Co je KAFKA

Kafka je přehlídka tvorby regionální televizních stanic a studií. První definice soutěže zněla Kopřivnické filmové klání a vznikla v  roce 1997, kdy soutežili filmoví amatéři a nadšenci společně s budoucími profesionály, tj. lokálními či městskými televizními stanicemi. Na doporučení tehdejších porotců jsme další rok vypustili amatérskou kategorii (protože takovýchto soutěží je celá řada) a zaměřili se čistě na regionální televize.

Kafka si klade za cíl zejména sdružovat pracovníky těchto studií a díky těmto setkáváním se vzdělávat a vyměňovat zkušenosti. Každoročně je možné shlédnout desítky zpravodajských a publicistických příspěvků, dokumentů, či reklamních spotů. Odborná porota, která se skládá z pracovníků veřejnoprávních či soukromých sdělovacích prostředků, známých publicistů a novinářů, či vysokoškolských pedagogů, se vyjadřuje k jednotlivým  dílům a konzultuje je se samotnými tvůrci. Každým rokem je zařazen seminář s určitým tématickým zaměřením. Účastníci při projekcích mohou také posoudit jak jsou na tom v porovnání s ostatními, zda se posouvá jak jejich práce nebo práce kolegů dopředu, či zda stagnuje.

Na konci přehlídky je vyhodnocení a předávání ocenění. Symbolem přehlídky a hlavní cenou je keramická soška Kafka.

P.S. Název vznikl využitím písmenek původní definice, imaginace organizátorů přehlídky a po té době těžko říct díky čemu ještě … A když se tohle všechno smíchalo vznikl i jakýsi nový druh ptáka: KAFKA.   :)))

 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice