13. 3. 2017

Hledáme svědky loupeže

Kriminalisté pátrají po pachateli loupeže ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku. V pátek 10. března 2017 došlo k loupežnému přepadení květinářství Helis na ulici Janáčkova ve Frenštátě pod Radhoštěm. Jen několik minut před čtrnáctou hodinou vešel do prodejny neznámý maskovaný muž. Po vstupu do provozovny začal na prodavačku křičet „Naval peníze“ a v ruce přitom držel nůž. Žena se obávala o své zdraví, a proto nechala pachatele, aby si vzal peníze z pokladny. Ten potom z obchodu utekl směrem ke kolejím. Pachatel si z loupeže odnesl přibližně 7 tisíc korun.

Popis pachatele:

Pachatel byl štíhlé, minimálně 180 cm vysoké postavy, světlé pleti, mluvil místním dialektem bez přízvuku, podle hlasu se jednalo asi o třicetiletého muže. V době činu byl oblečen do černé bundy do pasu (tzv. bomber), maskován byl přes hlavu přehozenou kapucí, pravděpodobně z mikiny a přes obličej až k očím měl tmavě vínový starý látkový šátek. Dále měl na sobě tmavé kalhoty s většími kapsami na bocích. Na nohou měl vyšší kotníkovou obuv, tmavé barvy. Na rukou měl tmavé látkové rukavice.

Žádáme všechny, kteří se v uvedenou dobu pohybovali na uvedeném místě nebo kteří mají k uvedené informaci jakékoliv poznatky, aby tyto sdělili osobně na kterékoliv oddělení Policie ČR, či na tel. č. 974 735 462, 974 735 328 nebo na linku 158.

 

Krádeže

Ostravští policisté započali prověřovat okolnosti trestného činu krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Ke skutku došlo dopoledne 10. 3. 2017 v Ostravě, při cestě autobusem. Osmatřicetiletý muž měl využít situace a zmocnit se peněženky šestačtyřicetileté ženy. Poškozená si ovšem všimla, že jí předmětná věc, původně umístěná v její kabelce, schází. Nato žádala po muži v blízkosti, aby peněženku vrátil, měla jej uchopit a volat o pomoc. Muž se měl pokusit z místa utéci, měl se ohánět pěstmi. Při popsaném měla podezřelému vypadnout peněženka poškozené na podlahu autobusu. Škoda na majetku byla specifikována ve výši přesahující 5 000 korun. Oběti měli pomoci zadržet muže pracovníci přepravní kontroly, před tím měl být podezřelý muž i kontrolován, přičemž měla být zjištěna i jeho totožnost. Věc byla oznámena na tísňovou linku. Přivolaní policisté muže eskortovali na služebnu. Podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

 

Dne 10. 3. 2017 v době od 15 do 16 hodin v Ostravě čtyřiačtyřicetiletý muž měl při jízdě tramvají usnout. Nepozornosti poškozeného využil zatím neznámý pachatel, přičemž odcizil pánské příruční zavazadlo s peněženkou, financemi doklady a inzulinovými pery s inzulínem. Zavazadlo si poškozený odložil vedle sebe mezi sedadly. Způsobená škoda na majetku byla specifikována v částce přesahující 12 000 korun. K objasnění věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádež.

K trestnému činu došlo 11. 3. 2017 kolem 13.30 hodin na parkovišti před domem v Ostravě. Osmapadesátiletá žena měla svou kabelku odložit poblíž vozu, který předtím zaparkovala u domu. Následně měla odejít do obydlí, přičemž si měla uvědomit, že kabelka schází a zůstala u automobilu. Při návratu k předmětnému místu však své zavazadlo již nenalezla. Škoda v tomto případě byla vyčíslena v předběžné výši přesahující 7 500 korun. Neznámý pachatel se měl spolu s kabelkou zmocnit dokladů, peněženky, mobilního telefonu, financí a tabletu. Věc je kvalifikována jako trestný čin krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachateli tak hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice