28. 3. 2023

Žádost o pomoc při ztotožnění zemřelého muže

Frýdecko-místečtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při ztotožnění muže, který dne 13. března 2023 na železniční trati mezi stanicemi Frýdlant nad Ostravicí a Pržno, konkrétně v blízkosti železničního mostu přes řeku Ostravici v obci Pržno, vstoupil do kolejiště bezprostředně před projíždějící vlak. Muž utrpěl smrtelná zranění.  

Popis oblečení: hnědá bunda zn. Alpine Pro s kapucí, modrá fleecová mikina zn. Crivit s černými panely na bocích a žlutým zipem, černé triko zn. Jitex Comfort s dlouhým rukávem s horizontálními žlutými pruhy, modré riflové kalhoty s černým splétaným páskem s kovovou sponou, černošedé nízké sportovní boty zn. Columbia. Muž měl u sebe černou nylonovu taštičku zn. Load, černou pánskou peněženku a kapesní zavírací nůž se zelenými střenkami.

Ohledáním těla zemřelého nebyly zjištěny poznatky, které by nasvědčovaly tomu, že se jedná o osobu bez domova.

Popis osoby: zdánlivé stáří 40 – 45 let, výška 167 cm, váha 76 kg, střední postavy, krátké hnědé místy prošedivělé vlasy, modrošedé oči.

 

 Jelikož se dosavadním prověřováním nepodařilo zjistit totožnost muže, žádáme veřejnost, která by mohla přispět jakoukoliv informací vedoucí ke ztotožnění zemřelé osoby, nechť se obrátí na bezplatnou linku 158.

 

 

14. 7. 2020

Hledáme svědky střetu na dálnici

Na dálnici D48 ve směru jízdy od obce Pazderná na Frýdek Místek se čelně střetl motocyklista s jedním osobním vozidlem a následně i druhým. V pátek 3. července 2020 krátce po 17. došlo na úrovni sjezdové větve dálnice D48 k čelnímu střetu motocyklu Honda CBR 600F a osobního vozidla Hyundai i20, následně i ke střetu s druhým vozidlem Opel Meriva.

Této kolizi předcházela jízda motorkáře na dálnici D48 v protisměru. Řidič motocyklu Honda CBR 600F byl po nehodě letecky transportován do fakultní nemocnice, kde zemřel.

Obracíme se na svědky, kteří v pátek 3. 7. kolem 17. hodiny místem dopravní nehody projížděli. Žádáme i řidiče vozidel, kteří ve svém vozidle mají palubní kameru a mohou disponovat záběry z místa nehody, aby se neprodleně přihlásili. Jakékoli informace přijme každé oddělení Policie ČR i bezplatná linka 158. Přímo, mohou svědci kontaktovat 1. oddělení obecné kriminality Územního odboru Frýdek Místek, telefon 974 732 369, nebo 974 732 451.

 

31. 7. 2019

S odcizenou motorovou pilou ujeli na motocyklu. Žádost o pomoc veřejnosti při ztotožnění pachatelů

Policisté z  Frenštátu pod Radhoštěm se obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc při ztotožnění pachatelů krádeže, ke které došlo 22. července, v době od 13:20 do 13:30 hodin, v prodejně zahradní techniky AGROCAR s.r.o. na ulici Pod Šenkem č.p. 2046. Podle získaných poznatků a zajištěného kamerového záznamu měli pachatelé krádež dopředu naplánovanou. K výše uvedené prodejně přijeli na motocyklu značky Suzuki GSX-R 1000, modrobílé barvy, který nebyl označen registrační značkou. Řidič zůstal sedět na motocyklu a jeho spolujezdec vešel do výše uvedené prodejny. Zde navázal kontakt s prodávajícím pod záminkou, že shání náhradní díly na řetězovou motorovou pilu. Pachatel se v prodejně zdržel několik minut, během kterých jednu z vystavených motorových pil v hodnotě přesahující 25 tisíc korun položil na prodejní pult. Ve chvíli, kdy byl prodávající zaneprázdněn prací na počítači, pilu uchopil a vyběhl ven z prodejny. Zaměstnanec pachatele pronásledoval, ovšem ten stihl nasednout ke svému komplici na nastartovaný motocykl a společně z místa odjeli pryč po silnici č. I/58, směrem k centru města Frenštát pod Radhoštěm.

 

Policisté žádají občany, kteří by k pachatelům daného skutku mohli poskytnout jakékoliv informace, aby je kontaktovali na telefonním čísle 606 080 401 nebo zavolali na bezplatnou linku 158. Pachatelům hrozí za trestný čin krádeže trest odnětí svobody až na dva roky.

 

25. 3. 2018

Novojičínští policisté pátrají po neznámých ženách.

V souvislosti s prověřováním skutečností nasvědčujících spáchání přečinu krádeže a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterých se měl dopustit neznámý pachatel dne 8. února 2019 v době okolo 10:15 hodin v Novém Jičíně, na ulici Sokolovská v samoobslužné prodejně LIDL, pátráme po dvou neznámých ženách, viz přiložené fotografie. Dle zjištěných informací vyplývá, že tyto ženy se v uvedené době pohybovaly na místě popisované události a můžou přispět k objasnění uvedeného případu. Policisté se nyní obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc při pátrání po jejich totožnosti. Jakékoliv informace k ženám zachycených na fotografiích přijmou policisté na kterémkoli oddělení Policie ČR, popřípadě na telefonním čísle 974 735 651 nebo na bezplatné tísňové lince 158.

27. 11. 2018

Pátrání po osobách

Policisté žádají veřejnost o spolupráci při pátrání po dvou dlouhodobě hledaných osobách. Jedná se o:

Jiřího Škrabala, narozeného v roce 1965, bytem Kopřivnice, v pátrání od roku 2009

a

Radoše Nenutila narozeného v roce 1961, bytem Kopřivnice, v pátrání od roku 2004

Oba hledaní byli v minulosti pravomocně odsouzeni za majetkovou trestnou činnost k výkonu trestu odnětí svobody, do kterého však nenastoupili. Doposud provedenými úkony se nepodařilo hledané osoby nalézt. Na oba muže byl vydán evropský zatýkací rozkaz.

Žádáme občany, kteří by k těmto osobám mohli poskytnout jakékoliv informace, aby kontaktovali bezplatnou linku 158, nebo navštívili kterékoliv policejní oddělení.

Za pomoc občanů děkujeme!

 

9. 8. 2018

Výzva policie – ztotožnění muže

Policisté z Nového Jičín se zabývají přečinem krádeže a přečinem výtržnictví. Dosud neznámý pachatel se 7. srpna v dopoledních hodinách pokusil odcizit v jedné z prodejen v Novém Jičíně vystavené jízdní elektro kolo v hodnotě téměř 38 tisíc korun. Pachatel kolo vytlačil před prodejnu a pokusil se na něm z místa odjet. V tom mu však zabránili pracovníci prodejny, kdy jednoho z nich pachatel fyzicky napadl a následně z místa odešel. Policistům se během prověřování této události podařilo zajistit kamerový záznam, na kterém je zachycen muž, který by mohl zásadně přispět k objasnění výše uvedeného trestného činu. V této souvislosti žádáme občany, kteří by k osobě na přiložených fotografiích mohli poskytnout jakékoliv informace, aby zavolali na telefonní číslo 974 735 651 nebo se obrátili na bezplatnou linku 158. Za zveřejnění a pomoc občanů děkujeme.

7. 8. 2018

Výzva policie

Ostravští policisté prověřují podezřelé osoby, které se mohly dopustit přečinu krádež. Dne 6. 7. 2018 během jízdy autobusem linky č. 54 ze zastávky „Sad Boženy Němcové“ ve směru jízdy na zastávku „Alšovo náměstí“ mělo dojít ke stržení řetízků nezjištěným poškozeným, které se nacházely v zadní části vozu. Dle svědeckých výpovědí následně podezřelé osoby z autobusu vystoupily v čase 18:04 hodin na zastávce „Řecká“. Poškozené do dnešního dne věc policii neoznámily.

Z tohoto důvodů žádáme poškozené případně svědky celé události, kteří s policií do dnešního dne nekomunikovali, nechť nás kontaktují na kterékoliv služebně Policie České republiky, na bezplatné telefonní lince 158 nebo na služebním telefonním čísle 974 727 501. Za případnou pomoc předem děkujeme.

 

1. 11. 2017

Kopřivničtí policisté pátrají po neznámém muži.

V souvislosti s prověřováním přečinu krádeže, kterého se dopustil neznámý pachatel dne 25. září 2017 okolo 13:00 hodin ve Štramberku na ul. Závišická, tím že v zahrádkářské oblasti z rozestavěné chaty odcizil fotopast, pátráme po muži na fotografii. Ze zajištěných záznamů vyplývá, že tento muž se v době krádeže pohyboval v blízkosti místa popisované události a může přispět k objasnění uvedeného případu.

Policisté se nyní obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc při pátrání po neznámém muži. Jakékoli informace k muži zachycenému na fotografii přijmou policisté na kterémkoliv oddělení Policie ČR, popřípadě na telefonním čísle 974 735 788 nebo na bezplatné tísňové lince 158.

28. 3. 2017

Krádež příruční tašky a zneužití platební karty – výzva

Příborští policisté pátrají po dvojici neznámých pachatelů. Policisté pátrají po pachatelích krádeže příruční tašky a následného opakovaného zneužití platební karty. Krádež se stala 29. prosince 2016 v době od 13.00 do 16.00 hodin v Příboře na náměstí Sigmunda Freuda. Neznámí pachatelé tam využili nepozornosti poškozeného a v nestřeženém okamžiku mu odcizili příruční tašku s finanční hotovostí, osobními věcmi, doklady a platební kartou. Ještě před zablokováním platební karty, provedli pachatelé několik výběrů prostřednictvím bankomatů ve Frýdku-Místku, přičemž je zaznamenaly bezpečnostní kamery. Ze zajištěných záznamů vyplývá, že o výběr se střídavě pokoušela dvojice pachatelů, tedy muž i žena.

Policisté se nyní obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc při pátrání po neznámých pachatelích. Jakékoli informace k dvojici zachycené na záznamech přijmou policisté na kterémkoliv oddělení Policie ČR, popřípadě na telefonním čísle 974 735 751 nebo na bezplatné tísňové lince 158.

 

 

13. 3. 2017

Hledáme svědky loupeže

Kriminalisté pátrají po pachateli loupeže ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku. V pátek 10. března 2017 došlo k loupežnému přepadení květinářství Helis na ulici Janáčkova ve Frenštátě pod Radhoštěm. Jen několik minut před čtrnáctou hodinou vešel do prodejny neznámý maskovaný muž. Po vstupu do provozovny začal na prodavačku křičet „Naval peníze“ a v ruce přitom držel nůž. Žena se obávala o své zdraví, a proto nechala pachatele, aby si vzal peníze z pokladny. Ten potom z obchodu utekl směrem ke kolejím. Pachatel si z loupeže odnesl přibližně 7 tisíc korun.

Popis pachatele:

Pachatel byl štíhlé, minimálně 180 cm vysoké postavy, světlé pleti, mluvil místním dialektem bez přízvuku, podle hlasu se jednalo asi o třicetiletého muže. V době činu byl oblečen do černé bundy do pasu (tzv. bomber), maskován byl přes hlavu přehozenou kapucí, pravděpodobně z mikiny a přes obličej až k očím měl tmavě vínový starý látkový šátek. Dále měl na sobě tmavé kalhoty s většími kapsami na bocích. Na nohou měl vyšší kotníkovou obuv, tmavé barvy. Na rukou měl tmavé látkové rukavice.

Žádáme všechny, kteří se v uvedenou dobu pohybovali na uvedeném místě nebo kteří mají k uvedené informaci jakékoliv poznatky, aby tyto sdělili osobně na kterékoliv oddělení Policie ČR, či na tel. č. 974 735 462, 974 735 328 nebo na linku 158.

 

Krádeže

Ostravští policisté započali prověřovat okolnosti trestného činu krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Ke skutku došlo dopoledne 10. 3. 2017 v Ostravě, při cestě autobusem. Osmatřicetiletý muž měl využít situace a zmocnit se peněženky šestačtyřicetileté ženy. Poškozená si ovšem všimla, že jí předmětná věc, původně umístěná v její kabelce, schází. Nato žádala po muži v blízkosti, aby peněženku vrátil, měla jej uchopit a volat o pomoc. Muž se měl pokusit z místa utéci, měl se ohánět pěstmi. Při popsaném měla podezřelému vypadnout peněženka poškozené na podlahu autobusu. Škoda na majetku byla specifikována ve výši přesahující 5 000 korun. Oběti měli pomoci zadržet muže pracovníci přepravní kontroly, před tím měl být podezřelý muž i kontrolován, přičemž měla být zjištěna i jeho totožnost. Věc byla oznámena na tísňovou linku. Přivolaní policisté muže eskortovali na služebnu. Podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

 

Dne 10. 3. 2017 v době od 15 do 16 hodin v Ostravě čtyřiačtyřicetiletý muž měl při jízdě tramvají usnout. Nepozornosti poškozeného využil zatím neznámý pachatel, přičemž odcizil pánské příruční zavazadlo s peněženkou, financemi doklady a inzulinovými pery s inzulínem. Zavazadlo si poškozený odložil vedle sebe mezi sedadly. Způsobená škoda na majetku byla specifikována v částce přesahující 12 000 korun. K objasnění věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádež.

K trestnému činu došlo 11. 3. 2017 kolem 13.30 hodin na parkovišti před domem v Ostravě. Osmapadesátiletá žena měla svou kabelku odložit poblíž vozu, který předtím zaparkovala u domu. Následně měla odejít do obydlí, přičemž si měla uvědomit, že kabelka schází a zůstala u automobilu. Při návratu k předmětnému místu však své zavazadlo již nenalezla. Škoda v tomto případě byla vyčíslena v předběžné výši přesahující 7 500 korun. Neznámý pachatel se měl spolu s kabelkou zmocnit dokladů, peněženky, mobilního telefonu, financí a tabletu. Věc je kvalifikována jako trestný čin krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachateli tak hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

 

 

 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice