18. 4. 2018

 

Máte volný čas, jste milovníkem křížovek a je vám kolem šedesáti? Pak neváhejte a zapojte se do dalšího ročníku soutěže. Pro soutěžící Křížovkářské ligy je v letošním roce připraveno deset různě náročných křížovek. Po dobu desíti týdnů budou křížovky každý čtvrtek vydávány na informacích v přízemí kopřivnické radnice. S první obdrženou získá soutěžící také záznamový arch, který bude posléze slosovatelný. Každý senior, který správně vyluští všech deset křížovek, dostane drobný dárek. „Tím ovšem celé snažení zdaleka neskončí. Po ukončení soutěže bude vylosováno několik výherců, kteří obdrží hodnotnější ceny,i podrobnější informace na e-mailu: pavla.zrunkova(zavináč)koprivnice.cz nebo na telefonním čísle 556 879 460.

 

Společnost Brose CZ, která se specializuje na mechatronické systémy pro automobilový průmysl a dodává díly řadě světových automobilových značek, otevřela za účasti hejtmana MSK, prof. Ivo Vondráka a primátora města Ostravy, Tomáše Macury servisní středisko IT služeb. Středisko se nachází v prostorách Moravskoslezského inovačního centra, a nově tak z Ostravy poskytuje IT podporu globálně celé skupině Brose. Uplatnění zde nalezne až 50 IT specialistů, z čehož více než polovina bude v Ostravě. Otevření kanceláře v kampusu VŠB v Ostravě nabídne další pracovní místa, ale hlavně spolupráci studentům a absolventům technické univerzity.

 

Společnost Slumeko oznamuje občanům, že nově mohou ukládat přebytečný bioodpad (trávu, listí, seno, větve apod.) také na sběrném dvoře na ulici Panská. „Na sběrném dvoře bude možno výhledově také odebírat dřevní štěpku, tuto možnost však budeme ještě dále upřesňovat,“ uvedl jednatel společnosti Slumeko Vladimír Pustka. Provozní doba sběrného dvora je: pondělí až pátek od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin.

 

Úřad práce uvádí, že nezaměstnanost v Česku v průběhu března klesla na 3,5 procenta, z únorových 3,7 procent, Zaměstnání hledalo 263 608 uchazečů. Přibylo i nabízených volných míst, zaměstnavatelé jich v březnu nabízeli 253 a půl tisíce. Nejvíce hledají pracovníky v dělnických a technických oborech. I podíl nezaměstnaných v Moravskoslezském kraji v březnu poklesl o 0,2 procentního bodu na 5,4 procenta. Počet uchazečů o práci v kraji klesl téměř o2000 lidí, když práci na konci měsíce nemělo 46.563 lidí. Nejvíce lidí bez práce zůstává na Karvinsku, nejméně pak na Novojičínsku – přesně – 3 535 lidí, míra nezaměstnanosti klesla o 2 desetiny na 3, 3%. V nabídce 2 770 pracovních pozic, na jedno místo je evidováno 1,3 žádosti o práci. Kopřivnicko eviduje k 28. únoru 1003 žadatelů o práci, míra nezam. činí 3,4 %. Nově se na prac. úřadu zaregistrovalo pouze 90 lidí. V registru je 1033 pracovních míst, opět nabízíme více míst než je žadatelů o práci.

 

Již 14. sezónu bude v provozu pravidelná linka na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou horu. V úterý 3. dubna odstartoval prodej jízdenek na linku Raškovice – Lysá hora. Jízdenky je možné zakoupit v přepravní kanceláři na autobusovém nádraží ve Frýdku-Místku. Autobus poprvé vyjede 9. května a sezónu výjezdů ukončí k poslednímu září, případně k 15. říjnu v závislosti na počasí.Každé pondělí a středu budou autobusy jezdit ve standartním režimu, v pátky pak bude výjezd doplněn průvodcem Turistického informačního centra Frýdek≈Místek. V úterky a čtvrtky jsou termíny určené pro registrované skupiny nad 35 osob.

Pravidelný jízdní řád:

Raškovice, hotel Ondráš (odjezd) 8.30 hod.

Lysá hora (příjezd) 9.10 hod.

Lysá hora (odjezd) 11.20 hod.

Raškovice, hotel Ondráš (příjezd) 12.00 hod.

 

Letošní Den Země bude ve znamení ekologiády. Akce, kterou organizuje radnice ve spolupráci s Radou dětí a mládeže Moravskoslezského kraje, se uskuteční ve čtvrtek 19. dubna v parku E. Beneše. Program Dne Země bude rozdělen na dvě části, a to na dopolední část, která bude určena pro základní a mateřské školy a na část odpolední, věnovanou široké veřejnosti. Děti ze základních škol se mohou těšit na novinku, která zatím v programu kopřivnického Dne Země nebyla. „Jedná se o soutěž Kopřivnická ekologiáda, které se může zúčastnit jakýkoli tým šesti dětí s doprovodem jednoho pedagoga. Soutěžním tématem bude ekologie, děti si budou moci zábavnou formou vyzkoušet své dovednosti a vědomosti,“ osvětlil novinku vedoucí odboru životního prostředí Hynek Rulíšek. Na své si během oslav přijdou také předškoláci a děti z mateřských škol, které u příležitosti Dne Země dostanou možnost navštívit mobilní planetárium nebo třeba zasadit květiny do truhlíků. Ty budou následně zdobit Štefánikovu ulici. „Chybět nebude ani tradiční a oblíbená prohlídka popelářského vozu, slalom s popelnicí nebo oblíbené malování na velkoobjemové kontejnery,“ doplnila za organizátory akce Lucie Kubalcová. V rámci Den Země se budou v Kopřivnici opět sbírat kola pro Afriku a ve Vile Machů se uskuteční tématické přednášky věnující se změně klimatu a ekologické stopě. Generálním partnerem oslav svátku naší planety bude společnost Slumeko.

 

16. 4. 2018

 

Volné vysílání (open window) programu FilmBox Premium HD od 13. 4. do 29. 4. Kódovaný kanál film box Premium HD budou v tomto termínu moci volně sledovat všichni klienti KTK, který tento kanál nemají předplacen. Film box premium je součástí balíčku Film box premium Kino. Smyslem této promotion akce je seznámení diváků s novou programovou skladbou této stanice. V pondělí jsou pro diváky připraveny evropské snímky, v úterý jsou na řadě seriály, ve středu komedie, ve čtvrtek krimi a v pátek dramatické filmy. Víkend je určen pro filmové hity.

 

SOUTĚŽ KTK a Vily Machů o 2 x 2 vstupenky na Košt vín v sobotu 28. 4. Ve Vile Machů od 14:00 hod. CO VŠECHNO ÚČASTNÍKY KOŠTU ČEKÁ?

A/ vinná tombola, katalog vín

B/ výstava fotografií z 1. ročníku, degustace dle vstupenky

C/ Neomezená degustace, sklenička s logem a katalog vín

Odpovědi nám posílejte ve tvaru – vaše jméno mezera a odpověď prostřednictvím SMS na telefonním čísle 774 599 474 nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz. Uzávěrka je ve středu 18. 4. 2018 v 10:00.

 

Dalším závodem, na kterém se v letošním roce představuje Aleš Loprais, je největší soutěž pro kamiony na africkém kontinentu – Morocco Desert Challenge. Loprais jede s Tatrou Queen 69 vlastního týmu InstaForex Loprais. Po návratu z Dakaru začali mechanici pracovat na nových vylepšeních. Závod jedou i další Dakaristé, celkem jede v Africe 30 kamionů 8mi truckových značek. Organizátoři naplánovali hodně písku ale také kamenité a rychlé úseky. Vedle Aleše na sedadle mechanika sedí Petr Pokora. Druhý největší závod kamiónů na světě začal v Agadiru 14. dubna. Na programu mají posádky celkem 2 403 ostrých kilometrů rozdělených do osmi etap.

 

Po celý duben mohou lidé hlásit problémy s novými hlásiči varovného a monitorovacího protipovodňového systému. V rámci jeho rozšíření bylo nainstalováno 69 obousměrných bezdrátových hlásičů na sloupy veřejného osvětlení v Kopřivnici i místních částech. Občané, kteří z nově nainstalovaných hlásičů nebudou slyšet hlášení městského rozhlasu, nebo naopak bude velmi hlasité, by měli tyto skutečnosti nahlásit na pracoviště krizového řízení města, a to buď telefonicky na číslo 556 879 458, nebo elektronicky na e-mail: krizove.rizeni@koprivnice.cz. Při hlášení je vhodné uvést bližší informace a kontakt na sebe. Nahlášené závady budou řešeny po ukončení testovacího období.

 

Tajemník Městského úřadu Kopřivnice vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa Vedoucí oddělení investic. Lhůta pro podání přihlášky je do 27. 4. 2018.

 

Město Kopřivnice nabízí nájem městského bytu za podmínky přistoupení k dluhu a za podmínek dle výzvy. Byt má velikost 1+2 a je určen pro stávající nájemce městských bytů. Nabídka platí od 06.04.2018 do 23.04.2018.

 

Od 16. dubna se opět otevřou pro veřejnost zahrady mateřských škol v Kopřivnici i místních částech. Zahrady mohou rodiče s dětmi navštívit po ukončení provozu mateřských škol v pracovních dnech od 16 do 19 hodin. Každý den budou zpřístupněny jiné zahrady dle uvedeného rozpisu. Zahrady budou otevřeny pouze za příznivého počasí, které nebrání bezpečnému pobytu a využití herních prvků. Zahrada při MŠ Mniší bude otevřena od 1. května 2018.

 

Ájurvéda – Oheň v nás, to je přednáška, kterou v pondělí 16. 4. 2018 pořádá Městská knihovna Kopřivnice

 

V katolickém domě pokračuje v pondělí 16.4. serie přednášek, věnující se výchově dětí v dospívajícím věku. V 17.00 hodin začíná beseda na téma Téměř na odchodu.

 

Heidi rodinné centrum zve v pondělí 16. 4. Od 15.15 na Program pro podporu celkového vývoje dětí od 1,5 do 3 let – Zkoumálek vycházející ze směrů alternativní pedagogiky.

 

Vila machů zve v rámci Dne země na přednášku Co dýcháme a co zanecháme v úterý 17. 4. v 18:00.

 

Přednáška Václava Čápa Vnitřní uzdravení se chystá v sále vily Machů ve středu 18. 4. 2018od 18 hod.

 

13. 4. 2018

 

Ájurvéda – Oheň v nás, pondělí 16. 4. 2018, akademická posluchárna Kulturního domu Kopřivnice, 18:00. Městská knihovna Kopřivnice zve všechny zájemce na přednášku Ájurvéda – Oheň v nás. Oheň v nás – energie k tomu, jak žít svůj život tak, aby nás bavil. Mít dostatek energie pro všechno, co potřebujeme. Praktické, jednoduché kroky, které můžeme začít hned teď. Jak jednoduše pozvat ájurvédu do svého života? Přijďte si poslechnout přednášku paní Veroniky Mikuškové.

 

Stavba nového záchytného parkoviště v blízkosti Komerční banky začala koncem března. Lidé se musí připravit na omezení. Prostor, který by měl pomoci s nesnadným parkováním v Kopřivnici, by měl být hotový v červenci letošního roku. Do té doby musí lidé počítat s několika omezeními. Tím nejvýznamnějším je znemožnění odstavení vozů na obvyklých místech v blízkosti banky. Parkování je po dobu výstavby umožněno na ploše bývalého házenkářského hřiště. Vjezd na plochu upravuje dopravní značka. Nové parkoviště by mělo umožnit parkování celkem čtyřiceti vozů. Město do jeho vzniku investuje cca šest milionů korun.

 

V pátek 13. dubna pořádá Kulturní dům Kopřivnice recitál písničkáře Vlasty Redla. Akce začíná v 19.00 hod. ve velkém sále. Vlasta Redl přijede společně se svou kapelou, kytaristou Matějem Morávkem, klávesistou Borkem Nedorostem a Martinem Gašparem.

 

V pátek 13. dubna od 19.30 hod. se můžete těšit na další divadelní představení. Tentokrát v Kulturním domě Štramberk vystoupí divadlo Devítka Ostrava Michalkovice a zahrají hru J. Chapmana aj. Loyda (Ne)prodejné manželky. Dvojice provinčních anglických obchodníků se chystá prodat svoji autodopravu zahraničním zájemcům. Ti si pro oživení obchodního jednání přejí i placenou dámskou společnost. Co se ale stane, když se v hotelovém apartmá nečekaně objeví i manželky obchodníků a kupující tyto dámy považují za objednané luxusní prostitutky? Pro uskutečnění obchodu je třeba udělat vše.

 

Opera: P. I. Čajkovskij: Piková dáma, KDK. Trojka, sedma, eso… tři karty, které vždy vyhrávají. Tajemství, jehož získání mladý carský důstojník Herman obětuje nejen milostný vztah k mladičké Líze, ale pro něž se stane i vrahem. Jeho touha po penězích a společenském postavení rozvrátí životy všech kolem něj a jej nakonec přivede až k šílenství a sebevraždě. Předposlední Čajkovského opera se odehraje na plátně Kina Kopřivnice v sobotu 14. dubna od 17.30 hod.

 

Základní umělecká škola Zdeňka Buriana pořádá v sobotu 14. dubna od 19.00 hod. v Katolickém domě Mezinárodní koncert k 70. letému výročí města Kopřivnice. Kromě českých umělců, zastoupených ostravským komorním orchestrem, vystoupí umělci s Koreje a USA. Základní uměleckou školu Zdeňka Buriana bude reprezentovat Josef Pukovec s Adélou Šmýtovou.

 

Hudební večer v rámci Dnů umění nevidomých na Moravě 2018 pořádaných Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR, oblastní odbočkou Nový Jičín je naplánován na sobotu 14. dubna od 16.00 hod v Malém sále Kulturního domu Kopřivnice. Během odpoledne vystoupí Barbora Mirgová a Miroslav Orság.

 

Máte rádi Itálii, těstoviny, olivy, víno a to vše kolem Itálie? Navštivte v sobotu 14. dubna od 18.00 hod. Fifty – Fifty Coffee & Cocktail Bar. Přijede rodilý Ital Antonio, který v Říčanech u Prahy provozuje bistro a laterii, kde si vyrábí vlastní mozzarellu. Antonio připraví pravé Italské rizoto před našimi zraky a po té si budete moci objednat porci rizota nebo salát caprese a různých dalších italských dobrůtek. Připravujeme pro Vás speciální Italské koktejlové menu.

 

Neváhejte a přijďte v sobotu 14. dubna od 11.30 hod. na 16. ročník regionální taneční přehlídky, která se bude konat v Kulturním domě Příbor. Pestrá a zajímavé vystoupení ve stylu showdance, discodance, hip hop, la tance a mnoho dalších. Pro diváky i soutěžící je přichystaná diskotéka..

 

Nedělní pohádka: Divadlo Silesia – Byla jednou koťata, KDK. Nová dramatizace známé knihy Ljuby Štíplové pojednává o dobrodružstvích kocourků Macourka a Canfourka a jejich kamarádky Pacičky. Celá pohádka se nese v duchu myšlenky, že nejkrásnější je hrát si v každém věku. Pohádka se odehraje v neděli 15. dubna od 15.30 hod. v Kině Kopřivnice.

 

Přijďte poznat kulturu Ománu s etnoložkou Martinou Hanákovou, která zde absolvovala intenzivní kurz arabštiny. Ve své přednášce představí faktografické informace, místní zvyklosti, ale zabrousí například i do přírody a historie. Součástí prezentace budou autentické fotografie. Můžete se těšit také na pravou ománskou kávu a datle. Akce se uskuteční v neděli 15. dubna od 16.00 hod. v rámci Divotrůrná Kopřivnice, kterou naleznete na ulici Kadláčková 553.

 

11. 4. 2018

 

Žáci vybrali svého nejoblíbenějšího učitele. Oblíbený, přátelský, chytrý a připravený vždy poradit. Takový je podle žáků kopřivnických základních škol nejoblíbenější učitel, vítěz ankety Zlatý Komenský 2018. V pořadí pátý ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele v letošním roce opět zorganizovalo Dětské zastupitelstvo Kopřivnice. Nominováni byli čtyři pedagogové, Robin Pospěch ze ZŠ Alšova, Jiří Lipový ze ZŠ 17. listopadu. Za ZŠ dr. Milady Horákové byl vybrán Jiří Madecký a jedinou ženou v anketě byla Ivana Kociánová ze ZŠ sv. Zdislavy. Hlasovat ve druhém, rozhodujícím kole mohli téměř všichni. Anketu Zlatý Komenský 2018 nakonec vyhrála Ivana Kociánová ze ZŠ sv. Zdislavy.

 

Městská knihovna zve ve čtvrtek 12. 4. Pomocníky do dobrovolnické dílny, chcete li pomoci při výrobě ergoterapeutických pomůcek – bude otevřeno od 8 do 14

 

Ve čtvrtek 12. dubna 2018 – od 17.00 hodin vypukne v KDK JARNÍ SENIORSKÉ ODPOLEDNE.

 

V pátek 13. dubna 2018 – 19.00 hodin začíná v KDK KONCERT písničkáře Vlasty Redla.

 

V pátek 13. 4. 2018 19:30 KD ve Štramberku zve na představení í (NE)PRODEJNÉ MANŽELKY v rámci divadelní přehlídky amatérských souborů, hraje Divadlo Devítka Ostrava – Michálkovice.

 

Agentura pro regionální rozvoj ve spolupráci s Moravskoslezským krajem vyhlásila třetí ročník soutěže Lady Business Moravskoslezského kraje 2018. Soutěž je určená všem ženám, které jsou úspěšné či začínající podnikatelky anebo pracují v neziskovém sektoru a svou prací se podílejí na rozvoji našeho regionu. Hlavní myšlenkou soutěže je ocenění každodenního nasazení žen v práci, jejich úspěchů v podnikání a přínosů pro společnosti, v nichž pracují. Každá výherkyně se může těšit na finanční odměnu sto tisíc korun. Podmínkou účasti v soutěži Lady Business 2018 je minimálně dva roky podnikat či pracovat na území Moravskoslezského kraje. Nominace mohou lidé zasílat do 3. září na adresu Agentura pro regionální rozvoj, Na jízdárně 7, 702 00 Ostrava nebo elektronicky na emailovou adresu durajova(zavináč)arr.cz. Více informací a přesné podmínky k soutěži zájemci najdou na www.ladybusiness.cz.

 

Letošní Den Země bude ve znamení ekologiády. Akce, kterou organizuje radnice ve spolupráci s Radou dětí a mládeže Moravskoslezského kraje, se uskuteční ve čtvrtek 19. dubna v parku E. Beneše. Program Dne Země bude rozdělen na dvě části, a to na dopolední část, která bude určena pro základní a mateřské školy a na část odpolední, věnovanou široké veřejnosti. Děti ze základních škol se mohou těšit na novinku, která zatím v programu kopřivnického Dne Země nebyla. „Jedná se o soutěž Kopřivnická ekologiáda, které se může zúčastnit jakýkoli tým šesti dětí s doprovodem jednoho pedagoga. Soutěžním tématem bude ekologie, děti si budou moci zábavnou formou vyzkoušet své dovednosti a vědomosti,“ osvětlil novinku vedoucí odboru životního prostředí Hynek Rulíšek. Na své si během oslav přijdou také předškoláci a děti z mateřských škol, které u příležitosti Dne Země dostanou možnost navštívit mobilní planetárium nebo třeba zasadit květiny do truhlíků. Ty budou následně zdobit Štefánikovu ulici. „Chybět nebude ani tradiční a oblíbená prohlídka popelářského vozu, slalom s popelnicí nebo oblíbené malování na velkoobjemové kontejnery,“ doplnila za organizátory akce Lucie Kubalcová. V rámci Den Země se budou v Kopřivnici opět sbírat kola pro Afriku a ve Vile Machů se uskuteční tématické přednášky věnující se změně klimatu a ekologické stopě. Generálním partnerem oslav svátku naší planety bude společnost Slumeko.

 

9. 4. 2018

 

Již 14. sezónu bude v provozu pravidelná linka na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou horu. V úterý 3. dubna odstartoval prodej jízdenek na linku Raškovice – Lysá hora. Jízdenky je možné zakoupit v přepravní kanceláři na autobusovém nádraží ve Frýdku-Místku. Autobus poprvé vyjede 9. května a sezónu výjezdů ukončí k poslednímu září, případně k 15. říjnu v závislosti na počasí.Každé pondělí a středu budou autobusy jezdit ve standartním režimu, v pátky pak bude výjezd doplněn průvodcem Turistického informačního centra Frýdek≈Místek. V úterky a čtvrtky jsou termíny určené pro registrované skupiny nad 35 osob.

Pravidelný jízdní řád:

Raškovice, hotel Ondráš (odjezd) 8.30 hod.

Lysá hora (příjezd) 9.10 hod.

Lysá hora (odjezd) 11.20 hod.

Raškovice, hotel Ondráš (příjezd) 12.00 hod.

 

SOUTĚŽ KTK a seriálu The Terror o knižní předlohu seriálu od Dana Simmonse a hrnek s placatkou. Který významný producent se podílel na seriálu The Terror? – c) Ridley Scott. Výherci: 1/ Martin Žáček, 2/ Lenka Lojková. Ceny si můžete vyzvednout v redakci KTK, Kopřivnice, ul. Záhumenní 1152. Info: studio@ktk.cz nebo tel.: 595 179 140.

 

 

Tajemník Městského úřadu Kopřivnice vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa Vedoucí oddělení investic. Lhůta pro podání přihlášky je do 27. 4. 2018.

 

V polovině dubna proběhnou zápisy do prvních tříd základních škol v Kopřivnici i místních částech. Na základní škole sv. Zdislavy proběhly zápisy již 5. dubna. Zralost dětí zvládnout povinnou školní docházku budou sledovat učitelé v Kopřivnici v době od 13 do 18 hodin, v Lubině a Mniší od 14 do 17 hodin. K zápisům musí přijít děti, které dosáhnou šesti let věku ke dni 31. srpna letošního roku a děti, které už měly odklad povinné školní docházky. Přijít musí i děti, u nichž rodiče plánují odklad. Každá základní škola má svůj spádový obvod, ale rodiče si mohou vybrat, na kterou školu zapíší své dítě. Termín zápisů do mateřských škol je stanoven na čtvrtek 3. května, kdy budou připraveni v každém zařízení zapsat zájemce o umístění dítěte.

 

Lidé bydlící v lokalitě okolo mošnovského Letiště budou muset opět na čas počítat s větším hlukem. V oblasti budou trénovat piloti vrtulníků, kteří zkušenosti získané během denních i nočních letů využijí později při plnění bojových misí nebo při práci pro leteckou záchrannou službu. Jako formu kompenzace pro nejvíce postižené obce letos nabízí kraj ve spolupráci s výukovou firmou možnost vyhlídkových letů pro zhruba čtyřicet lidí z každé obce. Ty by se měly uskutečnit v květnu a červnu.

 

Město Kopřivnice nabízí nájem městského bytu za podmínky přistoupení k dluhu a za podmínek dle výzvy. Byt má velikost 1+2 a je určen pro stávající nájemce městských bytů. Nabídka platí od 06.04.2018 do 23.04.2018.

 

V úterý 3. dubna zahájila společnost V+V Saveko výstavbu chodníku na ulici Štramberské, konkrétně v úseku mezi ulicemi Hřbitovní a Pabla Nerudy. Délka chodníku bude 164 metrů, součástí akce je také oprava chodníku na rohu ulic Štramberská a Pabla Nerudy. Ve vjezdech k rodinným domům, které již byly realizovány v rámci rekonstrukce ulice Štramberské, budou dodlážděny vodící linie pro zrakově postižené osoby. Stavba v hodnotě 687 tis. Kč by měla být dokončena na začátku června letošního roku.

 

Osm nominací obdržela kopřivnická radnice během dvou měsíců na udělení titulů čestný občan a významná osobnost. Šest osobností je navrhováno na udělení titulu čestný občan, dvě na udělení titulu významná osobnost. Mezi navrhovanými jsou například rakouský automobilový konstruktér a průkopník automobilismu, který zasvětil svůj život značce Tatra Hans Ledwinka, nebo bývalý poslanec, náměstek hejtmana pro Moravskoslezský kraj a starosta Kopřivnice, Josef Jalůvka, jehož nominaci podpořila široká veřejnost devíti stovkami podpisů. Nechybí ani další osobnosti, které se zasloužily o rozvoj kulturního, duchovního či sportovního života ve městě. Nominacemi se nyní bude zabývat letopisecká komise, která má možnost návrhy podpořit anebo naopak vyjádřit svůj nesouhlas.

 

 

V úterý 10. 4. zve Městská knihovna Kopřivnice v rámci cestovatelského cyklu na besedu Vietnam – Z Hanoje až do delty Mekongu, od 18 hod. A Vila Machů zve na přednášku magistra Netušila: DNA ve službách lidstva a kriminalistiky od 18 hod.

 

Přednáška Ing. Šárky Laštovičkové Jarní léčivé byliny pro naše zdraví – se koná v Divnotvůrně na ulici Kadláčkově Ve středu 11. 4. od 17 hod. Ve stejný den je na programu ve vile Machů Povídání o putování po Palestině a Izraeli s farářem Romanem Macurou, od 18.00. Příborský KD uvádí divadelní hru Tchýně na zabití – od 18 hod. V inscenaci uvidíte Lucii Zedníčkovou, Danu Homolovou, Annu Kulovanou a Martina Krause.

6. 4. 2018

 

Moravskoslezští záchranáři zasahovali v úterý u tragické události na Novojičínsku. Poblíž obce Trojanovice muže zavalil strom. Na pomoc byla vyslána pozemní posádka RZP z Kopřivnice a letečtí záchranáři z Ostravy. Padesátiletý muž se nacházel ve svahu v lese, kde jej zavalil strom. Po vyproštění záchranáři zjistili, že utrpěl poranění, kterým na místě podlehl ještě před jejich příjezdem.

 

Na konci března začala výstavba společné stezky pro chodce a cyklisty v Lubině na Dolních Roličkách. Nová stezka bude obcházet areál firmy Multised a umožní tak průchod chodců a průjezd cyklistů v dané oblasti mimo pozemky soukromého vlastníka a silnici číslo I/58. Součástí stavby bude mimo jiné doplnění veřejného osvětlení, odvodnění a také vegetační úpravy. Zakázku v hodnotě 1 383 000 korun realizuje společnost Jankostav, s. r. o. a její dokončení je plánováno na začátek července letošního roku. Až 85 procent nákladů by měla pokrýt dotace z Integrovaného regionálního operačního programu, o kterou prostřednictvím Místní akční skupiny Lašsko město Kopřivnice požádalo. Žádost úspěšně prošla hodnocením a nyní je tak v seznamu projektů, které by měly být podpořeny.

 

Obyvatelé kraje vyčerpali kotlíkové dotace, žádosti jsou však nadále přijímány. Moravskoslezský kraj bez problémů vyčerpal dvojnásobnou alokaci, kterou měl k dispozici pro 2. kolo kotlíkových dotací. Lidé si o výměnu starých kotlů mohou žádat i nadále do zásobníku, mají šanci, že i jim bude vyhověno.

 

Ptačí zpěv na Horečkách zahájí novou turistickou sezonu. Milovníci přírody by si tuto sobotu 7. dubna neměli nechat ujít akci Vítání ptačího zpěvu v amfiteátru na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm. Program v pořadí již třetího ročníku vypukne úderem 8. hodiny ranní a návštěvníkům nabídne ukázky kroužkování ptáků, komentované prohlídky expozice Život v korunách stromů, tvořivé dílny a zajímavé informace o okřídlených obyvatelích Beskyd. Chybět nebudou ani poutavé přednášky nebo koncert vítání jara. V průběhu dopoledne budou na místě probíhat také další aktivity, jako například eko soutěže pro děti v režii Centra volného času Astra, zájemci budou moci navštívit také tvořivé dílny z přírodnin s Lesní školkou na Pasece. Vstup na akci, která potrvá zhruba do 13 hodin, je zdarma.

 

Preventivní akce „Řídím bez opice“ se koná již tuto sobotu 7. dubna 2018 v Centru bezpečné jízdy Ostrava, ul. Palackého 1114. Během tohoto dne si budou moci řidiči a to jak ti stávající nebo také žáci autoškol vyzkoušet tzv. jízdu pod vlivem. Za použití brýlí simulujících vliv alkoholu nebo návykových látek a v bezpečném prostoru budou mít možnost řidiči motorových vozidel absolvovat jízdu a vyzkoušet si své (ne)dovednosti. Cílem projektu je poukázat na rizika spojená s řízením motorových vozidel pod vlivem alkoholu nebo návykových látek a tím snížit počet protiprávních jednání souvisejících s touto problematikou. Aktivita je pro všechny účastníky ZDARMA. Co je potřeba udělat pro účast? Zaregistrovat se na webových stránkách: http://www.centrum.libros.cz/rezervace-opice.php a včas dle registrace dojet vlastním autem nebo vozidlem autoškoly do areálu.

 

Akce Zebra připomněla, jak správně přejít silnici. Policisté spolu s BESIPem vyrazili k přechodům pro chodce v blízkosti škol. V rámci kampaně Zebra se za tebe nerozhlédne, upozorňovali na bezpečné chování v silničním provozu. Tato celorepubliková akce proběhla například také v Novém Jičíně.

 

Katolický dům pořádá v pátek 6. dubna od 16.00 hod. autorské čtení a besedu s Ladislavem Heryánem. Ladislav Heryán je salesián, biblista, autor úspěšné knihy Exotem na této zemi. Kněz a řeholník, který se stará o mládež s problémy a taky o lidi z undergroudu, se vrátí po více než roce a půl do Kopřivnice představit svou novou knihu „Stopařem na této Zemi“.

 

Další divadelní představení se odehraje v pátek 6. dubna v Kulturním domě Štramberk v 19.30 hod. Ten večer vystoupí divadlo SCHOD Valašské Meziříčí a zahraje divadelní hru od Ivany Bublíkové s názvem Krtek. Každý má ve svém okolí krtka v lidské podobě, jenž podrývá štěstí rodinného krbu a narušuje soukromí nevinných obětí. Někdy to může být tchán, či tchýně, jindy švagr nebo tetička. Krtka můžeme objevit i na pracovišti, kde je schopný naprosto „rozhodit“ jinak dobře sehraný produktivní kolektiv. Někdy chvíli trvá, než takového škůdce odhalíme a pak je třeba se ho nějak chytře zbavit. Jedna ironická rada zní: Odstěhujte se, změňte si jméno. Jenže to není vždy tak jednoduché. Nekonvenční řešení, jak obtížného krtka vystrnadit ze svého života, můžete zhlédnout v této divadelní hře.

 

V pátek 6. dubna od 20.00 hod. ve Společenském sále Vily Machů se uskuteční koncert francouzské zpěvačky Céline Bossu a její kapely. Hudba, šansony, láska, radost, dobrá nálada. Jedním slovem je to život, co oslavují a o čem zpívají CelBoss. Předprodej vstupenek v Kavárně Vila.

 

Burza dámského a pánského oblečení. V pátek 6. dubna od 14.00 hod. a sobotu 7. dubna od 9.00 hod. v Heidi rodinném centru budete mít možnost nakoupit či prodat oblečky na jaro a léto, módní doplňky a mnoho dalšího. Pro malé návštěvníky bude v době burzy otevřena herna zdarma, kde si můžete s dětmi nejen pohrát, ale i občerstvit se..

 

Již tuto sobotu 7. dubna od 14.00 hod. proběhne slavnostní otevření a zahájení turistické sezóny na hradě Trúba. Během dne je pro návštěvníky připraven bohatý program. Těšit se můžete na dobovou hudbu Děvětsil, pohádku o Pepoušovi, cimbálovou muziku Buriánek, sokolníka Montiho.

 

Ukliďme svět – Ukliďme Česko : Kopřivnice – Štramberk – Hukvaldy. Pojďte společně v sobotu 7. dubna uklidit Bílou horu, Libotín a Oboru Hukvaldy. Můžete si vybrat jednu z akcí, které se konají v různých městech. Pokud se rozhodnete pro Bílou horu, sraz je v 9.00 hod. u muzea Fojtství Kopřivnice. Čistý Libotín sraz je naplánován na 10.00 hod. u točny autobusů u koupaliště. Poslední z akcí se koná na Hukvaldech, sraz je v 9.00 hod. u oborní brány. Na srazu se rozdělíte do skupinek a zvolíte si úseky, které uklidíte. Pytle zajištěny. Vezměte si pracovní rukavice, vhodnou obuv a oděv.

 

Slavnostní otevření Divotvůrny + Sebeuzdravování pomocí léčivé energie | Kopřivnice

V novém prostoru v malém domku v Kopřivnici se v době jarního rozpuku znovu otevírá se záměrem pořádání různorodých akcí, přednášek, seminářů, besed a workshopů. Divotvůrna představuje možnost jedinečného setkávání se zkušenými terapeuty, psychology, průvodci intuitivním léčením a dalšími odborníky a badateli roztodivných sfér bytí. Hostem bude Dominika Pávková – průvodkyně intuitivním léčením s přednáškou: Sebeuzdravování pomocí léčivé energie. Slavnostní otevření je naplánováno na sobotu 7. dubna od 15.00 hod. Divotrůrna Kopřivnice se nalézá na ulici Kadláčkova 553.

 

V sobotu 7. dubna od 19.00 hod. se můžete těšit na tradiční posezení s cimbálovou muzikou Pramínky z Kopřivnice v Kamenném šenku Městského pivovaru Štramberk.

 

V sobotu 7. 4. se na domácím trávníku v mistrovských utkáních představí hned 4 týmy FC Kopřivnice. Počasí se umoudřilo, chřipky snad odezněly a tak snad poprvé v jarní části sezony odehrajeme řádné soutěžní kolo v řádném termínu. Pojďme si představit sobotní program v časovém sledu:

Jako první vyběhnou na pažit Letního stadionu STARŠÍ ŽÁCI, kteří od 9:00 hostí tým Kravař. Naši borci jsou v neúplné tabulce aktuálně druzí o bod za FC Ostrava Jih, nicméně mají dva zápasy k dobru a tímto zápasem se jistě budou chtít posunout zpět na své výsadní první místo tabulky krajského přeboru. Kravaře v žákovských kategoriích ovšem vždy byly houževnatým soupeřem (aktuálně 6. místo tabulky), vidět první ostrý jarní start starších žáků do sezony jistě bude stát za shlédnutí!!!

Od 10:45 hod. vystřídají své starší kolegy kolegy i MLADŠÍ ŽÁCI, kteří se představí proti témuž klubu ve své kategorii. Mladší žáci mohou pouze překvapit – jsou na posledním místě tabulky (soupeř 7.) a potřebují se již herně i výsledkově „chytit“. A my jim budeme fandit a držet palečky.

Od 13:00 přivítá na domácím hřisti DOROST tým Frýdlantu n. O. Dorostenci na rozdíl od žáků a mužů mají v nohách již dvě jarní mistrovské utkání, obě vítězné (informovali jsme v předchozích úvodnících případně na záložkách dorostu) a s Frýdlantem budou chtít potvrdit dosavadní formu a bodově žně. Tak se pojďme podívat, jak se to bude svěřencům Luďka Poláška dařit. Bude to fotbal k pokoukání…

MUŽI nastoupí k zápasu se sousedem v tabulce 1. B třídy- skupiny D od 15:30 hod. (Kopřivnice 9. místo – 13 bodů, Odry 10. místo – 12 bodů). Posílený tým trenéra Svatopluka Chrobáka bude chtít potvrdit tradičně lepší jaro než podzimní část sezony, Odry ovšem nezůstávají na štítě jen tak.

 

Notový zápisník v Lašském muzeu pokračuje v neděli 8. dubna v 15 hodin. Zpívat přiletí lašský král Zdeňa Viluš I., občanským jménem Zdeněk Vilém Krulikovský, muzikant, zpěvák a velký propagátor lašské myšlenky, s pásmem „Aj, co to je za slaviček“.

 

Kulturní dům Kopřivnice pořádá v neděli 8. dubna od 17.00 hod. představení Operetní skříňka s líčidly, kde veselé texty a vyprávění spojují protančené melodie ze známých operet. Zahrají a zazpívají Zdenka Mervová, Anna Sokolová, Andrea Plachká, Ivo Melkus, Karel Smolka, Nenko Slavov a Karel Holeš.

 

Velikonoční koncert duchovní hudby – Pěvecké sdružení Kopřivnice v neděli 8. dubna od 18.00 hod. rozezní kostel sv. Bartoloměje.

 

Velikonoční hraní –  Vlčovice. V neděli 8. Dubna v kostele všech svatých Vlčovice vystoupí Krystýna Skalická a Libor Heřmánek. Koncert započne v 15.00 hod. Po koncertě je připraveno malé občerstvení na faře.

 

4. 4. 2018

 

SmVak Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Lubina od Katolického domu směrem na Haškovec. Odstávka proběhne 6. dubna od 8:00 – 14:00 hodin. Více informací naleznete na www.smvak.cz v sekci Přerušení dodávky vody, podsekci Poruchy nebo na telefonním čísle 800 292 300 (24 hodin denně) nebo Call centrum 800 292 400 (7:30-18:00).

 

Město Kopřivnice lletos opět podpoří spolky a organizace, které se chtějí zapojit do celostátní dobrovolnické úklidové akce s názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko, v sobotu 7. Dubna. Cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Ti, kteří se chtějí zapojit, by se měli zaregistrovat na webových stránkách projektu www.uklidmecesko.cz. Město poskytne pytle na sběr odpadu a může zajistit jeho odvoz, lokality je potřeba nafotit. Vloni se do uklízení zapojilo na 96 000 dobrovolníků, kteří sesbírali přes 1 500 tun odpadků. Pravidelně se do úklidu zapojují klienti denního centra Racek i vloni i letos projekt podpoří Klub českých turistů. Sraz je v 9:00 hod. u Muzea na Fojtství v Kopřivnici.

 

Štramberk chystá na 5. 4.2018 od 09:00 – 17:00 v Kulturním domě DEN ZDRAVí , vstup volný.

 

Kreativní rodinnou dílnu Aneb Jarní tvoření s Lenkou otevírá ve čtvrtek 5. 4. v 15.30 Heidi rodinné centrum

 

Knihu Stopařem na této zemi v Pá 6. 4. 2018 v Katolickém domě představí salesiánský kněz Ladislav Heryán, od 16.00.

 

V pátek  6. 4. 2018 v 19:30 v Kulturním domě pokračuje Štramberská divadelní přehlídka amatérských divadelních souborů –Divadlo Schod Valašské Meziříčí sehraje představení Krtek.

 

V pátek 6. 4. jste zváni do vily Machů na koncert kopřivnické zpěvačky Céline Bossu a její kapely Celboss, od 20:00

 

Třetí ročník fotosoutěže O nejzajímavější fotografii LIŠKY BYSTROUŠKY byla prodloužena do konce dubna. Soutěží se ve dvou kategoriích a to: do 21 let a od 21 let. Fotografie, dokumenty, fotokoláže a další fotohrátky s Liškou bystrouškou musí být minimálně ve formátu A5 a maximální rozměr 50×70 cm. První tři fotografie v každé kategorii budou odměněny hodnotnými cenami.

 

Po zimní přestávce se na tv obrazovku na Sport1 a Sport2 HD vrací Formule 1. Je zpět, snovými monoposty, logem, startovními časy a mnoha dalšími změnami. Jedna věc však zůstává. Již tradičně mohou motorističtí fanoušci sledovat nejrychlejší motoristické závody na světě od úvodní sekundy prvního volného tréninku Velké ceny Austrálie o minulém víkendu až po poslední stupně vítězů v Abú Dhabí živě s balíčkem Thematic HD na KTKdigi. Exkluzivně na sportovních stanicích Sport1 a Sport2 HD. 8. Dubna série závodů pokračuje v Bahrajnu.

 

Na jarním koncertu sborů základních školy vyhlášeno jméno vítěze letošní Koprstar. Tímto titulem se nyní pyšní Klára Šprochová, která soutěžila s číslem šest. V diváckém hlasování získala celkově 212 hlasů, což byla téměř čtvrtina ze všech platných esemesek. Celkově diváci poslali 996 textových zpráv, z nichž 921 bylo platných hlasů. Moderátoři koncertu poměrně dlouho napínali jak diváky, tak všechny finalisty a ty, které označili jako nepostupující, vyzvali, aby si vybrali za svou účast v soutěži věcnou cenu, kterou pro ně připravili pořadatelé z DDM. Kromě titulu Koprstar byla udělena cena poroty. Pětičlennou skupinu odborníků nejvíce oslovil hlas Honzy Jeřábka, který si tak z akce odnesl kromě poháru i dort stejně jako vítězka Klára. Nová Koprstar po vyhlášení zazpívala vítěznou soutěž a následně se všemi školními sbory a za doprovodu Martina Galii představili nově nacvičenou skladbu. V závěru jarního koncertu škol, kde vystoupilo přes 200 žáků, zazněly tři písně včetně nejznámějšího duetu z filmu hříšný tanec.

 

Kampaň Sahám si na ně každý měsíc, upozorňuje na důležitost samovyšetření v prevenci rakoviny prsou a varlat. Jejím cílem je naučit mladé lidi, jak si správně a pravidelně samovyšetřovat a odhalit tak včas rakovinu. Kampaň s provokativním názvem #prsakoule zavítala do katolického domu ve čtvrtek 15. března. Byl to již druhý projekt, který u nás představila nezisková organizace Loono. Záštitu nad projektem převzala 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy. Cílem projektu je, aby se lidé naučili rozpoznat rakovinu nejrůznějších orgánů , chodili na preventivní kontroly a nestyděli se včas přijít k lékaři. Rakovinou prsu v ČR ročně onemocní bezmála 7 000 žen. Rakovina varlat je méně častá – ročně jí v ČR onemocní přibližně 500 mužů.

 

2. 4. 2018

 

Do konce dubna probíhá celostátní soutěž Má vlast cestami proměn, které se účastní kopřivnická Vila Machů (bývalé loutkové divadlo). Z téměř stovky soutěžících je díky podpoře na 7. místě. Ovlivnit pořadí můžete také Vy. Hlasovat můžete zde pod číslem 79: https://www.aefcz.org/hlasovani-o-promenu-roku

 

SOUTĚŽ KTK a seriálu The Terror o knižní předlohu seriálu od Dana Simmonse a hrnek s placatkou. Který významný producent se podílel na seriálu The Terror? a) Robert Kirkman b) Seth Rogen c) Ridley Scott.

Odpovědi nám posílejte ve tvaru – vaše jméno mezera a odpověď prostřednictvím SMS na telefonním čísle 774 599 474 nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz. Uzávěrka je ve středu 4. 4. 2018 v 10:00.

 

Indie – divoká a nespoutaná, je v úterý 3. 4. tématem cestovatelské přednášky Michala Štěpánka ve vile Machů.Od 18.00.

 

Centrum Balsamina zve na přednášku a ochutnávku Zelených potravin ve středu 4. 4. od 17.00.

 

Jan Werich, bude hlavní postavou přednášky Ladislava Cvíčka ve vile machů ve středu 4. 4. 2018, v rámci cyklu Spisovatelé, jak je znáte či neznáte, od 18:00.

 

KTKdigi rozšířilo programovou nabídku o nový tématický kanál – Prima KRIMI. Jak již název napovídá, nová televize se zaměří především na zahraniční seriály s detektivní tématikou, kriminální příběhy patří totiž u českých diváků mezi oblíbené televizní žánry. Osmý kanál televizní skupiny Prima začne vysílat na velikonoční pondělí 2. dubna 2018. Tato SD stanice bude dostupná v češtině, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to v rámci základní nabídky. Tematický kanál Prima Love, který doposud řadu kriminálních sérii vysílal, se vrátí k odpočinkové tvorbě pro ženy.

 

Informace o konání mimořádného 22. zasedání zastupitelstva. Starosta města svolává na úterý 3. dubna 2018 mimořádné 22. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084). Zahájení zasedání je stanoveno na 18.00 hodin.

 

Předposlední týden v březnu byla zahájena výstavba nového parkoviště vedle komerčním banky. To by mělo pomoci částečně řešit neutěšenou situaci v oblasti ulice Kadláčkovy. Už v minulém roce bylo upraveno a rozšířeno parkování mezi panelovými domy. Nové záchytné parkoviště by mělo být dokončeno koncem července letošního roku, po svém dokončení bude mít celkem 40 parkovacích míst, z toho 8 bude vyhrazeno pro zaměstnance a klienty Komerční banky. Zbylých 32 míst včetně dvou pro osoby se zdravotním postižením bude určeno pro obyvatele a návštěvníky města. Parkování po dobu výstavby je už v tuto chvíli umožněno na ploše bývalého házenkářského hřiště. Vjezd na plochu upravuje dopravní značka, vodorovné dopravní značení na ploše, kde budou provizorní parkovací místa, bude doplněno až s příznivými klimatickými podmínkami.

 

Od dubna letošního roku zamíří ke svým zákazníkům další generace úspěšných těžkých nákladních vozidel TATRA PHOENIX Euro 6 „2018“. Jarní novinka, nejstarší české automobilky, nabídne zákazníkům ještě efektivnější řešení jejich dopravních úkolů. Mezi novinky patří jednoznačně nově odhlučněná kabina s novým barevným schématem interiéru. Modelová řada 2018 je sofistikovanější, tišší, výkonnější, zákaznicky vstřícnější a více toho uveze. Z pohledu uplatnění nových konstrukčních řešení jde o novou generaci vozidel.

 

SmVak Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Osvoboditelů, Družební a České dne 5. dubna od 8:00 – 14:00 hodin. V dotčené oblasti bude pojíždět cisterna s vodou. Odstávka vody proběhne také v obci Mniší v okolí vodojemu dne 5. dubna od 8:00 – 14:30 hodin.

 

Upozorňujeme občany, kteří se již registrovali na odboru životního prostředí MÚ Kopřivnice k zajištění individuálního svozu bioodpadu, aby si vyzvedli kompostejnery na sběrném dvoře firmy SLUMEKO na ul. Panská nejpozději do 14. dubna. Provozní doba sběrného dvora je v pondělí až pátek od 8 do 17 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin. Na velikonoční pondělí je sběrný dvůr uzavřen. Žádáme občany, kteří ještě mají zájem o přidělení kompostejneru, a dosud se neregistrovali na odboru životního prostředí u paní Kubalcové, aby tak neprodleně učinili, nejpozději však do 9. dubna. Stávající systém svozu bioodpadu pomocí velkoobjemových van bude od 1. dubna zrušen.

 

30. 3. 2018

 

Informace o konání mimořádného 22. zasedání zastupitelstva. Starosta města svolává na úterý 3. dubna 2018 mimořádné 22. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084). Zahájení zasedání je stanoveno na 18.00 hodin.

 

Stavba nového záchytného parkoviště v blízkosti Komerční banky začala v minulém týdnu. Lidé se musí připravit na omezení. Prostor, který by měl pomoci s nesnadným parkováním v Kopřivnici, by měl být hotový v červenci letošního roku. Do té doby musí lidé počítat s několika omezeními. Tím nejvýznamnějším je znemožnění odstavení vozů na obvyklých místech v blízkosti banky. Parkování je po dobu výstavby umožněno na ploše bývalého házenkářského hřiště. Vjezd na plochu upravuje dopravní značka. Nové parkoviště by mělo umožnit parkování celkem čtyřiceti vozů. Město do jeho vzniku investuje cca šest milionů korun.

 

První novodobá křížová cesta pod širým nebem našeho regionu vzniká u Bílovce. Na třech kilometrech trasy do vedlejší obce Bílov dokončují dělníci celkem 15 zastavení. Ty pojali autoři moderně, postavy jsou ztvárněné jako siluety ze speciálního plechu doplněné dřevěnými kříži. Křížové cestě požehnal bílovecký farář na Velký pátek v deset hodin dopoledne.

 

Z důvodu zvýšené intenzity dopravy patří Velikonoce mezi jedno z nejrizikovějších období na našich silnicích. Pro vyšší bezpečnost a plynulost provozu v období velikonočních svátků reaguje i v tomto roce moravskoslezská policie dopravně bezpečnostní akcí. Policisté ve zvýšené míře dohlíží zejména také na dodržování stanovené rychlosti jízdy, způsob jízdy, dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí a telefonování za jízdy. Při silničních kontrolách se policisté zaměřují také na technický stav vozidel a kontrolu dokladů předepsaných pro řízení motorových vozidel. Několikadenní dopravně bezpečnostní akce začala již ve čtvrtek.

 

V Moravskoslezském kraji úspěšně podniká řada žen. Spousta z nich zvládá nejen práci, ale také péči o rodinu. Oceněním Lady Business chce kraj tyto podnikatelky podpořit a také povzbudit a motivovat ostatní ženy. Od 3. dubna 2018 mají ženy podnikatelky a ženy z neziskových organizací možnost přihlásit se do 3. ročníku soutěže Lady Business Moravskoslezského kraje. Vítězky v obou kategoriích získají mimo mediální podpory a titulu Lady Business pro rok 2018 také finanční odměnu ve výši 100.000 korun.

 

Lidé v Česku a dalších evropských zemích si v neděli o hodinu zkrátí spánek, ve 02:00 se totiž ručičky hodinek posunou o 60 minut dopředu a začne platit letní čas. Zpátky ke středoevropskému času se vrátí na den stého výročí vzniku samostatného československého státu 28. října.

 

Obyvatelé města Kopřivnice by měli věnovat zvýšenou pozornost dopravnímu značení, které upozorňuje na plošné čištění komunikací. Kvůli nepříznivému počasí nastanou změny v plánovaných datech jarního úklidu. Čištění pozemních komunikací, které mělo být původně zahájeno v pondělí 19. března a ukončeno v pátek 23. března 2018, bude s ohledem na předpovídané povětrnostní a klimatické podmínky posunuto. Město Kopřivnice se ve spolupráci se společností Slumeko rozhodlo tradiční jarní úklid města zahájit až v sobotu 24. března

 

Velikonoční turnaj fotbalových přípravek. Přijďte fandit v pátek 30. března od 9.00 hod. na Letní stadion v Kopřivnici. O pohár FC Kopřivnice se utkají Závišice, Příbor, Štramberk, Lubina, Kopřivnice a mnoho dalších.

 

Slavnostní otevření hradu. Již tento víkend se, po dlouhém zimním období otevřou brány hradu Hukvaldy v sobotu 31. března 2018 od 11.00 hod. Během odpoledne vystoupí historické skupiny Valmont, Conducti a Markus M. Pro děti je připraveno divadélko. Slavností otevření s rytířským turnajem je naplánováno na 13.00 hod.

 

Fichtl day 2018. První letošní akcí na plochodrážním ovále, kterou pořádá Autoklub Plochá dráha Kopřivnice je závod pro všechny příznivce „fichtlů“. 31. března se od 10.00 hodin uskuteční Fichtl Day 2018, ve kterém se pojede vytrvalostní pětihodinový závod těchto kdysi velmi oblíbených strojů. Pokud si chcete se svým Fichtlem zazávodit, přijďte v sobotu 31. března 2018 na letní stadión a přihlaste se do tohoto závodu. Samotný závod bude odstartován v 10.00 hod. systémem podobným v Le Mans. Na jednom stroji se budou střídat dva jezdci a závod potrvá dlouhých pět hodin. Pokud se chcete závodu zúčastnit, přijďte do depa hodinu před startem a zaregistrujte.

 

V sobotu 31. března 2018 od 9.00 hod. je přichystán Předsezónní test KoprCup Hobby Rally Series. Tento závod bude s klasickou časomírou, ale bez bodů. Jedná se o testovací RZ, kdy můžete prověřit svá auta po zimní pauze nebo nováčci RZ na tatrováckém polygonu. Více na tel. čísle 733 293 546.

 

Sobota 31. března je na zimním stadionu finálový den městské Filiphockey ligy.

 

Na květnou neděli 1. dubna 2018 od 10.00 hod. se můžete těšit na ukázky tradičních řemesel a řemeslné dílny pro děti. Prodej bude probíhat v prostorách II. hradního nádvoří. Řemeslné dílny budou probíhat v prostorách II. hradní nádvoří a IV. hradního nádvoří. Během odpoledne vystoupí historická skupina Solutus, Berenadl a mnoho dalších.

 

V neděli 1. dubna 2018 od 9.00 hod. se znovu otevřou Piaristické zahrady. Piaristická zahrada bude otevřena od dubna do října od 9.00 – 19.00 hod. a od května do září od 9.00 – 21.00 hod.

 

V neděli 1. dubna 2018 se můžete těšit na rozloučení s ledem. Přijďte na zimní stadion od 17.30 hod na poslední bruslení sezóny 2017/2018. Možnost zapůjčení bruslí.

 

28. 3. 2018

 

Město Kopřivnice zve na tradiční velikonoční jarmark, který se uskuteční ve středu 28. a čtvrtek 29. března na pěší zóně. V době od 8 do 16 hodin budou moci lidé zakoupit rukodělné výrobky, velikonoční i jiné spotřební zboží.

 

Novojičínská nemocnice oznamuje, že s platností od 26. 3. 2018 je zrušen zákaz návštěv na všech odděleních.

 

Stávající systém svozu bioodpadu pomocí velkoobjemových van bude od 1. dubna zrušen.

 

V obou přípravných závodech minikár na polygonu zvítězil Jakub Procházka (kat. M2), jho bratr Filip Procházka

(A. MARK TATRA Team Kopřivnice) obsadil v obou závodech 2. místo.

 

Národní divadlo moravskoslezské má tři ceny Thálie, nominaci proměnily operní pěvkyně Maida Hundeling a muzikálová zpěvačka Katarína Hasprová. Cena pro činoherce do 33 let byla udělena Ivanu Dejmalovi.

 

Miliardu a tři čtvrtě rozdělil kraj mezi poskytovatele sociálních služeb. Mzdy pro terénní pracovníky, pořízení speciálních lůžek, náklady na pečovatelky o seniory, pořízení elektroniky nebo nábytku, údržba domovů, školení pro sociální pracovníky nebo peníze na provoz sociálních zařízení. To všechno jsou peníze, které jsou nezbytné. Zastupitelstvo kraje dne 14. března 2018 rozhodlo o rozdělení finančních prostředků v sociální oblasti.

 

Druhý ročník Štramberského Jasoně turistické akce pojmenované po velmi vzácném druhu denního motýla žijícího u nás výhradně v okolí známé trúby má velké ambice. Vloni dorazilo do cíle 1138 účastníků. Letos by jich měly být tři tisícovky. Proto je vybráno celkem jedenáct tras: od dálkového pochodu či ultraběhu z Ostravy přes Olešnou (53 kilometrů) až po procházku s kočárky z Kopřivnice přes Paseky (šest kilometrů). Na start se mohou postavit jednotlivci, rodiny, včetně miminek v kočárcích, party kamarádů i týmy kolegů z práce. Jasoň se bude konat v sobotu 19. května a registrace bude jen v on-line formě od 5. května na webu www.bezvabeh.cz/strambersky-jason/register

 

V Novém Jičíně přibude další – devátý – kruhový objezd. V ulicích města je jich teď celkem osm. Nová okružní křižovatka poblíž náměstí zvýší hlavně bezpečnost na jednom z přechodů. Při nehodách totiž řidiči řekli, že chodce neviděli za předním sloupkem auta. Kruhový objezd by měl vyřešit taky problém s kolonami. Radnice ho slibovala už několik let, kvůli přeložkám inženýrských sítí ale vycházel příliš draho. Teď město našlo jiné řešení. Kruhový objezd sestaví dělníci z obrubníků přímo na asfaltu. A tím se radnice vyhne požadavku vodáren na zaplacení nového vodovodu a kanalizace. Tím, že tento kruhový objezd bude takhle levný, lepený, bez nějakého většího zásahu to tělesa komunikace, tak vlastně ustoupili od toho a všechny tyto opravy si udělají na svůj vrub, popisuje místostarosta Pavel Rozbroj (ČSSD) důvod, proč místo původně předpokládaných více než sedmi milionů bude kruhový objezd stát jen 2,5 milionu korun. Pracovat se začne na přelomu léta a podzimu.

 

Místní akční skupina Lašsko vyhlásila 4. ročník programu Mikrogranty MAS Lašsko, z. s. na podporu projektů, které svým naplněním podporují kulturní a tradiční život v obcích, lokální producenty a produkty, ochranu přírody, spolupráci a rozvoj území. Celkem MAS Lašsko rozdá 20 000 Kč, maximální dotace na jeden projekt je 4 000 Kč. Příjem žádostí probíhá do 31. 3. 2018.

 

 
 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice