16. 8. 2017

 

Česká pošta oznamuje občanům, že ve středu 16. srpna bude z technických důvodů uzavřena. Všem děkuje za pochopení.

 

V tomto týdnu vzorkovala KHS koupací místa na Novojičínsku (VN Kacabaja, Větřkovice, Čerťák a Údolí mladých). V těchto nádržích je dosud koupání bez zdravotních rizik.

 

Více cestujících ve veřejných autobusech, kvalitnější, komfortnější dopravu a služby, to vše co nejlevněji. Takový je cíl vedení Moravskoslezského kraje.

 

V pátek 4. srpna se prosadili na triatlonu Valachy Man 2017 mezi nejlepší nejen mladí atleti kopřivnického klubu, ale také Darina Krausová mezi dospělými – vybojovala stříbro v kategorii Ž50.

 

Osmý ročník Větřkovického triatlonu se koná v neděli 27. srpna, start v 10 hodin od hráze.

 

Ve čtvrtek 17. 8. pokračuje Prázdninový projekt pro kopřivnickou mládež a pro všechny, kteří chtějí něco prima zažít, akcí Lentilkový PĚTIboj na hřišti u zš Alšovy od 15 ho do 18 hod.

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Sokolovské dne 17. srpna od 8:00 – 11:00 hodin.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Hřbitovní č.55 a na ulici Jilemnického v pátek 18. srpna od 7:30 – 19:30 hodin. Více informací najdete na www.cezdistribuce.cz.

 

LETNÍ KINO KOPŘIVNICE 2017.

PONDĚLÍ 14. 8. 2017 – 20.45 hodin – Zahradnictví: Rodinný přítel

ÚTERÝ 15. 8. 2017 – 20.45 hodin – Masaryk

STŘEDA 16. 8. 2017 – 20.45 hodin – Špunti na vodě

ČTVRTEK 17. 8. 2017 – 20.45 hodin – Po strništi bos

PÁTEK 18. 8. 2017 – 20.45 hodin – Já, padouch 3

Prosíme, přicházejte do kina s velkým předstihem, areál bude přístupný od 19.00 hodin. Zvažte, zda je nutné přijet automobilem, dopravní situace bývá komplikovaná. Doporučujeme vzít si s sebou deku či něco na sezení. Kapacita laviček je omezená. Upozorňujeme, že akce není vhodná pro čtyřnohé mazlíčky. Žádáme diváky o dodržování zákazu kouření v prostorách letního kina. Buďte prosím ohleduplní k ostatním. Kouření je povoleno pouze ve vyhrazeném prostoru u vstupu.

 

Festival Šostýnská Venuše má své místo v Kopřivnici již pěkných 10 let a její organizátor – taneční skupina Farridah – dokonce 14 let! Retrospektivní výstava fotografií přibližuje deset let festivalu. Představí se taneční skupiny Farridah a Ženšen a dětské taneční skupiny Amirah a hosté festivalu. Výstava potrvá od 1. do 31. srpna a je umístěna ve vestibulu Městského úřadu Kopřivnice.

 

Ve Frenštátě pod Radhoštěm se 18.–20. srpna uskuteční první světový pohár žen ve skoku na lyžích, pořádaný na území České republiky. Zároveň proběhne šestý ročník mezinárodního závodu, Memoriálu Jiřího Rašky, který bude vyvrcholením Beskydy Tour. Během nabitého víkendu je pro návštěvníky připraven bohatý program s autogramiádou sportovních hvězd. Na počest olympijského vítěze Jiřího Rašky se ve Frenštátě pod Radhoštěm každoročně konají skokanské závody, nejvýznamnější lyžařská soutěž v České republice. „Memoriál Jiřího Rašky vznikl osm měsíců po smrti Jiřího Rašky. První rok jsme uspořádali Mezinárodní mistrovství ČR a potom jsme každoročně šli o stupeň výše až k šestému ročníku světového poháru. Memoriál Jiřího Rašky je vzpomínkou a zároveň oslavou člověka, který nejenom ve Frenštátě zanechal velkou stopu. Jde o jedinečnou příležitost vidět elitní světové skokanky a skokany na vlastní oči,“ říká Roman Klíma, předseda organizačního výboru.

Světový pohár žen: Před třemi lety se ženský skok zařadil mezi olympijské sporty. Souboj o účastnická místa na olympiádě v korejském Pchjongjangu vrcholí letos. Promluvit do něj chtějí české reprezentantky Barbora Blažková, Karolína Indráčková, Zdeňka Pešatová a sestry Ptáčkové. „Jsme rádi, že se po 20 letech do Frenštátu vrací nejvyšší skokanská letní soutěž a poprvé v historii jako světový pohár žen. Účast potvrdily nejlepší světové skokanky na lyžích. Pro naše skokanky to bude další příležitost sbírat body potřebné k olympijské kvalifikaci a tím se premiérově v českých barvách ukázat pod pěti kruhy,“ říká ředitel závodu Jan Baier.

Kontinentální pohár mužů: Vrcholem celého podniku bude nedělní klání, kdy se muži utkají o putovní trofej Memoriálu Jiřího Rašky. Letos poprvé také o cenu pro celkového vítěze Beskydy tour, třídenního závodu na můstcích ve Szczyrku, Wisle a Frenštátě p. R. Závodů se zúčastní kompletní česká špička v čele s Jakubem Jandou a Romanem Koudelkou. Pořadatelé jednají i o účasti zahraničních hvězd jako je Janne Ahonen a Simon Ammann.

Doprovodný program: Závody budou doplněny o autogramiádu hvězd. Svou účast prozatím potvrdili olympioničky Nikol Sudová a Kateřina Paulathová, mistři světa Jiří Parma a Jaroslav Sakala. Na počest výročí 50. let od zisku medaile Jiřího Rašky bude návštěvníkům představen skok paralelním stylem v dobovém oblečení – kulichu, svetru a šponovkách. Připravena bude také výstavka relikvií, které symbolizují kariéru Jiřího Rašky. Dětští návštěvníci si vyzkouší „zimní sporty v létě“, tedy snowtubing, lyže pro dvojice, krátký sjezd na lyžích a ti nejodvážnější také skok na lyžích.

Pro závody Světového poháru žen ve skoku na lyžích a VI. ročníku Memoriálu Jiřího Rašky – Kontinentálního poháru mužů byla poskytnuta dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje, MŠMT a města Frenštát pod Radhoštěm.

PROGRAM ZÁVODNÍHO VÍKENDU

PÁTEK 18.8.2017

Závod letní Grand prix žen – II. závod seriálu

                       09:00               oficiální trénink, kvalifikace

                       15:30               zkušební kolo

                       16:30               závod žen HS 106

 

SOBOTA 19.8.2017

 

Závod letní Grand prix žen – III. závod seriálu

                       12:30               kvalifikace

                       13:30               slavnostní zahájení

                       14:00              závod žen HS 106

 

NEDĚLE 20.8.2017

Memoriál Jiřího Rašky

Finálový závod Beskydského turné

  1. závod seriálu Kontinentálního poháru

                       11:30               oficiální trénink (1. kolo)

                       12:30                zkušební kolo

                       13:30               slavnostní zahájení

                       14:00               závod mužů HS 106

 

 

14. 8. 2017

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v části ulice Štramberské v úterý 15. srpna od 8:00 – 14:00 hodin. Jedná se o č. p. 590, 701, 594, 76, 77, 78, 79, 1127, 836 a 63. Více informací naleznete na www.smvak.cz.

 

Na konci července se uskutečnila elektronická aukce pro společný nákup elektřiny a plynu určená občanům města Kopřivnice. Vítězným dodavatelem se stala společnost Yello energy. V tuto chvíli čeká na zájemce, kteří se účastnili aukce, uzavření dodatku smlouvy anebo uzavření smlouvy nové. Smlouvy je možné uzavírat v budově městského úřadu v místnosti číslo 165 (ve vestibulu), a to v termínech 16., 21., 23., 28. a 30. srpna vždy od 13 do 17 hodin.

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v části ulice Štramberské v pondělí 14. srpna od 8:00 – 14:00 hodin. Jedná se o č. p. 590, 701, 594, 76, 77, 78, 79, 1127, 836 a 63. Více informací naleznete na www.smvak.cz.

 

Koncert táborníků z letního tábora Malované písničky DDM Kopřivnice v pátek 18. 8. 2017 v 16:00 v Kulturním domě v Kopřivnici. Pěvecké, hudební a taneční vystoupení v námořnickém stylu, hudební pohádka O Budulínkovi, výstava dětských výtvarných prací, táborový orchestr Občas Band, přehlídka činností táborových kroužků.

 

LETNÍ KINO KOPŘIVNICE 2017. Čtvrtek 10. srpna 2017 – neděle 20. srpna 2017 – Kopřivnické koupaliště. Pouze v případě silného deště a větru bude promítání zrušeno! Vstupenky zakoupíte na místě v den konání. Prosíme, přicházejte do kina s velkým předstihem, areál bude přístupný od 19.00 hodin. Zvažte, zda je nutné přijet automobilem, dopravní situace bývá komplikovaná. Doporučujeme vzít si s sebou deku či něco na sezení. Kapacita laviček je omezená. Upozorňujeme, že akce není vhodná pro čtyřnohé mazlíčky. Žádáme diváky o dodržování zákazu kouření v prostorách letního kina. Buďte prosím ohleduplní k ostatním. Kouření je povoleno pouze ve vyhrazeném prostoru u vstupu.

PONDĚLÍ 14. 8. 2017 – 20.45 hodin – Zahradnictví: Rodinný přítel

ÚTERÝ 15. 8. 2017 – 20.45 hodin – Masaryk

STŘEDA 16. 8. 2017 – 20.45 hodin – Špunti na vodě

 

MAS Lašsko vyhlásilo výzvu na dotace. Místní akční skupina Lašsko (MAS Lašsko) vyhlásila první výzvu v Operačním programu Zaměstnanost (OPZ) v rámci opatření sociální služby, sociální začleňování, komunitní sociální práce a komunitní centra. Výzva byla zahájena 7. 8., potrvá až do 2. října letošního roku a je možné žádat finanční dotaci na podporu sociálního začleňování osob sociálně vyloučených a na podporu komunitní sociální práce a komunitních center. Bližší informace zájemci naleznou na maslassko.cz a 7. září se uskuteční seminář pro žadatele. Místo konání bude upřesněno na internetových stránkách MAS Lašsko.

 

Do přípravy na další extraligovou sezonu vstoupili házenkáři KH Kopřivnice s jednou novou tváří, pivotem Tomášem Mrázem, a novou trenérskou dvojicí Lubomír Veřmiřovský a Jiří Gřes ml. Před zářijovým zahájením extraligové soutěže sehrají naši házenkáři přípravná utkání v úterý 8. srpna, kdy se utkají doma s týmem Pepino SKP Frýdek-Místek, v pátek 18. a sobotu 19. srpna se představí na turnaji v Zubří. Vrcholem přípravy pak bude tradiční domácí mezinárodní turnaj O pohár Tatry v pátek 25. a sobotu 26. srpna.

 

Město Příbor otevírá široké veřejnosti u příležitosti konání Dnů evropského dědictví své památky, které nejsou běžně přístupné – letos proběhnou ve dnech 15. – 17. září 2017. Letos příbor u příležitosti toho Dne poprvé vyhlašuje fotografickou soutěž pro děti a mládež. Soutěžní práce mají jednoduché zadání – PAMÁTKY MĚSTA PŘÍBORA. Účast je omezena věkem – přihlásit se mohou autoři do 18 let. Soutěžní fotografie odevzdejte do 31. srpna 2017 v tištěné podobě velikosti A4 v městském informačním centru Příbor. Označte je čitelně jménem a příjmením autora, věkem, kontaktním e-mailem a telefonním číslem. Vítězové soutěže budou vyhlášení v průběhu Dnů evropského dědictví 16. září 2017.

 

Firma chce těžit vápenec hlouběji. Štramberští se bojí o spodní vodu. Těžké dilema čeká v září štramberské zastupitele. Mají se rozhodnout, zda kývnou na plány společnosti Kotouč na rozšíření vápencového lomu. Těžaři chtějí jít do hloubky, a to dokonce až o sto metrů pod současnou úroveň nejnižších pater lomu. Tak hluboká těžba by mohla z okolí lomu odvést všechnu podzemní vodu. Společnost Kotouč podle zákona musí ložisko maximálně vytěžit, jde o jednoho z největších místních zaměstnavatelů, který dává práci více než stovce lidí. Nad záměry těžařů ale ve městě panují stále pochyby. Těžaři se brání, že k této situaci by dojít nemělo. Bohužel, v lomu se už nyní v jednom z vytěžených prostorů nachází jezírko, z nějž je nutné vodu odčerpávat, je jí až 500 tisíc kubíků za rok, což je poměrně hodně. Pomoci při rozhodování má posudek odborníka. Štramberští poukazují i na situaci v jiném historickém městě Kuksu, kde letos v létě způsobil stometrový vrt při stavbě rodinného domu, že spodní voda poklesla o několik desítek metrů a ze všech místních studní se ztratila voda.

 

11. 8. 2017

 

V září pokračuje projekt Aktivní senior. Mezi připravované akce pro seniory patří Outdoorové dopoledne na skautské základně Vanaivan ve středu 8. 9. od 8:30, a ve středu 20. 9. Město Kopřivnice zve všechny aktivní seniory na poznávací zájezd do Bojnic.A aby měli senioři pohromadě informace o plánovaných akcích, vytvořili pro ně stránky Aktivního seniora. Zde jsou k nahlédnutí plakáty připravovaných akcí, odkaz na fotogalerii, ale také informace, články a reportáže z akcí, které již proběhly. Na www.koprivnice.cz v modré liště nahoře „Sociální oblast“ a poté pod modrou lištou „Aktivní senior“ přímý odkaz zde http://www.koprivnice.cz/index.php?id=aktivni-senior

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Sokolovské dne 17. srpna od 8:00 – 11:00 hodin.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Hřbitovní č.55 a na ulici Jilemnického v pátek 11. a další pátek 18. srpna od 7:30 – 19:30 hodin. Více informací najdete na www.cezdistribuce.cz.

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v části ulice Štramberské v pondělí 14. srpna od 8:00 – 14:00 hodin. Jedná se o č. p. 590, 701, 594, 76, 77, 78, 79, 1127, 836 a 63. Více informací naleznete na www.smvak.cz.

 

Pojďte s KTK spočítat hvězdy v Podbeskydí a prožijte večer, kdy komety padají k zemi a plní naše přání. 12. srpna je nejlepším dnem pro pozorování perseid, to se letos můžete vydat na vrchol rozhledny na Bílé hoře a počítat padající slzy svatého Vavřince. Prachové částice padají k Zemi a v atmosféře zazáří jako meteory. Jejich Maximum je letos odhadnuto okolo 12. srpna. V sobotu bude pro širokou veřejnost poprvé v historii oficiálně otevřena rozhledna i v noci, aby všichni zájemci mohli sledovat meteorický roj až do půlnoci.

 

Město Štramberk zve na výstavu fotografií Cites – Výstava zahrnuje 19 fotografií živočichů a rostlin chráněných úmluvou CITES, v muzeu ZB od 1. – 30. 8. 2017.

Hrad Hukvaldy zve všechny na akci s názvem Ohňovka a rytířské souboje v sobotu 12. 8. 2017 a v neděli 13. 8. 2017. Hrad Hukvaldy se promění v čase. Máme pro Vás připraven dvoudenní nepřetržitý program plný, akce, zábavy, hudby, tance, dobrého jídla a pití a spoustu dalšího. Přijďte zakusit návrat do dob minulých od gotiky až po baroko na víkendovou akci od soboty 12. 8. do neděle 13. 8. 2017 na hradě Hukvaldy. K vidění budou šermířské vystoupení, kejklířské vystoupení, pro děti ale i dospělé loutkové divadlo. K poslechu a tanci bude hrát dobová hudba v podání skupiny Rabussa. Uvidíte dobývání hradu v podání mušketýrského regimentu. Po celou dobu mohou návštěvníci spatřit historické dílny s ukázkou řemesel jako např. knihtisk, mlynářská dílna a pražírna kávy s ukázkami, a vše si osobně vyzkoušet. V hradních dobových leženích uvidíte přehlídku zbraní chladných i palných. Navštívit můžete také historické tržiště. Během dne vystoupí: VALMONT – Skupina historického a scénického šermu z Valašského Království, CORPORAL – Elitní mušketýrský regiment s Hradce Králové, MARKUS M – Skupina historického šermu z Přerova, RABUSSA – Hudební skupina z Přerova, ALLEGROS – Skupina scénického šermu ze Štramberka, BOCA FUEGO – Ohňová skupina z Valašského Meziřící, KEJKLÍŘ KŘUPALA – Kejklíř z Ostravy, STUDIO BEZ KLIKY – Výtvarná a divadelní společnost z Helfštýna. To vše v sobotu i neděli v nepřetržitém programu. Sobotní program je navíc rozšířen o večerní část. Uvidíte ohňovou show s večerním vystoupením.

 

Oáza v Žnklavě pořádá diskovečer s grilováním, 12. srpna od 18 hodin.

Studentský soubor DS Divadlo Pod věží Štramberk zve na komponovaný pořad Shakepeare: Sonety jakou podobu má láska – v sobotu 12. 8. od 19 hod v Jaronkově útulně.

Město Příbor zve na II. ročník revivalového minifestivalu, v sobotu 12. 8. 2017, v parku se začíná v 19 hod. Během večera se můžete těšit na vystoupení skupin Team Revival, parta muzikantů ze Znojma, U2 Revival z Brna, tato skupina vznikla v roce 2000 a koncertuje na festivalech doma i v zahraničí a také jako předkapela mnohým hudebním skupinám, jako např. Čechomor, Chinaski, Kryštof, No Name, Ready Kirken nebo Scooter. Řadí se k nejlepším evropským U2 revivalům. Kabát Revival Morava, olomoucká kapela vystupuje od roku 2014. Akce se uskuteční v Městském parku Příbor. Vstup zdarma.  

 

Město Štramberk zve všechny v neděli 13. 8. na Promenádní koncert skupiny Sdružení hudebníků dechového orchestru města Štramberka Orchestr bude prezentovat tradiční koncertní českou dechovou hudbu, ale i skladby současných autorů českých i zahraničních.

 

Město Štramberk zve všechny v neděli 13. 8. od 17.00 hod. na jazzový koncert Borise Urbánka a jeho hosta Gabriela Vermelho – housle.

 

Další ze série komentovaných výstupů pod názvem „Lysohorská nej… aneb co jste ještě nevěděli“ pokračuje 15. srpna. Začátek trasy je v 8:30 u Lanového centra Opičárna v Ostravici a na turisty čeká celkem sedm komentovaných zastavení. Díky nim je jinak poměrně náročná trasa s převýšením 700 m vhodná i pro méně zdatné zájemce a děti. V průběhu výstupu na vás čeká povídání o Ondrášovi – pánovi Lysé hory, průvodce vám představí jeskyně na Lukšinci, přidá pověsti o Lysé hoře i vyprávění o současné architektuře na samotném vrcholu. Do konce prázdnin jsou pak připraveny komentované výstupy v těchto termínech: 26. 8., 9. 9., 23. 9. 2017.

 

 

10. 8. 2017-výpadky el.

 

Z důvodu poruch na vysokém napětí vzniklých silným větrem dochází na území města Kopřivnice k přerušení dodávek elektrické energie. Dobu odstranění poruch společnost ČEZ neupřesnila.

 

9. 8. 2017

 

Přiveď nového dárce, dostaneš dárek! Nový Jičín akutně hledá dárce krve! Odběry prvodárců: PO a ÚT, 6:30 – 9:30 HOD. TRANSFÚZNÍ ODDĚLENÍ NEMOCNICE NOVÝ JIČÍN. Dárcem krve se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Dárce má nárok na pracovní volno s náhradou mzdy, vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení, a může si uplatnit nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 2000 korun za každý absolvovaný odběr.

 

Město Kopřivnice zve ve středu 9. 8. 2017 všechny na jedinečný mírový pochod v centru města od 18.00. Znáte alespoň 8 věcí, které zlepšují náladu? Přijďte se podívat na jedinečný pochod s volským povozem, připraven je i další zábavný program.

 

Seminář ke druhé výzvě takzvané kotlíkové dotace, kterou vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí, se uskuteční ve středu 9. srpna v době od 16 do 18 hodin. Zájemci o dotaci se sejdou v zasedací místnosti zastupitelstva města v desátém patře městského úřadu.

 

Ve čtvrtek 10. 8. pokračuje Prázdninový projekt pro kopřivnickou mládež a pro všechny, kteří chtějí něco prima zažít, akcí Alkatraz ve skautském centru Vanaivan.

 

LETNÍ KINO KOPŘIVNICE 2017. Čtvrtek 10. srpna 2017 – neděle 20. srpna 2017 – Kopřivnické koupaliště. Pouze v případě silného deště a větru bude promítání zrušeno! Vstupenky zakoupíte na místě v den konání. Prosíme, přicházejte do kina s velkým předstihem, areál bude přístupný od 19.00 hodin. Zvažte, zda je nutné přijet automobilem, dopravní situace bývá komplikovaná. Doporučujeme vzít si s sebou deku či něco na sezení. Kapacita laviček je omezená. Upozorňujeme, že akce není vhodná pro čtyřnohé mazlíčky. Žádáme diváky o dodržování zákazu kouření v prostorách letního kina. Buďte prosím ohleduplní k ostatním. Kouření je povoleno pouze ve vyhrazeném prostoru u vstupu. ČTVRTEK 10. 8. 2017 – 20.45 hodin – Kráska a zvíře / PÁTEK 11. 8. 2017 – 20.45 hodin – Anthropoid

 

 

Míra nezaměstnanosti v Moravskoslezském kraji sevv červenci mírně zvýšila na 6,3 procenta, o desetinu procentního bodu na 6,3 procenta. Bez práce tak bylo téměř 55 tisíc lidí. Mezi nezaměstnanými přibylo více absolventů nebo lidí, kterým skončily terminované pracovní smlouvy, zvýšil se také počet volných pracovních míst v regionu. Zaměstnavatelé nejvíce poptávají pomocné pracovníky ve výrobě, zedníky, dlaždiče, montéry suchých staveb, ale také uklízeče, prodavače, nebo obchodní zástupce. Oproti minulému měsíci přibylo v evidenci úřadu práce v kraji téměř 500 žadatelů. Nejvíce lidí bez uplatnění je v Ostravě a v Karviné. Podle mluvčí krajské pobočky úřadu by se mohla nezaměstnanost v příštích měsících ještě zvyšovat, s ukončováním sezónních prací, s blížícím se podzimem a samozřejmě zimním obdobím se očekává mírný nárůst nezaměstnanosti.

 

Festival Šostýnská Venuše má své místo v Kopřivnici již pěkných 10 let a její organizátor – taneční skupina Farridah – dokonce 14 let! Retrospektivní výstava fotografií přibližuje deset let festivalu. Představí se taneční skupiny Farridah a Ženšen a dětské taneční skupiny Amirah a hosté festivalu. Výstava potrvá od 1. do 31. srpna a je umístěna ve vestibulu Městského úřadu Kopřivnice.

 

Bezpečnost v Moravskoslezském kraji. V prvním pololetí roku 2017 v regionu opět poklesla kriminalita a to o téměř 10 procent. Zatímco v pololetí roku 2016 prověřovali moravskoslezští policisté celkem 13 866 trestných činů, letos to bylo o 1330 skutků méně a prověřování bylo započato u 12 536 trestních věcí. Pachatelé byli zjištěni u 5 680 skutků, což činí zhruba 45 procent.

Nejvíc trestných činů bylo již tradičně spácháno na území Městského ředitelství policie Ostrava a to konkrétně celkem 5 523 trestných činů. Dalším zatíženým teritoriem je Karvinsko s 2 645 skutky, Frýdeckomístecko s 1 408 trestnými činy. Naopak nejméně trestných činů bylo spácháno na Bruntálsku a to celkem 755.

Nejčastěji policisté započali prověřovat okolnosti krádeží věcí z vozidel. Celkem se jednalo o 1 106 skutků. Srovnáme-li v pololetí také nejzávažnější trestnou činnost, pak konstatujeme, že došlo k nárůstu počtu vražd. Zatímco vloni v období prvních pololetí bylo spácháno sedm vražd, letos to bylo jedenáct těchto zločinů. Pachatele známe u všech citovaných trestných činů.

Zmínit lze rovněž bilanci na úseku toxikriminality. V letošním prvním pololetí zahájili policisté trestní stíhání 221 osob, vloni pak 244 osob. Policisté letos zajistili 23 varen (stejně jako vloni) a 23 pěstíren (vloni 22 pěstíren).

Příznivější stav konstatujeme při následcích dopravních nehod, neboť došlo k poklesu počtu obětí dopravních nehod. Vloni zemřelo při nehodách 25 osob, letos 20 lidí. Dále došlo k poklesu počtu těžce i lehce zraněných osob. Nicméně celkový počet dopravních nehod je vyšší než vloni. Letos bylo registrováno 4 647 nehod, vloni pak 4 383.

V Moravskoslezském kraji bylo realizováno také 15 bezpečnostních opatření, např. Mistrovství Evropy v krasobruslení nebo opatření v souvislosti se zajištěním březnového fotbalového utkání v Opavě. Do současnosti se prověřují okolnosti 21 trestných činů a 40 přestupků, souvisejících s předmětným fotbalovým utkáním.

 

8. 8. 2017

 

Poděkování občanům za spolupráci

Děkujeme všem občanům za pomoc při pátrání po mladém muži z Kopřivnice, který byl pohřešován v pondělí 7. 8. 2017. Policie ČR pátrání odvolala, mladík byl nalezen a je v pořádku.

 

7. 8. 2017

V sobotu 5. srpna se topil muž na koupališti v Kopřivnici, díky včasné pomoci se jej podařilo zachránit. Rodina muže děkuje žákům ZŠ Alšova Ericu Váňovi a Lukáši Měsíčkovi za přivolání pomoci a všem, kteří svou pomocí přispěli k záchraně života.

 

Seminář ke druhé výzvě takzvané kotlíkové dotace, kterou vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí, se uskuteční ve středu 9. srpna v době od 16 do 18 hodin. Zájemci o dotaci se sejdou v zasedací místnosti zastupitelstva města v desátém patře městského úřadu.

 

Lidé, kteří se v Kopřivnici zapojili do aukce energií pro domácnosti, ušetří i víc než třicet procent.

 

V průběhu prvního pololetí roku 2017 došlo v Kopřivnici ke snížení počtu osob s trvalým bydlištěm z 22 226 na 22 091.

 

Bezmála ke stovce událostí po podvečerní bouřce, hlavně se spadlými stromy, vyjely jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů na území Moravskoslezského kraje během čtvrtečního podvečera a večera. Nejčastěji zasahovali v okrese Karviná nejméně na Novojičínsku.

 

Odchovanec kopřivnického fotbalu Tomáš Hykel hraje od 30. června v Baníku Ostrava.

 

S poslední červencovou sobotou byl zahájen provoz nové stanice lanové dráhy na Pustevnách. Déle než rok trvaly v oblíbeném beskydském sedle stavební práce na nové podobě stanice lanovky. Moderní stavba z kamene, dřeva a skla je dílem kopřivnického architekta Kamila Mrvy. Objekt sloužil již od roku 1937 a dříve se v něm nacházelo také vratné kolo lanovky, později zde přibyly zázemí pro půjčovnu lyží, bufet či toalety. Nynější moderní budova byla navržena v souladu s okolní přírodou tak, aby na Pustevny zapadla a nenarušovala ráz okolí. Součástí budovy jsou pokladny, půjčovna lyží a koloběžek či veřejné WC a brzy se zde otevře i obchůdek se suvenýry. Návštěvu bistra navíc zpestří, díky velkým proskleným oknům, výhled na celé panorama Beskyd, údolí Frenštátu pod Radhoštěm, vrchol Javorníku či hřeben Radhoště. V létě hosté ocení venkovní posezení na terase. Horní stanice lanové dráhy byla navržena a postavena tak, aby mohla v budoucnu bez dalších zásahů sloužit nové kabinkové lanovce. V současnosti se zpracovává projekt pro územní rozhodnutí a stavební povolení. Aktuálně je nová stanice ve zkušebním provozu, ale ještě v tomto týdnu přejde do ostrého. Průchod stanicí je možný v době provozu lanovky, tedy od 8.00 do 18.00 hodin, bistro je v provozu denně od 9.00 do 17.30 hodin.

 

 

Kopřivnická pouť proběhne v sobotu 26. a v neděli 27. srpna 2017. Kulturní dům Kopřivnice připravil na oba dny bohatý program, kde si přijdou na své především rodiny s dětmi. V sobotu od 10.00 do 16.00 hodin proběhne v Sadu Dr. E. Beneše Starodávný jarmark. Park zaplní stánkaři se svými řemeslnými a ručně dělanými výrobky nebo pochutinami. Zajímavá bude ukázka výroby ručního papíru, který bude vyroben pomocí sít a rámků z papírové hmoty. Dále budou moci návštěvníci sledovat práci mistra černého řemesla v kovářské dílně. V 11 a 14 hodin zve KDK všechny děti na pohádku O králi, kterému bylo zima, po které bude následovat malá dílnička. Další oblíbenou atrakcí pro děti bude historický kolotoč nebo pískování. O hudební doprovod se postará cimbálovka Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm. Akce se koná pouze za příznivého počasí. Ve znamení hudby bude pokračovat od 17 hodin před kulturním domem Bartolomějský večer. V programu se postupně představí kapely David Stypka & Bandjeez, RedVelvet, Circus Brothers a FiHa. Nedělní program zahájí v 15 hodin Městský dechový orchestr Kopřivnice s mažoretkami Sunny Kopřivnice. V 17 hodin zveme opět všechny děti na Kouzelné hrátky se zvířátky. Nejedná se o klasickou divadelní pohádku, kde děti sedí a poslouchají a kterou můžete vidět kdekoli jinde. Právě naopak: děti nebudou sedět ani chviličku a po celou dobu budou doslova v centru dění. „Kouzelné hrátky se zvířátky“ jsou interaktivní hudební představení určené pro děti od 4 do 8 let, které ale pobaví i děti mladší (cca od 2 let), případně i o něco starší, které si toto představení užijí jako dětskou diskotéku. Čeká vás až 15 písniček obsahujících jednoduché choreografie, jež děti snadno napodobí, a které si rády zazpívají s herci. Pořad je propojen jednoduchou, snadno pochopitelnou dějovou linií, a je doplněn několika kouzly vhodnými pro tuto věkovou skupinu. V případě nepříznivého počasí se program Bartolomějského večera i Pouťové neděle přesunou do velkého sálu kulturního domu. Na všechny tyto akce je vstup volný. Pro ty, kteří mají raději komornější koncerty, jsme připravili ve spolupráci se Zdeňkem Michálkem a rodinou Kašpárkovou Charitativní varhanní koncert v kostele sv. Bartoloměje. Společný koncert pro 4 ruce a 4 nohy – účinkují Joshua Brodbeck z USA a Martin Kasparek ze Švýcarska. Zazní tyto varhanní skladby: S. Wesley – Duet for Organ (Allegro, Andante, Fuga: alla capella), J. S. Bach – Prelude and Fugue in A minor, Gustav Merkel – Sonata in D minor for organ four hands, Op. 30 (Allegro moderato, Adagio, Allegro con fuoco), Lionel Rogg – „Jorokobi“ (Joyful Piece) 2008, Kenneth Leighton – Martyrs: Dialogues on a Scottish Psalm-tune for organ duet, Op. 73. Vstupenky v hodnotě 50 Kč lze zakoupit v IC Kopřivnice a výtěžek poputuje ve prospěch Kostela sv. Bartoloměje v Kopřivnici.

 

Hazard se v Moravskoslezském kraji rozmáhá i po zákazu, který začal platit na začátku roku. Celní správa od ledna 2017 při kontrolách v kraji odhalila 18 porušení zákona a 1 nelegální hernu. Celníci zabavili také 3 kvízomaty. Na nelegální hazard se celníci soustřeďují od ledna, kdy začal platit nový zákon o hazardních hrách. Ten dává celní správě nově pravomoc herny kontrolovat. V rámci Moravskoslezského kraje bylo pracovníky celního úřadu provedeno celkem 116 kontrol, žádná herna nebyla uzavřena. Byly zajištěny 3 kvízomaty, přestože mají celníci nové pravomoci, herny nemohou uzavírat. Nepovolené automaty proto zabavují.

 

LETNÍ KINO KOPŘIVNICE 2017

Čtvrtek 10. srpna 2017 – neděle 20. srpna 2017 – Kopřivnické koupaliště.

Pouze v případě silného deště a větru bude promítání zrušeno!

ČTVRTEK 10. 8. 2017 – 20.45 hodin – Kráska a zvíře

PÁTEK 11. 8. 2017 – 20.45 hodin – Anthropoid

SOBOTA 12. 8. 2017 – 20.45 hodin – Děti do 6 let mají vstup zdarma – Anděl Páně 2

NEDĚLE 13. 8. 2017 – 20.45 hodin – Všechno nebo nic

PONDĚLÍ 14. 8. 2017 – 20.45 hodin – Zahradnictví: Rodinný přítel

ÚTERÝ 15. 8. 2017 – 20.45 hodin – Masaryk

STŘEDA 16. 8. 2017 – 20.45 hodin – Špunti na vodě

ČTVRTEK 17. 8. 2017 – 20.45 hodin – Po strništi bos

PÁTEK 18. 8. 2017 – 20.45 hodin – Já, padouch 3

SOBOTA 19. 8. 2017 – 20.45 hodin – Bezva ženská na krku

NEDĚLE 20. 8. 2017 – 20.45 hodin – Fantastická zvířata a kde je najít

Vstupenky zakoupíte na místě v den konání.

Prosíme, přicházejte do kina s velkým předstihem, areál bude přístupný od 19.00 hodin.

Zvažte, zda je nutné přijet automobilem, dopravní situace bývá komplikovaná.

Doporučujeme vzít si s sebou deku či něco na sezení. Kapacita laviček je omezená.

Upozorňujeme, že akce není vhodná pro čtyřnohé mazlíčky.

Žádáme diváky o dodržování zákazu kouření v prostorách letního kina. Buďte prosím ohleduplní k ostatním.

Kouření je povoleno pouze ve vyhrazeném prostoru u vstupu.

 

4. 8. 2017

 

V pondělí se po letní přestávce opět otevřou brány zimního stadionu pro bruslaře. Program na ledové ploše otevřou prvním tréninkem malí hokejisté v pondělí 7. 8. 2017 ráno. Pokud budou pokračovat extrémní teploty, bude provoz aktuálně upraven. V tom případě budou zveřejněny informace o změně.

 

Vláček Štramberáček už Kopřivnicí projíždět nebude. Silniční vyhlídkový spoj Štramberáček (pravidelná linka Štramberk – Kopřivnice) a vláček Podhoráček (pravidelná linka Kozlovice – Hukvaldy) ukončily svou činnost k 15. 7. 2017. Nyní je možnost pouze pronájmu silničních vláčků na soukromé akce.

 

Oprava výtluků na ul. Kadláčkova. Ve dnech 4.8. a 7.8.2017 bude probíhat oprava výtluků na ul. Kadláčkova. Na ulici bude v době mezi 6:00 až 14:00 zakázáno stání motorových vozidel a po dobu oprav bude ztížený příjezd pro motorová vozidla. Zásadní dopravní omezení klidové dopravy bude na pravé straně ulice ve směru jízdy od kasáren. Slumeko děkuje za pochopení, a omlouvá se za vzniklé dopravní komplikace. Odkaz do Mapy.cz : https://mapy.cz/s/1Uhev

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Sokolovské dne 17. srpna od 8:00 – 11:00 hodin.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Hřbitovní č.55 a na ulici Jilemnického v pátek 11. a další pátek 18. srpna od 7:30 – 19:30 hodin. Více informací najdete na www.cezdistribuce.cz.

 

Další ze série komentovaných výstupů pod názvem „Lysohorská nej… aneb co jste ještě nevěděli“ pokračuje v sobotu 5. srpna. Začátek trasy je v 8:30 u Lanového centra Opičárna v Ostravici a na turisty čeká celkem sedm komentovaných zastavení. Díky nim je jinak poměrně náročná trasa s převýšením 700 m vhodná i pro méně zdatné zájemce a děti. V průběhu výstupu na vás čeká povídání o Ondrášovi – pánovi Lysé hory, průvodce vám představí jeskyně na Lukšinci, přidá pověsti o Lysé hoře i vyprávění o současné architektuře na samotném vrcholu. Do konce prázdnin jsou pak připraveny komentované výstupy v těchto termínech: 15. 8., 26. 8., 9. 9., 23. 9. 2017.

 

Pojďte s KTK spočítat hvězdy v Podbeskydí a prožijte večer, kdy komety padají k zemi a plní naše přání. 12. srpna je nejlepším dnem pro pozorování perseid, to se letos můžete vydat na vrchol rozhledny na Bílé hoře a počítat padající slzy svatého Vavřince. Jeden z nejvýraznějších každoročních kometárních meteorických rojů jsou Perseidy. Roj začíná být aktivní již v druhé polovině července a meteory jsou poměrně rychlé a někdy i na pohled barevné. Původem Perseid je prach z periodické komety 109P Swift-Tuttle objevené roku 1862. Prachové částice padají k Zemi a v atmosféře zazáří jako meteory. Jejich maximum je letos odhadnuto okolo 12. srpna. … a právě v sobotu 12. 8. bude pro širokou veřejnost poprvé v historii oficiálně otevřena rozhledna i v noci, aby všichni zájemci mohli sledovat meteoritický roj až do půlnoci.

 

Víkend se Světem techniky. Že je pexeso nuda? Že balonky se dají jen nafouknout? Že statická elektřina je nezajímavá? Přijeďte se přesvědčit o opaku! Pexesem prověřte své smysly, prozkoumejte superschopnosti balonků a objevte kouzlo statické elektřiny a magnetismu. A kdy? To vše během zábavného víkendu v dětském letním parku na Bílé ve dnech 5.- 6. 8. 2017!

 

Ladná Čeladná 2017. Již potřetí bude Čeladná hostit hudební festival s dětskou scénou nesoucí příznačný název Ladná Čeladná. Letošní ročník, který se bude konat od pátku 4. 8. do soboty 5. 8 od 13.00 hod. v areálu Základní školy Čeladná. Letos poprvé, jsou připraveny dvě scény. Kromě hlavní hudební scény, letos poprvé bude fungovat menší scéna. Tento rok se můžete těšit na pestrou hudební nadílku napříč hudebními žánry. Během festivalu vystoupí Ivan Mládek a Banjo Band, Pekař, Ema Smetana a mnoho dalších. Na Ladné Čeladné tak nebudou chybět divadelní představení pro děti, čtení pohádek v podání hudebníků a divadelníků, workshopy nebo dětská zóna s trampolínou, stolními hrami či malováním na obličej.

 

Amfiteátr na Horečkách nabízí 5. Svátek dřeva. Stěžejním bodem programu tohoto festivalu, který se uskuteční v sobotu 5. 8 v amfiteátru na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm, je dřevorubecká soutěž dvoučlenných týmu. Součástí bude také bohatý doprovodný program sestávající z prezentace dřevozpracovatelských firem, zahradní techniky, lidových řemesel, ale také soutěže pro děti o ceny. Na závěr akce se uskuteční koncert VĚRY MARTINOVÉ s kapelou JAKO DŘÍV. Vstup zdarma.

 

Rybářské odpoledne v Příboře. Český svaz rybářů Příbor zvou všechny v sobotu 5. 8. od 14.00 hod. na Rybářské odpoledne. Akce se koná u příležitosti 120 let založení MO ČRS Příbor. Během odpoledne se můžete těšit na bohaté občerstvení, jako rybí speciality, myslivecký guláš, klobásky, domácí koláče, pivo i nealko nápoje. K poslechu a tanci bude hrát DJ KAPICA.

 

Hudba starých mistrů na Hukvaldech. Hrad Hukvaldy zve všechny v sobotu 5. 8. od 11.00 hod. na akci s názvem Hudba starých mistrů. Hrad Hukvaldy se rozezní v tónech dobové hudby. Přijďte si poslechnout PŘÍBĚH POTULNÉHO PĚVCE v repertoáru historické hudební skupiny DEVĚTSIL. Zkušení muzikanti Vás navrátí do dob minulých. Jednotlivá vystoupení se uskuteční každou celou hodinu od 11.00 do 16.00 hodin. Odborníci Vám prozradí, jak se dobové nástroje používají a možná Vám odhalí i výrobní postup těchto hudebních skvostů.

 

Ženklava Open 2017 – kuličkový turnaj. Club Rodamiento, z. s. (Lucie a Daniel Besedovi) ve spolupráci s Obcí Ženklava a Českým kuličkovým svazem zvou všechny v neděli 6. 8. od 11.00 hod. na třetí kuličkový turnaj kategorie Open. Kuličkový turnaj se uskuteční opět na tenisovém kurtu v Ženklavě. Turnaj je zdarma (podpořeno OÚ Ženklava). Je otevřený všem zájemcům bez rozdílu (kategorie dospělí nad 13 let vč. / děti 6 – 12 let). Kuličky zdarma k zapůjčení. Pravidla jsou jednoduchá a vysvětlíme před zahájením turnaje. Kuličkové turnaje se pořádají po celé ČR. V Ženklavě se v roce 2015 uskutečnil vůbec první oficiální kuličkový turnaj v okrese Nový Jičín. Pod záštitou Obecního úřadu Ženklava a Českého kuličkového svazu, z. s.

 

Promenádní koncert. Město Štramberk zve všechny v neděli 6. 8. od 15.30 do Národního sadu u zastavení č. 1 na Promenádní koncert dechové skupiny Hraničáci z Hranic. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná.

 

2. 8. 2017

 

Slumeko se v poslední době potýká s novou „aktivitou“ místních vandalů, označováním, olepováním a popisováním odpadkových košů a dopravních značek nápisy, texty, nálepkami apod. Technické služby upozorňují, že toto je také považováno za vandalismus. Město Kopřivnice vynakládá a bude muset do budoucna vynaložit nemalé prostředky na odstranění těchto graffiti z odpadkových košů, dopravních značek, zábradlí, či autobusových zastávek.

 

 

Město Kopřivnice zve ve středu 9. 8. 2017 všechny na jedinečný mírový pochod v centru města od 18.00. Znáte alespoň 8 věcí, které zlepšují náladu? Přijďte se podívat na jedinečný pochod s volským povozem, připraven je i další zábavný program.

 

Domov pro matky s dětmi v nouzi v Kopřivnici končí. Se závěrem letošního roku ukončí své fungování obecně prospěšná společnost Salus, která poskytovala pomoc matkám a dětem v nouzi. Sociální služba, která je určená na pomoc matkám s dětmi v krizových životních situacích, fungovala v Kopřivnici zhruba dvacet let. Letos v prosinci její provoz skončí. „Domov Salus se dlouhodobě nacházel ve finanční ztrátě, kterou se radnice snažila řešit. Sháněl se nový provozovatel, město oslovilo Armádu spásy, Charitu, ovšem přes veškeré úsilí se záměr nepodařilo naplnit,“ okomentoval současný stav místostarosta Stanislav Šimíček, garant pro sociální oblast. Radnice se po dohodě se zakladatelem Salusu Jaroslavem Navrátilem rozhodla jeho provoz ukončit a poskytovanou sociální službu nahradit novou. Od příštího roku by tak v Kopřivnici měly začít fungovat jakési „startovací“ byty, kde se budou rodiny s dětmi, bezdětné rodiny, ale také jednotlivci učit ve spolupráci s terénní sociální službou správně fungovat. „Služby nabízené Salusem se nám zdály málo efektivní, protože dnes je potřeba, aby se rodiny naučily správně fungovat, dostat se z těžké situace a osamostatnit se. Proto jsme se rozhodli pro novou terénní službu, která by pod dohledem Armády spásy měla rodiny naučit správně fungovat,“ vysvětlil místostarosta Šimíček. Bytů, kam budou pravidelně docházet terénní sociální pracovníci, by v Kopřivnici mělo vzniknout čtrnáct, a to v různých lokalitách města. Co bude s objektem současného domova Salus radnice zatím neví. S největší pravděpodobností jej nabídne k prodeji.

 

Obchvat Frýdku-Místku nemá stavební povolení, Děti Země uspěly s námitkami. Na obchvat už ve Frýdku-Místku čekají desítky let. Má odklonit z města veškerou tranzitní dopravu a stát se součástí dopravního spojení regionu západovýchodním směrem. Povede jižně od Místku a Starého Města, prochází mezi Frýdkem a Dobrou. Jde o úsek dlouhý zhruba 8,5 km. Už se zdálo, že stavbě obchvatu Frýdku-Místku nic nezabrání. V únoru získal souhlasné stanovisko ministerstva životního prostředí, právě se vybírá zhotovitel a stavět se mělo začít ještě letos. Možná nezačne. Ministr dopravy zrušil stavební povolení pěti částí obchvatu. Vyhověl dvěma námitkám Dětí Země a celé řízení vrací na začátek. Byla propadlá vyjádření dotčených orgánů a správců různých sítí. Měla omezenou platnost a musí se získat nová. Druhý sporný bod se týká únorového stanoviska EIA, vydaného ministerstvem životního prostředí. Průtahem Frýdku-Místku projede denně 35 tisíc vozidel. Oddalování výstavby znamená prodlužení všech negativních vlivů dopravy na obyvatele i na ekonomiku oblasti.

 

Zveřejnění rozpočtových dokumentů. Dle zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, město oznamuje, že Závěrečný účet města Kopřivnice za rok 2016 a Střednědobý výhled rozpočtu města Kopřivnice na období 2018 – 2020 (schválený na 18. zasedání Zastupitelstva města dne 22.6.2017) jsou v elektronické podobě zveřejněny na internetových stránkách města Kopřivnice v sekci FINANCE. http://www.koprivnice.cz/index.php?id=finance-koprivnice) a v listinné podobě jsou k nahlédnutí na odboru financí (číslo dveří 692).

 

Městský úřad Kopřivnice (OMM)- zveřejňuje záměr prodeje a vyhlašuje nabídkové řízení na prodej nemovitého majetku v rozsahu:pozemek parc. číslo 1256 o výměře 187 m2, jehož součástí je stavba č. p. 407, objekt občanské vybavenosti a pozemek parc. číslo 1257/1 o výměře 705 m2. Uzávěrka nabídkového řízení je 6. 8. 2017. Minimální nabídková cena činí 3 060 000 Kč, kritériem je nabídková cena.

 

 

31. 7. 2017

 

Až do 2. 8. Je možno připomínkovat nový územní plán. O jeho novém zpracování rozhodlo vloni ZM, kvůli nedostatku vhodných ploch pro výstavbu rodinných domů, především kvůli složitostí jejich napojení na technickou infrastrukturu. Návrh nového Územního plánu Kopřivnice zveřejněn na webových stránkách města Kopřivnice. V papírové podobě je plán k nahlédnutí na městském úřadě, na odboru stavebního řádu, územního plánování a památkové péče. K návrhu může každý vznést písemné připomínky, a to až do středy 2. 8.2017.

 

Výluka vlaků v úseku Štramberk – Veřovice bude probíhat od 22. července od 7:00 do 30. srpna do 18:35 hodin.

 

Město Kopřivnice prodává vilu v centru města (ul. Sokolovská č. p. 407), uzávěrka nabídkového řízení proběhne dne 16. Srpna 2017 v 10:00 hodin.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na těchto ulicích: Bezručova, Haškova, Hřbitovní, Jilemnického, Štramberská a Wolkerova dne 1. srpna od 7:30 – 19:30 hodin. Více informací najdete na www.cezdistribuce.cz. Další odstávka elektrické energie proběhne na ulici Hřbitovní č. 55 a na ulici Jilemnického ve dnech 11. a 18. srpna od 7:30 – 19:30 hodin.

 

V klikacích nabídkách Thematic KTK je nově zařazen program Up Netvork, který se specializuje na letectví. Nový dokumentární program – UP NETWORK je první televizní stanici v Evropě zaměřenou výhradně na letectví. Svým divákům chce nabídnout prakticky vše o letectví – od prazákladů až po nejaktuálnější novinky. Nová televize je zaměřena na to, co se děje nad zemí.

 

Nemocnice Nový Jičín akutně hledá dárce krve. Letní měsíce jsou pro transfúzní stanice každoročně nejnáročnějším obdobím. Během prázdnin totiž v důsledku dovolených významně ubývá dárců krve a zároveň viditelně narůstá počet úrazů, které si vyžadují krevní transfúzi. Zájemci o darování krve z řad prvodárců mohou k odběrům přicházet vždy v pondělí a úterý mezi 6:30 a 9:30, a to na transfúzní oddělení Nemocnice Nový Jičín. Maximální počet dárců, který může být v jednom dni odbaven, je 30. Pokud navíc přijdou prvodárci v doprovodu stálého dárce tohoto transfúzního oddělení, čeká na pravidelného dárce malý dárek. Dárcem krve se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Dárce má nárok na pracovní volno s náhradou mzdy, získat vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení, a uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 2000 korun za každý absolvovaný odběr.

 

Prvního srpna Město Příbor a hudební divadlo HNEDLE VEDLE zvou na představení pro celou rodinu Hrátky s Tomem.

 

Ve čtvrtek 3. 8. pokračuje Prázdninový projekt pro kopřivnickou mládež a pro všechny, kteří chtějí něco prima zažít – akcí Street day v parku E. Beneše.

 

Ministr obrany Martin Stropnický symbolicky převzal další nové vozy TATRA pro Armádu České republiky pro převoz těžkých minometů. Akt se konal za účasti ministra obrany Martina Stropnického a šlo už o třetí velkou dodávku nákladních automobilů TATRA pro AČR od konce minulého roku. Čtyřnápravové vozy TATRA FORCE vybavené pancéřovanou čtyřdveřovou kabinou budou primárně sloužit k přepravě těžkých minometů vz. 82 PRAM-L ráže 120 mm, v této roli nahradí letité a morálně i technicky zastaralé automobily Praga V3S. Minomet PRAM-L je u nových vozidel TATRA FORCE převážen na korbě společně se zásobou munice, k manipulaci s ním i municí slouží hydraulická rampa na zádi vozu. Minomet však může být přepravován i ve vleku za vozidlem na speciálním podvozku.Nové tatry budou působit především u 4. brigády rychlého nasazení se sídlem v Žatci, 7. mechanizované brigády z Hranic i ve výcvikovém centru AČR ve Vyškově. Celkem plánuje AČR letos odebrat 112 nákladních automobilů TATRA různých typů, například valníků se zvedacím čelem, nakladačů kontejnerů, plničů pohonných hmot, vyprošťovacích vozidel či dílenských vozů. Česká armáda v současnosti používá přes 3 tisíc vozů TATRA v různých modifikacích.

 

 
 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice