozené, osmnáctkrát navštívil nedaleké bankomaty, ve kterých učinil výběry různých finančních částek. Danou platební kartu poté vždy vrátil na místo, kde ji měla žena uschovanou bohužel i s poznačeným pinem.Muž se policistům ke svému jednání doznal a nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

 

Husky nedorazil

Netradiční podvod s tradičním výsledkem prověřují ostravští policisté. Šestapadesátiletá poškozená z Ostravy si na sociální síti vyhlédla inzerát na darování psa rasy Husky. Inzerent psa nabízel za podmínky, že si nový majitel musí zaplatit přes kurýrní službu pojištění přepravy ve výši devět set euro. Žena s podmínkou souhlasila a ze svého účtu částku zaslala. Neznámý příjemce peníze vyzvedl v Turecku. Psa však do dnešního dne nedodal. V případě, že bude inzerent vypátrán, tomuto hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

 
 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice