25. 3. 2020

Ostravští celníci odbavili první leteckou zásilku se zdravotnickým materiálem.

Celkem 1 160 kartonů o celkové váze 17 640 kg a 633 kartonů textilních roušek o celkové váze 5 850 kg přistálo na ostravském letišti. Na Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově dnes přistála první letecká zásilka se zdravotnickým materiálem z Číny. Tu vypravila přepravní společnost EG Express CZ s.r.o. z Čínského Urumči.

 

 

 

 

 

Celní úřad pro Moravskoslezský kraj připravil veškeré podmínky pro bezproblémové celní projednání této toužebně očekávané zásilky tak, aby nedošlo k žádným zdržným dobám a překážkám. Příjemcem a zároveň deklarantem je Ministerstvo zdravotnictví České republiky. Podle platné legislativy je dovážené zboží osvobozeno od cla i DPH. V těchto těžkých dnech je prioritou celníků nejen zajistit ochranné prostředky potřebným, ale i v součinnosti s příslušníky Policie České republiky regulovat, aby na naše území vstupovaly jen oprávněné osoby.

 

Vloupání do osobního automobilu v obci Šenov

V přesně nezjištěné době mezi čtrnáctou hodinou odpolední 20. března 2020 a šestou hodinou ranní 23. března 2020 se doposud neznámý pachatel dopustil na ulici České v obci Šenov u Nového Jičína přečinu krádeže tím, že se na zdejším parkovišti vloupal do zde zaparkovaného dodávkového motorového vozidla tovární značky VW Multivan, ze kterého poté odcizil motorovou pilu značky Husquarna, dvě přepravky s plnými pivními láhvemi a igelitovou tašku s ručníky a s utěrkami, čímž poškozenému 31letému místnímu muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 15 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Odcizení pohonných hmot z nákladního automobilu v Suchdole nad Odrou

V blíže neustanovené době od patnácté hodiny odpolední 21. března do jedenácté hodiny dopolední 24. března letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Zátiší v obci Suchdol nad Odrou přečin krádeže tím, že vypáčil uzamčené víčko palivové nádrže na zde zaparkovaném nákladním motorovém vozidle tovární značky Mercedes Benz Actros s návěsem, přičemž odčerpal a odcizil přibližně 200 litrů motorové nafty. Poškozené soukromé společnosti z Novojičínska tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši 8 a půl tisíce korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených pohonných hmot, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

24. 3. 2020

Dopravní nehody, kolizní situace a podnapilí řidiči na Novojičínsku

Pár minut před jednou hodinou ranní 20. března 2020 službu konající policejní hlídka z Obvodního oddělení v Novém Jičíně vykonávala hlídkovou činnost v obci Kunín, přičemž stavěla a kontrolovala řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Fiat Dobló, a to 31letého muže z Nového Jičína. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo zjištěno, že tento muž je v silně podnapilém stavu, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 3,2 promile alkoholu v dechu. Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že má v této chvíli vysloven status neřidiče, poněvadž rozhodnutím Okresního soudu v Novém Jičíně má vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel po dobu tří let. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a také z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání se třicet minut po patnácté hodině odpolední 21. března letošního roku dopustil na ulici Sportovní ve Fulneku i 28letý místní muž tím, že řídil osobní motorové vozidlo tovární značky Citroën Berlingo, ač má v současné době vysloven rozhodnutím Okresního soudu v Novém Jičíně a Městským úřadem v Novém Jičíně zákaz řízení všech motorových vozidel do srpna letošního roku.

Přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky se chvíli po sedmnácté hodině odpolední 21. března tohoto roku dopustil v obci Bílov 62letý muž z Bílovce, který v silně podnapilém stavu řídil osobní motorové vozidlo tovární značky Opel Corsa. Odborným měřením dechovými zkouškami u něj bílovečtí policisté při prováděné běžné silniční kontrole prokázali pozitivní hodnoty s výsledky okolo 2,5 promile alkoholu v dechu. Muž s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou doznal, nepožádal o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) a na místě mu byl zadržen řidičský průkaz do dalšího rozhodnutí a opatření.

Několik minut po patnácté hodině odpolední 21. března 2020 došlo na ulici Ke koupališti v Odrách k dopravní nehodě dvou motorových vozidel. V té době 26letý muž z Novojičínska řídil své osobní motorové vozidlo tovární značky Seat Leon ve směru od kruhového objezdu na obec Mankovice, přičemž při průjezdu pravotočivou zatáčkou přejel do protisměru a čelně se střetl s osobním motorovým vozidlem tovární značky Škoda Roomster, který řídil 24letý místní muž. Oba řidiči utrpěli zranění těžšího charakteru dolních končetin s nutností lékařského vyšetření a ošetření a s dobou léčení přesahující šest týdnů. Z důvodů zranění nebyly u řidičů provedeny orientační dechové zkoušky, byl nařízen odběr biologického materiálu (krve) ke zjištění, zda nebyli v době jízdy pod vlivem alkoholických nápojů nebo jiných omamných a psychotropních látek či jedů. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 310 tisíc korun. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských kriminalistů, a to pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení ve Studénce zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, kterého se měl dopustit 44letý místní muž tím, že v silně podnapilém stavu řídil po ulici Butovické v obci Studénka, část Butovice osobní motorové vozidlo tovární značky Fiat Punto. Při silniční kontrole a při odborném měření dechovými zkouškami byly výše uvedenému muži naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 2,1 promile alkoholu v dechu. Vzhledem k tomu, že řidič s naměřenými hodnotami nesouhlasil, na výzvu se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve) v novojičínské nemocnici. Policisté mu dále na místě zadrželi jeho řidičský průkaz a zakázali mu řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí příslušných orgánů.

 

22. 3. 2020

Za krádeže v nouzovém stavu hrozí až osmiletý trest.

 Již několikrát jsme informovali, že za spáchání určitých trestných činů v době nouzového stavu, který by vyhlášen v důsledku události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, stanoví zákon vyšší trestní sazby. Je potřeba si uvědomit škodlivost předmětných trestných jednání, neboť právě v této době je potřeba směřovat veškeré lidské zdroje k odstranění extrémně škodlivého stavu. Policisté tak řeší v těchto dnech nad rámce standardních úkolů rovněž úkoly další, specifické (o kterých jsem již několikrát v tiskových zprávách informovala). Obecně je nutné ve zvýšené míře vyžadovat, aby k páchání trestné činnosti nedocházelo. Z hlediska skutkových podstat s vyšší trestní sazbou se jedná například o krádeže (včetně krádeží vloupáním), podvody, šíření poplašné zprávy, šíření nakažlivé lidské nemoci a další. Moravskoslezští policisté i nadále tento zákonný institut užívají, přičemž medializaci vnímáme jako jeden z mnoha dalších preventivních opatření souvisejících s aktuálním děním.

 

Třinec: Odcizil vodovodní baterie, při dalším vloupání ho zadrželi policisté

Kriminalisté 2. oddělení obecné kriminality v Třinci včera obvinili 24letého muže ze zločinu krádeže, dílem dokonaným a dílem ve stadiu pokusu. Obviněný měl minulý týden ze čtvrtku na pátek v Třinci vstoupit na oplocený pozemek a rozbít sklo dveří zahradního domku. Odcizil několik vodovodních baterií v hodnotě téměř 18 000 korun, poškozením způsobil škodu ve výši 1 000 korun. Odcizené věci policisté zajistili.

Včera po jedné hodině ranní měl, s cílem získat finance, vniknout násilím po rozbití okna do restaurace v Třinci – Lyžbicích. Nestihl nic odcizit, neboť ho na místě zadrželi policisté. Majitel vyčíslil vzniklou škodu na majetku na 1 000 korun. Kriminalisté podávají státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

  

Frýdek-Místek: Za peníze, které odcizila spolubydlící, si koupila alkohol

Kriminalisté 1. oddělení obecné kriminality vyšetřují případ okradení v objektu ve Frýdku-Místku, kde jsou poskytovány sociální služby na přechodnou dobu osobám v nepříznivé sociální situaci. Žena (46 let) měla ve čtvrtek v ranních hodinách využít nepřítomnosti spolubydlící a odcizit jí z peněženky uložené v tašce 10 000 korun. Kriminalisté po přijetí oznámení učinili potřebné a na základě zjištěných a zadokumentovaných informací ženu obvinili ze zločinu krádeže. Obviněná se ke skutku doznala, přičemž odcizené peníze, za které měla koupit jídlo a alkohol (a udělat se známým „mejdan“), chce vrátit…

 

Frýdek–Místek: Zlákalo ho zboží na paletě. V součtu má od ledna 12 skutků

Ve čtvrtek dopoledne se rozhodl 20letý muž, že „nakoupí“ v obchodním centru ve Frýdku-Místku. Z palety umístěné v prostorách centra, na které bylo uskladněno zboží určené pro v té chvíli uzavřenou prodejnu, měl odcizit různé věci za více než 1 400 korun. Policisté muže krátce po činu vypátrali, zadrželi a obvinili ze zločinu krádeže. Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, státní zástupce akceptoval a soud rozhodl o vazebním stíhání. Obviněný nejenže spáchal skutek za nouzového stavu, ale měl by mít na svědomí dalších 11 krádeží. Časově je měl páchat od počátku ledna v různých obchodech ve Frýdku – Místku. Pod oděv nebo do tašky měl uschovávat zboží, které bral z regálů. Z obchodů odcházel bez placení. Jednalo se o spodní prádlo, svíčky, drogistické zboží nebo sladkosti, celkově o věci za téměř 9 000 korun.

 

20. 3. 2020

Vloupání do garáže na ulici Husové v Kopřivnici

V blíže neustanovené době od konce února do poloviny března letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Husové v Kopřivnici přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se vloupal do jedné z garáží poblíž zdejšího koupaliště, ze které odcizil čtyři plechové disky včetně pneumatik a následně se vloupal do zde zaparkovaného a uzamčeného osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, ze kterého odcizil kompletní vzduchové sání, dvě xenonová světla a rezervní kolo, čímž poškozenému 42letému místnímu muži vznikla celková hmotná škoda na majetku odcizením i poškozením ve výši přes 21 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731.

 

Vloupání do kůlny u rodinného domu v obci Šenov u Nového Jičína

Mezi 10. a 13. březnem tohoto roku doposud neznámá osoba spáchala na ulici Venkovské v obci Šenov u Nového Jičína přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že neoprávněně vstoupila na oplocený pozemek jednoho z rodinných domů a z přilehlé dřevěné zahradní kůlny odcizila motorovou pilu značky Husquarna a elektrické kolo značky Apache Hawk, čímž poškozené 48leté místní ženě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 32 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Úmyslné poškození osobního automobilu v Bílovci a fyzické napadení svědka

Okolo dvacáté hodiny večerní 14. března letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Slezské náměstí v Bílovci přečin poškození cizí věci a přečin výtržnictví tím, že úmyslně rozbil čelní sklo u zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Octavia, čímž poškozené 29leté místní ženě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 10 tisíc korun. Při tomto protiprávním jednání viděl doposud neznámého muže 30letý muž z Novojičínska, který byl následně fyzicky napaden úderem pěstí do hlavy ze strany tohoto neznámého pachatele, který poté odešel neznámo kam. Poškozený muž utrpěl zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření ve Fakultní nemocnici s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany policistů z Obvodního oddělení v Bílovci a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k důvodu jejího jednání a chování, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bílovecké policejní číslo 974 735 701.

 

19. 3. 2020

Silnice k hranicím s Polskem bez kolon

Na příjezdových komunikacích k hraničním přechodům s Polskou republikou se již netvoří kolony vozidel, průjezd je v této chvíli plynulý. Pro osobní vozidla včera nově otevřený hraniční přechod s Polskou republikou Závada je v provozu. Policisté po celou dobu, kdy se na silnicích směrem k hraničním přechodům do Polska tvořily kolony, usměrňovali dopravu a obecně činili maximum pro bezpečnost účastníků silničního provozu. Děkujeme, že řidiči pamatovali na záchranářskou uličku pro vozidla IZS. A pro ty, kteří  na dané pravidlo zapomněli, se jednalo o situaci, kdy si uvedené snad uvědomili.

 

Objasnění majetkové trestné činnosti 29letého muže v Novém Jičíně

Komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně v těchto dnech zahájil trestní stíhání 29letého místního muže ze spáchání zločinu krádeže. Tohoto skutku se měl obviněný muž dopustit tím, že okolo třetí hodiny ranní 18. března letošního roku nezajištěnými dveřmi vnikl do jednoho z bytových domů na ulici Nábřežní v Novém Jičíně, postupně prošel jednotlivými patry domu a z botníků a z chodbových skříní odcizil celkem čtrnáct párů obuvi, dva litry řepkového oleje, plechovku fazolí a deštník. Tyto věci odnesl a uložil do svého dětského kočárku, který měl dopředu přistavený před domem. Poté ještě prohledal řádně neuzamčené sklepní prostory domu a k odcizení si připravil kufr, rádio a rybářské pruty. Chvíli po svém protiprávním jednání majetkového charakteru byl na místě činu zadržen přivolanou službu konající novojičínskou policejní hlídkou, odcizené věci v hodnotě přes 4 tisíce korun mu byly zajištěny a po řádném ohodnocení budou vráceny zpět majitelům. Lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u 29letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán trestním příkazem soudce Okresního soudu v Novém Jičíně k podmíněnému trestu odnětí svobody o výměře osmnácti měsíců. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Loupeží na čerpací stanici ve Studénce se zabývají novojičínští kriminalisté

V této chvíli novojičínští kriminalisté mimo jiné intenzivně prověřují zvlášť závažný zločin loupeže, ke kterému došlo pár minut po osmnácté hodině podvečerní ve středu 18. března letošního roku na ulici Butovické ve Studénce. V té době vešel do budovy benzínové čerpací stanice muž maskován čepicí, tmavými brýlemi a rouškou a požadoval po obsluze vydání všech finančních prostředků. Napadená žena toto odmítla a utekla do zázemí provozovny. Pachatel po chvíli odešel neznámo kam, přičemž ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo.

Ihned po oznámení tohoto protiprávního jednání službu konající studénečtí policisté kontaktovali několik osob, které byly podle prvotně sdělených a získaných informací důvodně podezřelé ze spáchání této možné trestné činnosti. Každopádně novojičínští kriminalisté nyní nadále intenzivně prověřují celou záležitost a na bezplatné lince tísňového volání Policie České republiky čísla 158 přijmou jakákoli svědectví, která by vedla k ustanovení osoby pachatele a k řádnému objasnění věci.

 

17. 3. 2020

Frýdek – Místek: Odcizení zboží, vyšší trestní sazba

V pátek v podvečer měla odcizit 37letá letá žena v prodejně ve Frýdku – Místku dvě oplatky a dvě konzervy. Zboží v hodnotě nedosahující ani 70 korun ukryla pod oděv a prošla přes pokladní zónu bez placení. Skutku se dopustila, přestože byla v posledních třech letech za uvedené jednání odsouzena. Kriminalisté ženu obvinili z trestného činu krádeže, hrozí jí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let (za „běžného“ režimu šest měsíců až tři léta; informace o právní kvalifikaci u některých trestných činů v době nouzového stavu: https://www.policie.cz/clanek/i-nadale-plnime-ukoly.aspx ).

 

13. 3. 2020

Požár bytu na ulici Štramberské v Příboře

Přibližně hodinu po půlnoci 11. března 2020 došlo na ulici Štramberské v Příboře k požáru bytu ve třetím nadzemním podlaží jednoho z bytových domů. Po oznámení se na místo dostavili nejen profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Příbora, Kopřivnice, Štramberku a Nového Jičína, ale také místně příslušní policisté, kteří ihned v úzké součinnosti provedli evakuaci devíti osob z pěti bytů. Vzhledem k tomu, že se 35letý místní muž, jenž je nájemcem bytu, kde požár vznikl, nadýchal zplodin hoření, byl sanitním vozidlem Rychlé záchranné služby převezen k lékařskému vyšetření a ošetření do novojičínské nemocnice. Podle vyjádření vyšetřovatele Hasičského záchranného sboru v Novém Jičíně byl ohniskem požáru gauč v obývacím pokoji bytu a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši bezmála 300 tisíc korun. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celá záležitost je nyní nadále prověřována ze strany příborských policistů a novojičínských kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu obecného ohrožení z nedbalosti.

 

Pachatel vloupání do předškolního zařízení v Bílovci zadržen

V těchto dnech policisté z bíloveckého Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže ve stádiu pokusu 37letému muži z Přerovska, neboť tento okolo dvaadvacáté hodiny večerní 11. března letošního roku neoprávněně vstoupil na oplocený pozemek Mateřské školky na ulici Wolkerové v Bílovci, za pomocí kamene rozbil skleněnou výplň okna a vnikl do objektu tohoto předškolního zařízení. Zde rozkopl dveře do dalších místností, přičemž nic neodcizil, na zařízení však způsobil celkovou hmotnou škodu ve výši 4 a půl tisíce korun. Chvíli po svém protiprávním jednání majetkového charakteru byl zadržen službu konající bíloveckou policejní hlídkou a celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských kriminalistů. Nyní se také prošetřuje a prověřuje, zda se 37letý muž nedopustil i další obdobné trestné činnosti.

 

12. 3. 2020

Odcizení peněženky z volně odložené bundy v kopřivnické pivnici

Mezi sedmnáctou a osmnáctou hodinou odpolední 9. března letošního roku doposud neznámý pachatel využil v prostoru pohostinství na ulici Kadláčkové v Kopřivnici chvilkovou nepozornost 28letého místního muže a z volně odložené bundy mu odcizil koženou peněženku černé barvy s finančními prostředky, s různými osobními doklady a s platebními kartami, vše v hodnotě bezmála 8 tisíc korun. Tento přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených peněz, dokladů a platebních karet, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731.

 

Vloupání do rodinného domu v obci Starý Jičín

Okolo třinácté hodiny odpolední 9. března letošního roku doposud neznámý muž spáchal v obci Starý Jičín, část Starojická Lhota přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že se vloupal do jednoho ze zdejších rodinných domů, odkud odcizil finanční prostředky, mince a šperky v celkové hodnotě 12 a půl tisíce korun. Při své trestné činnosti majetkového charakteru byl neznámý pachatel vyrušen majitelem nemovitosti a utekl neznámo kam. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany policistů z Obvodního oddělení v Novém Jičíně v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly k objasnění případu, k zjištění totožnosti pachatele či k nálezu odcizených financí a prstenů ze žlutého kovu, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na policejní číslo 974 735 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Objasnění fyzického napadení a krádeže peněz v Novém Jičíně

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže a z přečinu výtržnictví 45letému místnímu muži, neboť tento chvíli před devatenáctou hodinou podvečerní 9. března letošního roku v areálu vlakového nádraží na ulici K. Schwarze v Novém Jičíně fyzicky napadl úderem pěstí do obličeje 50letého muže z Novojičínska, a to po předchozí slovní rozepři ohledně zakoupení láhve alkoholu. Když poškozený upadl na zem, tak jej podezřelý muž nadále fyzicky napadal údery do těla a poté mu z kapsy kalhot vytáhl peněženku, ve které byly finanční prostředky ve výši téměř 10 tisíc korun a různé osobní doklady, kterou si následně ponechal. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

10. 3. 2020

Vloupání do restaurace v obci Mořkov

V noční době mezi dvaadvacátou hodinou večerní 5. března a sedmou hodinou ranní 6. března tohoto roku doposud neznámá osoba spáchala na ulici Dolní v obci Mořkov přečin krádež tím, že se vloupala do zdejší provozovny pohostinství, přičemž z poza barového pultu odcizila různé druhy a množství cigaret značek LM, Marlboro, Petra a Sparta, čímž poškozené fyzické i právnické osobě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 4 a půl tisíce korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného zboží, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Vloupání do novojičínské garáže a odcizení elektro kola

Mezi sedmnáctou hodinou odpolední 6. března letošního roku a osmou hodinou ranní následujícího dne doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Nerudové v Novém Jičíně přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že se vloupal do garáže domu poškozeného 58letého místního muže a odcizil elektrické kolo značky Leader Fox Bend šedé barvy v hodnotě 20 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného jízdního kola, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Vloupání do budovy fulneckých společností

V přesně nezjištěné době mezi dvaadvacátou hodinou 6. března tohoto roku a devátou hodinou ranní následujícího dne doposud neznámý pachatel spáchal na ulici 1. Máje ve Fulneku přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se vloupal do objektu soukromých společností. Z různých kanceláří následně odcizil dva obrazy, dámskou kabelku, finanční prostředky, notebook značky Acer černé barvy, mobilní telefon značky Sony Xperia a stravenky. Odcizením peněz, věcí a poškozením zařízení v prostorách budovy vznikla několika poškozeným právnickým i fyzickým osobám celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 77 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Fulneku a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí a financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na fulnecké policejní číslo 974 735 721.

 

 

5. 3. 2020

Dopravní nehoda ujíždějícího motocyklisty v Novém Jičíně

Těsně před polednem 2. března 2020 službu konající policejní hlídka z novojičínského Obvodního oddělení stavěla na ulici Pod Skalkou v Novém Jičíně řidiče motocyklu tovární značky Kawasaki Ninja, který však nereagoval na světelné a zvukové znamení dávané z policejního automobilu ani na nápisy STOP a zvýšenou rychlostí ujížděl. V prostoru křižovatky ulic Pod Skalkou a Skalka však nezvládl odbočovací manévr směrem doleva a havaroval do přilehlého příkopu. Policisté pronásledovali ujíždějícího motocyklistu po dobu přibližně jednoho kilometru, kdy bezprostředně po pádu jej zadrželi. Při výše popsané kolizní situaci v dopravě nedošlo ke zranění žádné ze zúčastněných osob a škoda vznikla pouze na havarovaném motocyklu. V motocyklistovi byl zjištěn 32letý muž z Nového Jičína a lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že má v současné době vysloven status neřidiče, tudíž že není držitelem řidičského průkazu s příslušným řidičským oprávněním, poněvadž má rozhodnutím Okresního soudu v Novém Jičíně vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel do října letošního roku. Orientační dechová zkouška vyzněla u tohoto muže negativně, pozitivní však byl test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v jeho těle, a to na návykové látky Amfetamin/Metamfetamin. Na výzvu se motocyklista podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve) a již nyní je důvodně podezřelý z naplnění skutkové podstaty přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně a také ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Objasnění případů krádeží zboží v šenovském supermarketu

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně zahájili úkony trestního řízení ve věci spáchání přečinu krádeže, kterého se měl dopustit 34letý muž z Novojičínska tím, že chvíli před dvaadvacátou hodinou večerní 28. února 2020 odcizil v supermarketu na ulici Dukelské v Šenově u Nového Jičína potraviny v hodnotě 34 korun. Zboží si následně uschoval do ošacení a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen všímavými pracovníky prodejny. Následně byl předán přivolané službu konající novojičínské policejní hlídce k dalšímu opatření.

Lustracemi v dostupných evidencích bylo nejen zjištěno, že se u něj jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně k podmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání deseti měsíců, se zkušební dobou do října roku 2021, ale také že se jedná o osobu v celostátním pátrání, na kterého vydala novojičínská soudkyně předchozí souhlas se zadržením.

Důsledným prověřováním možné další obdobné trestné činnosti majetkového charakteru bylo prokázáno, že krádeže volně vystaveného zboží se výše uvedený 34letý muž dopustil již předchozího dne, a to pár minut před dvaadvacátou hodinou večerní 27. února tohoto roku rovněž v supermarketu na ulici Dukelské v obci Šenov u Nového Jičína. V oddělení drogérie odcizil různé druhy a množství parfémů a dalšího drogistického zboží v hodnotě bezmála jednoho tisíce korun, které si uschoval do kapes oblečení a u pokladny zaplatil pouze zakoupené balení vod.

Po všech provedených procesních úkonech byl shora jmenovaný 34letý muž propuštěn se souhlasem soudkyně Okresního soudu v Novém Jičíně na svobodu a celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Vloupání do budovy Mateřské školky v obci Stachovice

V přesně nezjištěné době mezi šestnáctou odpolední dne 28. února a šestnáctou hodinou odpolední dne 1. března letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v obci Stachovice přečin krádeže tím, že po vypáčení dveří se vloupal do budovy zdejší Mateřské školky, ze které odcizil notebook značky Acer, finanční prostředky na hotovosti, mobilní telefon značky Nokia a fotoaparát, čímž poškozené právnické i fyzické osobě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 20 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z místně příslušného Obvodního oddělení ve Fulneku a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na fulnecké policejní číslo 974 735 721.

 

Vloupání do příručního skladu u prodejny v obci Stará Ves

V blíže neustanovené době mezi desátou hodinou dopolední 29. února a dvanáctou hodinou polední 2. března tohoto roku doposud neznámá osoba spáchala v Bílovci, v části Stará Ves přečin krádeže tím, že se vloupala do příručního skladu u zdejší prodejny, ze kterého odcizila tři propanbutanové láhve o hmotnosti 2 kg, čímž poškozeným organizacím a společnostem vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 3 tisíce korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Bílovci a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bílovecké policejní číslo 974 735 701.

 

 

 

 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice