23. 6. 2017

Vloupání do drogerie

Policisté z Nového Jičína v uplynulých dnech zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže a přečin poškození cizí věci. V noci na úterý se dosud neznámý pachatel vloupal do jedné z prodejen drogerie na Novojičínsku. Do objektu se dostal přes střechu přilehlé garáže a následně si odtud odnesl kosmetické zboží v hodnotě téměř 10 tisíc korun. Během vloupání se také pokusil z uzavřené kasy odcizit uloženou finanční hotovost. I když se mu zámek uzamčené kasy překonat nepodařilo, způsobil samotným poškozením kasy škodu ve výši 30 tisíc korun. Pachateli hrozí v případě dopadení až dva roky za mřížemi.  

 

Výzva policie

Dne 12. 5. 2017 v době kolem 13:45 hodin došlo v Ostravě – Vítkovicích v Dolní oblasti Vítkovice ke sražení chodce osobním motorovým vozidlem. V době pořádání kulturní akce Majáles u provizorní vjezdové brány z nezjištěných příčin narazil řidič vozidla, zřejmě typu SUV s předním chromovaným rámem, zezadu do osmačtyřicetiletého muže. Ten utrpěl lehké poranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Řidič vozidla měl následně po domluvě s poškozeným z místa odjet. Tímto žádáme svědky této nehody, kteří by mohli podat jakékoliv informace k jejímu průběhu, k řidiči vozidla nebo samotného řidiče vozidla, který měl účast na dopravní nehodě, nechť nás kontaktují na kterékoliv služebně Policie České republiky, bezplatné lince 158 nebo na služební telefonní lince 974 725 254. Za případnou pomoc předem děkujeme.

 

20. 6. 2017

Dopravní nehoda – výzva policie

Dne 31. května 2017 v 13:25 hodin došlo v Kopřivnici k dopravní nehodě. Stalo se tak na ulici Záhumenní, za křižovatkou s ulicí Alšova, ve směru od Štramberku do centra. Řidička osobního vozidla značky Mazda tmavě červené barvy při jízdě v uvedeném směru narazila přední částí vozidla do zadního kola cyklistky, která přejížděla z levého jízdního pruhu do pravého jízdního pruhu. Následkem střetu cyklistka upadla na přední kapotu vozidla a poté na komunikaci, přičemž utrpěla zranění a byla z místa převezena vozidlem záchranné služby. V této souvislosti hledá Policie ČR svědky této dopravní nehody.

Policisté žádají občany, kteří by mohli k této události podat jakékoliv informace, od samovolného rozjetí vozidla až po střet s chodkyní, aby tyto informace sdělili osobně na kterékoliv oddělení Policie ČR nebo na telefonní číslo 974 735 580 nebo na linku 158. Za pomoc děkujeme!

 

Smrt na silnici

Ostravští policisté započali prověřovat okolnosti tragické dopravní nehody, ke které došlo dnes 21. 6. 2017 kolem 02.40 hodin v Ostravě-Staré Bělé na Plzeňské ulici (ve směru jízdy od Krmelína k ulici Mitrovická). Osmatřicetiletý řidič vozu zn. Audi 80 pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy vzdálenosti, na níž měl rozhled a nestačil již zastavit před na vozovce ležící 45letou ženou. Na ležící osobu sice řidič reagoval, nicméně i přes brzdění na tělo najel. Poškozená utrpěla zranění, kterým na místě podlehla. Komunikace v místě události není osvětlena veřejným osvětlením.

Policisté provedli ohledání místa dopravní nehody, topografickou i fotografickou dokumentaci. Řidič nebyl ovlivněn alkoholem. Policejní komisař nařídil soudní pitvu zesnulé. K objasnění okolnosti události jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečin usmrcení z nedbalosti. Přivítáme jakékoli informace svědků k této tragické dopravní nehodě na lince 158. Za pomoc veřejnosti děkujeme.

 

 

20. 6. 2017

Za šest sazenic konopí až pět let za mřížemi

Novojičínští policisté ze skupiny kriminální policie a vyšetřování v uplynulých dnech zahájili úkony trestního řízení pro přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy ve stádiu pokusu. Třiadvacetiletý muž v pronajatém bytě v Novém Jičíně od počátku měsíce dubna letošního roku pěstoval v květináčích za oknem šest rostlin konopí.

Podle zjištěných skutečností měl v úmyslu tyto rostliny sklidit, usušit a dále zpracovat na cílovou drogu marihuanu. Tuto omamnou a psychotropní látku chtěl následně užít pro svou potřebu a pro výrobu konopných mastí. Za výše uvedené jednání hrozí muži až pět let za mřížemi.

 

Svatební šaty

Ostravští policisté pátrají po dosud neznámé osobě, která se zmocnila dopoledne 19. 6. 2017 peněženky s doklady 30leté poškozené. Žena zavazadlo s peněženkou, doklady a platební kartou odložila na sedačce jednoho ze svatebních salónů v Ostravě. Pachatel (či pachatelka) využili nepozornosti oběti, v době zkoušení svatebních šatů, a z kabelky odcizil(a) peněženku. Škoda na majetku byla předběžně specifikována ve výši asi 3 200 korun. K objasnění okolnosti události jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

 

Hledá se trombon

K odcizeným hudebním nástrojům v Ostravě „přibyl“ trombon. Ostravští policisté pátrají jak po pachateli krádeže a poškození cizí věci, tak po odcizeném hudebním nástroji. 30letá žena ponechala trombon v zaparkovaném motorovém vozidle. Zatím neznámý pachatel rozbil sklo zavazadlového prostoru osobního vozu a odcizil uložený hudební nástroj trombon zn. Bach, umístěný v obalu. Škoda na majetku byla předběžně specifikována ve výši asi 55 000 korun (uvedené dosud neobjektivizováno znalcem). K činu došlo v době od 16 hodin dne 17. 6. 2017 do 08.40 hodin dne 18. 6. 2017 v Moravské Ostravě. Pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Krádež geody

Mezi nezvyklé předměty zájmu pachatelů zřejmě náleží i geoda, kterou odcizil zatím neznámý pachatel dne 15. 6. 2017 kolem 10 hodiny v jedné z ostravských prodejen. Podezřelý využil nepozornosti přítomných a nejprve překonal zajištění upevněné geody, načež ji odcizil. Odcizená geoda citrínu měla vážit zhruba 25 kilogramů. Cena byla předběžně vyčíslena ve výši asi 14 000 korun. K objasnění okolnosti události jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže.

 

19. 6. 2017

Odvolání pátrání po pohřešované osobě 

Policie ukončila pátrání po pohřešované osobě Václav HRABOVSZKÝ z Kopřivnice, které vyhlásila 15. června 2017, poté, co se hledaný vzdálil ze svého bydliště na ulici Komenského a nedal o sobě vědět. Tento muž byl vypátrán 19. 6.2017 v pořádku. Pátrání bylo odvoláno.

 

Opilý řidič způsobil dvě dopravní nehody

Řidič pod vlivem návykových látek způsobil v sobotu odpoledne hned dvě dopravní nehody. Čtyřiašedesátiletý muž pod vlivem alkoholu během řízení vozidla Opel Astra přejel v Kopřivnici do protisměru, kde narazil do zaparkovaného vozidla značky Fabia. I přes to však v jízdě pokračoval a v obci Vlčovice, v mírně levotočivé zatáčce, vyjel mimo pozemní komunikaci a havaroval do silničního příkopu. Policisté u výše uvedeného řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu přes 1,7 promile alkoholu v dechu. Muž se svým jednáním dopustil trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který muže strávit až tři roky za mřížemi.    

 

Další případ řidiče pod vlivem návykových látek řeší policisté z Příbora. Během sobotního večera chtěli provést silniční kontrolu u vozidla Opel Vectra, které jelo po ulici Štramberská. Řidič tohoto vozidla však na pokyny policistů k zastavení vozidla zareagoval tím, že sešlápl plyn a začal hlídce ujíždět. Po deseti kilometrech jízdy ujíždějící řidič nezvládl řízení a na kruhovém objezdu narazil levou částí vozidla do obrubníku. Vozidlo se díky tomuto nárazu stalo nepojízdným a pronásledovaný řidič se následně pokusil z místa utéct. Zastavil se až na výzvu jednoho z policistů. Následně bylo zjištěno, že se jedná o pětadvacetiletého muže z Krnovska, kterému byl v únoru letošního roku zadržen řidičský průkaz. Policisté u tohoto řidiče provedli orientační test na přítomnost návykových látek, který byl pozitivní na Amfetamin/Metamfetamin.

 

16. 6. 2017

Gallus gallus f. domestica

Neobvyklý případ musí „rozlousknout“ ostravští kriminalisté. Včerejšího dne přijali policisté ostravského oddělení oznámení o možném týraní psa v Ostravě – Mariánských Horách. Ten měl být údajně již druhým dnem svázán v pytli na balkoně bytového domu. Poté co se na místo dostavila policejní hlídka, zjistila, že se skutečně na balkoně v prvním nadzemním podlaží nachází lýkový pytel. Na tomto pytli byl patrný pohyb uvnitř uzavřeného zvířete. Pro tento pohyb hrozilo, že pytel propadne mezi zábradlím na zem. K tomuto také po malé chvíli došlo, kdy pytel byl však policisty zachycen do již přípravné deky. Překvapení na policisty čekalo ve chvíli, kdy pytel rozvázali. Uvnitř nebyl pes majitele bytu, ale šest slepic domácích. Z toho dvě již byly uhynulé.

Policisté následně zjistili od majitele slepic, že tyto dostal 14. června 2017 v práci. Slepice chtěl následně zabít ke konzumaci. K tomuto se však již neměl pro svou pracovní vytíženost v daný den dostat. Večerní kontrolou slepic nezjistil žádný úhyn, ranní kontrolou slepic muž zjistil, že jedna již uhynula. Rozhodl se, že zbylé slepice usmrtí odpoledne po práci, k čemuž nedošlo, jelikož na základě oznámení byla spuštěna „záchranná akce“. K věci měl uvést, že si jen neuvědomil, že by pobyt v pytli slepicím mohl vadit. Uhynulé slepice si na místě převzala veterinářka, k příčině úhynu, uvedla, že se zřejmě jednalo o přehřátí, dehydrataci a udušení.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat. Zákon pamatuje na takovéto jednání trestem odnětí svobody až na tři léta. To zda padne v dané věci obvinění, záleží na výsledku vyšetřování, na výsledcích odborných a znaleckých zkoumání, které budou případně vypracovány.

 

15. 6. 2017

Řekla, že se o to postará a provozovnu zapálila

Ostravští kriminalisté zaznamenali úspěch při objasnění komplikovaného případu. V první polovině května letošního roku policisté přijali oznámení o zahoření provozovny elektroopravny v Ostravě – Zábřehu. Bylo zjištěno, že z opravny bylo odcizeno několik kusů elektroniky. Požár byl založen z důvodů maskování tohoto vloupání. Kriminalisté zjistili, že skutku se měli společně dopustit padesátiletý muž se svou sedmadvacetiletou družkou. Po vloupání muž začal „zmatkovat“, že nebude problém pro policisty na něj přijít. Žena se ho snažila uklidnit s tím, že se o vše postará a do opravny se vrátila. Pomoci zde nalezených věcí způsobila zahoření prostor. 

Způsobená škoda byla v současné době vyčíslena na částku přesahující šedesát tisíc korun. Tato bude zřejmě ještě navýšena škodu způsobenou požárem provozovny. Oběma hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Výtržnictví a poškození cizí věci

Teleskopickým obuškem poškodil vozidlo. Policisté z obvodního oddělení Bílovec zahájili úkony trestního řízení směřující k prověření a objasnění skutečností, které nasvědčují spáchání přečinu výtržnictví a přečinu poškození cizí věci. Podle dosud zjištěných informací, měl osmatřicetiletý muž Ostravy přistoupit s vysunutým teleskopickým obuškem k zaparkovanému vozidlu značky Škoda Octavia, ve kterém seděl majitel vozidla a vyzývat ho křikem k vystoupení. Majitel se ve vozidle uzamkl, načež agresor začal chodit okolo a teleskopickým obuškem rozbíjel různé části vozidla a po té z místa odjel. Svým jednáním způsobil škodu převyšující 10 tisíc korun. Celý incident se odehrál v jedné z obcí na Bílovecku. V případě prokázání viny hrozí pachateli až dvouletý trest odnětí svobody.

 

Heroin převážel vlakem

Služební pes Fram ostravských celníků vyčenichal 53 gramů heroinu. V úterních nočních hodinách prováděla hlídka Mobilního dohledu Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj běžnou kontrolní činnost. Zaměřila se na kontrolu vlakové soupravy EX 545 Hutník ve směru na Ostravu. Celníkům pomáhal i služební pes Fram, který je vycvičený na vyhledávání omamných a psychotropních látek. Kvalitu svého výcviku ukázal právě při kontrole vlaku, kdy označil jednoho z cestujících. Kontrolovaná osoba vyložila na stůl všechny své věci – jízdenku, cigarety, zapalovač a růžové pouzdro na brýle, které obsahovalo heroin. To potvrdil test. Muž byl seznámen s dalším průběhem kontroly a po provedení všech nezbytných úkonů byl doprovozen do stanice Ostrava – Svinov, kde již čekal služební vůz. 

 

14. 6. 2017

Výborná práce policejních psovodů

Díky dobré práci policejního psovoda z Nového Jičína se v noci na neděli podařilo dopadnout dva pachatele krádeže. Dva muži ve věku dvaačtyřicet a sedmatřicet let během dané noci vstoupili nezajištěnou bránou na pozemek jednoho z Novojičínských podniků, kde následně z garáže odcizili skútr v hodnotě 10 tisíc korun. Výše uvedených mužů si při běžném výkonu služby všiml policejní psovod, kterému přišli podezřelí, rozhodl se je sledovat, díky čemuž byli pachatelé následně policejním orgánem zadrženi i s odcizeným skútrem, který byl navrácen zpět svému majiteli. Následným šetřením bylo zjištěno, že oba pachatelé byli za obdobný skutek již v minulosti odsouzeni a nyní jim hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Nejedná se o ojedinělý případ, kdy se díky policejním psovodům z Nového Jičína podařilo během posledních dnů dopadnout pachatele krádeže. V minulém týdnu se dva muži vloupali do jedné z prodejen na Novojičínsku. Po překonání skleněné výplně vstupních dveří si z prodejny odnesli spotřební zboží včetně alkoholu a tabákových výrobků a svým jednáním způsobili celkovou škodu přesahující 25 tisíc korun. Policisté začali po pachatelích této trestné činnosti ihned pátrat, kdy díky důkladnému šetření policejního psovoda byli za pomoci služebního psa i s odcizeným zbožím a dalším komplicem zadrženi na nedalekém vlakovém nádraží.

 

13. 6. 2017

Dopravní nehoda – výzva policie

Dne 12. června 2017 v 12:40 hodin došlo v Novém Jičíně k dopravní nehodě. Stalo se tak na ulici Generála Hlaďa, za křižovatkou s ulicí K Nemocnici, ve směru ke kruhovému objezdu číslo 4. Řidič nákladního (dodávkového) vozidla značky Renault bílé barvy po zastavení vozidla, před uvedenou křižovatkou u květinářství, toto řádně nezajistil proti samovolnému pohybu a vozidlo opustil. Vozidlo se samo ozjelo, projelo křižovatkou, za kterou najelo na chodník vlevo vedle komunikace, kde přední částí vozidla narazilo do sloupku dopravní značky, následně srazilo zde procházející chodkyni, která upadla pod vozidlo, které následně narazilo do zdi domu, kde zůstalo stát. Střetem došlo k poškození dopravního značení a zranění chodkyně, která byla z místa převezena vozidlem záchranné služby. V této souvislosti hledá Policie ČR svědky této dopravní nehody.

Policisté žádají občany, kteří by mohli k této události podat jakékoliv informace, od samovolného rozjetí vozidla až po střet s chodkyní, aby tyto informace sdělili osobně na kterékoliv oddělení Policie ČR, či na telefonní číslo. 974 735 584 nebo na linku 158.

 

Den policie 2017 v prostorách  Slezskoostravského hradu v Ostravě dne 17. 6. 2017.

Tradiční akci Den policie 2017 se uskuteční v prostorách  Slezskoostravského hradu v Ostravě dne 17. 6. 2017. Připraven je pestrý program pro širokou veřejnost, letos i aktivity pro seniory. Výjimečné bude i slavnostní složení služebního slibu novými policisty. Den policie 2017 je výjimečným spektrem ukázek všech policejních služeb, včetně speciálních jednotek. Jen jednou v roce tak mohou diváci zhlédnout na jediném místě prezentaci všech složek. Letošní ročník DNE POLICIE 2017 jsme věnovali seniorům. Senioři mohou v soutěži získat knihu moravskoslezské policie „Černá kronika aneb ze soudních síní,“ kterou zatím nelze koupit v žádném knihkupectví a jde o výjimečnou možnost, jak publikaci opatřit. V „senior koutku“ je připravena soutěž, zahrnující čtení z této knihy ve 12.00 hodin, 14.00 hodin a 16.00 hodin. Kromě poslechu četby jsou pro seniory připraveny křížovky, kvízy a dopravní testy. Pro zrakově handicapované seniory je připraven formát audioknihy „Černá kronika aneb ze soudních síní.“ 

Pro děti jsou připraveny různé testy a kvízy na stanovišti oddělení tisku a prevence. Po splnění soutěžních úkolů mohou děti získat drobné dárky. Den policie_program_aktual

Den policie přinese divácky oblíbené akční ukázky speciálních jednotek (zásahové i pořádkové) v podobě zákroků pronásledování ozbrojených pachatelů či proti skupině výtržníků. Návštěvníci však mohou sledovat také akci prvosledových hlídek oddělení hlídkové služby nebo zákrok proti vězňům, který provedou příslušníci Vazební věznice Ostrava.

 

Stavitel

Dosud nezjištěný pachatel odcizil od odpoledních hodin dne 9. června do ranních hodin 10. června 2017 v obci na Ostravsku části stavebního lešení. Lešení bylo umístěno u budovy vzdělávacího zařízení, kde si ho zřejmě pachatel vyhlídl. Odcizil téměř sto dílců. Svým jednáním způsobil poškozené společnosti škodu přesahující částku 110 000 korun. Ostravští policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení k objasnění a prověření všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že byl spáchán přečin krádež. Pachateli v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na pět let.  

 

Sportovec

Ostravští policisté zahájili úkony trestní řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež a přečinu porušování domovní svobody. Uvedených skutků se měl dopustit dosud nezjištěný pachatel v první polovině měsíce června letošního roku. V Ostravě – Hrabůvce násilím překonal uzamčení sklepních prostor bytového domu a následně zde odcizil pánské jízdní kolo v hodnotě 100 000 korun. V případě, že bude pachatel dopaden, hrozí mu trest odnětí svobody až na pět let.

 

 

 

 

12. 6. 2017

Nepokradeš

Ostravští policisté nyní započali prověřovat okolnosti další krádeže v kostele. Ke krádeži došlo v době, když se poškozená modlila.  V průběhu modlitby 45letá žena na chvíli nevěnovala pozornost své kabelce, kterou měla s sebou. Neznámý pachatel spolu se zavazadlem odcizil i osobní věci oběti. Škoda na majetku byla předběžně specifikována ve výši asi 6 800 korun. Ke skutku došlo dne 9. 6. 2017. K objasnění okolnosti události jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečiny krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachateli činu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

O berlích

Krátce před 10 hodinou dne 9. 6. 2017 došlo v Ostravě ke krádeži peněženky. Neznámý pachatel využil nepozornosti 82leté oběti, pohybující se o berlích, a z batohu neseného na zádech jí odcizil peněženku. Způsobená škoda na majetku byla předběžně specifikována ve výši asi 1 600 korun. K objasnění věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže. Ke čtvrtek jsem vás informovala o zahájení trestního stíhání 20letého mladíka, který měl odcizit finance 67letému muži, užívajícímu k pohybu invalidní vozík.

 

Odcizil satelitní navigace za 350 tisíc“

Dosud neznámý pachatel od konce měsíce května do minulého pátku vnikl na oplocený pozemek areálu jedné z prodejen ojetých motorových vozidel na Novojičínsku. V těchto prostorách následně z odstavených motorových vozidel odcizil sedm originálních panelů satelitní navigace v hodnotě 350 tisíc korun. Svým jednáním se neznámý pachatel dopustil trestného činu krádeže, za který mu v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

 

Bota

V sobotu 3. 6. 2017 kolem 17.45 hodin došlo v Moravské Ostravě ke zvlášť závažnému zločinu loupeže. Muž je podezřelý, že zezadu přistoupil k nic netušící  56leté ženě a snažil se jí strhnout kabelku zavěšenou na rameni. Žena však zavazadlo pevně držela, vlivem ataku upadla na zem. Oběť volala o pomoc. Situace si všiml 36letý svědek, který se s příbuznými vracel z výletu. Okamžitě zareagoval a běžel ženě pomoci. Podezřelý se posléze dal na útěk, přičemž nasedl do vozu poblíž a z místa ujel. Na místě zůstala jen bota neznámého. Postupně policisté shromažďovali informace, směřující ke konkrétní osobě. Podezřelý muž byl zadržen 7. 6. 2017 na Novojičínsku. Osmadvacetiletý podezřelý využil svého práva a k věci nevypovídal. V minulosti byl přitom odsouzen pro majetkovou trestnou činnost a zkušební doba trestu skončí až v závěru roku 2018. Pro pátrání tak byla zásadní reakce svědka, který oběti pomohl a následně také skutečnost zajištěné boty. Komisař vyžádal znalecké zkoumání, přičemž znalec následně konstatoval shodu profilu DNA. Policejní komisař učinil podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soud dnes rozhodl o vzetí obviněného do vazby. Pachateli zvlášť závažného zločinu loupeže hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

 

 

9. 6. 2017

Podnapilý řidič nezvládl řízení

Devětačtyřicetiletý muž z Nového Jičína během včerejšího večera usedl za volant pod vlivem alkoholu. Během své jízdy nezvládl řízení a s vozidlem Renault Scénic vjel do příkopu, kde se vozidlo následně převrátilo na střechu. Provedenou dechovou zkouškou byla u řidiče naměřena hodnota přes dvě a půl promile alkoholu v dechu. Podnapilý řidič při dopravní nehodě utrpěl zranění a musel být následně převezen rychlou záchrannou službou k ošetření do nemocnice. Svým jednáním se dopustil trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který může strávit až tři roky za mřížemi.

 

Postrach škol

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 34letého muže pro trestné činy krádež, poškození cizí věci i neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Muž byl přitom opakovaně odsouzen za trestnou činnost, poslední trest vykonal v závěru srpna 2016. Aktuálně tedy muži hrozí další trest, tentokrát v krajním případě může být odsouzen k trestu odnětí svobody až na pět let.

Muž je podezřelý, ze spáchání více jak tří desítek skutků (konkrétně 32 událostí) majetkového charakteru v období října roku 2016 do 8. 6. 2017. Vnikat měl do objektů zejména škol, a to od těch mateřských, přes základní, střední i škol vysokých, na území města Ostravy. Do budov se měl dostávat zpravidla prostřednictvím oken, a to jak těch původně pootevřených pro ventilaci, tak těch uzavřených, které měl překonávat. Někdy měl lézt po hromosvodu, jindy měl šplhat po mřížích nebo překonat oplocení. Místy činů se staly třídy, kabinety, ředitelna i školní šatna, učebny, kanceláře i školní bufet. Nicméně muž měl vniknout i do domova pro seniory, opakovaně do nemocnice, dále do specializovaného zařízení, poskytující péči těžce nemocným nebo kadeřnictví.

Poté, co se měl muž dostat do objektů, měl se zmocnit zpravidla elektroniky (počítačů), osobních věcí poškozených pedagogů, lékařky (tašku, peněženky, platební karty, doklady, telefony, hodinky apod.) nebo finančních prostředků obětí. V některých případech místnosti sice prohledal, ale k odcizení majetku nedošlo. Při protiprávním jednání však byla způsobována také škoda poškozením zařízení objektů.

Celková škoda na majetku byla předběžně specifikována ve výši zhruba 360 000 korun (prvotní informace, dosud neobjektivizována znalcem). Rozsáhlou sérii rozkryli kriminalisté díky příslovečné mravenčí práci. V průběhu prověřování byly shromažďovány informace k podezřelému, a to jednak stopy, které následně zkoumali znalci. Dále také v některých případech zajistili obrazové záznamy (různých kvalit), jindy popis podezřelé osoby. Policisté analyzovali obdobné skutky, přičemž postupně získali informace, směřující k 34letému muži. Ten se k protiprávnímu jednání doznal a trestnou činnost popsal. Kriminalisté zajistili i věci důležité pro trestní řízení. Protiprávním jednáním si měl muž opatřovat prostředky k živobytí.

 

 
 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice