19. 4. 2019

Medvědice, kterou ochránci přírody odchytili a nasadili jí monitorovací obojek, se pohybuje v blízkosti Hukvald. Na místě ji zahlédli turisté. Informována byla policie, správa hukvaldské obory i vedení obce Hukvaldy. Medvěd, který se v Beskydech a nyní i v okolí Hukvald pohybuje, je přísně chráněný. Pohybuje se v porostech mimo otevřenou krajinu a to hlavně v nočních hodinách. Během dne s největší pravděpodobností spí. Přesto je nutné, aby se turisté pohybovali po značených turistických trasách a byli informováni, jak se při setkání s šelmou zachovat. Nejdůležitější je zachovat klid. Vyhnout se přímému pohledu do očí, zůstat stát a nechat medvěda odejít. Rozhodně není vhodné utíkat. Občané by měli v případě, že medvěda zahlédnou, informovat policii, Krajský úřad MSK nebo Správu CHKO Beskydy na čísle 571 654 293. V případě nutnosti zásahu povoluje výjimku na odchyt, rušení či usmrcení medvěda Správa CHKO, pokud se zvíře pohybuje na jejím území. V ostatních případech rozhoduje Krajský úřad Moravskoslezského kraje.

 

Policisté v Moravskoslezském kraji budou v následujících dnech ve zvýšené míře preventivně působit na účastníky silničního provozu. V souvislosti s velikonočními svátky proběhne od 17. do 22. dubna 2019 dopravně bezpečnostní akce. Při této budou policisté intenzivně kontrolovat dodržování právních předpisů souvisejících s provozem na pozemních komunikacích.

 

Kabelová televize Kopřivnice informuje, že na novou sezonu se připravuje rozhledna na bílé hoře. Pro zájemce o Od 1. dubna byla upravena provozní doba sběrného dvoru na ulici Panská. V pracovní dny je otevřeno od 8 do 18 hodin. Mimořádně bude otevřeno o velikonocích od 19. do  22. 4. 2019. Výstupem až na vyhlídku se dostanete do nadmořské výšky 583 metrů. Nabídne se Vám volný rozhled téměř do všech stran, V případě pěkného počasí je možné z rozhledny vidět do Ostravy a nejvyšší vrcholy Beskyd a Jeseníků. Rozhledna letos vstoupí do své 19. sezony. Běžná otevírací doba začíná 27. 4. 2019.

 

Kopřivnický zimní stadion se brzy promění na celoročně užívané sportoviště. Tradiční ledovou plochu bude v jarních a letních měsících střídat nová multifunkční plocha nabízející vyžití pro další sporty. Lední hokej, krasobruslení, inline hokej, hokejbal, florbal, badminton, bruslení veřejnosti klasické i na inline bruslích. To je základní výčet sportovních aktivit, které se již brzy budou dát provozovat na kopřivnickém stadionu. Provoz multifunkční plochy na stadionu by měl začít po velikonočních svátcích

 

Komentovaná prohlídka Štramberkem. Pojďte se projít po nejzajímavějších místech města Štramberk a to v pátek 19. dubna. Sraz v 14.00 hod. u kašny na náměstí ve Štramberku. Dozvíte se to nejzajímavější z historie a zjistíte, proč se městečko nazývá „Moravský Betlém“. Poznáte tajemství starobylých zákoutí lemovaných roubenými chalupami. Seznámíte se s tradicí pivovarnictví ve Štramberku. Ochutnáte výtečné medové Štramberské ucho. A mnoho dalšího.

 

V pátek 19. dubna od 14.00 hod. na ploché dráze v Kopřivnici se uskuteční závod 1. ligy družstev. Kopřivnický tým pod hlavičkou WALBO RAILWAY Kopřivnice vstupuje po 21 letech do ligové soutěže, kde se utká na domácí dráze proti týmům Zlatá Přilba Pardubice, Markéta Praha a Speedway Club Žarnovice.

 

V sobotu 20. dubna od 13.00 hod. v rámci ke Dni Země si město Kopřivnice připravilo pro všechny děti zábavné soutěžní odpoledne Pohádkový les. Start u Kamenárky. Připraveny jsou dva okruhy. Žlutý okruh vede kolem rozhledny Bílé hory. Červený okruh vede kolem Kamenárky. Můžete se těšit na pohádkové bytosti, u kterých budete podrobeni zkouškám a především jarní přírodu. Za zvládnuté úkoly obdrží děti na konci drobou odměnu. Startovné 30 Kč.

 

V sobotu 20. dubna od 15.00 hod. v Piaristické zahradě se uskuteční koncert slovenské world music skupiny Banda. V případě špatného počasí se koncert uskuteční v Piaristickém klášteře. Vstup volný.

 

Kulturní dům Příbor pořádá v sobotu 20. dubna od 19.00 hod. koncert Nejkrásnější světové písně v podání Andrei Kalivodové, Jakuba Pustiny a Marty Maškové.

 

V sobotu 20. dubna od 19.00 hod. v Městském pivovaru Štramberk se uskuteční tradiční večerní posezení s cimbálovou muzikou. Tentokrát vystoupí Pramínky z Kopřivnice.

 

V neděli 21. dubna od 10.00 hod. si hrad Hukvaldy připravil tradiční velikonoční trhy. Připraveny budou tematické dílny a ukázky tradičních řemesel, beseda o velikonočních zvycích a tradicích, a v neposlední řadě zahájíme výstavu velikonočních pohlednic. Pro radost nám zahraje skupina dobové hudby Devětsil ze Štramberka.

 

Divadýlko Mrak v kopřivnickém kině: Velikonoční pohádka. Dny se prodlužují, země se probouzí ze zimního spánku, lidé oslavují období Velikonoc. Holčička Andulka, poučena babičkou – se snaží úzkostlivě dodržovat řadu rituálů a zvyků, které jsou spojeny s oslavou probouzející se přírody. „O jedno vejce se má každý rozdělit – jednu polovičku snísti sám – druhou jinému dít – vzpomene-li si, když zabloudí, s kým vajíčko jedl – najde cestu…“, a tak snědením vajíčka, zpečetí Andulka nové přátelství s Pepinou, která ji zasvětí do obyčejů jakými je vynášení morény (zimy) či přinášení lítá (jara). Pohádka pro děti se odehraje v neděli 21. dubna od 15.30 hod.

 

Rozhlas 17. 4. 2019

Město Kopřivnice zve občany, kteří stále ještě topí starým kotlem, na seminář Kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji – 3. výzva. Seminář se koná již dnes 17. dubna od 16 hodin v 10. patře  Městského úřadu Kopřivnice. S podmínkami dotačního programu návštěvníky seznámí zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje.

Svoz Bio odpadu, který připadne na pátek 19. dubna 2019 – státní svátek –  bude proveden dne 18. dubna 2019. Jedná se o svoz v místních částech Vlčovice a Mniší.

 

17. 4. 2019

Policisté v Moravskoslezském kraji budou v následujících dnech ve zvýšené míře preventivně působit na účastníky silničního provozu. V souvislosti s velikonočními svátky proběhne od 17. do 22. dubna 2019 dopravně bezpečnostní akce. Při této budou policisté intenzivně kontrolovat dodržování právních předpisů souvisejících s provozem na pozemních komunikacích.

 

Kabelová televize Kopřivnice informuje, že na novou sezonu se připravuje rozhledna na bílé hoře. Pro zájemce o výhled do kraje máme lákavou nabídku na velikonoční svátky. Mimořádně BUDE otevřeno o Velikonocích ve dnech 19. – 22. 4. 2019. Výstupem až na vyhlídku se dostanete do nadmořské výšky 583 metrů. Nabídne se Vám volný rozhled téměř do všech stran, V případě pěkného počasí je možné z rozhledny vidět do Ostravy a nejvyšší vrcholy Beskyd a Jeseníků. Rozhledna letos vstoupí do své 19. sezony. Běžná otevírací doba začíná 27. 4. 2019.

 

Od 1. dubna byla upravena provozní doba sběrného dvoru na ulici Panská. V pracovní dny je otevřeno od 8 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 16 hodin. Občané Kopřivnice mohou zdarma na sběrném dvoře odevzdat, velkoobjemový odpad, tříděný, stavební a biologicky rozložitelný odpad, elektrozařízení a také nebezpečný odpad. Do zvláštních nádob se také sbírají použité jedlé oleje a tuky z domácností. Tyto oleje nesmí obsahovat příměsi syntetických minerálních olejů nebo jiných provozních kapalin.

 

V Kopřivnici a místních částech Vlčovice, Lubina, Mniší začala 8. dubna pravidelná celoplošná ochranná deratizace. Kladení nástrah v jarní etapě provádí oderská firma DDesinDer až do 3. 5. 2019. Město Kopřivnice vyzývá všechny vlastníky nemovitostí a správce objektů na území města ke spolupráci a to provedením deratizace ve svých objektech. V uvedeném termínu si dávejte při procházce pozor na domácí mazlíčky . Předejdete tak možným komplikacím po náhodném požití nástrahy nebo uhynulého hlodavce vaším zvířetem!

 

Do konce dubna se mohou registrovat do celorepublikové soutěžní kampaně Do práce na kole všichni zájemci, na které čekají zajímavé akce, výhody a tričko. Více informací ve skupině na uvedené facebookové skupině a webu dopracenakole.cz v záložce město zvolit Kopřivnici, kde můžete sledovat akce, které se v průběhu května budou pro účastníky konat zdarma. Pod Kopřivnicí se do začátku dubna zaregistrovalo 218 účastníků, celá akce bude společně zahájena s CykloArt bike klub Kopřivnice na prvomájové vyjížďce 1. května v 9 hodin.

 

Přes 65 000 dobrovolníků během prvního dubnového víkendu sesbíralo 1 120 tun odpadů na 2 273 místech v celé České republice. Celostátní dobrovolnická akce ukliďme svět, ukliďme Česko, konaná pod záštitou Ministerstva životního prostředí, se setkala s ohlasem i v Kopřivnici. Navzdory nepříznivému počasí uklízelo ve městě, místních částech a jeho okolí nepořádek po různých lidech bezmála 160 osob. Mimo 6. dubna se k dobrovolníkům přidali i další skupinky, například pracovníci a klienti centra Racek, členové místního sportovního střeleckého klubu a další jednotlivci a tak celkově kampaň v našem městě podpořilo více než 200 osob. Klub českých turistů se do akce zapojil už potřetí a 49 osob se od Fojtství vydalo v několika směrech na Bílou horu přes rozhlednu a Váňův kámen k Bubla ranči. Největší skupina složená se zástupců města, úředníků a jejich rodinných příslušníků včetně členů Krásné Kopřivnice, házenkářů a pionýrů si vzala na starosti okolí Červeného kamene. Pracovníci informačního centra a kulturního domu se vydali vyčistit okolí větřkovické nádrže, myslivci a hasiči uklízeli v okolí průmyslového parku a podél cyklostezek a v místních částech. Celkově byly odpadem zaplněny 3 velké vany, což je téměř 3 tuny materiálu.

 

Rozhlas 16. 4. 2019

Město Kopřivnice zve občany, kteří stále ještě topí starým kotlem, na seminář Kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji-3. výzva. Seminář se uskuteční zítra, tedy 17 dubna od 16 hodin v 10. patře Městského úřadu Kopřivnice. S podmínkami dotačního programu návštěvníky seznámí zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje.

 

15. 4. 2019

Nový Jičín je po opravě kruhových objezdů opět plynule průjezdný. Rekonstrukce hlavního tahu městem skončila dokonce o několik dnů dříve.

 

Seminář poradí, jak úspěšně získat kotlíkovou dotaci. Topíte doma starým kotlem na ruční přikládání? Zajímá vás, jak zmírnit dopady topení na životní prostředí? Pak právě vám je určen seminář týkající se kotlíkových dotací, který se uskuteční ve středu 17. dubna 2019 v Kopřivnici. Odborný seminář není v našem městě žádnou novinkou, se uskuteční již potřetí. Na pozoru by se měli mít zejména majitelé kotlů 1. a 2. emisní třídy. Ty totiž lze legálně provozovat pouze do roku 2022. Seminář nazvaný Kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji – 3. výzva se uskuteční ve středu 17. dubna od 16 hodin v konferenční místnosti v 10. patře Městského úřadu Kopřivnice.

 

Moravskoslezský kraj už počtvrté vyhlašuje soutěž Lady Business. Kraj tak chce podpořit ženy, které jsou něčím výjimečné. V minulém roce byly oceněny podnikatelky a zástupkyně neziskového sektoru, letos kraj vyhlašuje zbrusu nové kategorie. Titul Lady Business získají manažerky a talentované studentky. Do soutěže Lady Business se mohou hlásit i úspěšné manažerky. Tato kategorie je určena všem ženám z Moravskoslezského kraje, které více než 2 roky vykonávají manažerskou funkci ve středním nebo vyšším managementu a vedou tým o 5 a více lidech. Podmínkou je, aby byly zaměstnány ve firmě se sídlem nebo provozovnou v Moravskoslezském kraji. Přihlášky a nominace je možno vyplňovat od 10. dubna do 22. září elektronicky na stránkách Lady Business.

 

V kopřivnickém skautském centru Vanaivan po celý měsíc probíhá kurz tvůrčího psaní „Hra s příběhy“ pro seniory. První setkání s literaturou se konalo 31. 3. – to se účastníci seznámili se strukturou příběhu. O TÝDEN POZDĚJI SE učili vytvořit literární postavu a dialogy. Senioři se během lekcí aktivně zapojují, zpracovávají cvičení k rozvoji slovní zásoby, zkouší si psát a vyprávět krátké příběhy ze života nebo jejich části. Vyzkoušeli si také automatické psaní a čeká je mnoho dalších zajímavých literárních pokusů. V dalších lekcích si vyzkouší také netradiční práci s textem a protože všechno je možné jen v životě, ale pohádky mají svůj pevný řád a pravidla, mohou se senioři ve třetí lekci 14. dubna pokusit napsat pohádku, a to podle pravidel, české spisovatelky a dramatičky Daniely Fisherové. Poslední setkání je plánováno na neděli po Velikonocích 28.4. Pokud se do té doby podaří nashromáždit zajímavé texty, kurz zakončí malé autorské čtení. Zájemci, kteří neměli dosud odvahu se zapojit, jsou srdečně zváni na zbývající lekce.

 

Slavnostní oceňování nejúspěšnějších sportovců za rok 2018 včera zcela zaplnilo kopřivnické kino. Z rukou vedení města převzalo ocenění šestnáct sportovců, osm trenérů a organizačních pracovníků a sedm družstev.

Jednotlivci

Pavel Kořínek (ASK Tatra Kopřivnice – horolezectví) –         Manuel Hidalgo (ASK Tatra Kopřivnice – box) –         Adéla Tkáčová (Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice), Ema Feilhaeurová (Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice) –         Jakub Ambros (Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice) –         Tomáš Janek (FBC Vikings Kopřivnice), Filip Grill (FBC Vikings Kopřivnice), Robert Socha (FBC Vikings Kopřivnice) –         Adam Očkovič (Klub házené Kopřivnice) –         Nikola Chovanečková (Sportovní klub Kopřivnice) –         Michal Šupa (Sportovní klub Kopřivnice), Roman Kučera (Sportovní klub Kopřivnice) –         Robert Zajíček (Sportovní klub Kopřivnice) –         Klára Štěpánová (FSC Kopřivnice) –          Radek Rýpar (Judo Závišice) –         Hynek Bartoň (Tenisový klub Kopřivnice)

 

Trenér, cvičitel a organizační pracovník

Simona Schlingerová (TJ Sokol Kopřivnice) –         Svatopluk Chrobák (FC Kopřivnice) –         Luděk Židek (BK Kopřivnice) –         Lubomír Veřmiřovský (Klub házené Kopřivnice) –         Evžen Milčinský (FSC Kopřivnice) –         Kateřina Lakomá (Sportovní klub Kopřivnice) –         Roman Lipový (ASK Tatra Kopřivnice – cyklo bike), Vladimír Lipový (ASK Tatra Kopřivnice – cyklo bike)

 

Družstvo

Black Angels (FSC Kopřivnice) –         Dodgeball team (Pionýr Kopřivnice) –         Tým juniorů (FBC Vikings Kopřivnice) –         Extraligové družstvo mužů (Klub házené Kopřivnice) –         Štafeta žactva (Sportovní klub Kopřivnice) –         Mladší žákyně (Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice) –         Družstvo minipřípravky dívek (Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice)

 

12. 4. 2019

Až do neděle stojí na kolejích na vlakovém nádrží Legiovlak – unikátní expozice, která vznikla u příležitosti

  1. výročí boje československých legií za samostatný stát. Toto legionářské muzeum na kolejích představuje věrnou repliku legionářského vlaku, v němž žili a bojovali příslušníci naší zahraniční armády v Rusku v letech 1918 až 1920.

Na kopřivnické nádraží dorazila celá souprava Legiovlaku, která čítá celkem 13 zrekonstruovaných vozů. Ve všech vozech na návštěvníky čeká věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích a také exponáty, plus několik stovek fotografií a panelů mapujících historii legií. Legiovlak bude na kopřivnickém nádraží do neděle 14. dubna ve všední dny od 8 – 18 hodin a víkendu od 9 – 19 hodin.

 

Město Kopřivnice zve širokou veřejnost na benefiční koncert, jehož hlavní hvězdou bude skupina Abba Stars Revival. Benefiční koncert na podporu Základní a Mateřské školy Motýlek se uskuteční v pátek 12. dubna od 19 hodin ve velkém sále kulturního domu.

 

Ctitelé malíře Buriana se opět scházejí. Ahoj, kamaráde! 2019 – pod tímto názvem se uskuteční víkendové setkání ctitelů malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana ve Štramberku. Setkání zahájí tradiční večerní potlach v kulturním domě na náměstí, který začne v pátek 12. dubna v 18 hodin. V sobotu se v kinosále kulturního domu uskuteční od 9.30 hodin sběratelská burza, na níž si milovníci Zdeňka Butriana mohou obstarat knihy s jeho ilustracemi a další věci. V 14.00 hodin začne v kinosále přednáška Jana Kopeckého Ztracený svět aneb dobrodružné putování A. C. Doyla v knihách, komiksu, filmu a divadle. V neděli 14. dubna vyrazí účastníci setkání a další zájemci k jeskyni šipka, tedy do místa, kde to, jak uvádějí organizátoři, pro Zdeňka Buriana všechno začalo. Sraz je v 9.00 hodin před muzeem na náměstí.

 

Na kole přes Afriku. Cestovatelská přednáška Tadeáše Šímy proběhne v pátek 12. dubna od 18.00 hod. ve společenském sále Vily Machů. Šestadvacetiletý Tadeáš Šíma z Prachatic se vydal na sólovou expedici přes Afriku a přejel celý kontinent od severu až na jih. Před dvěma lety vyjel na kole z Prachatic s cílem došlapat do Kapského Města v Jihoafrické republice. Ovšem jeho cesta skončila už v Maroku, kde ho parta zlodějů připravila o kolo. Vloni však vyrazil znovu, tentokrát z marockého města Tangier a do Kapského Města dorazil. Během sedmi měsíců ujel na kole necelých 13 000 kilometrů a navštívil 15 států černého kontinentu.

 

KONCERT: Komorní jaro. Společný jarní koncert Komorního orchestru Kopřivnice a jeho hosta Třineckého komorního orchestru se uskuteční v pátek 12. dubna od 19.00 hod v Katolickém domě Kopřivnice. V průběhu večera zazní v rámci pestrého programu skladby například A. Vivaldiho, W. A. Mozarta či J. Ježka. Orchestry se představí samostatně, ale nebude chybět i společné vystoupení. Vstupné dobrovolné.

 

KONCERT: ABBA STARS revival – benefiční koncert v Kopřivnici. V pátek 12. dubna od 19.00 hod. ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice vstoupí skupina Abba Stars Revival. Výtěžek z koncertu bude věnován Základní a Mateřské škole Motýlek a Letnímu táboru svalových dystrofiků v Centru Veronica Hostětín.

 

DIVADLO: Pětkrát do černého ve Štramberku. Další divadelní představení v rámci XXII. Štramberské divadelní přehlídky se uskuteční v pátek 12. dubna od 19.30 v Kulturním domě Štramberk. Tentokrát vystoupí divadlo Devítka v Ostravy s divadelním představením Pětkrát do černého. „Pětkrát do černého“ aneb Život je jen náhoda – pět krátkých komediálních výstupů italského dramatika Alda Nicolaje, ve kterých autor s nadhledem a úsměvným černým humorem propojuje téma lásky a smrti, dvou sester života, aby v závěru každého mohlo dojít k neočekávanému rozuzlení.

 

Třicáté výročí vyhlášení Městské památkové rezervace v Příboře. V sobotu 13. dubna od 9.00 hod. město Příbor pořádá den, kdy budou zpřístupněné památky, uskuteční se koncerty i přednášky. Těšit se můžete na prohlídku farního kostela s výkladem velikonočních tradic, koncert souboru Valentin, prohlídka Domu s duší – Lucerna, koncert sboru Musica Priboriensis „Božská múdrost“, přednáška o vývoji města a jeho cennostech „Vývoj – Historické artefakty – Jedinečnost“ a mnoho dalšího. Památky budou veřejnosti zpřístupněny do 17.00 hod. V rámci této akce proběhne v muzeu Sigmunda Freuda Večer v muzeu, včetně jednodenní výstavy Výklenkových sošek.

 

UMĚNÍ V KOPŘIVNICKÉM KINĚ: F. Lehár: Veselá vdova. Přijďte v sobotu 13. dubna od 17.30 hod. do Kina Kopřivnice a nenechte si ujít Lehárovou operu Veselá vdova v podání Metropolitní opery New York.

 

KONCERT: Beata Bocek v Kopřivnici. V sobotu 13. dubna od 19.00 hod. ve Vile Machů vystoupí těšínská písničkářka mezi třemi světy, Beata Bocek. Kromě svého pestrého repertoáru, zahraje i tradiční polské, švédské i české písně. Hostem večera bude: TOM Strom.

 

KONCERT: Večer s cimbálovou muzikou ve Štramberku. Tradiční večerní posezení s cimbálovou muzikou se uskuteční v sobotu 13. dubna od 19.00 hod. v Městském pivovaru Štramberk. Tentokrát zahraje Buriánek z Kopřivnice.

Pozor změna! Plochá dráha se přesouvá na 19. dubna 2019!

V neděli 14. dubna od 14.00 hod. na ploché dráze v Kopřivnici se NEuskuteční závod 1. ligy družstev.

 

KONCERT: Antonín Dvořák: Biblické písně a varhanní skladby, Příbor. Koncert duchovní hudby se uskuteční v neděli 14. dubna od 17.00 hod. v kostele sv. Valentina. Učinkují: Alena Obrusníková Juřenová (zpěv soprán), MUDr. Mořic Jurečka (zpěv tenor), Karel Monsport (varhany). Vstupné dobrovolné.

 

Rozhlas 11. 4. 2019

Upozorňujeme občany, že nadále probíhá unikátní expozice, která vznikla u příležitosti 100. výročí boje československých legií za samostatný stát. Toto legionářské muzeum na kolejích představuje věrnou repliku legionářského vlaku, v němž žili a bojovali příslušníci naší zahraniční armády v Rusku v letech 1918 až 1920.

Na kopřivnické nádraží dorazila celá souprava Legiovlaku, která čítá celkem 13 zrekonstruovaných vozů. Ve všech vozech na návštěvníky čeká věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích a také exponáty, plus několik stovek fotografií a panelů mapujících historii legií. Legiovlak bude na kopřivnickém nádraží do neděle 14. dubna ve všední dny od 8 – 18 hodin a víkendu od 9 – 19 hodin.

Město Kopřivnice zve širokou veřejnost na benefiční koncert, jehož hlavní hvězdou bude skupina Abba Stars Revival. Benefiční koncert na podporu Základní a Mateřské školy Motýlek se uskuteční v pátek 12. dubna od 19 hodin ve velkém sále kulturního domu. Všichni jste srdečně zváni!

 

Rozhlas 10. 4. 2019

Upozorňujeme občany, že od 3. dubna do 29. listopadu 2019 začíná svoz biologicky rozložitelných odpadů od rodinných domů. V Kopřivnici bude prováděn odvoz vždy ve středu v lichý týden, v místní části Lubina, na ulici Na Luhách, Mírové, Dělnické a ulici 1. května bude svoz prováděn ve středu v sudý týden, v místní části Vlčovice a Mniší + kontejnery 770 litrů vždy v pátek v sudý týden.

Oznamujeme občanům, že probíhá celoplošná deratizace v Kopřivnici i jejich místních částech v termínu od 8. dubna do 3. května. Město Kopřivnice tímto vyzývá všechny vlastníky nemovitostí, správce a nájemce všech objektů na území města, aby provedli deratizace ve svých objektech pokud možno ve stejných termínech tak, aby celoplošná deratizace byla co nejúčinnější. Deratizaci provádí firma DDesinDer, s.r.o. z Oder, tel.č. 603 494 489.
Upozorňujeme všechny občany, aby v této době zamezili volnému pobíhání domácích zvířat bez dohledu chovatele.

Ve čtvrtek 11. dubna 2019 se uskuteční zápisy do kopřivnických základních škol. Pro zápisy v kopřivnických školách, kromě ZŠ sv. Zdislavy, je vyhrazen čas od 13 do 18 hodin, v místních částech Mniší a Lubina od 14 do 17 hodin.

Město Kopřivnice zve širokou veřejnost na benefiční koncert, jehož hlavní hvězdou bude skupina Abba Stars Revival. Benefiční koncert na podporu Základní a Mateřské školy Motýlek se uskuteční v pátek 12. dubna od 19 hodin ve velkém sále kulturního domu. Všichni jste srdečně zváni!

Autoklub plochá dráha Kopřivnice mění datum závodu z důvodů špatného počasí a zve všechny příznivce motoristického sportu na letní stadion v Kopřivnici, kde proběhne v pátek 19. dubna od 14:00 hodin první letošní závod 1. ligy družstev za účasti kopřivnického týmu, který se vrací po 21 letech do ligových soutěží.

 

10. 4. 2019

Závod ploché dráhy se přesouvá na 19. 4. 2019.

Závod 1. ligy družstev, který byl plánovaný na tuto neděli 14. dubna je přesunut na nový termín. Pojede se za necelý týden na Velký pátek, tedy 19. dubna od 14 hodin. Důvodem přeložení je katastrofální předpověď počasí na blížící se víkend. Již od čtvrtku se má počasí razantně měnit a na pátek a sobotu hlásí meteorologové dokonce teploty těsně nad nulou doprovázené deštěm, či dokonce deštěm se sněhem. Po dohodě vedení klubu s vedením české ploché dráhy a jednotlivými manažery klubů startujících v této soutěži učinil náš klub tento nepopulární krok.

 

Policisté na Novojičínsku započali prověřovat okolnosti dalšího podvodného jednání, jehož obětí se stala seniorka, která na základě telefonického rozhovoru s údajným příbuzným předala neznámému člověku půl milionu korun. V případě, že budete kontaktováni neznámým volajícím, který se představí jako Váš příbuzný (vnuk, syn) a požaduje půjčení peněz, požadavek neakceptujte a zásadně peníze nepředávejte neznámým lidem. Situaci nejprve ověřte zpětným telefonátem u svých blízkých, zda skutečně volal člen rodiny a peníze neodevzdávejte neznámým lidem. Ani kdyby volající „příbuzný“ tvrdil, že nemůže dorazit a že peníze nutně potřebuje, proto posílá jiného člověka, peníze neznámému člověku nepředávejte. Neznámé osoby nepouštějte do svých příbytků.. Předmětnou událost sdělte policistům na lince 158.

 

V kraji začali fungovat civilní záchranáři. Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje se snaží zdokonalovat své služby. Kromě profesionálních posádek mezi své zaměstnance zařadila také civilní zachránce neboli First respondery. Takzvaný First responder může být zdravotník, policista, hasič či člen jiné složky, který prošel akreditovaným školením v poskytování první pomoci. „Pokud se dostanete do život ohrožující situace a zavoláte na linku 155, může k vám před příjezdem profesionální posádky přijít zachránce v civilním oděvu, tedy právě zmíněný First responder,“ uvedl krizový koordinátor Dušan Bartošák s tím, že právě přítomnost člověka školeného v poskytnutí první pomoci může mnohdy významně přispět k záchraně života. First responder systém (spolupráce zdravotnické záchranné služby a dobrovolných zachránců) začal v rámci celého Moravskoslezského kraje, tedy také v rámci Novojičínska, fungovat od 1. dubna letošního roku.

 

Kopřivnice chce i v nadcházející třetí dotační výzvě podporovat místní obyvatele, kteří v rámci kotlíkové dotace vymění starý kotel za nový. Rada města schválila poskytnutí příspěvku města každému úspěšnému žadateli o dotaci a doporučila zastupitelům uzavřít smlouvu o spolupráci při realizaci projektu Kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji – 3. výzva mezi městem Kopřivnice a Moravskoslezským krajem. V rámci 3. výzvy budou podporovány výměny kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním, které nesplňují 3. až 5. emisní třídu, za nový kotel na biomasu, buď automatický, nebo s ručním přikládáním, nebo za plynový kondenzační kotel nebo tepelné čerpadlo. Navíc nová zařízení musí být zapsána v seznamu výrobků a technologií vedeném Státním fondem životního prostředí pro 3. výzvu kotlíkových dotací.

Na pořízení plynového kondenzačního kotle bude možné získat maximálně 75 % ze způsobilých výdajů, maximálně 95 tisíc korun, na kotel na biomasu s ručním přikládáním 80 %, maximálně 100 tisíc korun, na automatický kotel na biomasu činí výše dotace 80 %, přičemž maximální výše je 120 tisíc korun, a stejně je tomu u dotace na pořízení tepelného čerpadla. Žadatel získá dalších 7 500 Kč za prioritu území, stejnou částkou přispěje Moravskoslezský kraj, a pokud schválí smlouvu s krajem zastupitelstvo, tak město Kopřivnice přispěje úspěšným žadatelům o kotlíkovou dotaci dalších pět tisíc korun.

 

Pedagogové novojičínských základních a mateřských škol se učí, jak pracovat s nadanými dětmi. Pilotní program v rámci Moravskoslezského kraje realizuje Ostravská univerzita ve spolupráci s Mensou. Nový Jičín je tak prvním městem v kraji, kde se radnice rozhodla podporovat talentované žáky všech základních a mateřských škol prostřednictvím speciálně vyškolených učitelů. Odborné studie uvádějí, že mimořádně nadaných žáků jsou v populaci 2 až 2,5 procenta, nadaných bývá přibližně 12 až 15 procent. Obě tyto skupiny dětí vyžadují zvláštní péči ve vzdělávání. V pěti čtyřhodinových lekcích se účastníci semináře seznamují se způsoby vyhledávání nadaných žáků, učí se, jak s nimi pracovat a jak rozvíjet jejich talent a nadání. Pro nadané děti by mohl vzniknout klub, ve kterém by se zabývaly složitějšími úkoly, než přináší běžná výuka.

 

Přijďte podpořit charitativní koncert 12. dubna s kapelou ABBA STARS Rivavel na podporou letního pobytového tábora pro 11 dětí se svalovou dystrofií, který letos již potřetí bude pořádat Ekologické centrum Veronica Hostětín. Pořadatelkou této benefiční akce je Daniela Seidlová, babička naší tanečnice na vozíku Karolinky Dejové. Během koncertu je připravena ochutnávka produktů z Ekologického centra Veronika Hostětín, prodej plyšových hraček ze sbírky dárců při házená, a svůj stánek tu bude mít i dětské centrum Motýlek. Součástí benefice bude výstava fotografií ze života Motýlka a z letních pobytových táborů dětí se svalovou dystrofií. Pořadatelskou činnost zajistí členové Tanečního klubu Štramberk. Nenechte si tuto zajímavou akci ujít a podpořte naše hendikepované děti, koncert začíná v pátek 12. 4. v 19 hodin ve velkém sále KDK

 

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí. Rozhodným datem pro občany České republiky je 14. duben. Pozor by si měli dát lidé, kteří se po tomto datu budou stěhovat, je potřeba včas tento fakt oznámit v místě původního bydliště. Kopřivnice již zveřejnila seznam volebních místností.

 

Rozhlas 9. 4. 2018

SmVaK Ostrava,a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Na Drahách č.p. 124, 156, 174, 276, 166, 659, 353, 1054, 591, 592, 699, 637, 577, 617 a č. 636 ve středu 10. dubna od 8 – 14 hodin.

 

 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice