Rozhlas 20. 1. 2019

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Zdeňka Buriana, Obránců Míru v místě vyvěšení oznámení dne 22. ledna od 8 – 14 hodin.

20. 1. 2020

 

Nová turistická autobusová linka v Beskydech. Od 1. 1. 2020 je nově v provozu rekreační autobusová linka spojující Ostravu s Beskydy? Nástupní místa jsou také Frýdek-Místek, Příbor, Kopřivnice, Frenštát a Trojanovice a konečná na horním parkoviště na Pustevnách. Linka jezdí v sobotu a v neděli.

 

Zimní Bookstart pro děti má na programu knihovna v centru Pětka 21. ledna od 9 do 12 hodin. Ve stejný den od 18 hodin připravuje knihovna v kulturním domě přednášku Palestina: Země nezemě.

 

Ve středu 22. ledna od 18 hodin bude vyprávět Ladislav Cvíček o Janu Nerudovi ve Vile Machů. Ve stejnou dobu začíná v katolickém domě debata na téma klima s Lucií Smolkovou.

 

Kopřivnická radnice se rozhodla nahradit novoroční ohňostroj alternativní formou a tak ke konci roku lákala na laser show. Avizovaná novinka na prostranství před kulturní dům přilákala 1. ledna odpoledne mnoho lidí, přesto zhruba osmiminutová světelná projekce vyvolala nespokojenost, která se projevila především v diskuzích na sociálních sítích. Lidé měli možnost show vidět nejprve okolo půl páté, kdy ještě nebyla úplná tma, ale především na ni zamířily okolo 17 hodiny. To pomalu končil koncert skupiny Kámo, který také nebyl ušetřen kritiky, i když ve zcela menším měřítku.

Mimo negativního hodnocení celé světlené show se nejvíce na sítích diskutovalo o volbě tzv. tiché oslavy, kterou někteří majitelé zvířecích miláčků hájili a dále změna oslavy s ohledem na cenu, protože ohňostroj byl v předchozích letech o třetinu levnější. Novoroční laser show tentokrát vyšla na 60 tisíc korun. Okolo deváté večer připojil svůj komentář na facebook  také místostarosta Adam Hanus, který dal za pravdu všem kritickým reakcím a komentářům, že se tato akce nepovedla. A dále uvedl, že bychom měli být otevřeni změnám a současně přestat akceptovat polovičatá řešení. Vedení města uvedlo, že nespokojenost obyvatel vnímá a při plánování dalších oslav se bude rozhodovat i na základě těchto připomínek.

 

Také v letošním roce zajištuje městská firma Slumeko svoz odstrojených vánočních stromků. Ten se uskuteční každou lednovou středu. Lidé mají stromky odkládat k popelnicím na směsný komunální odpad, odkud budou odvezeny k využití na kompostárnu.

  

Až do 24. ledna může veřejnost připomínkovat nový Zdravotní plán města Kopřivnice pro období 2020 až 2022. Strategický dokument města, který zpracoval odbor sociálních věcí a zdravotnictví za přispění členů pracovní skupiny, je v tuto chvíli zveřejněn na webu města Kopřivnice. Elektronické připomínky lze zasílat na adresu pavla.zrunkova@koprivnice.cz . Listinou podobu plánu si mohou lidé vyžádat na Informacích kopřivnické radnice nebo informačním centru. Na stejných místech lze také odevzdat připomínky v písemné formě. Po zapracování připomínek budou Zdravotní plán města schvalovat zastupitelé.

 

Od 1. ledna letošního roku se změnila sazba místního poplatku za komunální odpad, základní sazba činí 540 Kč, snížená sazba pak 510 Kč. Platbu je možné provést osobně na pokladně kopřivnické radnice, poukázkou, sipem nebo elektronicky s uvedením přiděleného variabilního symbolu. Podrobnější informace získáte na ODDĚLENÍ SPRÁVY POPLATKU – odpady. Splatnost poplatku je do 30. června letošního roku.

 

Kopřivničané a také všechny obce sdružené ve Svazku regionu Novojičínska si od 1. ledna připlatí za stočné metru krychlového odpadní vody a to o necelých 6 korun více než v roce loňském. Cena stočného má letos činit 47,82 Kč za metr krychlový. Nárůst ceny vody mimo zvýšení nájemného a meziročních indexů elektrické energie ovlivnila také oprava usazovacích nádrží na čističce odpadních vod Kopřivnice v celkové výši téměř 3 miliony korun a podobnou částku stála vstupní čerpací stanice na čističce Nový Jičín.

 

Rozhlas 17. 1. 2020

Město Kopřivnice zve na první veřejné setkání k projektu Odkanalizování místních částí Vlčovice a Mniší. Setkání se uskuteční v pondělí 20. ledna  ve vlčovickém kulturním domě od 17 hodin. Představit projekt přijede vedení města a odborní pracovníci, zástupci společnosti STASPO, s. r. o., projektant, stavební dozor, zástupci společnosti SLUMEKO a Kabelové televize. Všichni jste srdečně zváni!

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v obci Vlčovice v místě vyvěšení oznámení v pondělí 20. ledna od 8 – 14 hodin.

17. 1. 2020

Na zimní stadion v Kopřivnici vyjížděly ve středu 15. ledna posádky Zdravotnické záchranné služby k nahlášenému pádu s bezvědomím na zimní stadion v Kopřivnici. Dvaadvacetiletý muž tam měl spadnout v prostoru hlediště na beton z výšky okolo tří metrů. Na místo události vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl vrtulník LZS. V době zásahu záchranné služby postižený komunikoval, lékař při prvotním vyšetření zjistil poranění hlavy, které se nejevilo jako život ohrožující. Pacient byl po provedených úkonech v rámci přednemocniční neodkladné péče transportován do novojičínské nemocnice.

Pacient byl po provedených úkonech v rámci přednemocniční neodkladné péče transportován do novojičínské nemocnice. Na stadionu se ten večer hrálo hokejové derby mezi HC Kopřivnice a Ďáblové Nový Jičín.

 

Zimní Olympiáda dětí a mládeže ČR odstartuje tuto neděli 19. ledna v Karlových Varech.  O medaile bude až do 24. ledna bojovat 1344 mladých reprezentantů ze všech 14 krajů. Moravskoslezský kraj bude zastupovat 98 sportovních nadějí ve věku 12 až 16 let. Na poslední zimní olympiádě mládeže získali naši sportovci pro Moravskoslezský kraj 23 medailí, nejvíce se dařilo snowboardistům, přivezli dvě zlaté medaile. Letos 98 mladých sportovců z regionu doprovodí 31 trenérů. Nejpočetnější je výprava hokejistů, kterých do Karlových Varů pojede 22. Moravskoslezští sportovci nastoupí v modročernobílé barevné kombinaci. O medaile budou sportovci bojovat v 11 sportech a jedné umělecké disciplíně, v hraní na klávesové nástroje. Vedle tradičních zimních sportů, jako je lední hokej, alpské lyžování či biatlon se sportovci utkají také v karate nebo šachu. Vlajkonošem krajské výpravy bude stejně jako na poslední zimní olympiádě bývalý olympionik Jakub Janda, který ve své sportovní kariéře nasbíral spoustu úspěchů ve skoku na lyžích.

 

Na Novoroční koncert se mohou těšit obyvatelé a návštěvníci Tiché. Uskuteční se v sobotu 18. ledna v Kulturním domě Tichá, kde vystoupí hudební skupina Koberec ze Základní umělecké školy Nový Jičín, pěvecký sbor Tichavjánek ze Základní školy Tichá a orchestr Boom Bang Band ze ZUŠ Nový Jičín. Koncert začíná v 15 hodin.

 

Knihy z piaristické knihovny v Příboře. Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda pořádá v pátek 17. ledna od 17.00 hod. hodinový pořad, ve kterém zazní čtené ukázky z historické knihy „Kniha mravů křesťanských pro měšťana a sedláka“ z roku 1788. Vstupné 15 Kč.

 

V pátek 17. ledna od 17.00 hod. v Muzeu Fojtství proběhne vernisáž výstavy Miroslava Knapce v názvem Obrazy. Malíř Miroslav Knapec žije a tvoří v Kopřivnici. Původně je rodákem ze slovenského Komárna. Častokrát se nechává inspirovat přírodou, krásou ženského těla a exotickými dálkami. Do svých maleb vkládá příběhy a s nadhledem si pohrává s dvojsmysly a asociacemi. Malování je pro něj především potěšením, ale také únikem od každodenních starostí náročné profese. Výstava potrvá do 23. února 2020.

 

Aromapsychologie ve Štramberku. Máte pocit, že žijete život jako na houpačce? Střídají se Vám nálady, stres řešíte jídlem nebo jste k smrti unavení? Chtěla byste umět vycházet se svými emocemi a přidat k tomu ideální vůně, ale nevíte, jak na to? Změňte vnímání svých emocí a vůní jednou pro vždy a to v sobotu 18. ledna od 10.00 hod.

 

Lidový ples v Lubině. Lidový ples v Katolickém domě Lubina se uskuteční v sobotu 18. ledna od 19.00 hod. K tanci a poslechu zahraje kapela Ypsilon. Rezervace místenek přes SMS na tel 607 190 834 nebo přes Messenger kdu.koprivnice. Rezervace je platná do 20:00.

 

Hasičský bál ve Štramberku. Tradiční ples Sboru dobrovolných hasičů Štramberk se uskuteční v sobotu 18. ledna od 19.00 hod. v Kulturním domě Štramberk. K tanci a poslechu hraje Largo Zdeňka Sklenovského. Vstupenky zakoupíte v Turistickém informačním centru. Vstupné 100 Kč.

 

Město Kopřivnice a Kulturní dům Kopřivnice pořádají v sobotu 18. ledna tradiční Obecní ples, který se koná v Kulturním domě Kopřivnice. K poslechu a tanci zahrají Jamr’s a Marcus Antonius. Hostem večera Mňága a Žďorp.

 

Pořádnou dávku metalu si mohou užít v sobotu 18. ledna návštěvníci kopřivnického Baru Daymoon. Od 20 hodin tam začne koncert, který není učený pro jemné duše. Vystoupí nedávno založená doom metalová ostravská kapela Venit Mortem, death-black metal přiveze z Frýdku-Místku skupina Darkwind, syntezátorový kosmický progresivní temný metal představí projekt Voidsign a malinko úlevy od temného rocku přinesou ostravští The Sekretz produkující alternativní Rock.

 

Je libo hip hop a R&B? Kdy: sobota 18. ledna. Kde: Nový Jičín, MusiCklub Drago. Medial Banana je dalším hvězdným subjektem, který oblaží návštěvníky novojičínského MusiClubu Drago a hlavně příznivce hip hopu a R&B. Svou energickou Riddim show předvedou zpěváci z kapely Medial Banana Pokyman a King Shabba Kong. Za dj pultem tuto dvojici doplní DJ Simple Sample, člen Ghetto youth sound, šiřitel reggae a dancehall music. Večer startuje v 21.00 hodin.

 

Dělnický dům v Odrách zve na karneval s Míšou Růžičkovou. V programu karnevalu si děti zazpívají její nejznámější dětské hity a zatančí si na nejoblíbenější písničky. Všechny děti mají možnost se s Míšou setkat na autogramiádě po karnevalu, vyfotit se, nebo si nechat podepsat plakát či CD. Karneval na téma Pohádkové zimní království začíná v 15 hodin. Odry, Dělnický dům, 19. 1. 2020.

 

ŠlágrParta se díky TV Šlágr dostala do povědomí diváků, kteří mají rádi melodické písničky a mluvené slovo. ŠlágrParta ve složení Karel Peterka, Helena Hamplová, Mára a Frankie Zhyrnov v současnosti dobývá česká, moravská a slovenská pódia. Koncert známe skupiny, se uskuteční v neděli 19. ledna od 16.00 hod. v Kulturním domě Příbor.

 

Rozhlas 15. 1. 2020

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Ke Koryčce č.p. 877 a 878 a na ulici Obránců míru č.p. 872 – 876 dne 21. ledna od 7:30 – 14:30 hodin.

15. 1. 2020

Benefice v dresech s podobiznou Radka Bonka se koná 15. 1. od 18 hodin v rámci 32. kola (HC ISMM Kopřivnice – HK Nový Jičín)na zimním stadionu.

 

Svoz odstrojených vánočních stromků bude probíhat každou středu v průběhu měsíce ledna, to znamená: 15. ledna, 22. ledna a 29. ledna 2020. Všech ozdob zbavené stromky odkládejte v těchto termínech ke kontejnerům na směsný komunální odpad, odkud budou odvezeny k využití na kompostárnu.

 

Na tradiční Obecní ples 18. ledna 2020 Vás zve Kulturní dům Kopřivnice a město Kopřivnice. Host večera: Mňága a Žďorp. K poslechu a tanci zahrají Jamr’s a Marcus Antonius. Doprovodný program: Cimbal Hell Band, Ladislav Kokeš, DJ Thomase,Mažoretky Sunny Kopřivnice, Taneční skupina NO FEET, Taneční skupina Puls Opava, Aerial Cabaret, Petra Saksa Písecká. Volná místa k 14. 1. 2020:

– chodba u kina: 16 míst

– chodba u knihovny: 56 míst

 

Ve sportovní hale při ZŠ Emila Zátopka se v sobotu 11.ledna uskutečnil XIX. ročník turnaje ve futsalu „O putovní pohár TATRA TRUCKS a.s. „, kterého se zúčastnilo celkem osm týmů. Ty byly nalosovány do dvou skupin, ze kterých jen ti nejlepší postupovaly do vyřazovacích klání. V prvním čtvrtfinále mezi kopřivnickými divizními celky odešel

vítězně Jokerit, který zdolal FU Kopřivnice 4:1, v tom druhém podlehla Lavina mužstvu Callibrum 0:1. V semifinále zdolal nováček futsalových soutěží Vegas Kopřivnice loňského vítěze Jokerit 3:1 v dalším pak kopřivnický mistr malého fotbalu 1.FC Bari frýdeckomístecký Callibrum 2:1. Tento  celek v utkání o 3.místo zvítězil nad kopřivnickým Jokeritem 3:2. A taktéž dopadlo i finále ,ve kterém debutant tohoto turnaje Vegas Kopřivnice zdolal 1.FC Bari (3:2).

Nejlepším střelcem se stal Zdeněk Konečník z 1.FC Bari, hráčem byl vyhodnocen Marek Socha z Vegasu a brankářem Lukáš Faimon z Jokeritu. Cenu fair play pak získal Alexandr Klyčuk z 1.FC Bari. Konečné pořadí : 1. Vegas Kopřivnice ,2. 1.FC Bari,3.Callibrum Frýdek-Místek,4.Jokerit Kopřivnice,5.Lavina,6.FU Kopřivnice,7.Getafe,8.Bike Fun.

 

Historické centrum Ostravy se zásadně promění. Ostravská univerzita po dlouhých přípravách slavnostně zahájila výstavbu nových unikátních budov na Černé louce u řeky Ostravice. Univerzitní kampus za více než miliardu korun má být hotov za dva roky. Univerzita v budovách otevře i nové studijní obory. Nový multifunkční areál bude sloužit nejen studentům univerzity, ale i veřejnosti. Půjde o Klastr umění a designu a o budovu se zázemím pro sport, zdraví a technologie. Vzniknou zde také podzemní garáže se 155 místy. Fakulta umění otevře v takzvané bílé kostce, tedy budově Klastru umění a designu, obory jako produkce v kulturních a kreativních odvětvích, grafický design či komorní hra. Tento bude jediným svého druhu v Česku. Ve druhé, sportovní budově, v níž bude mimo jiné fungovat Fakulta tělesné výchovy OU, se otevřou studijní programy jako sportovní vědy či behaviorální zdraví, sport a technologie. Tyto obory dosud v kraji nebylo možné studovat.  „Celý projekt je významným milníkem v historii univerzity i města Ostravy. Zároveň mohl vzniknout jen díky mimořádné spolupráci mezi městem a univerzitou, čehož si velmi vážíme. Během prvních let má areál využívat 1400 studentů,“ dodal rektor OU s tím, že stavby vzniknou na území, které bylo dlouho v neutěšeném stavu. Projekt dvou nových univerzitních budov je jednou z největších investic svého druhu ve vysokém školství v ČR. V úterý 14. ledna byla podepsána smlouva s dodavateli díla a do konce ledna bude předáno staveniště. Se samotnou výstavbou se má začít na jaře. Stavba přijde přesně na 1,13 miliardy korun. Hrazena bude zejména ze zdrojů Evropské unie prostřednictvím Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, který v roce 2017 vyhlásilo ministerstvo školství. Půjde o částku 953 milionů korun. Přispěje i město Ostrava částkou přes 159 milionů Kč, zapojil se i Moravskoslezský kraj. Na přípravu projektových dokumentací dal 14 milionů, samotná OU přispívá čtyřmi miliony.

 

13. 1. 2020

Rotary klub zve na zajímavou přednášku ThMgr. Milana Klapetka, filosofa, spisovatele a duchovního, k historii a současnosti Rotary. Přednáška se uskuteční v úterý 14.1.2020 od 18 do 20 hodin v prostorách Ringhoferovy vily v Kopřivnici.

 

MIMOŘÁDNÉ SLOSOVÁNÍ VŠECH SPRÁVNÝCH ODPOVĚDÍ ZA ROK 2019

V průběhu celého roku 2019 jsme pro naše diváky připravili celkem 28 soutěží a také jsme společně oslavili 25 výročí založení KTK. A při této příležitosti jsme se rozhodli zařadit do výročního slosování všechny soutěžící, kteří se v průběhu roku 2019 zapojili do našich soutěží a správně odpověděli, aby mohli ještě jednou vyzkoušet své štěstí. Pět výherců odměníme knížkou, stuhou na klíče a dalším dárkem:

Výherci:

  • Radomír Ondrůšek (kniha + stuha na klíče + lahev na pití)
  • Zdeněk Lichnovský (kniha + stuha na klíče + aromalampa)
  • Monika Kuceriaková (kniha + stuha na klíče + deka)
  • Martin Vítek (kniha + stuha na klíče + hrnek + diář)
  • Pavel Matonoha (kniha + stuha na klíče + hrnek + tričko)

CENY JSOU PŘIPRAVENY K PŘEVZETÍ V SÍDLE KTK NA ULICI ZÁHUMENNÍ 1152.

VÍCE INFORMACÍ NA TEL.: 595 179 140, EMAIL: STUDIO@KTK.CZ

 

Od 9. 1. do 24. 1. 2020 bude mít možnost veřejnost připomínkovat Zdravotní plán města Kopřivnice.

 

Cena za dodávku tepla a ohřev teplé vody se pro rok 2020 snižuje o 82 Kč za GJ.

 

Kronika Kopřivnice za rok 2018, obsahující bezmála sto stran, je k dispozici na webu města.

 

Do 24. 1. může veřejnost připomínkovat nový Zdravotní plán města Kopřivnice.

Kopřivničané si od 1. 1. připlatí za stočné metru krychlového odpadní vody, a to o 5,77 Kč více než v roce loňském.

Bytový dům Včelín je od 4. 1. bezdoplatkovou zónou, nově příchozím nájemníkům nebude poskytován doplatek na bydlení. Stávající nájemci mají na tento doplatek i nadále nárok.

Unikátní veterán Windhoff z roku 1902 nově láká do muzea Oldtimer Jaroslava Šerého.

I v novém roce má kino Kopřivnice připraven program pro všechny věkové kategorie a vyznavače rozmanitých žánrů

Filmový klub, kterému patří úterní večery, v lednu představí snímky Portrét dívky v plamenech, 25 km/h, Zábava, zábava a Daleko od Reykjavíku. Držitelé karty filmového klubu mají 20 % slevu.

V rámci Umění v kině, které kopřivnické kino každoročně promítá, mají diváci možnost shlédnout v sobotu 11. ledna v 17.30 hodin operu V. Bellini: Norma a v neděli 26. ledna v 15.45 hodin balet Bolšoj Těatr: Gizelle.

Pro nejmenší diváky jsou připraveny animované filmy Ledové království II, Medvídci Boonie: Cesta do pravěku a rodinný snímek Dolittle. Připraveno je také pravidelné divadlo v kině, které se odehraje v neděli 10. listopadu v 10.00 hodin dopoledne. Na programu je pohádka O chaloupce z perníku z dílny divadla Kapsa.

V lednu kopřivnické kino představí hned tři filmové novinky české produkce. Jedná se o snímek Můj příběh, kde se v hlavní roli představí Saša Rašilov a Vlastina Kounická Svátková. Druhou novinkou je film Miloslava Šmídmajera Případ mrtvého nebožtíka. Jde o komedii, která si utahuje z dnešních tak populárních kriminálek. A do kin míří také snímek Příliš osobní známost. Hlavní role obsadili Petra Hřebíčková, Eliška Balzerová a Tatiana Dyková.

Pro milovníky zahraničních filmů má kopřivnické kino připravený americký horor Nenávist, muzikál Cats, americký thriller Pod vodou, drama Cinta Eastwooda Richard Jewell  nebo také úspěšné pokračování akční komedie Mizerové navždy.

 

Vernisáž výstavy Miroslava Knapce „Obrazy“ proběhne 17. 1. v 17 hodin v Muzeu Fojtství. Zbrusu nový španělský Superpohár bude na Sport1 odvysílán ve dnech od 8. do 12. 1. 2020. Hokejová benefice v dresech s podobiznou Radka Bonka se koná 15. 1. od 18 hodin.

 

10. 1. 2020

Zemřela zastupitelka a dlouholetá ředitelka Základní školy a Mateřské školy Motýlek Dagmar Jančálková.

Dagmar Jančálková patřila k výrazným osobnostem místního veřejného života. Od roku 1998 až do začátku letošního roku působila jako zastupitelka za stranu ODS, v letech 2006-2014 byla členkou rady města a věnovala se především oblastem vzdělávání a sociálních věcí. Lidé ji znají také jako dlouholetou ředitelku Základní školy a Mateřské školy pro děti se speciálními potřebami Motýlek, kterou vedla od roku 1994.

Jméno Dagmar Jančálkové je neodmyslitelně spjato s přehlídkou dovedností handicapovaných dětí Motýlek, která se loni v listopadu uskutečnila již po třiadvacáté a jejíž hlavní myšlenkou je integrace dětí s handicapem a speciálními potřebami mezi zdravé vrstevníky a společnost.

Poslední rozloučení s Dagmar Jančálkovou se uskuteční v sobotu 11. ledna 2020 v 10:30 hodin ve smuteční síni na hřbitově v Kopřivnici.

 

Letošní Ledové Pustevny se konají od soboty 11. ledna do neděle 26. ledna.

 

DRUHOLIGOVÉ DERBY PRO DOBROU VĚC. Kopřivnice ctí své tradice! A jednou z nich je skvělá možnost věnovat jeden ze zápasů organizacím se zdravotním postižením. 15. ledna bude druholigové utkání v rámci 32. kola Kopřivnice – Nový Jičín věnováno dětem, konkrétně školám, které pomáhá zejména s rehabilitací osob se zdravotním postižením. A na co se můžete těšit letos? Na speciální dresy s tváří kopřivnického odchovance Radka Bonka, které bude možné vydražit.

Aukce odstartovala a probíhá na stránkách https://dresy.hc-koprivnice.cz/

Před utkáním proběhne vyvěšení dresu Radka Bonka, jako vítěze loňské ankety, ve které fanoušci hlasovali hráče historie klubu, který musel odehrát utkání za muže. ,,S Radkem jsem to poté domluvil a on s tím souhlasil. Proto pořádáme tuhle akci,“ dodává manager Jaroslav Hrubý. Ve hře je i to, že se akce zúčastní sám Radek Bonk. Hráč působil dlouhých patnáct let v zámořské NHL. Vystřídal Ottawu, Montreal a Nashville. Celkově nastoupil coby hráč nejprestižnější hokejové ligy světa do 1 042 utkání a nasbíral 524 bodů do kanadského bodování(206+318). Definitivní rozhodnutí však ohledně tohoto ještě nepadlo.

Dále proběhne poděkování Martinovi Tomáškovi a Adamovi Červenkovi za jejich kariéru v dresu Kopřivnice, oba vynikající hokejisté dostanou svůj dres a věcný dar. Vyhlášení ankety o nejlepšího fanouška, který dostane permanentku na novou sezónu a rovněž věcný dar. A v neposlední řadě představíme i našeho nového mediálního partnera Rádio Čas Valašsko 105,9 FM.

 

Od 13. ledna se mohou zájemci v čítárně knihovny přihlašovat do 18. ročníku Akademie třetího věku, počet účastníků je omezen a o pořadí rozhoduje datum podání přihlášky

 

Až do 14. ledna probíhá v našem městě a místních částech Tříkrálová sbírka, koledníci se prokazují platnou průkazkou a mají zapečetěné kasičky.

 

Příběh jednoho z největších atletů všech dob, přezdívaného také „lokomotiva“, natočil režisér David Ondříček. Olympijskou legendu Emila Zátopka hraje Václav Neužil, jeho ženu Martha Issová.

Hlavní část natáčení skončila v polovině prosince a ve střižně na materiálu pracuje renomovaný polský tvůrce, absolvent pražské FAMU Jaroslaw Kaminski, který je podepsán například pod střihem oscarového snímku Pawła Pawlikowského Ida i jeho dalším filmem Studená válka. Vedle českých herců se objevuje jako australský maratonec Clarke i herec James Frecheville z filmu Animal Kingdom, oceněného na festivalu Sundance. Premiéra se plánuje na srpen 2020.

 „Příběh Emila Zátopka, muže, jenž na olympiádě v roce 1952 získal tři zlaté medaile a zároveň ve všech těchto disciplínách dosáhl světových rekordů, se stal legendou o nezlomné síle vůle, která dodnes inspiruje další sportovce po celém světě. Mezi nimi je i australský rekordman Ron Clarke. Ten v roce 1968 v Mexiku navzdory očekáváním promarní pravděpodobně poslední šanci na olympijskou medaili. Propadne pochybám o smyslu vlastní kariéry a rozhodne se vydat za Emilem Zátopkem, jehož bezmezně obdivuje,“ popsali tvůrci.

Příběhová linka rozhovoru Rona Clarka s Emilem Zátopkem nás retrospektivně vrací do stěžejních momentů atletova sportovního i soukromého života a dohromady se spojuje v komplexní portrét muže, jenž neztrácí tempo ani poté, co jeho poslední závod skončí. „Myslím, že náš film bude o sportu, trpělivosti, pochopení a dozrání,“ řekl Václav Neužil o své zatím největší filmové roli.

„Bylo to a stále je velmi intenzivní setkání s Emilem Zátopkem. Václav i Martha pro své role podstoupili opravdu nevídané a mě trochu mrzí, že už to končí. Čeká nás dlouhá a komplikovaná postprodukce a já se už nemohu dočkat chvíle, kdy Zátopek vběhne na plátna kin,“ dodal David Ondříček. Zdro: Novinky.

 

FESTIVAL: Hukvaldský potlach. V sobotu 11. ledna od 14.00 hod. ve společenském sále Základní školy Hukvaldy se uskuteční druhý ročník festivalu Hukvaldský potlach. Jako hlavní host vystoupí legenda českého folku Tony Linhart s kapelou Pacifik. Dále vystoupí The Addams Sisters, Šansonika, Bluerej, René Matlášek, Dřevo a struny, Povídaly proč mu hrály. Vstup volný.

 

Štramberské pyré. Je tu třetí ročník Štramberského pyré! Štramberský kulturní dům se promění v pomyslnou festivalovou loď ze šnečích ulit, která zvedne plachty v sobotu 11. ledna v 14.00 hod. a vydá se na svou pestrobarevnou pouť. Plavba to bude vskutku velkolepá, již tradičně složená z krátkých a různorodých představení napříč žánry – folk i folklór, místní i přespolní, hudba i divadla a letos navíc třeba hip hop nebo slam poetry. Více na Štramberské pyré.

 

UMĚNÍ V KINĚ Kopřivnice –  V. Bellini: Norma. Belliniho nejznámější dílo Norma získala proslulost díky mimořádně vysoké kvalitě své hudby, vzkvétajícímu bel cantu, pěveckému mistrovství propojující svrchovanou techniku s emotivním přednesem a nejpřitažlivějším, ale zároveň i nejtěžším melodiím. Zatímco slavná Casta diva, úvodní árie Normy, se sama o sobě stala symbolem italské opery, tak také mnoho cavatin a kabalett vyžadovalo velký vokální rozsah, i mrštnost a hbitost postav. Hlavní zápletka se točí kolem tajného manželství galské kněžky Normy s římským prokonzulem Pollionem. Tato nová produkce Opery Royal de Wallonie-Liège bude jednou z nejdůležitějších událostí sezóny v sobotu 11. ledna od 17.30 hod. v kinosále Kulturního domu Kopřivnice.

 

PŘEDNÁŠKA v Kopřivnici – O misionářské cestě. Dominik Maxmilián Ramík je známý český misionář. Vycestoval již na Vanuatu a nyní povypráví o svém působení na ostrově Tanna v Tichomoří. Co znamená být misionářem? Jak se taková cesta připravuje? Co obnáší práce v lokalitě? Přijďte si poslechnout neméně zajímavé povolání a to v neděli 12. ledna od 16.00 hod. do Katolického domu Kopřivnice.

 

8. 1. 2020

Na tradiční Obecní ples 18. ledna 2020 Vás zve Kulturní dům Kopřivnice a město Kopřivnice. Host večera: Mňága a Žďorp. K poslechu a tanci zahrají Jamr’s a Marcus Antonius. Doprovodný program: Cimbal Hell Band, Ladislav Kokeš, DJ Thomase,Mažoretky Sunny Kopřivnice, Taneční skupina NO FEET, Taneční skupina Puls Opava, Aerial Cabaret, Petra Saksa Písecká. Předprodej lístků začíná 9. 1. 2020 od 17 hodin v IC Kopřivnice.

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Na Luhách, Mírová dne 9. ledna  od  8 – 14 hodin. V místě vyvěšení letáků.

 

Svoz odstrojených vánočních stromků bude probíhat každou středu v průběhu měsíce ledna, to znamená: 8. ledna, 15. ledna, 22. ledna a 29. ledna 2020. Všech ozdob zbavené stromky odkládejte v těchto termínech ke kontejnerům na směsný komunální odpad, odkud budou odvezeny k využití na kompostárnu.

 

KDK zve v pátek 10. ledna 2020 na divadelní představení Turecká kavárna. Jde o náhradní termín. Autor: Robert Thomas, režie: Pavel Háša, produkce: agentura HARLEKÝN, hrají: Václav Vydra, Jana Boušková, Naďa Konvalinková a Matěj Hádek nebo Martin Davídek nebo Martin Kubačák. Tři komické skoro detektivky z Paříže. Zejména poslední (Zlatý pan ministr) ťala přímo do žhavé současnosti. Ať už patří na stranu dobra či zločinu, postavy jsou plné humoru a člověčenství a záměr autora jasný – diváka pobavit a dát mu překvapivou pointu.

 

Představení KRYL Zmrdtvýchvstání zažít, které se mělo uskutečnit dne 18. 2. 2020 je ZRUŠENO. Za zakoupené vstupenky Vám bude vráceno vstupné v IC Kopřivnice. KDK se omlouvá.

 

Benefice v dresech s podobiznou Radka Bonka se koná 15. 1. od 18 hodin v rámci 32. kola (HC ISMM Kopřivnice – HK Nový Jičín) na zimním stadionu.

 

Zbrusu nový španělský Superpohár na Sport1. Barcelona, Real Madrid, Atlético Madrid a Valencia. To jsou týmy, které se zkraje nového roku zúčastní španělského Superpoháru pro sezónu 2019-20. Hrát se bude v Džiddě, v Saúdské Arábii a celá soutěž bude odvysílána na Sport1 ve dnech od 8. do 12. ledna.

Klasický formát španělského Superpoháru se pro tuto sezónu výrazně změnil. Z jednozápasového klání je nyní pětidenní turnaj, kterého se účastní čtyři týmy. Konkrétně jsou to finalisté poháru Copa del Rey 2018-19 (Valencia jako vítěz, Barcelona jako poražený finalista) a dva zbylé nejlepší týmy z La Ligy 2018-19 (Atlético jako druhý, Real Madrid jako třetí tým tabulky).

Zbrusu nový formát spektakulární fotbalové události se čtyřmi neprestižnějšími španělskými kluby bude odvysílán na Sport1. Semifinále soutěže je na programu 8. ledna (Valencia proti Realu Madrid) a 9. ledna (Barcelona proti Atléticu Madrid). Finále se posléze uskuteční 12. ledna a nelze vyloučit, že bude k vidění El Clásico – vůbec první v roce 2020.

„Jsme nesmírně rádi, že vedle prestižních vysílacích práv Sport1 a Sport2, jako jsou Forumle 1, hokejová Champions League, evropské šampionáty v házené, NFL, UEFA Liga národů, házenkářská Champions League, švédská hokejová liga, slovenská hokejová liga, španělský pohár Copa del Rey, turecká Süper Lig nebo Coppa Italia, si nyní mohoud diváci na našich sportovních kanálech vychutnat také úžasnou atmosféru španělského Superpoháru,“ uvedl Marcel Mareš, Country Manager AMC Networks International pro Českou republiku a Slovensko.

Díky exkluzivní tříleté dohodě, budou Sport1 a Sport2 vysílat i následující dva ročníky španělského Superpoháru (2020-2021 a 2021-22).

 

Vloni  přibylo v Kopřivnici sto padesát dva nových občánků. Všechny je společně s jejich rodiči, prarodiči, sourozenci a dalšími příbuznými přivítal starosta města Miroslav Kopečný. V roce 2019 se v Kopřivnici a třech místních částech uskutečnilo celkem sedmnáct obřadů. „Čtrnáct obřadů se uskutečnilo v nové obřadní síni v Ringhofferově vile, tedy přímo v Kopřivnici, zbylé tři pak v Lubině, Mniší a Vlčovicích,“ sdělila hlavní organizátorka vítání občánků Ilona Mazalová s tím, že obřady se v posledních letech těší velké oblibě. Z celkového počtu sto padesát dva dětí bylo letos osmdesát jedna chlapců a sedmdesát jedna dívek. „Nejoblíbenějším chlapeckým jménem byl Šimon před Adamem, Vojtěchem a Dorianem. Mezi dívkami vévodily Julie, Kláry, Laury a Nikoly,“ prozradila Ilona Mazalová.

Nejbližší vítání se uskuteční v Kopřivnici v březnu. Termíny jsou zveřejněny na webových stránkách města. Zájemci se mohou hlásit u Ilony Mazalové na Městském úřadu Kopřivnice (7. podlaží č. dv. 743), na telefonních číslech 556 879 436 a 737 114 246 nebo na e-mailové adrese ilona.mazalova(zavináč)koprivnice.cz, kde získají podrobnější informace.

Termíny vítání občánků v roce 2020

    sobota 14.03. Kopřivnice

    sobota 18.04. Kopřivnice

    neděle 28.06. Kopřivnice

    sobota 12.09. Kopřivnice

    sobota 24.10. Lubina, Vlčovice, Mniší

    sobota 21.11. Kopřivnice

 

3. 1. 2020

Prvním novojičínským miminkem narozeným v roce 2019 ve zdejší porodnici je kluk. Malý Miroslav přišel na svět 1. ledna před půl desátou dopoledne. Novoroční půlnoc ještě Lenka Zborovská strávila doma, ráno 1. ledna už ale zamířila do nemocnice. V 9 hodin a 23 minut přivedla na svět svého třetího syna a současně prvního novojičínského občánka roku 2019 narozeného ve zdejší porodnici. Přivítat ho, popřát mu vše nejlepší do života a předat dárky přišli zástupci nemocnice i města. Mireček při narození vážil něco přes 3 kilogramy a měřil 48 centimetrů. Zdroj: TV Polar

 

Od 1. ledna 2020 dochází ke změně sazby místního poplatku za komunální odpad. Základní sazba činí 540 Kč, snížená sazba (vlastní nádoba) 510 Kč. Platbu je možné provést osobně na pokladně MěÚ Kopřivnice nebo elektronicky s uvedením přiděleného variabilního symbolu na účet číslo: 1767241349/0800.

 

Lyžařský areál na Červeném kameni je uzavřen.  Probíhá zasněžování.

 

Ve dnech 1. až 14. ledna bude probíhat ve našem městě a místních částech Tříkrálová sbírka, koledníci se prokazují platnou průkazkou a mají zapečetěné kasičky.

 

Od 13. ledna se mohou zájemci v čítárně knihovny přihlašovat do 18. ročníku Akademie třetího věku, počet účastníků je omezen a o pořadí rozhoduje datum podání přihlášky

 

Příběh jednoho z největších atletů všech dob, přezdívaného také „lokomotiva“, natočil režisér David Ondříček. Olympijskou legendu Emila Zátopka hraje Václav Neužil, jeho ženu Martha Issová.

Hlavní část natáčení skončila v polovině prosince a ve střižně na materiálu pracuje renomovaný polský tvůrce, absolvent pražské FAMU Jaroslaw Kaminski, který je podepsán například pod střihem oscarového snímku Pawła Pawlikowského Ida i jeho dalším filmem Studená válka. Vedle českých herců se objevuje jako australský maratonec Clarke i herec James Frecheville z filmu Animal Kingdom, oceněného na festivalu Sundance. Premiéra se plánuje na srpen 2020.

 „Příběh Emila Zátopka, muže, jenž na olympiádě v roce 1952 získal tři zlaté medaile a zároveň ve všech těchto disciplínách dosáhl světových rekordů, se stal legendou o nezlomné síle vůle, která dodnes inspiruje další sportovce po celém světě. Mezi nimi je i australský rekordman Ron Clarke. Ten v roce 1968 v Mexiku navzdory očekáváním promarní pravděpodobně poslední šanci na olympijskou medaili. Propadne pochybám o smyslu vlastní kariéry a rozhodne se vydat za Emilem Zátopkem, jehož bezmezně obdivuje,“ popsali tvůrci.

Příběhová linka rozhovoru Rona Clarka s Emilem Zátopkem nás retrospektivně vrací do stěžejních momentů atletova sportovního i soukromého života a dohromady se spojuje v komplexní portrét muže, jenž neztrácí tempo ani poté, co jeho poslední závod skončí. „Myslím, že náš film bude o sportu, trpělivosti, pochopení a dozrání,“ řekl Václav Neužil o své zatím největší filmové roli.

„Bylo to a stále je velmi intenzivní setkání s Emilem Zátopkem. Václav i Martha pro své role podstoupili opravdu nevídané a mě trochu mrzí, že už to končí. Čeká nás dlouhá a komplikovaná postprodukce a já se už nemohu dočkat chvíle, kdy Zátopek vběhne na plátna kin,“ dodal David Ondříček. Zdro: Novinky.

 

Vila Machů v Kopřivnici uspořádala ve středu 18. prosince charitativní módní přehlídku pro Karolínku Dejovou. Na programu večera byla nejenom samotná přehlídka, ale i pěvecké vystoupení Vlaďky Chudějové a Rozárky Vojtelové, tanec „handicapované“ Karolíny Dejové a Elišky Jeřábkové a dalších tanečníků TK GRADUS. Výtěžek ze vstupného byl věnován Karolíně a během večera také předán.

 

Divadelní spolek lubinských skautů nastudoval pohádku „Jak čert málem do nebe přišel“. Autorem hry je bývalý žák ZŠ Lubina Vojta Dořičák a s dalšími bývalými žáky školy odehráli 19. 12. představení v místním Katolickém domě pro děti, které malotřídku v Lubině aktuálně navštěvují. Hra měla úspěch a ještě by měla být k vidění.

 

Rok 2020 a peníze? Leden přinese vyšší důchody i rodičovskou.

Nárůst penzí o stovky korun

Průměrná starobní penze se od ledna zvýší ze 13 500 na 14 400 korun. Tedy o devět stovek. Růst se ale týká i sirotčích, vdovských a invalidních penzí. Základní výměra důchodů, jež tvoří jednu ze dvou složek vyplácených peněz, totiž vzroste o 220 na 3490 korun. Procentní výměra vzroste o 5,2 procenta, a navíc o pevnou částku 151 korun.

Navýšení minimální mzdy

Přilepší si nejhůře placené profese. Minimální mzda se vyšplhá ze 13 350 na 14 600 korun. Spolu s tím porostou i zaručené úrovně mezd v jednotlivých povoláních. Ty stanovují, jaké mají být nejnižší příjmy například u kuchařek, uklízeček, zedníků, ale i účetních a dalších nemanuálních profesí.

Změny pro živnostníky

V novém roce budou muset podnikatelé a živnostníci sáhnout hlouběji do peněženek. Mění se totiž výše záloh. Minimální zdravotní pojištění bude od příštího roku 2352 namísto dosavadních 2208 korun. Tato částka se bude měsíčně odvádět od února, platí se totiž zpětně. Od dubna se rovněž změní minimální výše záloh na důchodové pojištění. Nově se bude jednat o 2544 korun. To je o 156 korun více než doposud.

Dražší zdravotní pojištění

Kvůli zvýšení minimální mzdy se zvedne zdravotní pojištění pro osoby bez zdanitelných příjmů. Tam patří například ženy v domácnosti, studenti starší 26 let či nezaměstnaní, kteří byli vyškrtnuti z evidence úřadu práce. Nově budou platit 1971 namísto současných 1803 korun.

Příjmy ve státní správě

Platy zaměstnanců ve státní správě a veřejné sféře vzrostou plošně o 1500 korun. Ti nejhůře placení si polepší ještě více, protože dojde ke zrušení 1. platové tabulky, kam tito zaměstnanci spadají. Učitelům se pak zvednou tarifní mzdy o osm procent.

Rodiče si polepší

O něco lepší život si budou moci dovolit maminky a otcové dětí mladších čtyř let. Ale pouze tehdy, pokud jsou stále na rodičovské dovolené. Celková výše rodičovského příspěvku se zvýší z dnešních 220 tisíc na 300 tisíc korun. U dvojčat a vícerčat dojde k navýšení celkové částky z 330 tisíc na 450 tisíc korun. Pokud ale rodiče chtějí, aby měli měsíčně více, musejí si o to požádat Úřad práce ČR. Jinak se pouze prodlouží doba čerpání rodičovského příspěvku.

Zdroj: https://novojicinsky.denik.cz/podnikani/zmeny-duchody-rodicovska-minimalni-mzda-20191229.html

 

Mnoho let fungují pod hlavičkou DDM technické kroužky. V současné době navštěvuje 4 technické kroužky dohromady 40 dětí, z toho ve dvou se chodí do dílen, kde vylepšují svou zručnost. Noví zájemci mohou přijít po novém roce, dílny na ZŠ dr. Milady Horákové probíhají každé úterý od 14 do 15:30 hodin a jsou jak pro kluky tak i holky. Dále se bude dělat zcela nová učebna pro mediaklub, ten získá i novou techniku se kterou bude natáčet a členové budou vytvářet nejen televizní reportáže, ale i další mediální obsah.

 

 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice