25. 3. 2018

Novojičínští policisté pátrají po neznámých ženách.

V souvislosti s prověřováním skutečností nasvědčujících spáchání přečinu krádeže a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterých se měl dopustit neznámý pachatel dne 8. února 2019 v době okolo 10:15 hodin v Novém Jičíně, na ulici Sokolovská v samoobslužné prodejně LIDL, pátráme po dvou neznámých ženách, viz přiložené fotografie. Dle zjištěných informací vyplývá, že tyto ženy se v uvedené době pohybovaly na místě popisované události a můžou přispět k objasnění uvedeného případu. Policisté se nyní obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc při pátrání po jejich totožnosti. Jakékoliv informace k ženám zachycených na fotografiích přijmou policisté na kterémkoli oddělení Policie ČR, popřípadě na telefonním čísle 974 735 651 nebo na bezplatné tísňové lince 158.

27. 11. 2018

Pátrání po osobách

Policisté žádají veřejnost o spolupráci při pátrání po dvou dlouhodobě hledaných osobách. Jedná se o:

Jiřího Škrabala, narozeného v roce 1965, bytem Kopřivnice, v pátrání od roku 2009

a

Radoše Nenutila narozeného v roce 1961, bytem Kopřivnice, v pátrání od roku 2004

Oba hledaní byli v minulosti pravomocně odsouzeni za majetkovou trestnou činnost k výkonu trestu odnětí svobody, do kterého však nenastoupili. Doposud provedenými úkony se nepodařilo hledané osoby nalézt. Na oba muže byl vydán evropský zatýkací rozkaz.

Žádáme občany, kteří by k těmto osobám mohli poskytnout jakékoliv informace, aby kontaktovali bezplatnou linku 158, nebo navštívili kterékoliv policejní oddělení.

Za pomoc občanů děkujeme!

 

9. 8. 2018

Výzva policie – ztotožnění muže

Policisté z Nového Jičín se zabývají přečinem krádeže a přečinem výtržnictví. Dosud neznámý pachatel se 7. srpna v dopoledních hodinách pokusil odcizit v jedné z prodejen v Novém Jičíně vystavené jízdní elektro kolo v hodnotě téměř 38 tisíc korun. Pachatel kolo vytlačil před prodejnu a pokusil se na něm z místa odjet. V tom mu však zabránili pracovníci prodejny, kdy jednoho z nich pachatel fyzicky napadl a následně z místa odešel. Policistům se během prověřování této události podařilo zajistit kamerový záznam, na kterém je zachycen muž, který by mohl zásadně přispět k objasnění výše uvedeného trestného činu. V této souvislosti žádáme občany, kteří by k osobě na přiložených fotografiích mohli poskytnout jakékoliv informace, aby zavolali na telefonní číslo 974 735 651 nebo se obrátili na bezplatnou linku 158. Za zveřejnění a pomoc občanů děkujeme.

7. 8. 2018

Výzva policie

Ostravští policisté prověřují podezřelé osoby, které se mohly dopustit přečinu krádež. Dne 6. 7. 2018 během jízdy autobusem linky č. 54 ze zastávky „Sad Boženy Němcové“ ve směru jízdy na zastávku „Alšovo náměstí“ mělo dojít ke stržení řetízků nezjištěným poškozeným, které se nacházely v zadní části vozu. Dle svědeckých výpovědí následně podezřelé osoby z autobusu vystoupily v čase 18:04 hodin na zastávce „Řecká“. Poškozené do dnešního dne věc policii neoznámily.

Z tohoto důvodů žádáme poškozené případně svědky celé události, kteří s policií do dnešního dne nekomunikovali, nechť nás kontaktují na kterékoliv služebně Policie České republiky, na bezplatné telefonní lince 158 nebo na služebním telefonním čísle 974 727 501. Za případnou pomoc předem děkujeme.

 

1. 11. 2017

Kopřivničtí policisté pátrají po neznámém muži.

V souvislosti s prověřováním přečinu krádeže, kterého se dopustil neznámý pachatel dne 25. září 2017 okolo 13:00 hodin ve Štramberku na ul. Závišická, tím že v zahrádkářské oblasti z rozestavěné chaty odcizil fotopast, pátráme po muži na fotografii. Ze zajištěných záznamů vyplývá, že tento muž se v době krádeže pohyboval v blízkosti místa popisované události a může přispět k objasnění uvedeného případu.

Policisté se nyní obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc při pátrání po neznámém muži. Jakékoli informace k muži zachycenému na fotografii přijmou policisté na kterémkoliv oddělení Policie ČR, popřípadě na telefonním čísle 974 735 788 nebo na bezplatné tísňové lince 158.

28. 3. 2017

Krádež příruční tašky a zneužití platební karty – výzva

Příborští policisté pátrají po dvojici neznámých pachatelů. Policisté pátrají po pachatelích krádeže příruční tašky a následného opakovaného zneužití platební karty. Krádež se stala 29. prosince 2016 v době od 13.00 do 16.00 hodin v Příboře na náměstí Sigmunda Freuda. Neznámí pachatelé tam využili nepozornosti poškozeného a v nestřeženém okamžiku mu odcizili příruční tašku s finanční hotovostí, osobními věcmi, doklady a platební kartou. Ještě před zablokováním platební karty, provedli pachatelé několik výběrů prostřednictvím bankomatů ve Frýdku-Místku, přičemž je zaznamenaly bezpečnostní kamery. Ze zajištěných záznamů vyplývá, že o výběr se střídavě pokoušela dvojice pachatelů, tedy muž i žena.

Policisté se nyní obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc při pátrání po neznámých pachatelích. Jakékoli informace k dvojici zachycené na záznamech přijmou policisté na kterémkoliv oddělení Policie ČR, popřípadě na telefonním čísle 974 735 751 nebo na bezplatné tísňové lince 158.

 

 

13. 3. 2017

Hledáme svědky loupeže

Kriminalisté pátrají po pachateli loupeže ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku. V pátek 10. března 2017 došlo k loupežnému přepadení květinářství Helis na ulici Janáčkova ve Frenštátě pod Radhoštěm. Jen několik minut před čtrnáctou hodinou vešel do prodejny neznámý maskovaný muž. Po vstupu do provozovny začal na prodavačku křičet „Naval peníze“ a v ruce přitom držel nůž. Žena se obávala o své zdraví, a proto nechala pachatele, aby si vzal peníze z pokladny. Ten potom z obchodu utekl směrem ke kolejím. Pachatel si z loupeže odnesl přibližně 7 tisíc korun.

Popis pachatele:

Pachatel byl štíhlé, minimálně 180 cm vysoké postavy, světlé pleti, mluvil místním dialektem bez přízvuku, podle hlasu se jednalo asi o třicetiletého muže. V době činu byl oblečen do černé bundy do pasu (tzv. bomber), maskován byl přes hlavu přehozenou kapucí, pravděpodobně z mikiny a přes obličej až k očím měl tmavě vínový starý látkový šátek. Dále měl na sobě tmavé kalhoty s většími kapsami na bocích. Na nohou měl vyšší kotníkovou obuv, tmavé barvy. Na rukou měl tmavé látkové rukavice.

Žádáme všechny, kteří se v uvedenou dobu pohybovali na uvedeném místě nebo kteří mají k uvedené informaci jakékoliv poznatky, aby tyto sdělili osobně na kterékoliv oddělení Policie ČR, či na tel. č. 974 735 462, 974 735 328 nebo na linku 158.

 

Krádeže

Ostravští policisté započali prověřovat okolnosti trestného činu krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Ke skutku došlo dopoledne 10. 3. 2017 v Ostravě, při cestě autobusem. Osmatřicetiletý muž měl využít situace a zmocnit se peněženky šestačtyřicetileté ženy. Poškozená si ovšem všimla, že jí předmětná věc, původně umístěná v její kabelce, schází. Nato žádala po muži v blízkosti, aby peněženku vrátil, měla jej uchopit a volat o pomoc. Muž se měl pokusit z místa utéci, měl se ohánět pěstmi. Při popsaném měla podezřelému vypadnout peněženka poškozené na podlahu autobusu. Škoda na majetku byla specifikována ve výši přesahující 5 000 korun. Oběti měli pomoci zadržet muže pracovníci přepravní kontroly, před tím měl být podezřelý muž i kontrolován, přičemž měla být zjištěna i jeho totožnost. Věc byla oznámena na tísňovou linku. Přivolaní policisté muže eskortovali na služebnu. Podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

 

Dne 10. 3. 2017 v době od 15 do 16 hodin v Ostravě čtyřiačtyřicetiletý muž měl při jízdě tramvají usnout. Nepozornosti poškozeného využil zatím neznámý pachatel, přičemž odcizil pánské příruční zavazadlo s peněženkou, financemi doklady a inzulinovými pery s inzulínem. Zavazadlo si poškozený odložil vedle sebe mezi sedadly. Způsobená škoda na majetku byla specifikována v částce přesahující 12 000 korun. K objasnění věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádež.

K trestnému činu došlo 11. 3. 2017 kolem 13.30 hodin na parkovišti před domem v Ostravě. Osmapadesátiletá žena měla svou kabelku odložit poblíž vozu, který předtím zaparkovala u domu. Následně měla odejít do obydlí, přičemž si měla uvědomit, že kabelka schází a zůstala u automobilu. Při návratu k předmětnému místu však své zavazadlo již nenalezla. Škoda v tomto případě byla vyčíslena v předběžné výši přesahující 7 500 korun. Neznámý pachatel se měl spolu s kabelkou zmocnit dokladů, peněženky, mobilního telefonu, financí a tabletu. Věc je kvalifikována jako trestný čin krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachateli tak hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

 

 

14. 11. 2016

PČR OOP Kopřivnice provádí šetření přečinu krádež dle ust. § 205 odst. 1 písm. b) tr. zákoníku ve stádiu pokusu dle § 21 odst. 1 tr. zákoníku, kterého se dopustil neznámý dne 8. 10. 2016 v objektu Medical care Centre na ul. Záhumenní 1477 v Kopřivnici. Poznatky vedoucí k ustanovení podezřelého je možno sdělit na tel. číslo OOP Kopřivnice 974 735 731, popřípadě na linku 158.

med1 med2 med3

19. 8. 2016

Totožnost ženy a muže z obchodu

Pátráme po totožnosti ženy a muže, zachycených na kamerových záznamech prodejny, kteří dne 25. 6. 2016 v dopoledních hodinách nakupovali v prodejně oděvů v Kopřivnici na ul. Štefánikova. Ve stejné době mělo dojít k odcizení věcí z kabelky poškozené, jíž vznikla škoda ve výši téměř 100 tisíc korun. K popisu osob lze uvést, že se jedná o ženu ve věku kolem 60 let, silnější postavy, světlých vlasů ostříhaných na mikádo. Na sobě měla tmavší halenku se vzory kroužků a tmavé legíny. Zachycený muž na záznamech má na sobě modré tričko s krátkým rukávem, nápisem a obrázkem automobilu na hrudi. Modré vzorované kraťasy. Na hlavě kšiltovku. Informace k doposud neustanoveným osobám poskytněte kopřivnickým policistům osobně či telefonicky na čísle 974 735 731.

Videozáznam z obchodu:

nakupující ke ztotožnění (1) nakupující ke ztotožnění (2) Partner nakupující ženy

24. 6. 2016

Smrt

Ostravští kriminalisté prověřují okolnosti úmrtí 22letého muže, ke kterému došlo dne 13. 6. 2016 odpoledne. Tělo bylo nalezeno v Ostravě-Polance nad Odrou (poblíž účelové komunikace vedoucí z ul. 1. května za železniční přejezdem ve směru na Starou Bělou) na louce,  traktoristou, provádějícím v místě zemědělské práce. Kriminalisté zjišťovali totožnost zesnulé osoby, byla nařízena soudní pitva. Muž zemřel v důsledku uhoření. Dosud zjištěné informace nasvědčují verzi sebevražedného jednání mladíka. Před událostí samotnou cestoval muž vlakem do Studénky. Ze Studénky pak směřoval opět vlakem do Polanky nad Odrou. Ze Studénky s mladíkem cestovala žena. K jejímu popisu lze uvést, že jde o mladou ženu (dívku), dlouhých tmavých, zřejmě hnědých vlasů. Oblečena tehdy byla do růžového svetru či kabátku, modrých riflí, obuty měla světlé boty. S sebou měla bílou kabelku. Na zastávce čekal muž (mladík). 22letý muž, poté co vystoupil z vlaku (vystoupila rovněž dívka, po které pátráme) se dotázal dívky a neznámého muže, který původně čekal (k jeho popisu – oblečen do šedé mikiny s kapucí, riflí, měl krátké hnědé vlasy) a spolu komunikovali v čase před 15 hodinou dne 13. 6. 2016. Následně 22letý muž z místa odešel. K popisu 22letého muže lze dodat, že byl štíhlé postavy, krátkých tmavých vlasů, oblečen byl pravděpodobně do světlejší modré košile, šedého trika, tmavých krátkých kalhot (tzv. kraťasů) v délce po kolena. Obut byl do tmavé kotníkové obuvi zn. Adidas se třemi bílými pruhy. Na zádech nesl větší batoh, šedé barvy s černými a oranžovými prvky.

neznámážena

Žádáme tyto svědky – mladou ženu, která cestovala dne 13. 6. 2016 po 14.30 hodině z nádraží ve Studénce do stanice Polanka nad Odrou, a mladého muže, který v Polance nad Odrou čekal, a s 22letým mužem hovořili, aby nás kontaktovali na lince 158. Za pomoc děkujeme.

 

 

 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice