16. 4. 2019

Krádeže kol

Oderští policisté od včerejšího dne pátrají po dosud neznámém pachateli, který se vloupal do šesti sklepních kójí. K události došlo od 17:00 hodin dne 14. dubna do 9:40 hodin následujícího dne na ulici Osvobození číslo popisné 3. Pachatel do kójí vnikl po násilném překonání petlic s visacími zámky, kdy v jedné z kójí odcizil pánské jízdní kolo značky Head v hodnotě 12 tisíc korun. Nejedná se o jediný případ vloupání a odcizení jízdního kola, ke kterému v Odrách z neděle na pondělí došlo. Ani ne o kilometr dál, a to na sídlišti Pod lesem, dosud neznámý pachatel za použití násilí v panelovém domě číslo 846/5 překonal dveře od kolárny, ze které následně odcizil pánské horské jízdní kolo značky Scott Aspect v hodnotě 18 tisíc korun. V obou případech byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže a v prvním případě také pro přečin porušování domovní svobody. Zda má na svědomí oba případy vloupání stejný pachatel je nyní předmětem šetření. Policisté v této souvislosti žádají občany, kteří by k daným událostem mohli poskytnout jakékoliv informace, aby navštívili kteroukoliv z policejních služeben, nebo zavolali na telefonní číslo 974 735 741 či na bezplatnou linku 158.

 

Několik tisíc kilogramů

Ostravští policisté pátrají po neznámých pachatelích (či pachateli), kteří se zřejmě zmocnili zhruba pěti tisíc kilogramů železa – podrobněji 25 kusů použitých kanálových rámů (o rozměrech asi 50 x 50 cm) a 27 kusů kanálových roštů. Rámy a rošty byly vyzvednuty z komunikace – ulice Opavské v Ostravě-Porubě, na které probíhají stavební práce a následně umístěny na travnatý pás před budovu (detailněji k místu činu – vpravo při pohledu z centra města na část Plesná, poblíž budovy autosalonu). Místo, kde byly rámy odloženy, je volně přístupné. Pachatelé (či pachatel) se uvedeného zmocnili v době od 15.00 hodin dne 11. 4. 2019 do 07.00 hodin dne 12. 4. 2019. Vzhledem k množství odcizených věcí (jak už bylo uvedeno) – několika tisíc kilogramů materiálu – je pravděpodobné, že pachatelé užili k dopravě odcizených rámů například vůz typu dodávka, nákladní auto či automobil s přívěsným vozíkem.

Žádáme všechny svědky, disponující jakoukoliv informací k věci, aby nás kontaktovali na lince 158 nebo tel. čísle obvodního oddělení policie Poruba 2 – tel. 974 727 601. Za pomoc děkujeme. Je možné, že projíždějící motoristé (či další svědci) disponují obrazovými záznamy z místa činu – kdy docházelo k nakládání odcizených rámů a roštů apod. (ať už z kamer ve vozech, případně mobilních telefonů apod., rámy mohly být nabídnuty k prodeji…). Způsobená škoda na majetku byla předběžně specifikována v částce asi 25 000 korun. K objasnění okolností události byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádež.

 

12. 4. 2019

Moravskoslezští celníci odhalili anabolika

Případ s krycím názvem „FAMI“ odtajnil nelegální obchodování s anaboliky. Celkem 270 balení látek s anabolickými a hormonálními účinky skončilo v rukách ostravských celníků. Od loňského podzimu, na základě operativních informací, prováděli celníci protidrogového oddělení odboru pátrání Ostrava trestní prověřování osoby z Karvinska. Podezřelý se měl zabývat nelegální distribucí látek s hormonálním účinkem – anabolických steroidů. V rámci případu bylo zadokumentováno, že hlavní organizátor – 44 letý muž z Karviné, prodával, nabízel a poskytoval ve větším rozsahu různé druhy látek s anabolickým a hormonálním účinkem dalším odběratelům. Nelegální obchodování probíhalo nejen na Karvinsku, ale i v rámci celé republiky. Součástí plánu bylo i poskytování návodů a rad, jak správně anabolické látky aplikovat v praxi a jak je užívat. V uplynulých dnech, v součinnosti s Policií České republiky, proběhla závěrečná realizace případu.

Pachatel byl zadržen v místě svého pobytu v Karviné. Byla provedena domovní prohlídka a prohlídka vozidla. V rámci těchto úkonů bylo zajištěno přes 270 balení íce jak padesáti různých druhů látek s anabolickými a hormonálními účinky, jednalo se o různé výrobce a různé formy (tablety, ampule, kapsle). Hodnota tohoto nelegálního zboží byla vyčíslena na 200 000 korun. Všechny zajištěné látky budou předmětem odborného zkoumání. Pachatel je důvodně podezřelý z trestného činu výroby a jiného nakládání s látkami s hormonálním účinkem. Případ s návrhem na zahájení trestního stíhání byl předán k dalšímu šetření orgánům Policie České republiky.

 

11. 4. 2019

Dopravní nehoda v Kopřivnici – výzva policie

Dne 29. března 2019 okolo 19:30 hodin mělo dojít v Kopřivnici k dopravní nehodě. Stalo se tak na ulici Záhumenní, přibližně 100 metrů od pobočky České spořitelny. Dosud neustanovený cyklista jedoucí po chodníku směrem na obec Štramberk, narazil do sedmatřicetileté chodkyně, která šla v doprovodu další ženy ve směru ke kruhovému objezdu na ul. Obránců míru. Chodkyně po středu upadla, přičemž utrpěla těžké zranění. Cyklista následně z místa dopravní nehody ujel směrem k ulici Kapitána Jaroše. Mělo se jednat o muže v tmavém oblečení, štíhlejší postavy, vysokého cca 175 cm, ve věku okolo 30 let, s plnovousem a krátkými tmavými vlasy. Muž měl jet na pánském horském jízdním kole tmavší barvy.

  

Policisté z dopravního inspektorátu v Novém Jičíně, kteří uvedenou dopravní nehodu prověřují, žádají daného cyklistu a případné svědky celé události, aby osobně kontaktovali kterékoliv oddělení Policie ČR, či zavolali na telefonní číslo 974 735 251, nebo na bezplatnou linku 158.

 

10. 4. 2019

Pachatele vloupání do mateřské školky nalezl Qvar ukrytého mezi nábytkem

V úterních brzkých ranních hodinách zaznamenal pult centralizované ochrany narušení objektu jedné z mateřských školek v Kopřivnici. Na místo byli vysláni policisté, kteří zjistili, že jedno z oken budovy je rozbité. Policisté z tohoto důvodu zajistili okolí objektu a na místo přivolali psovoda z oddělení služební kynologie v Novém Jičíně. Ten následně s devítiletým služebním psem Qvarem provedl vnitřní prohlídku objektu. Po propátrání několika místností, nalezl Qvar v herně mateřské školky pachatele, který se ukrýval mezi nábytkem.

Šestatřicetiletý muž byl poté za použití donucovacích prostředků zadržen a převezen na policejní služebnu. Policisté zjistili, že zadržený byl již v minulosti za majetkovou trestnou činnost pravomocně odsouzen a odpykal si výkon trestu odnětí svobody. Za vloupání do mateřské školky mu nyní hrozí až tři roky za mřížemi.  

 

V bukoveckém lese Gródek bylo ukrylo 300 kilogramů neznačeného tabáku

Že v lese můžete narazit i na pytle s tabákem, o tom svědčí kuriózní případ myslivce z Bukovce. Ten šel v neděli na pravidelnou prohlídku lesního porostu Gródek, když poblíž státní hranice mezi Českou a Polskou republikou spatřil igelitové pytle. V těchto pytlích byla ukryta tabáková sušina. Myslivec o nálezu informoval příslušníky Obvodního oddělení Policie v Jablunkově a ti ihned zaslali zprávu Operačnímu centru Generálního ředitelství cel. Celníci z oddělení mobilního dohledu byli celou záležitost prošetřit na místě samotném. Napočítali celkem 14 pytlů, ve kterých se nacházelo 300 kilogramů neznačeného tabáku podléhajícího spotřební dani. Únik na spotřební dani byl vyčíslen na téměř 700 000 korun. Správce daně na místě nezjistil vlastníka neznačeného tabáku. Pytle i s obsahem byly zajištěny a umístěny do střežených skladových prostor Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj v Bohumíně.

 

9 600 kilogramů kuřecího masa v autě

Hlídka mobilního dohledu prováděla rutinní kontrolu 7. 4. 2019 na silnici v obci Bravantice. Zastavila dodávkové vozidlo polské imatrikulace, které převáželo veterinární zboží – 5 600 kilogramů kuřecího masa. Řidič nebyl schopen předložit řádně vyplněné průvodní doklady. Příjemci zásilek předem neinformovali Státní veterinární správu o příchodu potravin živočišného původu z jiného členského státu. Od počátku roku ostravští celníci zaznamenali dalších šest porušení zákona o veterinární péči, jednalo se vždy o vozidla polské imatrikulace a celkem o 4 000 kilogramů kuřecího masa. Výše uvedeným jednáním došlo k porušení zákona o veterinární péči. Případ byl předán k dalšímu šetření Krajské veterinární správě Olomouc.

 

8. 4. 2019

Volající příbuzní

Policisté na Novojičínsku započali prověřovat okolnosti dalšího podvodného jednání, jehož obětí se stala seniorka. Dopoledne 4. 4. 2019 kontaktoval neznámý volající 88letou ženu prostřednictvím pevné linky. S poškozenou navázal komunikaci, hovor začínal tradičním „ahoj.“ Žena se v průběhu hovoru ubezpečila, že jde o příbuzného, ten s vyřčeným jménem blízkého souhlasil a potvrdil, že je jejím synem. Následně ženě svěřil své potíže, odůvodnil potřebnost financí. Peníze volající potřeboval pro notáře. Žena pak připravila víc jak 500 000 korun, které dle instrukcí předala zcela neznámému člověku. K objasnění okolností události zahájili policisté úkony trestního řízení pro trestný čin podvodu. Pachateli tak hrozí trest odnětí svobody až na osm let. Opětovně varujeme seniory, aby nepředávali své peníze zcela neznámým lidem. Pokud je to možné, situaci ověřte u svých blízkých jiným telefonem (pakliže v domácnosti další telefon není, požádejte o pomoc souseda apod.). Pokud není ověření požadavku reálné, peníze cizím lidem nesvěřujte.

 

Alkohol za volant nepatří

Hned ve dvou případech ostravští policisté sdělili o uplynulém víkendu dvěma mužům podezření z trestné činnosti v dopravě. V sobotních ranních hodinách policejní hlídka při silniční kontrole osobního motorového vozidla tovární značky Volkswagen a následném odborném měření zjistila u třiadvacetiletého řidiče více jak dvě promile alkoholu v dechu. Tentokrát v neděli v nočních hodinách, odborným měřením u jedenadvacetiletého řidiče, který řídil vozidlo Alfa Romeo, zjistili policisté znova více jak dvě promile alkoholu v dechu. V obou případech bylo řidičům po vystřízlivění sděleno podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za jejich jednání jim hrozí až jeden rok vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

 

Využil příležitosti (neuzamčené vozidlo)

Koncem minulého týdne (v noční době) využil dosud neznámý pachatel v Ostravě příležitosti. Z neuzamčeného nákladního vozidla Peugeot, které se nacházelo na pozemku poblíž rodinného domu, odcizil autorádio, startovací kabely, rozvaděč a další prodlužovací elektrické kabely v různých délkách. Poškozenému byla způsobena odcizením škoda více jak deset tisíc korun. V případě dopadení hrozí pachateli za přečiny krádež a porušování domovní svobody až dvouletý trest odnětí svobody.

 

Víkendové nehody pod vlivem alkoholu

Během sobotního odpoledne usedla za volant pod vlivem alkoholu padesátiletá žena. Ta během jízdy ve vozidle Škoda Fabia v obci Příbor nezvládla řízení, vjela na chodník, kde narazila do betonového sloupku oplocení rodinného domu. I přes to se však rozhodla v jízdě pokračovat. S vozidlem vjela zpět na silnici, ovšem po chvíli opět skončila mimo komunikaci a přední částí vozidla narazila do dopravní značky. To stále ženu od nebezpečné jízdy neodradilo, znovu vjela na pozemní komunikaci a chtěla jet dál. V tom ji zabránil až jednasedmdesátiletý svědek celé události, který se postavil před její vozidlo. Policisté po příjezdu na místo u ženy provedli dechovou zkoušku, při které ji opakovaně naměřili hodnotu přesahující dvě promile. Řidičce byl na místě zadržen řidičský průkaz. Škoda, kterou žena způsobila, byla vyčíslena na 54 tisíc korun.  

Druhá dopravní nehoda, za kterou mohl alkohol, se stala v nedělních brzkých ranních hodinách mezi Studénkou a Bravanticemi. Dvacetiletý mladík během průjezdu pravotočivou zatáčkou ztratil kontrolu nad vozidlem BMW, přejel do protisměru a levou přední částí vozidla narazil do svodidel. Následně vyjel vlevo mimo pozemní komunikaci, kde se s vozidlem převrátil na střechu. U řidiče byla při dechové zkoušce naměřena hodnota téměř jedna a půl promile alkoholu v dechu.  Oběma nezodpovědným řidičům nyní hrozí za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky trest odnětí svobody až na tři roky. Dopravní nehody se naštěstí obešly bez zranění.

 

Žáci

Ostravští kriminalisté prověřují okolnosti činu jinak trestného – loupeže. Skutek byl spáchán dne 3. 4. 2019 po 20.00 hodině v Ostravě. Zezadu přistoupil k 68leté oběti podezřelý a snažil se zmocnit její kabelky. Se ženou se o zavazadlo přetahoval, načež se mu podařilo kabelky zmocnit a z místa utekl. Škoda na majetku byla specifikována v částce, jež přesáhla 6 000 korun. Atak měl zapříčinit lehké poranění ruky. V průběhu prověřování kriminalisté shromáždili informace, které směřovaly ke dvěma 13letým chlapcům. Oba byli vypátráni a předáni zpět do zařízení, do nichž byli umístěni rozhodnutím soudů. Nezletilí se ke skutku doznali, poškozenou si měli předem vytipovat. Jeden z chlapců se měl zavazadla zmocnit, předat jej druhému. Ten se měl pak zmocnit peněz poškozené, později se o ně měli rozdělit. Trestní stíhání nezletilých je nepřípustné. Dospělému pachateli zvlášť závažného zločinu loupeže hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

 

4. 4. 2019

Vloupání do autobusu

Policisté z Nového Jičína pátrají po dosud neznámém pachateli, který se měl vloupat do zaparkovaného autobusu. K události došlo na parkovišti u vlakového nádraží v obci Mořkov, a to v době od 23:15 hod. dne 2. dubna do 4:10 hod. 3. dubna. Pachatel do autobusu vnikl po rozbití vyhřívané skleněné výplně předních dveří. Uvnitř však nejspíše nenašel to, co hledal, jelikož prohledal kasu, která byla v danou chvíli prázdná. Z místa pak odcizil tankovací kartu a složky s písemnostmi. Hodnota odcizených věcí je 400 korun. Mnohem větší škodu však pachatel způsobil rozbitím skleněné výplně, tato škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin krádeže a trestný čin poškození cizí věci, za které hrozí pachateli v případě dopadení až dva roky za mřížemi.

Policisté v této souvislosti žádají občany, kteří by k dané události mohli poskytnout jakékoliv informace, aby navštívili kteroukoliv s policejních služeben, nebo zavolali na telefonní číslo 974 735 651, nebo na bezplatnou linku 158. Za zveřejnění a pomoc občanů děkujeme.

 

SPEED MARATHON v Moravskoslezském kraji

Moravskoslezští policisté, kterých bylo do akce nasazeno téměř devět desítek, zkontrolovali celkově 729 vozidel. Zjistili 255 případů porušení zákona, přičemž v příkazním řízení vyřídili 242 přestupků (výše pokut přesáhla 180 000 korun), zbývajících 13 věcí oznámili příslušnému správnímu orgánu.
Překročení povolené rychlosti zjistili policisté v 212 případech, řízení pod vlivem alkoholických nápojů ve 2 případech. Tři osoby neužily bezpečnostní pásy. Nevyhovující technický stav mělo 6 z kontrolovaných vozidel. 

 

3. 4. 2019

Vražedný útok má dvě oběti

Moravskoslezští kriminalisté 1. oddělení objasňují okolnosti zvlášť závažného zločinu vraždy. Ke skutku došlo dne 1. 4. 2019 kolem 21.30 hodin v jednom z bytů v Havířově. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že tři muži měli nejprve popíjet alkohol. Následně měl 53letý muž zaútočit rukou ozbrojenou nožem na dva poškozené ve věku 57 a 43 let. Obě oběti způsobeným zraněním i přes poskytnutou pomoc podlehly.

Policisté podezřelého muže zadrželi. Kriminalisté provedli ohledání místa činu, zajistili stopy, které budou následně zkoumat znalci. Vzhledem k ovlivnění podezřelého alkoholem nebylo možno konat jeho výslech bezprostředně. Vrchní komisař nařídil soudní pitvy zesnulých. Po shromáždění důkazů zahájil vrchní komisař trestní stíhání 53letého muže pro zvlášť závažný zločin vraždy. Pachateli skutku tak hrozí až výjimečný trest. Vrchní komisař učinil podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

 

2. 4. 2019

Čtrnáctiletý na útěku

Ostravští kriminalisté vedou prověřování okolností činu jinak trestného – loupeže. Ke skutku došlo dne 26. 3. 2019 kolem 16.50 hodin v Ostravě-Zábřehu. Podezřelý měl zezadu přistoupit k 67leté oběti, strhnout jí kabelku. Žena však zavazadlo měla bránit, s podezřelým se o ně přetahovat, volat o pomoc…Podezřelý měl ženu opakovaně udeřit a oběť skončila na zemi. Podezřelému se podařilo kabelky zmocnit a z místa činu se snažil utéci. Na volání o pomoc však zareagovali dva muži, mladík byl dostižen. Totožnost jednoho ze svědků známe, druhý muž na místě události nezůstal. Žádáme tohoto svědka, který nebyl lhostejný a oběti pomohl, aby nás kontaktoval na lince 158. Oběma svědkům náleží poděkování. Způsobená škoda na majetku byla předběžně specifikována v částce zhruba 6 000 korun. Chlapec se k protiprávnímu jednání doznal, vybírat si měl „slabší“ oběti. Přivolaní policisté 14letého chlapce eskortovali na služebnu. Bylo zjištěno, že figuruje v celostátním systému pátrání, neboť měl utéci z výchovného ústavu v dalším kraji. V průběhu prověřování bylo zjištěno, že zřejmě nešlo o jeho první protiprávní jednání na útěku. Dne 25. 3. 2019 se v Ostravě měl podezřelý zmocnit kabelky jiné ženy. Chlapec byl předán zpět do ústavu. Dospělému pachateli zvlášť závažného zločinu loupeže hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Trestní stíhání nezletilého je nepřípustné.

 

Na Ostravsku opět statisíce nekolkovaných cigaret. Kontrolní akce s krycím názvem „ASTRA“, zajištěno téměř 300 000 kusů nelegálních cigaret, milion v hotovosti a luxusní hodinky. Ve druhé polovině měsíce března provedli moravskoslezští celníci z odboru Pátrání realizaci trestní věci s krycím názvem „ASTRA. Sledovací akce byla zaměřena na nelegální obchodování s tabákovými výrobky a probíhala bezmála půl roku. Při této realizaci byly zajištěny čtyři osoby a bylo provedeno několik domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor v obcích Třanovice, Dobrá, Frýdek-Místek a Nový Jičín. V bytových i nebytových prostorách celníci našli a zajistili 289 800 kusů cigaret bez platné tabákové nálepky, hotovost přesahující jeden milion korun a luxusní hodinky.

Jednalo se o neoriginální cigarety značky LM, Marloboro, Jing Ling, NZ Gold a Marble. Celníci svou činností zabránili úniku na spotřební dani ve výši téměř 800 000 korun. Výše uvedeným jednáním došlo k porušení zákona o spotřebních daních. Pachatelé jsou podezřelí ze spáchání zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby v souběhu s přečinem porušení práv k ochranné známce a jiným označením. Případ s návrhem na zahájení trestního stíhání byl předán k dalšímu šetření orgánům Policie České republiky.

 

Opilý motorkář narazil do dopravní značky

V sobotních odpoledních hodinách došlo v katastru obce Suchdol nad Odrou k dopravní nehodě motocyklisty. Třicetiletý muž měl na přímém úseku komunikace, ve směru jízdy na místní část Kletné, s motocyklem narazit do přenosné dopravní značky a následně přejet do protisměru, kde se převrátil na bok. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, při které mu byla naměřena hodnota téměř dvě a půl promile alkoholu v dechu. Motocyklista během dopravní nehody utrpěl zranění a musel být převezen do nemocnice.

Dopravní nehoda, za kterou mohl alkohol, se stala také v pátečních ranních hodinách na silnici I/58 nedaleko Příboru. Jednapadesátiletý řidič vozidla Peugeot přehlédl, že řidič osobního vozidla Škoda jedoucí před ním zastavil na dopravní značce „Stůj, dej přednost v jízdě“ a narazil do něj. Policisté po příjezdu na místo u řidičů provedli dechovou zkoušku, která byla u řidiče vozidla Peugeot pozitivní s výsledkem téměř dvě promile. Způsobená škoda na vozidlech byla vyčíslena na 90 tisíc korun. Oběma řidičům, kteří způsobili dopravní nehodu pod vlivem alkoholu, nyní hrozí za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky až tři roky za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

  

Vandal na vozidle rozbil čtyři okna

Policisté z Nového Jičína pátrají po dosud neznámém vandalovi. Ten měl ze soboty na neděli v místní části Loučka rozbít skleněnou výplň čtyř oken na zaparkovaném vozidle Volkswagen. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 15 tisíc korun. Pachateli nyní hrozí v případě dopadení trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

29. 3. 2019

Vloupání do sklepa

Ve čtvrtek 28. března 2019 přijali policisté z obvodního oddělení v Kopřivnici oznámení o vloupání do sklepa na ulici K. Čapka. Neznámý pachatel se měl v době od 7. do 28. března tohoto roku násilím vloupat do sklepní kóje, odkud následně odcizil dvě jízdní kola. Způsobená škoda dosahuje 18 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež, za které pachateli hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

 

Neplacení výživného

Šestadvacetiletý muž z Kopřivnice je podezřelý z přečinu zanedbání povinné výživy. Podle zjištění kopřivnických policistů, dluží na výživném 20 tisíc korun. Muž od srpna roku 2018 do současné doby nepřispíval na výživu svého syna, ačkoli mu tato povinnost vyplývala ze zákona a byla stanovena rozsudkem soudu. Kopřivničtí policisté v uplynulých dnech ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.

Také policisté z Příbora v uplynulých dnech zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. Z neplacení výživného je v tomto případě podezřelá šestadvacetiletá žena, která si rozsudkem soudu stanovenou povinnost neplní od března roku 2017 a výživné na svou dceru do současné doby nehradí. Dlužná částka by měla být v tomto případě 20 tisíc korun.

 

28. 3. 2019

Akce „Přejezdy“

Včera v průběhu dne kontrolovali policisté z oddělení hlavní nádraží Ostrava a dopravní policisté dodržování pravidel silničního provozu především vzhledem k železničním přejezdům. Jak bylo avizováno, policisté akci realizovali na třech železničních přejezdech, konkrétně v Děhylově, Polance nad Odrou a Studénce.

Celkové výsledky kontrol:

Policisté udělili v příkazním řízení 22 pokut (v celkové výši 10 200 korun) a 3 přestupky oznámili příslušnému správnímu orgánu.

  • Z přestupků vyřešených na místě se jednalo především o držení hovorového zařízení řidičem při jízdě (10x) a překročení stanovené rychlosti jízdy vozidla v blízkosti či přejíždění železničního přejezdu (4x). Další přestupky byly z oblasti osvětlení či technického stavu vozidla.

Policisté zaznamenali také přestupky 2 chodců, kteří přecházeli železniční přejezd v době, kdy byla dávána výstraha dvěma červenými střídavě přerušovanými světly signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení.

  • Správnímu orgánu oznámili policisté jednání 3 řidičů, kteří vjeli na železniční přejezd v době, kdy byla dávána výstraha dvěma červenými střídavě přerušovanými světly signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení.

 

Nekolkovaný alkohol na severu Moravy 

O víkendu ve městě Český Těšín prováděla hlídka mobilního dohledu kontrolní činnost zaměřenou na nakládání s neznačeným lihem. Celníci si vytipovali vozidlo taxislužby polské imatrikulace, které přijíždělo z centra města směrem do Polska. Na mostě Svobody jej zastavili. Ve vozidle cestoval jeden muž a dvě ženy. Členové hlídky se prokázali služebními průkazy a oznámili řidiči, že jdou provést kontrolu lihovin dle zákona o povinném značení lihu. Vyzvali řidiče k předložení dokladu totožnosti a registrace od vozidla. Na dotaz celníků, co převáží, vypověděl následující skutečnost. Z dispečinku taxislužby dostal řidič informace, že na tržnici v Českém Těšíně má vyzvednout dvě ženy a ty poté odvézt do polského Těšína. Dle sdělení taxikáře ženy naskládaly do zavazadlového prostoru vozidla plátěné tašky a nastoupily. Do polského Těšína ženy ale nedojely, neboť na mostě Svoboda bylo vozidlo zastaveno. Řidič byl vyzván k otevření zavazadlového prostoru. Tam se skutečně nacházely plátěné tašky a v nich přelepené kartonové krabice. Jedna žena přiznala, že veze 40 litrů neznačeného alkoholu a druhá 105 litrů alkoholu, také bez platné kolkové známky. Alkohol měly údajně na oslavu svých narozenin a pro osobní potřebu.

      

Celkem chtěly převézt 120 litrů lihu SPIRYTUS REKTYFIKOWANY 95% v maloobchodním balení jeden litr, 10 litrů INLANDER RUM 80%, 10 litrů VODKY 40% a 5 litrů NAPOLÉON VIEUX FINE 40%. Kontrolované osoby nepředložily k předmětnému zboží žádné doklady. Ženy i jejich zboží byly převezeny na služebnu ostravských celníků v Chotěbuzi, kde s nimi byl sepsán protokol. Z alkoholu byly odebrány vzorky ve smyslu zjištění lihovitosti a přítomnosti škodlivých látek. Ostravští celníci tak zabránili daňovému úniku ve výši téměř 37 000 korun.

 

 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice