21. 6. 2021

Ve čtvrtek a v pátek starosta města přivítal nejmladší občánky města. V Ringhofferově vile se vystřídalo během šesti obřadů 35 děvčátek a 29 chlapců. Termín byl netradičně zvolen na všední dny, protože víkendy jsou na dlouho dopředu rezervovány pro svatební obřady, které se v době covidových omezení konaly jen v minimálním počtu. Termíny podzimních obřadů vítání občánků budou zveřejněny ještě před prázdninami na webových stránkách města. Rodiče dětí, které se do červnového vítání z kapacitních důvodů nedostali a jsou přihlášeni, budou informováni e-mailem.

 

Za měsíc návratů bylo vždy považováno září. Návraty z dovolených, návraty do školních lavic a také návraty staré dobré klasiky do Kina Kopřivnice. Tentokrát je to ale červen, kdy se do kopřivnického kina vrací Filmový klub, Levné pondělí, nedělní pohádky a běžné filmové projekce. Filmový klub je stejně jako v předchozích letech na programu každé úterý v 19.00 hodin. Stejná zůstává i cena, která je stále velice příznivá, a to 100 Kč, a pro držitele karty filmového klubu 80 Kč. V posledních dvou červnových týdnech se můžete těšit na filmy O nekonečnu a Žena.

Znovuotevření kina přineslo menší změny. Nově teď kino programuje na 14 dní a ne na měsíc, jak byli diváci doposud zvyklí.  Další změnou, která se sice zavedla již v měsíci říjnu, ale kino stihlo hrát jen půlku měsíce, je posunutí všech promítacích časů o hodinu dříve. Nové promítací časy jsou tedy v 16.30 a 19.00. Víkendové projekce dětských titulů budou moci nejmenší diváci navštěvovat ve 14:00hodin. V posledních dvou červnových týdnech jsou na programu snímky Tom a Jerry a Luca.

Další, dá se říct novinkou, je projekt Levné pondělí, který se rozjel jen pár dní před uzavřením kin z důvodu epidemiologické situace. Jednou týdně, vždy v pondělí v 19:00 hodin, pro Vás budou připraveny filmy za sníženou cenu 90 Kč. V posledních dvou červnových týdnech jsou na programu snímky Ženská pomsta a Krajina ve stínu.

Z české produkce si pro Vás kino Kopřivnice připravilo snímek Matky v hlavní roli s Hanou Vágnerovou, Petrou Hřebíčkovou, Sandrou Novákovou a Gabrielou Marcinkovou a dokumentární film Nová šichta.

Dále jsou pro diváky připraveny snímky Nightlife: Na tahu, akční film Rychle a zběsile 9, americká komedie Cruella, kde se v hlavní roli představí držitelka Oscara Ema Stone, nebo akční sci-fi film Godzilla vs. Kong.

Teď už je jen na Vás, pro který film se rozhodnete.

Více informací je možné získat na webových stránkách kino.kdk.cz

 

Rada města Kopřivnice schválila definitivní podobu systému parkování v centru města s účinností od 1. července. Za nové rezidentní karty držitelé zaplatí pouze symbolickou stokorunu. Nové nařízení zavede celodenní režim. Zároveň zde dojde ke zkrácení doby bezplatného parkování pro nerezidenty. U prodejny Albert se zruší možnost parkování s parkovacím kotoučem, během července zde budou instalovány tři parkovací automaty. První hodina bude zpoplatněna pětikorunou, každá další bude stát desetikorunu. Autobusy zaplatí hodinovou sazbu 50 korun. Taxislužba a hotel si budou moci pořídit roční parkovací karty za 5 tisíc.

Lokalita v centru je zatím jediná, která je regulací chráněna, avšak do budoucna se určité usměrňování nevyhne ani dalším oblastem ve městě. Nyní je vydáno zhruba 900 rezidentních karet.

 

Krytý bazén i koupaliště jsou již v provozu a k jeho návštěvě stačí mít od 8. června pouze čestné prohlášení. Letní koupaliště je otevřeno od 9 do 20 hodin a maximální povolená kapacita je aktuálně přes 1300 osob. Krytý bazén bude od 21. červan otevřen denně a v pracovní dny od 6 do 12 hodin a odpoledne od 16 nebo 18:30 do 21 hodin. Maximální počet v bazénu může být 82 osob, maximální počet osob v sauně 15. Aktuální podmínky a otvírací dobu je vhodné ověřit na webových stránkách správy sportovišť.

 

V roce 2022 oslavíme sté výročí narození Emila Zátopka a zároveň odstartujeme jubilejní 20. ročník Běhu. Chystá se otevření nové muzejní expozice v Šustalově vile, a instalace Zátopkovy sochy v centru města. Autorem bude akademický sochař Jaroslav Brož. Bronzová skulptura Emila Zátopka bude stát zhruba 1,5 milionu korun a na jejím financování se mohou podílet všichni atletovi fanoušci. Byla zřízena veřejná sbírka. Rozdíl mezi vybranou a cílovou částkou uhradí město. Příspěvky můžete zasílat na bankovní účet nebo vložit peníze do kasičky na radnici. Stav sbírky a informace o všech plánovaných aktivitách k 100. výročí narození Emila Zátopka v Kopřivnici lze sledovat na webu www.zatopek100.cz.

 

Dětský koutek Žirafka v přízemí kopřivnické radnice obnovil provoz. Rodiče, kteří si potřebují vyřídit své záležitosti na úřadě či jinde ve městě, mohou využít kvalifikovaného hlídání svých ratolestí v příjemném prostředí, a to za dvacet korun za hodinu. Žirafka bude otevřena každé pondělí a středu od 8 do 17 hodin s hodinovou polední přestávkou. Pokud bude ze strany rodičů o hlídání zájem, bude Žirafka v provozu i během letních prázdnin.

 

Kopřivnická správa sportovišť nabízí pro veřejnost inline plochu Zimního stadionu, bruslení veřejnosti bude probíhat v sobotu a neděli od 16 do 20 hodin. Dále je možné objednat plochu individuálně na in- line hokej nebo bruslení na telefonu 556 821 225 nebo ve vrátnici Zimního stadionu.

 

Moravskoslezský kraj jako oblast s největším počtem včelstev, včelaře podporuje: dostanou letos dotaci na eliminaci parazita kleštíka včelího (Varroa destructor), který je přenašečem virových onemocnění. Včelařské spolky mohou pro své členy získat mimo jiné i termokomoru. Z dotačních peněz si mohou pořídit i zařízení na zpracování včelího vosku, nebo lis na výrobu mezistěn. Stávající včelaři, kteří budou žádat o dotaci samostatně, mohou získat prostředky na výměnu starých úlů za nové. Zájemci o dotaci mohou v termínu od 1. do 15. července požádat maximálně o 50 tisíc korun.

 

18. 6. 2021

V pátek 18. 6. je tu pro vás Koncert k Evropskému svátku hudby. Vystoupí Pavel Helan & Orchestr NOTA ZUŠ Z. Buriana Kopřivnice. Orchestr vede violoncellista a dirigent Tomáš Socha. Začátek je v 18:00, Sad Dr. Edvarda Beneše.

 

Novojičínský jarmark se uskuteční mimořádně v pátek, 18. června 2021, na Masarykově náměstí, v době od 8:00 do 17:00 hodin. Těšit se můžete na farmářské, masné a sýrové výrobky, pekařské a cukrářské dobroty, med, oříšky, koření, kávu či rukodělné a řemeslné výrobky jako např. šité textilní zboží, autorskou bižuterii, keramické a další zboží. Další novojičínský jarmark, a to prázdninový, je v plánu tentokrát na sobotu, 17. července 2021.

 

Tradiční dny města Štramberka se konají na náměstí v sobotu 19. 6. od 10:30.

10:30 běh na Trúbu

11:00 tradiční jarmark a program na náměstí

13:00 program na nádvoří hradu Štramberk

dobová hudba Devětsil

skupina scénického šermu Allegros

Kejklíř Křupala

historické tance

flašinetář

sokolník Monti

17:00 koncert kapely EVAMORE

 

Pivovar Ostravar uspořádá 18. a 19. června v Ostravě několik živých koncertů pod otevřeným nebem. Koncerty budou zdarma a odstartují hlasování pro Nápady z OstraVy. Původně se v termínu 18. a 19. června měly v areálu ostravského pivovaru konat jubilejní dvacáté Slavnosti pivovaru. Jejich organizaci však zhatila současná hygienická situace a navazující vládní opatření. Ostravar si pro koncerty konané pod otevřeným nebem vybral dvě místa. Prvním místem bude výstaviště Černé louky v centru města, druhým pravděpodobně nábřeží Ostravice v blízkosti Loděnice u Slezskoostravského hradu. Svou účast ostravskému pivovaru zatím potvrdilo celkem 8 kapel: Light and Love, Jakuba Ondru, Electric Lady, Blue Cimbal, Czech It, The Silver Spoons, Gaia Mesiah a This. Konkrétní místa a časy vystoupení jednotlivých kapel se v tuto chvíli ještě ladí. Organizace koncertů je totiž náročnější než jindy. Vše totiž musí proběhnout v souladu s platnými vládními nařízeními.

 

V centru se chystá pokládka další části zatrubnění Kopřivničky

V centru probíhají přípravné práce pro položení další části zatrubnění Kopřivničky (tubosideru). V této souvislosti dojde zítra v blízkosti ulice Lidické k převedení dopravy na provizorní komunikaci nad již položeným úsekem zatrubnění, aby mohla pokládka pokračovat i pod stávající vozovkou. Dostupnost ulice Lidické zůstane po celou dobu zachována.

 

Úplná uzavírka ulice Kpt. Jaroše

Ve čtvrtek 24. a v pátek 25. června pravděpodobně dojde k úplné uzavírce rekonstruované ulice Kpt. Jaroše, a to z důvodu plánované pokládky asfaltové vrstvy komunikace. Do ulic Sokolovské a Dukelské bude umožněn vjezd díky dočasné změně dopravního značení (po stávajících jednosměrkách), do některých míst se však automobily v průběhu asfaltování nedostanou. Prosíme, abyste na to brali zřetel.

 

Koupaliště na Novojičínsku jsou na víkend připravená. Horký víkend nás čeká podle meteorologů v sobotu 19. a v neděli 20. června. Teploty se mají přehoupnout přes třicet stupňů Celsia a vhod tak přijde každé osvěžení a ochlazení.

Prakticky ve všech městech na Novojičínsku, kde mají koupaliště provozu schopná, mohou lidi využít této možnosti. Frenštátský aquapark je otevřený každý den od 9 do 20 hodin. V areálu aquaparku je k dispozici přístup na WIFI, skluzavka, tobogan, plavecký bazén, bazén s atrakcemi, dětský bazének i beachvolejbalové hřiště. Kapacitně, v souladu se současným nařízením vlády, vejde na koupaliště 2000 lidí. Předehřívaná voda má 24 až 26 stupňů Celsia. Základní celodenní vstupné je pro dospělé 120 korun, děti do 18 let a důchodci platí 90 korun.Venkovní bazén v Novém Jičíně má otevřeno od 10 do 18 hodin, maximální kapacita venkovního areálu je 798 osob. V areálu jsou plavecký bazén 50 metrů, dětský bazén, tobogan, stolní tenis, dětské hřiště, beach volejbal, workoutové hřiště i multifunkční aréna. Základní vstupné pro dospělého je 66 korun, pro dítě 33 koruny. Současná kapacita při omezeních je 798 osob.

Na koupališti v Odrách otvírají v 9.30 hodin a zavírají v 19 hodin. Kromě plaveckého bazénu a části pro neplavce s masážními tryskami a chrliči je v areálu dětský bazén s deštníkem a malou skluzavkou. V areálu je 80 metrů dlouhý tobogan, možnost hraní beachvolejbalu, pétanque či badmintonu. Víkendové základní vstupné pro dospělé je 70 korun, mládež a studenti zaplatí 40korun. Ve všední dny je to o deset korun méně.

Koupaliště Ricco Příbor nabízí bazén o délce 50 metrů, dětský bazén, různé vodní atrakce, oblíbený aquazorbing a další možnosti vyžití. Otevřeno je od 9 do 21 hodin, základní vstupné pro dospělé je 60 korun, důchodci nad 70 let mají vstup za 30 korun, děti od 2 do 15 let platí 40 korun.

Na koupališti v Kopřivnici mají provozní dobu od 9 do 20 hodin. Dva padesátimetrové bazény, z nichž jeden je pro neplavce mají vodu o teplotě okolo 25 stupňů Celsia. K dispozici jsou dětský bazén, tobogan, beachvolejbal, minigolf, fotbálek. Základní vstupné pro dospělé je 55 korun, děti od 3 do 15 let a dospělí nad 62 let platí 40 korun. I tady mají oznámení o omezené kapacitě, a to na 1332 osob.

Přírodní koupaliště ve Studénce mělo ve čtvrtek teplotu vody okolo 23,5 stupňů, to se ale do víkendu určitě změní. V sobotu a v neděli bude otevřeno od 10 do 19 hodin. V areálu je možno využít tobogan, zahrát si beachvolejbal. Dospělí zaplatí 80 korun, děti od 3 do 15 let a důchodci to mají za polovinu. (zdroj:NJ Deník)

 

ROZHLAS 17. 6. 2021

Cykloodpoledne nabídne nejen Cyklohrátky

Zveme vás na zábavné Cykloodpoledne, které se bude konat dnes, tedy ve čtvrtek 17. června, na louce u koupaliště. Kromě oblíbených Cyklohrátek pro děti se můžete těšit na vyhodnocení kampaně Do práce na kole, povídání o udržitelné dopravě a podvečerní pohodu u ohně. Registrace účastníků Cyklohrátek bude probíhat od 16 hodin, první kategorie odstartuje o půl hodiny později. Těšíme se na vás! Dobrou náladu a špekáčky s sebou!

 

V centru se chystá pokládka další části zatrubnění Kopřivničky

V centru probíhají přípravné práce pro položení další části zatrubnění Kopřivničky (tubosideru). V této souvislosti dojde zítra v blízkosti ulice Lidické k převedení dopravy na provizorní komunikaci nad již položeným úsekem zatrubnění, aby mohla pokládka pokračovat i pod stávající vozovkou. Dostupnost ulice Lidické zůstane po celou dobu zachována.

 

Úplná uzavírka ulice Kpt. Jaroše

Ve čtvrtek 24. a v pátek 25. června pravděpodobně dojde k úplné uzavírce rekonstruované ulice Kpt. Jaroše, a to z důvodu plánované pokládky asfaltové vrstvy komunikace. Do ulic Sokolovské a Dukelské bude umožněn vjezd díky dočasné změně dopravního značení (po stávajících jednosměrkách), do některých míst se však automobily v průběhu asfaltování nedostanou. Prosíme, abyste na to brali zřetel. Děkujeme za pochopení a spolupráci!

 

ROZHLAS 16. 6. 2021

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody Na Drahách, Záhumenní ve středu 17. června od 8 – 14 hodin. Více informacích naleznete na www.smvak.cz nebo na telefonním čísle 800 292 300.

 

Zveme vás na zábavné Cykloodpoledne, které se bude konat zítra, tedy ve čtvrtek 17. června, na louce u koupaliště. Kromě oblíbených Cyklohrátek pro děti se můžete těšit na vyhodnocení kampaně Do práce na kole, povídání o udržitelné dopravě a podvečerní pohodu u ohně. Registrace účastníků Cyklohrátek bude probíhat od 16 hodin, první kategorie odstartuje o půl hodiny později. Těšíme se na vás!

 

Dále vás srdečně zveme na první živý koncert letošního roku, který připravuje Kulturní dům Kopřivnice u příležitosti Evropského svátku hudby. Koncert se uskuteční v pátek 18. června od 18 hodin v sadu E. Beneše. Těšit se můžete na vystoupení Orchestru NOTA z místní Základní umělecké školy Zdeňka Buriana a písničkáře Pavla Helana. Žádáme návštěvníky akcí, aby respektovali aktuální protiepidemická opatření a pokyny pořadatelů.

 

Dětský koutek Žirafka v přízemí kopřivnické radnice obnovil provoz. Rodiče, kteří si potřebují vyřídit své záležitosti na úřadě nebo jinde ve městě, mohou využít kvalifikovaného hlídání svých ratolestí v příjemném prostředí. Žirafka bude otevřena každé pondělí a středu od 8 do 11:30 a od 12:30 do 17 hodin.

 

16. 6. 2021

 

Noc na hradě. Zažij jedinečnou noc na třetí největší hradní zřícenině v České republice, ve středu 16.6. se chystá nocování v historickém jádru pod širým nebem, v bývalém vězení nebo dělové baště…

Noční pobyt se koná od 18:30 do 7:30 hodin

 

Svátek hudby naživo v parku. Po dlouhých měsících, kdy jsme mohli sledovat hudební produkce pouze online, připravuje Kulturní dům Kopřivnice první živý koncert. V pátek 18. června od 18 hodin se v sadu E. Beneše uskuteční oslava Evropského svátku hudby, na které vystoupí Orchestr NOTA z místní ZUŠ Zdeňka Buriana a písničkář Pavel Helan.

Orchestr NOTA tvoří žáci a učitelé místní umělecké školy, ale také zkušení hudebníci. Pod taktovkou Tomáše Sochy hrají jak tradiční repertoár z oblasti klasické hudby, tak skladby filmové a populární. Spolupráce orchestru s „vlídným písničkářem“ Pavlem Helanem začala před více než rokem, za dob tuhého covidu: „Pokud máte rádi písně, které mají obsah, a chcete si vychutnat souznění zpěvu, kytary a smyčcového orchestru, přijďte si poslechnout, co tato dálková spolupráce zrodila. Přijďte se s námi nadechnout a vrátit život k normálu,“ zve na oslavu Evropského svátku hudby Lucie Krestová z Kulturního domu Kopřivnice.

Žádáme návštěvníky akce, aby dodržovali aktuální protiepidemická opatření, o nichž budou organizátoři informovat na místě.

 

Společnost Brose CZ nabídla svým zaměstnancům a jejich rodinným příslušníkům možnost vakcinace proti Covid-19. V prvním týdnu mobilní očkovací tým nemocnice z Frýdku-Místku proočkoval celkem 600 osob, z toho 527 zaměstnanců a 73 rodinných příslušníků. Očkování pod dozorem lékaře probíhalo v upravených prostorách kantýn v rožnovském i kopřivnickém závodě. I přes drobné obtíže, plynoucí ze směnnosti provozů, našli termíny pro vakcinaci tak, aby byla zajištěna maximální efektivita očkování.

Společnost Brose CZ je držitelem ocenění Podnik podporující zdraví III. Stupně. Přísná protipandemická opatření zavedla již počátkem minulého roku a zůstávají v platnosti až dosud.

 

Odstartovaly registrace na Běh rodným krajem Emila Zátopka. Letos závodníci vyrazí na 22,3km trať vedoucí ze Zátopkovy rodné Kopřivnice k místu jeho posledního odpočinku v Rožnově pod Radhoštěm 18. září. Běžci, kteří se chtějí vydat na náročnou trasu a uctít tak odkaz olympijské legendy, se mohou již nyní registrovat prostřednictvím webového formuláře http://beh-roznov.koprivnice.org/prihlaska-2021/. Kdo si na běh z Kopřivnice do Rožnova netroufá, může zkusit alespoň štafetu, kdy první z týmu běží 10 kilometrů a druhý přebírá štafetu ve Veřovicích. V loňském i předloňském roce se do štafet přihlásilo deset dvojit a na startovní listině hlavního závodu bývá tradičně přes dvě stovky jmen. Běžci hlavního závodu mají možnost soutěžit nejen sami za sebe, ale navíc se mohou po trojicích přihlásit do týmové soutěže družstev. Podmínkou založení týmu je účast minimálně jedné ženy. V roce 2022 oslavíme sté výročí narození Emila Zátopka a zároveň odstartujeme jubilejní 20. ročník Běhu. Pro Kopřivnici to bude velká událost, a proto už nyní plánujeme řadu aktivit, kterými chceme věhlasného běžce uctít. Jednou z nich bude otevření nové muzejní expozice v Šustalově vile, další bude instalace Zátopkovy sochy v rekonstruovaném centru města,“ dodal Břetislav Orlík. Právě v souvislosti s plánovanou instalací sochy, jejímž autorem bude akademický sochař Jaroslav Brož, zřídilo město dvouletou finanční sbírku. Příspěvky na sochu legendárního olympionika je možné zasílat na bankovní účet vedený u České spořitelny 30031-1767241349/0800. Stav sbírky a informace o všech plánovaných aktivitách k 100. výročí narození Emila Zátopka v Kopřivnici lze sledovat na webu www.zatopek100.cz.

 

ROZHLAS 15. 6. 2021

SmVa K Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Lubina zítra 16. června od 8 – 14 hodin.

V případě potřeby kontaktujte naši Poruchovou službu 800 292 300 (24 hodin denně) nebo Call centrum 800 292 400

 

14. 6. 2021

V Mošnově vznikne výrobní a vývojové centrum firmy ABB za 300 milionů. Do roka by měla být podle mezinárodní společnosti ABB dostavěna budova nového výrobního a vývojového centra, které se v úterý začalo stavět v mošnovské průmyslové zóně. Do projektu v místě, kde lze využívat silniční, železniční i leteckou dopravu, firma plánuje investovat na 300 milionů korun. V první fázi by nedaleko letiště mohlo najít práci zhruba 120 lidí. Většina se má do Mošnova přesunout ze stávajících prostor v Ostravě-Hrabové. Společnost ABB působí v Ostravě déle než dvě desítky let. Stavbou nového centra se chce firma s krajem ještě více propojit.

 

Na Novojičínsku přibude další rozhledna. Téměř dokončená stavba je k vidění v Blahutovicích nad Odrou, místní části Jeseníku nad Odrou, která je součástí přeshraničního česko-polského projektu „Silesianka“ – stezka rozhleden a vyhlídkových míst v Euroregionu Silesia. Nová rozhledna kuželovitého tvaru bude otevřená ke konci srpna 2021. Rozhledna v Blahutovicích nad Odrou bude mít vyhlídkovou plošinu ve výšce 15 metrů nad úrovní okolního terénu, posezení pro turisty a cyklisty. Stezku Silesianka tvoří nové i straší vyhlídky a rozhledny, v České republice třiadvacet, v Polsku jedenáct. Na Novojičínsku vznikly nově jako součást projektu rozhledny Okrouhlík ve Slatině, Veselská rozhledna ve Veselí u Oder a nyní rozhledna Blahutovice.

 

Základní škola v Lubině v pátek 11.6. slavnostně otevřela pro veřejnost KNIHOBUDKU, která bude sloužit nejenom dětem školy, ale i široké veřejnosti. Můžete si zdarma zapůjčit knížky nejenom pro děti, ale i pro dospělé. Pro naši KNIHOBUDKU budou platit tato pravidla: půjč si knihu, přečti a vrať, knihu můžeš vyměnit za jinou, knihu můžeš i darovat, pokud je v poličce místo, nebo ji věnuj škole, ona knihu opět vrátí do oběhu, zacházej s knihami slušně, nenič je

udržuj v Knihobudce pořádek a nezapomeň – zdánlivě nepotřebná knížka může udělat radost jiným. Pokud doma máte nepotřebnou knížku a chcete udělat radost ostatním, kteří si ji rádi přečtou, můžete ji – nebo je – věnovat škole, my je budeme v Knihobudce vyměňovat a dávat do oběhu. Za každou knížku již dopředu moc děkujeme.

 

V Novém Jičíně navýšili očkovací kapacitu v nemocnici Agel až na 500 osob denně, navíc také rozšířili provozní dobu vakcinačního centra od 6 do 18 hodin. Plynulý systém průběhu očkování v prostorách bývalé ústavní lékárny nyní zajišťuje nový vyvolávací systém, který novojičínská nemocnice do vakcinačního centra pro tyto účely pořídila. přihlašování k vakcinaci probíhá výhradně prostřednictvím centrálního rezervačního systému Ministerstva zdravotnictví České republiky.

 

Transfuzní oddělení NJ nemocnice vyslyšelo přání dárců plazmy a rozšířilo odběrové časy v ranních hodinách, a to ve dnech pondělí a pátek od 5:45 do 12:45 hodin. S ohledem na nadcházející letní měsíce jsou aktuálně potřebné všechny krevní skupiny, ale i plazma a novojičínská nemocnice proto uvítá každého dárce. Zájemci se mohou z pohodlí domova zapsat do online rezervačního systému.

 

Příbor otevřel v dubnu letošního roku nový Sběrný dvůr Točna a RE-USE centrum. To nabízí druhou šanci věcem, které by zbytečně skončily například na skládce. Nepotřebné věci tak nemusí lidé vyhazovat a za drobný poplatek mohou posloužit novému majiteli. Do re-use centra může přivézt věci pouze občan města příbor a jeho místních částí, tedy ten, kdo v sousedním městě hradí poplatek za odpad. S Kopřivnicí nyní není uzavřena dohoda o možné spolupráci, přesto nakoupit si zde věci z druhé ruky za manipulační poplatek může každý zájemce. Centrum se setkalo se zájmem lidí a nabídka je poměrně pestrá. Věci jsou evidovány QR kódem a barevné polepy uvádějí stanovenou cenu, bílou nálepkou jsou označeny věci zdarma jako například knihy a další barvy jsou v hodnotě od 10 do 200 korun. Centrum disponuje i webovou aplikací, která je volně přístupná.

11. 6. 2021

Na sobotu 12. a neděli 13. 06. 2021 se chystají na hukvaldském kradu Toulky minulostí. Na programu jsou Ukázky dobových zbraní a zbroje, šermířské souboje a volné potyčky, noční střelba z mušket a souboje ve zbroji.

Anebo si naplánujte vycházku do Příbora na Víkend otevřených zahrad v Piaristické zahradě v Příboře

  1. 6. 2021 a 13. 6. 2021

 

Led je rozpuštěn, na zimním stadionu v Kopřivnici se však bude bruslit i v létě! Nedávno instalovaný multifunkční povrch totiž umožňuje celoroční využití sportoviště. Bruslení veřejnosti na in-line ploše zimního stadionu bude probíhat každou sobotu a neděli od 16 do 20 hodin (jednotné vstupné 30 Kč). Další individuální objednávky je možné domluvit na tel. 556 821 225 nebo na vrátnici stadionu.

 

Revitalizace centra města pokračuje podle plánu. Na výtokové straně Kopřivničky bylo položeno nové zatrubnění, bylo přeloženo vodovodní potrubí, odstraněn starý nefunkční teplovod, asfaltové a betonové vrstvy před kulturním domem i stará fontána. V následujících dnech nás čeká pokládka další části zatrubnění Kopřivničky, která vyvolá rozšíření plochy staveniště. Dočasný zábor prostranství si vyžádá také odstranění altánku. Možnost průchodu centrem zůstane po celou dobu stavby zachována. Děkujeme vám za vstřícnost a trpělivost při zvládání omezení vyvolaných stavbou. Věříme, že výsledek bude stát za to!

 

Moravskoslezský kraj finančně podpoří včelaře. Dotace jim pomohou zbavit se včelího parazita

Včelaři a včelařské spolky si i letos rozdělí 2 miliony korun z krajského rozpočtu Moravskoslezského kraje. Peníze z dotačního programu mohou použít na stabilizaci a obnovu včelstev, opatření, která zlepší zdravotní stav včel, a na rozvoj odborného vzdělávání. Dotační program je letos zaměřen zejména na eliminaci největší včelařské hrozby – parazitického roztoče včely medonosné kleštíka včelího (Varroa destructor), který je přenašečem virových onemocnění. Stávající včelaři, kteří budou žádat o dotaci samostatně, mohou získat prostředky na výměnu starých úlů za nové. Zájemci o dotaci mohou v termínu od 1. do 15. července požádat maximálně o 50 tisíc korun. O tom, kdo finanční podporu z krajského rozpočtu dostane, rozhodnou v září krajští zastupitelé.

 

Radní snížili cenu parkovacích karet. Rada města Kopřivnice schválila definitivní podobu systému parkování v centru města, jehož cílem je řešit problematiku nedostatku parkovacích míst a vyjít vstříc obyvatelům okolních ulic. Již dříve avizovaná regulace zahrnuje mimo jiné zavedení nových rezidentních karet, jejichž cena byla až do včerejška předmětem diskuzí. Nakonec radní rozhodli, že za ně oprávnění držitelé zaplatí pouze symbolickou stokorunu.

 

Odstartovaly registrace na 19. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka. Memoriál se každoročně koná v sobotu nejbližší datu Zátopkova narození. Letos závodníci vyrazí na 22,3km trať vedoucí ze Zátopkovy rodné Kopřivnice k místu jeho posledního odpočinku v Rožnově pod Radhoštěm 18. září. Běžci, kteří se chtějí vydat na náročnou trasu a uctít tak odkaz olympijské legendy, se mohou již nyní registrovat prostřednictvím webového formuláře beh-roznov.koprivnice.org/prihlaska-2021/. Kdo si na běh z Kopřivnice do Rožnova netroufá, může zkusit alespoň štafetu.

 

V roce 2022 oslavíme sté výročí narození Emila Zátopka a zároveň odstartujeme jubilejní 20. ročník Běhu. Pro Kopřivnici to bude velká událost, a proto se už nyní plánuje řada aktivit k výročí. Jednou z nich bude otevření nové muzejní expozice v Šustalově vile, další bude instalace Zátopkovy sochy v rekonstruovaném centru města. Na tu zřídilo město dvouletou finanční sbírku. Bronzová skulptura Emila Zátopka bude stát zhruba 1,5 milionu korun a na jejím financování se mohou podílet všichni atletovi fanoušci. Příspěvky na sochu legendárního olympionika je možné zasílat na bankovní účet vedený u České spořitelny 30031-1767241349/0800. Stav sbírky a informace o všech plánovaných aktivitách k 100. výročí narození Emila Zátopka v Kopřivnici lze sledovat na webu www.zatopek100.cz.

 

Město Kopřivnice připravuje pro nově narozené občánky slavnostní přivítání, a to ve dnech 17. a 18. června. Máte-li o účast na vítání občánků zájem, kontaktujte co nejdříve Ilonu Mazalovou telefonicky na číslech 556 879 436, 737 114 246 nebo na e-mailové adrese ilona.mazalova(zavináč)koprivnice.cz, případně osobně na Městském úřadě Kopřivnice v kanceláři č. 743.

 

9. 6. 2021

Transfuzní oddělení NJ nemocnice rozšířilo odběrové časy v ranních hodinách, a to ve dnech pondělí a pátek od 5:45 do 12:45 hodin. S ohledem na nadcházející letní měsíce jsou aktuálně potřebné všechny krevní skupiny, ale i plazma a novojičínská nemocnice proto uvítá každého dárce. online rezervační systému lze nalézt na adrese: https://odbery.nnj.agel.cz/.

 

Kde se v našem kraji nejvíce bourá? Na silnici I/45 mezi Novými Heřminovy a Zátorem na Bruntálsku, konkrétně na 34,6 kilometru. Vyplývá to z nejnovějšího žebříčku nebezpečných míst, který mapuje nehodovost za poslední dva roky. V rámci Moravskoslezského kraje se na druhém místě umístila ostravská křižovatka 28.října-Mariánskohorská-Plzeňská, přezdívaná U vodárny.Třetí se umístil úsek silnice I/48 u odbočky na obec Rybí na Novojičínsku (20 nehod, 2 zranění). Jde o důsledek stavebních úprav silnice I/48 – v uvedeném místě byla silnice zúžena do jednoho pruhu a často zde docházelo k drobným kolizím v důsledku agresivní a bezohledné jízdy. Silnice je již plně průjezdná.

 

V úterý 1. června 2021 navštívil Andrej Babiš v předvolebním období Moravskoslezský kraj, kde se seznámil s Transformačním plánem kraje. Mimo to dle programu navštívil Třinecké železárny, nošovickou automobilku Hyundai, očkovací centra a na závěr dne zamířil do Kopřivnice, do nového muzea nákladních vozů. Babiš přijel do Kopřivnice podruhé. Poprvé to bylo 7. 6. 2016, kdy navštívil kopřivnické podniky TATRA TRUCKS, TAWESCO a TATRA DEFENCE jako ministr financí ČR. Stejně jako před 5 lety jej čekala ochutnávka z výrobních řad Tatry, tentokrát za doprovodu hejtmana Ivo Vondráka a delegace z krajského úřadu MS kraje. Poté si   Babiš prohlédl ze všech stran legendární železniční vůz Slovenská strela, dostal vstupenku a nastoupil. Po necelých dvou hodinách premiér z Kopřivnice odjel s dalšími hosty Slovenskou strelou směrem do Studénky.

 

Větřkovická přehrada by se měla stát příjemným areálem pro odpočinek u vody v daleko širším měřítku než doposud. Na tom, co by se mohlo zlepšit a doplnit, pracuje skupina, v níž je zastoupeno vedení města, vlastník přehrady automobilka Tatra Trucks, nájemce Místní organizace Českého rybářského svazu Frenštát pod Radhoštěm, výbor pro místní část Lubina, i provozovatel bufetu na hrázi Rudolf Hluchaň. Projekt má rozsáhlé ambice. Nové sociální zázemí, které před 2 lety vybudovala tatra, by měla doplnit dětské a sportovní hřiště, nové herní prvky, zázemí pro posezení rodičů s dětmi. Rekonstrukci si žádají převlékárny a časem by se mohlo postavit i molo. Radnice plánuje prostor u pláže rozvíjet a rovněž se podílet na instalaci a vybavení stanovišť pro kola i pro jejich nabíjení, žádoucí je rovněž vybudování nového led osvětlení. Není to krátkodobá a levná záležitost, v letošním roce by se měla opravit pláž, která po letošním sněhu a deštích zmizela pod vodou. Je dohodnuto, že rybáři v období letních prázdnin v době od 8 do 20 hodin nebudou na pláži chytat ryby. Dále je nutné Upravit a zastřešit stávající stanoviště pro kontejnery na odpad, musí se dořešit parkování a omezení vjezdu do areálu. Na schůzkách pracovní skuipny již bylo dohodnuto, že záměr oživení přehrady bude mít  v gesci Zdravé město. V plánu je nejen rekreace a koupání, ale i pořádání různých akcí.

 

Zpravidla v červnu jsou v Kopřivnici dva dny speciálně věnovány různé technice a technickému vzdělávání, kde si na své přijdou malí i velcí návštěvníci. Dny techniky na zkušebním polygonu tatry navštěvuje několik tisíc lidí. Za stávajících protiepidemických podmínek by akce proběhnout nemohla, a tak ji organizátoři stejně jako v minulém roce přesunuli na září. Náhradní termín byl stanoven na víkend 25 a 26. září. Návštěvníci se opět mohou těšit na ukázky stavební, vojenské, hasičské, komunální či zemědělské techniky kterou doplní kulturní program i zábava pro nejmenší.

 

ROZHLAS 8. 6. 2021

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody Na Vápenkách ve středu 9. června od 8 – 14 hodin.

Více informacích naleznete na www.smvak.cz nebo na telefonním čísle 800 292 300.

 

 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice