30. 9. 2022

Podzimní dny zdraví

VÝSTAVA NA STROMECH – pěstování kávy v Kolumbii, 1. až 8. října 2022, Sad E. Beneše, celorepublikový výstavový happening na podporu důstojné práce. Akce se koná každý rok během Týdne důstojné práce.

 

10 000 KROKŮ – říjnová výzva zaměřená na motivaci lidí k častějšímu pohybu, a tím posílení fyzické a psychické kondice. Chůze, běh, nordicwalking. Více na www.desettisickroku.cz.

 

Muzeum nákladních automobilů Tatra získalo cenu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR soutěži STAVBA MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE.  Prestižní soutěž představuje úspěchy ve stavitelství a upozorňuje na skvělé projekty i výjimečné osobnosti v oblasti stavitelství a architektury. Do letošního 16. ročníku se zapojilo celkem 46 staveb. Absolutním vítězem soutěže se stala PRODLOUŽENÁ RUDNÁ V OSTRAVĚ.

 

V souvislosti s dalším postupem prací v centru města došlo k uzavření průchodu pro pěší kolem Tatrovanky a otevření průchodu přes centrální část kolem sochy E. Zátopka směrem ke kulturnímu domu. Zůstanou zachovány pouze přístupy vymezené koridory do provozoven a obchodů. Za omezení související s revitalizací centra se omlouváme a děkujeme za pochopení.

 

Město Kopřivnice hledá dárce vánočního stromu, který v období adventu ozdobí sad E. Beneše před Ringhofferovou vilou. Vhodný jehličnan by měl být vysoký zhruba 7-9m, vizuálně zdravý, pravidelně zavětvený a nepoškozený. Město zajistí na vlastní náklady skácení a transport. Nabídky do 31. října na adresu radka.krysova(zavináč)koprivnice.cz nebo telefonicky na čísle 556 879 786. Pokud se nenajde dárce nebo vhodný strom, bude se hledat vhodná dřevina v městských lesích.

 

PÁTEK | 30. září 2022

KONCERT: Lucie Redlová | Kopřivnice

Lucie Redlová přiveze nové album LIDOVÁ REDLOVÁ do Vily Machů.

Začínala v roce 2001 s mandolínou ve folklor-beatové kapele Docuku, se kterou vydala dvě alba (Meziřečí – 2004, Domrtě! – 2009). V roce 2009 natočila sólové album „První, poslední”, s kapelou Garde potom ve studiu Ondřeje Ježka na jaře 2012 druhé album “Křižovatka”.
Kde: Kavárna Vila Machů | Kdy: 19:00 | 190 Kč předprodej / 240 Kč na místě 

DRAGOBASS | Kopřivnice

Akce v novém klubu MusicDrago.
LINE UP (by N.O.C.): Drob, Extazer, Fucos, Johnny, Jumpex, Mliko, Pyrex, Vojtex, Xanachy
Kde: Music klub Drago | Kdy: 20:00

 

SOBOTA | 1. října 2022

Barevný podzim | Hukvaldy

Skončila sklizeň darů přírody a naši předkové se začínali připravovat na přicházející zimu. Ukázky tradičních lidových řemesel, dobové kuchyně a soutěže pro děti.
Kde: Hrad Hukvaldy  Kdy: 10:00 – 15:00 

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA: Městská památková rezervace s příchutí pověstí i zajímavostí ze současnosti | Příbor

Město Příbor vás zve na komentovanou prohlídku města Příbora. Komentovaná prohlídka města Příbora s kronikářkou Irenou Nedomovou.
Kde: Sraz u kostela sv. Valentina Příbor, Lidická ulice | Kdy: 09:00 | 30 Kč

Mistrovství ČR dobrovolných hasičů v disciplínách TFA | Štramberk

Soutěž v disciplínách TFA.

Program:
09.00 – slavnostní nástup a zahájení
09.30 – soutěž v disciplínách TFA
15.20 – předpokládané ukončení soutěže
16.00 – vyhlášení výsledků a slavnostní zakončení

 

NEDĚLE | 2. října 2022

KONCERT: Tři králové z roku dva aneb „Kdyby ty muziky nebyly“ | Kopřivnice

Slavnostní koncert věnovaný 120. výročí narození Josefa Poncara, Karla Vacka a Jaromíra Vejvody.Největší hity české lidovky v podání Tanečního a swingového orchestru pod vedením Zdeňka Pukovce.
Kde: Velký sák KD Kopřivnice | Kdy: 16:00

 

PONDĚLÍ | 3. října 2022

Dny otevřených dveří: Armáda spásy | Kopřivnice

Dny otevřených dveří poskytovatelů sociálních služeb v Kopřivnici. Nizkoprahové zařízení pro děti a mládež vás zve na den otevřených dveří.
Kde: Armáda spásy | Kdy: 12:00 – 18:00 | Vstup je zdarma.

 

28. 9. 2022

STŘEDA | 28. září 2022

Svatováclavská horová pouť s připomínkou 100 let Národního sadu | Štramberk

8:30 hod. mše svatá v kostele na náměstí
10:00 hod. pobožnost na hoře Kotouč
11:00 hod. občersvení v Národním sadu
Kde: Štramberk | Kdy: 08:30

KONCERT: Tři králové z roku dva | Příbor

Největší hity hudby šedesátých let. Koncert orchestru Zdeňka Pukovce.

Spolek hudebníků Příbor a Odbor kultury MÚ Příbor pořádají koncert tanečního orchestru Zdeňka Pukovce u příležitosti mezinárodního dne seniorů.
Kde: Kulturní dům Příbo

 

ČTVRTEK | 29. září 2022

Den seniorů | Štramberk

Zábavné odpoledne v Kulturním domě Štramberk. 

Program:
– divadelní představení Matylda a Emílie (Co dělat…)
– k tanci a poslechu hraje Stanislav Bartoň
– občerstvení zajištěno
Rezervace na webových stránkách města nebo tel.: 558 840 616
Kde: Kulturní dům Štramberk | Kdy: 16:00 Kč

PRO DĚTI: Podzimní Legománie | Kopřivnice

Přijďte si s dětmi hrát s legem, nebo nám je svěřte a my si to užijeme.
Budou připraveny všelijaké krabice různé náročnosti.
Přihlášení netřeba, na děti si počká před vstupem do DDM Zuzka Novotná a po akci, v 18:00 hodin, je před budovu dovede.
Kde: Dům dětí a mládeže Kopřivnice | Kdy: 16:00 – 18:00 | Vstup je zdarma

 

Sociální služby zvou na dny otevřených dveří

Od 3. do 9. října bude v celé České republice probíhat tzv. týden sociálních služeb. Jeho cílem je přiblížit veřejnosti nabídku služeb, které lze využít při překonávání nepříznivých životních situacích. V ČR působí více než 2 000 poskytovatelů sociálních služeb, kteří mají zhruba 700 000 klientů a zaměstnávají desetitisíce lidí. Širokou nabídku těchto služeb má i město Kopřivnice. Přijďte se s některými z nich blíže seznámit! Také letos se do akce zapojí několik místních poskytovatelů, kteří při této příležitosti připravili dny otevřených dveří.

Jako první otevře své zařízení veřejnosti Armáda spásy. V pondělí 3. října od 12 do 18 hodin si zájemci budou moci přijít prohlédnout Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Kamarád v Centru Pětka na adrese Francouzská 1181. Kamarád poskytuje bezpečný prostor, odbornou pomoc a podporu dětem, mládeži a mladým dospělým v obtížných životních situacích, často spojených s obdobím dospívání. Uživatelé ve věku 6 až 26 let se do klubu chodí svěřovat, nechat si poradit, seznámit se s kamarády, odpočinout si od problémů a trávit volný čas nerizikovými aktivitami. O den později nabídne Armáda spásy možnost bližšího seznámení se službami Prevence bezdomovectví a Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Obě tyto služby jsou terénní a nemají k dispozici speciální zařízení. Lidé se však budou moci přijít o službách informovat do kanceláře Armády spásy na ulici Horní 1112, a to v úterý 4. října od 8 do 11:30 nebo od 12:30 do 17 hodin.

Středisko sociálních služeb, příspěvková organizace města Kopřivnice, zpřístupní veřejnosti denní stacionář a odlehčovací službu. Denní stacionář Kopretina se, stejně jako klub Kamarád, nachází v Centru Pětka a je určen dospělým osobám s mentálním příp. přidruženým kombinovaným handicapem a autismem. Služba je ambulantní, takže uživatelé do stacionáře denně docházejí a pak se vracejí zpět do svých domovů. Jak je stacionář vybaven a jaké aktivity zde klienti dělají, můžete na vlastní oči zjistit v úterý 4. října odpoledne mezi 13. a 16. hodinou. Odlehčovací služba poskytuje podporu pečujícím osobám se zajištěním dočasné péče o jejich blízké v případech, kdy ji nejsou schopni sami zajistit nebo potřebují čas například k dovolené a regeneraci sil. Tzv. domovinky, v nichž je tato služba poskytována, prošly v letošním roce rekonstrukcí a zájemci si je budou moci přijít prohlédnout do střediska na ulici České 320 ve středu 5. října mezi 10. a 16. hodinou.

Dalším poskytovatelem, který v rámci týdne sociálních služeb přivítá veřejnost na dni otevřených dveří, je Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje. To provozuje Občanskou poradnu v 2. patře městského úřadu. Poradna poskytuje bezplatné poradenství v oblastech pracovně-právních i mezilidských vztahů, sociálních dávek, oddlužení, pojištění, ochrany spotřebitele atd. Na pracovníky se může obrátit každý, kdo se dostal do nepříznivé sociální situace a potřebuje pomoc při jejím řešení. Den otevřených dveří v občanské poradně se uskuteční v úterý 4. října v době od 13 do 16 hodin.

A na závěr, ve čtvrtek 6. října, si bude možné prohlédnout prostory Nízkoprahového denního centra pro osoby bez přístřeší Racek na ulici Horní 1113. Hlavním posláním centra je úsilí o sociální začlenění osob bez přístřeší. Uživatelé zde mají k dispozici potřebné hygienické zázemí, možnost ohřevu stravy a zejména jim je nabízena pomoc při vyřizování nejrůznějších záležitostí. Velký díl sociální práce je věnován např. aktivitám zaměřeným na hledání vhodného zaměstnání a ubytování. Na komentovanou prohlídku zařízení a diskuzi jsou všichni zájemci srdečně zváni v době od 13 do 15:30 hodin.

 

26. 9. 2022

VÝSLEDKY KOMUNÁLNÍCH VOLEB 2022

Komunální volby proběhly ve dnech 23. a 24. září 2022. V nich o hlasy kopřivnických voličů usilovalo 11 subjektů.

V Kopřivnici volilo 39,96 % voličů. Do zastupitelstva se dostalo sedm volebních subjektů. Nejvíce hlasů získalo ANO 2011 (22,90 %) a v zastupitelstvu získalo 6 mandátů. Krásná Kopřivnice (19,59 %) získala 5 mandátů v ZM. Po 3 mandátech v zastupitelstvu získali SNK (12,50 %) a KDU-ČSL a nezávislí (11,16 %). Dva mandáty získalo SPD (9,33 %). Po jednom mandátu mají subjekty ODS (7,22 %) a Zdraví Sport a Prosperita a STAROSTOVÉ (6,98 %). Zvolení zastupitelé:

    ANO 2011 (Dušan Krompolc, Jiří Tichánek, Filip Grygarčík, Helena Pýchová, Antonín Kováč, Antonín Malý)

    KRÁSNÁ KOPŘIVNICE (Adam Hanus, Kamil Mrva, Václav Kocián, Božena Mrvová, Jiří Lípový)

    Sdružení nezávislých Kopřivnice (David Monsport, Dagmar Rysová, Kryštof Hyvnar)

    KDU-ČSL a nezávislí (Stanislav Šimíček, Pavel Janek, Jaroslav Jiřík)

    Svoboda a přímá demokracie (Ivana Kysilková, Robin Vojtovič)

    Občanská demokratická strana (Miroslav Kopečný)

    Zdraví Sport Prosperita a STAROSTOVÉ (René Lakomý)

 

Svoz popelnic na směsný komunální odpad připadající na středu 28. září bude proveden již v úterý 27. září – jedná se o ulici Českou a místní část Vlčovice. Svoz popelnic prováděný multikárou s lisem bude taktéž proveden v úterý 27.září – jedná se o ul. U Vodojemu, K očnímu, Moravská, Na Vápenkách, Janáčkova, Bratří Vašků, Lubina). Svoz kompostejnerů s bioodpadem připadající na středu 28.září bude proveden ve čtvrtek 29.září (Kopřivnice – mimo ulice uvedené v harmonogramu). Přistavte včas sběrné nádoby pro svozovou techniku.

 

Z důvodu pokračujících stavebních prací dojde od středy 28. září ke změnám v průchodu centrem. Bude obnoven centrální koridor od radnice kolem sochy Emila Zátopka směrem ke kulturnímu domu. Dojde však k uzavření průchodu kolem Tatrovanky, včetně části před prodejnami Pompo a Trafika. Vstupy do jednotlivých prodejen a provozoven zůstanou zachovány. Trasa z centrálního koridoru k objektu Tatrovanky bude fungovat s přerušovaným provozem – tzn. že v  případě provádění stavebních prací nebo návozu materiálu bude tato trasa dočasně uzavřena. V horní části bude zrušen průchod kolem lékárny Dr. Max, ve spodní části bude zrušen propojovací chodník kolem kulturního domu směrem k ZŠ dr. Milady Horákové. Náhradní trasy budou v místě vyznačeny, situační plánek najdete na webu města. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za trpělivost.

 

Slavnostní oceňování sportovních osobností města:

Jednotlivci

Radek Bonk (hokej)

Milan Burget (karate)

Alois Havel (autokros) – in memoriam

Petra Lípová (plavání)

Lenka Masná (atletika)

Jiří Rohan (kulturistika a další sporty) – in memoriam

Dalibor Řehák (vzpírání)

Irena Šádková (atletika)

Václav Varaďa (hokej)

Tomáš Vrzal (paralukostřelba)

 

Činovníci

Stanislava Dratvová (Sport pro všechny)

Jiří Harašta (atletika, péče o odkaz Emila Zátopka)

Ludvík Kašpárek (vzpírání) – in memoriam

Jiří Kekrt (házená)

Evžen Knězek (Asociace sportovních klubů)

Vlastimil Žižka (karate)

 

Družstva

Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice                                            

Badmintonový klub Kopřivnice – vícemistři extraliga, sezóna 2000                             

Klub házené Kopřivnice – celoklubová reprezentace města                                        

Klub volejbalu Tatra Kopřivnice – 1. liga, sezóna 1993                                                

Sportovní klub Kopřivnice – ženy 3. místo mistrovství ČR v plavání, sezóna 2005    

 

ROZHLAS 26. 9. 2022

Upozorňujeme občany, že svoz popelnic na směsný komunální odpad připadající na středu 28. září bude proveden již v úterý 27. září – jedná se o ulici Českou a místní část Vlčovice. Svoz popelnic prováděný multikárou s lisem bude taktéž proveden v úterý 27.září – jedná se o ul. U Vodojemu, K očnímu, Moravská, Na Vápenkách, Janáčkova, Bratří Vašků, Lubina). Svoz kompostejnerů s bioodpadem připadající na středu 28.září bude proveden ve čtvrtek 29.září (Kopřivnice – mimo ulice uvedené v harmonogramu). Prosíme občany, aby včas přistavili sběrné nádoby pro svozovou techniku .Děkujeme!“

 

Z důvodu pokračujících stavebních prací dojde od středy 28. září ke změnám v průchodu centrem. Bude obnoven centrální koridor od radnice kolem sochy Emila Zátopka směrem ke kulturnímu domu. Dojde však k uzavření průchodu kolem Tatrovanky, včetně části před prodejnami Pompo a Trafika. Vstupy do jednotlivých prodejen a provozoven zůstanou zachovány. Trasa z centrálního koridoru k objektu Tatrovanky bude fungovat s přerušovaným provozem – tzn. že v  případě provádění stavebních prací nebo návozu materiálu bude tato trasa dočasně uzavřena. V horní části bude zrušen průchod kolem lékárny Dr. Max, ve spodní části bude zrušen propojovací chodník kolem kulturního domu směrem k ZŠ dr. Milady Horákové. Náhradní trasy budou v místě vyznačeny, situační plánek najdete na webu města. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za trpělivost.

 

Rozhlas 23. 9. 2022

V souvislosti s dalším postupem prací v centru města dojde k uzavření průchodu pro pěší kolem Tatrovanky a otevření průchodu přes centrální část kolem sochy E. Zátopka směrem ke kulturnímu domu. Zůstanou zachovány pouze přístupy vymezené koridory do provozoven a obchodů. Za omezení související s revitalizací centra se omlouváme a děkujeme za pochopení.

 

23. 9. 2022

STAVBOU MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE JE PRODLOUŽENÁ RUDNÁ V OSTRAVĚ. Prestižní soutěž Stavba Moravskoslezského kraje představuje úspěchy ve stavitelství a upozorňuje na skvělé projekty i výjimečné osobnosti v oblasti stavitelství a architektury. Do letošního 16. ročníku se zapojilo celkem 46 staveb. Porota ocenila revitalizaci zámeckého parku a saly terreny zámku Bruntál, Krajské Muzeum nákladních automobilů Tatra pak získalo cenu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Hlavním cílem soutěže je prezentace i propagace kvalitních projektů, staveb a jejich tvůrců, a také seznámení laické i odborné veřejnosti se současnou úrovní stavitelství a architektury v Moravskoslezském kraji.

 

Najde se vánoční strom pro Kopřivnici? Město Kopřivnice hledá dárce vánočního stromu, který v období adventu ozdobí sad E. Beneše před Ringhofferovou vilou. Vhodný jehličnan by měl být vysoký zhruba sedm až devět metrů, vizuálně zdravý, pravidelně zavětvený a nepoškozený. Město zajistí na vlastní náklady skácení a transport. „Máte-li jehličnan odpovídající uvedeným kritériím, který byste v prosinci rádi viděli před Ringhofferovou vilou, kde bude dělat radost všem kolemjdoucím, ozvěte se nám. Minulý rok se našlo hned pět zájemců, kteří nám byli ochotni poskytnout stromy ze svých zahrádek. Nakonec byl vybrán krásný strom rodiny Kormaníkovy ze Štramberku. Jednalo se o zhruba pětadvacet let starou jedli. Moc se těšíme na Vaše letošní nabídky! Pokud však žádná nepřijde, nebojte, vánoční strom zajistíme v každém případě,“ uvedla Lenka Heráková z odboru školství, kultury a sportu.

Zájemci z Kopřivnice a blízkého okolí, kteří by městu rádi darovali vánoční strom, mohou za tímto účelem kontaktovat do 31. října vedoucí oddělení lesního hospodářství a ochrany přírody kopřivnické radnice Radku Krysovou e-mailem radka.krysova(zavináč)koprivnice.cz nebo telefonicky na čísle 556 879 786. Pokud se nenajde dárce nebo vhodný strom, bude se hledat vhodná dřevina v městských lesích.

Poštovní známky s přítisky ke 100. výročí narození slavného atleta, místního rodáka Emila Zátopka, vydalo město Kopřivnice ve spolupráci s místním klubem filatelistů. Aršíky s devíti známkami je možné zakoupit za 380 Kč v Informačním centru Kopřivnice a doplňují tak sadu upomínkových předmětů, které u tohoto významného výročí byly letos vyrobeny. Jedná se o trička, hrníčky, prupisky, termoláhve, vaky, ponožky, turistické vizitky a známky.

 

Ve středu 21. září proběhlo zasedání zastupitelstva města Kopřivnice, které jste mohli sledovat v přímém přenosu. Reprízu celé diskuze nabídneme na programu KTK v neděli 25. září od 14 hodin a o den později se začátkem v 19 hodin. Následně si obrazový i zvukový záznam můžete přehrát na webových stránkách města Kopřivnice pod záložkou usnesení.

 

PÁTEK | 23. září 2022

KONCERT: Eva Moravčíková, Ivo Saniter a Daniel Hurt | Příbor

Tradiční marmeláda v ‚příborském trojúhelníku‘ na náměstí Sigmunda Freuda.

Kde: Náměstí Sigmunda Freuda | Kdy: 17:00 |

 

SOBOTA | 24. září 2022

Svatováclavské slavnosti | Hukvaldy

Hradní slavnosti v doprovodu šermířů Honorata z Letohradu.

Program:
10:00 – 16:00 hod. – Ukázky dobového ležení, zbraní a zbroje
11:00 hod. – Kat Jiřík – techniky mučení
12:30 hod. – Ukázky palných zbraní
14:00 hod. – Kat – tresty
15:30 hod. – Duel
16:00 hod. – Závěrečná salva

Všechna výše uvedená představení probíhají v hradní mottě nebo naproti kaple sv. Ondřeje.

Vystoupí:
Šermířský spolek Honorata

Kde: Hrad Hukvaldy | Kdy: 10:00

 

22. 9. 2022

JÍZDNÉ ZDARMA PRO UKRAJINCE SKONČÍ V REGIONÁLNÍ DOPRAVĚ K 1. 10. 2022

Od 9. března letošního roku nemuseli občané Ukrajiny, kteří k nám utekli před válkou, v regionální dopravě platit jízdné. Bezplatná přeprava Ukrajinců potrvá jen do konce září, od 1. října si budou muset jízdné platit. Rozhodla o tom Rada Moravskoslezského kraje.

V Moravskoslezském kraji úspěšně pokračuje integrace Ukrajinců, nejen dětí, ale i dospělých. Zapojují se do společenského života, nastupují do škol nebo do pracovního procesu. Systém pomoci uprchlíkům se ustálil. Ukrajinci u nás mohou pracovat a mají-li zájem, začít u nás nový život. Je tedy na čase vrátit se do normálu.

 

Manželé Zátopkovi by DNES oslavili 100 let

Přesně před sto lety 19. 9. 2022 přišly v Československu na svět dvě z největších legend světového sportu. Byli to Dana a Emil Zátopkovi, o nichž málokdo ví, že se narodili ve stejný den. Spolu si rozuměli nejen v atletice, při níž si pár díky olympijským medailím vydobyl světovou slávu, ale i v životě.

Oba byli cílevědomí, houževnatí a vždy si šli tvrdě za svým. I proto byli tak úspěšní. To, že se oba narodili ve stejný den i rok, byla první jiskra v jejich vztahu, který začal psát svůj příběh v roce 1945.

O tři roky později už stáli před oddávajícím v Uherském Hradišti a řekli si své ano. Ve sportu se manželé vzájemně podporovali, hnali se vpřed a osudem byli propojeni i dál.

Stačí si vzpomenout na olympiádu v Helsinkách v roce 1952, kde legendární atlet Emil Zátopek zářil. Postupně opanoval běh na 5 km, 10 km a nakonec se přihlásil i na maraton, který tehdy běžel poprvé. Jeho strategií bylo držet se světového rekordmana Jima Peterse. Zatímco maratonová hvězda odpadla, Zátopek doběhl do cíle jako první, ba co víc, v novém olympijském rekordu. Stejně jako i na tratích na 5 a 10 kilometrů. Na olympiádě v Helsinkách se blýskla i Dana, která vybojovala zlato v hodu oštěpem. Stalo se tak ve stejný den, kdy Emil vyhrál svůj závod na 10 kilometrů. Manželé tudíž mohli oslavit nejen tento den, ale i celý olympijský turnaj bok po boku.

Oba během let nasbírali řadu dalších úspěchů. Dana získala ještě olympijské stříbro na hrách v Římě v roce 1960 a dvakrát opanovala mistrovství Evropy v hodu oštěpem, zatímco Emil měl v běhu tři evropské tituly a jeden bronz. Páru to klapalo také ve vztahu, jedno jim ale chybělo – společné dítě. Podle Zátopkové byla příčina na její straně, což ji celý život velmi mrzelo.

Život atletům do jisté míry zkomplikoval i režim. Zejména když Zátopkova účast ve straně poškodila jeho pověst. Do konce 50. let spolupracoval Zátopek s vojenskou kontrarozvědkou. Od roku 1953 byl členem Komunistické strany Československa a zároveň fungoval jako člověk, kterého komunistický režim, zejména v 50. letech, využíval propagandisticky. V roce 1950 vyšlo v Rudém právu Zátopkovo prohlášení o Miladě Horákové, ve kterém ji označil za zrůdu a přidal svůj podpis. Zátopek spolu se svou ženou později pravost odmítli, avšak učinili tak až po pádu režimu. Na druhou stranu není tajemstvím, že pokud chtěli žít bez perzekucí, museli spolupracovat. Taková už bohužel byla doba. Nakonec se Emil vykoupil i tím, že během Pražského jara v roce 1968 podepsal petici Dva tisíce slov, za což byl ale vyloučen z armády, ve které pracoval. Tehdy mu nepomohl ani fakt, že se jako sportovec se světovými úspěchy přičinil o velmi dobré jméno našeho státu. Vše se změnilo až po listopadové revoluci, kdy byl Zátopek znovu připomínán a opět se stal uznávanou legendou. ¨

Oba se také ve velkém podíleli na výchově budoucích generací sportovců a oba celý život doprovázelo Zátopkovou slavné heslo: Nemůžeš? Tak přidej!

Emil Zátopek zemřel v roce 2000, do sportovního nebe zamířil ve svých 78 letech. Jeho životní láska Dana Zátopková, která obdržela řadu prestižních uznání a vyznamenání, na světě zůstala o devatenáct let déle. Její odchod byl poklidný a za svým milovaným mužem zamířila ve spánku. Manželé Zátopkovi jsou pochováni ve Valašském muzeu v Rožnově pod Radhoštěm.

 

19. 9. 2022

BESEDA JAK NEZŮSTAT V TICHU, v klubu seniorů na Sokolovské byla připravena v rámci projektu aktivní senior. Alena Hegerová ze společnosti Tichý svět představila osvětovou kampaň Deafember, která varuje, že ztráta sluchu může potkat každého z nás a prezentuje možnosti jeho kompenzace. Společnost Tichý svět již od letošního roku spolupracuje s městem, pro neslyšící u nás funguje tichá linka.

 

Zástupci kopřivnické automobilky Tatra Trucks a Ministerstva obrany ČR podepsali zakázku na dodávku 80 nákladních vozů Tatra Force s hákovými nakladači pro přepravu typizovaných kontejnerů a plošin. Objednávka navazuje na předchozí kontrakt, na jehož základě Tatra Trucks dodá armádě 209 valníků rovněž modelové řady Tatra Force. Zakázku za více než 1,2 miliardy korun bez DPH automobilka podle smlouvy splní v letech 2023 a 2024.

 

Podpořit svou oblíbenou zdravotní sestřičku v anketě Moravskoslezská sestra roku 2022 může od 5. 9. i veřejnost. Lidé mohou na webových stránkách sestra.msk.cz vybrat svou favoritku, která obdrží titul Sestra veřejnosti. hlasování skončí v pondělí 26. září 2022. I hlasující budou oceněni. Ve hře je mobilní telefon a 2 vstupenky na galavečer Moravskoslezské SESTRY 2022 6. října v aule Vysoké školy báňské.  Soutěž SESTRA 2022 pořádá Moravskoslezský kraj. Pořádáním ankety chce zdravotníkům poděkovat za záchranu zdraví.

 

Komunální volby 2022

Zajímáte se o komunální volby 2022?

Pak právě pro Vás je určena Závěrečná beseda – komunální volby 2022 Kopřivnice .

Další informace o kandidátech do komunálních voleb najdete zde.

 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice