29. 5. 2020

Vloupání do garáže na ulici Štramberské v Příboře

Mezi dvacátou hodinou večerní 26. května a sedmou hodinou ranní 27. května letošního roku doposud neznámá osoba spáchala na ulici Štramberské v Příboře přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že po vytržení vrat vnikla do jedné z řadových garáží, odkud odcizila motocykl tovární značky Pitpro Prolite 150 ccm černé barvy bez registrační značky, čtyři stříbrné lité disky značky Fiat Freemont s nazutými zimními pneumatikami o rozměrech 225/65 R17, pásovou brusku značky Makita, stolní počítač značky Dell s klávesnicí a s myší, monitor LCD 19″ a subwoofer, čímž poškozenému místnímu 51letému muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 40 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Příboře a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného jednostopého motorového vozidla a dalších věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na příborské policejní číslo 974 735 751.

 

Trestná činnost majetkového charakteru 21letého muže z Novojičínska

V těchto dnech policisté z kopřivnického Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 21letému muži z Novojičínska, neboť tento okolo patnácté hodiny odpolední 25. května tohoto roku odcizil v jedné z prodejen na ulici Obránců míru v Kopřivnici balení kapslí na praní v hodnotě bezmála 400 korun, které si vložil do svého batohu a bez úhrady tohoto zboží prošel pokladní zónou. Při odchodu byl zadržen pracovníky prodejny a poté předán přivolané policejní hlídce. Jak bylo provedenými procesními úkony zjištěno, tak shora uvedený muž byl v poslední době pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Přerově k trestu obecně prospěšných prací o výměře 100 hodin s dohledem probačního úředníka, které doposud nevykonal.

Výše jmenovaný muž však ve svém protiprávním jednání majetkového charakteru pokračoval i v následujícím dni, kdy pár minut po patnácté hodině odpolední 26. května 2020 odcizil v prodejně lékárny na ulici Štefánikové v Kopřivnici elektrický zubní kartáček v hodnotě přes jeden tisíc korun.

Chvíli před dvacátou hodinou večerní téhož dne, tedy 26. května letošního roku, odcizil v supermarketu na ulici Nádražní v Kopřivnici aku šroubovák v hodnotě téměř 700 korun.

Případná další a obdobná trestná činnost majetkového charakteru 21letého podezřelého muže je nadále v prověřování ze strany kopřivnických policistů a novojičínských kriminalistů.

 

Novojičínská recidivistka okrádala v Novém Jičíně silně podnapilého muže

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 40leté ženě z Nového Jičína, neboť tato v pozdních odpoledních hodinách 28. května 2020 poblíže vestibulu autobusového nádraží na ulici Sokolovské v Novém Jičíně využila silné podnapilosti místního 33letého muže (orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnoty bezmála 3,1 promile alkoholu v dechu) a postupně mu z jeho tašky a z jeho oblečení odcizila potraviny (kabanos), finanční prostředky na hotovosti a mobilní telefon, vše v hodnotě přes 7 tisíc korun. Provedeným prověřováním na místě činu a lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u shora uvedené ženy jedná o recidivu, poněvadž byla v posledních třech letech pravomocně odsouzena a potrestána rozhodnutím Okresního soudu v Novém Jičíně k podmíněnému trestu odnětí svobody o výměře osmi měsíců, se zkušební dobou do srpna roku 2021. Vzhledem k tomu, že i tato podezřelá žena ze spáchání majetkové trestné činnosti byla v silně podnapilém stavu (orientační dechová zkouška u ní prokázala hodnotu okolo 3 promile alkoholu v dechu), zakročující policisté rozhodli o jejím zajištění a umístění na protialkoholní záchytné stanici ve Frýdku-Místku k vystřízlivění. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Protiprávní jednání 38letého muže ve Studénce prověřují místní policisté

V těchto dnech policisté ze studéneckého Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví 38letému muži z Nového Jičína, neboť tento pár minut po třinácté hodině odpolední 26. května 2020 v prostoru místního zámku na ulici Pánské ve Studénce, tedy na místě veřejnosti přístupném a za přítomnosti několika svědků, se vysvlékl donaha a pobíhal zde v podnapilém stavu bez oblečení. V daném případě se u výše uvedeného muže jedná o recidivu, poněvadž byl v minulosti pravomocně odsouzen a potrestán rozsudky Okresního soudu v Novém Jičíně pro obdobnou trestnou činnost k podmíněnému trestu odnětí svobody, k trestu obecně prospěšných prací a také i k peněžitému trestu. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany studéneckých policistů a novojičínských kriminalistů.

 

Vloupání do objektu kostela v obci Jerlochovice

Doposud neznámý pachatel se mezi šestnáctou hodinou odpolední 25. května a osmou hodinou ranní 26. května 2020 dopustil ve Fulneku, v části Jerlochovice přečinu krádeže tím, že po vypáčení dveří vnikl do věže zdejšího kostela Nanebevzetí Panny Marie, kde rozstříhal a následně ze střechy odcizil měděné plechy v předběžné hodnotě 100 tisíc korun a z vnitřních prostor věže odcizil kbelíky s fasádní barvou a kanystry s penetrací v hodnotě 14 a půl tisíce korun. Poškozeným právnickým osobám z Ostravy a z Novojičínska tak vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 115 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Fulneku a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na fulnecké policejní číslo 974 731 721.

 

26. 5. 2020

Kopřivničtí policisté sdělili dvěma mužům podezření z krádeží zboží v prodejnách

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže dvěma mužům, kteří v kopřivnických prodejnách zcizovali zboží, ač se u nich jedná o recidivu, poněvadž byli v posledních třech letech pravomocně odsouzeni a potrestáni rozsudky příslušných soudů pro obdobnou trestnou činnost majetkového charakteru.

Pár minut po čtrnácté hodině odpolední 25. května letošního roku místní 36letý muž odcizil v supermarketu na ulici Záhumenní v Kopřivnici dvanáct kusů čokolád různých značek v celkové hodnotě téměř 400 korun, které si uschoval pod oděv a bez zaplacení prošel prostorem pokladen. Zde byl zadržen všímavým pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny a následně byl předán přivolaným policistům. Lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že v nedávné době byl trestním příkazem Okresního soudu v Novém Jičíně odsouzen k trestu obecně prospěšných prací ve výměře 200 hodin, které doposud neodpracoval a také trestním příkazem Okresního soudu v Novém Jičíně k podmíněnému trestu odnětí svobody v délce dvanácti měsíců, se zkušební dobou šestatřiceti měsíců, a to až do února roku 2023.

Okolo patnácté hodiny odpolední 25. května tohoto roku 21letý muž z Novojičínska odcizil v jedné z prodejen na ulici Obránců míru v Kopřivnici balení kapslí na praní v hodnotě bezmála 400 korun, které si vložil do svého batohu a bez úhrady tohoto zboží prošel pokladní zónou. Při odchodu byl zadržen pracovníky prodejny a poté předán přivolané policejní hlídce. Jak bylo provedenými procesními úkony zjištěno, tak shora uvedený muž byl v poslední době pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Přerově k trestu obecně prospěšných prací o výměře 100 hodin s dohledem probačního úředníka, které doposud nevykonal.

Oba shora uvedené případy jsou nadále v prověřování ze strany kopřivnických policistů a novojičínských kriminalistů.

 

Vloupání do rodinného domu v obci Trojanovice

Mezi devátou hodinou ranní a šestnáctou hodinou odpolední 23. května letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v obci Trojanovice přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že se vloupal do jednoho z rodinných domů, který prohledal, rozházel zde věci a odcizil motorovou pilu v hodnotě 4 a půl tisíce korun. Toto pracovní nářadí bylo následně nalezeno přivolanými policisty a poškozeným 51letým místním mužem několik metrů od domu pod stromem v tašce s nápisem IKEA a zakryté koženou bundou a montérkami. Přivolaný policejní psovod se služebním psem následně vypracoval pachovou stopu, která vedla v délce přibližně 400 metrů směrem k místní restauraci s názvem Žabárna. Celou záležitostí se nadále zabývají policisté z Obvodního oddělení ve Frenštátě pod Radhoštěm v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na frenštátské policejní číslo 974 735 711 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Vloupání do rekreačního rodinného domu v obci Jeseník nad Odrou

Doposud neznámý pachatel se v blíže neustanovené době mezi 9. dubnem a 24. květnem tohoto roku vloupal do jednoho ze zdejších rodinných domů, odkud odcizil šesti strunnou kytaru značky Rieger – Kloss, barvy přírodního smrku a dětskou kytaru světlé barvy v textilním obalu s logem štíra, čímž poškozeným majitelům vznikla odcizením hudebních nástrojů a poškozením zařízení domu celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 28 tisíc korun. Tento přečin poškození cizí věci, přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

25. 5. 2020

Tragický případ na železnici u Studénky

Pětadvacet minut po jedenácté hodině dopolední 22. května 2020 došlo na železniční trati přibližně 300 metrů od vlakového nádraží ve Studénce k tragické události, kdy 44letý muž z Novojičínska z dosud přesně nezjištěných příčin, důvodů a pohnutek vstoupil náhle a bezprostředně do kolejiště před právě projíždějící lokomotivu. Ta jela po první staniční koleji, která je pro pohyb veřejnosti nepřístupná a používá se jako manipulační. Shora uvedený 44letý muž po střetu utrpěl devastující zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Vloupání do areálu společnosti v Suchdolu nad Odrou

V přesně nezjištěné době mezi čtrnáctou hodinou odpolední dne 21. května a šestou hodinou ranní dne 22. května letošního roku doposud neznámá osoba spáchala na ulici Za Nádražím v obci Suchdol nad Odrou přečin krádeže tím, že po úmyslném rozpletení a poškození oplocení neoprávněně vstoupila na pozemek soukromé společnosti, následně se po vytlačení okna vloupala do zdejší dílny a odcizila čtyři kompletní hliníková kola o rozměru 17″ na osobní automobil tovární značky BMW X3 včetně zimních pneumatik značky Forrad, čímž poškozenému 44letému muži z Nového Jičína způsobila škodu ve výši 30 tisíc korun. Dále došlo k odcizení motorového křovinořezu značky Stihl oranžové barvy, kdy poškozené právnické osobě z Kroměříže vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 10 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Krádež elektro kola u ostravského Obchodního centra

Okolo sedmnácté hodiny odpolední 22. května letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal před elektroprodejnou v prostoru Obchodního centra Avion Shopping park na ulici Rudné v Ostravě, v městské části Zábřeh přečin krádeže tím, že odcizil volně odstavené elektronické jízdní kolo značky Focus Bold 2 v hodnotě 62 tisíc korun, ke škodě 69letému muži z Ostravy. Jak bylo prvotními procesními úkony na místě činu zjištěno, tak neznámá osoba odjela na odcizeném elektro kole ve směru po ulici Nákupní neznámo kam. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného jednostopého dopravního prostředku, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Úmyslné poškození osobního automobilu ve Staré Bělé

Přibližně třicet minut po sedmnácté hodině odpolední 22. května tohoto roku doposud neznámá osoba spáchala na ulici Plzeňské v Ostravě, v části Stará Bělá přečin poškození cizí věci tím, že úmyslně údery pěstí poškodil a rozbil plastové části pravého zpětného zrcátka na osobním motorovém vozidle tovární značky Mercedes Benz, čímž poškozenému 31letému muži z Opavy vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 35 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru je nadále v prověřování ze strany ostravských policistů, přičemž jakékoli kladné poznatky a informace k předmětné záležitosti, jakož i důvody a příčiny chování a jednání dosud neznámé osoby, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Rychvaldu

Pár minut před půlnocí 22. května 2020 řídil 42letý muž z Bohumína své osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia po ulici Orlovské v obci Rychvald, a to ve směru od Bohumína na Orlovou, přičemž v mírné levotočivé zatáčce s největší pravděpodobností na chvíli usnul (podle svých slov dostal mikrospánek), přejel vlevo do protisměrné části komunikace, vyjel mimo vozovku a zde narazil do dřevěného sloupu rozvodu elektrické energie. Poté ještě v jízdě pokračoval několik metrů v silničním příkopu, kde následně zůstal stát. Při této dopravní nehodě nedošlo ke zranění žádné ze zúčastněných osob a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 23 tisíc korun. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo prokázáno, že shora uvedený řidič automobil řídil po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 1,6 promile alkoholu v dechu. Shora uvedený muž s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou doznal a při dodání na protialkoholní záchytnou stanici v Karviné k vystřízlivění se i podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve) k přesnému laboratornímu určení a stanovení množství alkoholu v jeho těle. Na místě mu policisté zakázali řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a celá záležitost je nadále v prověřování ze strany bohumínských policistů a karvinských dopravních policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

22. 5. 2020

Obelstil a okradl téměř 100letou paní

Policisté shromažďují a prověřují veškeré informace týkající se dalšího případu podvedeného a okradeného seniora. Neznámý pachatel jedno odpoledne minulého týdne zazvonil v Moravské Ostravě u dveří téměř stoleté paní. Pod legendou pracovníka úřadu, který potřebuje zkontrolovat dokumenty k bytu, se dostal dovnitř. Ve chvíli, kdy poškozená odešla pro další vyžádané dokumenty, odcizil neznámý muž několik tisíc korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu porušování domovní svobody. V úkonech trestního řízení i nadále pokračují, včetně pátrání po neznámém muži bílé pleti, vysokém asi 185 cm. Mělo se jednat o muže s blond prošedivělými vlasy, který měl oblečenu košili s krátkým rukávem světlé barvy. Muž vystupoval a působil zcela věrohodně a slušně. V této souvislosti je potřeba opětovně apelovat, ať občané nepouští do bytu žádné cizí osoby, i přes jakýkoliv sdělený důvod a byť působí naprosto spolehlivě a věrohodně, stejně, jako je výše popsáno. Úřady tímto způsobem určitě nepostupují. A případné kontroly například plynových spotřebičů oznamují firmy s dostatečným časovým předstihem. Kontroly probíhají ve všech bytech i v okolních domech. Lze doporučit v době avizovaných kontrol být v kontaktu například se sousedy.

Policisté se obrací na případné další poškozené, ať již pod obdobnou záminkou nebo dle výše uvedeného popisu neznámého pachatele, nechť kontaktují policisty na nejbližší policejní služebně nebo věc oznámí na bezplatné policejní lince 158.  

 

Z krádeže mobilního telefonu v kopřivnické prodejně je podezřelý místní recidivista

V těchto dnech policisté z kopřivnického Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže místnímu 38letému muži, neboť tento několik minut po osmnácté hodině podvečerní 21. května tohoto roku odcizil v Obchodním domě na ulici Nádražní v Kopřivnici volně vystavený mobilní telefon značky Xiaomi v hodnotě přes 3 tisíce korun. Tento telefonní přístroj si uschoval pod oděv a po průchodu přes pokladní zónu bez úhrady zboží byl zadržen všímavými pracovníky prodejny. Následně byl předán přivolané službu konající policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u něj jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně k nepodmíněnému trestu odnětí svobody s dobou trvání 10 měsíců. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany kopřivnických policistů v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty, kdy se u výše jmenovaného 38letého muže zjišťuje i případně další a obdobné protiprávní jednání majetkového charakteru.

 

Nález podezřelého kovového předmětu v Krnově přivolal pyrotechniky

Třicet minut po šestnácté hodině odpolední 21. května 2020 po telefonickém oznámení na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 byla službu konající policejní hlídka z krnovského Obvodního oddělení vyslána na ulici Březinovou v Krnově, kde měl být nalezen podezřelý kovový předmět, jenž připomíná munici pravděpodobně z období 2. světové války. Po příjezdu policistů na místo bylo zjištěno, že kovový nález je značně zrezivělý a že opravdu vypadá jako ruční granát. Z tohoto důvodu byl na místo přivolán policejní pyrotechnik z Expozitury ve Frýdku-Místku, který prvotním ohledáním rovněž uvedl, že by se mohlo jednat o ruční granát s označením F1, jenž pochází z válečného období. Po následném odborném a bezpečném prozkoumání však bylo zjištěno, že se jedná o silně zkorodovanou kovovou šišku k plotovému sloupku. Ač se v této záležitosti nejednalo o vybuchlou či ještě nevybuchlou munici, přesto policisté i pyrotechnici velmi ocenili obezřetnost oznamovatele, že nález ihned oznámil příslušným orgánům, že s podezřelým předmětem nijak nemanipuloval, nepřemísťoval jej či dokonce neodnášel z místa nálezu například na policejní služebnu. V této souvislosti je zapotřebí připomenout, že jakýkoli podezřelý nález podivného předmětu je nejlépe ihned oznámit příslušným policistům na nejbližší služebnu či policejní oddělení nebo telefonicky pracovníkům Integrovaného bezpečnostního centra.

 

Vloupání do kopřivnické provozovny s občerstvením

V přesně nezjištěné době mezi jednadvacátou hodinou večerní 19. května a sedmou hodinou ranní 20. května letošního roku doposud neznámá osoba spáchala na ulici Štefánikové v Kopřivnici přečin krádeže tím, že se vloupala do zdejší provozovny s občerstvením, kterou prohledala a odcizila finanční prostředky v korunách a v eurobankovkách, čímž způsobila poškozené místní fyzické osobě a poškozené právnické osobě z Ostravy celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši téměř 8 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731.

 

Silně podnapilá řidička osobního automobilu havarovala v Příboře

Pár minut po sedmnácté hodině odpolední 20. května 2020 řídila po ulici Pionýrů v Příboře místní 44letá žena své osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Fabia, přičemž na zdejším parkovišti couvala a při tomto přehlédla za ní zaparkované osobní motorové vozidlo tovární značky Peugeot 306, do kterého narazila. Po střetu z místa dopravní nehody ujela, po chvíli se však vrátila zpět, kde již byli přítomni přivolaní novojičínští dopravní policisté. Tito u výše jmenované ženy provedli odborné měření dechovými zkouškami, které vyzněly pozitivně a byly jí naměřeny výsledky s hodnotami okolo 3,8 promile alkoholu v dechu. Následně zakročující policejní hlídka vyzvala řidičku k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči), což bezdůvodně odmítla. Při kolizní situaci v dopravě nedošlo ke zranění žádné osoby, celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 15 tisíc korun a celá záležitost je nadále v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně a novojičínských kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

 

 

21. 5. 2020

Vloupání do rodinného domu v obci Trojanovice

Mezi šestou hodinou ranní a osmnáctou hodinou podvečerní 19. května letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v obci Trojanovice přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že se vloupal do jednoho z rodinných domů, který prohledal a odcizil příklepovou vrtačku značky Narex, přímočarou pilu značky Narex, aku vrtačku značky DeWalt, aku vrtačku značky Extol, profesionální motorovou pilu značky Husqvarna, dva karburátory na motorovou pilu značky Husqvarna, sadu příborů, šperky ze žlutého kovu (dva řetízky, přívěšek ve tvaru písmene J, přívěšek z českého granátu a dva snubní prsteny), čímž poškozenému místnímu 46letému muži byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 37 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Frenštátě pod Radhoštěm a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí a cenností, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na frenštátské policejní číslo 974 735 711 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Pečivo si měl brát z přepravek na rampě

Kriminalisté ostravského 1. oddělení obecné kriminality zahájili trestní stíhání 38letého muže pro zločin krádeže. Dle zadokumentovaných informací si měl v několika přechozích po sobě jdoucích dnech počkat na velmi brzkou ranní rozvážku zboží do ostravského hypermarketu. V nestřeženém okamžiku si z přepravek umístěných na rampě bral různé čerstvé pečivo, například chleba nebo koláče, celkově se jednalo o zboží za více než 1 000 korun. Muž se skutku dopustil, přestože byl za obdobnou činnost v posledních třech letech potrestán. Vzhledem k době spáchání trestné činnosti (nouzový stav) mu hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

 

Pracovala, měla pravidelný příjem. Přesto měla žádat o dávky…

Kriminalisté ostravského 2. oddělení obecné kriminality prověřovali na základě přijatého oznámení skutečnosti týkající se možného podvodného jednání v oblasti sociálních dávek. Na základě shromážděných informací zahájila policejní komisařka v těchto dnech trestní stíhání 34leté ženy pro přečin podvodu.

Obviněná měla po dobu dvou let, od zhruba poloviny roku 2015, podávat na příslušný úřad práce žádosti o různé sociální dávky. Jednalo se například o příspěvek na živobytí. Opakovaně však zamlčela, že v době rozhodné pro uznání a vyplacení jednotlivých dávek pracovala a měla pravidelný příjem. Úřad tak vyplácel dávky v nesprávné výši. Po sečtení se škoda způsobená státu vyšplhala na více než 250 000 korun.

 

Také u samoobslužné pokladny třeba zaplatit zboží…

O tomto víkendu kolem poledne měla „nakupovat“ v ostravském supermarketu 47letá žena. Do nákupního vozíku uložila různé zboží, především ale maso a výrobky z masa, vše v hodnotě téměř 10 000 korun. Žena měla realizovat platbu u samoobslužné pokladny, hodnota finálního účtu k zaplacení byla však pětinová vzhledem k ceně všeho zboží. Paní zamířila z obchodu ven, ale zadrželi ji pracovníci ostrahy. Policisté ostravského 1. oddělení obecné kriminality ženu obvinili ze zločinu krádeže. Hrozí jí až osmiletý trest odnětí svobody.

 

19. 5. 2020

Vážná dopravní nehoda osobního automobilu a motocyklu u obce Trojanovice

V těchto dnech komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně zahájil úkony trestního řízení ve věci přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, kterého se mohla dopustit podezřelá 63letá žena z Karvinska tím, že okolo čtrnácté hodiny odpolední 16. května 2020 zapříčinila na katastru obce Trojanovice dopravní nehodu s těžkým zraněním jedné ze zúčastněných osob. Podle všech doposud zjištěných skutečností výše uvedená žena řídila osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Rapid ve směru jízdy na obec Kunčice pod Ondřejníkem, přičemž po špatném odbočení na zdejším kruhovém objezdu se chtěla s automobilem otočit, po zapnutí levé směrové svítilny započala otáčení, avšak přehlédla za ní jedoucí motocykl tovární značky Suzuki 650, který řídil 49letý muž z Frýdeckomístecka. Došlo tak ke střetu přední části motocyklu a boku automobilu. Po pádu na zem utrpěl motocyklista zranění lehčího charakteru s nutností jeho převozu sanitním vozidlem k lékařskému vyšetření a ošetření na chirurgickém oddělení nemocnice ve Frýdku-Místku. Zranění těžšího charakteru utrpěla jeho 50letá spolujezdkyně z Frýdeckomístecka, která byla v ohrožení života transportována leteckou záchrannou službou do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechová zkouška vyzněla u řidičky automobilu negativně, s ohledem na zranění byl u motocyklisty proveden odběr biologického materiálu (krve) ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholických nápojů či jiných návykových látek a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku řádově v několika tisících korun. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských dopravních policistů a kriminalistů.

 

 

Při silniční kontrole v Mošnově muž s vysloveným zákazem řízení ujížděl policistům

Dvacet minut před čtrnáctou hodinou odpolední 18. května 2020 policejní hlídka z Obvodního oddělení v Příboře v rámci běžného výkonu služby a dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu stavěla na katastru obce Mošnov projíždějící osobní motorové vozidlo tovární značky VW Golf. Řidič tohoto automobilu však na dávaná znamení z policejního vozu (za pomocí výstražného světelného a zvukového zařízení majáku a nápisu STOP) k zastavení nereagoval, výzvy policistů neuposlechl a ze směru své původní jízdy odbočil na obec Petřvald, část Dvorek.

Po ujetí přibližně 700 metrů při průjezdu pravotočivé zatáčky výše uvedený vůz narazil do oplocení jednoho z rodinných domů v obci Petřvald. Doposud neznámý řidič i jeho spolujezdkyně ihned vystoupili a dali se okamžitě na útěk do přilehlého lesního porostu. Na místo se kromě zakročujících policistů dostavily i další přivolané policejní hlídky a také novojičínský policejní psovod se služebním psem. I když se obě osoby neustále ukrývaly v lesním porostu, poté v křoví u řeky a neustále se snažily policistům utéci ve směru na obec Petřvaldík, přesto byly po chvíli zadrženy a převezeny na policejní služebnu k nutným procesním úkonům. V řidiči automobilu byl následně zjištěn 46letý muž z Nového Jičína a v jeho spolujezdkyni 29letá žena z Nového Jičína.

Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši několika tisíc korun. Výše uvedený řidič se následně odmítl podrobit orientační dechové zkoušce, testu na možnou přítomnost návykových látek v jeho těle i lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči). Prohlídkou osobního automobilu tovární značky VW Golf bylo zjištěno, že má propadlou technickou kontrolu a emise z listopadu loňského roku a dále bylo lustracemi v dostupných evidencích prokázáno, že 46letý muž má v současné době vysloven status neřidiče, poněvadž mu bylo rozhodnutím Městského úřadu v Kopřivnici a rozhodnutím Okresního soudu v Novém Jičíně zakázáno řízení všech motorových vozidel až do října roku 2021. V dané záležitosti byly novojičínskými policisty a kriminalisty zahájeny úkony trestního řízení k objasnění a k prověření skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že byl spáchán přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

 

15. 5. 2020

Šíření nakažlivé lidské nemoci

Na začátku tohoto týdne zadrželi policisté na Novojičínsku osobu podezřelou z protiprávního jednání v souvislosti s podezřením na šíření nebezpečné virové infekce způsobující onemocnění COVID-19. Jednalo se o 32letou ženu, která byla následně umístěna do policejní cely.  Policejní komisař ji obvinil ze zločinu šíření nakažlivé lidské nemoci.  Protiprávního jednání se měla dopustit tím, že i přestože byla řádně poučena, že je v karanténě a musí dodržovat opatření z této situace plynoucí, tak měla dne 10. 5. 2020 zákaz porušovat a to ať už jízdou taxislužbou, návštěvou nákupního centra a pohybem na veřejnosti přístupných místech bez ochrany dýchacích cest.  Trestní stíhání ženy je vedeno vazebně, hrozí ji trest odnětí svobody až do výše osmi let.

Policisté prováděli procesní úkony s maximální obezřetností a za použití ochranných pomůcek a spolupracují s Krajskou hygienickou stanicí Moravskoslezského kraje na dalších opatřeních.

 

Muž a žena se vloupali do obydlí na ulici Kozina ve Štramberku

Policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu porušování domovní svobody, kterého se měly dopustit dvě osoby (18letá žena ze Vsetínska a 21letý muž z Novojičínska) tím, že v odpoledních hodinách 13. května letošního roku nejprve přelezly oplocení jednoho ze soukromých pozemků na ulici Kozina v obci Štramberk a zde se vloupaly do zdejšího mobilního domu. Za účelem společného setrvání a přespání zde shora uvedený muž a výše jmenovaná žena zůstali až do osmé hodiny ranní následujícího dne. Svým protiprávním jednáním majetkového charakteru tak způsobili poškozenému 69letému místnímu muži celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši jednoho tisíce korun. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany kopřivnických policistů a novojičínských kriminalistů.

 

Vloupání do skladu společnosti v obci Suchdol nad Odrou

V blíže neustanovené době mezi 5. a 14. květnem letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Za Nádražím v obci Suchdol nad Odrou zločin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil do areálu bývalého sila, kdy po rozbití okna vnikl do zdejšího skladu a z dřevěných palet odcizil stočenou nerezovou pásovinu různých rozměrů, dále různé svitky z nerezu a svitky z bronzu, čímž poškozeným společnostem z Novojičínska tak vznikly hmotné škody na majetku v celkové výši bezmála 105 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného materiálu, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

 

Dopravní nehoda silně podnapilého řidiče osobního automobilu v obci Libhošť

V této chvíli novojičínští policisté zahájili úkony trestního řízení k objasnění a k prověření všech skutečností nasvědčujících tomu, že byl spáchán přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, kterého se měl dopustit 22letý muž ukrajinské národnosti tím, že v silně podnapilém stavu řídil po silnici D48 v katastru obce Libhošť osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Fabia. Tato skutečnost byla zjištěna při prošetřování a prověřování dopravní nehody ze strany přivolané službu konající policejní autohlídky z Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně. Jak bylo doposud prokázáno, tak výše uvedený 22letý muž chvíli po dvaadvacáté hodině večerní 14. května 2020 najel v katastru obce Libhošť automobilem na betonové hrazení, toto jej vyneslo do vzduchu a poté převrátil vůz na střechu. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 40 tisíc korun. Odborným měřením dechovými zkouškami mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 1,7 promile alkoholu v dechu. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

13. 5. 2020

Zadržení pachatele vloupání do osobního automobilu v Příboře

V těchto dnech policisté z příborského Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení ve věci zločinu krádeže, kterého se svým jednáním měl dopustit 28letý muž z Novojičínska tím, že pár minut po půlnoci 7. května letošního roku se před jedním z rodinných domů na ulici Komenského v Příboře vloupal do zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Dacia Logan. Službu konající policejní hlídka tohoto muže bezprostředně poté zadržela na místě činu, kdy seděl uvnitř automobilu na místě řidiče a snažil se odcizit cigarety, nabíječku k mobilnímu telefonu a pouzdro na brýle, vše ke škodě místního 59letého muže. Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že se u 28letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně k podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou až do prosince roku 2024. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany příborských policistů a novojičínských kriminalistů, přičemž se zjišťuje i případná další obdobná trestná činnost majetkového charakteru shora uvedeného podezřelého muže.

 

Vloupání do rodinného domu ve Studénce

Mezi třináctou a čtrnáctou hodinou odpolední 7. května tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici U Rybníčku ve Studénce přečin porušování domovní svobody a zločin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil do jednoho z rodinných domů, který prohledal a postupně odcizil finanční prostředky a šperky ze žlutého kovu, čímž poškozeným místním manželům vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 131 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Studénce a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených financí a dalších cenností, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na studénecké policejní číslo 974 735 761.

 

Silniční kontrola prokázala silně podnapilého řidiče motocyklu v Novém Jičíně

Chvíli před třináctou hodinou odpolední 7. května 2020 službu konající policejní hlídka z novojičínského Obvodního oddělení v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu stavěla a kontrolovala na ulici Palackého v Novém Jičíně řidiče motocyklu, a to 35letého místního muže. Jak bylo následně zjištěno, tak motocykl neměl řádně upevněnou registrační značku, tento ani neprochází evidencí motorových vozidel, je „podomácku“ vyrobený a sestavený, bez řádně zákonem stanovené technické kontroly a bez zaplacení zákonného pojištění. Dále bylo zjištěno, že motocyklista je v silně podnapilém stavu, poněvadž odborné měření dechovými zkouškami u něj prokázalo pozitivní výsledky s hodnotami okolo 2,2 promile alkoholu v dechu. Pozitivní byl i test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v těle řidiče, a to na návykové látky amfetamin/metamfetamin. Lustracemi v dostupných evidencích bylo rovněž prokázáno, že shora uvedený muž má v současné době vysloven status „neřidiče“, poněvadž má rozhodnutím Okresního soudu v Novém Jičíně vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel až do dubna roku 2021. Na výzvu ze strany zakročujících policistů se 35letý muž odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojenému s oděrem biologického materiálu (krve a moči), na místě mu bylo zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a již nyní je důvodně podezřelý z naplnění skutkové podstaty přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a z dalšího protiprávního jednání a chování přestupkového charakteru na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

 

Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu u obce Mošnov

Třicet minut po sedmé hodině ranní 9. května 2020 řídil 50letý muž z Ostravy osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia ve směru jízdy od obce Mošnov na obec Skotnici, přičemž po průjezdu ostrou levotočivou zatáčkou nezvládl již na horizontu komunikace řízení a bokem automobilu narazil do ocelového silničního svodidla. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 65 tisíc korun. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo zjištěno, že v době jízdy byl řidič pod vlivem alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami 1,1 promile alkoholu v dechu. Shora uvedený muž s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou doznal, na výzvu se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve), na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Vloupání do osobního automobilu v obci Žilina na Novojičínsku

Mezi jednou a třetí hodinou ranní 11. května tohoto roku doposud neznámá osoba spáchala na ulici Beskydské v Novém Jičíně, v části Žilina zločin krádeže tím, že se vloupala do zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Octavia combi, ze kterého odcizila plastový kufr černé barvy s aku vrtačkou značky Black Decker i s příslušenstvím, dále dva rybářské pruty včetně navijáků, různé rybářské náčiní a nářadí v černém plastovém kufříku značky Stanley a platné doklady k rybolovu, čímž vznikla poškozenému 42letému muži z Nového Jičína celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 61 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

12. 5. 2020

Muž jel na dálnici v protisměru

Policisté včera v noci reagovali na informaci o vozidle, které mělo jet po dálnici D1 v protisměru. Krátce před 23. hodinou automobil zastavili, a to v katastru Klimkovic (ve směru na Polsko). Řidič s policisty nespolupracoval, odmítal uposlechnout jejich výzev, čímž se dopustil přestupku. Strážci zákona byli nuceni použít donucovací prostředky.

Policisté dálničního oddělení Ostrava na základě zjištěných informací uložili 29letému cizímu státnímu příslušníkovi kauci ve výši 10 000 korun, a to za spáchané přestupky v dopravě. Jednalo se o jízdu v protisměru a řízení pod vlivem alkoholických nápojů, neboť výsledek orientační dechové zkoušky se u řidiče pohyboval kolem 0,3 promile alkoholu v dechu. Jelikož muž kauci nezaplatil, bylo vozidlo zajištěno. Policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. I nadále pokračují ve shromažďování a prověřování informací souvisejících s událostí.  

 

6. 5. 2020

Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Kopřivnici

Přibližně třicet minut po jedné hodině ranní 6. května 2020 řídil po ulici Záhumenní v Kopřivnici 24letý muž z Novojičínska osobní motorové vozidlo tovární značky VW Golf, a to ve směru od obce Štramberk ke křižovatce s ulicí Kpt. Jaroše, přičemž při odbočování vpravo nezvládl řízení a přejel do protisměru, kde se střetl s osobním automobilem tovární značky Škoda Roomster, jenž řídil místní 42letý muž. Při dopravní nehodě utrpěl tento řidič škodovky zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v novojičínské nemocnici a jeho orientační dechová zkouška vyzněla negativně. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 80 tisíc korun. Pozitivní však bylo odborné měření dechovými zkouškami u prvně jmenovaného muže, u kterého byly naměřeny hodnoty bezmála 1,5 promile alkoholu v dechu. Na místě mu policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí. Celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty, a to pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Úmyslné poškození osobního automobilu v Novém Jičíně

V blíže neustanovené době mezi 30. dubnem a 3. květnem letošního roku doposud neznámá osoba spáchala na ulici Revoluční v Novém Jičíně přečin poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkované osobní motorové vozidlo tovární značky VW Passat Variant. Různými rýhami do laku kompletní karosérie automobilu vznikla poškozenému místnímu 48letému muži celková hmotná škoda na majetku ve výši 12 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k důvodu jejího protiprávního jednání a chování, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Vloupání do kůlny za panelovým domem na ulici Nádražní v Novém Jičíně

Mezi desátou hodinou dopolední 3. května a osmou hodinou ranní 4. května tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Nádražní v Novém Jičíně zločin krádeže tím, že se po vypáčení dveří vloupal do kůlny za jedním z panelových domů, ze které odcizil pánské horské jízdní kolo značky X-Fact bílé barvy, dámské horské jízdní kolo značky Apache Hawk bílo-zeleno-modré barvy, pánské trekingové jízdní kolo značky Core černé barvy a tři rybářské navijáky značek Spro Hardline, Avatar a SportFish modré a zelených barev, čímž poškozenému místnímu 44letému muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 23 a půl tisíce korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu shora uvedených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Vloupání do garáže v obci Hukovice

V blíže neupřesněné době na konci měsíce dubna letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v obci Bartošovice, část Hukovice zločin krádeže tím, že se u jednoho ze zdejších domů vloupal do samostatně stojící garáže, ze které odcizil pánské horské jízdní kolo značky Leader Bikes Fox černozelené barvy, stan pro tři osoby hnědé barvy, tři rybářské teleskopické pruty s navijáky a další rybářské potřeby, nářadí a náčiní, čímž dvěma poškozeným osobám z Novojičínska vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 16 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Studénce a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na studénecké policejní číslo 974 735 761.

 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice