17. 12. 2018

Cukroví z třetího patra

Ostravští policisté započali prověřovat okolnosti skutku, ke kterému došlo dne 13. 12. 2018 v přesně nezjištěné době od 14.50 hodin do 22.10 hodin. Zatím neznámý pachatel odcizil dvě krabice s cukrovím a dvě pomazánková másla. Věci byly umístěny na parapetu okna kuchyně na balkóně bytu, situovaného ve třetím patře domu v Ostravě-Vítkovicích. Škodu na majetku vyčíslil předběžně 37letý oznamovatel ve výši 450 korun. K objasnění okolností události zahájili policisté úkony trestního řízení pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody. Pachateli činu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Ohrožení pod vlivem návykové látky

V sobotu 15. prosince 2018, okolo třetí hodiny ráno, zastavili a kontrolovali příborští policisté řidiče vozidla značky Peugeot 307. Během silniční kontroly byl osmatřicetiletý řidič vyzván, aby se podrobil dechové zkoušce, při které mu byla naměřena hodnota přesahující jedno a půl promile alkoholu v dechu. Policisté muži další jízdu zakázali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za uvedený přečin hrozí až jeden rok vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

 

Nalezenou peněženku nevrátil

Policisté z Kopřivnice pátrají po dosud neznámém pachateli, který v sobotu 15. prosince 2018, v Kopřivnici na ulici Štefánikova, měl naleznout a ponechat si mobilní telefon značky Huawei, pánskou peněženku s finanční hotovostí, platební kartou a osobními doklady. Tímto protiprávním jednáním způsobil škodu přesahující 6 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu zatajení věci a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Příležitost pro zloděje v předvánočním čase

Moravskoslezští policisté již tradičně měsíc před Vánoci intenzivně informují a upozorňují veřejnost na možné krádeže při nakupování v předvánočním období. Samotní poškození totiž svou nepozorností mohou usnadnit páchání protiprávního jednání. A právě nepozornosti sedmašedesátileté ženy využil dosud neznámý pachatel, který v jednom z ostravských obchodních domů měl odcizit z madla nákupního vozíku kabelku. Poškozená v ní měla platební kartu (s přiloženým kódem PIN), finanční hotovost, doklady k vozidlu, mobilní telefon a osobní doklady. Způsobená škoda činí 2400 korun. Tuto typickou situaci zachytili moravskoslezští policisté i v preventivním videospotu kampaně s názvem „ KDO S KOHO“ odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=ID2JtaMu7Kw. Ve spotu je zachycena i další situace, při které dochází ke krádežím, a to v prostředcích MHD. Opět nepozornosti tentokráte jednadvacetiletého poškozeného využil dosud neznámý pachatel při jízdě v autobuse MHD v Ostravě. Z kapsy bundy poškozeného měl odcizit mobilní telefon v hodnotě sedm tisíc korun. Ke spáchání uvedených protiprávních jednání stačí opravdu jen krátký okamžik. Policisté proto apelují na občany, aby nejen v předvánoční čas byli při nakupování a cestování obezřetní.

 

 

 

12. 12. 2018

Krádež vánočního stromečku

Venkovní výzdoba některých domů nasvědčuje tomu, že Vánoce jsou již za dveřmi. Bohužel i tato výzdoba se může stát terčem krádeží. V uplynulých dnech se o tom přesvědčil dvaačtyřicetiletý muž z Novojičínska. Tomu dosud neznámý pachatel, po překonání oplocení pozemku rodinného domu, odcizil od vchodových dveří stromeček ozdobený baňkami a světelným řetězem. I když hodnota odcizených věcí se pohybuje okolo pětiset korun, věc je řešena jako trestný čin, jelikož pachatel se vniknutím na cizí pozemek dopustil přečinu porušování domovní svobody. V případě dopadení tak pachateli na základě trestního zákoníku hrozí až dva roky za mřížemi.

 

Nepoctivý nálezce

Šestadvacetiletý muž měl v pondělních ranních hodinách na ulici Lidická v Novém Jičíně nalézt peněženku s osobními doklady a platební kartou. Peněženku muž neodevzdal, ponechal si ji a platební kartu, která se nacházela uvnitř, se pokusil následujícího dne zneužít. V jedné z místních prodejen se s ní pokusil zaplatit cigarety. To se mu však nepodařilo, jelikož majitel po zjištění ztráty peněženky nechal svou platební kartu ihned zablokovat. Nepoctivý nálezce byl následně v prodejně zadržen do příjezdu policistů. Nyní mu za trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.  

 

11. 12. 2018

 

Poškození vozidel

V těchto dnech policisté z obvodního oddělení Nový Jičín prověřují dva případy poškození vozidel. V prvním případě došlo k poškození zaparkovaného osobního vozidla značky Renault v Šenově u Nového Jičína na ulici Malostranská, a to v době od 7. do 10. prosince tohoto roku. Neznámý vandal poškodil karoserii vozidla na levých zadních dveřích, čímž způsobil předběžnou škodu ve výši 25 tisíc korun. K druhému případu poškození vozidla došlo v době od 7. do 8. prosince 2018 v Novém Jičíně na ulici Janáčkovy sady. Dosud neznámý pachatel vyryl do laku osobního vozidla značky Volkswagen nesouvislé rýhy vedoucí po obou stranách vozidla, čímž způsobil předběžnou škodu ve výši 6 tisíc korun. V obou případech policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci, na místě zajistili stopy a po pachatelích intenzivně pátrají. Za uvedené jednání stanoví trestní zákoník trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

Alkohol a mladiství

Ostravští policisté realizovali další bezpečnostní opatření zaměřené ke kontrole podávání alkoholických nápojů osobám mladším 18 let. Policisté zkontrolovali v noci z  7. 12. 2018 na 8. 12. 2018 celkem osm provozoven v Moravské Ostravě (lokalitě ulice Stodolní). V průběhu opatření bylo zjištěno 16 mladistvých osob (8 dívek a 8 chlapců), jejichž dechová zkouška byla pozitivní. Veškerá zjištěná protiprávního jednání jsou dále řešena i orgány sociálně právní ochrany dětí. Nejvyšší hodnota orientační dechové zkoušky byla zjištěna u 17letého mladíka, hodnota přesáhla tři promile alkoholu. Mladíka policisté nalezli před jedním z barů na Poděbradově ulici kolem půlnoci. Chlapcova schopnost udržet rovnováhu byla limitována, stejně jako schopnost komunikace či chůze. Mladík byl následně předán do péče lékařů a policisté komunikovali s matkou chlapce. K objasnění okolnosti události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin podání alkoholu dítěti. Policisté zjišťují, kdo poškozenému podal alkohol v takovém množství, že vyvolal shora popsaný stav. Dále policisté při realizovaném opatření rovněž vypátrali hledaného 19letého muže, evidovaného v celostátním systému pátrání.

 

10. 12. 2018

Nabízel psy

Kriminalisté oddělení hospodářské kriminality ostravské policie prověřují okolnosti obchodu se psy. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že 47letý muž měl nabízet prostřednictvím internetu minimálně v době od ledna 2018 prodej psů zejména plemene německy trpasličí špic (Pomeranian) i dalších malých plemen (například Maltézský psík, Jorkšírský teriér, Francouzský buldoček). V inzerátech měl autor uvádět nepravdivé údaje o rase, stáří psa a přeočkování základní vakcinací. Deklarovat měl, že zvířata jsou čistokrevná. Muž je podezřelý, že při prodeji kupujícím předával očkovací průkaz, opatřený razítkem fiktivního veterináře. I údaje, jež měly být uvedeny v očkovacích průkazech, nebyly reálné. Některé průkazy pak obsahovaly i jméno existujícího veterináře, na kterého se pak měli začít obracet nespokojení majitelé psů se značnými výtkami.

K objasnění okolností události zahájili policisté úkony trestního řízení ve věci poškození cizích práv a podvod. Do současnosti zadokumentovali kriminalisté prodej šesti psů. Dvě zvířata po nákupu v období do týdne uhynula. Kriminalisté realizovali domovní prohlídku, při které zajistili věci důležité pro trestní řízení. Odebráno bylo celkem 17 psů různých plemen, žijících v nevyhovujících podmínkách (tito psi byli chováni v dvoupokojovém bytě, v bytě žili též jeho obyvatelé). Následně byla zvířata nabídnuta k náhradní péči. Muž měl inzerovat předmětný prodej prostřednictvím internetu na inzertních portálu, kdy informace zveřejňoval z různých internetových přístupů v kavárně či knihovnách (aby zamezil idenitifikaci). Samotný prodej pak měl probíhat na ulici a následně již s kupujícími nekomunikoval. Kriminalisté zajistili též osm mobilních telefonů (v inzerátech byly uváděny různé kontakty a zvířata měl pro větší serióznost nabízet jako ženy – tedy prodejkyně).

 

Žádáme případné další poškozené, kteří koupili psa výše popsaným způsobem a dosud nekontaktovali policii, aby tak učinili na lince 158. Protiprávní jednání je nutné dokumentovat komplexně.

 

6. 12. 2018-distanc ZZS

Zdravotnické záchranné služby celé ČR se důrazně distancují od televizního pořadu Linka 112, který vysílá stanice FTV Prima:

Pořad linka 112 nejen zcela odporuje realitě, ale informace, které poskytuje, mohou být nebezpečné!

PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 6. 12. 2018

Na produkci tohoto pořadu se žádná ze záchranných služeb v České republice nepodílí a s jeho tvůrci nespolupracuje. Způsob, jakým popisuje fungování linky 112, zcela zásadně odporuje realitě a v divákovi vzbuzuje představu o jakýchsi „univerzálních superoperátorkách“, které po přijetí tísňové výzvy vydávají pokyn k zásahu záchranářům, hasičům a policistům. Práce operátorů jednotlivých složek IZS je na vysoké odborné úrovni a od jednotlivých pracovníků vyžaduje hluboké a detailní znalosti problematiky svého oboru. Nejen z tohoto důvodu je nemožné, aby jeden operátor byl schopen realizovat operační řízení všech základních složek IZS.

Z profesionálního hlediska se neztotožňujeme s prezentovanými postupy, které jsou v některých případech i v rozporu s platnou legislativou i doporučeními. Především ale chceme apelovat na veřejnost ohledně volání na tísňovou linku. V případech, kdy máte podezření, že vás nebo někoho jiného postihly zdravotní komplikace, a to i v situaci, kdy si tím nejste jistí, volejte vždy přímo na linku 155.

Na rozdíl od linky 112 se zde spojíte s profesionálním zdravotníkem, který k vám v případě potřeby vyšle posádku záchranné služby a telefonicky poskytne i účinné rady pro laickou první pomoc. Role zdravotnického operačního střediska je v tomto ohledu nezastupitelná. Hovor není přepojován (jako je tomu v případě linky 112), ušetříte tak drahocenné vteřiny, které hrají při záchraně lidských životů zásadní roli.

Všechna zdravotnická operační střediska v republice jsou komunikačně propojena s dispečinky ostatních složek integrovaného záchranného systému (Hasičským záchranným sborem i Policií ČR). Tyto složky dokáží naši operátoři zalarmovat a vyslat je na místo události současně s posádkami záchranné služby. Stejným způsobem to funguje i obráceně.

Nijak se nevymezujeme vůči práci kolegů na lince 112. Znovu ale zdůrazňujeme, že prioritou je volat na linku 155 ve všech případech, kdy může být v ohrožení lidské zdraví či život.

Obdobným způsobem se od uvedeného pořadu dnes také distancovalo generální ředitelství HZS a prostřednictvím Twitteru rovněž PČR.

 

foto: ZZS MSK

 

5. 12. 2018

Dluh na výživném téměř čtvrt milionu

Novojičínští policisté se zabývají trestným činem zanedbání povinné výživy. Dle dosavadních informací si devětačtyřicetiletý muž od roku 2015 řádně neplní vyživovací povinnost na své dvě nezletilé děti, která mu byla stanovena rozsudkem okresního soudu. Dle rozhodnutí soudu má muž přispívat na děti měsíčně celkem pět tisíc korun k rukám jejich matky. Dluh na výživném se do současné doby vyšplhal na téměř čtvrt milionu korun. Muži nyní za neplacení výživného hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

Vloupání do šatní skříňky

Nemilé překvapení čekalo během uplynulých dnů na návštěvníka jednoho z fitness center na Novojičínsku. Tomu totiž v době jeho nepřítomnosti odcizil dosud neznámý pachatel věci ze šatní skříňky. Jednalo se o hodinky a peněženku, ve které měl poškozený uschovanou platební kartu, osobní doklady a finanční hotovost ve výši čtyř tisíc korun. Pachatel do šatní skříňky vniknul po násilném překonání elektronického zámku. Způsobená škoda na šatní skříňce byla předběžně vyčíslena na pět tisíc korun. Pachatel se svým jednáním dopustil hned třech trestných činů, a to přečinu krádeže, přečinu poškození cizí věci a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které mu hrozí v případě dopadení až dva roky za mřížemi.

 

Obětí dítě

Po podezřelém ze zvlášť závažného zločinu loupeže pátrají ostravští kriminalisté. Ke skutku došlo 7. 10. 2018 kolem 14 hodin v Moravské Ostravě na ulici Lechowiczova. Zatím neznámý muž přistoupil ke 14letému nezletilému, sedícímu na lavičce s kamarády. Muž se přítomných zeptal na aktuální čas. Chlapec ve snaze neznámému vyhovět, vyjmul ze svého zavazadla mobilní telefon, načež se podezřelý snažil přístroj oběti vytrhnout. Dítě jej bránilo, podezřelý užil výhružky a nakonec telefon poškozenému vytrhl a z místa utekl. Škoda na majetku byla specifikována předběžně ve výši asi 1 600 korun. Ke zranění osob nedošlo. V průběhu prověřování byl zajištěn i obrazový záznam neznámé osoby. Žádáme všechny svědky, kteří mohou uvést informace k identitě neznámého, aby nás kontaktovali na lince 158. Za pomoc děkujeme. Závěrem lze doplnit, že na pachatele zvlášť závažného zločinu loupeže pamatuje trestní zákoník trestem odnětí svobody až na deset let.

 

3. 12. 2018

Prošel se po kapotě

Policisté z Frenštátu pod Radhoštěm pátrají po dosud neznámém pachateli, který měl koncem listopadu na ulici Školská čtvrť poškodit kapotu zaparkovaného vozidla Škoda Kodiaq. Pachatel se podle doposud zjištěných informací po kapotě tohoto vozidla prošel, přičemž v ní způsobil promáčkliny. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. Vandalovi, který se svým jednáním dopustil přečinu poškození cizí věci, hrozí v případě dopadení až jeden rok za mřížemi.

 

Krádež nafty

Krádeží nafty za téměř 7 tisíc korun se zabývají kopřivničtí policisté. Dosud neznámý pachatel měl celkem 220 litrů nafty odcizit ze zaparkovaného nákladního vozidla po vyšroubování pojistných šroubů nádrže. K události došlo ve Štramberku, místní části Bařiny. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže, za který hrozí pachateli v případě dopadení trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Chuť na sladké

Chuť na sladké měl během nedělního večera zřejmě dvaatřicetiletý muž ze Štramberku. Ten si v jednom z kopřivnických supermarketů uschoval pod bundu šest čokolád, které bez zaplacení pronesl přes pokladnu. Když už si lapka myslel, že má vyhráno, byl zadržen ostrahou prodejny. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že muž se krádeže nedopustil poprvé a již v letošním roce byl za tuto trestnou činnost odsouzen k trestu odnětí svobody. Muži nyní hrozí za krádež čokolád v celkové hodnotě šest set korun trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.  

 

Povedený host

Policisté obvodního oddělení Frýdek – Místek zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci, kterého se měl dopustit první prosincový den devětadvacetiletý podezřelý. Muž během návštěvy u své známé, tuto nejprve po slovní rozepři fyzicky napadl. Následně měl za užití násilí poškodit vybavení bytu včetně plovoucí podlahy a televizoru. Svým jednáním způsobil poškozené škodu přesahující částku 11.000 korun. V případě, že bude uznán vinným, hrozí mu trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

A opět ta obezřetnost

V prostředku městské hromadné dopravy využil dosud nezjištěný pachatel dne 1. 12. 2018 chvíle, kdy poškozený usnul. Devětapadesátiletému muži částečně rozepnul bundu, kterou měl oblečenou na sobě a z levé vnitřní kapsy mu odcizil peněženku s doklady, finanční hotovostí a dioptrické brýle. Svým jednáním způsobil pachatel poškozenému škodu přesahující částku 5.000 korun. Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádež. Trestní zákoník na takovéto jednání pamatuje s trestem odnětí svobody až na dvě léta.

 

Nedbalost se nevyplácí

Policisté obvodního oddělení policie Příbor zahájili dne 30. listopadu úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti. Ze skutku je podezřelá dvaačtyřicetiletá majitelka psa, kterého neměla řádně zajistit. Pes, poté co se podhrabal pod plotem rodinného domu, z místa utekl a na blízké čerpací stanici napadl čtyřiašedesátiletou poškozenou, které způsobil zranění. V případě, že bude majitelka uznána vinnou, hrozí jí trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

Kdo s koho v praxi…

Dosud nezjištěný pachatel využil nepozornosti dvaašedesátiletého poškozeného, kterému měl při nastupování do tramvaje dne 30. 11. 2018 v ranních hodinách odcizit peněženku s doklady a finanční hotovosti. Věci odcizil z batohu, který měl poškozený při nastupování na zádech. Celková škoda byla vyčíslena na částku 900 korun. Ostravští policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro objasnění a prověření všech skutečností důvodně nasvědčujících spáchání přečinu krádež. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

23. 11. 2018

Krádež dřeva za 160 tisíc 

Přečinem krádeže se od středečního dne zabývají policisté z Nového Jičína. Dosud neznámý pachatel měl v době od 5. do 21. listopadu v katastrálním území Hostašovice, z lesní cesty naproti „Hospůdky na Hájovně“, odcizit vytěžené dřevo o objemu více jak 80 mᶟ. Škoda byla předběžně vyčíslena na 160 tisíc korun. Pachateli za krádež dřeva hrozí v případě dopadení trest odnětí svobody až na pět let. Policisté v této souvislosti žádají občany, kteří by k dané události mohli poskytnout jakékoliv informace, aby je kontaktovali na telefonním čísle 974 735 651 nebo na bezplatné lince 158.

 

Neoprávněně pobírala sociální dávky

Až dva roky za mřížemi hrozí pětapadesátileté ženě z Nového Jičína. Ta měla zatajit skutečnost, že je zaměstnaná, a téměř rok neoprávněně pobírala dávky hmotné nouze. Tímto se měla obohatit o více jak 36 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin podvodu.

 

21. 11. 2018

Tragická dopravní nehoda

V pondělí dne 19. listopadu krátce po osmnácté hodině došlo na silnici II/464 v obci Tísek k tragické dopravní nehodě. Dvaačtyřicetiletý řidič řídil osobní vozidlo značky Škoda po silnici II/464 ve směru od Bílovce na obec Výškovice, přičemž po projetí pravotočivé zatáčky, již na rovném úseku silnice, pravděpodobně přehlédl po pozemní komunikaci jdoucího chodce, do kterého přední části vozidla narazil. Při nehodě utrpěl třiašedesátiletý chodec zranění neslučitelná se životem. Policisté u řidiče vozidla Škoda na místě provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem a zajistili vozidlo pro účely znaleckého zkoumání. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování kriminalistů z Nového Jičína.

 

Téměř 110 kilogramů prášků – 26 000 kusů krabiček léků s obsahem pseudoefedrinu, to je záchyt ostravských celníků.

Počátkem minulého týdne, v odpoledních hodinách, prováděli celníci z oddělení mobilního dohledu kontrolu zaměřenou na nelegální přepravu zboží. Na silnici D1, u Vrbice směrem na Ostravu, si náhodně vytipovali dodávkové vozidlo Mercedes Sprinter bulharské imatrikulace. Hlídka zahájila kontrolu vozidla. Řidič mj. předložil i dva doklady CMR. V obou případech bylo zemí odeslání Bulharsko a místem vykládky v jednom případě Polsko a ve druhém Česká republika. Na dvou předložených fakturách bylo deklarováno 65 kartonů tablet CET D ECT.REL.TABS. Řidič byl vyzván k otevření nákladového prostoru, ve kterém se nacházely čtyři palety zboží zabalené do černé fólie a na nich byly naskládány krabice. Po jejich otevření celníci uviděli krabičky s léky CET – Der. Pojali podezření, že by léky mohly být zneužity k výrobě omamných a psychotropních látek. Pracovníci Státního ústavu pro kontrolu léčiv potvrdili, že se jedná o lék v naší zemi neregistrovaný a množství pseudoefedrinu obsaženého v těchto lécích mnohonásobně převyšuje povolené množství v České republice. Vozidlo bylo eskortováno hlídkou mobilního dohledu na územní pracoviště do Bohumína, kde za přítomnosti řidiče byla provedena vykládka zboží a kontrola kabiny. Celníci napočítali 364 000 kusů tablet CET – Der s celkovým obsahem okolo 44 kilogramů pseudoefedrinu hydrochloridu. Z uvedeného množství takto zajištěných léků by bylo možno vyrobit až 29 kilogramu metamfetaminu pervitin. Řidič k celé záležitosti uvedl, že část léků byla určena pro odběratele v Polsku a část pro odběratele v ČR.

 

20. 11. 2018

 

Policisté se opět zaměřili na viditelnost chodců

Mimo obce a za snížené viditelnosti policisté zkontrolovali celkem 323 chodců, přičemž 8 z nich neměli povinné reflexní prvky. Kontroly chodců probíhaly také v obcích. Zde policisté zjistili dalších 53 přestupků, převážně se jednalo o nedodržení povinností v souvislosti s přecházením vozovky (chůze „na červenou“, přecházení mimo určená místa). Všechny přestupky byly vyřízeny v příkazním řízení. V průběhu dopravně bezpečnostní akce policisté kontrolovali nejen chodce, ale také řidiče, zda dodržují všechny povinnosti stanovené zákonem. Nejčastějším zjištěným přestupkem bylo překročení maximální povolené rychlosti (55 řidičů), následoval nevyhovující technický stav, který policisté zjistili u 37 vozidel, 11 osob nepoužilo bezpečnostní pásy a 4 řidiči nepoužili při přepravě dětí zádržný systém (autosedačku). Pět osob sedlo za volant po požití návykových látek, sedm po požití alkoholu. Jelikož u dvou z nich se nadýchaná hodnota vyšplhala nad 1 promile, policisté s nimi zahájili trestní řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Po dobu trvání akce policisté zkontrolovali celkem 2 976 vozidel a zjistili 344 přestupků (včetně výše uvedených), z nichž 325 vyřešili na místě v příkazním řízení udělením pokut v celkové výši téměř 120 000,- Kč a 19 oznámili příslušným obecním úřadům.

 

Vrtkavá fortuna

Sdělení podezření si vyslechl 44letý muž pro trestný čin zpronevěra. Pachateli skutku tak hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. Muž je podezřelý, že svěřené finance společnosti užil odlišně, než bylo původně určeno. Dne 12. 10. 2018 měl muž převzít provozní zálohu ve výši 25 000 korun, určenou k úhradě výdajů spojených s pracovní činností. Při vyúčtování však muž nebyl schopen částku ve výši přesahující 22 400 korun vrátit ani doložit její užití. Je podezřelý, že víc jak dvě desítky tisíc korun užil pro svou potřebu. Na počátku listopadu měl muž převzít od spolupracovníka 150 000 korun. Peníze měl téhož dne předat dalšímu zaměstnanci. Svěřené finance však měl podezřelý vložit na svůj účet a následně během tří dnů prosázet prostřednictvím mobilní aplikace na sportovní zápasy. Svěřené peníze tak měl užít neoprávněně k jinému, než původně zamýšlenému účelu. Celková škoda na majetku, způsobená poškozenému subjektu sídlícímu v Ostravě, tak přesáhla 172 000 korun.

 

 

 

 

 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice