22. 6. 2018

 

Spolek Forvers pořádá v sobotu 23.6 motorkářský sraz v Lubině pod větřkovickou. Začátek je v 11:00, vyjížďka je plánovaná na 13:00 a po vyjížďce se budou konat soutěže. Hraje DJ Stoupa. Setkání všech motonadšenců se koná za každého počasí.

 

Město Kopřivnice nabízí formou nabídky k prodeji obálkovou metodou osobní automobil Škoda Superb 1,9 TDI, r. v. 2005 s vyvolávací cenou 86.000 Kč. Stav tachometru 205.000 km, STK do 6/2019, servisní knížka, spolehlivé, mírná koroze. V 6/2018 byl proveden pravidelný roční servis – provedena výměna TURBA a vyměněno a přetěsněno čelní sklo. Výbava: okna a zrcátka v elektrice, automatická klima, autorádio (CD, mp3), Alu kola, zámek zpátečky, plechové disky kol (k zimnímu provozu). Doplňující dotazy směrujte na tel. č. 556879736 nebo e-mail miroslava.michalska@koprivnice.cz. V případě zájmu o odkoupení vozidla v termínu do 28. 6. 2018 do 14 hodin předejte Vaši nabídku kupní ceny v zapečetěné a neprůhledné obálce nadepsané jako „Nabídka – Škoda Superb – NEOTVÍRAT!“ na podatelnu MÚ Kopřivnice nebo na odbor financí MÚ Kopřivnice k rukám p. Miroslavy Michalské. Pozn. auto bylo nabízeno formou aukce, ale byly zjištěny závady, které byly následně opraveny a zajištěn roční servis.

 

Dne 29. 6. od 7:30 do 15:00 bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Francouzské, 17. listopadu, Družební a Dolní.

 

Svoz směsného komunálního odpadu, který připadá na den 5. 7. 2018 – státní svátek, proběhne ve středu 4. 7. 2018.

 

Firmy v Moravskoslezském kraji zaměstnávají čím dál více cizinců. Složitá situace na trhu práce, kdy je stále těžší nalézt nové zaměstnance, nutí některé firmy přijímat čím dál více cizinců. Jejich počet se v Moravskoslezském kraji za poslední čtyři roky zvýšil o dvě třetiny. Zatímco se v roce 2014 evidovalo 16 864 cizinců zaměstnaných u 1 095 daňových subjektů, v roce 2017 už jich bylo 29 647 u 1 353 firem. A právě se zaměstnáváním cizinců mohou mít mnohé firmy problémy. Některé jim totiž dávají práci nelegálně.

 

Evropský svátek hudby, Kopřivnice. V pátek 22. června od 9.00 hod. v prostranství před Kulturním domem se můžete těšit na vstoupení skupin, jako jsou Ptakustik, Pavel Helan, Laura a její tygří a Perutě. Dopoledne vystoupí žáci, sbory a kapely místních základních škol. Vstup volný.

 

Svatojánek 2018, Příbor. Navštivte v pátek 22. června od 17.00 hod. kouzelný pohádkový les s královnou podsvětí, vodními vílami, druidy, babkou kořenářkou a čarodějnicemi. Na konci cesty Vás čeká Svatojánek a jeho poklad.  Akce pro všechny malé i velké děti se uskuteční na nábřeží u Mexického splavu.

 

Retrobál pod širým nebem, Kopřivnice. Již druhý ročník letní tančírny na trávníku pod širým nebem se uskuteční v pátek 22. června od 19.00 hod. v areálu skautského centra Vanaivan. Zahraje skupina Milana Cypruse. Rezervace a prodej vstupenek na: Skautský oddíl Veverky.

 

Druhý letní podvečer v Piaristických zahradách v Příboře. V pátek 22. června od 19.00 hod. je v Piaristických zahradách přichystán koncert pro zpříjemnění pátečního večera. Na programu zazní známé spirituály v provedení Komorního pěveckého kvarteta a dixielandové, ragtimové a populární melodie v podání Příborského žesťového kvinteta.

 

Letní večer v Kopřivnici. Osvětová beseda Mniší si na pátek 22. června od 20.00 hod. v prostorách vedle Kulturního domu Mniší večerní posezení s kapelou Koprock.

 

Sokolšlap, Příbor. Již pátý ročník rekreační cykloturistické akce se uskuteční v sobotu 23. června od 9.00 hod. v areálu TJ Sokol Příbor. Pro účastníky jsou připraveny trasy od 5 km do 100 km. Možnost přespání na žíněnkách ve vlastním spacáku. Od 19.00 hod. zahraje skupina Kiwi.

 

Myslivecké letní odpoledne a metání metel v Příboře. Tradiční metání metel před řeku Lubinu je naplánováno na sobotu 23. června od 14.00 hod. Přichystané jsou soutěže pro děti a vystoupení country skupiny Čeladěnka.  Na závěr všichni společně zapálí vatry a dospělí budou metat metly přes Lubinu.

 

Kopřivnice slaví v rytmu swingu v Kopřivnici. Dobová taneční oslava s živou hudbou a ukázkami swingových tanců se uskuteční v sobotu 23. června od 15.00 hod. před muzeem Oldtimer. Každý z účastníků obdrží malý dárek se symbolem města Kopřivnice. Více na tel. čísle 733 664 127.

 

Divadelní představení: O pyšné princezně ve Štramberku. Pohádka o princezně v podání dětského souboru Divadla Pod věží Štramberk V Půlnočním království žije pyšná princezna Krasomila. Když odmítne ruku krále Miroslava, ten se za ní vydá do jejího království v přestrojení za zahradníka. Vypěstuje zpívající květinu a najde si cestu k srdci pyšné princezny. Jejich lásku chce překazit rádce, který Půlnoční království ovládá. Miroslav a princezna proto uprchnou a na útěku zažijí nečekaná dobrodružství.  O tom jak tato pohádka dopadne, se dozvíte v sobotu 23. června od 15.00 hod. v Kulturním domě Štramberk.

 

Hukvaldská svatojánská noc. Magická noc na hradě Hukvaldy proběhne v sobotu 23. června od 18.00 hod. Svatojánská vatra, lampionový průvod a také pozorování hvězdné oblohy hvězdářskými dalekohledy a ohňová show s podání skupiny scénického šermu Allegros, na to vše se můžete těšit.

 

Symfonický koncert na Hukvaldech. Další koncert v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka se uskuteční v sobotu 23. června od 18.00 hod. v hukvaldské oboře. Lidové inspirace v dílech českého a slovenského klasika a neuvěřitelný příběh „čarodějnice“ ze slováckého pomezí zaznějí v téměř autentickém prostředí hukvaldské obory.

 

Ukázka činnosti mladých hasičů 13. Okrsku, Hukvaldy. V neděli 24. června od 10.00 hod. v areálu ZŠ a MŠ Leoše Janáčka jsou pro všechny rodiče s dětmi připraveny ukázky z oblasti hasičského zásahu i požárního sportu. Po představení hasičská technika zpřístupněná veřejnosti. Program pro děti, ve kterém si mohou vyzkouše hasičské dovednosti.

 

Umění v kině: Já, Claude Monet v Kopřivnici. Prostřednictvím soukromých dopisů odhaluje oceňovaný režisér Phil Grabsky ve svém novém filmu zcela nový pohled na muže, který nejenže se svými obrazy zasloužil o zrod impresionismu, ale byl také možná nejvlivnějším a nejúspěšnějším malířem 19. a počátku 20. století. Přesto, a snad právě proto, Monetův život představuje strhující příběh muže, který pod rouškou svých sluncem rozjasněných pláten trpěl pocity deprese a osamělosti a dokonce inklinoval k sebevraždě. Jak se ale jeho umění vyvíjelo a jeho láska k zahradničení vedla ke slávě jeho zahrady v Giverney, objevuje se v jeho dopisech humor, porozumění a láska k životu. O životě známého impresionistického malíře se dozvíte v neděli 24. června od 15.30 hod. na plátnech Kina Kopřivnice.

 

Balada pro banditu na Hukvaldech. Již jedenáctý rok se hraje v brněnském Divadle Husa na provázku skvělá inscenace hry dvojice Miloš Štědroň – Milan Uhde Balada pro banditu. Autoři souhlasili s úpravou hudební složky inscenace pro Jihočeskou filharmonii. A v této verzi bude uvedena v neděli 24. června od 17.00 hod. v Hukvaldské oboře.

 

20. 6. 2018

 

Pozvánka na 24. zasedání zastupitelstva města, které se koná ve čtvrtek 21. června od 16 hodin v 10. patře radnice. V přímém přenosu můžete sledovat na KTK, reprízy v neděli od 14:00 a v pondělí od 19 hodin. V úvodu by se měli zastupitelé seznámit s vyhodnocením hospodaření v našich lesích a schválit smlouvu týkající se projektu odkanalizování místních částí Vlčovice a Mniší. Důležitým dokumentem bude účetní závěrka města za rok 2017 a střednědobý výhled rozpočtu na další tři roky. Nebudou chybět kupní, prodejní a darovací smlouvy. Projednán bude plán financování obnovy vodovodů a kanalizací a zadávací dokumentace pro výběrové řízení, které řeší úpravu veřejných prostranství a parkování v okolí nového technického muzea. Na programu je dále bezúplatný převod stravovny Moravskoslezskému kraji a návrh na možné převzetí provozování odlehčovací služby. Navrženy ke schválení jsou individuální dotace ve sportu. Probrána budou udělení čestných občanství města a titulů významná osobnost. Zastupitelé se budou zabývat i smlouvou o spolupráci se slovenským městem Bánovce nad Bebravou a v závěru programu je zařazen bod – aktualizace koncepce podpory sportu města Kopřivnice.

 

Projekt Jaromíra Nohavicy míří do kina ve středu 20. 6., uslyšíte Šansony Hany Hegerová v podání Lucie Rybnikářové kopřivnického klavíristy Martina Pančochy – od 19 hod.

 

oslava slunovratu se chystá ve Čtvrtek 21. 6. 2018 v Hájence na Janíkově louce – 18.00 – 14.00 – na programu je tanec, bubnování, oheň, cvičení qi gong, Přihlášení do 17. 6. 2018,

 

Nenechte si ujít Evropský svátek hudbyv pátek 22.6., dopoledne se představí v centru školní kapely, odpoledne kapely Ptakustik, Pavel Helan, Laura a její tygři a Perutě.

 

V pátek 22. 6. 2018 se chystá Retrobál pod širým nebem, 2. ročník letní tančírny na trávníku se koná ve skautském centru Vanaivan.

 

A v pátek si můžete zatrsat také na letním večeru u KD Mniší, od 20 hod. se skupinou Koprock.

 

Spolek Forvers pořádá v sobotu 23.6 motorkářský sraz v Lubině pod větřkovickou. Začátek je v 11:00, vyjížďka je plánovaná na 13:00 a po vyjížďce se budou konat soutěže. Hraje DJ Stoupa. Setkání všech motonadšenců se koná za každého počasí.

 

V závěru června si v Kopřivnici připomenou výraznou osobnost českých dějin, právničku a političku Miladu Horákovou. V prostorách základní školy, která nese její jméno, se 27. června uskuteční tradiční pietní setkání. Zástupci školy, Konfederace politických vězňů a členové místního Klubu Masarykova demokratického hnutí se v atriu budovy školy, kde je umístěna pamětní deska věnovaná právě Miladě Horákové, sejdou ve středu 27. června v deset hodin dopoledne. Na pietní setkání je srdečně zvána široká veřejnost.

 

Chodník, vedoucí okolo vlakové zastávky a propojují ulici Dělnickou s Nádražní se již brzy promění v cyklostezku. Ta vznikne rekonstrukcí stávajícího asfaltového chodníku, kde jedoucí cyklisté dostávali pokuty, když je policejní hlídka kontrolovala v úseku, označeném značkou Cyklisto, veď kolo. Stávající chodník o výměře 126 m2 bude předlážděn zámkovou dlažbou. Nově budovaná stezka pro cyklisty bude obousměrná, bude široká 2,5 metru, s dělícím pásem. plus 40 cm předělovací pás. „Nově bude celková plocha 325 m2. Stezka bude z betonové zámkové dlažby. Křížení dvou železničních přejezdů vlečky do Tatry bude zabezpečeno speciálními předěly. Pro realizaci díla v hodnotě cca 1,3 mil kč byla vybrána firma V + V SAVEKO, s.r.o., práce začnou, až bude podepsána smlouva o realizaci a cyklostezka by měla být dokončena do konce prázdnin.

 

Cyklobusy letos budou přesunovat zájemce do Beskyd i do Jeseníků. Letošní sezona zahajuje 16. Června a linky budou v provozu až do září. V období letních prázdnin, tj. od 2. července do konce srpna, denně, v červnu a v září pouze o víkendech a státních svátcích. Speciální cyklovozíky pro přepravu kol připojené za autobusy mají omezenou kapacitu, proto je doporučována rezervace předem.¨První trasa Beskydského cyklobusu vede z Ostravy přes Frýdek-Místek, Frýdlant n. O, Bílou, Velké Karlovice a končí v Prostřední Bečvě. Druhá trasa vede z Nového Jičína přes Kopřivnici, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Velké Karlovice až na Bílou.

 

Festival Colours of Ostrava si poprvé užijí i lidé, kteří nic neslyší. Červencový multižánrový festival Colours of Ostrava navštěvují každý rok stovky tělesně postižených lidí včetně vozíčkářů. Letos poprvé se tam chystají také lidé s postižením smyslů. Hudbu sice neuslyší, ale mohou ji vnímat tělem prostřednictvím vibrací. Texty písní při některých koncertech budou letos poprvé tlumočeny do znakového jazyka. A totéž slíbil pořadatel festivalu při zahajovacím projevu i některých přednáškách. Části přednášek se zúčastní také přepisovatel a jím psaný text se bude promítat na plátně. Přepis pomůže hlavně lidem, kteří ztratili sluch až v průběhu života. Kromě tlumočníků do znakového jazyka či přepisovatelů mluveného slova bude k letošním novinkám festivalu patřit například praktická příručka v Braillově písmu obsahující základní informace pro nevidomé, hmatový plán areálu s vyznačením všech festivalových scén a také speciální 3D model auly Gong.

 

Na začátku června odjelo z kopřivnického volejbalového klubu 13 děvčat a 4 chlapci do německého Regenstaufu na 25. ročník největšího evropského volejbalového turnaje mládeže Netto Regental Cup 2018. Zúčastnilo se jej celkově okolo 1600 mladých sportovců ze 177 družstev a z 6 zemí. Hrálo se na 50 připravených hřištích a při vysokých teplotách a svěřencům Roberta a Mirky Kundlovým se dařilo. Smíšené družstvo ve složení Tomáš Gazda, Ondřej Kundel, Agáta Šustalová a Mila Stanojković podalo vynikající výkon a dokázali vyhrát páteční beach volejbalový turnaj v konkurenci družstev z Německa, České republiky, Polska, Rakouska, Itálie a Švédska. V hlavním turnaji, tedy v klasickém volejbale, který probíhal v sobotu, a neděli jsme měli zastoupení ve dvou dívčích týmech. Účast v semifinále jednoho týmu v hlavní soutěži a celkové 5. místo druhého dívčího týmu je také vynikající výsledek a pro všechny děti to byl skvělý sportovní zážitek a obrovská zkušenost poměřit si síly s dalšími evropskými týmy.

 

18. 6. 2018

 

Výluka na železniční trati v úseku Kopřivnice – Štramberk proběhne 18. a 19. 6. od 7:20 do 17:30 hodin. Výluka na trati v úseku Studénka – Příbor proběhne od 20. 6. do 22. 6. od 6:30 do 13:25 hodin.

 

Mezinárodní den jógy 2018 v Kopřivnici a okolí: týden cvičení zdarma – 18. – 22. 6. 2018, 21.6. cvičení jógy v parku od 15.00 do 16.30 a od 17.45 do 19.15. V týdnu od 18. do 22. 6. můžete také využít možnosti navštívit zdarma kterýkoliv kurz jóga centru na Sokolovské ulici. Během července a srpna se bude cvičit v parku Dr. Edvarda Beneše, každý čtvrtek od 18.00 do 19.00 hodin.

 

Příbor
19. 6. od 18.15 do 19.45, cvičení v kulturním domě
20. 6. od 18.15 do 19.45, cvičení v zahradách piaristického kláštera v Příboře
21. 6. od 9.00 do 10.30, cvičení v kulturním domě

 

Štramberk
19. 6 od 17.00 do 18.30, cvičení ve sportovní hale u ZŠ

Ženklava
20. 6. od 19.00 do 20.30, tělocvična TJ u ZŠ

 

Knihovna v Kopřivnici zve ve středu 20. 6. maminky s předškolními dětmi na čtení pohádek v knihovně! V rámci projektu Bookstart – S knížkou do života od 9 hodin.

 

Vila Machů zve ve středu 20. 6. na poslední část přednášek s Václavem Čápem z cyklu – Vnitřní uzdravení od 18 hod.

A ve čtvrtek 21. 6. Na Módní přehlídku: Studia 365, od 18.00

 

Oslava slunovratu se chystá ve čtvrtek 21. 6. 2018 v Hájenka na Janíkově louce – 18.00 – 14.00 – na programu je tanec, bubnování, oheň, cvičení qi gong, Přihlášení do 17. 6. 2018,

 

Evropský svátek hudby   v centru –  dopoledne školní sbory, od 16 -22 Ptakustik, Pavel Helan, Laura a její tygři a Perutě s Milanem Peroutkou.

  

Letošní maturity a zkoušková období jsou i v Kopřivnici téměř u konce. Svůj doklad o nově nabytém vzdělání si již převzali studenti maturitních oborů středního odborného učiliště, studenti soš i voš. Celkem se letos na závěrečné zkoušky ve všech oborech průmyslovky chystalo 141 studentů. Na SOŠ se k maturitám připravovaly dvě třídy – 29 studentů a 3 opakující, 5 odmaturovalo s vyznamenáním, 16 prospělo a 11 žáků si to musí zopakovat.

V pátek 8. si diplomy převzali studenti vyšší odborné školy, letos jich studium ukončilo 28, 17 v denním tříletém studiu, a osm v dálkové formě, kdy škola trvá 4 roky a absolventi musí zvládnout odborné zkoušky z technických předmětů a ekonomie nebo strojírenství. Oba studijní směry ještě musí obhájit absolventskou práci a poradit si se zkouškou z cizího jazyka.

Na SOU ukončilo čtvrtý ročník celkem 14 žáků oboru Mechanik seřizovač a všichni přistoupili k maturitní zkoušce. U maturitní zkoušky neuspěli pouze dva žáci vždy s didaktického testu a ostatních dvanáct žáků prospělo.

Třetí ročník učebních oborů uzavřelo celkem 67 žáků a k závěrečným zkouškám přistoupí celkem 53 chlapců a děvčat. Státní závěrečné zkoušky jsou pro všechna učiliště stejná, výsledky budou znám až 21. 6. 2018.

 

Místní radnice vyhlásila koncem března výtvarnou a literární soutěže související s letošními oslavami 70 let povýšení Kopřivnice na město. Díla je nutné přihlásit do 22. června na adresu kopřivnického odboru školství, kultury a sportu. Literární díla mohou mít libovolný útvar a obsah minimálně tři normostrany formátu A4. Výtvarná díla mohou být plošná, například kresba a grafika, malba a kombinovaná technika. Nebo prostorová díla, jako keramika, práce z papíru, asambláže a další. Podrobnější informace poskytne manažerka volnočasových aktivit Lenka Heráková. Velké finále je naplánováno na září.

 

Zapomenuté, rozbité a zničené. Tak často končily velké i malé památky naší vlasti. Ale někdy, a v poslední době čím dál častěji, se objeví člověk nebo skupina lidí, kteří se rozhodnou současný stav změnit. Národní putovní výstava Má vlast cestami proměn již 9 let představuje lidem po celé republice místa, která prošla proměnou. Je svědectvím o proměnách zanedbaných míst v místa upravená a užitečná. Vloni se do toho projektu dostala i kopřivnická Vila Machů. Bývalé loutkové divadlo Josef Machů rekonstruoval z vlastních zdrojů do původní podoby a stává se i novým kulturním centrem Kopřivnice. V závěrečném diváckém hlasování získala z necelé stovky soutěžících 7. místo. Výstava je především poděkováním autorům proměn a inspirací pro ostatní. V květnu byl vyhlášen 10. Ročník, tentokrát ale náš region v něm není zastoupen.

 

Červnový seminář Dítě a šikana aneb „Hlavně nestrčit hlavu do písku…“   zaujal pedagogy i rodiče. Lektorem přednášky byl Jakub Švec, který se řadu let pohybuje ve školním prostředí a má praktické znalosti. Vysvětlil rodičům jak rozpoznat šikanu, jak zjistit, že se s dítětem něco děje, jak s ním hovořit či jak účelně probrat nelehkou situaci s učiteli či ředitelem školy. Program lektorovaných seminářů bude pokračovat po prázdninách, prostor dostanou témata odborná – logopedie, přechod dětí z MŠ do prvních tříd ZŠ, Hejného metoda výuky matematiky, bezpečná škola pro alergické děti, apod. a témata pro rodiče – jak hrou podpořit správné mluvení dětí, oddech a motivace sportujících dětí, a další.

 

Velkou omluvou divákům byla tentokrát uzavřena Extraliga na kopřivnickém ovále. Neměla bohužel dobrou dohru. Byla totiž ukončena po dvanácté jízdě. Na vině je tentokrát jednoznačně počasí. Jezdci na start dorazili v téměř očekávané sestavě, do hlediště zasedlo před 1000 diváků. A začalo pršet. Někteří z jezdců odmítli na promočeném oválu závodit, ale jury rozhodla, že se závod pojede. Už z první série jízd bylo zřejmé, že to bude boj nejen na dráze, ale i s dráhou. Po třetí sérii jízd vyjel na dráhu poprvé traktor, na trať se vydala i Jury závodu, aby obhlédla stav našeho oválu, neboť manažeři třech týmu si stěžovali, že jejich jezdci v závodě pokračovat nechtějí pro nebezpečnou dráhu. Po návratu Jury rozhodlo o zrušení závodu. Regule české Extraligy dávají možnost takto učinit právě po dvanácté jízdě, aby mohly být výsledky započítány. Vítězem se stali polo domácí jezdci pražské Markéty se ziskem 25 bodů. Druhé místo vybojovali na těžké dráze jezdci Zlaté přilby Pardubice a z bronzu se radovali svěřenci Milana Macha AK 3ton Slaný.

 

15. 6. 2018

 

Informace Českých drah: Výluka na trati 325 Studénka – Veřovice ve dnech 18. až 22. června. Vývěska (pdf 78 kB)

 

V rámci oslav 70. výročí povýšení Kopřivnice na město se radnice rozhodla ocenit osobnosti v oblasti kultury.
Osobnosti navržené na ocenění vybrala pracovní skupina složená ze zástupců města, kulturních organizací a pracovníků v oblasti kultury. Hlasování veřejnosti bylo spuštěno minulý pátek. Široká veřejnost má nyní možnost na adrese: goo.gl/forms/7Z0wMDTb10Ln2Q682 hlasovat pro tři z nominovaných osobností nebo skupin. Hlasovat je možné také prostřednictvím kuponu, který je k dispozici na informacích ve vestibulu radnice a zveřejněn byl v Kopřivnických novinách. Kupony je možné vhodit do schránek umístěných na informacích, v městské knihovně a v informačním centru v kulturním domě, hlasování potrvá do konce července letošního roku. Slavnostní akt ocenění kulturních osobností, který zahájí hlavní oslavy výročí města, je naplánován na čtvrtek 23. srpna, a to v prostorách před zrekonstruovanou Ringhofferovou vilou v parku dr. E. Beneše.

 

V pátek 15. června se na pěší zóně uskuteční další letošní Farmářský trh. V době od 9 do 16 hodin budou moci návštěvníci v centru města zakoupit ovoce, zeleninu, masné výrobky a sýry, mléčné výrobky, koření, včelařské produkty a mnoho dalšího od místních výrobců, chovatelů a farmářů.

 

Farmářský trh v Kopřivnici. Již tento pátek 15. června od 9.00 hod. budete mít možnost nákupu výrobků, které jsou typické i netypické pro trh. Budete mít možnost nákupu ovoce, zeleniny, chleba, pečiva a koláčů, těstovin, masa a uzenin, mléčných výrobků, sýrových specialit, včelích produktů, bylin a květin, čajů, koření a mnoho dalšího.

 

Youtuberská show v Příboře. V pátek 15. června od 16.00 hod. se můžete těšit na talk show se známými youtubery. V talk show s českými youtubery vystoupí DenisTV, David Mrázek, Mína, Pjay a Ňakej McCitron.

 

Otevřené nebe. V pátek 15. června od 17.00 hod. se piaristické zahrady v Příboře rozeznění v tónu moderní křesťanské hudby. Účinkují Pavla a Luba Halamíkovi. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v refektáři Piaristického kláštera.

 

Hudební večer skupiny Proměny ve společenském sále vily Machů v Kopřivnici, tentokrát bude vystoupení na téma Čaj o šesté. Koncert je připraven na pátek 15. června od 18.00 hod. ve společenském sále Vily Machů. Doporučují se rezervace na tel. čísle 702 016 444.

 

Projekce filmu Trojjediná Pavly Sobotové a workshop v rámci Divotvůrny Kopřivnice. Workshop o tvorbě, kreativním procesu, filmu. O zrození, umírání, životě, zrcadlech, o stínohře, protože film je hrou světla a tmy. Akce se uskuteční pátek 15. června od 19.00 hod. Divotvůrnou Kopřivnici naleznete na ulici Kadláčková 553. Více na emailu: dominika@divotvurna.cz.

 

Divadelní představení: Pygmalion ve Štramberku. Bezpochyby nejslavnější hru Bernarda Shawa (1856–1950) inspiroval příběh o bájném sochaři Pygmaliónovi, jenž zatoužil vdechnout život soše, do které se zamiloval. V Shawově moderní variaci je oním Pygmaliónem londýnský profesor fonetiky Henry Higgins, který si zamane, že pouliční prodavačku květin Lízu Doolittlovou, vyjadřující se otřesným jazykem trhovkyně, přetvoří v dámu, která svými způsoby (výslovností i vystupováním) obstojí i mezi těmi nejvyššími společenskými vrstvami. Rozhodnutí, učiněné částečně z plezíru a v sázce s přítelem plukovníkem Pickeringem, má však pro Higginsův život nečekané dopady – neboť zcela proměněn jejich vzájemným zápolením neodchází pouze „objekt experimentu“ Líza, ale samotný její vychovatel. Premiéra divadelní hry v podání Divadla Pod věží Štramberk se odehraje v pátek 15. června od 19.30 hod. v Kulturním domě Štramberk.

 

Symfonický koncert na Hukvaldech. I sto třicet let po své premiéře patří Čajkovského „Pátá“ k nejoblíbenějším světovým symfoniím. Totéž platí o Mendelssohnově koncertě, který je jen o čtyřicet čtyři let starší. Jihokorejský orchestr se tedy ve své festivalovém debutu předvede v typickém evropském repertoáru. Účinkují Jiří Vodičkam Nikolai Alexeev a Ulsan Philharmonic Orchestra. Představení se uskuteční v sobotu 16. června od 17.00 hod v Hukvaldské oboře.

 

Večer s cimbálovou muzikou ve Štramberku. Večerní posezení s cimbálovou muzikou Buriánek z Kopřivnice se uskuteční v sobotu 16. června od 18.00 hod. v Městském pivovaru.

 

Noc s hvězdářem na Trúbě ve Štramberku. Nenechte si ujít jedinečnou akci ve Štramberku, která je připravena na sobotu 16. června od 21.00 hod. Budete mít jedinečnou možnost pozorovat hvězdy s astronomy z Valašského Meziříčí. Astronomické pozorování s populárně-odborným výkladem astronomů z hvězdárny ve Valašském Meziříčí. Pomocí výkonných přenosných dalekohledů prozkoumáme řadu zajímavých vesmírných objektů, podíváme se na planety (Jupiter, Saturn), hvězdy (Capella, Betelgeuse, Castor, Pollux, Regulus, Arcturus, Vega), hvězdokupy (M45, M44, M13), mlhoviny (M42, M57), galaxie (M51, M101), kometu Tuttle-Giacobini-Kresák a Měsíc. Sraz u Jaroňkovy útulny.

 

DEN POLICIE 2018. Jedenkrát v roce můžete na jediném místě zhlédnout nejen akční ukázky speciálních jednotek, ale také divácky oblíbené ukázky služební kynologie a hipologie nebo speciální výstroj a výzbroj jednotlivých složek. Den policie 2018 je připraven v prostorách Slezskoostravského hradu 16. června 2018. Program začíná již v deset hodin dopoledne. Slavnostní složení služebního slibu desítek nových policistů a ocenění policistů započne ve čtrnáct hodin přinesením praporu na nádvoří hradu. V průběhu Dne policie prezentují v dynamických či statických ukázkách svůj profesní um také ostravští strážníci, moravskoslezští záchranáři či hasiči, vojáci nebo příslušníci vězeňské služby. Ani tentokrát nebudou chybět statické prezentace speciální pořádkové jednotky, zásahové jednotky, dopravní i pyrotechnické služby, oddělení hlídkové služby, cizinecké policie, oddělení kriminalistické techniky a mnohé další. Návštěvníci si mohou prohlédnout také policejní vrtulník. Pro děti jsou připraveny různé testy a kvízy na stanovišti oddělení tisku a prevence, po splnění soutěžních úkolů mohou soutěžící získat drobné dárky. Zájemci o službu v řadách Policie České republiky získají kýžené informace v sekci personálního odboru moravskoslezské policie.

 

Hudební představení Janáčkův rodný kraj Janáčkovy konzervatoře v Ostravě k výročí 90. let od úmrtí světoznámého skladatele Leoše Janáčka se odehraje v neděli 17. června od 10.00 hod. na hradě Hukvaldy. Hradem zaznějí tóny Janáčkových děl. Připraven bude doprovodný program pro děti i dospělé. Hudební tvorbou Leoše Janáčka provede Lašská divadelní a koncertní společnost GIGULA. Zazní Ukvaldská i Moravská poezie v písních a Slezské písně.

 

 

 

13. 6. 2018

 

Kontaktní místo Kabelové televize Kopřivnice, s.r.o. bude z provozních důvodů v pátek 15. 6. 2018 UZAVŘENO.

 

Dne 14. 6. 2018, při příležitosti Mezinárodního dne dárců krve, proběhne v novojičínské nemocnici odběr, po kterém dostane každý dárce malý dárek.

  • Dárci nezapomeňte se předem elektronicky objednat.
  • Každý z nás se může dostat do situace, kdy bude potřebovat krev nebo plazmu.
  • V průměru dostane každý občan České republiky během svého života 5 krát transfuzi.
  • Bez dárců krve a plazmy se nikdo z nás neobejde

Více informací: tel.: 556 773 471

 

Na veřejné diskuzi s názvem Plánujme společně lidé spolu s vedením města a zástupci jednotlivých odborů během dvou hodin vybÍrali takzvaných 10 P. Výsledkem je tak nakonec 14 priorit a příležitostí města Kopřivnice.

Prioritou číslo jedna, která získala největší podporu od účastníků, je vybudování dětského hřiště na sídlišti Korej s herními prvky pro děti do šesti let, včetně mobilního WC, pítka a oplocení.

Druhé místo získala úprava a modernizace interiéru Domu dětí a mládeže Kopřivnice, který v loňském roce prošel rekonstrukcí. Práce se týkaly pouze venkovních prostor a exteriéru.

Na třetím místě účastníci fóra svým hlasováním umístili přemístění městské knihovny ze stávajících prostor kulturního domu do budovy bývalé Základní školy Náměstí.

Jedna z priorit, kterou vybrali mladí Kopřivničané na svém fóru a to obnovení hromadného posledního zvonění pro všechny školy, obsadila 7. až 8. místo.

Zajímavostí byl i podnět uzavírající desítku priorit, aby byla větší účast zastupitelů na veřejných akcí města.

 

Podobně jako v předchozích letech výsledné pořadí hlasování následně ověří sociologický průzkum, který pořadí jednotlivých priorit opět jako každý rok promíchá. Průzkum by se měl uskutečnit v průběhu měsíce června. V závěru akce nechybělo předání dvou hodnotných šeků. Desetitisícová si odnesli členové dětského zastupitelstva na podporu celoročních projektů např. bingo pro seniory, akce pro děti ze ZŠ a MŠ v Kopřivnici. Druhý šek v hodnotě 5 tisíc převzala ředitelka DDM Eva Mullerová, jako příspěvek na nákup dataprojektoru.

 

Třinecké železárny miliardáře Chrenka daly nabídku za ArcelorMittal. Třinecké železárny jsou mezi firmami, které podaly nabídku na koupi ArcelorMittalu Ostrava. ArcelorMittal chce ostravskou huť prodat do konce roku. Jména ani počty dalších zájemců nejsou známa. Skupina ArcelorMittal chce koupit italskou ocelárnu Ilva a prodej ostravské huti je součástí kompenzačního balíčku. Koupi ArcelorMittalu Ostrava doporučoval Třineckým železárnám také prezident Miloš Zeman, podle kterého by podniky měly pokud možno zůstat ve vlastnictví domácího kapitálu. Skupina ArcelorMittal jedná se zájemci o koupi ostravské hutě, k počtu zájemců nebo jejich jménům se nebude vyjadřovat. Prodej by měl být uzavřen do konce roku 2018, sdělila mluvčí AMO Barbora Černá Dvořáková.

 

Uzdravení & obnovení – Příbor. Trápí Vás zdravotní nebo jiné problémy? Schází Vám vnitřní pokoj? Přijďte ve středu 13. června od 17.00 hod. do Kulturního domu Příbor zakusit nadpřirozený dotek. Více na tel. čísle 603 463 974.

 

Sebeláska, Vnitřní rodina, Vztah k rodině. Ve středu 13. června od 20.00 hod. v rámci Divotvůrné Kopřivnice se můžete těšit na další přednášku, tentokrát se Zdeňkem Píclem. Zdeňek Pícl pracuje přes 4 roky s Čakrovým systémem, používá jednoduché symboly a příměry v rovině indiánských linií. Dovíte se, jak funguje systém čaker, jaké techniky se používají, a získáte ucelené informace, s jakými tématy a postojem v životě souvisí. Divotvůrnu naleznete na ulici Kadláčková 553.

 

Poslechový večer s Martinem a Vaškem. Další tradiční poslechový večer se uskuteční ve středu 13. června od 19.30 v baru Fifty-Fifty s živou hudbou v podání místních populárních hudebníků Martin Galia & Václav Kocián. Doporučují se rezervace na tel. čísle 722 227 346.

 

Ve čtvrtek 14. 6. 2018 Městská knihovna Kopřivnice zve na tvůrčí dílnu Odpoledne s tatínkem- 15:00 – 18:00.

 

Pohádkový les, Kopřivnice ve čtvrtek 14. června od 16.00 hod., pravidelná červnová akce pro nejmenší děti s rodiči v lesíku na Závišických pasekách. Sraz před školou 17. listopadu.

 

Premiéru divadelní hry G. B. shawa Pygmalion v podání Divadla Pod věží Štramberksi nenechte ujít v pátek 15. 6. 2018 v KD Štramberk od 19:30.

 

A vila Machů zve v pátek na Hudební večer skupiny Proměny ve společenském sále vily, tentokrát bude vystoupení na téma Čaj o šesté.

 

Trojjediná – Projekci filmu Pavly Sobotové a workshop v rámci Divotvůrny Kopřivnicesee koná v pátek 15. 6. 2018 od 19: hod.

 

Vyrazte s rodinou na Pustevny a navštivte nově vzniklou 1,5 km dlouhou zábavně-naučnou stezku Pustevenská ZOO, která je plná dřevěných ručně vyřezávaných soch nejrůznějších zvířat v životní velikosti, jako zajíců, rysa, jezevce, prasat či medvěda. Na každé zastávce najdete ceduli se zajímavostmi o daném zvířeti a úkoly pro děti, při jejichž plnění si porovnají své síly či schopnosti se zvířaty. Stezka je z bezpečnostních důvodů otevřená pouze mimo zimní sezónu.

 

11. 6. 2018

 

K třem polským programům v základní nabídce –TVP1, tvp 2 a TVP info přibude další – TVP Sport, sportovní kanál polského veřejnoprávního vysílatele TVP (Telewizja Polska), si od 7. června mohou naladit i klienti KTK. Kanál TVP Sport bude po dobu fotbalového šampionátu MS 2018 věnován výhradně fotbalu.

 

Speciálně za Martinem Kolomým a na návštěvu společnosti TATRA TRUCKS a.s. dorazili 18.05.2018

do Kopřivnice šéf týmu Kamaz Master, sedminásobný vítěz rallye Dakar Vladimír Čagin a letošní dakarský šampion Eduard Nikolajev. Přijeli poděkovat Martinu Kolomému za pomoc na posledním ročníku Dakaru, když v páté etapě letošní rallye Dakar jeho posádka postavila zpátky na kola svého konkurenta a jednoho z lídrů Kamaz Master týmu Jakmile Martin Kolomý viděl, že je soupeř v nesnázích, neváhal ani minutu…Co to předal Vladimír Čagin martinovi Kolomému medaili „Za zásluhy o tým“.

 

Město Kopřivnice aktuálně nabízí nájem jednoho bytu o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu a to na ulici Alšově. Byt je určen pro široký okruh zájemců. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 14. června do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy.

 

Po dva dny koncem května deset středoškolských studentek zjišťovalo u návštěvníků radnice, jak jsou spokojeni s poskytovanými službami. Tento každoroční průzkum proběhl již po deváté. Dotazníky vyplnilo 135 žen a 88 mužů.

Z výsledků vyplývá, že nejvíce (téměř z 60 %) občané navštěvují odbor správních činností a z 19 % odbor sociálních věcí a zdravotnictví. Mezi hlavní důvody patří vyřízení dokladů – dále pak žádost o radu či informaci, případně podání žádosti nebo formuláře. V konečném hodnocení dostala radnice známku 1,26. V letošním roce tazatelé nenavrhli žádná konkrétní vylepšení, jako například před pár lety, kdy se na základě výsledků šetření doplnil ve 4. patře automat na kávu. S výsledky bude radnice přesto dále pracovat a za rok opět spokojenost klientů ověří ve stejném šetření.

 

Radnice se rozhodla rozšířit stávající chodníkové těleso vedoucí okolo železniční zastávky na ulici Dělnickou a usnadnit tak cyklistům jejich cestu do práce. Bude vytvořen nový dlážděný cyklopruh a tím stavební práce neskončí. Součástí stavby budou také úpravy dopravních řešení ve vztahu k železničním vlečkám, tedy úpravy dotčených železničních přechodů, uvedla za oddělení technické správy Iva Šumšalová. Stavba bude rozdělena do dvou stavebních objektů. V tom prvním dojde k předláždění stávajícího chodníkového tělesa, protože ten současný je z nevyhovujícího litého asfaltu. Nový povrch bude ze zámkové dlažby. Druhá část se bude týkat vybudování stezky pro cyklisty. Ta bude vystavěna pro obousměrný provoz a bude provedena z betonové zámkové dlažby. Cyklisté by se po cyklopruhu mohli poprvé projet v závěru srpna letošního roku.

 

Akce Léto s KTK – připojení k internetu je určena pro klienty, kteří si aktivují novou smlouvu připojení k internetu prostřednictvím KTK. Tento slevový balíček je možné uplatnit pro nově sepsané smlouvy na dodávku služeb sítě KTKnet a KTKoptic. Akce platí do 13. června 2018 včetně. Klienti, kteří sepíší smlouvu (nebo se zaregistrují k odběru služby) mohou získat slevu 50% na měsíční poplatky po dobu 6-ti měsíců. Tento slevový balíček není určen pro zákazníky, u kterých se mění kabelový modem za optickou jednotku – ( tedy ukončují starou smlouvu na KTKnet a uzavírají novou smlouvu na KTKoptic).

 

Veřejná autobusová doprava za „slušné“ ceny a v nejvyšší dostupné kvalitě až do roku 2028. To je výsledek tendrů na autobusové dopravce, které nyní ukončil Moravskoslezský kraj. O každou dopravní oblast regionu s výjimkou Havířovska se tak od příštího roku bude starat dopravce vzešlý z výběrového řízení. Cestující bude přepravovat nízkopodlažními ekologickými autobusy, v nichž je samozřejmostí klimatizace, wifi, možnost platit kartou a chytrými mobily, a nabídne další služby.

Bruntálsko, Krnovsko, Novojičínsko východ, Novojičínsko západ, Opavsko, Rýmařovsko a Vítkovsko (vše před podpisem smlouvy):

Novojičínsko východ: ČSAD Vsetín a.s., Ohrada 791, 755 01 Vsetín

Novojičínsko západ: Konsorcium Transdev – Novojičínsko západ“ Transdev Česká republika s.r.o. (vedoucí účastník konsorcia), Karlínské náměstí 238/6, Karlín, 186 00 Praha 8, TRANSDEV EUROLINES CZ, a.s., Karlínské náměstí 238/6, Karlín, 186 00 Praha 8, Transdev Rhein-Main GmbH, Flinschstrasse 22, 603 88 Frankfurt am Main

 

Divadlo Kalich přiveze do Kopřivnice v pondělí 11. 6. představení Bez předsudků. Hrají: Pavel Zedníček a Jana Paulová.

 

Divotvůrna zve na setkání na téma porod z cyklu vědomé rodičovství – 11. 6. 2018 v 16:30 hod.

 

Centrum Balsamina a mateřské centrum Klokan zvou na seminář Zdravá záda a správná chůze, koná se 12. června v Klokanovi v prostorách DPS Kopřivnice od 9 do 11 hod.

 

Heidi rodinné centrum zve na Kurz: Šátkování pro začátečníky ve St 13. 6. 2018 od 16 hod.

 

Prožitková přednáška Zdeňka Pícla v rámci Divotvůrny Kopřivnice na téma Sebeláska, Vnitřní rodina, Vztah k rodině se koná ve středu 13. 6. – 18:00 – 20 .00.

 

8. 6. 2018

 

Řidiči musejí v létě v Moravskoslezském kraji počítat s hromadnými opravami silnic a mostů. Hejtmanství na rekonstrukce dá asi 1,4 miliardy korun. Moravskoslezský kraj na modernizaci mostů a silnic II. a III. tříd oproti loňsku získal víc než trojnásobek. Krajští silničáři se zaměří hlavně na nejkritičtěji poškozené cesty. Jedná se asi o 30 staveb, k tomu 25 staveb mostních objektů. Moravskoslezský kraj chce řidičům nabídnout novinku. Ucelený přehled omezení pošle přímo do jejich aut a navigací. Všechny krajské, městské i celostátní opravy jsou samozřejmě na všech serverech a přes Rádio Dálnice budou tyto informace šířeny po kraji v rámci systému RDS-TMC, což je systém zabudovaný v palubních navigacích. Takže i tam by se řidičům měly objevovat uzavírky, které jsou v tu chvíli aktuální, novinka by měla být v provozu nejpozději do poloviny června. Navíc chce hejtmanství spustit kampaň, která by měla lidem nabídnout informace o opravách i dopravních omezeních.

 

Do neděle 10. 6. 2018 zve katolický dům na putovní výstavu České dějiny v Kopřivnici. Denně od 10.00 do 18.00 si můžete připomenout důležité osobnosti českých dějin s lektorskými přednáškami.

 

Víkend otevřených zahrad. Od pátku 8. černa do neděle 10. června se návštěvníci Piaristických zahrad můžou těšit na řadu koncertů i módní přehlídku. V pátek 8. června od 18.00 hod. vystoupí Beaty Bocek v doprovodu švédského multiinstrumentalisty Christoffera Strandha. V sobotu v městském parku od 8.00 hod. do 12.00 hod. město Příbor pořádá farmářský trh, kde budete mít možnost zakoupit si řadu tradičních i netradičních výrobků. Od 10.00 hod vystoupí Stanley´s Dixie Street Band. V neděli 10. června od 14.00 hod. se uskuteční módní přehlídka modelingové agentury STUDIA 365 – hudební vstupy Skupiny sólistů z 1. ročníku a Seminaristek Masarykova gymnázia Příbor. Jako host módní návrhářka Lada Vyvialová.

  

Přednáška Zuzany Kozákové Buď tichý a vědoucí v rámci Divotvůrny Kopřivnice proběhne v pátek 8. června od 17.30 hod. Dozvíte se co je biodynamická kraniosakrální práce. Seznámíte se s principy této terapie a začněte je využívat pro svou podporu v každodenním životě. V rámci setkání si vyzkoušíte praktická cvičení, která při praktikování přináší více rovnováhy, radosti a živosti do našeho života. Ve 20.00 hod. proběhne beseda Zuzany Kozákové a Romana Michny.

 

Sborový koncert – Festival Leoše Janáčka, Hukvaldy. Sborový zpěv patří neodmyslitelně k historii české hudby a svými tématy a texty i k historii české státnosti. Skladby pro mužské sbory mají své výsadní postavení a pražský Hlahol či brněnský Moravan se staly legendami. Tou největší a stále živou legendou je ale Pěvecké sdružení moravských učitelů, které jako jediný mužský sbor kontinuálně od svého založení interpretuje skladby Leoše Janáčka.

 

Již tento víkend od soboty 9. června do neděle 10. června se uskuteční šestý ročník přehlídky Kopřivnické dny –techniky – více či méně známé techniky na podporu polytechnického vzdělávání v Moravskoslezském kraji. Vystoupí DJ Stoupa, Alfa Orchestra, Capitol Rock Cover, skupina Nevím a Meteor z Prahy. Těšit se můžete na předváděcí jízdy vozidel TATRA, možnost svezení a řízení vozů FERRARI 458 Italia a LAMBORGHINI Gallardo, vyhlídkové lety vrtulníkem, jízdy v obrněném transportéru OT-64 SKOT a mnoho dalšího.

 

Den obce Prchalov. V sobotu 9. června od 14.00 hod. se můžete těšit na oslavu výročí 220 let založení obce Prchalov, která se uskuteční na výletišti obce. Oslava započne mši svatou a následně se přesune na hřiště, kde stoupí Cimbálová muzika Pramínky, módní přehlídka, mažoretky ZUŠ Příbor. Na závěr akce od 19.00 hod. zahraje skupina YPSILON.

 

Kremlfest 2018, Závišice. V sobotu 9. června od 14.00 hod. se můžete těšit na tradiční koncerty skupin v Závišicích, známy jako Kremlfest. Tentokrát na zahradě u Kremlů vstoupí skupina Ogaba, Kondoři, Zahrádkáři, Černá kočka a mnoho dalších.

 

Majáles 2018. Žáci a učitelé Masarykova gymnázia v Příboře pořádají v sobotu 9. června od 14.00 hod. tradiční Majáles. Průvod žáků a učitelů vyjde od budovy školy za doprovodu Dechového orchestru mladých Příbor. Poté se žáci představí v městském amfiteátru v pásmu vystoupení jednotlivých tříd na téma „Průlet časem“. Těšit se můžete na cestu do světa starých řeckých bájí, do období lovců mamutů, ale i do nedávné minulosti 20. století.

 

Extraliga družstev – Kopřivnice. V sobotu 9. června od 15.00 hod. na letním stadionu Kopřivnice se uskuteční závod na ploché dráze extraligových družstev. Na dráhu se postaví řada významných jezdců nejenom z České republiky ale i ze Slovenska.

 

V sobotu 9. června od 15.00 hod. se můžete těšit na Piknik – zábavné odpoledne s agenturou Poznání. Těšit se můžete na vystoupení skupiny POST MORTEM s ukázkami středověkých soubojů, piknik. S sebou deku a občerstvení, soutěže pro děti i dospělé, skákací hrad, malování na tvář. Celým odpolednem v kopřivnickém parku E. Beneše provázejí maskoti Medvěd a Máša.

 

Divadelní představení: Nakoněniny. V sobotu 9. června od 15.30 hod v Kulturním domě Příbor se odehraje divadelní představení příborského divadelního spolku Přídlo. Pohádka o tom jak kůň slavil narozeniny a co ostatní zvířátka pro něj nachystala.

 

Večer s cimbálovou muzikou ve Štramberku. V sobotu 9. června od 18.00 hod. se můžete těšit na večerní posezení s cimbálovou muzikou Gajdušek z Hukvald.

 

Italské hudební nokturno – Festival Leoše Janáčka – Hukvaldy. Obliba hudebních nokturn se traduje již několik století. Jejich tradici jsme obnovili před dvěma lety v Hukvaldech a budeme v ní pokračovat letos s vítězkou Interpretační soutěže Pražského jara a skvělým barokním souborem. Hudba italského baroka bude mezi středověkými zdmi hradu Hukvaldy znít jistě krásně. Koncert se uskuteční v sobotu 9. června od 20.00 hod. na hradě Hukvaldy.

 

V neděli 10. června od 10.00 hod. v tělocvičně VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice, se uskuteční soutěž tanečních skupin Kopřivnické mecheche. Soutěž je určena pro všechny amatérské skupiny, kolektivy při DDM, SVČ, ZŠ, ZUŠ. Přijďte povzbudit kopřivnické skupiny a shlédnout super taneční show.

 

Nezapomeňte, že tuto neděli 10. června od 14.00 hod. je tu další komentovaná prohlídka města Štramberk. Uvidíte historické roubenky, vystoupáte na majestátní štramberskou Trúbu, ze které uvidíte až daleko za obzor, a nejlepší na konec uvidíte přípravu originálních a nefalšovaných Štramberských uší. Délka trasy 2 hodiny.

 

V neděli 10. června od 14.00 hod. se můžete těšit na Letní den pro Kopřivnici, akci plnou zábavy pro děti a dospělé. Na zahradě za Katolickým domem vystoupí cimbálová muzika Pramínky, folk a country kapela Kondoři. pro děti je připraven skákací hrad, malování na obličej, poníci a pro dospělé grilované speciality. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do Katolického domu.

 

Balet: Coppélia: Bolšoj Těatr – Kino Kopřivnice. Komický balet o krásné oživlé mechanické panence, která ohrožuje štěstí dvou milenců, na motivy literární předlohy E. T. A. Hoffmanna je jeden z nejoblíbenějších titulů klasického repertoáru. Coppélia měla v Paříži s obrovským úspěchem premiéru už roku 1870 a od té doby nesmí na velkých scénách provozujících balet chybět.

 

6. 6. 2018

 

Obce, jejichž občané nejlépe třídí komunální odpad, získávají každoročně prestižní ocenění „O keramickou popelnici“. Ocenění obcím předali 31. května 2018 na ceremoniálu v Hradci nad Moravicí zástupci Moravskoslezského kraje a společností EKO-KOM, ASEKOL a ELEKTROWIN. Kopřivnice letos nezískala žádnou cenu.

První místo a keramickou popelnici v kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel obsadil Třinec, následovaný Bohumínem a Českým Těšínem. V kategorii obcí od 2 500 do 15 000 obyvatel patří první příčka obci Trojanovice, druhé místo obsadilo město Hradec nad Moravicí a třetí skončil Jablunkov. Nejlepší mezi malými obcemi do 2 500 obyvatel jsou obce Nová Pláň, druhý skončil Býkov-Láryšov, třetí obec Karlova Studánka. Vyhlášena byla také kategorie Skokan roku, tedy ocenění pro obec, které se díky intenzivní práci na odpadovém systému podařilo dosáhnout největšího zlepšení – to patří v letošním roce obci Kunín.

Vítězství v soutěži v třídění elektroodpadu „O keramické sluchátko“, v kategorii do 1500 obyvatel, obhájila obec Tvrdkov. V kategorii nad 1 500, dominovala mezi nejlepšími obec Těrlicko a občané Frýdlantu nad Ostravicí, v kategorii obcí s rozšířenou působností, obhájili své vítězství již popáté. Skokanem roku 2017 se stala obec Kunčice pod Ondřejníkem s nárůstem sběru mezi lety 2016 a 2017 o 3,4 kg na obyvatele.
V soutěži o sošku „Elektrooskara“ se hodnotí sběr domácích objemných elektrospotřebičů (lednice, pračky, sporáky), včetně drobných domácích přístrojů a nástrojů. Kolektivní systém ELEKTROWIN v roce 2017 vysbíral v Moravskoslezském kraji 3618 tun na 1279 sběrných místech, se kterými v kraji spolupracuje.

V rámci obcí do 5 tisíc obyvatel zvítězila obec Těrlicko a do 20 tisíc obyvatel město Příbor. Zvláštní cenu získalo město Nový Jičín, které vytřídilo krásných 4,5 kg na jednoho obyvatele.

 

Třinecké železárny miliardáře Chrenka daly nabídku za ArcelorMittal. Třinecké železárny jsou mezi firmami, které podaly nabídku na koupi ArcelorMittalu Ostrava. ArcelorMittal chce ostravskou huť prodat do konce roku. Jména ani počty dalších zájemců nejsou známa. Skupina ArcelorMittal chce koupit italskou ocelárnu Ilva a prodej ostravské huti je součástí kompenzačního balíčku. Koupi ArcelorMittalu Ostrava doporučoval Třineckým železárnám také prezident Miloš Zeman, podle kterého by podniky měly pokud možno zůstat ve vlastnictví domácího kapitálu. Skupina ArcelorMittal jedná se zájemci o koupi ostravské hutě, k počtu zájemců nebo jejich jménům se nebude vyjadřovat. Prodej by měl být uzavřen do konce roku 2018, sdělila mluvčí AMO Barbora Černá Dvořáková.

 

Vyrazte s rodinou na Pustevny a navštivte nově vzniklou 1,5 km dlouhou zábavně-naučnou stezku Pustevenská ZOO, která je plná dřevěných ručně vyřezávaných soch nejrůznějších zvířat v životní velikosti, jako zajíců, rysa, jezevce, prasat či medvěda. Na každé zastávce najdete ceduli se zajímavostmi o daném zvířeti a úkoly pro děti, při jejichž plnění si porovnají své síly či schopnosti se zvířaty. Stezka je z bezpečnostních důvodů otevřená pouze mimo zimní sezónu.

 

Ve čtvrtek 24. května se sešly dvě desítky mladých lidé v 10. patře radnice na fóru mladých. Jejich úkolem bylo diskutovat o tom, co by se z jejich pohledu mohlo ve městě změnit a na co by se mělo město v dalším období zaměřit ve vztahu právě k mladým lidem. Z tohoto důvodu sestavovali tzv. 10 P, tedy řebříček deseti příležitostí a problémů. Poté na pocitové mapě označovali místa, kde se cítí dobře nebo která vnímají nebezpečně. Jednoznačně zvítězilo okolí Včelínu. Nejvíce mladí podpořili návrh na zajištění častějších preventivních programů zaměřených zejména na drogy. Na dalším místě je obnova posledního zvonění pro všechny školy a zřízení útulku pro opuštěné kočky. Sestavené návrhy by měla následně ověřit celoměstská anketa ve školách a na facebooku.

 

4. 6. 2018

 

Radnice se rozhodla rozšířit stávající chodníkové těleso vedoucí okolo železniční zastávky na ulici Dělnickou a usnadnit tak cyklistům jejich cestu do práce. Bude vytvořen nový dlážděný cyklopruh a tím stavební práce neskončí. Součástí stavby budou také úpravy dopravních řešení ve vztahu k železničním vlečkám, tedy úpravy dotčených železničních přechodů, uvedla za oddělení technické správy Iva Šumšalová. Stavba bude rozdělena do dvou stavebních objektů. V tom prvním dojde k předláždění stávajícího chodníkového tělesa, protože ten současný je z nevyhovujícího litého asfaltu. Nový povrch bude ze zámkové dlažby. Druhá část se bude týkat vybudování stezky pro cyklisty. Ta bude vystavěna pro obousměrný provoz a bude provedena z betonové zámkové dlažby. Cyklisté by se po cyklopruhu mohli poprvé projet v závěru srpna letošního roku.

 

Město Kopřivnice do 4. 6. 2018 (do 14 hodin) nabízí formou aukce nevyužitý majetek města. Jedná se o osobní automobil Škoda SUPERB, monitory LCD 17″, laserové tiskárny, zesilovače, plynová kamna na PB, přístroj rehabilitační POWER PLATE, nábytek a další starší nevyužitý majetek města. Případné další informace u paní Miroslavy Michalské, telefon 556 879 736. Aukce bude dostupná na www.koprivnice.cz – aukce.

 

Akce Léto s KTK – připojení k internetu je určena pro klienty, kteří si aktivují novou smlouvu připojení k internetu prostřednictvím KTK. Tento slevový balíček je možné uplatnit pro nově sepsané smlouvy na dodávku služeb sítě KTKnet a KTKoptic. Akce platí do 13. června 2018 včetně. Klienti, kteří sepíší smlouvu (nebo se zaregistrují k odběru služby) mohou získat slevu 50% na měsíční poplatky po dobu 6-ti měsíců. Tento slevový balíček není určen pro zákazníky, u kterých se mění kabelový modem za optickou jednotku – ( tedy ukončují starou smlouvu na KTKnet a uzavírají novou smlouvu na KTKoptic).

 

Dalším svátkem ploché dráhy v Kopřivnici by měla být extraliga družstev v sobotu 9. června. Dostaveníčko si na ovále letního stadionu dají čtyři týmy bojující o titul, ale hlavně špičkoví jezdci v jejich barvách. Obhájce titulu Markéta Praha má vedle zkušeného Josefa France Matěje Kůse, Zdeňka Holuba, Michala Škurlu, Ondru Smetanu a mladé Jana Kvěcha a Filipa Hájka, Zlatá přilba Pardubice sází na naší jedničku Václava Milíka, které doplní Hynek Štichauer a někdo z cizinců, Pardubice mají na soupisce vícemistra světa Poláka Patryka Dudka a právě on byl vždy posilou Zlaté přilby v už odjetých kolech extraligy, nebo třeba špičkový Polák Tomasz Jedrzejak či další jezdec seriálu Grand prix Slovinec Matej Žagar. Slaný se bude opírat o Edu Krčmáře, Martina Málka a Zdeňka Simotu, v záloze je další Polák Jakub Jamróg. Slovenská Žarnovica spoléhá na návrat jedničky Martina Vaculíka po zranění kotníku, dalšími jezdci by měli být mladí Michal Tomka, Ján Mihálik, Jakub Valkovič či David Pacalaj. Po 17 letech tak opět budou moci fanoušci ploché dráhy sledovat boje o nejprestižnější domácí kolektivní titul.

 

Na svém posledním zasedání schválila rada města vyhlášení konkurzu na místo ředitele Základní školy Alšova. O vyhlášení výběrového řízení rada města rozhodla v úterý 22. května. „Důvodem tohoto kroku bylo oznámení současného ředitele Základní školy Alšova Milana Bureše, že v pozici ředitele končí k 31. prosinci letošního roku,“ okomentoval rozhodnutí místostarosta města a garant za oblast školství Lumír Pospěch a doplnil, že nový ředitel by měl do své funkce nastoupit k 1. lednu 2019.Přihlášky mohou zájemci posílat do 31. července letošního roku, samotný konkurz by se měl uskutečnit v závěru měsíce srpna, tedy v přípravném týdnu. V současné době rada jmenovala sedmičlennou komisi, která nového ředitele či ředitelku vybere.

 

Od úterý 5. 6. 2018 do neděle 10. 6. 2018 zve katolický dům na putovní výstavu České dějiny v Kopřivnici. Denně od 10.00 do 18.00 si můžete připomenout důležité osobnosti českých dějin s lektorskými přednáškami.

 

Cykloputování kolem Nových mlýnů z cyklu Aktivní senior 2018 je připraveno na středu 6. Června.

 

Velký koncert hudebního a tanečního oboru Koncert pro naše město se uskuteční 6. 6. 2018 ve velkém sále kulturního domu v Kopřivnici. Součástí koncertu bude vystoupení hostů ze ZUŠ Dezidera Kardoša z Bánovců nad B.

 

Vila Machů ve středu 6. 6. uvádí Cestopisnou přednášku I’MON da road na téma benzínkový život.

 

1. 6. 2018

 

Koupaliště je již v provozu. Bylo otevřeno už ve čtvrtek 31. června, dokonce ještě před termínem, který správa sportovišť avizovala. Přípravné práce byly zahájeny dříve, takže voda se mohla začít napouštět již minulý týden. Provoz koupaliště i nabídka služeb je stejná jako v loňském roce, nezměnilo se ani vstupné. Celodenní poplatek pro dospělé je 45 korun. Děti od 3-15 a senioři nad 62 platí 35 a večer po 18 hodině si můžete jít zaplavat za dvacku. Mimo provoz je zatím dětské brouzdaliště, to prochází renovací, příští týden dostane novou bazénovou foliii a celý dětský areál bude nově upraven. Otevřeno je ve všední dny od 14 hod, o víkendech celodenně.

 

Denní maxima platná poslední květen byla překonána na šesti místech Moravskoslezského kraje, kde se měří teploty víc než 30 let. Většina překonaných rekordů byla z roku 2008. Nejtepleji, 31,8 stupně Celsia naměřila meteorologická stanice odpoledne v Oticích na Opavsku. Tam ale rekord z roku 1908 odolal, tehdy bylo ještě o necelý stupeň tepleji. V Mošnově naměřili například 29,5 stupně. V roce 1979 tam bylo 28,6 stupně Celsia. V Lučině na Karvinsku stanice naměřila rovných 30 stupňů Celsia. Před deseti lety to bylo o dvě desetiny méně. I v Jablunkově bylo překonáno maximum z roku 2008, teploměry dostaly na úroveň 29,5 stupně Celsia. Tehdy naměřily o 0,6 stupně méně.

 

Ve čtvrtek 31. května byl zahájen provoz letního koupaliště v Kopřivnici.

 

Město Příbor zve na Den dětí s EKO-KOMem. Nabídne zábavu, ale i špetku vzdělávání. Akce proběhne 1. června od 9:30 do 13:30 hodin na náměstí S. Freuda v Příboře na podporu třídění odpadu. O zábavně-naučnou aktivitu se postará nezisková společnost EKO-KOM, která se se svým projektem „Tonda Obal“ ukáže zajímavou formou, proč vlastně třídíme a co vše kolem nás je díky tomu z recyklovaných materiálů. Těšit se můžete na hry a soutěže nejen pro děti – na skákací hrad pro malé, maxipuzzle, šlapací motokáry, závody na koloběžkách nebo házecí desku. Prověření znalostí o třídění odpadu je připraveno i pro rodiče. Vyhrát spoustu cen mohou všichni.

 

Pohádková ulička aneb Den štramberských dětí.Město Štramberk pořádá v pátek 1. června od 8.00 hod. den dětí. Akce započne u Základní školy, poté se přesune k pohádkové uličce, která vede od náměstí k Trúbě. Na večer je připraven film. Po celý den je Muzeum Zdeňka Buriana a Trúba pro děti zdarma. Děti se mohou těšit na zábavné hry i sladké odměny.

 

Pohádková první pomoc v Kopřivnici. V pátek 1. června na Den dětí od 8.30 hod. a 14.30 hod. v prostranství před Kulturním domem se můžou všechny děti těšit na den plný her. Během dopoledne a odpoledne se můžete těšit na logické hádanky s Rumcajsem a Cipískem, test postřehu s Šípkovou Růženkou, skládačky s Čertem a Káčou, první pomoc s vílou Amálkou a hašení požárů s vodníkem Česílkem. Progrma probíhá současně s akci Preventění 2018. Kde bude možnost shlédnout statické ukázky techniky integrovaného záchranného systému, střelba na terč, ukázky první pomoci. canisterapie a mnoho dalšího. Na závěr celého dne od 17.00 hod. je připraven koncert Adama Mišíka před Kulturním domem. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do Kulturního domu.

 

Koncert: Prokletí milenci na Hukvaldech. Hrad Hukvaldy v pátek 1. června od 18.00 hod. hostí Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka. Renesanční madrigaly a barokní vokální skladby nás dodnes uchvacují nejen svými hudebními nápady, melodiemi a harmoniemi, ale zároveň svými poetickými i dramatickými texty. Vystoupí Ensemble Lux et Umbrae, Robert Crowe (soprán), Annette Fischer (soprán), Sigrun Richter (loutna, barokní kytara) a Michael Eberth (cembalo). Více na: MHF Leoše Janáčka.

 

Den dětí na hradě Hukvaldy. Hrad Hukvaldy pořádá v sobotu 2. června od 10.00 hod., kdy bude hrad otevřen pro všechny děti, které mají ráda zábavu a hry. Těšit se mohou na dětský koutek, herní a soutěžní disciplíny a od 14.00 hod. je připravená pohádka Ostrov pokladů. Velkolepý dobrodružný příběh plný akce a napětí na motivy knižní předlohy Ostrov Pokladů spisovatele Roberta Louise Stevensona v podání šermířského spolku Adorea.

 

Slavnosti Štramberských uší. Již tuto sobotu 2. června od 10.00 hod. město Štramberk pořádá slavnosti, kde se můžete těšit nejenom na ušařské soutěže, míchané nápoje, jídlo ale i a kapely jako jsou LED Attack a K. I. S., večer pak vystoupí skupina Fleret. Pro děti je připraven skákací hrad, maskoti, focení a diskotéka. Těšit se můžete i na pečení Štramberského veleucha.

 

Šostýnská Venuše v Kopřivnici. Tradiční multižánrový festival, jehož pořadatelem je taneční skupina Farridah, nabízí každoročně desítky vystoupení, během kterých se široké veřejnosti představí na sto účinkujících. Kromě nejrůznějších stylů orientálního tance budou k vidění také taneční formy z Polynésie, Španělska nebo Latinské Ameriky stejně jako ukázky populární zumby, poledance atd. Návštěvníci si budou moci mnoho z toho, co na festivalu uvidí, vyzkoušet na připravených workshopech a to v sobotu 2. června od 14.00 hod. v areálu koupaliště Kopřivnice.

 

Operní představení na Hukvaldech. Málokterá opera patří do krásného prostředí hukvaldské obory tak jako Příhody lišky Bystroušky hukvaldského rodáka Leoše Janáčka. Humor, nadsázka, úžasný společný svět lidí a zvířat osloví malé i dospělé diváky. Představení se uskuteční v sobotu 2. června od 18.00 hod. na prknech amfiteátru hukvaldské obory.

 

Den dětí a rodiny v Příboře. V neděli 3. června od 10.00 hod. v Městském parku Příbor se můžete těšit na koncert vokální skupiny Yellow Sisters a jejich Zvěřinec, ukázky techniky sboru dobrovolných hasičů Příbor, městské policie Příbor, zájmové kroužky Luna Příbor a mnoho dalšího. Po celé dopoledne budou pro děti připraveny soutěže, skákací hrad a malování na obličej. V rámci akce proběhne vyhlášení vítězů mezinárodní výtvarné soutěže Můj sen 2018 a předání ocenění.

 

V neděli 3. června od 10.00 hod. v Kulturním domě Příbor se uskuteční pohárová soutěž amatérských skupin Freud Dance Cup. Soutěžit se bude v street dance, disco dance, show art atd. K dispozici občerstvení, fotobudka, foto každé skupiny, stánek s tanečními oděvy. více na Freud Dance 2018

 

Divadelní představení Habaďůra v Kopřivnici. Jak už název komedie napovídá, jde tady o velkolepý podfuk. Dosud spořádaný občan Eric Swan odhalil trhliny v systému sociálních dávek a začal je mazaně využívat. Manželka Linda však brzy objeví v jeho skříni dámské prádlo nadměrných velikostí a je odhodlána situaci řešit s odborníkem. Vtom se dostaví kontrolor ze sociálního úřadu, slečna z pohřebního ústavu a navíc jeden z nájemníků chystá svatbu… Zkrátka na obzoru je hned několik katastrof! Nenechte se ale zmást, Habaďůra neboli Hosté pana Swana je třeskutá komedie, která rozesmává publikum napříč světovými divadly. Je to nadmíru originální a chytře vystavěná kaskáda nečekaných situací a ztřeštěných záměn. Divák v hledišti vidí často o krok dál než postavy anebo je naopak dokonale překvapen spolu s nimi. To vše dozvíte v neděli 3. června od 19.00 hod. ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice.

 

 
 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice