ROZHLAS 22. 10. 2020

Od pátku 23. října do neděle 25. října v době od 9 do 12 hodin bude před budovou kopřivnické radnice k dispozici mobilní odběrový tým pro odběr vzorků na přítomnost covid-19. Testovat se zde budou moci lidé, kteří jsou objednáni k odběrům v Novém Jičíně na období od 23. do 28. října. Cílem je přiblížit odběrové pracoviště obyvatelům Kopřivnicka a minimalizovat fronty.

Rozhlas 19. 12. 2018

Mateřské školy Kopřivnice zvou všechny děti z našeho města dnes v 10 hod před kulturní dům, kde  společně zazvoní zvonečky a rolničkami na Ježíška. Zároveň bude k dispozici stánek, kde se budou  od 9 do 16 prodávat výrobky dětí. Výtěžek dnešní akce bude věnován sdružení Záblesk, které se stará o hluchoslepé lidi.

Odbor životního prostředí upozorňuje občany na změny svozu odpadu.
Svoz směsného odpadu popelnic připadající na pondělí proběhne v úterý 25.12.2018 – ulice Severní a Francouzská.
Úterní svoz zůstává, pouze ulice Horečková bude vyvezena ve středu 26.12.2018.

Svoz popelnic připadající na středu 26.12.2018 proběhne ve čtvrtek 27.12.2018 (jedná se o místní část Mniší a ulice Kadláčkova, Dolní, Příborská, Na Pinkavce, Dukelská, Ke Koryčce, Pod Bílou horou, Sluneční, Západní, Nádražní a Květinová).
Popelnice, které jsou sváženy multikárou s lisem v sudý týden ve středu, budou svezeny beze změny – tedy 26.12.2018.

Dále upozorňujeme, že svoz žlutých pytlů s plasty bude místo pondělního a úterního svozu proveden v jednom společném termínu a sice ve středu 26.12.2018. 

Poslední změna svozu popelnic se týká úterního svozu připadající na 1.1.2019, tento svoz včetně sběru pytlů s plastem proběhne ve středu 2.1.2019 (jedná se o ulice Štefánikova, Kpt. Jaroše, Sportovní, Jarní, Sadová, Duhová, Štramberská část od č.p. 104 směr Štramberk, Na Drahách, Na Vápenkách, Horní, Záhumenní, Bratří Vašků Dukelská a Květinová).

Podrobnější přehled najdete na webových stránkách města nebo na nástěnce v suterénu radnice.

 

14. 2. 2018

 

Omezení televizních přenosů ze zimních olympijských her z Pchjongčchangu na programech České televize. Česká televize bude přenášet pouze 190 hodin televizních přenosů z konání ZOH v Pchjongčchangu oproti posledním ZOH v Soči, odkud přenášela 700 hodin. Televizní práva zakoupil Eurosport, který tak jako jediný bude nabízet sportovní přenosy v plném rozsahu. Pro ty sportovní fanoušky, kterým nebude stačit tento výrazně omezený rozsah přenosu na ČT a budou si chtít užít ZOH v plném rozsahu, připravila KTK slevu 50 % na nákup dekódovacích karet a CAM modulů. Více informací ke slevové akci najdete na www.ktkdigi.cz

 

Od tohoto školního roku MS kraj podporuje speciálním typem stipendia studijní obory, kterých je na trhu práce nedostatek. Žáci, kteří splní zadaná kritéria, tak mohou v průběhu jednoho školního roku získat až 11 000 korun. U nás na SOU je do této koncepce zařazen zatím pouze jeden obor. Krajská stipendia jsou určena především pro obory, které jsou na trhu práce nedostatkové. Obor Mechanik seřizovač je čtyřletý obor zakončený maturitní zkouškou. Žáci v průběhu studia získávají znalosti k obsluze NC a dalších typů obráběcích strojů, stipendium poprvé získalo 21 žáků.

 

Přehled podpořených oborů vzdělání:

Motivační stipendium 1000 Kč měsíčně: Pokrývač, Klempíř, Kominík, Řezník-uzenář, Malíř a lakýrník, Montér suchých staveb

Motivační stipendium 500 Kč měsíčně: Nástrojař, Elektrikář, Tesař, Zedník, Pekař, Elektromechanik pro zařízení a přístroje, Výrobce textilií

Maturitní obory: Mechanik strojů a zařízení, Mechanik seřizovač, Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení, Operátor dřevařské a nábytkářské výroby.

 

Školy poskytující krajská stipendia v okrese Nový Jičín

  • Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky, Frenštát pod Radhoštěm, příspěvková organizace- obor Elektrikář
  • Střední škola technická a zemědělská, Nový Jičín, příspěvková organizace – obory Mechanik strojů a zařízení, Nástrojař, Tesař, Zedník
  • Střední škola, Odry, příspěvková organizace – obor Výrobce textilií
  • Vyšší odborná škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Kopřivnice, příspěvková organizace – obor Mechanik seřizovač

 

Rada města Kopřivnice vybrala pro opravu střechy zimního stadionu firmu STAVEBNÍ SPOLEČNOST ŠURÍK s.r.o., která vymění chátrající zastřešení za bezmála 15 milionů korun.  Rekonstrukci firma zahájí po skončení zimní sezony a rozpuštění ledu na začátku dubna a měla by trvat 120 dní. Radnice má smlouvě pětiletou záruku na provedenou rekonstrukci. Co se týče sportovišť, letos dále dojde k výměně zastřešení tribuny na letním stadionu a vybudování nových šaten a sociálního zázemí na fotbalovém hřišti ve Vlčovicích. V souhrnu letos radnice vydá zhruba 163 milionů korun na již potvrzené větší investiční akce ve městě.

 

Všichni zájemci mají možnost do středy 28. února svým podpisem podpořit návrh na udělení čestného občanství bývalému starostovi Josefu Jalůvkovi a to buď ve vestibulu radnice, nebo městském informačním centru.

Návrhy na udělení čestného občanství nebo titulu významná osobnost může podat kdokoliv. Formulář nutný k nominaci je k dispozici na městském úřadě u Ilony Mazalové nebo na webu města Kopřivnice. Návrhy budou přijímány do konce měsíce března letošního roku. Například Tatra Veteran Car Club Kopřivnice avizoval podání žádost o udělení čestného občanství Hansi Ledwinkovi  a to v souvislosti s únorovým výročím 140 let od jeho narození.

 

V závěru minulého roku schválili zastupitelé 19 hlasy nová pravidla hospodaření s byty ve vlastnictví města, které platí od začátku roku 2018. Šlo především o soulad s legislativními změnami a úpravou s novým občanským zákoníkem. Největší změnou pro zájemce o bydlení je snížení kauce na polovinu, tzn. ve výši trojnásobku nájemného. Například u jednopokojového bytu žadatel na složení jistoty potřebovat průměrně 10 tisíc, nyní to bude pět tisíc korun. Nově také zájemci o přidělení obecního bytu mohou být zařazeni pouze do jednoho ze dvou pořadníků, které radnice vede.

 

Zátah v ostravské městské dopravě ukázal, že tisíce lidí jezdí načerno. Asistenti přepravy a revizoři Dopravního podniku Ostrava se v minulých dnech zaměřili na spoje v centru města. Při kontrolách přistihli téměř tři tisíce černých pasažérů. Společně zkontrolovali 32 599 cestujících v 1 297 spojích. Zaměřili se hlavně na tramvajové linky číslo 1, 2, 4 a 8, ale i na další spoje v centru města tak, aby nebylo možné kontrolu obejít. Výsledkem zátahu je celkem 2 851 lidí přistižených při jízdě načerno. Revizoři chytili 859 z nich a k ceně jízdenky jim přičetli tarifní přirážku. Asistenti přepravy, kteří neudělují pokuty, 1 992 odhalených černých pasažérů vyprovodili z vozů.

 

24. listopadu

24. listopadu 2017

   

Úvod
.

17. listopad
Lampiony svítily v pátek 17. listopadu na cestě účastníkům oslavy státního svátku.

TGM
Jubilejní dvacáté diskusní setkání Myšlenky TGM a současnost se odehrálo 16. listopadu.

Zkratka
• Zemřel reprezentant a trenér alpských disciplín Milan Špaček, spolužák Emila Zátopka.
• První zasněžování sjezdovky.
• Výsadba keřů na házenkářském hřišti.
• Odstávky vody.
• Příprava oslav 20. výročí Regionálního muzea Kopřivnice.
• Dětské zastupitelstvo získalo nejvyšší úroveň certifikace.

STK
Průmyslové haly po lednovém požáru postupně ožívají, STK již obnovila provoz.

Hájenka
U Hájenky byla vysázena alej a pokračují další opravy.

KTK
Vánoční soutěž o čtyři kavkazské jedle.

Radnice
Starostování: nové značení na ulici Husově, prodej stromků.

Kultura
• Na oblastní talentovou soutěž Sedmikvítek bylo letos přihlášeno 26 vystoupení.
• Sobotní koncerty: Menuet a Emenef (10 let).
• Obnovou staré tradice by mohla být nová hudební přehlídka „Lampa sv. Cecílie“.
• Nina Ingrišová přijede 25. listopadu do Lašského muzea, výstava fotografií Eduarda Ingriše je prodloužena do 3. prosince 2017.
• Čítárna v knihovně zve na fotografie Lenky Raškové.

Tipy
Pozvánky a tipy pro volný čas.

Sport
• Poslední soutěž Lašské běžecké ligy zaznamenala rekordní účast, první do cíle doběhl Ondřej Dobiáš.
• Zimní oblastní střelecká liga zahájila prvním kolem na kopřivnické střelnici.
• Futsalové Divizi F vládne FU Kopřivnice, Jokerit remízoval doma s Krmelínem.
• Sportovní souhrn – házená, hokej, florbal, malá kopaná, plavání…

Host
Jan Kotulič – kopřivnický trenér capoeiry přivezl z Belgie vítězství.

Závěr
.

 

27. 10. 2017

 

Kopřivnice oslaví vznik republiky. Vzpomínkové setkání ke Dni vzniku samostatného československého státu se uskuteční v předvečer státního svátku, a to v pátek 27. října v 16 hodin u pomníku TGM. Setkání zahájí vystoupení Pěveckého sdružení Kopřivnice, poté bude následovat proslov starosty města Miroslava Kopečného a vše bude ukončeno československou hymnou.

 

Další ročník diskuzního setkání Myšlenky TGM a současnost připravují organizátoři ze zdejšího Klubu Masarykova demokratického hnutí. Uskuteční se v předvečer výročí začátku sametové revoluce ve čtvrtek 16. listopadu tradičně ve velkém sále místního kulturního domu. Jubilejní dvacátý ročník ojedinělé akce, na které se setkávají občané s politiky, novináři, vědci, teology, filozofy, spisovateli a dalšími osobnostmi s významným vlivem na společnost, bude probíhat podle mírně pozměněného modelu. Formát diskuze bude jiný, pořadatelé chtějí orátit role, pozvat novináře a politiky a dát příležitost politikům, aby kladli otázky novinářům. Svou účast potvrdili čtyři publicisté.

 

Zábavní park v Bílovci nebude. Projekt narazil u zastupitelů. O jediný hlas zastupitelé Bílovce na svém mimořádném úterním zasedání neschválili smlouvu s investorem pro výstavbu velkolepého zábavního indoor parku pro rodiny s dětmi. Ten měl „vyrůst“ za 400 milionů korun v podnikatelské zóně za areálem hřiště a hřbitovem v Ostravské ulici na okraji města. Mezi místními obyvateli vyvolal projekt nadšení i kritiku, největší obavy lidé měli z nadměrného hluku, zvýšené dopravy, ale i z toho, že se výrazně změní dosavadní klidný ráz města. Dokonce vznikla i petice pro vyhlášení místního referenda, kterou podepsalo bezmála 400 lidí. K tomu ale nakonec ani nedojde, protože výstavba zábavního centra nezískala dostatečnou podporu zastupitelů. Ivan Lackovič z investorské firmy TNI Group uvedl, že budou v regionu vybírat z dalších vytipovaných vhodných lokalit, kde zábavní areál s nejrůznějšími atrakcemi nakonec postaví.

 

Zhruba před týdnem začaly opravy budovy vlakového nádraží v Kopřivnici, které by měly prozatím odstranit alespoň největší nedostatky objektu. Rekonstrukce v režii Správy železniční dopravní cesty by podle informací vedení města měla být rozdělena do několika etap. První, již zahájená, přinesla malé změny na budově kopřivnického vlakového nádraží. „Podle našich informací se opravuje čelní strana objektu, kde odpadávala fasáda a následně dojde k úpravám všech tří schodišť, které jsou v současné době rovněž ve špatném technickém stavu,“ uvedl místostarosta města Kopřivnice Stanislav Šimíček. Následovat by měla etapa druhá, která bude zaměřena na úpravu perónu. „Víme o plánu odstranit graffiti a upravit prostor pro nástup cestujících do vlaku,“ doplnil Stanislav Šimíček. Jedním dechem dodal, že se zatím nejedná o kompletní rekonstrukci, která by nějak zásadně změnila vzhled kopřivnického vlakového nádraží: „Jde pouze o dílčí opravy nejnutnějších závad. Kompletní rekonstrukce bychom se měli dočkat ve výhledu pěti let, kdy je naplánovaná elektrifikaci trati. V tu chvíli přijde na řadu také kompletní oprava s bezbariérovými úpravami a dalšími věcmi.“ Ačkoliv si na nové nádraží budou muset obyvatelé Kopřivnice ještě nějaký ten čas počkat, radnice probíhající opravy kvituje. „Vzhledem k téměř ohrožujícímu stavu jsme rádi, že vyvolaná jednání se Správou železniční dopravní cesty přinesla alespoň částečné úpravy vlakového nádraží v našem městě,“ dodal místostarosta na závěr s tím, že práce by měly v závislosti na klimatických podmínkách skončit na jaře příštího roku.

 

Zastupitelé Studénky vyslovili nesouhlas s projektem, který má vyřešit nebezpečný přejezd známý tragickou nehodou polského kamionu s pendolinem. Ministerstvo dopravy chce přejezd nahradit podjezdem, ten by však byl určený jen pro osobní auta. Kamiony by tak musely jezdit přes obydlené části města. Správa železniční dopravní cesty, která má výstavbu podjezdu na starosti, potvrzuje, že se v projektu s kamiony nepočítá. Jako nejvhodnější byla zvolena varianta vybudování podjezdu pro osobní dopravu, chodce a cyklisty. Nákladní doprava pro zajištění obsluhy průmyslových areálů bude odkloněna. V tom případě však budou řidiči kamionů hledat novou cestu. Prakticky to znamená, že kamiony budou jezdit přes celou starou Studénku, tedy od sjezdu z dálnice u Bílovce po ulici 2. Května. Město přitom od samého počátku jednání požadovalo vybudování trasy, která by těžkou dopravu vedla mimo obydlenou zástavbu.

 

Každoroční podzimní akce, během níž budou mít občané Kopřivnice včetně místních částí možnost zdarma se zbavit starých či nepojízdných automobilů, proběhne letos později. Jde už o druhou akci, kterou pořádá radnice ve spolupráci s autovrakovištěm v Ženklavě, které ekologicky likviduje vraky. Za likvidaci starého kompletního vozidla může majitel, který se zapojí do akce města, získat až pět tisíc korun. Zájemci o tuto akci se mohou hlásit na tel. 556 852 614, 602 550 002, a to do soboty 4. listopadu. Zdarma bude likvidováno pouze kompletní vozidlo. Nepojízdná vozidla budou odtažena.

 

Ještě v říjnu se rozjedou stavební práce za radnicí, kde se bude rekonstruovat parkoviště a upravovat výjezd na příjezdovou komunikaci do automobilky. V rámci rekonstrukce zde bude vybudováno celkem 37 parkovacích míst, což je o 17 míst více než v současnosti. Nová parkovací místa vzniknou v části zatravněného prostoru, kde stál dům lékařů, a ostatní stání budou upravena. „Stavební úpravy budou prováděny v prostoru od městské policie směrem k příjezdové cestě k Tatře. Při realizaci stavby bude celý prostor uzavřen i pro chodce. Vybudování parkoviště je prvním krokem k připravované regulaci dopravy kolem budovy radnice.

 

V průmyslovém parku na ulici Ke Křížku se opravuje krajnice a připravuje se oprava dopravní nehodou poškozené okružní křižovatky. Opraví se zhruba třistametrový úsek na straně u firem od vjezdu do areálu firmy E. Jaeger až po přechod pro chodce u okružní křižovatky. Stavební práce budou dokončeny nejpozději do 24. listopadu. V závislosti na klimatických podmínkách dojde k úpravě a doplnění stávajícího dopravního značení. Těmito úpravami komunikace vznikne možnost pro odstavování nákladních vozidel. V rámci plánované rekonstrukce dojde k odstranění stávajících betonových city bloků, které vymezují střed okružní křižovatky. Samotný prstenec se zmenší, bude zpevněn obrubníky a žulovými kostkami. Kolem něj bude plastové vodorovné značení, na které se nebude moci najíždět, ale které usnadní průjezd kamionů s přívěsem. Rekonstrukce okružní křižovatky by měla navázat na dokončení opravy krajnice.

 

Hned dvakrát slavilo v minulém týdnu kopřivnické kino své narozeniny. Nejdřív si 10. října, v den výročí uvedení kina do provozu, návštěvníci Filmového klubu zdarma vychutnali projekci historického filmu Statečné srdce, tedy stejného filmu, kterým kino před dvaceti léty začínalo. V sobotu večer pak proběhlo slavnostní promítání záznamu opery Turandot. Do kina v Kopřivnici se lidé chodí bavit už 94 let. Promítalo se na několika místech. Velkou část historie kina v našem městě pomáhal tvořit Vladimír Bednář, promítač, který se svému řemeslu aktivně věnuje už 67 let a za svou práci si před projekcí opery přezval poděkování starosty města.

V pátek 27. 10. V 17 hod je na programu hned několik akcí.:

vernisáží začíná výstava tvorby zdenka Babince na fojsttví .

Cestopisné promítání Jiřího Kociána o Tenerife připravuje Vila Machů

Koncert Voxel s Cimbálovkou od 20 hod,

  1. ročník nočního volejbalového turnaje smíšených družstev ve štramberku

Ve štramberku se chystá noc s hvězdářem

V Kopřivnici pro děti BUBU stezka – Strašidelná výprava pro děti.

 

V sobotu 28.10.  v 10 hodin v DDM začíná soutěž Kopřivnické poháry – 17. ročník tradiční modelářské soutěže stavitelů plastikových a papírových modelů.

V sobotu se můžete vypravit s místním Cykloart bike klubem na vyjížďku na horských kolech na závěr sezóny (Podzimní větry)

Strašidelnou stezku na Šostýně připravuje Rezi z DDM, start je od 13 hodin u HUSOVY LÍPY.

Halloweenskou oslavu chystá Bubla city ranč,  celovečerní program se soutěžemi od 19:00 chystá Fifty fifty bar k oslavě narozenin.

 

V neděli 29. října jste zváni do kulturního domu v Příboře na 10. sběratelskou burzu od 8:00.

Halloweenská zábava pro rodiče s dětmi v Penzionu Pod Bílou horou v neděli začíná v 16:00 Městská knihovna Štramberk zve v neděli od 14 hodin děti a prarodiče na zvukově tvůrčí odpoledne. Program je inspirován metodikou projektu Slyšet jinak.

Vila Machů zve  v úterý 31. Října na Video, slide show a vyprávění slovenského cestovatele Marka Slobodníka.

Afrika na pionieri.

 

27. 3. 2017

Posprejování vlaků

Policisté z oddělení železniční policie a doprovodů vlaků krajského ředitelství přijali oznámení o poškození části vlakové soupravy (pantografické jednotky). Neznámý pachatel posprejoval několika barvami stěnu části vlaku a vytvořil různé nápisy. K události došlo v přesně nezjištěné době koncem týdne při odstavení či následném přesunu soupravy po trati v rámci kraje. Škoda je vyčíslena na 5 000 korun. Obdobného jednání se dopustil neznámý pachatel, který včera (v sobotu) nad ránem zřejmě v době odstavení nákladní vlaku na trati mezi Opavou a Ostravou nasprejoval na lokomotivu nápis. Škoda přesáhla 5 000 korun. Oba případy policisté prověřují pro podezření z přečinu poškození cizí věci, trestní sazba se pohybuje do výše jednoho roku odnětí svobody.

 

Zboží na dluh

Novojičínští kriminalisté zahájili trestní stíhání 24leté ženy pro přečin podvodu. Dle zjištěných skutečností měla obviněná uzavřít v prodejně v Ostravě úvěrovou smlouvu, na základě které získala úvěr ve výši 10 000 korun na koupi zboží, konkrétně elektroniky. Žena zboží odebrala, avšak úvěr nesplácela. Důvodem mohly být kromě jiného také další neuhrazené půjčky ve výši statisíců korun. Je tedy zřejmé, že žena při uzavírání předmětné smlouvy o úvěru věděla, že vzhledem k finanční situaci nebude splátky schopna včas a řádně hradit. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Zaujala sněžná fréza

Dosud neznámý pachatel poničil v přesně nezjištěné době od pátku do soboty plot u rodinného domu v Kopřivnici. Vnikl na pozemek a odcizil odstavenou sněžnou frézu. Majitel vyčíslil škodu na plotu na 4 000 korun, fréza měla hodnotu 5 000 korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinů krádeže a porušování domovní svobody, trestní sazba se pohybuje v rozmezí od 6 měsíců do 3 let odnětí svobody.

 

Notebook byl na sedadle

Škodu přesahující 20 000 korun způsobil neznámý pachatel, který se v pátek v nočních hodinách vloupal v Moravské Ostravě do zaparkovaného, řádně uzamčeného vozidla. Odnesl si notebook položený na sedadle v automobilu. Notebook měl hodnotu více než 10 000 korun, další škoda vznikla poškozením vozidla.

 

Téměř čtyři promile

Sdělení obvinění pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky si vyslechl 45letý muž. Ten je podezřelý, že dne 22. 3. 2017 před 18 hodinou řídil v Moravské Ostravě vozidlo zn. Hyundai. Při kontrole byly provedeny i orientační dechové zkoušky s hodnotami v rozsahu zhruba od 3,6 do 3,9 promile alkoholu. Obligatorní úkony trestního řízení (výslech) bylo možno konat až v době, kdy řidič nebyl ovlivněn alkoholem. Vrchní inspektor zahájil trestní stíhání řidiče 24. 3. 2017. Muž své protiprávní jednání neodůvodnil, některé skutečnosti nebyl schopen specifikovat.

 

 

6. 12. 2016

Objasněná krádež rybářského vybavení

Fulnečtí policisté vypátrali pachatele krádeže rybářského vybavení. Fulnečtí policisté vypátrali pachatele, který se dopustil trestného činu porušování domovní svobody a trestného činu krádeže. Uvedený skutek má na svědomí 23letý muž z Fulnecka. V době od 11. do 12. listopadu 2016 vnikl pachatel za použití násilí na zahradu a ze zde zaparkovaného vozidla odcizil rybářské náčiní s doplňky. Způsobil tak škodu převyšující patnáct tisíc korun. Pachatel se k činu plně doznal a uvedl, že odcizené rybářské nářadí prodal a získané finanční prostředky použil pro svou potřebu. Za uvedené jednání mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

 

Krádeže pohonných hmot

Od začátku prosince zaznamenali novojičínští policisté dva případy krádeží pohonných hmot ze zaparkovaných vozidel. V době od 1. do 4. prosince letošního roku odcizil v obci Rybí neznámý pachatel benzín ze zaparkovaného vozidla Škoda Felicia. Navrtal otvor do palivové nádrže a odčerpal pohonné hmoty v hodnotě 1 tisíc korun. Poškozením nádrže způsobil škodu ve výši 3 tisíce korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže vloupáním. Pro pohonné hmoty do zaparkovaného vozidla značky Daewoo Matiz si v noci z 3. na 4. prosince tohoto roku došel neznámý pachatel i v Šenově u Nového Jičína. Po navrtání palivové nádrže získal pohonné hmoty v hodnotě 700 korun. Poškození nádrže je vyčísleno na 8 tisíc korun. V tomto případě policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže vloupáním a poškození cizí věci. V obou výše uvedených případech hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

 

 

25. 11. 2016

Černá kronika – Bílovec

V rámci policejní prevence se 24.11.2016 uskutečnilo setkání policistů se seniory v Bílovci. Téměř třiceti přítomným ženám a mužům, jsme přiblížili praktiky podvodníků, kterými okrádají seniory o jejich finance a cennosti. Jednotlivé skutečné události jsme doplnili přečtením příběhu „O vnucích“ z čerstvě vydané knihy „Černá kronika aneb ze soudních síní“. Obsahem tohoto příběhu je využití důvěřivosti babičky ze strany falešného vnuka, který jí připraví se smyšleným příběhem o uspořené peníze. Několik výtisků a doprovodných materiálů jsme jim zanechali k dalšímu využití a přečtení.

K samotné knize a projektu viz. https://www.policie.cz/clanek/cerna-kronika-aneb-ze-soudnich-sini.aspx

seniori-bilovec-preventivni-akce-1 seniori-bilovec-preventivni-akce-2 seniori-bilovec-preventivni-akce-3  seniori-bilovec-preventivni-akce-5

 

 

22. 11. 2016

Požár v bytě s úmrtím

K požáru v bytě pečovatelského domu ve Studénce došlo v období mezi 18 až 20 hodinou 21. 11. 2016.

Na místě zasahovali přivolaní hasiči. Uvnitř bytu byla nalezená 86letá žena bez známek života. Policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Nový Jičín zahájil ve věci úkony trestního řízení směřující k řádnému prověření a objasnění této skutečnosti. Na celém případu nadále spolupracuje s vyšetřovatelem HZS MsK Ostrava.

 

Světla za více jak půl milionu korun

S podezřením ze spáchání zločinu krádež prověřují novojičínští kriminalisté jednání doposud neustanoveného pachatele, který odcizil světla z rozestavěné výrobní haly v Mošnově.

K samotnému odcizení světel mělo dojít v období od 30.10. do 4.11.2016. Dodatečně oznámená skutečnost poškozenou firmou je prověřována s podezřením ze spáchání zločinu krádež. Vyčíslená škoda na odcizených LED diodových tělesech zn. Vegalux je ve výši 650 tisíc korun.

 

 

 

 

 

 

1. 7. 2016

 

 

 

 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice