30. 9. 2020

Knihovna v kulturním domě je z důvodu rekonstrukce STÁLE UZAVŘENA! Od 22. června probíhá rekonstrukce sociálního zařízení ve staré budově Kulturního domu Kopřivnice, kde také sídlí naše knihovna. Z tohoto důvodu je půjčovna i čítárna Městské knihovny Kopřivnice uzavřena. Knihovna v kulturním domě opět otevře až v průběhu měsíce října, čtenáře budeme včas informovat. Zároveň jsme pro Vás od pondělí 22. června otevřeli pobočku Sever v objektu Centra Pětka na ulici Francouzská 1181 a to v provozní době pondělí, úterý, čtvrtek a pátek v čase 7:30 – 12:00 a 13:00 – 17:00. K vypůjčení Vám je k dispozici celý fond pobočky Sever, obohacený o aktuální novinky a nejčastěji žádané tituly. Zde můžete také vrátit své výpůjčky z centrální knihovny a vyzvednout si Vaše aktuálně čekající rezervace.

 

K oceňování bezpříspěvkových dárců krve a plazmy přistoupilo město Kopřivnice poprvé před pěti lety. Ti, kteří v loňském roce dosáhli 40, 80, 120, 160, 200, … odběrů, byli pozvání na setkání, které proběhne v úterý 13. října v 16 hodin v Ringhofferově vile. Účastníci byli zváni na základě podkladů Českého červeného kříže, který o dosažených zlatých Jánského plaket a Zlatých křížů ČČK informuje úřady podle místa bydliště. Protože evidence ČČK není vždy stoprocentní, žádáme bezpříspěvkové dárce, kteří v roce 2019 dosáhli oceňovaného počtu odběrů, aby se co nejdříve kontaktovali na čísle 737 114 246 nebo e-mailem ilona.mazalova@koprivnice.cz a mohli být taky pozváni.

 

Poslední zářijový den se v 16 hodin v kině Kulturního domu v Kopřivnici uskuteční vyhodnocení nejlepších sportovců města Kopřivnice za loňský rok. Z důvodu epidemiologických opatření byl připravovaný galavečer sportu v březnu zrušen a v návaznosti na aktuální covidová opatření muselo město přijmout další omezení. „Prakticky jsme až na výjimky zrušili doprovod oceněných, za vyhodnocená družstva mohou přijít maximálně čtyři zástupci a omezili jsme počty vystupujících v kulturním programu,“ uvedla některá přijatá opatření letošního vyhlášení akce Sportovec roku 2019 Radana Marková, referentka sportu. Oceněno bude deset jednotlivců, čtyři družstva, pětice trenérů, tři sportovní hvězdy, za dlouholetou sportovní činnost Milan Indyk a cenu veřejnosti převezmou dva florbalisté.

 

Plavecká soutěž měst probíhá ve středu. Město Kopřivnice se zapojí do Plavecké soutěže měst ve středu 30. září od 6 do 21 hodin v krytém bazénu. Tato republiková akce je pravidelně pořádána od roku 1992. Oslovuje zájemce napříč všemi věkovými kategoriemi a za dobu svojí existence se stala důležitou součástí propagace kondičního plavání jako vděčné, celoročně i celoživotně využitelné pohybové aktivity. „Zájemci všech věkových kategorií dostanou v uvedený den možnost zaplavat si libovolným stylem na čas trať 100 metrů, otestovat si tak svoji aktuální formu a zároveň se na chvíli proměnit v jednoho z reprezentantů svého města. Všichni, kteří se rozhodnou Kopřivnici v této soutěži podpořit, se mohou v krytém bazénu po odplavání zdržet. Dostanou hodinu plavání zdarma,“ uvedla Ivana Holubová, koordinátorka projektu Zdravého města a MA21. Vstup do bazénu je pro účastníky soutěže zdarma, s sebou je třeba mít jen 100 korun zálohy na čip ke skříňce.

 

ROZHLAS 30. 9. 2020

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Štramberská 1089 – 1093 dne 6. října od 7:30 – 14:30 hodin.

Další odstávka proběhne U Vodojemu č. 14, 194, 834 a parcela č. 3438 dne 8. října od 7:15 – 16:00 hodin a v části obce Lubina taktéž dne 8. října od 7:30 – 19:30 hodin.

 

28. 9. 2020

V den státního svátku v pondělí 28. září bude mimořádně otevřena rozhledna na bílé hoře, a to od 9 do 18 hodin. Vyjdeme tak vstříc těm, kteří chtějí vidět z výšky podzimní město a jeho okolí. Stačí vyběhnout 134 ocelových a 27 betonových schodů, Bude-li hezky, uvidíte až do Ostravy a na nejvyšší vrcholy Beskyd a Jeseníků. Rozhledna bude otevřena ještě měsíc, do konce října.

 

Dům dětí a mládeže v Kopřivnici opět prošel náročnou rekonstrukcí a v úterý 29. září bude v 10 hodin slavnostně otevřen. V návaznosti na energetická opatření, která proběhla v roce 2018, tentokrát následovala rekonstrukce interiéru. „Původně jsme počítali se Dnem otevřených dveří pro veřejnost, ale za současné epidemiologické situace otevřeme dům dětí s vedením města a všemi zainteresovanými pracovníky a odpoledne se uskuteční zahajovací schůzky ke kroužkům,“ uvedla ředitelka DDM Eva Müllerová s tím, že se určitě časem najde příležitost ukázat zrekonstruované zařízení veřejnosti. Zároveň s rekonstrukcí interiéru byly v domě dětí vybrané učebny vybaveny novým nábytkem, hračkami a IT technikou. Vybavení interiéru a s tím související stavební práce a také nová schodišťová plošina byly spolufinancovány z Integrovaného regionálního operačního programu se zaměřením na technické vzdělávání dětí. V DDM tak vznikla nová modelářská dílna, učebna robotiky a kybernetiky, media klub, který je vybaven novými kamerami, s nimiž se budou děti učit natáčet a poté i stříhat videa, pracovat s mikrofonem, moderovat a tvořit filmy.

 

Ve středu 30. září se můžete zapojit ke květinovému dni. Dvacátý čtvrtý ročník sbírky doprovází informační kampaň k prevenci nádorů ledvin a močových cest. Každý dárce obdrží kytičku a leták „Pečujme o své ledviny“.

 

Přednáška Petry Sztuchlíkové, klinické logopedky: Jak u dětí rozvíjením řeči podporovat jejich emoční dovednosti, se chystá ve středu 30. 9. 2020 v 16.00 hod, v pobočce Sever v komunitním Centru Pětka.

 

Ocenění nejlepších sportovců, trenérů, cvičitelů a organizačních pracovníků Kopřivnice Sportovec roku proběhne ve středu 30. 9. 2020 v kině od 17:00 hod.

 

PŘEDNÁŠKA: Rusko: Léto na Sibiři, Kopřivnice, středa 30. 9. 2020, 18:00. Cestovatelský stand up o zemi, kde zítra může znamenat cokoliv, můžete navštívit v kavárně ve Vile Machů.

 

Na prvního října je naplánován Den architektury 2020, v 17 hodin začíná společné setkání s názvem Zmrtvýchvstání. Jsou připraveny Dva brněnské příběhy jako inspirace pro kopřivnické ruiny. Místo konání: Uhelné sklady na ulici Štramberská.

 

Kopřivnická radnice připravila ve spolupráci se zkušenými lektory sociální akademie BN Ostrava kurzy pro rodinné pečující. Ve třech termínech budou prezentována různá témata, a jelikož je kapacita míst omezena, je nutná rezervace míst předem prostřednictvím uvedených telefonů. Kurzy proběhnou v 2. patře místní radnice.

 

Krajský úřad Moravskoslezského kraje určil místa pro lidi, kteří chtějí začátkem října volit nové krajské zastupitele a senátory, ale jsou kvůli koronaviru v karanténě nebo v izolaci. Takzvaná drive-in volební stanoviště zajišťuje ze zákona krajský úřad společně s Armádou ČR, aby se i občané omezení na osobní svobodě kvůli ochraně veřejného zdraví před onemocněním covid-19 mohli zúčastnit krajských a senátních voleb. Drive-in volební stanoviště budou zřízena v každém okrese, hlasovat v nich budou pouze lidé v karanténě nebo v izolaci a výhradně z motorového vozidla. Využít své právo volit nové krajské zastupitele a zúčastnit se 1. kola senátních voleb budou tito lidé moci ve středu 30. září od 7 do 15 hodin. O posty v zastupitelstvu kraje se mezi 911 kandidáty uchází i 18 Kopřivničanů.

Okres Nový Jičín – Vjezd do areálu bývalého Telecomu, Hoblíkova 592/3, Nový Jičín

 

Se Sokolem v kondici – nová klubovna Sokola Štramberk, Zauličí (vedle Sokolovny). VSTUP ZDARMA

čtvrtek 1. 10. 2020     9:00 hod.        Artróza s překvapením 🙂

čtvrtek 15. 10. 2020   9:00 hod.        Nohy v hlavní roli

 

25. 6. 2020

V den státního svátku v pondělí 28. září bude mimořádně otevřena rozhledna na bílé hoře, a to od 9 do 18 hodin.

 

O víkendu se v Kopřivnici uskuteční nejmasovější akce roku Kopřivnické dny techniky. Osmý ročník v náhradním termínu představí veřejnosti tradičně techniku všeho druhu interaktivním způsobem. Areál akce – kopřivnický polygon – bude v sobotu 26. září a v neděli 27. září veřejnosti volně přístupný od 9 hodin zhruba do 17 hodin. Vstup na akci je pro všechny návštěvníky zdarma, děti do patnácti let mohou do areálu pouze v doprovodu dospělých. Pro motorizované návštěvníky je připraveno bezplatné parkoviště v areálu, pro cyklisty je k dispozici hlídaný prostor pro uložení kol. Změnu zaznamenají pěší z centra města, pro které je příchod z důvodu stavebních prací v prostoru budoucího nového muzea uzavřen. Ke vstupu je možné použít bránu č. 6 od průmyslové brány nebo bezplatnou autobusovou dopravu. Zastávky jsou u polikliniky Therápon 98 vedle parku a v těsném sousedství akce za zkušebním polygonu. Autobusy budou vyjíždět podle potřeby, nejméně jednou za 30 minut. Účastníci Kopřivnických dnů techniky jsou povinni dodržovat pokyny pořadatele a bezpečnostní opatření Ministerstva zdravotnictví ČR. Dům dětí a mládeže Kopřivnice oznamuje, že z důvodu mimořádného opatření nebude Den otevřených dveří v úterý 29.9.2020. Zájmová činnost pravidelná – kroužky- budou probíhat dle nabídkového letáku beze změn. ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Štramberská 1089 – 1093 dne 6. října od 7:30 – 14:30 hodin.

 

Veřejná sbírka na zachování odkazu zdejšího rodáka Emila Zátopka. Primárním účelem této sbírky je financovat vytvoření a instalaci sochy Emila Zátopka v Kopřivnici, a to v rámci připomínky stého výročí jeho narození v roce 2022. Pokud by se na kontě sbírky nashromáždilo více peněz, než bude potřeba na pořízení bronzové sochy světoznámého olympionika, budou zbylé peníze použity ve prospěch vytvoření nové muzejní expozice Emila a Dany Zátopkových v Šustalově vile. Dárci budou moci do sbírky přispívat několika způsoby. Kromě poukázání libovolné částky na zvláštní bankovní účet u České spořitelny a možnosti složení hotovosti na pokladně městského úřadu budou k dispozici i zabezpečené pokladničky, do kterých lidé mohou peníze na pořízení sochy vhodit. Jedna z nich bude trvale umístěna na informacích u vstupu na kopřivnickou radnici, druhou dárci najdou v Informačním centru města Kopřivnice a třetí bude přenosná a bude přechodně umísťována například v muzeích nebo právě na startu Běhu rodným krajem Emila Zátopka, případně jiných akcích pořádaných městem. Lidé budou moci do sbírky přispívat necelé dva roky, ukončení sbírky je plánováno na 30. červen 2022.

 

Oslavy 100 let skautingu v Příboře. Nenechte si ujít oslavy 100. výročí založení prvního skautského oddílu v Příboře, které potrvají od pátku 25. Září do soboty 26. Září. Těšit se můžete na několik kapel a zpěváků. V pátek 25. září oslavy započnou několika koncerty v rámci tzv. “Skautského rokování”. V sobotu 26. září si na své přijdou hlavně děti. Nejen pro ně bude připravena řada stanovišť se skautskými dovednostmi. Pro ty starší jsou v plánu cestovatelské a další zajímavé přednášky. Večer si pak všichni zazpíváte o slavnostního ohně. Během celého dne pro návštěvníky bude připraven výborný kotlíkový guláš, pivo a další dobroty.

  

Svatováclavské slavnosti. Hradní slavnosti v doprovodu ukázek šermu, volných potyček a vojenského ležení se uskuteční v sobotu 26. září od 10.00 hod. Těšit se můžete ukázky dobového ležení, zbraní a zbroje, ukázky palných zbraní, ukázky chladných zbraní nebo na přehlídku bubeníků a mušketýrský výcvik. Všechna výše uvedená představení probíhají v hradní mottě nebo naproti kaple sv. Ondřeje. Vstup zdarma.

 

Dny rodin 2020. Dny rodiny pokračují, tentokrát na hrad Hukvaldy. Vezměte své děti a navštivte s nimi zdarma hrad Hukvaldy. Zábavný program pro děti a dospělé od 13.00 hod.

 

Komentovaná prohlídka Štramberku. Pojďte se projít po nejzajímavějších místech města Štramberk a to v neděli 27. září. Sraz v 14.00 hod. u kašny na náměstí. Dozvíte se to nejzajímavější z historie města a zjistíte, proč se městečko nazývá „Moravský Betlém“. Poznáte tajemství starobylých zákoutí lemovaných roubenými chalupami. Seznámíte se s tradicí pivovarnictví ve Štramberku. Zjistíte, jak se pečou zaručeně pravé Štramberské uši. Ochutnáte výtečné medové Štramberské ucho. Dozvíte se o energetickém místě ve Štramberku. Vstupné 140 Kč dospělý, 70 Kč dítě do 15 let, děti do 3 let zdarma. S Beskydy Card lze uplatnit 20% slevu.

 

Pěvecké sdružení Kopřivnice pořádá v neděli 27. září od 17.00 hod. v Muzeu Fojtství Kopřivnice. Pro svůj koncert vybralo PSK písně především českých autorů. Koncert bude rozdělen do tří částí. První třetina bude tzv. „na lidovú notečku“ – zazní Ukvalské lidové písně Leoše Janáčka a úpravy lidových písní Antonína Tučapského, který byl stejně jako Leoš Janáček čestným členem PSK. Novinkou v repertoáru jsou nové úpravy písní Jaroslava Ježka, ty zazní v premiéře PSK. Dominantu koncertu tvoří Pocta tvůrcům Zdeňka Lukáše, která zazní v závěru koncertu.

 

ROZHLAS 24. 9. 2020

Hokejový klub Kopřivnice oznamuje, že se z důvodu onemocnění soupeře ruší zápas, který se měl konat v sobotu 26. září v 17 hodin mezi hokejovým klubem Kopřivnice a hokejovým klubem Velké Meziříčí.

 

O víkendu se v Kopřivnici uskuteční nejmasovější akce roku Kopřivnické dny techniky. Osmý ročník v náhradním termínu představí veřejnosti tradičně techniku všeho druhu interaktivním způsobem. Areál akce – kopřivnický polygon – bude v sobotu 26. září a v neděli 27. září veřejnosti volně přístupný od 9 hodin zhruba do 17 hodin. Vstup na akci je pro všechny návštěvníky zdarma, děti do patnácti let mohou do areálu pouze v doprovodu dospělých. Pro motorizované návštěvníky je připraveno bezplatné parkoviště v areálu, pro cyklisty je k dispozici hlídaný prostor pro uložení kol. Změnu zaznamenají pěší z centra města, pro které je příchod z důvodu stavebních prací v prostoru budoucího nového muzea uzavřen. Ke vstupu je možné použít bránu č. 6 od průmyslové brány nebo bezplatnou autobusovou dopravu. Zastávky jsou u polikliniky Therápon 98 vedle parku a v těsném sousedství akce za zkušebním polygonu. Autobusy budou vyjíždět podle potřeby, nejméně jednou za 30 minut. Účastníci Kopřivnických dnů techniky jsou povinni dodržovat pokyny pořadatele a bezpečnostní opatření Ministerstva zdravotnictví ČR. Dům dětí a mládeže Kopřivnice oznamuje, že z důvodu mimořádného opatření nebude Den otevřených dveří v úterý 29.9.2020. Zájmová činnost pravidelná – kroužky- budou probíhat dle nabídkového letáku beze změn. ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Štramberská 1089 – 1093 dne 6. října od 7:30 – 14:30 hodin.

 

23. 9. 2020

Stát zpoplatní další úseky dálnic. Například na Frýdecko-Místecku a Novojičínsku. Dálniční známka zřejmě bude od příštího roku nově zapotřebí na dalších 32 kilometrech dálnic. Síť zpoplatněných komunikací se rozroste o letos dostavěné úseky dálnic D6 a D48. Naopak přibližně o tři kilometry se zkrátí zpoplatnění jiného úseku D48.

Celkově by tak příští rok mělo být zpoplatněno 1024 kilometrů dálnic. Vyplývá to z aktuálního návrhu vyhlášky ministerstva dopravy. Od příštího roku by měly začít fungovat nové elektronické dálniční známky. Od roku 2021 nahradí současné papírové kupony elektronické viněty. Ty budou vázány na registrační značku auta a motoristé si je budou moci koupit přes internet. Za dálnice se v Česku prostřednictvím časových kuponů platí od roku 1995, elektronické mýtné pro kamiony bylo spuštěno v roce 2007. Současných 1500 korun za rok platí motoristé od roku 2012. Loni stát na dálničních známkách vybral okolo 5,35 miliardy korun.

Nově zpoplatněným úsekem bude část D48, kde bude letos dokončena část mezi Rybím a Rychalticemi s délkou 11,5 kilometru. Úsek se po dokončení napojí na už zprovozněnou a dosud nezpoplatněnou část dálnice vedoucí do Frýdku-Místku. Po napojení úseků budou oba nově zpoplatněny.

 

Do výzvy Na úřad bez auta pořádané ve spolupráci s Moravskoslezským krajem se zapojilo pětatřicet úřadníků, z nichž se někteří nechali zvěčnit před začátkem pracovní doby. Akce byla součástí kampaně Den bez aut a Evropského týdne mobility. Většina akcí na podporu týdne mobility v Kopřivnici dnešním dnem končí, ale pro děti místních mateřských škol probíhá až do 2. října výzva Do školičky pěšky, na koloběžce či na kole. Smyslem akce je podpora zdravého pohybu a osvěta o udržitelné mobilitě napříč generacemi prostřednictvím výzvy, aby děti pro cestu do školky využily jinou formu dopravy než pohodlnou cestu autem. „Děti sbírají za správnou cestu do školky razítka a na závěr akce čeká všechny drobná odměna,“ uvedla Ivana Holubová, koordinátorka projektu Zdravého města a MA21. Ještě během dnešního dne se v 17 hodin v Centru Pětka v pobočce Městské knihovny Kopřivnice uskuteční pro veřejnost přednáška na téma poskytnutí 1. pomoci, která definitivně završí aktivity 19. ročníku Evropského týdne mobility. Přednáška, stejně jako některé další letošní zajímavé akce pro veřejnost, mohou být realizovány díky dotaci Moravskoslezského kraje na projekt Realizace MA21 aneb Zdravě ve Zdravém městě. Kampaň Evropský týden mobility se zapojením široké veřejnosti podporuje využívání veřejné dopravy, budování cyklostezek a zkvalitnění pěších zón tak, aby byla posílena udržitelnost dopravy, ochrana životního prostředí a zejména kvalita ovzduší ve městech. Letošní téma „Bezemisní mobilita pro všechny“ odráží ambiciózní cíl uhlíkově neutrálního evropského kontinentu do roku 2050 i nutnost jeho dostupnosti pro všechny, tedy i obyvatele s hendikepem.

 

Za několik přestupků padla vysoká pokuta. Firma z Kopřivnice porušila zákon. Dvousettisícovou pokutu bude muset zaplatit kopřivnická společnost BIKE FUN International s.r.o. Důvodem je, jak uvedla Radka Nastoupilová, tisková mluvčí České inspekce životního prostředí (ČIŽP), skutečnost, že společnost porušila v několika případech zákon o ochraně ovzduší. „Společnost když provozovala své stacionární zdroje bez povolení provozu nebo v rozporu s ním. Prokázala to kontrola, předmětem které bylo plnění povinností provozovatele stacionárních zdrojů stanovených zákonem o ochraně ovzduší,“ nastínila Radka Nastoupilová a upřesnila, že v říjnu 2019 zahájili inspektoři z ČIŽP z Ostravy kontrolu a 15. července 2020 uložili firmě pravomocnou pokutu 200 tisíc korun.

„Firma od ledna 2017 do října 2019 provozovala stacionární zdroj – tryskací zařízení – bez povolení provozu. Nezjišťovala úroveň znečišťování, když na výduchu neprováděla jednorázová měření emisí. Ve zmíněném období také nevedla provozní evidenci a údaje za roky 2017 a 2018 neohlásila prostřednictvím ISPOP1. Povolení provozu neměla firma ani pro dva stacionární zdroje, stříkací kabiny pro nanášení práškových plastů, které provozovala od srpna do října 2019,“ upřesnila tisková mluvčí. Společnost BIKE FUN International podle mluvčí také v rozporu s povolením provozovala v listopadu a v prosinci 2017 a 2018 stacionární zdroj – hlavní lakovací linku a rovněž nepředložila inspekci v zákonné lhůtě protokol o jednorázovém měření emisí provedeném na stacionárním zdroji – prášková lakovna. Ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Ostravě Karel Kozubek uvedl, že při projednávání případu museli vzít v úvahu významně přitěžující okolnosti. „Obviněný spáchal svým jednáním hned několik přestupků a dotčené povinnosti podle zákona neplnil v průběhu několika let,“ vysvětlil Karel Kozubek. NJ DENÍK.

 

Zabalíme to za Vás! Potřebujete zabalit učebnici, knihu, nebo pracovní sešit a nevíte, jaký obal koupit? Přineste to k nám a my Vám je zabalíme přímo na míru do čiré fólie na balení knih! 3. 9. 2020  –  30. 9. 2020. Pobočka Sever v komunitním Centru Pětka, Kopřivnice. 1 kus formátu A5 = 5,- Kč, 1 kus formátu A4 nebo atyp = 10,- Kč. Pobočka knihovny Sever (Centrum Pětka) je otevřena po, út, čt, pá 7:30 – 12:00 a 13:00 – 17:00.

 

Další fáze příprav Instaforex Loprais Teamu na Rally Dakar 2021 spěje ke konci. Navzdory nejrůznějším opatřením, kvůli koronaviru soutěžní kamion Praga podstupuje testy na starém kontinentu. Aleš Loprais nepochybuje, že se svého patnáctého startu na nejslavnější maratonské rally světa dočká už za čtyři měsíce. Tým zajišťuje finální testy v SAE na Arabském poloostrově. Posádka Aleš Loprais, Khalid Alkendi, Petr Pokora tu chce zapracovat na své souhře také v ostrém závodním tempu. A na startu některé z místních rally by se mohla objevit i Královna, bývalé závodní auto Tatra Jamal.

 

 

ROZHLAS 23. 9. 2020

O víkendu se v Kopřivnici uskuteční nejmasovější akce roku Kopřivnické dny techniky. Osmý ročník v náhradním termínu představí veřejnosti tradičně techniku všeho druhu interaktivním způsobem. Areál akce – kopřivnický polygon – bude v sobotu 26. září a v neděli 27. září veřejnosti volně přístupný od 9 hodin zhruba do 17 hodin. Vstup na akci je pro všechny návštěvníky zdarma, děti do patnácti let mohou do areálu pouze v doprovodu dospělých. Pro motorizované návštěvníky je připraveno bezplatné parkoviště v areálu, pro cyklisty je k dispozici hlídaný prostor pro uložení kol. Změnu zaznamenají pěší z centra města, pro které je příchod z důvodu stavebních prací v prostoru budoucího nového muzea uzavřen. Ke vstupu je možné použít bránu č. 6 od průmyslové brány nebo bezplatnou autobusovou dopravu. Zastávky jsou u polikliniky Therápon 98 vedle parku a v těsném sousedství akce za zkušebním polygonu. Autobusy budou vyjíždět podle potřeby, nejméně jednou za 30 minut. Účastníci Kopřivnických dnů techniky jsou povinni dodržovat pokyny pořadatele a bezpečnostní opatření Ministerstva zdravotnictví ČR.

 

Dům dětí a mládeže Kopřivnice oznamuje, že z důvodu mimořádného opatření nebude Den otevřených dveří v úterý 29.9.2020. Zájmová činnost pravidelná – kroužky- budou probíhat dle nabídkového letáku beze změn.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie:

06.10.2020 (07:30 – 14:30) – plánovaná odstávka č. 110060729365

Kopřivnice – Kopřivnice, okres Nový Jičín

Štramberská

1089/4, 1090/6, 1091/8, 1092/10, 1093/12

 

08.10.2020 (07:15 – 16:00) – plánovaná odstávka č. 110060726064

Kopřivnice – Kopřivnice, okres Nový Jičín

U vodojemu

834/NA

U Vodojemu

14/6, 194/3, 834/5, parc. č. 3438/1

 

08.10.2020 (07:30 – 19:30) – plánovaná odstávka č. 110060732741

Kopřivnice – Lubina, okres Nový Jičín

Lubina

169, 170, 172, 173, 174, 175, 177, 178, 179, 180, 181, 183, 183/A, 184, 185, 186, 188, 204, 205, 206, 207, 208, 210, 211, 212, 213, 214, 216, 252, 285, 302, 305, 321, 335, 345, 376, 377, 378, 379, 380, 381, 382, 383, 384, 385, 400, 403, 404, 436, 437, 464, 510, 546, parc. č. 70/2, parc. č. 131, parc. č. 412, parc. č. 563/4, parc.207/3

 

12.10.2020 (07:30 – 19:30) – plánovaná odstávka č. 110060733889

Kopřivnice – Kopřivnice, okres Nový Jičín

Květinová

449/3, 1347/2, 1348/4, 1349/6, 1359/13, 1360/12, 1414/25, 1415/23, 1416/5, 1417/21, 1418/15, 1419/18, 1420/14, 1422/28, 1441/22, 1442/24, 1443/20, 1504/37, 1512/11, 1513/9, parc. č. 2973/5, parc. č. 2979/2, parc. č. 2980/1, parc. č. 2981/4, parc. č. 2984/4

Lomená

1402/1, 1403/2, 1404/3, 1405/4

Pod Bílou horou

1252/27, 1253/29, 1254/31, 1255/33, 1256/35, 1257/37, 1258/39, 1259/41, 1260/43, 1261/45, 1262/47, 1263/49, 1264/51, 1265/53, 1266/55, 1267/57, 1268/59, 1269/61, 1270/63, 1271/65, 1272/67, 1273/69, 1274/71, 1275/73, 1276/75, 1277/77, 1278/79, 1279/81, 1280/83, 1281/85, 1282/87, 1283/89, 1284/91, 9033, 9039

Sportovní

1523/1c

Záhumenní

686/28b, 715/28i, 1346, 1406/56, 1517/28j, parc. č. 2972/3

 

ROZHLAS 21. 9. 2020

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Lubina v místě vyvěšení letáků v úterý 22. září od 8 – 14 hodin kvůli trasování průběhu potrubí na parcele č. 252/1.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Štramberská 1089 – 1093 dne 6. října od 7:30 – 14:30 hodin.

http://poruchy.smvak.cz/Smvak/poruchy.aspx?sekce=poruchy

 

21. 9. 2020

S Danou Zátopkovou, slavnou oštěpařkou a od roku 1992 také čestnou občankou Kopřivnice, se přišlo 18. 9. do Rožnova pod Radhoštěm rozloučit několik stovek lidí. Na Valašském Slavíně v areálu muzea v přírodě byla uložena urna s jejím popelem do hrobu vedle další atletické legendy, jejího manžela Emila Zátopka. Mezi smutečními hosty bylo také 15 olympioniků. Dana Zátopková zemřela 13. března ve věku 97 let a pohřbu se tehdy mohlo kvůli koronavirovým omezením zúčastnit jen minimum lidí, veřejnost mohla sledovat poslední rozloučení prostřednictvím televize.

 

Pojďte do kina! Stejně jako v předchozích letech je filmový klub na programu každé úterý v 19.00 hodin. Cena zůstává stále velice příznivá, a to 100 Kč, a pro držitele karty filmového klubu 80 Kč. Programový cyklus „Umění v kině“, který si u diváků získává rok od roku větší oblibu, bude letos jiný, než jsou diváci zvyklí. Kvůli coronavirové situaci ve světě se některé balety a výstavy teprve natáčí, a proto má tento cyklus v září ještě přestávku. Od měsíce listopadu už ale bude možné umění v kině opět navštěvovat. Letošní rok budou všechny promítací časy tohoto programového cyklu sjednoceny na 16.30.

Od září je pro diváky připravena novinka. Jmenuje se LEVNÉ PONDĚLÍ, kdy budou moci diváci každé pondělí v 19.00 hodin shlédnout film za sníženou cenu. V měsíci září jsou všechny tyto projekce za 100 Kč. Bude se jednat převážně o filmové novinky a snímky z předcházejících měsíců. S novou sezónou přichází také jedna malá změna, a to obnovení víkendové projekce dětských titulů v dopoledních hodinách. Více informací je možné získat na webových stránkách kino.kdk.cz

 

Kopřivničtí házenkáři si připsali skalp mistra! Talent tým Plzeňského kraje – KH ISMM Kopřivnice 32:34 (18:16). Poslední korunovaný mistr Plzeň prohrála po třech letech s Kopřivnicí. Výběru Lubomíra Veřmiřovského podlehl nejúspěšnější tým posledních let v domácí hale nečekaně 32:34.

Západočechům se vstup do utkání příliš nepovedl, prohrávali rychle 0:3. Následně se jim ale podařilo otočit skóre na 5:3 a Kopřivnice pak až do poločasu dotahovala náskok soupeře. Až do 17. minuty (10:10) se jí to dařilo. Potom přišel první trhák domácích, kteří pět minut před poločasem vedli 17:12, jenže do přestávky dovolili Kopřivnici snížit na 18:16. Házenkářům KH ISMM Kopřivnice se podařilo
ovládnout druhou půli (18:14) i díky střelci šesti gólů Donosovi, v brance se rozchytala posila ze Španělska Admella Izard a Kopřivničtí získali plzeňský skalp poprvé od září 2017. Nedobrá obrana byla podle trenéra domácího celku důvodem porážky. „Dneska jsme si to prohráli špatnou defenzivou, 34 inkasovaných branek je velmi hodně. Musíme si to rozebrat. V útoku bych problém neviděl, tam byly dobré výkony od Kuby Doudy, střelecky se opět prosadil Petr Linhart. Ale posledních patnáct minut druhé půle jsme vypadli ze hry a systému,“ ví trenér Plzně Petr Štochl. Radost naopak neskrýval trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský: „Já si vůbec nepamatuju, že bych někdy v Plzni vyhrál. Možná ještě jako hráč v dresu Karviné. (úsměv) Uspět tady je hrozně moc těžké, protože Talent má mančaft na evropské úrovni. O to jsem šťastnější, že se nám to povedlo. Pro nás bylo možná výhodou, že se až do 50. minuty hrálo v takovém poklidném tempu, domácí vedli a na obrat už pak nezareagovali.“

 

Praktická přednáška zdravotnické záchranářky Simony Večerkové – Základy první pomoci se chystá na úterý 22. 9. 2020 –  17.00, Pobočka Sever v komunitním Centru Pětka, Kopřivnice

 

PŘEDNÁŠKA: Proč naše myšlenky mohou zlepšit zdraví mozku i těla se koná v úterý 22. 9. 2020 v  17.00 v Příboře.

 

Dvouletá finanční sbírka na bronzovou sochu kopřivnického rodáka, legendárního běžce a čtyřnásobného olympijského vítěze Emila Zátopka byla slavnostně zahájena před startem Běhu rodným krajem Emila Zátopka 19. září. Pořízení uměleckého díla připomínající světově proslulého olympionika přijde na zhruba půl druhého milionu korun. Na financování stavby sochy budou mít možnost se podílet nejen Kopřivničané, ale všichni fanoušci Emila Zátopka. Pokladnička bude umístěna ve vestibulu kopřivnické radnice, druhá v místním informačním centru. K dispozici bude ještě přenosná pokladnička, která bude součástí sportovních akcí. Občané mohou použít na převod finančního daru bankovní účet sbírky, který bude veden u České spořitelny, a. s., 30031-1767241349/0800 v období od 19. září 2020 do 30. června 2022 nebo peníze složit v pokladně radnice.

Při pondělním veřejném projednání o umístění Zátopkovy sochy, kterou pro Kopřivnici vytvoří akademický sochař Jaroslav Brož, dostal největší podporu návrh na umístění sochy na pěší zónu v centru města. Zároveň na setkání s veřejností bylo představeno logo Zátopek 100, které bude jednotícím vizuálním prvkem dalších aktivit připravovaných ke stému výročí narození Emila Zátopka v září 2022. „V přípravě jsou i speciální webové stránky, kde budou všechny připravované akce prezentovány a zároveň budou moci občané sledovat stav veřejné sbírky,“ uvedla Lenka Heráková z odboru školství, kultury a sportu.

 

Více než patnáct byl dvoupodlažní dům s číslem popisným 407 na ulici Sokolovské prázdný a nevyužitý. Za poslední rok prošel rekonstrukcí a nyní v něm budou moci lidé například navštívit mezigenerační centrum. Změny doznal také bývalý azylový dům Salus na ulici Tyršově. Ten bude nově složit zejména pro bydlení a nabídne i jeden nebytový prostor. Oba nevyužívané objekty od města Kopřivnice odkoupila na konci roku 2018 Pavla Frant za téměř 7 milionů korun. Dům na ulici Tyršově se dokončuje a kromě bytů by mohl poskytnout zázemí i pro případnou ordinaci s čekárnou, kancelář, či jiné služby. Dokončit potřebuje také parkoviště a následovat budou terén ní úpravy.

Zrekonstruovaný objekt na ulici Sokolovské dostal název Ledwinkova vila. V přízemí objektu vzniká mezigenerační centrum, které kromě kavárny nabídne i různé programy, kurzy a cvičení pro děti i dospělé. Ty bude provozovat Milada Kostrubová, jednatelka společnosti Harmonie pro všechny. Otevření nových prostor bylo posunuto na 18. září a do budoucna v něm návštěvníci najdou i vybavení, které v našem městě nyní není běžné jako například horolezecká stěna či válečková klouzačka pro děti, která se využívá při sportu i terapii. Obecně by měla herna nabídnout senzorické pomůcky a prvky, které podporuje všechny smysly a pozitivně ovlivňují psychomotorický vývoj dětí.

 

Kopřivnická radnice zahájila opravu komunikace na ulici Školní, která se dočká nového povrchu. Jedná se o 183 metrů od křižovatky s ulicí Obránců míru až po křižovatku s ulicí Pionýrskou včetně přilehlých kolmých stání. Současně budou opraveny všechny kanalizační a uliční vpusti. Za to radnice zaplatí bezmála 800 tisíc korun a stejná firma by měla zároveň opravit i nerovnosti na komunikaci při vjezdu do Lidlu.

 

V pátek 11. září se začalo s opravou křižovatky nad bývalými sirnými lázněmi a následně s komunikací kolem sirných lázní. Pro motoristy cestující z Kopřivnice do Nového Jičína to znamená, že budou muset využívat objízdnou trasu přes Příbor. Uzavírka by měla skončit 1. listopadu letošního roku. Toto omezení se nevztahuje na autobusy městské dopravy a vozidla Integrovaného záchranného systému. Ředitelství silnic a dálnic bude také rekonstruovat komunikaci směrem od uvedené křižovatky k ranči Hermelín a dál na Hřbitovní. Ta může být zahájena až po vypořádání připomínky, která byla podána k výsledku výběrového řízení.

 

Den otevřených dveří – DDM Kopřivnice, v úterý 29. 9. 2020 od 16 do 18 hodin. DDM Kopřivnice byl od května do srpna uzavřen kvůli rekonstrukci interiéru. Budova se dočkala nového vedení vody i odpadů, plošiny pro vozíčkáře, kompletně nové elektroinstalace i otopného systému. Modernizací prošla všechna sociální zařízení. Novinkou je kroužek robotiky a kybernetiky a výrazně zlepšené zázemí pro další technicky zaměřené kroužky. Nový interiér si mohou prohlédnout návštěvníci v úterý 29. září od 16 do 18 hod, kdy je připraven Den otevřených dveří. Rozjezd všech kroužků pro Kopřivnici i štramberskou pobočku bude od 5. října, pravidelný program nabízí i mateřské centrum klokan v centru pětka a otevřen je již dětský koutek Žirafka v přízemí radnice. Otevřeno pondělí a středa od 8:00 do 11:30 a od 12:30 do 17:00.

 

Ukončení výstupu na pákistánskou Muchu Chhish. Česká horolezecká expedice ve složení Pavel Kořínek, Pavel Bém a Jiří Janák kvůli nepříznivému počasí ukončila výstup na nejvyšší dosud nevylezenou horu. Aktuálně plánuje výstup další výprava Jordi Tosas a Philipp Brugger.

 

Přípravy na krajské volby postupně nabírají na obrátkách. Ve dvou termínech a to 9. a 10. září, proběhlo v 10. patře kopřivnické radnice první zasedání členů okrskových volebních komisí, pro které je aktuálně stanoven minimální počet 6 členů v jedné komisi. Kopřivnice včetně místních částí je rozdělena do 21 volebních okrsků a v nadcházejících volbách se předpokládá, že bude celkově pracovat okolo 160 členů. Na úvodních zasedáních volebních komisí složilo slib více než 100 členů a následně došlo na volbu předsedů a místopředsedů komisí. Místa lidí, kteří se na první schůzku nedostavili a ani se neomluvili, budou obsazena náhradníky navrženými volebními stranami. Další možnost má starosta, ten může delegovat na neobsazená místa další členy tak, aby volební komise byly alespoň šestičlenné. Krajské volby se uskuteční ve dnech 2. a 3. října. O 65 křesel v krajském zastupitelstvu se uchází 911 kandidátů z 11 politických stran, 6 politických hnutí a 3 koalic.

 

18. 9. 2020

Vodáci o víkendu oficiálně zamknou Moravici. Na tento víkend je naplánováno oficiální splutí řeky, známé jako tradiční Zamykání Moravice. Povodí Odry bude z přehrady Kružberk vypouštět vodu v sobotu od 7 do 11 a v neděli od 8 do 12 hodin. Lodě plují z Kružberku přes Jánské Koupele, Zálužné, Podhradí, Žimrovice a Hradec nad Moravicí , konečná „stanice“ je v Brance u Opavy. Na trase se nacházejí dva nesjízdné jezy, a to v Podhradí a Brance. Startovné činí 30 korun za účastníka, organizátoři tím pokryjí likvidaci každoroční hromady odpadků, zajistí profesionální záchranáře na jezech a vodáci mohou využívat třeba i mobilní toalety. vodáci se letos na Moravici vydají na oficiálně organizované splutí úplně poprvé. Hlavním důvodem je v letošním roce kromě koronaviru i skutečnost, že pořadatel sjezdů, kterým je spolek Campanula vodáci, musí mít nově kromě tradiční povolenky z Povodí Odry ještě razítko z krajského úřadu. A to takové, že splouvání řeky neohrožuje živočichy v řece. Po vodácích prý v Moravici zůstávaly uhynulé ryby. Toto tvrzení však vodácký spolek považuje za lživé a hodlá se proti němu bránit.

 

Dny NATO se konají o víkendu  na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě. Organizátoři již zveřejnili, že s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci proběhne akce letos v odlišném režimu, tedy bez návštěvníků. Diváci budou mít možnost sledovat dění na ploše v živém přenosu v televizi či na sociálních sítích organizátorů. Areál bude totiž pro diváky uzavřen. Organizátoři také již avizovali, že pro zvýšení bezpečnosti osob bude rovněž omezen vstup na pozemky Moravskoslezského kraje v okolí letiště (tzn. vně areálu). Platí rovněž zákaz užívání bezpilotních letounů v době a místě konání akce. Akce není zrušena, přičemž na letišti budou o víkendu probíhat dynamické ukázky. Mimo jiných se v neděli na ploše představí také příslušníci moravskoslezské zásahové jednotky, kteří za podpory a využití speciální techniky, jako je vrtulník či útočná platforma, zakročí proti útočníkovi ohrožujícímu dav. Na obě dopoledne naplánovali organizátoři poděkování nasazeným v první linii – těm, kteří na jaře během nouzového stavu přispěli ke zvládnutí koronavirové situace. Mezi oceněnými hosty bude v neděli dopoledne i řada policistů.

Akce je bez veřejnosti, letos tudíž nebude zřízeno žádné centrální parkoviště. Nastanou však určitá omezení v dopravě, která naznala oproti předešlým létům několik změn – dojde k uzavření příjezdových cest mezi Novou Horkou, Petřvaldem a Košatkou, důsledkem čehož nebude možný vjezd do Petřvaldíku. Policisté budou v místě a okolí standardně dohlížet nad dodržováním pravidel silničního provozu. Řidiče žádáme, aby respektovali pokyny policistů a dbali dopravního značení. Pro případ jakýchkoliv dotazů na téma dopravy bude o víkendu v provozu speciální informační linka, kterou budou obsluhovat policisté – číslo je +420 723 759 733.

 

Městská knihovna Kopřivnice hledá knihovníka (knihovnici) pro svou knihovnu v místní části Kopřivnice – Lubina. Jde o práci na cca 7 hodin týdně. Bližší informace podá vedoucí knihovny osobně nebo na telefonu 737 207 293. Zájemci se mohou hlásit do konce září.

 

V pátek 18. září od 18.00 hod. v sadu Eduarda Beneše se uskuteční přehlídka „Roztančíme celý park“ různých tanečních forem a vyhodnocení on-line soutěže MIA festivalu 2020. K tanci a poslechu zahraje kapela Cizinci. Vstup volný.

 

V sobotu 19. září se uskuteční již 18. ročník tradičního běžeckého závodu pro děti a dospělé. Hlavní závod se startem v Kopřivnici započne v 11.00 hod. před Technickým muzeem Tatra. Od 8.00 hod. do 10.30 hod. budou probíhat prezentace závodníků v ZŠ dr. Milady Horákové. Cílem závodu je Rožnov pod Radhoštěm. Trasa měří 22,3 km. Děti si mohou vyzkoušet závod Kopřivnici. Od 9.00 hod. budou starty jednotlivých kategorií. Tratě jsou vedeny po asfaltovém povrchu a zámkové dlažbě. Ceny všichni závodníci dostanou v cíli tričko, pamětní list a sladkou odměnu, tombola pro účastníky Běhu dětí Kopřivnicí. Rodiny s dětmi si pak mohou od 8.45 hod. společně zaběhat při Lidovém běhu. Startuje se hromadně děti i dospělí bez omezení věku. Více na Běh rodným krajem Emila Zátopka.

 

V sobotu 19. září se uskuteční Janáčkovy chodníčky – 44. ročník turistického pochodu okolím města Příbora a Hukvald. Trasy jsou rozděleny pro pěší – 10 kn, 15 km A, 15 km B, 50 km a cyklo – 30 km a 60 km. Letošní novinkou je pěší trasa pro děti a maminky s kočárky – 4 km spojená se soutěžemi v areálu koupaliště. Cena 30 Kč pro členy KČT a 40 Kč ostatní. Cíl všech tras je v restauraci U Čechů. Více informací na tel. čísle 737 375 203.

 

Štramberský krpál. V sobotu 19. září ve Štramberku na náměstí se uskuteční přehlídka dechových orchestrů. Součástí festivalu bude i soutěž o nejlepší guláš. Od 10.00 hod. postupně vystoupí Dom Jistebník, orchestr VŠB-TU, orkiestra Wrzesnia, Lašský orchestr. Od 13.00 hod. bude společný koncert a vyhodnocení soutěže o Š tramberský (š)krpál. Vstup zdarma.

 

Módní přehlídka v příborských zahradách. Přijďte v sobotu 19. září do Piaristických zahrad a nenechte si ujít módní přehlídku, kterou pořádá město Příbor a Studie 365. Odpolední program plný módních přehlídek, koncertu a tance.  Můžete se těšit na stylové kolekce Calzanatta.cz, Móda Lena FM a tvorbu přední české návrhářky Helena Bedrnová, originální obruby Optika Lenka, Nový Jičín, vlasový styling Kadeřnictví – Veronika Tkáčová, líčení modelek Studio Ivana Májek. V případě nepříznivého počasí historický refektář piaristického kláštera v Příboře.  Vstup zdarma.

 

Pyžamový pochod na kopřivnickou Bílou horu. Odhoďte zábrany a pojďte si zablbnout. Oblečte si pyžama či noční košilky, ale nejděte do postele nýbrž spolu s ostatními na Bílou horu. Je to příležitost k zážitkům, smíchu či ocenění vašeho nočního prádla. Sebou čelovky nebo jiné svítilny. Akce proběhne v sobotu 19. září od 19.00 hod. a vydejte se společně na Bílou horu. Akce se koná pouze v případě, že nebude pršet.

 

Den města Štramberku. V neděli 20. září od 10.00 hod. na náměstí ve Štramberku se uskuteční slavnosti města s prezentací titulu Historické město roku 2019. Během dne vystoupí skupina Devětsil a Kondoři. Těšit se můžete i na běh na Trúbu.  V 16.00 hod. vystoupí Petr Bende  & Band.

 

 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice