Rozhlas 21. 8. 2019

Město Kopřivnice upozorňuje občany, že z důvodu aktuálně obdržené informace od Správy silnic Moravskoslezského kraje o havarijním stavu některých úseků komunikace II/482 na ul. Záhumenní a jejich plánované sanaci, mezi které patří i úsek s budovaným novým chodníkem, budou v termínu od 22.8.2019 do 30.8.2019 přerušeny práce na stavbě nového chodníkového tělesa a umožněno Správě silnic provedení plánovaných sanačních prací. Práce na stavbě chodníkového tělesa budou pokračovat ihned po provedení sanačních opatření. Komunikace bude během provádění oprav průjezdná. Děkujeme za pochopení!

V neděli 25. srpna budou moci obyvatelé města a návštěvníci kopřivnické pouti navštívit Ringhofferovu vilu. Objekt, který získal hlavní cenu v letošním ročníku soutěže Stavba Moravskoslezského kraje, bude pro veřejnost zpřístupněn v době od 9 do 16 hodin. Všichni jste srdečně zváni!

 

21. 8. 2019

Seznam nalezených věcí na území města Kopřivnice

 • 38/2019 Nález: 3 klíče s karabinou
 • 42/2019 Nález: mobilní telefon
 • 44/2019 Nález: 2 klíče
 • 45/2019 Nález: jízdní kolo
 • 46/2019 Nález: tablet nebo velký mobilní telefon
 • 50/2019 Nález: kartička zaměstnance Automotive +vizitky
 • 51/2019 Nález: reproduktor
 • 53/2019 Nález: klíče s čipem
 • 54/2019 Nález: svazek klíčů+přívěšek Kaufland
 • 55/2019 Nález: 4 klíče – 1 od automobilu
 • 56/2019 Nález: taška, klíče, flasch disc, náušnice
 • 58/2019 Nález: 6 klíčů s čipem
 • 59/2019 Nález: 3 klíče s čipem
 • 61/2019 Nález: 2 klíče s karabinou a přívěšek
 • 62/2019 Nález: jízdní kolo
 • 64/2019 Nález: klíč od auta s přívěškem
 • 65/2019 Nález: mobilní telefon
 • 66/2019 Nález: mobilní telefon
 • 69/2019 Nález: plastové dálkové ovládání (asi od garáže)
 • 74/2019 Nález: svazek 7 klíčů
 • 75/2019 Nález: mobilní telefon a malá platební karta

 

Rakovinu léčí v Komplexním onkologickém centru Nemocnice Nový Jičín novou metodou. Pacienti s vybranými nádorovými onemocněními se mohou v Komplexním onkologickém centru Nemocnice Nový Jičín nově léčit metodou stereotaktické radioterapie a stereotaktické radiochirurgie. Technika zkracuje celkovou dobu léčby z původních až osmi týdnů na řád dní. Vzhledem k tomu, že u onkologických onemocnění zvyšuje šanci na vyléčení rovněž včasné nasazení léčby, nabízí novojičínské centrum velmi krátké objednací termíny a pacienti tak mohou léčbu zahájit zpravidla do jednoho týdne.

 

Oblíbené předporodní kurzy v Kopřivnici a v Novém Jičíně se rodičkám otevřou opět v září. Čtyři lekce s předporodní tématikou určené pro nastávající maminky otvírá znovu na začátku září. Budoucí maminky získají nejen kompletní informace o porodu, ale i cenné rady od novorozenecké sestry k problematice kojení. Během kurzu se také naučí techniku dýchání, zacvičí si těhotenskou jógu a navštíví porodní oddělení. Předporodní kurzy v obou městech za první pololetí navštívilo 67 spokojených žen.

 

Někdo ven?: Lentilkový pětiboj v Kopřivnici. 5. ročník prázdninového projektu pro kopřivnickou mládež je opět tady! Osmá a zároveň předposlední akce je naplánovaná na čtvrtek 22. srpna od 15.00 hod. na hřišti u ZŠ Alšová. Soutěž v atletickém pětiboji (60 m běh, 60 m překážkový běh, skok do dálky, hod, 500 m běh). Pro doplnění programu bude připravena zábavná atrakce (skákací nafukovací atrakce). Za 5 různých se staň na konci prázdnin VIP hostem na koncertě Milana Peroutky a kapely Perutě, která vystoupí 23. srpna od 18.00 hod. před Kulturním domem Kopřivnice.

 

Milan Peroutka a kapela Perutě zakončí koncertem prázdninový projekt „Někdo ven?“ pro kopřivnickou mládež v pátek 23. 8.

 

V pátek 23. 8. 2019 si můžete vyzkoušet výuku tanců v Piaristických zahradách v Příboře.

 

Městský úřad Kopřivnice vyzývá zájemce z řad nájemců bytů v majetku města Kopřivnice k podání přihlášky na nájem obecního bytu: byt č. 14 o velikosti 1+2 v domě č. p. 875 na ul. Obránců míru a byt č. 18 o velikosti 1+2 v domě č. p. 875 na ul. Obránců míru.

 

Rekonstrukce vstupního schodiště do budovy radnice je v plném proudu. V závislosti na počasí mají stavební práce trvat cca 10 dní.

 

TATRA TRUCKS dodá Armádě České republiky další desítky vozů. Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS letos získala další zakázku na dodávku nákladních vozů pro českou armádu. Ministerstvo obrany nakoupí v příštích letech celkem 71 nákladních vozidel Tatra za více než půl miliardy korun. Společnost TATRA TRUCKS české armádě v příštích dvou letech dodá 37 těžkých automobilů modelové řady TATRA FORCE a 36 středních vozů modelové řady TATRA TACTIC. Dalších 30 vozidel TATRA FORCE může armáda podle potřeby obdržet v období 2022 až 2024. Zakázka v hodnotě necelých 557 miliónů korun se uskuteční na základě smlouvy podepsané v polovině srpna tohoto roku.

Nové automobily zvýší přepravní kapacity a zlepší logistickou podporu útvarů Armády České republiky. Budou sloužit při plnění úkolů v rámci bojového výcviku, během zahraničních operací a také při nasazení jednotek české armády v záchranných a humanitárních operacích. TATRA TRUCKS patří mezi tradiční dodavatele českých ozbrojených sil i jednotek Integrovaného záchranného systému. Jen v Armádě České republiky slouží více než 3 tisíce vozů TATRA v různých modifikacích.

V současnosti TATRA TRUCKS pracuje také na dalších významných projektech pro Armádu České republiky i pro uživatele z řad ozbrojených složek v zahraničí. Na veletrhu IDET 2019 zástupci Ministerstva obrany ČR a TATRA TRUCKS podepsali smlouvu na 31 vojenských těžkých terénních nákladních vozidel TATRA FORCE pro přepravu kontejnerů v hodnotě přibližně 500 milionů korun. V červnu tohoto roku pak Ministerstvo obrany podepsalo také objednávku na 62 obrněných vozidel TITUS na podvozku TATRA, na jejichž výrobě se bude TATRA TRUCKS rovněž podílet.

 

19. 8. 2019

S koncem léta se na novou sezonu chystají dvě největší kopřivnická sportoviště, a to zimní stadion a krytý bazén. Zatímco na krytém bazéně finišují opravné práce na technologii vypouštění bazénu, zimní stadion přivítal na začátku tohoto týdne první bruslaře.

 

Pod názvem „Zastavitelná zóna 43“ se skrývá výstavba technické infrastruktury pro výstavba rodinných domů v Příboře. Na nově vznikající lokalitu platí také regulace, co se týče výstavby. Je volných 33 parcel z 36, prodávat se začnou 19. 8. v 8 hod. ráno.

 

Leteckého dopravce, který by zajišťoval pravidelné letecké spojení z mošnovského Letiště Leoše Janáčka Ostrava do Vídně a do Mnichova, hledá Moravskoslezský kraj. Krajští radní vyhlásili výběrové řízení na provozovatele těchto leteckých linek. Protože kraj bude letecké spojení do těchto významných evropských dopravních uzlů zajišťovat formou závazku veřejné služby, to znamená, že bude dopravci kompenzovat případné ztráty z provozu, museli ještě vše „posvětit“ evropští úředníci. Vyhlášení tendru „visí“ ve Věstníku veřejných zakázek a Úředním věstníku EU. Zájemci se do veřejné soutěže mohou hlásit do 30. září. Linky z Mošnova do Vídně a do Mnichova by po uzavření smlouvy s vybraným dopravcem měly létat dvakrát denně. Pokud bude zájem, mohlo by se letadly o minimální kapacitě 40 cestujících do Mnichova či do Vídně časem létat i třikrát denně. Mnichov byl vybrán jako destinace smíšená, kdy kromě přestupů na jiné linky bude značná část cestujících v tomto městě končit nebo začínat.

Letiště Leoše Janáčka Ostrava loni odbavilo rekordní počet cestujících. Bylo jich 377 936, tedy o 53 820 lidí (16,6 %) více než v roce 2017. Úspěšné bylo i cargo – letadla přepravila 5448 tun materiálu.

 

V rámci celorepublikového průzkumu zjišťuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR formou krátkého dotazníkového šetření (5 minut) skutečnou poptávku po využívání internetu domácnostmi. Výsledky průzkumu budou sloužit jako jeden z podkladů pro přípravu nového Národního plánu rozvoje vysokokapacitních sítí (2020+). Dotazník je možné jej vyplnit do 22. 8. 2019. Dotazník je přístupný zde.

 

Motoristé projíždějící Kopřivnicí se musí připravit na dopravní omezení na ulici Záhumenní. Od pondělí 19. srpna omezí výstavba nového chodníku provoz na přilehlé komunikaci. Výstavba nového chodníku podél pravé strany komunikace směrem na sousední město Štramberk v blízkosti lokality rodinných domů na ulici Duhová v závislosti na vhodných klimatických podmínkách začne v pondělí 19. srpna 2019. Požadavek na nový chodník vzešel z požadavku obyvatel této části města, a to zejména kvůli zajištění vyšší bezpečnosti chodců, především dětí, které se zde pohybují při cestě do školy. „Součástí výstavby chodníku bude i nový přechod pro chodce ve směru k ulici Alšova,“ uvedl ke stavbě vedoucí odboru rozvoje města Jiří Štěpán.

Na realizaci projektu získalo město Kopřivnice dotaci přesahující jeden milion korun z Integrovaného regionálního operačního programu prostřednictvím dotační výzvy vyhlášené Místní akční skupinou Lašsko. „Žádáme řidiče o zvýšenou opatrnost při průjezdu tímto úsekem. Po dobu výstavby bude doprava svedena do jednoho jízdního pruhu a bude řízena semaforem,“ doplnil Jiří Štěpán s tím, že dopravní omezení by mělo trvat po celou dobu výstavby, která by měla být ukončena v říjnu letošního roku.

 

Přehled vysílání Kopřivnického magazínu přes letní prázdniny:

Technická pauza do 30. 8. 2019.

Premiéra Kopřivnického magazínu č. 26 v pátek 30. 8. 2019, vysílání do pátku 6. 9. 2019.

Kde nás můžete sledovat:

YOUTUBE – www.youtube.com/user/ktkstudio

FACEBOOK – fb.me/KTKoprivnice

Instagram – www.instagram.com/studio9558/

Twitter – twitter.com/KabelovaK

 

Tradiční kopřivnická pouť se nezadržitelně blíží. Ačkoliv se hlavní pouťové veselí odehraje až čtvrtý srpnový víkend, zejména motoristé se musí připravit na dopravní omezení ve městě mnohem dříve. První změna je naplánovaná od 19. srpna do středy 28. srpna 2019, kdy dojde k uzavření parkoviště u Alberta. Důvodem je stavba tradičního lunaparku společnosti Evy Pflegerové. Ve zmíněném termínu bude upraveno přechodné dopravní značení na parkovišti, které bude změněno v jednosměrnou komunikaci. „Vjezd automobilů bude z ulice Kpt. Jaroše a výjezd v místě zásobování u prodejny Albert,“ přiblížila změny Radomíra Blahutová, pracovnice odboru majetku města, která má na starosti pouť. Další omezení dopravy je naplánováno na samotný pouťový víkend. Od 24. a 25. srpna 2019 bude pro automobilovou dopravu tradičně zcela uzavřena část ulice Štefánikovy, konkrétně od tržnice Pronas po prodejnu Optiky Gotthardová. Na vyznačené trase budou umístěny prodejní stánky. Pouťovou sobotu

a neděli nebudou rovněž obsluhovány autobusové zastávky u Kauflandu – objízdná trasa povede po komunikacích Čs. armády, Záhumenní a Kpt. Jaroše. „Návštěvníky poutě, kteří přijedou vozidly, nasměrujeme k záchytným parkovištím na ul. Sportovní před halou házené a ul. Husova vedle kachlovky. O všech změnách v dopravě budou řidiči informováni přechodným dopravním značením,“ doplnila informaci Radomíra Blahutová.

 

Rozhlas 16. 8. 2019

Osvětová beseda Mniší zve na tradiční letní slavnosti, které se uskuteční již tuto sobotu 17. srpna. Program slavností bude bohatý. Chybět nebude oblíbený Běh oborou, hudební vystoupení, atrakce pro děti, turnaj v minifotbalu a mnoho dalšího. Hlavní hvězdou letošních Letních slavností bude zpěvák Vladimír Hron s kopřivnickou kapelou Alfa band. Vstup na akci je zdarma. Všichni jste srdečně zváni.

 

16. 8. 2019

Zhotovitele objemově nejvyšší veřejné zakázky za poslední léta začala hledat kopřivnická radnice. Zhotovitel má v příštích dvou letech postavit novou gravitační splaškovou kanalizaci ve dvou místních částech včetně čerpací stanice a výtlačného potrubí, které zajistí transport znečištěných vod do centrální čerpací stanice odpadních vod v Kopřivnici. Vzniknout tak má asi 12,6 kilometru kanalizačních stok a nově připojeno na kanalizaci bude nejméně 1 320 obyvatel.

Předpokládanou hodnotu zakázky radnice v rámci jejího vyhlášení sice nezveřejnila, ale už v minulosti se při přípravě této investice hovořilo o celkových výdajích přesahujících 155 milionů korun bez DPH, což ze záměru odkanalizovat zbývající dvě místní části dělá aktuálně nejdražší projekt místní samosprávy, který bude stát víc než revitalizace centra města. Zájemci o tuto rozsáhlou zakázku musí své nabídky doručit do 28. srpna.

Souběžně s hledáním stavební firmy radnice připravuje také informační kampaň, aby se lidé ve Vlčovicích a Mniší dozvěděli maximum o stavbě, která jim v době své realizace přinese i určitá omezení. Součástí podmínek veřejné zakázky je i povinnost zhotovitele vyhradit dvě hodiny týdně pro styk s veřejností. Přímo na místě bude muset být přítomen stavbyvedoucí, a kdokoliv se na něj obrátí s problémem či dotazem, měl by se mu věnovat. Lidé tak budou moci řešit případné problémy přímo na stavbě. V souvislosti s projektem odkanalizování se na radnici pracuje i na přípravě finanční podpory výstavby jednotlivých domovních přípojek. Podobnou podporu soukromých kanalizačních přípojek město už poskytlo stavebníkům v Lubině v roce 2013. Tehdy se jednalo o nefinanční podporu ve formě zpracování projektové dokumentace kanalizační přípojky a zajištění stavebního povolení přípojky a dále o finanční podporu na běžný metr realizované přípojky. Podmínky dotace i výše finanční podpory by měla být zastupitelstvem schválena nejpozději do konce letošního roku.

Projekt odkanalizování místních částí Vlčovice a Mniší bude rozdělen do dvou hlavních realizačních etap. V roce 2020 by měla být vybudována kanalizace ve Vlčovicích a následující rok pak budou probíhat stavební práce v Mniší, zatímco kanalizace ve Vlčovicích už bude tou dobou v provozu.

 

Pravidelný závěrečný táborový koncert DDM Malované písničky s výstavou se chystá v pátek 16.8. v 16 hod v kdk

 

Přednáška Mgr. Jaromíra Poláška – Dřevěné kostely a kaple v Beskydech a Pobeskydí proběhne 16. 8. v iC Hukvaldy.od 17 hod.

 

Hukvaldy zvou v pátek 16. 8. 2019 a v sobotu 17. 8. 2019 na FESTIVAL: Rock Bike fest 2019

 

Novinku fotbalpool můžete vyzkoušet v Kopřivnici v bývalém Kimexu – nyní v Bastybaru – v pátek 16. a v sobotu 17.8. 2019.

 

Country garáž Sokolka se chystá v Příboře – hrát se bude 16. 8. a 20. 9.

 

Římskokatolická farnost Vlčovice Vás zve na Slavnost posvěcení nového obětního stolu a ambonu 17. srpna 2019 v 10:00 hodin v kostele Všech svatých ve Vlčovicích.

 

Letní slavnosti Mniší se připravují na sobotu 17. 8. 2019.

 

Užijte si den plný vláčků a skvělé zábavy pro děti i dospělé ve Studénce v sobotu 17. srpna., kde pro vás a vaše děti Vagonářské muzeum připraví zábavné odpoledne plné her a soutěží o zajímavé ceny.

 

Sobota 17. srpna bude dnem plným skvělé gastronomie a rekordů. Park Pod Zámkem bude hostit XI. Beskydské rekordy, které jsou součástí oblíbeného gastrofestivalu Frýdek-Místek plný chutí.

 

Na dožínkové oslavy s průvodem a odpoledním programem s kapelou Straňanka zve obec Závišice v sobotu 17. 8. 2019

 

Rozhlas 15. 8. 2019

Osvětová beseda Mniší zve na tradiční letní slavnosti, které se uskuteční již tuto sobotu 17. srpna. Program slavností bude bohatý, chybět nebude oblíbený Běh oborou, hudební vystoupení, atrakce pro děti, turnaj v minifotbalu a mnoho dalšího. Hlavní hvězdou letošních Letních slavností bude zpěvák Vladimír Hron s kopřivnickou kapelou Alfa band. Vstup na akci je zdarma, všichni jste srdečně zváni!

Osvětová beseda Vlčovice pořádá v sobotu 24. srpna 2019 v Kulturním domě ve Vlčovicích 11. kolo druhého ročníku OB ligy neregistrovaných hráčů a hráček stolního tenisu všech věkových a výkonnostních kategorií bez ohledu na místo bydliště. Prezence účastníků probíhá od 8:30 do 9:00 hodin. Začátek zápasů je v 9:00 hodin. Pro účast na této akci je doporučena rezervace místa zasláním přihlášky na e-mail: pingpong@centrum.cz a to nejpozději do pátku 23. srpna do 20 hodin. 

 

14. 8. 2019

Podvodník opět vybíral peníze, prý na děti. Již podruhé v krátké době převzal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Novém Jičíně (ÚZSVM) různé drobné předměty a peníze po jistém podvodníkovi. Již v dubnu získal úřad 96 předmětů, kterých se týkal trest propadnutí věci. Byly zabaveny muži z Kopřivnice, jenž předměty prodával před nákupním střediskem ve Frenštátě pod Radhoštěm s tím, že se jedná o charitativní sbírku pro postižené děti. Muž ale vybrané peníze použil pro sebe, a tak ho neminul trest propadnutí věcí a pokuta 9,5 tisíce korun.

Svérázný prodejce se tak dopustil přestupku proti pořádku podle přestupkového zákona, neboť na území města Nový Jičín je zakázán pochůzkový prodej a pochůzkové poskytování služeb. Za to dostal ve dvou řízeních pokutu v celkové výši 45 tisíc korun, trest propadnutí zabavených věcí a finanční hotovosti ve výši 510 korun.

 

Přípravy na expedici Tatra kolem světa 2 dosáhly významného mezníku. Už několik měsíců jsou v plném proudu přípravy na expedici Tatra kolem světa 2, která chce navázat na obdobnou výpravu z konce 80. a začátku 90. let minulého století. Stavba speciálního vozu TATRA pro nadcházející expedici významně pokročila, a jeho podoba tak začala nabývat konkrétních rysů. Na expedici Tatra kolem světa 2 vyrazí její iniciátoři Marek Havlíček a Petr Holeček se speciálním vozem TATRA v provedení 4×4, který bude vyveden v originálním moderním designu a opatřen logem odkazujícím na první výpravu, kterou absolvoval automobil TATRA T 815 GTC. Vůz pro připravovanou expedici začal získávat svou konečnou podobu 26. července, kdy technici na podvozek tatrovky instalovali speciální na zakázku vyrobenou nástavbu.

Nástavba, v níž budou umístěny sedačky účastníků expedice i její zázemí, je vyrobena z hliníku za pomocí nýtů a speciálních lepidel, přičemž konstrukční práce na ní trvaly několik měsíců. Nosný rám je pozinkovaný a díky použitému materiálu je celý skelet velmi lehký, váží pouze 1380 kg. Po instalaci skeletu nástavby na vozidlo bude následovat zabudování interiéru i vybavení a také úprava exteriéru pod taktovkou světově uznávaného grafického designéra Pavla Fuxy. Současně budou technici pracovat i na úpravách tatrováckého podvozku, a to za použití dílů dodaných společností TATRA TRUCKS, která expedici oficiálně podporuje po technické, ale i marketingové a mediální stránce. Automobilka dodá především komponenty pro odpružení a stabilizaci podvozku, speciální nádrže a také systém centrálního huštění pneumatik.

Má jít o největší expedici kolem světa, které se bude moci postupně zúčastnit až 600 lidí. Koncept expedice je totiž unikátní, speciálně upravená tatrovka bude mít vyhrazená místa pro zájemce, kteří se budou moci postupně k expedici přidávat na různé úseky. Stanou se tak součástí něčeho neopakovatelného, zažijí největší dobrodružství svého života a zároveň podpoří průběh výpravy i s ní související projekty. Expedice bude rozdělena do čtyř etap, přičemž speciální tatrovka bude mezi etapami na jednotlivé kontinenty přepravována lodí.

 

V areálu kopřivnické společnosti Slumeko vzniká nová garáž pro parkování čtyř velkých nákladních automobilů zajišťujících svoz odpadu či údržbu kanalizací, které doposud stojí na volném prostranství a nejsou nijak chráněny proti nepříznivým klimatickým podmínkám. Stavba navazuje na objekt stávajících garáží a dílen v areálu a bude dokončena do konce listopadu, kdy skončí na ulici Krátké dopravní omezení spojené s výstavbou. Součástí garáží bude také nový sklad dopravních značek.

 

Dinosauří renesanci v Lašském muzeu vystřídala nová expozice. Výstavní prostory ve čtvrtek 8. srpna zaplnily netradiční kombinace fotografií a šperků. Své umění vystavovují výtvarnice Marta Švajdová a fotograf Dalibor Kvita.

Marta Švajdová se dlouhodobě věnuje výrobě šperků a uměleckých artefaktů. Nejčastěji vyrábí ze zlata, stříbra a drahých kamenů. Letos v červnu svá díla vystavovala na Mezinárodním sympoziu současného šperku v Trutnově. Dalibor Kvita začínal s digitální fotografií, avšak postupně přešel na dnes téměř zapomenuté fotografické techniky. Na výstavě zvané Argentum se představují jak samostatně, tak především prostřednictvím svých společných děl, Daliborových netradičních fotografií, doplněných Martinými šperkařskými zásahy, uvedl kurátor muzea Pavel Dvořák. Návštěvníci Lašského muzea si budou moci výstavu prohlédnout do 15. září.

 

Až do konce léta jsou v malém sále katolického domu k vidění fotokoláže Karla Kudery. Fotograf propojil v kolážích Kopřivnici s americkými městy. Kopřivnický fotograf, grafik a výtvarník Karel Kudera vytvořil řadu fotografických koláží či fotomontáží, v nichž propojil svou rodnou Kopřivnici s s nejrůznějšími symboly velkoměst. Mnohá propojení působí zajímavě, Kuderu inspirovala architektura našeho města, které vzniklo během pár let z vesnice, a začal ji propojovat s architekturou míst z úplně jiné části zeměkoule, s velkoměsty či dalšími lokalitami. Pozorný divák pozná Bryce Canyon, Skalisté hory, nebo třeba tramvaje z Olomouce. Prohlídku je nutné si předem domluvit s vedením katolického domu.

 

Městská knihovna zve na výstava obrazů Petry Jarošové LOUKY A ANDĚLÉ. Malířka pochází z Uherského Hradiště a působí ve skupině amatérských výtvarníků pod vedením akad. malíře prof. Kamila Mikelana. K poznání a vnímání energie barev se hlouběji dostala také díky léčebnému systému Aurasoma, který studovala. V Bratislavě a také v Anglii absolvovala kurz praktikanta této metody, která se řadí k „celostním“ terapiím a zabývá se odstraněním nemocí a problémů vzniklých psychikou, duševní nebo mentální nerovnováhou pomocí vlivu barev na psychiku člověka. Výstavu je možno zhlédnout v čítárně knihovny v kulturním domě do 24. 9.2019.

 

Sérii prázdninových promenádních koncertů pro zpříjemnění nedělních letních večerů v neděli 4. srpna uzavřela Expedice Apalucha. Kdo nestihl využít nedělní programy, má ještě poslední šanci na konci prázdnin. Samostatný koncert pod širým nebem se chystá v sobotu 31. srpna. Tentokrát se představí Komorní orchestr Kopřivnice. Repertoár tvoří komorní skladby od baroka až po hudbu současnou. V případě nepříznivého počasí se program z parku přesouvá do Ringhofferovy vily.

 

Po dlouhých 23 letech se do Ostravy vrací světový pohár v silniční cyklistice. Jedenáctý ročník největšího mezinárodního etapového závodu v České republice Czech Tour 2019 začne 15. srpna, kdy odstartuje v 17 hodin z Trojhalí. Úvodní etapou bude týmová časovka o délce 16,2 kilometru, která povede centrem města, z Nové Karoliny směrem na Hranečník a Radvanice. Do prestižního závodu nastoupí týmy, které přijedou do Ostravy přímo z Tour de France, Bora-Hansgrohe a Mitchelton Scott, chybět nebudou Ital Matteo Trentin a Jihoafričan Daryl Impey. Domácí cyklistiku bude v závodě reprezentovat špičkový český tým Elkov Author s novým mistrem České republiky Františkem Sisrem. Se čtyřmi etapami, které začnou v Ostravě a skončí ve Šternberku, se popere celkem dvacítka týmů zvučných jmen. Velkou cyklistickou akci, kterou podporuje město Ostrava i Moravskoslezský kraj, budou provázet krátkodobá dopravní omezení.

 

12. 8. 2019

V rámci celorepublikového průzkumu zjišťuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR formou krátkého dotazníkového šetření (5 minut) skutečnou poptávku po využívání internetu domácnostmi. Výsledky průzkumu budou sloužit jako jeden z podkladů pro přípravu nového Národního plánu rozvoje vysokokapacitních sítí (2020+). Dotazník je možné jej vyplnit do 22. 8. 2019. Dotazník je přístupný zde.

 

Skautské odpoledne. Tak se jmenuje akce, při které si vyzkoušíte skauting a zažijete pořádnou bojovku s oddíly skautů ze Štramberka. Akce se koná v úterý 13. srpna v Národních sadech ve Štramberku.

 

Motoristé projíždějící Kopřivnicí se musí připravit na dopravní omezení na ulici Záhumenní. Od pondělí 19. srpna omezí výstavba nového chodníku provoz na přilehlé komunikaci. Výstavba nového chodníku podél pravé strany komunikace směrem na sousední město Štramberk v blízkosti lokality rodinných domů na ulici Duhová v závislosti na vhodných klimatických podmínkách začne v pondělí 19. srpna 2019. Požadavek na nový chodník vzešel z požadavku obyvatel této části města, a to zejména kvůli zajištění vyšší bezpečnosti chodců, především dětí, které se zde pohybují při cestě do školy. „Součástí výstavby chodníku bude i nový přechod pro chodce ve směru k ulici Alšova,“ uvedl ke stavbě vedoucí odboru rozvoje města Jiří Štěpán.

Na realizaci projektu získalo město Kopřivnice dotaci přesahující jeden milion korun z Integrovaného regionálního operačního programu prostřednictvím dotační výzvy vyhlášené Místní akční skupinou Lašsko. „Žádáme řidiče o zvýšenou opatrnost při průjezdu tímto úsekem. Po dobu výstavby bude doprava svedena do jednoho jízdního pruhu a bude řízena semaforem,“ doplnil Jiří Štěpán s tím, že dopravní omezení by mělo trvat po celou dobu výstavby, která by měla být ukončena v říjnu letošního roku.

 

Přehled vysílání Kopřivnického magazínu přes letní prázdniny:

Premiéra Kopřivnického magazínu č. 25 v pátek 9. 8. 2019, vysílání do pátku 16. 8. 2019.

Technická pauza od pátku 16. do 30. 8. 2019.

Premiéra Kopřivnického magazínu č. 26 v pátek 30. 8. 2019, vysílání do pátku 6. 9. 2019.

 

Kde nás můžete sledovat:

YOUTUBE – www.youtube.com/user/ktkstudio

FACEBOOK – fb.me/KTKoprivnice

Instagram – www.instagram.com/studio9558/

Twitter – twitter.com/KabelovaK

 

Rok provozu má za sebou radar na ulici Záhumenní vedle muzea Fojtství. Od 1. srpna 2018 tu řidiči velmi pečlivě musí hlídat ručičku tachometru. Radar nekompromisně odesílá na služebnu městské policie fotografie všech vozidel a motocyklů, které překročí povolenou rychlost. Tam jsou registrační značky dopravního prostředku přiřazeny neukázněným řidičům, respektive provozovatelům aut zapsaných v registru silničních vozidel. Po měsíci a půl měl radar na kontě 4 800 přestupků, ke konci roku už 9 198, letos přibylo 7889 případů. K 1. srpnu 2019 tak radar eviduje 17 087hlášení. Průměrně lze přepočítat, že vloni radar hlásil 60 přestupků denně, letos jich bylo průměrně 37 za den. Město rozesílá nejčastěji pětisetkorunové pokuty, což je ta nejnižší ze 4. zón. 25 řidičů tu přišlo o řidičák za překročení rychlosti o více než 40 km v hodině. Za pořízení tohoto řidičů měřicího systému zaplatilo město 1 697 246 korun, za rok přinesl do městské pokladny přes 8 a půl milionů korun. Další měřicí místa se připravují v Lubině u základní školy, a u prodejny Penny na ulici Obránců míru. Přístroje již jsou zakoupeny, dokončeny jsou i administrativní záležitosti. Jejich instalace bude zahájena, jakmile budou dobudována přípojná místa, pokud budou příznivé klimatické podmínky, mělo by se to stihnout ještě letos.

 

Na zimním stadionu v Kopřivnici je již napuštěn led a začíná příprava na novou sezonu.

 

Na opravy komunikací a chodníků má letos radnice dát z rozpočtu přes 3,6 milionu Kč.

 

9. 8. 2019

VERNISÁŽ: 100 let včelařského spolku v Kopřivnici. Výstava týkající se výročí založení včelařského spolku v Kopřivnici bude k vidění od 9. srpna do 8. září v Muzeu Fojtství. Samotná vernisáž proběhne v pátek 9. srpna v 17.00 hod.

 

Výstava šperků výtvarnice Marty Švajdové a fotografií Dalibora Kvity zaplní výstavní prostor Lašského muzea v Šustalově vile od 8. srpna do 15. září. Na výstavě, která je pojmenovaná dle společného „výrobního materiálu“ Argentum, se umělci představí jak samostatně, tak především prostřednictvím svých společných děl – Daliborových netradičních fotografií, doplněných Martinými šperkařskými zásahy.

 

Noc s hvězdáři na Trúbě, Štramberk. Setkání s astronomy z hvězdárny z Valašského Meziříčí se uskuteční v pátek 9. srpna od 21.00 hod. u Jaroňkovy útulny pod štramberskou Trúbou. Bude možnost pozorování perseid, hvězd, planet a měsíce. Vstupné 30 Kč. Akce se koná jen za příznivých meteorologických podmínek, sledujte proto stránky Městské knihovny Štramberk.

 

Malé pivní slavnosti na Hukvaldech. V sobotu 10. srpna proběhnou v hukvaldském pivovaru Malé pivní slavnosti za účasti Minipivovaru u Hodže Krmelín, Minipivovaru Paličák Palačov, Pivovaru Avar Hlučín, Heřmanického pivovaru, Starobělského pivovaru a Pivovaru Paskov. Můžete se těšit na pivo, kapely a spoustu jídla. Vstupné zdarma.

 

Festival Moment! Na Hukvaldech. V sobotu 10. srpna se od 10.00 hod. uskuteční na hukvaldském hradě festival nezávislé kultury pro všechny generace Moment! Na čtyřech scénách bude nachystáno mnoho kulturního dění, kromě hudby bude k dispozici také Moravská poetická jízdu básníků Nedělní chvilky poezie, scéna pouličního umění: kejklířská skupina Cascabel, fireshow, loutkové divadlo Féder Teáter, dětský koutek, malování na tělo, workshopy a tvůrčí dílny, bubnování, zdravé dobroty pro děti, bohatá nabídku občerstvení (také pro vegetariány/vegany).

 

Pozorování perseid z rozhledny Bílá hora. V sobotu 10. srpna bude rozhledna na Bílé hoře mimořádně otevřena do 24.00 hod. Po celou dobu bude pro návštěvníky rozhledny otevřeno i občerstvení, cena vstupného bude v obvyklé výši. Připomínáme, že pro cestu lesem na rozhlednu a pro výstup po schodech na vyhlídkovou plošinu je nutná baterka nebo čelovka. Výstup na rozhlednu bude na vlastní nebezpečí, děti pouze v doprovodu rodičů. Za deštivého počasí se akce nekoná.

 

Promenádní koncert ve Štramberku. Další z promenádních koncertů pro zpříjemnění nedělního odpoledne proběhne v neděli 11. srpna v 15.30 hod. v Národním sadu ve Štramberku. K poslechu zahraje cimbálová muzika Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm. Vstupné dobrovolné. V případě nepříznivého počasí se akce ruší.

 

Rozhlas 5. 8. 2019

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody  na ulici Polní a Pod Zahradami č.p. 1300, 1285 – 1290 v úterý 6. srpna od 8:00 – 14:00 hodin.

Oznamujeme občanům, že ve středu 7. srpna od 7:00 do 18:00 hod budou prováděny technologické práce na plynovodu, což způsobí zvýšený zápach. Odtlakování bude provedeno v lokalitách ulice 17. listopadu, Osvoboditelů, Francouzské a Družební.

 

 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice