30. listopadu 2006

 

  • Regenerace sídliště sever se přehoupla do 3. etapy
  • Kino Puls má digitální zvuk
  • Opět proběhla Lanpárty
  • Tatra 2006 – soutěž taneční ligy slavila 40 let
  • 1. dáma orientálního tance v ČR Mila el Kral vyučovala v Kopřivnici shimmy
  • Výstavy – papež Jan Pavel a betlémy jsou už také minulostí
  • Velká cena badmintonu v Kopřivnici i letos přilákala špičkové hráče
  • Kopřivnické krasobruslařky za sebou mají třetinu sezony a chystají se na domácí Tatrováckou brusli

 

 

 

Před dvěma lety se poprvé začala projednávat regenerace sídliště Sever. Letos byla dokončena její druhá etapa a nastal čas na další fázi. V těchto dnech byly na stránkách města zveřejněny konečné verze úpravy vnitrobloků.

Regenerace sídliště

 

Kopřivnické kino Puls ve srovnání s ostravským multiplexem už není v ničem pozadu.

Kino má dolby digital

 

 

Účastníci nutně ke svým výkonům potřebují počítačovou výbavu. Lan párty jako grantová akce měst se konala v kinosále správní budovy letos naposled.

Lan párty

 

Výsadní postavení mezi tanečními podniky v ČR má Kopřivnice. Na rozdíl od automobilky název Tatra pro tanečníky znamená bez debat vysokou prestiž.

Taneční soutěž Tatra

 

Postavíme se do základního postoje, spustíme pravý bok a zároveň povolíme pravé koleno, přičemž se levé koleno mírně narovná a levý kyčel se vyhoupne nahoru. Kolena nepropínejte – už vás nebudu déle napínat. To, co jste si možná právě vyzkoušeli, je jeden ze základních cviků orientálního tance shimmy. Ale pojďme se podívat, jak učí orientální tanec první lektorka v ČR – Mila el Kral.

Mila el Kral

 

Na řadě jsou 2 výstavy. Připomeneme tu, která se jen velmi krátce prezentovala v Kopřivnici "Poutník Jan Pavel II." a rovnou se přeneseme v křesťanském světě do doby,která se kvapem blíží. Vánoce jsou jjiž za měsíc, a proto nás štramberské muzeum láká na betlémy.

Papež a betlémy

 

Standardní pozici na úrovni druhé ligy si udržují kopřivničtí badmintonisté. I přes kolísavé výsledky týmu se stabilně hlásí k pořádání turnaje skupiny A. Především díky výborným referencím jim to již dlouho vychází.

Badminton

 

 

Podíváme se na zimní stadion na trénink krasobruslařek.

Malé krasobruslařky

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek pořádalo pro Středisko následné léčebné péče v Kopřivnici na poliklinice Školení nových dobrovolníků. Milada Horáková , podle níž je pojmenována jedna ze Základních škol v Kopřivnici, by se v prosinci dožila 104 let. Škola si každoročně připomíná životní výročí slavné bojovnice za demokracii. Nyní se dočkala pocty i v USA. V Příboře se Mezinárodní den veteránů připomíná slavnostně už 6 let. Změna územního plánu č. 9. je připravena k připomínkování.

Obrazem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice