23. 6. 2017

Slibem tří nových zastupitelů a volbou nového radního začalo ve čtvrtek 22. června v pořadí 18. zastupitelstvo města Kopřivnice. Nový radním byl jmenován Václav Lichnovský, v komunálních volbách původně kandidující za hnutí ANO 2011. Václav Lichnovský, od kterého se zástupci kopřivnické větve hnutí ANO 2011 po jeho zvolení do rady města distancovali, nahradí ve funkci Ladislava Myšáka, který na post zastupitele a radního před několika týdny rezignoval. Součástí čtvrtečního zasedání zastupitelstva bylo složení tří slibů nových zastupitelů. Těmi se stali Zdeněk Svoboda kandidující za hnutí ANO 2011, Petr Kypr patřící k Českým sociálním demokratům a Jan Holub se stejnou politickou příslušností.

 

V sobotu 24. 6. se chystá po roce netradiční výšlap na Javorník v pyžamech – připojit se může kdokoliv, kdo má rád recesi, sraz je ráno v 8.30 na kopřivnickém nádraží.

 

Mezinárodní Tatra Veteran Rallye uctí 120. výročí výroby Präsidenta. Kopřivnice. Významné výročí, 120 let od výroby prvního automobilu v Kopřivnici, si připomenou všichni účastníci mezinárodní Tatra Veteran Rallye 2017. Do města automobilů a cíle celé rallye dorazí spanilá jízda v pátek 23. června cca v 17 hodin. Zatímco v předchozích letech mohli lidé za veterány zamířit do centra města, letos jejich kroky povedou na polygon společnosti Tatra Trucks, a. s., která je hlavním partnerem akce. Polygon bude veřejnosti přístupný v sobotu 24. 6. od 10 hodin dopoledne. Na místě bude k vidění statická prezentace Hlachovy sbírky, aktuální výrobní program společnosti Tatra Trucks, a. s., statická ukázka prvního automobilu Präsident a mnoho dalšího. Součástí Mezinárodní Tatra Veteran Rallye 2017 budou také spanilé jízdy nablýskaných krasavců po Kopřivnici. Podle informací pořadatelů se obyvatelé města mohou těšit na pět jízd zhruba dvou desítek vozů, které v době od 10 do 14 hodin budou brázdit ulicemi města.

 

Místní akční skupina Lašsko, vyhlásila první výzvu z Operačního programu Zaměstnanost na Prorodinná opatření. Organizace se mohou hlásit například o podporu příměstských táborů nebo dopravu dětí do kroužků. Na tyto projekty je vyčleněno téměř 6 milionů korun. Datum ukončení příjmu žádostí o podporu je 26. června.

V rámci těchto Prorodinných opatření je možné žádat o podporu příměstských táborů, práce dětských skupin, školních družin, dopravy dětí do škol a do kroužků a podobně. MAS Lašsko zahrnuje území Frenštátska, zhruba polovinu Novojičínska a Kopřivnicka. V rámci těchto lokalit bude rozděleno 5,97 milionu korun. Výsledky budou známy zhruba do 4 měsíců. Minimální výše dotace je 400 tisíc korun, maximální výše dotace je jeden milion korun. Projekty mohou být až tříleté, takže není to jen na krátké časové období.

 

Další kotlíková výzva v Moravskoslezském kraji se blíží. Zájemci o nový ekologický kotel budou tentokrát podávat žádosti elektronicky pomocí jednoduché webové aplikace. Krajský úřad v úterý 20. června za pomoci studentů středních škol simuloval příjem žádostí. Zátěžový test ukázal, že databáze velký nápor zájemců zvládla bez problémů.Test, kterého se zúčastnilo téměř 2,5 tisíc studentů, trval 10 minut. Z 90% použili studenti k podání žádosti počítače, zbylých 10% bylo odesláno z mobilních telefonů. „Studenti mohli vyplněnou žádost odesílat opakovaně a podařilo se jim celkem zaregistrovat 37 668 formulářů. Zátěž byla rozložena na několik serverů, aby se systém případně nezahltil. Aplikace ale vše přijala a zaregistrovala bez sebemenších potíží.

Příjem žádostí o kotlíkovou dotaci bude zahájen 5. září 2017 v 10:00 hodin. Lidé si mohou jednoduchou žádost v elektronické aplikaci předvyplnit už od 29. června. Moravskoslezský kraj obdrží od Ministerstva životního prostředí téměř 900 milionů korun na výměnu více než osm a půl tisíce starých neekologických kotlů.

 

MHF JANÁČKOVY HUKVALDY. Hrad Hukvaldy zve všechny od pátku 23. 6. do neděle 25. 6. na Mezinárodní hudební festival klasické hudby Janáčkovy Hukvaldy. V pátek 23. 6. v 18.00 hod. na hradě započne Slavnostní zahájení a zahajovací koncert. V sobotu 24. 6. v 17.00 hod v kostele sv. Maxmiliána vystoupí Houslový recitál. Houslistka Hana Kotková zahraje skladby známých skladatelů, Bacha, Ysaye, Paganiniho a Sciarrinoho. V neděli 25. 6. v 17.00 hod. na hradě zahraje barokní opera Antonia Vivaldiho La Senna festeggiante. Během tří dnů vystoupí mnoho významných umělců jako Michaela Fukáčová, Bernadetta Šuňavská, Hana Kotková, Kateřina Javůrková, Orbis Trio, Janáčkův komorní orchestr nebo Filharmonie Bohuslava Martinů a mnoho dalších.

 

MOIN MOIN (OPEN AIR KONCERT). Čajovna Local Mandala Kopřivnice zve v pátek 23. 6. na koncert zpěvačky Magdalény Marderlové, známou pod jménem Moin Moin. Její hudba je ovlivněná současným feak folkem, Jeffem Buckleym a Sonic Youth. Koncert začne v 20.00 hod.

 

EVROPSKÝ SVÁTEK HUDBY. Kulturní dům Kopřivnice zve všechny v pátek 23. 6. od 9.00 hod. na den plný hudby a zábavy. Dopoledne se můžete těšit na vystoupení sborů místních základních škol, kapely OGABA ZŠ E. Zátopka, sboru Kopřivka a finalistů Koprstar. V 16.00 hod. zahraje šestičlenná folklorbeatová skupina DOCUKU v Valašského Meziříčí. Dále v 17.30 hod. vystoupí folkový hudebník Jaroslav Hutka. K večeru v 19. 15 hod. vystoupí indie-popová kapela Lake Malawi. A večer se můžete těšit na koncert známé české zpěvačky Lenny. Za nepříznivého počasí se akce pořádá v KDK.

 

DNY MĚSTA ŠTRAMBERKA. Město Štramberk zve v sobotu 24. 6. od 12.00 hod. na 15. ročník Dnů města Štramberka. Během dne vystoupí folklorbeatová kapela DOCUKU, dále Dareband, Veselá bída a folková skupina Kantoři. Můžete se těšit na řemeslný trh, ale i Štramberské folkování. Pro děti i dospělé jsou připravené atrakce. Děti si mohou zastřílet na historické střelnici na nádvoří hradu. Součástí slavností je i vystoupení divadelního souboru Pod Starou věží s divadelní hrou Tulák v amfiteátru pod Starou věží ve Štramberku. Divadelní představení se koná už v pátek 23. 6. od 20.00 hod.

 

MYSLIVECKÉ LETNÍ ODPOLEDNE A METÁNÍ METEL. Město Příbor a Myslivecký spolek Příbor-Hájov vás zvou v sobotu 24. 6. od 14.00 hod na Myslivecké letní odpoledne a metání metel. K poslechu a tanci zahraje hudební skupina Hornet. Pro děti je připravený bohatý program a soutěže. Večer se pak můžete těšit na zapálení vater a metání metel přes řeku Lubinu. Konání za každého počasí.

 

PLOCHÁ DRÁHA. AK Plochá dráha Kopřivnice zve všechny v neděli 25. 6. od 15.00 hod. na přebor České republiky s mezinárodní účastí a 2. memoriál Michala Matuly. Přebor ČR na start přivede nejen české závodníky, ale i jezdce z ciziny. Deset korun z každé vstupenky půjde na dobročinné účely.

 

POHÁDKA: DVA TOVARYŠI. Čajovna Local Mandala zve všechny děti i dospělé v neděli 25. 6. od 15.00 hod. na divadelní představení dětského souboru Divadlo Pod Věží Štramberk. Soubor zahraje pohádku Lumíra Kubátka o dvou tovaryších, o poctivém a hamižném. Pro děti bude připraveno malování na obličej a výtvarná dílnička se Zuzkou Hrnčiarovou.

 

Fotbalový klub Vlčovice zve fanoušky fotbalu na Memoriál Václava Migase, bývalého československého reprezentanta. Zápas FC Vlčovice-Mniší začne v sobotu 24. června v 9 hodin. Všichni jste srdečně zváni.

 

Nový Jičín ožije Pivobraním. Novojičínské náměstí bude už zítra, v sobotu 24. června, patřit pátému ročníku akce Pivobraní. Kromě sto druhů piv se návštěvníci mohou těšit i na koncerty a bohatý doprovodný program. Na Masarykově náměstí se představí bezmála pětadvacet minipivovarů z našeho regionu, ale také z Polska, Německa, Belgie a Francie. Součástí festivalu zlatavého moku jsou již tradičně soutěže a doprovodný program s koncerty, na kterých vystoupí například Janek Ledecký, kapela UDG nebo skupina Wohnout.               

 

21. 6. 2017

 

Místní akční skupina Lašsko, vyhlásila první výzvu z Operačního programu Zaměstnanost na Prorodinná opatření. Organizace se mohou hlásit například o podporu příměstských táborů nebo dopravu dětí do kroužků. Na tyto projekty je vyčleněno téměř 6 milionů korun. Datum ukončení příjmu žádostí o podporu je 26. června.

V rámci těchto Prorodinných opatření je možné žádat o podporu příměstských táborů, práce dětských skupin, školních družin, dopravy dětí do škol a do kroužků a podobně. MAS Lašsko zahrnuje území Frenštátska, zhruba polovinu Novojičínska a Kopřivnicka. V rámci těchto lokalit bude rozděleno 5,97 milionu korun. Výsledky budou známy zhruba do 4 měsíců. Minimální výše dotace je 400 tisíc korun, maximální výše dotace je jeden milion korun. Projekty mohou být až tříleté, takže není to jen na krátké časové období.

 

PROVOZ SAUNY – ČERVEN 2017: čtvrtek 10.00 – 21.00 ženy, pátek 10.00 – 21.00 muži. Provoz sauny bude ukončen v pátek 16. 6. 2017. Na letním koupališti probíhá v měsíci květnu a červnu 2017 oprava technologie úpravy vody. Předpoklad zahájení sezony konec června. Info o koupališti na webových stránkách.

 

Radnice spustila informační kampaň o nelegálním odpadu. Stovky kopřivnických kontejnerů na směsný odpad byly v těchto dnech polepeny nálepkou upozorňující na správné nakládání s nelegálním odpadem. Radnice se tak rozhodla obyvatele upozornit na rozmáhající se problém skládek. V první fázi se město snažilo situaci vyřešit intenzivnějším svozem, to nepomohlo. Radnice se proto rozhodla uspořádat kampaň, která má za úkol oslovit obyvatele a upozornit je na nelegální nakládání s odpadem. Mimo to se na několika nejkritičtějších místech, kde jsou problémy s odkládáním odpadu téměř na denním pořádku, objeví kamery. Pokuta za odkládání odpadu mimo kontejnery může dosáhnout až pěti tisíc korun blokově na místě a až padesáti tisíc korun v přestupkovém řízení.

 

Česko a Polsko připravují splavnění řeky Odry až do Ostravy. Studie má být hotova v lednu. Ostrava jako přístavní město, rozměrné náklady plující po vodě přímo ze strojíren. To je představa, která souvisí s otázkou splavnění řeky Odry. Splavnění se týká devadesátikilometrového úseku Odry z Polska až do Ostravy. Změna by pomohla třeba těžkému průmyslu ve Slezsku. O prodloužení Oderské vodní cesty se nicméně mluví už řadu let.

O tom, aby se za patnáct let dostaly velké lodě ze Štětína až do Dunaje, rozhodne zřejmě postoj České republiky. Už 10 měsíců se chystá klíčová studie proveditelnosti kudy Oderskou vodní cestu vést a kolik to bude stát. A také kde přesně budou u nás velké přístavy. Technicky to ještě není dořešeno. Klíčová studie proveditelnosti Oderské vodní cesty bude hotová v lednu.

 

Ve čtvrtek 22. 6. startuje Mezinárodní rallye Vídeň-Kopřivnice, do Kopřivnice se veteráni vrátí v sobotu 24. 6. 2017.

 

Loutkové divadlo chystá představení Červené Karkulka – 22. 6. 2017, KDK, malá scéna, 15:30.

 

Mandala chystá prožitkový koncert akustického dua z Beskyd Okýbachi – ve čtvrtek 22. 6. 2017 v 19.00.

 

Evropský svátek hudby se u nás připravuje v centru v pátek 23. 6. 2017, dopoledne se představí školní sbory, v 16.00 hraje kapela DOCUKU, v 17.30 JAROSLAV HUTKA, v 19.15 LAKE MALAWI a v 21.00 Lenny.

 

Na hukvaldském hradě začíná v pátek MHF Janáčkovy Hukvaldy.         

 

Čajovna Mandala zve v pátek na Moin Moin – Open Air koncert zpěvačky Magdalény Manderlové, od 20 hod.

 

Od roku 2016 místní radnice jednou za rok ocení bezpříspěvkové dárce krve. V letošním roce dosáhlo na ocenění 72 dárců a slavnostní setkání se konalo ve středu 7. června ve vile Machů. Letošním rekordmanem s 240 odběry byl Josef Orság, který krev daruje od 24. března 1992. Na setkání si odskočil z doprovodu Josefa Zimovčáka, ke kterému se připojil v neděli v Dobrušce a následující den se k němu v Kopřivnici opět připojil. Další setkání se uskuteční v příštím opět na začátku června. Oceněni budou vždy ti dárci, kteří v předcházejícím roce dosáhli 40, 80, 120, 160, 200 nebo 240 odběrů. Pokud dárci projeví o setkání zájem, mohou se přihlásit telefonicky nebo emailem na uvedených kontaktech u Ilony Mazalové, případně osobně na radnici v 7. podlaží, kde získají podrobnější informace.

 

Aktuální statistika z úřadu práce trvale vykazuje mírný pokles počtu uchazečů o práci, v okrese NJ jsme se již dokonce dostali pod hranici 3,5 %. Zatímco celostátní údaj činí 4,1%, Kopřivnice hlásí podíl nezaměstnaných 3,73 %. Na úřad práce dorazilo o 74 lidí méně než v  dubnu, tedy celkem 1103, snížení počtu nezaměstnaných evidují i ostatní úřady práce v MS kraji. Celkově na Novojičínsku hledá práci 3855 osob. Pracovních míst je více, k dispozici je jich 2035, v přepočtu tak na 1 pracovní pozici připadne méně než 2 žádosti o práci. V Kopřivnici j k dispozici 649 nabídek. Nově se na pracovním úřadu zaregistrovalo 131 lidí. Letos poprvé počet evidovaných žen převýšil počet mužů. Zaměstnavatelé měli v dubnu  největší zájem o montéry, nástrojáře, pomocné pracovníky do výroby, svářeče, řidiče, stavaře a číšníky.

 

19. 6. 2017

 

Místní akční skupina Lašsko, vyhlásila první výzvu z Operačního programu Zaměstnanost na Prorodinná opatření. Organizace se mohou hlásit například o podporu příměstských táborů nebo dopravu dětí do kroužků. Na tyto projekty je vyčleněno téměř 6 milionů korun. Datum ukončení příjmu žádostí o podporu je 26. června.

V rámci těchto Prorodinných opatření je možné žádat o podporu příměstských táborů, práce dětských skupin, školních družin, dopravy dětí do škol a do kroužků a podobně. MAS Lašsko zahrnuje území Frenštátska, zhruba polovinu Novojičínska a Kopřivnicka. V rámci těchto lokalit bude rozděleno 5,97 milionu korun. Výsledky budou známy zhruba do 4 měsíců. Minimální výše dotace je 400 tisíc korun, maximální výše dotace je jeden milion korun. Projekty mohou být až tříleté, takže není to jen na krátké časové období.

 

PROVOZ SAUNY – ČERVEN 2017: čtvrtek 10.00 – 21.00 ženy, pátek 10.00 – 21.00 muži. Provoz sauny bude ukončen v pátek 16. 6. 2017. Na letním koupališti probíhá v měsíci květnu a červnu 2017 oprava technologie úpravy vody. Předpoklad zahájení sezony konec června.Info o koupališti na webových stránkách.

 

Informace o konání 18. zasedání zastupitelstva města. Starosta města svolává na čtvrtek 22. června 2017 18. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084). Zahájení zasedání je stanoveno na 16.00 hodin. V úvodu složí slib tři noví zastupitelé. Mezi prvními body jsou kotlíkové dotace v našem kraji a poskytnutí dotace z rozpočtu našeho města. Dále bude projednán plán odpadového hospodářství města na období 2017 až 2022 a představena bude adaptační strategie města Kopřivnice na změnu klimatu. Důležitým bodem bude schválení účetní závěrky města a závěrečného účtu za rok 2016 včetně střednědobého výhledu rozpočtu do roku 2020. Projednána bude i změna v řízení městské policie a obecně závazná vyhláška o regulaci provozování hazardních her. Diskutovat se bude o celkové rekonstrukci budovy, kde dříve sídlil závodní klub a o výstupech fóra zdravého města. Schvalovat by se měla příprava žádosti o dotaci na opravu střechy zimního stadionu. V programu nechybí i petice za lepší provoz lyžařského areálu a žádost spolku hudebního městského dechového orchestru. V neposlední řadě by měl být vyhlášen dotační program na podporu projektů realizovaných v dalším roce, kdy si připomeneme 70. výročí povýšení na město.

 

Radnice spustila informační kampaň o nelegálním odpadu. Stovky kopřivnických kontejnerů na směsný odpad byly v těchto dnech polepeny nálepkou upozorňující na správné nakládání s nelegálním odpadem. Radnice se tak rozhodla obyvatele upozornit na rozmáhající se problém skládek. V první fázi se město snažilo situaci vyřešit intenzivnějším svozem, to nepomohlo. Radnice se proto rozhodla uspořádat kampaň, která má za úkol oslovit obyvatele a upozornit je na nelegální nakládání s odpadem. Mimo to se na několika nejkritičtějších místech, kde jsou problémy s odkládáním odpadu téměř na denním pořádku, objeví kamery. Pokuta za odkládání odpadu mimo kontejnery může dosáhnout až pěti tisíc korun blokově na místě a až padesáti tisíc korun v přestupkovém řízení.

 

Česko a Polsko připravují splavnění řeky Odry až do Ostravy. Studie má být hotova v lednu. Ostrava jako přístavní město, rozměrné náklady plující po vodě přímo ze strojíren. To je představa, která souvisí s otázkou splavnění řeky Odry. Splavnění se týká devadesátikilometrového úseku Odry z Polska až do Ostravy. Změna by pomohla třeba těžkému průmyslu ve Slezsku. O prodloužení Oderské vodní cesty se nicméně mluví už řadu let.

O tom, aby se za patnáct let dostaly velké lodě ze Štětína až do Dunaje, rozhodne zřejmě postoj České republiky. Už 10 měsíců se chystá klíčová studie proveditelnosti kudy Oderskou vodní cestu vést a kolik to bude stát. A také kde přesně budou u nás velké přístavy. Technicky to ještě není dořešeno. Klíčová studie proveditelnosti Oderské vodní cesty bude hotová v lednu.

 

Ve čtvrtek 22. 6. startuje Mezinárodní rallye Vídeň-Kopřivnice, do Kopřivnice se veteráni vrátí v sobotu 24. 6. 2017.

 

Loutkové divadlo chystá představení Červené Karkulka – 22. 6. 2017, Kdk, malá scéna, 15:30.

 

Mandala chystá prožitkový koncert akustického dua z Beskyd Okýbachi – ve čtvrtek 22. 6. 2017 v 19.00.

 

Evropský svátek hudby se u nás připravuje v centru v pátek 23. 6. 2017, dopoledne se představí školní sbory, v 16.00 hraje kapela DOCUKU, v 17.30 JAROSLAV HUTKA, v 19.15 LAKE MALAWI a v 21.00 Lenny.

 

Na hukvaldském hradě začíná v pátek MHF Janáčkovy Hukvaldy.         

 

Čajovna Mandala zve v pátek na Moin Moin – Open Air koncert zpěvačky Magdalény Manderlové, od 20 hod.

 

Od roku 2016 místní radnice jednou za rok ocení bezpříspěvkové dárce krve. V letošním roce dosáhlo na ocenění 72 dárců a slavnostní setkání se konalo ve středu 7. června ve vile Machů. Letošním rekordmanem s 240 odběry byl Josef Orság, který krev daruje od 24. března 1992. Na setkání si odskočil z doprovodu Josefa Zimovčáka, ke kterému se připojil v neděli v Dobrušce a následující den se k němu v Kopřivnici opět připojil. Další setkání se uskuteční v příštím opět na začátku června. Oceněni budou vždy ti dárci, kteří v předcházejícím roce dosáhli 40, 80, 120, 160, 200 nebo 240 odběrů. Pokud dárci projeví o setkání zájem, mohou se přihlásit telefonicky nebo emailem na uvedených kontaktech u Ilony Mazalové, případně osobně na radnici v 7. podlaží, kde získají podrobnější informace.

 

Aktuální statistika z úřadu práce trvale vykazuje mírný pokles počtu uchazečů o práci, v okrese NJ jsme se již dokonce dostali pod hranici 3,5 %. Zatímco celostátní údaj činí 4,1%, Kopřivnice hlásí podíl nezaměstnaných 3,73 %. Na úřad práce dorazilo o 74 lidí méně než v  dubnu, tedy celkem 1103, snížení počtu nezaměstnaných evidují i ostatní úřady práce v MS kraji. Celkově na Novojičínsku hledá práci 3855 osob. Pracovních míst je více, k dispozici je jich 2035, v přepočtu tak na 1 pracovní pozici připadne méně než 2 žádosti o práci. V Kopřivnici j k dispozici 649 nabídek. Nově se na pracovním úřadu zaregistrovalo 131 lidí. Letos poprvé počet evidovaných žen převýšil počet mužů. Zaměstnavatelé měli v dubnu  největší zájem o montéry, nástrojáře, pomocné pracovníky do výroby, svářeče, řidiče, stavaře a číšníky.

 

16. 6. 2017

 

Přehlídka různých tanečních forem KARNEVAL ANEB V KOPŘIVNICI JAKO V RIU, která se měla konat 16. 6.v centru, je z důvodu nepříznivého počasí zrušena! Náhradní termín akce je 22. září 2017.

 

Změny v jízdních řádech od 11. 6. 2017 – více informací na stránkách Moravskoslezského kraje www.msk.cz

Změny v jízdních řádech od 11. 6. 2017 (formát pdf, velikost 52 kB)

 

 

Kardinál Dominik Duka před Pražským hradem ve středu 14. června slavnostně požehnal automobilu TATRA PHOENIX PRÄSIDENT. Při slavnostním aktu byli přítomni i zástupci automobilky. Celkem bude vyrobeno symbolických 120 kusů automobilů TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT, tento počet odkazuje na 120 let trvající tradici výroby automobilů v kopřivnické továrně.

 

Město Kopřivnice pořádá v pátek 16. června farmářský trh. V době od 9 do 16 hodin budou mít lidé možnost v centru města opět zakoupit čerstvé ovoce, zeleninu, pečivo, maso a uzeniny, včelí produkty a mnoho dalšího z bohatého sortimentu místních farmářů a prodejců.

 

Od 17. června odstartují atraktivní výstupy na Lysou horu (1 323 m), která je nejvyšším bodem v pohoří Moravskoslezských Beskyd. Jde o komentované turistické výšlapy s názvem „Lysohorská nej“, které pořádá Beskydské informační centrum Frýdek-Místek (BIC). Jsou vhodné pro celé rodiny a lidé si na nich užijí nejen krásné výhledy na Javorníky, Jeseníky, Malou Fatru či na vzdálené tatranské štíty, ale i zábavu v podobě povídání o Ondrášovi – pánovi Lysé hory, představení jeskyní na Lukšinci, pověstí o Lysé hoře i v podobě vyprávění o současné architektuře na samotném vrcholu.

Začátek trasy je vždy v 8:30 u Lanového bludiště Opičárna v Ostravici a na turisty čeká celkem sedm komentovaných zastavení. Díky nim je jinak poměrně náročná trasa s převýšením 700 m vhodná i pro méně zdatné zájemce a děti. Specialitou, kterou BIC připravil pro fajnšmekry, je pak výstup, kdy turisty doprovází kromě průvodce také Lašský král s ozbrojeným doprovodem a cestou se všichni setkají i se zbojníkem Ondrášem a jeho družinou. Pro širokou veřejnost proběhne ukázkový výstup jen jednou v sezoně, a to 18. 7., kdy se mohou zúčastnit i jednotlivci. O atraktivitě programu svědčí fakt, že získal Cenu cestovního ruchu v turistické oblasti Beskydy–Valašsko za rok 2016.

Termíny výstupů pro rok 2017: 17. 6., 1. 7., 11. 7., 29. 7., 5. 8., 15. 8., 26. 8., 9. 9., 23. 9. 2017.

 

V sobotu 17. června budou Horečky plné adrenalinu, férového zápolení a rodinných aktivit. Letos poprvé se Horečky zařadily do kalendáře slaňovacích aktivit v rámci republikové akce SLAŇTO. Čeká Vás jedinečný adrenalinový zážitek a pohled na Horečky z vertikální výšky. Na své si přijdou nejen milovníci adrenalinu, ale všichni sportovní nadšenci. Bude pro Vás připraveno slaňování skokanského můstku, slaňování stezky Beskydské nebe, slaňovací trenažér, intervalový závod na singletrailu na horských kolech, Discgolfový turnaj, kendama – japonská motorická aktivita, raritní kola a další aktivity. V rámci této akce je připravena i exhibice ve skocích na lyžích. Na této akci si přijde na své opravdu každý. Bližší informace o rezervaci míst pro slaňovaní a registraci na intervalový závod na sigletrailu na horských kolech naleznete na www.slanto.eu.

 

Tradiční akci Den policie 2017 se uskuteční v prostorách  Slezskoostravského hradu v Ostravě dne 17. 6. 2017. Připraven je pestrý program pro širokou veřejnost, letos i aktivity pro seniory. Výjimečné bude i slavnostní složení služebního slibu novými policisty. Den policie 2017 je výjimečným spektrem ukázek všech policejních služeb, včetně speciálních jednotek. Jen jednou v roce tak mohou diváci zhlédnout na jediném místě prezentaci všech složek. Letošní ročník DNE POLICIE 2017 jsme věnovali seniorům. Senioři mohou v soutěži získat knihu moravskoslezské policie „Černá kronika aneb ze soudních síní,“ kterou zatím nelze koupit v žádném knihkupectví a jde o výjimečnou možnost, jak publikaci opatřit. V „senior koutku“ je připravena soutěž, zahrnující čtení z této knihy ve 12.00 hodin, 14.00 hodin a 16.00 hodin. Kromě poslechu četby jsou pro seniory připraveny křížovky, kvízy a dopravní testy. Pro zrakově handicapované seniory je připraven formát audioknihy „Černá kronika aneb ze soudních síní.“ 

Pro děti jsou připraveny různé testy a kvízy na stanovišti oddělení tisku a prevence. Po splnění soutěžních úkolů mohou děti získat drobné dárky. Den policie_program_aktual

Den policie přinese divácky oblíbené akční ukázky speciálních jednotek (zásahové i pořádkové) v podobě zákroků pronásledování ozbrojených pachatelů či proti skupině výtržníků. Návštěvníci však mohou sledovat také akci prvosledových hlídek oddělení hlídkové služby nebo zákrok proti vězňům, který provedou příslušníci Vazební věznice Ostrava.

 

Hrad Hukvaldy zve v sobotu 17. 6. 2017 na akci s názvem Run Castle.

 

Obec Kunín zve na 19. zámeckou slavnost do zámeckého parku v Kuníně, která se koná v sobotu 17. června. Od 13 hodin je připraven pestrý hudební program (Legendy, MIRAI, INFLAGRANTI), jarmark, občerstvení a také kolotoče. K večernímu tanci zahraje VIZE. Nebude chybět také program pro děti.

 

Youtuber show. Město Příbor zve všechny v pátek 16. 6. v 17.00 hod. na zábavný pořad s youtubery House, Verča Spurná, Filmar, David Mrázek, Pjay. Akce se pořádá v Kulturním domě Příbor.

 

Folkování na Dallase. Restaurace Dallas zve všechny v sobotu 17. 6. od 17.00 hod. na odpoledne na zahrádce, kde vám zahraje Štrambersko kopřivnická formace hrající ukulele folk punk ZdendaLeLe band a Jan Hlucháň, který k nám zavítá z Valašského Meziříčí se svou kytarou.

 

Smítko mezi loupežníky. Město Příbor a amatérské příborské divadlo zvou všechny v sobotu 17. 6. v 15.00 hod. do Kulturního domu Příbor na premiéru pohádky „Smítko mezi loupežníky“.

 

PÁTÝ MOTOSRAZ. Spolek Forvers zve v sobotu 17. 6. od 11.00 hod. na 5. ročník motorkářského srazu. Akce se pořádá na parkovišti pod Větřkovickou přehradou v Lubině. Od 13.00 hod. Celým dnem Vás bude provádět DJ Stoupa a o večerní zábavu se postará DJ Tygr. Občerstvení zajištěno. V případě zájmu o přespaní, si nezapomeňte vzít s sebou stany. Za nepříznivého počasí se akce nekoná.

 

Kovovýroba Kovok Kopřivnice s. r. o. zve širokou veřejnost a obchodní partnery v sobotu 17. 6. od 9.00 hod. na den otevřených dveří. Těšit se můžete na prohlídku areálu, strojního vybavení a ukázky technologií. Pro děti budou připraveny skákací atrakce, aquazorbing, RC modely, možnost řízení RC aut. K poslechu zahrají kapely HTK Band a CIMBALICA. Připraveno bude také bohaté občerstvení v podobě grilovaných specialit. Celým dnem vás provede moderátor DJ-A.

 

FC Kopřivnice vs. TJ Sokol Kateřinice. FC Kopřivnice zve v sobotu 17. 6. od 17.00 hod. všechny fotbalové nadšence na mistrovské utkání mužů 1. B třídy SK ,,D´´ proti TJ Sokol Kateřinice. Občerstvení v klubové restauraci zajištěno.

 

Letní den pro Kopřivnici. Katolická beseda v Kopřivnici zve v neděli 18. 6. od 14.00 hod. rodiny s dětmi na letní den, kde zahraje k poslechu cimbálová muzika Pramínky, skupina Kondoři a pro děti bude připraven skákací hrad, malování na obličej a jízda na ponících. Připraveno bude také občerstvení v podobě grilovaných specialit.

 

14. 6. 2017

Na dva netradiční automaty mohou nově narazit lidé v Nemocnici Nový Jičín. Jedná se konkrétně u špuntomaty a jak název napovídá, za drobný poplatek lidem z přístroje vypadnou špunty do uší. Faktorů, které narušují klid, je na chodbách i pokojích špitálu celá řada: puštěné televize, telefonní hovory pacientů, ruch z chodeb, ale třeba i noční chrápání. Špuntomaty by měly nabídnout pacientům lepší komfort při pobytu v nemocnici. Automaty na praktické špunty do uší, které jsou testované i hygienicky balené, se nacházejí na ortopedicko-traumatologickém oddělení a oddělení chirurgickém. Stačí do něj vhodit dvacetikorunu a vypadne z něj plastové vejce, uvnitř kterého jsou hygienicky zabalené špunty.

 

Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pátek 9. června u vážně ohroženého dítěte na Opavsku. Několik minut po osmnácté hodině přijali pracovníci krajského operačního střediska ZZS tísňové volání na lince 155. Nahlášeno bylo tonutí malého chlapce v obci Kravaře. Roční chlapec byl nalezen rodinou tonoucí v zahradním bazénu. Po vytažení z vody mu základní pomoc poskytovali jeho nejbližší. Stav dítěte se v průběhu zásahu začal zlepšovat a chlapce se následně podařilo přivést k vědomí. Tým letecké záchranné služby následně zajistil jeho transport do ostravské Fakultní nemocnice a předání do další odborné péče na tamním urgentním příjmu. Vzhledem k začínající letní sezóně záchranáři připomínají zásady bezpečnosti při využívání domácích zahradních bazénů i pobytu u vodních toků a ploch. Při pohybu ve vodě je nezbytné dobře zvážit vlastní plavecké schopnosti a vyvarovat se rizikového chování. Malé děti je nezbytné mít pod nepřetržitou vizuální kontrolou, protože i chvilka nepozornosti může vést tragickým následkům.

 

Při pátrací akci objevili policisté v Mankovicích na Novojičínsku lidské ostatky, které pravděpodobně patří 75letému muži z Oder. Ten na konci dubna při povodni nejspíše spadl do rozvodněné řeky Odry a stal se tak zřejmě třetí obětí dubnových povodní na Novojičínsku. Ačkoliv letošní jarní povodně nebyly velikostí nijak dramatické, tragické následky všechny překvapily. Za dva dny na Novojičínsku utonuli tři lidé: šedesátiletá žena na Frenštátsku, senior u Příbora a muž z Oder. Zřejmě všichni se šli podívat na rozvodněné řeky, uklouzli a spadli do vody. Zatímco dvě těla se podařilo objevit brzy, po muži z Oder se doposud pátralo marně. Až před několika dny v řece Odře, v katastru obce Mankovice, přibližně deset až patnáct kilometrů od místa možného pádu seniora do řeky, policisté objevili kosterní ostatky. Předpokládají, že by mohlo jít o hledaného muže. To však lze definitivně říci až na základě výsledků nařízené soudní pitvy.

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Lubina dne 14. června od 8:00 – 12:00 hodin za řekou Lubina ve směru Hájov Větřkovice.

 

ČEZ Distrubuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie v Lubině a ve Vlčovicích č.p. 97 a 83 dne 15. června od 7:45 – 14:45 hodin.

 

Dne 16. června v Lubině za Sýkorcem od 7:30 – 12:30 hodin a 16. června také v Lubině Haškovci část Větřkovice a v Lubině část Favea  hala A od 7:15 – 14:30 hodin.

 

Moravskoslezský kraj získal evropské dotace na společné projekty se slovenskými regiony. Vytvořit co nejvíce kvalitních projektů a získat maximum evropských peněz na to, aby se mohly uskutečnit – to je cíl politické reprezentace Moravskoslezského kraje. A daří se plnit. Kraj nyní uspěl se čtyřmi projekty přeshraniční spolupráce se Slovenskem.

 

Kopřivnice se po vzoru jiných měst ve čtvrtek 20. dubna poprvé zapojila do sbírky kol pro Afriku. Ohlas byl až nečekaný, lidé darovali do sbírky 113 kol. V rámci oslav Dne Země – 16. Května se sbírka opakovala a tentokrát měla ještě větší úspěch, lidé dopravili do parku 124 bicyklů.  25. Května všech 230 kol kamion zavezl do Ostravy, tam se opraví, zbytky a šrot se prodá, peníze pomohou spolufinancovat cestu do Afriky, některé součásti se použijí jako náhradní díly a opravená a funkční kola pak putují do africké Gambie. V Africe jsou rovněž vyškolení servisáci, kteří v případě potřeby kola opravují. Akci se letos už pravděpodobně opakovat nebude, kola je možné zavést do sběrného dvora technických služeb v Příboře.

 

Právě v těchto dnech Aleš Loprais testuje na Slovensku nově přestavěný kamion TATRA Queen 69 ReBorn, s cílem najet maximální možný počet kilometrů před odjezdem na ostrou misi pod názvem Silk Way Rally 2017. Hedvábná stezka  – nejtěžší rally event sezóny startuje již 7 července z Moskvy. Na start slavné soutěže se postaví Aleš Loprais pod křídly InstaForexu, který na hedvábné stezce již získal 2x čtvrté, 1x třetí a 1x vítězství v nejtěžší váhové kategorii kamionů. Soutěžní vůz prošel zásadní úpravou oproti původní verzi, nové je tlumení, brzdy a chlazení, inovací prošla i kabina vycházející z typu Jamal a osvědčených komponentů z prvotní verze, která při svém debutu na Dakaru 2014 získala 2 etapová vítězství. Zajímavostí je aplikace sofistikované telemetrie, která nám pomůže lépe analyzovat, co se s vozem děje. Posádku čeká s novým vozidlem čeká náročná cesta při téměř 10 000 km dlouhém soutěžním testu z Moskvy přes Astanu až do čínského Xianu. Aleš Loprais komentuje ,že avizované teploty přes 50 stupňů Celsia v gigantické poušti Gobi a světová konkurence, která letos na Silk Way vyrazí slibuje opravdu velikou výzvu pro všechny účastníky.

 

12. 6. 2017

 

Nabídka města na nájem jednoho městského bytu na ul. Obránců míru 401, o celkové ploše 79,82 m2, minimální nabídka 40 000 Kč, za podmínky přistoupení k dluhu a za podmínek dle výzvy. Byty je o velikosti 1+2 a je určen pro širokou veřejnost. Nabídka platí od 24. 5.2017 do 12. 6. 2017.

 

Soutěž KTK a Autoklubu ploché dráhy Kopřivnice o 3 x 2 VIP vstupenky na Přebor České republiky na ploché dráze a 2. Memoriál Michala Matuly v neděli 25. 6. 2017 v 15:00 hod. na letním stadionu v Kopřivnici.

Kdo v roce 2006 získal titul mistr České republiky v jednotlivcích:

A/ Zdeněk Tesař

B/ Aleš Dryml

C/ Adrián Rymel

Odpovědi nám posílejte ve tvaru: vaše jméno mezera a odpověď A / B / C prostřednictvím SMS na telefonní

číslo 774 599 474 nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz. Uzávěrka je ve středu 14. 6. 2017 v 10:00.

 

Radnice spustila informační kampaň o nelegálním odpadu. Stovky kopřivnických kontejnerů na směsný odpad byly v těchto dnech polepeny nálepkou upozorňující na správné nakládání s nelegálním odpadem. Radnice se tak rozhodla obyvatele upozornit na rozmáhající se problém skládek. V první fázi se město snažilo situaci vyřešit intenzivnějším svozem, to nepomohlo. Radnice se proto rozhodla uspořádat kampaň, která má za úkol oslovit obyvatele a upozornit je na nelegální nakládání s odpadem. Mimo to se na několika nejkritičtějších místech, kde jsou problémy s odkládáním odpadu téměř na denním pořádku, objeví kamery. Pokuta za odkládání odpadu mimo kontejnery může dosáhnout až pěti tisíc korun blokově na místě a až padesáti tisíc korun v přestupkovém řízení.

 

Maturitní vysvědčení, výuční listy i diplomy k absolutoriu byly v pátek 9. června naposledy v letošním školním roce rozdány na VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice.

 

V závěru minulého týdne byla schválena finální podoba první části projektové dokumentace pro rekonstrukci centra Kopřivnice. Návrh obsahuje řešení všech dílčích staveb, jako jsou zatrubnění Kopřivničky, odstranění starého zasypaného mostu pod Zelným trhem, přeložky jednotlivých sítí, osvětlení, kanalizace, zpevněné plochy a mnoho dalšího. Projektanti budou na výkresech budoucí podoby centra města pracovat i v dalších týdnech a měsících. Na dokončenou část projekčních prací totiž naváže zhotovení projektů pro stavební povolení a následně samotnou realizaci. S tou se ale s největší pravděpodobností nezačne dřív než příští rok na podzim.

 

Zlatý Ámos je anketa o nejoblíbenějšího učitele, v Kopřivnici se o její pokračování postarali členové dětského zastupitelstva. Letos během hlasovacího týdne dorazilo téměř 2000 hlasů, které rozhodly o vítězi. V pondělí 5. června odpoledne se na radnici uskutečnilo slavnostní vyhlášení ankety a předávání cen třem nejlepším učitelům. Na třetím a druhém místě skončili Jiří Lipový a Robin Pospěch. Vítězkou finálového klání se stala Kamila Neuwerthová ze ZŠ sv. Zdislavy.

 

Studenti z místní střední a vyšší školy vytvořili z vlnité lepenky model otáčejícího se muzea a Národní hokejový stadion, tyto stavby poslali do 11. ročníku soutěže s tématem „Originální turistická atrakce či stavba, jako zviditelnění Česka v zahraničí“. Odborná porota hodnotila modely 30 středních stavebních škol. Kopřiv nice se letos bohužel do finále nedostala.

 

DDM Kopřivnice se v těchto dnech z důvodu plánované rekonstrukce stěhuje. Od 12. Června sídlí v 5. patře radnice, kde má k dispozici 2 kanceláře. Objekt dostane během prázdnin nový kabát. Firma MH-STAVBY, s. r. o., z Ostravy, provede zateplení, sanaci statiky budovy, úpravy vzduchotechniky, oplocení a zpevněných ploch v okolí budovy za 8,59 milionu korun včetně DPH. Pro děti již školní rok skončil, nyní je čeká příprava na letní tábory.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na těchto ulicích: Havlíčkova, Horečkova, Hřbitovní, Husova, Janáčkova, Komenského, Pabla Nerudy, Palackého, Pod Stadiónem a Tyršova. Odstávka proběhne v pondělí 29. května od 7:30 – 12:00 hodin.

 

V úterý 13. června se v Mateřském centru Klokan uskuteční předprázdninový kurz pro rodiče, jehož tématem bude vzdělávání dětí od dvou let v mateřských školách. Do prostor centra na ulici Francouzské jsou zváni všichni rodiče, které zajímá předškolní vzdělávání. Kurz začne v 15:30 hodin a rodiče na něj mohou dorazit společně se svými dětmi.

 

Město Kopřivnice zve občany ve středu 14. června na veřejné jednání pracovní skupiny osob se zdravotním postižením. Jednání se uskuteční od 15:30 hodin v konferenční místnosti v 10. patře městského úřadu. Příchozí budou diskutovat nad problémy a potřebami osob se zdravotním postižením. Po dobu akce bude zajištěno hlídání dětí!

 

Projekt Aktivní senior 2017 pokračuje ve   St 14. 6. 2017- na programu je Cyklozájezd do krajiny Moravského krasu. Odjezd od Interhotelu Tatra Kopřivnice 6:30 hodin.

 

Čajovna Mandala zve ve středu 14. 6. 2017 v 18:00 hod na dokumentární tragikomedii FC Roma o fotbalovém týmu, v rámci projektu KineDok.

 

Zábavná komediální show vhodná pro celou rodinu – Tři tygři se chystá v KDK ve středu 14. 6. od 19:00.

 

9. 6. 2017

 

Skvělá zpráva pro příznivce Kopřivnice přišla z Českého svazu házené. Nejvyšší domácí soutěž házenkářů už zřejmě nalezla svou tvář pro další ročník. A podle dokumentu Českého svazu házené by ji alespoň tři roky nechtěla měnit. Extraliga se nezúží o dva účastníky a Kopřivnice tak nakonec zůstane mezi tuzemskou elitou.

 

Kabina, motor, převodovka i podvozek. To vše dokázaly po letech opravit ruce tatrováků na jednom ze dvou prvních speciálů, který automobilka Tatra postavila pro nejnáročnější závod na světě — Rallye Paříž–Dakar. Renovaci zvládla firma za 270 dní a stála ji 2,5 až 3 milióny korun. Kamión s označením Tatra 815 6×6 VE „Ostrý-II“ se má v budoucnu stát chloubou muzea, které Tatra Trucks vybuduje spolu s Moravskoslezským krajem. Speciál byl nasazen premiérově do Dakaru v roce 1986, posádku tvořila trojice Zdeněk Kahánek, Miroslav Gumulec a Josef Kalina. Loni v září Tatra dovezla auto z Francie, odkoupila ho od jednoho tamního obchodníka.

 

Kostely v pátek otevírají své brány v netradiční hodiny. Navštivte v noční atmosféře nejen kostely a modlitebny, ale také prostory klášterů, rajské dvory, krypty, věže, kůry a spoustu dalšího. Své brány otevřou již tento pátek 9. června 2017. Nenechte si tak ujít možnost navštívení mnohdy nepřístupných míst v kostelích. Budete moci nahlédnout do sakristií, věží, krypt či zahrad. Seznam kostelů a dalších prostor – Novojičínsko:

 • Bílovec, kostel sv. Mikuláše
 • Fulnek-Lukavec, kostel sv. Jana Křtitele a sv. Barbory
 • Fulnek, kaple J. A. Komenského
 • Fulnek, kostel Nejsvětější Trojice
 • Hladké Životice, kostel sv. Mikuláše
 • Kopřivnice-Lubina, kostel sv. Václava, Větřkovice
 • Kujavy, kostel sv. Michala
 • Mořkov, kostel sv. Jiří
 • Nový Jičín, sborový dům Českobratrské církve evangelické
 • Odry, hřbitovní kaple sv. Rodiny
 • Petřvald u Nového Jičína, kostel sv. Mikuláše
 • Příbor, kostel Narození Panny Marie
 • Příbor, modlitebna Bratrské Jednoty baptistů
 • Pustějov, kostel sv. Maří Magdalény
 • Sedlnice, kostel sv. Michaela Archanděla
 • Studénka, modlitebna Církve československé husitské
 • Suchdol nad Odrou, evangelický kostel ČCE
 • Suchdol nad Odrou, kostel Nejsvětější Trojice
 • Štramberk-Támovice, kostel sv. Kateřiny
 • Štramberk, modlitebna ČCE
 • Tísek, kostel sv. Cyrila a Metoděje
 • Velké Albrechtice, kostel sv. Jana Křtitele
 • Vrchy, kostel sv. Jiří

 

Fotbalový klub Vlčovice Mniší upozorňuje své fanoušky, že došlo ke změně termínu zápasu proti Starému Jičínu, který měl být původně odehrán tuto sobotu 10. června. Zápas bude odehrán o den dříve tj. v pátek 9. června v 18:00 hodin na hřišti ve Vlčovicích. Na vaši podporu se těší fotbalisté.

 

Martin Galia a jeho hosté. Vila Machů zde všechny v pátek 9. 6. v 20.00 na stylový večer plný swingu, jazzu a latinské hudby v podání Martina Galii a hostů. Vstupné dobrovolné.

 

Slavnostní otevření parkoviště na ulici Husova. Slumeko s.r.o. a Kulturní dům Kopřivnice zvou všechny v pátek 9. 6. od 13.30 na slavnostní otevření parkoviště na ulici Husova a na oslavy 20. výročí založení společnosti Slumeko. Během slavnostního dne vystoupí Divadelní společnost Kozlovice a zahraje Vodnickou pohádku, dále pak Cimbálová muzika Pramínky, Ukulele Troubkemakers a na závěr večera vystoupí Sebastian. Jsou připravený aktivity a hry pro děti tak dospělé ve spolupráci se skautským střediskem Vanaivan. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do kulturního domu. Vstupné volné.

 

Noc kostelů. Farní sbor Českobratrské církve evangelické zve všechny v pátek 9. 6. od 19.00 na Noc kostelů ve Štramberku.

 

Stopa. Bar Daymoon Kopřivnice zve sobotu 10. 6. v 21.00 na koncert skupiny Stopa Rock legend.

 

Kremlfest. Pohostinství U Kremlů, Závišice zve sobotu 10. 6. od 14.14 na zahradní festival nabitý energií začínajícího léta a punkovou verzí čaje o páté. Těšit se můžete na kapelu ZAhRADKAři, Lenku Lo Hrůzovou, Davea Vysloužila & Acoustic Irish, Černou kočku, Petru Göbelovou, ZdendaLeLe a SoundMates.

 

Grilování na hradě. Hrad Hukvaldy zve v sobotu 10. 6. od 10.00 všechny milovníky dobrého jídla na hradní grilování. Můžete se těšit na bohatou nabídku grilovaných pochutin, odborný výklad a ukázku využívání různých druhů koření v minulosti. Pro děti i dospělé je připravená řada aktivit a pro ty nejmenší je přichystán dětský koutek.

 

Víkend otevřených zahrad. Město Příbor zve v sobotu 10. 6. a neděli 11. 6. všechny na víkend otevřených zahrad. V rámci celorepublikové akce, do které se zapojilo i město Příbor budete mít možnost mimo prohlídku kvetoucí zahrady si v neděli 11. 6. od 16:00 hodin poslechnout vynikající zpěvačku a skladatelku Martu Tőpferovou se skupinou Milokraj. V případě nepříznivého počasí se koncert přesouvá do refektáře piaristického kláštera. Vstup zdarma.

 

Kopřivnické mecheche. Dům dětí a mládeže Kopřivnice zve v neděli 11. 6. od 10.00 všechny na soutěž tanečních skupin, která je určena pro všechny amatérské skupiny, kolektivy při DDM, SVČ, ZŠ, ZUŠ a další. Soutěžit se bude v kategoriích: STREET DANCE – AEROBIC – DISCO DANCE – SHOW DANCE – PARKETOVÉ KOMPOZICE – ORIGINÁLNÍ – MALÉ SKUPINY. Akce se pořádá ve sportovní hale VOŠ, SOŠ A SOU Kopřivnice.

               

7. 6. 2017

 

Nabídka města na nájem jednoho městského bytu na ul. Obránců míru 401, o celkové ploše 79,82 m2, minimální nabídka 40 000 Kč, za podmínky přistoupení k dluhu a za podmínek dle výzvy. Byty je o velikosti 1+2 a je určen pro širokou veřejnost. Nabídka platí od 24. 5.2017 do 12. 6. 2017.

 

Informace o provozních omezeních knihovny a jejích poboček v době letních prázdnin (červenec a srpen 2017):

Městská knihovna v kulturním domě – půjčovna a čítárna, Obránců míru 368, Kopřivnice

Pondělí 7:30 – 17:00

Úterý     7:30 – 17:00

Středa                 zavřeno

Čtvrtek 7:30 – 17:00

Pátek     7:30 – 17:00

Zavřeno 7. července a 24. – 28. července!

V červenci a srpnu bude půjčovna s čítárnou otevřena vždy jen do 17:00!

 

Městská knihovna – pobočka Sever, Francouzská 1181, Kopřivnice

Pondělí     10:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00

Čtvrtek     10:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00

V červenci bude pobočka Sever uzavřena!

 

Městská knihovna – pobočka Lubina, Lubina 183, objekt Katolického domu

V červenci a srpnu bude pobočka Lubina otevřena pouze každé úterý v době 16:00 – 18:00!

 

Městská knihovna – pobočka Mniší, Mniší 175, objekt kulturního domu

Středa     15:00 – 17:00

 

Městská knihovna – pobočka Vlčovice, Vlčovice 190, objekt kulturního domu

Úterý     16:00 – 18:00

 

Moravskoslezský kraj finančně podpoří talentované studenty, kteří mají zájem o doktorské studium. Krajští radní schválili vyhlášení dotačního programu Podpora vědy a výzkumu v Moravskoslezském kraji 2017, ve kterém mohou vysoké školy v regionu dosáhnout až na částku 9 milionů korun. V dotačním programu je alokováno 15 milionů korun. Žádost o dotaci, mohou podat vysoké školy se sídlem v Moravskoslezském kraji, které pak finance rozdělí vybraným studentům. Ti pak mohou na podporu svého studia obdržet stipendium až do devíti tisíc korun měsíčně.

 

 

Další FAJNE LÉTO odstartuje v kraji 1. Července. Zajímavá místa v regionu, zařazená do takzvané TECHNOTRASY, ožijí o letních víkendech šestým ročníkem FAJNEHO LÉTA. Moravskoslezský kraj ve spolupráci se zástupci TECHNOTRASY připravuje od července do září pro dospělé i děti představení, sportovní aktivity, hry i pěvecká vystoupení známých osobnosti a hudebních skupin. Zájemci mohou také nasbírat razítka do pasu TECHNOTRASY a zúčastnit se tak soutěže o zajímavé ceny.

Podrobné programy jednotlivých akcí naleznete na webových stránkách www.technotrasa.cz nebo www.severnimorava.travel.

Termíny akcí FAJNEHO LÉTA 2017:

 1. a 2. 7. 2017       11:00 – 17:00 hod. Pivovar Radegast Nošovice
 2. 7. 2017             10:00 – 16:30 hod. Úzkokolejná dráha Třemešná – Osoblaha
 3. 7. 2017           14:00 – 21:30 hod. Vagonářské muzeum ve Studénce
 4. 7. 2017           14:00 – 18:00 hod. Kosárna v Karlovicích ve Slezsku
 5. 8. 2017           14:00 – 18:00 hod. Železniční muzeum moravskoslezské v Ostravě
 6. 8. 2017           13:00 – 17:00 hod. NKP Důl Michal v Ostravě
 7. 9. 2017             14:00 – 18:00 hod. Vodní mlýn Wesselsky v Loučkách u Oder
 8. 9. 2017            13:00 – 17:00 hod. Areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky
 9. 9. 2017           14:00 – 18:00 hod. Dolní oblast Vítkovice

 

Knížecí cesta na Pustevnách se musí opravit. Pět kilometrů dlouhá Knížecí cesta, která spojuje obec Trojanovice s Pustevnami, se bude opravovat. Rekonstrukci oblíbené turistické spojnice chce z velké části zaplatit Moravskoslezský kraj. Krajští radní doporučili zastupitelům, aby na stavbu „přiklepli“ 6milionovou dotaci. Komunikace, kterou Trojanovice převzaly od Moravskoslezského kraje před dvěma roky, je ve špatném technickém stavu. Obec investovala do jejího odvodnění asi 600 tisíc korun, ale celková oprava je nad jejími finančními možnostmi. Proto požádala kraj o pomoc s financováním.

 

Moravskoslezský kraj zná svou Ženu regionu, stala se jí majitelka dětského hospice Sylva Vartová. Vítězkou osmého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Moravskoslezský kraj stala advokátka a zakladatelka prvního dětského hospice v České republice Sylva Vartová. Slavnostní předání se uskutečnilo v pondělí 5. června v budově Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Ocenění jí za přítomnosti zástupců soutěže a partnerů předal hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. Po smrti svého teprve šestnáctiletého syna založila mobilní hospic a pojmenovala jej po něm – Ondrášek. Člověk, který je nemocný, nemá v Moravskoslezském kraji možnost dožít v poslední fázi života doma. A místo toho je vytržen z prostředí svých blízkých. Tady pomáhá mobilné hospic, funguje třináctým rokem s více než dvaceti stálými pracovníky a byl vybrán do pilotního projektu hrazené péče VZP.

 

Povodí Odry chce letos nově zabezpečit sedm jezů v kraji. Hasiči se lépe dostanou k tonoucím. Na celkem sedmi jezech v Moravskoslezském kraji by se letos měly nově objevit systémy pro záchranu topících. Jde o speciální skoby, kam hasiči mohou upevnit záchranné lano a lépe se dostat k tonoucímu. Které jezy je potřeba takto vybavit, rozhodují hasiči spolu s Povodím Odry. Zatím jsou v kraji zajištěny jen tři jezy a to je podle vodáků málo. Osazení jednoho vyjde na 50 tisíc korun.

 

Začíná stavba D48. Silničáři přestaví jeden z hlavních tahů Novojičínskem na dálnici. Na jeden z klíčových průtahů Moravskoslezským krajem už brzo vyjedou stavební dělníci. Dvanáct kilometrů stávající čtyřpruhové silnice mezi Rybím na Novojičínsku a Rychalticemi na Frýdecko-Místecku budou přestavovat na dálnici. I když má vozovka čtyři pruhy, levý pro předjíždění je viditelně užší. Po smrtelných čelních srážkách tady silničáři namontovali doprostřed vozovky lanová svodidla a ubrali desítky centimetrů prostoru. Postaven byl komfortní dvoupruh, který byl bohužel s narůstající dopravou provizorně změněn na čtyřpruh. Silnici už převzaly stavební firmy, zatím ale dělníci jenom rozmístili vytyčovací kolíky a značky. Práce za 2 miliardy korun začnou v červenci stavbou doprovodné komunikace. V letošním roce bude zachována doprava na hlavní trase v současném režimu dva plus dva jízdní pruhy. Od začátku roku 2018 budou zahájeny práce na hlavní trase. Doprava bude vedena po stávající komunikaci v režimu jeden a jeden pruh. A to si už můžou řidiči teď vyzkoušet těsně před začátkem úseku stavby dálnice. V Rychalticich dokončují dělníci léta rozestavěnou křižovatku. Provizorní pruhy jsou tady tak úzké, že kamiony se míjejí snad ve vzdálenosti půl metru. Hotovo má být na podzim. Naopak stále klid bude v tomto roce na trase obchvatu Frýdku-Místku. Pracovat budou pouze úředníci, zahájení stavby dlouho očekávaného obchvatu je reálné na jaře příštího roku.

 

5. 6. 2017

 

Záchranáři ZZS MSK zasahovali v pátek 2. června večer u vážně zraněné ženy na Novojičínsku. Po půl sedmé přijali operátoři zdravotnické záchranné služby tísňové volání, podle něhož došlo k nehodě cyklistky v Kopřivnici. Na místo byla ihned vyslána posádka rychlé zdravotnické pomoci. Šedesátiletá žena měla podle informací, které mají záchranáři k dispozici, narazit při jízdě na kole do stojícího automobilu. Následně spadla na zem a přivodila si vážné zranění. Záchranáři po svém příjezdu zjistili, že cyklistka pravděpodobně neměla ochrannou přilbu. Utrpěla poranění hlavy a mozku, její stav se velmi rychle zhoršoval a v době zásahu ZZS upadla do bezvědomí. Pozemní posádka proto na místo přivolala leteckou záchrannou službu. Pacientce bylo nezbytné zajistit dýchací cesty a přístrojem řízenou ventilaci. Záchranáři podali nitrožilně potřebné léky, infuzní roztok a připravily postiženou k přepravě do zdravotnického zařízení. Žena byla následně vrtulníkem transportována do ostravské Fakultní nemocnice, kde ji tým leteckých záchranářů předal do péče lékařů urgentního příjmu.

 

Přijďte se podívat 7. 6. 2017 v 16 hodin na Fojtství v Kopřivnici na praktickou ukázku fotografických technik u příležitosti končící výstavy Salon kuřpivnických fotografů.

 

Společnost Ovod mění svůj název na Vodotech. Pro SmVaK Ostrava provádí například odečty a revize vodoměrů. Zaměstnanci, kteří přicházejí s odběrateli do kontaktu, budou vybaveni identifikační kartičkou v souladu se změnou názvu společnosti, změnou projde také jejich oblečení, polepy na autech, které využívají, internetové stránky nebo firemní tiskoviny. Zákazníků se tato změna při běžné činnosti společnosti nijak nedotkne.

 

Vernisáž výstavy obrazů Miloše ŠIMURDY „Valašsko a Evangelia“ se koná v úterý 6. června 2017 v 17 hodin v K galerii v Šustalově vile v Kopřivnici. Miloš Šimurda (1924), rodák z Valašského Meziříčí, žije a tvoří v Rožnově pod Radhoštěm a v Bratislavě, kde vystudoval Vysokou školu výtvarných umění. Vystavoval na mnoha kolektivních i samostatných výstavách nejen u nás, ale i v Polsku, Francii, Německu, Itálii, Austrálii….. Výstava potrvá do 16. července.

 

Neformální setkání a diskuzi v rámci projektu První středa se koná 7. června 2017 od 18:00 v Hotelu Tatra v Kopřivnici. Tématem setkání bude Marketing a společenská odpovědnost v praxi. Akce se zúčastní zástupci neziskového sektoru i firem působících v regionu. Formou moderované diskuze představí možnosti a benefity společenské odpovědnosti Petr a Petra Čaníkovi. Oba vystupující mají mnohaleté zkušenosti s řízením projektů společenské odpovědnosti pro klienty a jsou autory studie Aplikace metod a nástrojů podnikatelské etiky v českém podnikatelském prostředí. Na akci bude zároveň představen a slavnostně zahájen projekt, díky němuž může každá nezisková organizace získat potřebnou pomoc a podporu. Více informací naleznete na webu prvnistreda.cz.

 

Změny dozná složení našeho zastupitelstva, tři rezignace obdržel starosta Miroslav Kopečený v průběhu minulého týdne. Radní Ladislav Myšák zvolený za ANO, který se po volbách se s tímto hnutím rozešel, se rozhodl s okamžitou platností rezignovat na všechny funkce i na mandát v zastupitelstvu. Další rezignaci podaly zastupitelky kandidující za českou stranu sociálně demokratickou Iva Bukovjanová a Ivana Rašková. Noví zastupitelé by měli složit slib na dalším zasedání zastupitelstva, které je naplánováno na čtvrtek 22. Června od 16 hodin v 10. patře radnice.

 

Ve čtvrtek 25. května proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů druhého ročníku projektu „Navrhni svoji Tatru“. V rámci soutěže mohli účastníci navrhovat nákladní vozidla značky Tatra nebo jejich dílčí konstrukční celky v jedné z vypsaných kategorií. V kategorii studentů středních škol porotu nejvíce zaujal návrh kabiny od Tomáše Klečky. Ze studentů vysokých škol projekt nejlépe obhájil Václav Januška. Z řad veřejnosti zvítězil František Kováčik. Vítězové si z Kopřivnice odvezli nejen věcné ceny či účast na programu TATRA Experience s možností prohlídky automobilky a zkušební jízdou na polygonu, ale někteří i možnost praxe, případně nabídku zaměstnání ve společnosti pro absolventy.

Kategorie studentů středních škol:

Tomáš Klečka – návrh kabiny aplikovatelný pro modelovou řadu TERRNo1.

Kategorie studentů vysokých škol:

Václav Januška – nový stylistický a konstrukční návrh přední masky kabiny a nárazníku vozidla TATRA PHOENIX.

Kategorie z řad veřejnosti:

František Kováčik – projekt ucelené řady vozidel TATRA FORCE určeného pro hasičský a záchranářský segment s řadou zajímavých myšlenek.

 

Na koupališti letos probíhá oprava technologie úpravy vody a provoz bude zahájen zřejmě až na konci června. Investiceve výšce cca 2,5 mil korun, kterou letos město vložilo do koupaliště, je určena na výměnu pískových filtrů a k částečné rekonstrukci rozvodů vody. Vloni kvůli havarijnímu stavu docházelo k velkým únikům vody, která musela být do bazénů denně doplňována z vodovodního řadu. Smlouva o dílo byla ale podepsána až v květnu, takže začne s výměnou filtrů až počátkem června. Nyní již byla demontována původní technologie a čeká se na dodávku nového zařízení. O kolik dní se koupací sezona zkrátí, bude záležet především na dodání pískových filtrů od výrobce Práce by pak měly trvat cca měsíc. Mezitím se koupaliště připravuje na novou sezonu, natírají se bazénové vany, opravuje se plot, a chystá se zázemí koupaliště tak, aby se co nejdříve začala napouštět voda. Technologicky je možné začít bazénové vany plnit vodou v předstihu, ale otevření pro návštěvníky bude možné až po stoprocentním zprovoznění úpravny vody. Jde o první krok v rámci dlouhodobě plánované modernizace areálu.

 

Stanice TUTY, nový kanál pro děti a mládež, zahájila vysílání 1. června na den dětí. Stanice vysílá česky v 4 hodin denně. Je zařazena do základní – volně šířené – nabídky KTKdigi. TUTY je určena českým a slovenským divákům ve věku od 4 do 17 let. Program nabídne animované seriály, vlastní pořady, to nejlepší z YouTube a hudební klipy. TUTY zahájí vysílání symbolicky 1. června na Den dětí. Tuty počítá s telefony a tablety v ruce, počítá se světem sociálních sítí a je zvyklá denně sdílet své zážitky. Mladí diváci se mohou těšit na novinky ze světa YouTube, dětský společenský magazín, pořad o cvičení a zdravém životním stylu a chybět nebudou ani relace o kráse a líčení či oblíbené prank cally. Tuty je šířena ve formátu mpeg4 /sd, pro příjem je nutný novější stb nebo televize s dvb –c tunerem a mpeg 4 dekodérem.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na těchto ulicích: Havlíčkova, Horečkova, Hřbitovní, Husova, Janáčkova, Komenského, Pabla Nerudy, Palackého, Pod Stadiónem a Tyršova. Odstávka proběhne v pondělí 29. května od 7:30 – 12:00 hodin.

 

2. 6. 2017

 

Češi vzali dotace na dešťovou vodu útokem. Z programu Dešťovka rozebrali během dne téměř celých 100 milionů korun. Jen za prvních 18 minut podalo žádosti 250 zájemců za zhruba 12 milionů korun. Programem chce stát bojovat proti plýtvání s vodou a proti suchu. Státní fond životního prostředí (SFŽP) během prvního dne přijal celkem 1215 žádostí o dotace v hodnotě 58,7 milionu korun. To je skoro 60 procent z celkových sta milionů, které připadly na projekt. Dalších 1370 žádostí na 32,4 milionu je v systému rozpracovaných, což je dohromady více než 91 procent rozpočtu programu. Prostřednictvím dotačního programu Dešťovka chce ministerstvo životního prostředí připravit domácnosti na možná období sucha. Příspěvky by měly jít například na stavbu zahradních nádrží na dešťovou vodu či na využívání použité vody z umyvadla či pračky ke splachování vodního klozetu. Jedna domácnost může získat až 105 tisíc korun.

 

Organizace se mohou hlásit například o podporu příměstských táborů nebo dopravu dětí do kroužků. Na tyto projekty je vyčleněno téměř 6 milionů korun. Datum ukončení příjmu žádostí o podporu je 26. června.

V rámci těchto Prorodinných opatření je možné žádat o podporu příměstských táborů, práce dětských skupin, školních družin, dopravy dětí do škol a do kroužků a podobně. MAS Lašsko zahrnuje území Frenštátska, zhruba polovinu Novojičínska a Kopřivnicka. Pro ty, kteří by se chtěli dozvědět více, se bude 8. června konat v Novém Jičíně seminář.

 

TATRA TRUCKS společně s ELTON hodinářská představuje limitovanou edici hodinek PRIM Präsident. Hodinky odkazují na legendární vůz, který se v Kopřivnici začal vyrábět před 120 lety Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS si letos připomíná 120 let od zahájení výroby prvního automobilu se spalovacím motorem. Nyní se automobilka rozhodla spojit s jediným českým výrobcem hodinek PRIM, společností ELTON hodinářská z Nového Města nad Metují, která uvádí na trh limitovanou edici hodinek PRIM Präsident.

 

Lanovka Zbojník ve skiareálu na Bílé zahajuje v pátek 2. června letní provoz! Nechte se pohodlně vyvézt na start singletrailů nebo pěších výletů! V měsíci červnu bude lanovka jezdit pátky až neděle. O prázdninách bude provoz denně. Provozní doba 9: 00 – 17:00hod.

 

Mandala Kopřivnice zve všechny v sobotu 3. června do Mandaly na MNDL Fest. Vystoupí: kapela DIV I DED (shoegaze), Andy the Doorbum (folk, psychedelic), Acute Dose (psychedelic) a Aran Epochal (hlas a basa).

 

MISTROSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY VE VZPÍRÁNÍ. Tělovýchovná jednota Příbor zve všechny v sobotu 3. června od 10.00 hodin na mistrovství České republiky ve vzpírání juniorů do 17 let a juniorek do 17 a 20 let ve Sportovní hale TJ Příbor.

 

Hrad Hukvaldy zve v sobotu 3. června všechny malé i velké na hrad od 9.00, kde budou v průběhu celého dne probíhat soutěže pro děti i dospělé, bude se stavět pec na tavení železné rudy a další překvapení.

 

DĚTSKÝ DEN NA TRÚBĚ. Město Štramberk ve spolupráci s DDM Štramberk zvou 3. června od 13.00 všechny děti na zábavné odpoledne plné her a tvoření ve výtvarné dílničce v Jaroňkově útulně.

 

KOPŘIVNICKÉ DNY TECHNIKY. Město Kopřivnice zve všechny od soboty 3. června do neděle 4. června od 9.00 na tradiční akci na Polygonu Tatry s názvem Kopřivnické dny techniky, kde budete mít možnost zhlédnout expozici historických vozidel Tatra u příležitosti 120 let od výroby prvního automobilu. Těšit se můžete také na na vyhlídkové lety vrtulníkem, řízení vozů Ferrari 458 Italia a Lamborghini Gallardo, na spolujízdu v rally speciálu Mitsubishi Lancer EVO IX, jízdu v obrněném transportéru OT-64, simulátory nárazu a převrácení vozidla, čtyřkolky, motokárty, atrakce pro děti a mnoho dalšího. V průběhu celého víkendu vystoupí kapely Rammstein CZ, Team Revival Martin (SK), Vaťák (Kabát revival), Kiss revival, Stanleys Dixie Street Band a Public Relations. Vstup a parkování zdarma.

 

BLEŠÁK – POŠLI TO DÁL. Katolický dům Kopřivnice zve všechny v sobotu 3. června od 8.00 na Blešák, který se bude konat v Katolickém domě. Budete si moci levně koupit nebo prodat hračky, knihy, hudbu, filmy, oděvy, sportovní věci, retro, domácí potřeby, sbírky či starožitnosti.

 

DEN DĚTÍ A RODINY. Město Příbor zve všechny rodiče i děti v neděli 4. června od 10.00 hodina na den plný zábavy, her a soutěží. Představí se děti zájmových kroužků Luna SVČ Příbor, připravena budou soutěžní stanoviště, malování na obličej, indiánská pohádka a jiné. Děti se také budou moci projet na ponících, podívat se na krocení neposlušných pštrosů a připravena bude i pestrá nabídka občerstvení. Děti, které přijdou v indiánském oblečení, budou odměněny. Akce se bude pořádat v městském parku na Lidické ulici. Večer pak zahraje skupina O5A a Radeček.

 

VČERA, DNES A ZÍTRA ANEB NOVÉ SCÉNKY FELIXE HOLZMANNA. Kulturní dům Kopřivnice zve všechny v neděli 4. června od 19.00 na ojedinělé divadelní představení Davida Šíra ve spolupráci s rodinou Felixe Holzmanna, ve kterém o výběru a pořadí scének rozhodují diváci!

 

Nový Jičín: Skalky už ode dneška hostí legendy. Již 8. ročník svého minifestivalu Legendy Skalky přichystala na první červnový víkend Ivana Tomanová. Po loňském úspěchu open air divadla, mohou zájemci vyrazit do areálu Skalky v Novém Jičíně už dnes, kdy mohou zhlédnout představení komedie Kšanda, ve které se představí Jaroslav Sypal, Michaela Kuklová, Miluše Bittnerová a další známí herci. Představení začne ve 20 hodin. Zítřejší Skalky budou patřit opět legendám. Zahrají a zazpívají František Nedvěd, Petra Janů s kapelami a Dr. Hekto. Legendy 8 začnou v 19 hodin.

 

Letos přichystali v Petřvaldě akci Celý Petřvald čte dětem, která se uskuteční dnes od 16 hodin v petřvaldské hasičárně. V programu pro děti i dospělé vystoupí vypravěč Martin Hak s inscenací Děda Jožka. V rámci akce budou slavnostně ukončeny projekty realizované ve spolupráci školy a knihovny a dojde také na vyhodnocení celoroční čtenářské soutěže pro děti s názvem Lovci perel. O pár hodin později bude v hasičárně opět živo, a také zejména pod ní v areálu U staré řiky. Tam totiž SDH Petřvald pořádá noční soutěž v požárním útoku, XIII. ročník memoriálu Jana Blahuta. Soutěž začne v 21.30 hodin, na start se postaví družstva mužů, žen a mužů nad 35 let.

 

Frenštátská noc dnes rozezpívá muzeum. Tradiční akce láká děti i dospělé do muzea, které už dnes jako

zázrakem ožije. Organizátoři uspořádají další z oblíbených Frenštátských muzejních noci, tentokrát s podtitulem Rozezpívej muzeum. Návštěvníci se kromě expozic dočkají také divadla a hudby. Pohádku jim zahraje Divadlo babky Miládky a o hudbu se postarají Eva Porubová a Petr Drkula s cimbalistou Jaroslavem Hrbáčkem či komorní sbor Nyklband. Program potrvá od 17 do 22.30 hodin a zájemci si kromě prohlídky stálých expozic mohou vyzkoušet interaktivní úkoly, střelbu na laserové střelnici či zhlédnout Foto-grafické obrazy Jana Fuxy. Třešničkou na dortu muzejní noci bude závěrečná noční prohlídka.

 

Rybí: Letošní FishFest bude pomáhat. Milovníci hudby se v sobotu 3. června sjedou do obce Rybí. Od 14.30 hodin se na místním hřišti uskuteční další ročník FishFestu, tentokrát s podtitulem Pro Verunku. Posluchačům se, jak už je v Rybí zvykem, představí řada místních hudebníků a skupin. Celý festival zahájí úderem 15. hodiny uskupení NáSoSka, které o hodinu a půl později vystřídá Emerald Shine. Podvečer pak bude patřit skupině PJ Harvey Tribute Band a o závěrečnou tečku se ve 20.30 hodin postará Věšák.

 

 
 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice