KOMUNÁLNÍ VOLBY 2018

Kabelová televize Kopřivnice, s.r.o. připravila pro všechny zájemce o komunální volby v roce 2018 přehled informací k jednotlivým volebním stranám, které v našem městě kandidují do zastupitelstva. Na tomto webu najdete nejen jejich volební programy, ale na odkazech Interview č. 1 až 10 jsou pro Vás připraveny rozhovory s jednotlivými lídry. Pod názvem Souhrn č. 1 až 3 se můžete podívat, jak hodnotí politici svou práci ve volebním období 2014 až 2018. Závěrečnou besedu ke komunálním volbám jsme natočili 26. září a od 28. září ji najdete na níže uvedeném odkazu. Pro ty z Vás, kteří neví, jaké jsou možnosti úpravy hlasovacího lístku, jsme připravili video návod. Pokud máte k našim stránkám dotaz nebo připomínku, neváhejte a napište na studio@ktk.cz.

 

V Kopřivnici volilo 38,52 % voličů. Do zastupitelstva se dostalo všech deset volebních stran. Nejvíce hlasů získala Krásná Kopřivnice (14,56 %), dále ANO 2011 (14,44 %), ODS (14,13 %) a KDU-ČSL+TOP 09, STAN, Zelení (13,98 %). Tyto čtyři uvedené volební strany mají v ZM po třech mandátech. Po dvou mandátech získalo Sdružení nezávislých Kopřivnice (9,02 %), KSČM (7,95 %) a SPD (7,32 %). Ostatní subjekty mají po jednom mandátu: Piráti pro Kopřivnici (6,98 %), PRO Zdraví a Sport (6,28 %) a ČSSD (5,30 %).

Zvolení zastupitelé:

  • Krásná Kopřivnice (Kamil Mrva, Adam Hanus,  Jana Feilhauerová)
  • ODS (Miroslav Kopečný, Zdeněk Babinec, Dagmar Jančálková)
  • ANO 2011 (Dušan Krompolc, Vladan Resner, Filip Grygarčík)
  • KDU-ČSL+TOP 09, STAN, Zelení (Stanislav Šimíček, Pavel Janek, Božena Mrvová)
  • Sdružení nezávislých Kopřivnice (Dagmar Rysová, René Lakomý)
  • KSČM (Karel Kuboš, Radim Hyvnar)
  • SPD (Ivan Telařík, Ivana Kysilková)
  • Piráti pro Kopřivnici (Ladislav Stehlík)
  • PRO Zdraví a Sport (Lumír Pospěch)
  • ČSSD (Zdeněk Polášek)

 

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2018 – (termín konání: pátek 5. a sobota 6. října 2018)

Videa:

Závěrečná beseda se zástupci volebních stran v Kopřivnici.

Interview č.   1 – Krásná Kopřivnice – Adam Hanus
Interview č.   2 – KDU-ČSL, TOP 09, STAN, Zelení společně demokraticky – Stanislav Šimíček
Interview č.   3 – KSČM – Karel Kuboš 
Interview č.   4 – ČSSD – Jan Holub
Interview č.   5 – Svoboda a přímá demokracie -T. Okamura – Ivan Telařík 
Interview č.   6 – ANO 2011 – Dušan Krompolc 
Interview č.   7 – ODS – Miroslav Kopečný 
Interview č.   8 – Piráti pro Kopřivnici – Tomáš Hof 
Interview č.   9 – PRO Zdraví a Sport – Lumír Pospěch 
Interview č. 10 – Sdružení nezávislých Kopřivnice – Dagmar Rysová 

Souhrn 1 – Karel Kuboš (KSČM), Ladislav Stehlík (Piráti a Změna pro Kopřivnici), Stanislav Šimíček (KDU-ČSL).
Souhrn 2 – Miroslav Kopečný (ODS), Dušan Krompolc (ANO 2011), Ivan Telařík (NEZÁVISLÍ).
Souhrn 3 – Luděk Polášek (ČSSD), Dagmar Rysová (SNK).

 

Poznámky z besed:

Jmenné seznamy kandidátů a základní přehledy pro volby do zastupitelstev obcí 5. 10. – 6. 10. 2018 (viz www.volby.cz)

 

Volební programy jednotlivých politických subjektů dodaných do TV studia do 17. 8. 2018. 
Jakmile budou finální programy k dispozici, uveřejníme průběžně i tyto.

 

ANO 2011Program ANO 2011 ANO 2011

ČSSD – program ČSSD MO Kopřivnice 2018

KDU-ČSL + TOP 09, STAN, Zelení – Program KDU-ČSL + TOP 09 + STAN +Zelení 

Krásná Kopřivnice – Program Krásná Kopřivnice 

KSČM – 

ODS – Program ODS 

PRO Zdraví a Sport – Program PROZS 

Piráti pro Kopřivnici – Program Piráti 

SNKVolební program SNK 2018Volební priority SNK 2018  

SPD – Program SPD

 

Další informace:

 

Přehled volební účasti v letech 2014 až 1994

rok 2014 rok 2010 rok 2006 rok 2002 rok 1998 rok 1994
35,42 % 40,09 % 37,43 % 39, 45 % 39,38 % 59,18 %

 

Přehled koalicí v letech 2016 až 1994

Rok Volební strany v koalici Starosta
2016 ODS + KDU-ČSL + PRO Sport a Zdraví + Změna + Nezávislí + trojice nezařazených zastupitelů (do ZM se dostali díky hnutí ANO 2011, z kterého poté vystoupili Myšák, Rek, Lichnovský) Miroslav Kopečný
2014 ODS + KDU-ČSL + SNK + PRO Sport a Zdraví + Změna + Nezávislí Miroslav Kopečný
2010 ODS + SNK + KDU-ČSL + Šance 2010 Josef Jalůvka
2006 ODS + ČSSD + SNK Josef Jalůvka
2002 ČSSD + ODS + SNK Jiří Tichánek
1998 ČSSD + KDU-ČSL + KSČM Jiří Tichánek
1994 ODS + ČSSD + Sdružení nezávislých kandidátů Josef Jalůvka

 

Přehled úspěšnosti vybraných politických subjektů v komunálních volbách v letech 2014 až 1994

Rok / Strana ČSSD KDU-ČSL KSČM ODS SNK Nezávislí ANO 2011
2014 15,44 % 11,11 % 10,98 % 15,69 % 8,03 % 7,71 % 15,65 %
2010 21,18 % 9,97 % 12,04 % 24,47 % 7,97 % 6,45 %
2006 23,88 % 11,74 % 13,22 % 33,75 % 8,44 % 6,83 %
2002 21,06 % 15,81 % 15,37 % 24,25 % 12,48 %
1998 23,19 % 19,24 % 17,23 % 37,21 %
1994 11,34 % 18,90 % 20,01 % 36,09 %

 

Jak volit?

V níže uvedeném odkazu se můžete seznámit s tím, jak volební komise posuzují hlasy a jak se počítají. Pokud zakřížkujete stranu, žádné preferenční hlasy se v dané straně nepočítají, ale hlasy se přidělí dle příslušného počtu od jednička na kandidátce dále. 

Videopořady: Činnost okrskové volební komise, II. Zjišťování výsledků hlasování, body 4 až 8.

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2014

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2014:

Předvolební diskuze všech politických subjektů kandidujících v komunálních volbách 2014 v Kopřivnici.

Interview č.   1 – Ivan Telařík – NEZÁVISLÍ
Interview č.   2 – Lumír Pospěch – PRO Sport a Zdraví

Interview č.   3 – Tomáš Hof – Piráti a Změna pro Kopřivnici
Interview č.   4 – Miroslav Kopečný – ODS
Interview č.   5 – Stanislav Šimíček – KDU-ČSL

Interview č.   6 – Aleš Nytra – TOP09
Interview č.   7 – Dagmar Rysová – SNK
Interview č.   8 – Vladan Resner – ANO, nepřišel do studia

Interview č.   9 – Karel Kuboš, KSČM
Interview č. 10 – Miroslav Dvořák, ČSSD

Duel 1 – Josef Jalůvka (ODS) a Dušan Krompolc (ČSSD)
Duel 2 – Aleš Nytra (TOP 09) a Lumír Pospěch (Šance 2010)
Duel 3 – Jaroslav Šula (KDU-ČSL) a Karel Kuboš (KSČM)
Duel 4 – Dagmar Rysová (Sdružení nezávislých Kopřivnice) a Ivan Telařík (Nezávislí)

 

Jmenné seznamy kandidátů a základní přehledy pro volby do zastupitelstev obcí 10. 10. – 11. 10. 2014 (viz www.volby.cz)

Ustanovení orgánů města po volbách v roce 2014 (strana 10 – ročenka města Kopřivnice za rok 2014)

Změny ve vedení města od 10. 3. 2016 (strana 7 – ročenka města Kopřivnice za rok 2016)

 

Volební programy politických subjektů v roce 2014:

ANO 2011 – 

ČSSD – 

KDU-ČSL – 

KSČM – 

NEZÁVISLÍ – 

ODS – 

PRO Sport a Zdraví  – 

Piráti a Změna pro Kopřivnici – 

SNK –   

TOP 09 –  

Komunální volby 2010

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010:

Pátek 8. října – beseda všech lídrů: Komunální volby 2010

Pátek 1. října – Předvolební duelyDagmar Rysová a Karel KubošDušan Krompolc a Jindřich Tandler , Josef Jalůvka a Ivan TelaříkZdeněk Krajčír (Petr Borna nepřišel do studia), Jiří Novák a Jaroslav Šula

Pátek  24. září  – Senátní volby (představení kandidátů)

Pátek 25. června – Beseda s komunálními politiky, Témata: ÚVOD,  Investice a rozpočetSociální oblastSport a kulturaDotazyJak jste pracovali .

 

Jmenné seznamy kandidátů a základní přehledy pro volby do zastupitelstev obcí 15. 10. – 16. 10. 2010 (viz www.volby.cz)

Ustanovení orgánů města po volbách v roce 2010 (strana 10 – ročenka města Kopřivnice za rok 2010)

 

Ustanovení orgánů města po volbách v roce 2006 (strana 8 – ročenka města Kopřivnice za rok 2006)

 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice