KAFKA 2007 – porota (19. a 20. října)

 

Mgr. Roman Svoboda

Reportér, moderátor, scénárista, publicista, dopisovatel, nyní Česká televize.

Absolvent Univerzity Palackého v Olomouci, pedagogická fakulta.
Česká televize – moderátor, reportér a scénárista kriminalistického pořadu „Na stopě“, spolutvůrce dokumentárních pořadů (scénář, režie, komentáře).
2002 – 2005 Star Promotion – zakládající a výkonný ředitel rockového rádia „Radio Hey Brno”.
1997 – 2000 Česká televize – reportér a spolupracovník pořadů Zavináč, Fakta atp.
1996 – 1997 TV Prima – dramaturg pořadů Akta, Akta+.
1992 – 1996 ČT Brno – dramaturg a moderátor, Suterén, Kontakt – speciál atp.
1989 – 1992 Čs. rozhlas Brno – redaktor redakce zpravodajství a moderátor ranního vysílání.
Publikační činnost , např. Mladý svět, Reflex, Elle, denní tisk atd.

 

Stanislav Motl

Publicista a reportér TV Nova, pořad Na vlastní oči, spisovatel, lektor Filmové školy v Písku.


Vystudoval Fakultu žurnalistiky UK Praha, je jedním z našich nejuznávanějších investigativních novinářů. Jeho životním tématem, kterému se začal věnovat už v časopise Reflex a především pak v televizním pořadu Na vlastní oči, je holocaust a pátrání po nacistických zločincích.
Jeho tvorba zahrnuje široké spektrum témat od autentických zážitků válečného reportéra až k dobrodružným příběhům, prožitým při extrémních sportech.
Stanislav Motl dosud vydal knihy: Muž generála Pattona, Milan Rastislav Štefánik, A třináctý byl kat…, Tváře osudu, Útěk z pekelného domu, Nacisté pod ochranou anebo Kdo vlastně prohrál válku? a Prokletí Lídy Baarové.

 

Mgr. Pavel Beneš

Vedoucí vydání, vedoucí projektu Digináves, Regionální zpravodajství RZ, Česká televize.

Absolvent Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, magisterský obor žurnalisticka se specializací mezinárodní studia, bakalářský obor – žurnalistika (mediální specializace – televize).
Editor (vedoucí vydání) pořadů regionálního zpravodajství ČT – Večerník, Události v regionech, Týden v regionech, Zajímavosti z regionů, Regiony, editor magazínu projektu Digináves na ČT 24 ( www.diginaves.cz aneb Co nového u vás).
V ČT s menšími přestávkami od roku 1992 (dříve i v pozicích: technik, redaktor). Během VŠ studia souběžná práce ve školním televizním studiu jako kameraman a střihač. Absolvent kurzu lektorů videožurnalistiky, Centrum nezávislé žurnalistiky, Budapešť 1998.

 

PhDr. Martin Lokšík

Vysokoškolský pedagog se zaměřením na audiovizuální žurnalistiku a garant výuky specializace televize na Katedře žurnalistiky IKSŽ, Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy.

Vedoucí řady studentských projektů vysílaných v televizi, spoluautor studijních a odborných textů. Dlouhodobě spolupracuje s Redakcí zpravodajství ČT Praha jako odborný lektor videožurnalistiky a věnuje se novým metodám televizní žurnalistické práce po nástupu digitálních technologií.

 

PhDr. Lenka Poláková

Dramaturg, Česká televize, Televizní studio Ostrava.

Spoluautorka – scénáristka a dramaturgyně velkých společenských dokumentů: "Zločin jménem Katyň", "Muž, který přecenil českou duši aneb Útěky Josefa Brykse", "Jak si nezlomit vaz aneb Zlomvaz 2007". Autorka projektu "Příběhů železné opony". V rámci Centra publicistiky a dokumentu vznikají pořady jako např. Příběhy slavných, Ta naše povaha česká, Na stopě, Bydlení je hra, Chalupa je hra, Pod pokličkou, Zahrada je hra atd.

 

PhDr. Stanislava Benická

Lektor, STV Bratislava.

Vystudovala Univerzitu Komenského v Bratislavě, obor Žurnalistika.
Začínala jako redaktorka zpravodajství Československé televize. Šest let pracovala na Katedře žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Komenského jako odborná pracovníčice pro oblast televizní tvorby. Později pracovala ve Slovenské televizi, Slovenském rozhlase. V letech 1995 až 2004 pracovala v manažérskych funkcích v mediání sféře (šéfredaktorka zpravodajství a publicistiky TV Markíza, programová ředitelka Rádia Expres, programová ředitelka Rádia Twist. Podílela se na budovaní zpravodajství v televizi TA3. V roce 2002 pracovala jako konzultantka americké neziskové organizace IREX, při transformaci malé komerční televze na plnoformátovou televizi v Podgorici, v Černé .Od roku 2005 působí v třetím sektoru j ako nezávislá mediální konzultantka a lektorka.

 

 

 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice