27. 5. 2022

V neděli 29. května 2022končí v galerii na Fojtství výstava Třetí salon kuřpivnických fotografů. Jde o přehlídku tvorby neformální skupiny desítky místních fotografů, kteří se nepravidelně setkávají a diskutují o fotografii. Jde o amatérské nebo poloprofesionální fotografy a celá výstava, jak sám název napovídá, byla pojata s nadhledem a humorem a představila širokou škálu použitých přístupů, techniky i zaznamenaných žánrů. Skupinová výstava 12 autorů sklidila pozitivní ohlasy, a proto se o dva roky – 18. 4. 2019 později uskutečnil druhý salon, který nabídl nové úlovky. Seskupení se v průběhu let mírně pozměnilo, tentokrát vystavuje Janka Burgetová, Magda Kaplánková, Lenka Krhovjáková, Irena Řezáčová, Hanka Šrajerová, Jan Babinec, Miroslav Galia, Dalibor Kvita, Roman Macura a Ivan Pilát. 

 

Do města tatrovek míří škodovky 110 R. V sobotu 28. května se stane Kopřivnice cílem setkání majitelů a fanoušků vozů Škoda 100 R, dvoudvéřových kupé vyráběných v letech 1970 až 1980. Pár desítek nablýskaných veteránů bude zhruba mezi 11. a 17. hodinou parkovat před budovou radnice. Veřejnost si může přijít legendární vozy československé výroby prohlédnout, zatímco jejich majitelé budou obdivovat exponáty zdejších automobilových muzeí.

 

Mezinárodní festival dechových hudeb -Příbor

V sobotu 28. 5. 2022 od 10.00 hod. na náměstí Sigmunda Freuda v Příboře se uskuteční Mezinárodní festival dechových hudeb. V 10.00 hod. na náměstí se každý z orchestrů představí svou skladbou a přivítá je pan starosta. Od 15.00 hod. vystoupí jednotlivé orchestry v městském parku v Příboře. Během dne vystoupí: Dechová hudba města Levoča, Dechový orchestr mladých Jistebník, Lašský dechový orchestr – Příbor, Štramberk. Více informací na tel. čísle 556 455 444.

 

Zbojník všech zbojníků – Hukvaldy

V sobotu 28. května od 11.00 hod. na hradě Hukvaldy divadlo Bez střechy představí výpravnou komedii o setkání tří zbojnických legend. Těšit se můžete na pořádnou dávku akce, napětí a humoru. Program je rozdělený do tří samostatných představení: 11.00, 13.00 a 15.30 hod.

 

Exotické trhy v Kopřivnici 

Přijďte v sobotu 28. května od 10.00 hod. do Sadu Dr. Edvarda Beneše ochutnat skvělé tropické ovoce, které pro vás pěstují drobní ugandští farmáři. Těšit se můžete na čerstvé ovoce z Afriky, sušené ovoce, koření, čaje a mnoho dalšího.

 

V sobotu 28. 6. sekoná modní přehlídka v katolickém domě v kopřivnici.

 

Velký košt vín 

Velký košt vín je opět tady! Po delší odmlce v sobotu 28. května od 14.00 hod. se ve Vile Machů uskuteční 4. ročník koštu vín. Každý účastník obdrží skleničku s logem vily a katalog vín. Můžete ochutnávat i vychutnávat mnoho odrůd červených, bílých a růžových vín od desítek vinařů z jižní Moravy. Degustace vín bude neomezená. A opravdu bude z čeho vybírat. Během koštování bude hrát oblíbená cimbálová muzika Pramínky. Občerstvení bude zajištěno. Košt vín bude probíhat v sále, v kavárně a za pěkného počasí také na venkovní zahrádce.

 

Štramberská pouť | Štramberk

V neděli 29. května se uskuteční tradiční Štramberská pouť. Těšit se můžete na stánky všemožného zboží, zábavu pro děti a dospělé. Kolotoče naleznete kromě náměstí, prostranství před Základní školou a v Národním sadu také na parkovišti na Horečce.

 

Rolnička: Sedmero pohádek

V neděli 29. května od 10.00 hod. v malém sále Kulturního domu Kopřivnice si Loutkoherecké divadlo Rolnička připravilo pohádku s názvem Sedmero pohádek. Vstupné 60 Kč. Vstupenky zakoupíte v Informačním centru Kopřivnice nebo na místě.

 

 

 

25. 5. 2022

Město shání dobové materiály dokumentující historii Lubiny. V letošním roce uplyne 720 let od první písemné zmínky o obci Větřkovice, která se v roce 1959 sloučila s Drnholcem a vznikla Lubina. O dvacet let později se stala součástí města Kopřivnice. Letošní kulaté výročí od první doložené zmínky připomenou oslavy, které jsou plánovány na 25. června.

Součástí připravovaného kulturního programu bude výstava dobových i současných fotografií, kronik, historických předmětů, dopisů, pohlednic, historických map, domovských listů, školních vysvědčení a podobných předmětů či listin historického charakteru, se vztahem k Větřkovicím i Drnholci. „Jménem přípravného výboru pro oslavu bych toto cestou rád požádal občany i různé spolky, kteří jmenované nebo podobné historické materiály vlastní, aby nám je zapůjčili. Pracovníci lubinské školy je použijí pro vytvoření výstavy, a poté budou v pořádku vráceny zpět do rukou jejich majitelů,“ uvedl místostarosta Dušan Krompolc, který je garantem za místní část Lubinu.

Předměty dokumentačního charakteru lze nosit od 1. do 23. června každý všední den v době od 6 do 16 hodin do základní školy v Lubině.

 

STARTUJE DALŠÍ KOLO KOTLÍKOVÝCH DOTACÍ. LIDÉ SI MOHOU ZAŽÁDAT O PŘÍSPĚVEK NA EKOLOGICKÉ ZDROJE TEPLA. MS kraj získal pro 4. kolo kotlíkových dotací 849 milionů korun. Tato prostředky by měly postačit na výměny zhruba 6 tisíc zdrojů tepla. Zájemci o dotaci si od středy 11. 5. mohou vyplnit a uložit elektronickou žádost, příjem žádostí krajský úřad spustí 13. června. Lidé mohou dotaci využít na nákup tepelného čerpadla nebo kotle na biomasu, tedy na peletky nebo kusové dřevo. Příspěvek také lidé mohou získat zpětně na plynové kotle, které zakoupili a instalovali od začátku minulého roku do konce letošního dubna. Zákaz používání nevyhovujících kotlů měl původně platit od září tohoto roku, tento termín se ale zřejmě posune o dva roky.

 

V okolí radnice a sadu E. Beneše bylo instalováno pět výstavních stojanů s komiksovým zpracováním významné části života Emila Zátopka. Výstava navazuje na knižní zpracování, jehož autory jsou Jan Novák a Jaromír Švejdík, známý spíše jako Jaromír 99. Na přípravě se podílel rovněž Český olympijský výbor. Výstava v ulicích města bude k vidění do 19. září, kdy budou oslavy Zátopkova výročí narození končit.

 

Akademie věd ČR provádí výzkum ohledně postoje obyvatel ke zdraví, zdravotnickému systému, rodině a kvalitě života. Data poslouží k rozvoji poznání české společnosti a ke srovnání s dalšími z více než 40 zapojených zemí. K dotazování jsou oslovovány náhodně vybrané domácnosti, některé z nich jsou z Kopřivnice. Tazatelé Vás mohou kontaktovat až do poloviny července. Odpovědi jsou anonymní.

 

Zápisy do 10 mateřských škol v Kopřivnici proběhly jednotně ve čtvrtek 5. května. Letos po dvouleté covidové úpravě se opět konaly prezenční zápisy. K letošnímu zápisu se vypravilo do organizace Mateřských škol Kopřivnice 276 dětí (tj. o cca o 50 žádostí víc než při minulém zápisu). Při umisťování dětí pak zásadní roli hraje věk dítěte a nastavená kritéria, přednostně jsou umisťovány děti starší 3 let, těch je nyní o 44 více než vloni.  Kapacitu školek ovlivňuje také počet odkladů povinné školní docházky. K zápisu dorazilo 73  dětí pod 3 roky. ). Do Mš Polárka se zapsalo 27 dětí. Nyní rodiče cca měsíc čekají na posouzení svých žádostí. Zda školky jejich ratolesti přijmou, se dozvědí od 30.5.2022 vyvěšením registračních čísel přijatých dětí v jednotlivých MŠ a na webových stránkách organizace. 

 

Speciální program na měsíc květen připravila televizní stanice National geografic. Tento měsíc se vydáme po stopách starověkého říma. Nový seriál Ztracené poklady Říma má premiéru 22. května.

V 6 dílech seriálu budete sledovat odborníky, kteří dělají vše pro to, aby objevili poklady, které po sobě mocná říše zanechala. Mezinárodní týmy archeologů se pouští do odhalování tajů života za dob Římské říše. Vykopávky je zavedou do podzemí Pompejí, umožní odhalení dosud neznámého kolosea a také vyzvednutí klounu z bitevní lodi, jenž 2000 let dlel na dně oceánu. Vždy v neděli v 10 hodin večer.

 

ROZHLAS 25. 5. 2022

SmVa K Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Obránců míru  dne 28. května od 8 – 14 hodin.

 

Ve středu 1. června se v sadu E. Beneše uskuteční oslava Dne dětí. Pro zájemce jsou připraveny zábavné soutěže, sladké odměny a taneční vystoupení. Dopoledne od 8.30 do 11.30 patří dětem z mateřských škol a 1. stupně základních škol. Odpolední blok od 14 do 16 hodin je určen pro veřejnost. Slavnostní den zakončí koncert Pavla Nováka.

23. 5. 2022

MUZEUM NÁKLADNÍCH AUTOMOBILŮ TATRA ZÍSKALO PRESTIŽNÍ CENU GLORIA MUSAEALIS. Vloni otevřené Muzeum nákladních automobilů Tatra se stalo Muzejním počinem roku 2021. V této kategorii získalo mezi 17 přihlášenými projekty prvenství, hodnotily se zejména aktivity v oblasti zkvalitňování sbírkotvorné činnosti. Cenu Gloria musaealis dnes (19. 5.) převzal ve Smetanově síni Obecního domu v Praze náměstek hejtmana kraje Lukáš Curylo a Zdeněk Orlita, ředitel Muzea Novojičínska, pod které oceněné muzeum spadá.

Soutěž Gloria musaealis má upozornit širokou veřejnost na špičkové výkony v oboru muzejnictví při tvorbě výstav a nových expozic, prezentování sbírek v odborných publikacích či při záchraně a zpřístupňování objektů nebo lokalit našeho kulturního a přírodního dědictví.

Letos se konal již 20. ročník soutěže. Národní soutěž muzeí Gloria musaealis společně vyhlásily Ministerstvo kultury, Asociace muzeí a galerií České republiky a Český výbor ICOM. Více o soutěži na webových stránkách

 

Město Kopřivnice srdečně zve všechny aktivní seniory na cyklistický výlet z cyklu Aktivní senior 2022 podél Baťova kanálu. Středa 1. června, odjezd v 7:30 (od 7:00 nakládání kol) z parkoviště u hotelu TATRA Kopřivnice. Letos nás čeká 50km projížďka zcela rovinatou přírodou s možností návštěvy kulturních památek v nejbližším okolí. Přihlášky zájemců přijímá od 23.5. Pavla Žáčková – Městský úřad Kopřivnice, 2. poschodí, dv. č. 243. Příspěvek účastníka – 170 Kč (hradí se při podání přihlášky).

 

ROZHLAS 20. 5. 2022

Z důvodu pokračujících stavebních prací v centru města JE přesunut současný koridor pro pěší vedoucí od přechodu pro chodce u městského úřadu ke kulturnímu domu. Zachována zůstane pouze spodní část s přístupy k obchodům Pepco a papírnictví plus chodník vedoucí podél kulturního domu k ZŠ dr. Milady Horákové. Náhradní trasa povede po chodníku na ul. Štefánikově směrem k Tatrovance a dále k ZŠ dr. Milady Horákové. Pro osoby ZTP a maminky s kočárky bude u schodiště vedle Tatrovanky vybudována rampa. Využít bude možné také trasu po ul. Kpt. Jaroše. Přístup k obchodnímu komplexu, v němž se nachází cukrárna Rimini, prodejna Sekáč a další provozovny, bude zachován z ulice Štefánikovy. V místě bude instalováno značení, které bude na vzniklá omezení upozorňovat. 

 

Informujeme řidiče, že v pondělí 23.5.2022 dojde k převedení dopravního provozu v místech nově budované okružní křižovatky na ulici Obránců míru, Školní a Francouzská na novou část vozovky okružní křižovatky. Stavební práce se následně přesunou na opačnou polovinu křižovatky.

V nadcházejícím týdnu dojde také k postupnému uzavření chodníků pro pěší na částech, které budou dotčeny stavbou okružní křižovatky. Žádáme občany, aby dbali zvýšené opatrnosti a bezpečnosti při pohybu v okolí staveniště.

 

20. 5. 2022

KINO KONCERT: Pražský výběr Symphony Bizarre. Velkolepý koncert Pražského výběru na stříbrném plátně s názvem Symphony Bizarre představí vystoupení kapely v O2 aréně v roce 2016. Pražský výběr tehdy převedl divákům více, než jen rockový koncert. Ke svému výročí připravil bombastickou show s Českým národním symfonickým orchestrem, s řadou výjimečných hostů a scénických nápadů s velkou fantazií. Show, kde se koncert potkal s kabaretem či operou. Neopakovatelné vystoupení snímalo 35 kamer a divákům v kinech tak Pražský výběr Symphony Bizarre ukáže tehdejší rockové představení ze všech možných úhlů a pohledů. Dokumentární film se odehraje v pátek 20. května od 16.30 hod. v Kině Kopřivnice.

 

KONCERT: BASSIC! DnB Night. Zažij DnB párty, jakou Kopřivnice ještě neviděla. Velký sál kulturního domu se promění ve vymazlenou stage, která bude hodně vidět a hodně slyšet. Pozvání přijali Djs a producenti, kteří představují to nejlepší z CZ/SK scény. DnB party se uskuteční v pátek 20. května od 20.00 hod. v Kulturním domě Kopřivnice.

 

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA: Městská památková rezervace Příbor. V sobotu 21. května od 9.00 hod. se uskuteční další s komentovaných prohlídek městem Příbor. Tentokrát se vydáte se Sabinou Máchovou, Městskou památkovou rezervaci. Vstupné 30 Kč. Vstupenky zakoupíte v Informačním centru Příbor nebo online na Kulturní dům Příbor.

 

PRO DĚTI: Den magie. Přijďte v neděli 22. května od 14.00 hod. na Bubla City Ranch a zažijte společně magický den.  Součástí hlavního programu budou zaklínadla, šifry, střelby z luku, létání na koštěti, lektvary a čarodějnické čtení. Děti si budou moci vyrobit vlastní zlatonku, kouzelnický klobouk i větvičkový lapač. Součástí akce budou i doprovodné aktivity.

 

Restaurant Day Kopřivnice. V neděli 22. května od 14.00 hod. v Sadu Dr. Edvarda Beneše se uskuteční Jarní Restaurant Day. Můžete se těšit na ochutnávku fairtrade pochutin, vyrábění s fairtrade tematikou či shlédnout malou výstavu “Cena kakaa”.

 

DIVADLO: Tak to je peklo…Příborský ochotnický spolek PŘÍDLO – PŘÍborské divaDLO uvede v neděli 22. května první reprízu jejich autorské hry Tak to je peklo… Divadelní představení se odehraje v Kulturním domě Příbor od 17.00 hod.

 

ROZHLAS 18. 5. 2022

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Vlčovice  č.p. 143, 148, 223, 224, 226 dne 19. května od 8:00 – 14:00 hodin a na ulici Havlíčkově dne 20. května od 8:00 – 11:00 hodin. Více informací naleznete na www.smvak.cz nebo na telefonním čísle 800 292 300.

 

Z důvodu pokračujících stavebních prací v centru města bude od příštího týdne zrušen současný koridor pro pěší vedoucí od přechodu pro chodce u městského úřadu ke kulturnímu domu. Zachována zůstane pouze spodní část s přístupy k obchodům Pepco a papírnictví plus chodník vedoucí podél kulturního domu k ZŠ dr. Milady Horákové. Náhradní trasa povede po chodníku na ul. Štefánikově směrem k Tatrovance a dále k ZŠ dr. Milady Horákové. Pro osoby ZTP a maminky s kočárky bude u schodiště vedle Tatrovanky vybudována rampa. Využít bude možné také trasu po ul. Kpt. Jaroše. V místě bude instalováno značení, které bude na vzniklá omezení upozorňovat.  Děkujeme za pochopení.

18. 5. 2022

Historik Ondřej Šalek připravil (12. 5.) komentovanou prohlídku městem, kde lidem přibližoval starou Kopřivnici a zajímavé příběhy jejich obyvatel i staveb. Více než dvouhodinová trasa začala u Muzea Fojtství a pokračovala kolem fary, k hasičárně, náměstí TGM, radnici a skončila u současné vily Machů. Další prohlídka se koná 19. 5. a ještě několik míst je k dispozici v termínu 26. 5. 2022. Pokud bude o prohlídky zájem, je muzeum připraveno přidat i další termíny.

 

STARTUJE DALŠÍ KOLO KOTLÍKOVÝCH DOTACÍ. LIDÉ SI MOHOU ZAŽÁDAT O PŘÍSPĚVEK NA EKOLOGICKÉ ZDROJE TEPLA. MS kraj získal pro 4. kolo kotlíkových dotací 849 milionů korun. Tato prostředky by měly postačit na výměny zhruba 6 tisíc zdrojů tepla. Zájemci o dotaci si od středy 11. 5. mohou vyplnit a uložit elektronickou žádost, příjem žádostí krajský úřad spustí 13. června. Lidé mohou dotaci využít na nákup tepelného čerpadla nebo kotle na biomasu, tedy na peletky nebo kusové dřevo. Příspěvek také lidé mohou získat zpětně na plynové kotle, které zakoupili a instalovali od začátku minulého roku do konce letošního dubna. Zákaz používání nevyhovujících kotlů měl původně platit od září tohoto roku, tento termín se ale zřejmě posune o dva roky.

 

Ukázkou celoroční práce žáků a učitelů tanečního oboru kopřivnické Základní umělecké školy Zdeňka Buriana budou TANEČNÍ KONCERTY ZUŠ  ve středu 18. 5. 2022 a ve čtvrtek 19. 5. 2022 . Velký sál KDK od 17:00 hodin.

 

Beskydské divadlo v Novém Jičíně chystá na  čtvrtek 19.5.2022 od 19:00  klasický program – koncertuje Jan Adamus – hoboj & Irena Chřibková – varhany

 

Zápisy do 10 mateřských škol v Kopřivnici proběhly jednotně ve čtvrtek 5. května. Letos po dvouleté covidové úpravě se opět konaly prezenční zápisy. Školky připravily dny otevřených dveří, kdy si rodiče s dětmi mohli přijít prohlédnout prostory, kam, chtějí přihlásit své potomky. Ve čtvrtek se pak s přihláškami i s dětmi vypravili k zápisu. Pro výběr školky platí vyhláška města, která stanovuje školské obvody pro mateřské školy zřízené městem, ve stejném režimu jako pro základní školy. Přesto zákon rodičům umožňuje vybrat si školku, kam budou chtít zapsat své dítě, u nás rodiče mají možnost žádat preferovanou školku a jednu náhradní. K letošnímu zápisu se vypravilo do organizace Mateřských škol Kopřivnice 276 dětí (tj. o cca o 50 žádostí víc než při minulém zápisu. Při umisťování dětí pak zásadní roli hraje věk dítěte a nastavená kritéria, přednostně jsou umisťovány děti starší 3 let, těch je nyní o 44 více než vloni.  Kapacitu školek ovlivňuje také počet odkladů povinné školní docházky. K zápisu dorazilo 73  dětí pod 3 roky. ). Do Mš Polárka se zapsalo 27 dětí. Nyní rodiče cca měsíc čekají na posouzení svých žádostí. Zda školky jejich ratolesti přijmou, se dozvědí od 30.5.2022 vyvěšením registračních čísel přijatých dětí v jednotlivých MŠ a na webových stránkách organizace. Bez omezení lokality přijímá děti Mateřská škola Motýlek při Dětském centru, zápis tu probíhá individuálně až do 16. 5. 2022.

 

Porodnice v novojičínské nemocnici prošla v roce 2020 výraznou rekonstrukcí a od té doby stále rozšiřuje nabídku svých služeb pro maminky. Naprostou novinkou je bufetové menu, které zatím nabízejí pouze některé velké porodnice v našem kraji. V uplynulých 2 letech se investovalo do modernizace interiéru i nového vybavení. Pro ošetření novorozence bezprostředně po porodu je tu připraven analyzátor,  speciální přístrojová technika, která bezbolestně, detailně a nesrovnatelně rychleji než laboratorní testy  vyhodnotí poporodní stav miminka. U řady rodiček roste zájem o ambulantní porody, kdy se ženy vrací do domácího prostředí jen několik hodin po samotném porodu. Tomuto přání, pokud je to reálné, se snaží zdravotníci maximálně vyhovět.

V porodnici funguje systém rooming-in, novorozenecké oddělení také zapůjčuje maminkám monitory dechu, pro širokou veřejnost je zde k dispozici nonstop laktační poradna. Pro ženy před porodem pořádá porodní oddělení nemocnice předporodní kurzy zdarma. V kopřivnici se maminky scházejí v mateřském centru klokan, kde se v průběhu 4 lekcí mohou připravit na narození miminka a vše, co s porodem souvisí. V roce 2021 se tu narodilo 646 dětí. Rodiče preferují tradiční česká jména jako jsou Jakub, Matyáš, Jan a u děvčat je pak oblíbená Viktorka, Julie a Eliška.

 

16. 5. 2022

V okolí radnice a sadu E. Beneše bylo instalováno pět výstavních stojanů s komiksovým zpracováním významné části života Emila Zátopka. Výstava navazuje na knižní zpracování, jehož autory jsou Jan Novák a Jaromír Švejdík, známý spíše jako Jaromír 99. Na přípravě se podílel rovněž Český olympijský výbor. Výstava v ulicích města bude k vidění do 19. září, kdy budou oslavy Zátopkova výročí narození končit.

 

Pozvánka do úterního filmového klubu na nový časosběrný dokumentární film režisérky Heleny Třeštíkové RENÉ – VĚZEŇ SVOBODY. Po syrově autentickém portrétu RENÉ z roku 2008, přichází Helena Třeštíková s dalším svědectvím o životě nenapravitelného delikventa i bystrého glosátora v jednom. Otisk doby, milostné vztahy i naděje na řádný život zůstávají hlavními tématy dalšího z unikátních časosběrných projektů přední české dokumentaristky, kterou proslavily snímky MARCELA, KATKA, SOUKROMÝ VESMÍR, ŽIVOT S KAŠPAREM, MALLORY, ZKÁZA KRÁSOU, STRNADOVI a FORMAN VS. FORMAN.

Nenapravitelný recidivista René s blednoucím tetováním „Fuck of people“ na krku s příchodem padesátky tak trochu dospívá a bilancuje. V prvním dokumentu RENÉ diváci sledovali Reného od jeho sedmnácti do sedmatřiceti let, nyní byl v hledáčku kamery dalších třináct, dohromady neuvěřitelných třicet tři roků. Více informací o filmu najdete zde: https://www.csfd.cz/film/1104041-rene-vezen-svobody/prehled/

 

Akademie věd ČR provádí výzkum ohledně postoje obyvatel ke zdraví, zdravotnickému systému, rodině a kvalitě života. Data poslouží k rozvoji poznání české společnosti a ke srovnání s dalšími z více než 40 zapojených zemí. K dotazování jsou oslovovány náhodně vybrané domácnosti, některé z nich jsou z Kopřivnice. Tazatelé Vás mohou kontaktovat až do poloviny července. Odpovědi jsou anonymní.

 

Speciální program na měsíc květen připravila televizní stanice National geografic. Tento měsíc se vydáme po stopách starověkého Říma. Nový seriál Ztracené poklady Říma má premiéru 22. května. V 6 dílech seriálu budete sledovat odborníky, kteří dělají vše pro to, aby objevili poklady, které po sobě mocná říše zanechala. Mezinárodní týmy archeologů se pouští do odhalování tajů života za dob Římské říše. Vykopávky je zavedou do podzemí Pompejí, umožní odhalení dosud neznámého kolosea a také vyzvednutí klounu z bitevní lodi, jenž 2000 let dlel na dně oceánu. Vždy v neděli v 10 hodin večer.

 

Soutěž o 2×2 jízdenky na raft Bystřička. Je to nabídka především pro ty, kteří mají rádi adrenalin a nové výzvy. Nabízíme originální jízdenky – a to do raftu, na akci Vodácký den na Bystřičce v sobotu 28. května. Stovky vodáků si pravidelně koncem května dávají dostaveníčko u přehrady na Bystřičce. Oddíl vodních sportů TJ Sokol Bystřička zde pravidelně pořádá akci sjíždění přibližně šestikilometrového úseku. Říčka Bystřička je splavná v úseku od přehrady po ústí do řeky Bečvy (cca 5 km) pouze při nadlepšení průtoku odpouštěním z vodního díla Bystřička. Myšlenka organizovaného splouvání toku pro veřejnost vznikla v devadesátých letech v návaznosti na rozmach nafukovacích lodí ve spolupráci s Povodím Moravy. Vodáci sjíždějí tok na vlastních lodích. Pro zájemce bez lodí připravují pořadatelé vlastní lodě – rafty s vybavením (což je pádlo, vesta, a přilba). Tyto jízdy je třeba si objednat vždy předem z důvodu omezené kapacity materiálu. Raft řídí vždy zkušený kormidelník. A zatímco zájemci o splutí, kteří nemají vlastní vodní výstroj a lodě, musí shánět výbavu v půjčovnách, naši výherci mají zajištěn výlet na raftu, pokud správně odpoví na otázku, který ročník Vodáckého víkendu Bystřička 2022 se letos koná? Odpovědi posílejte prostřednictvím formuláře na  www.ktkstudio.cz/soutez Uzávěrka je ve středu 18. 5. 2022 v 10:00 hodin.

 

Do 22.5. je v kopřivnickém kostele sv. Bartoloměje výstava velkoformátových fotografií společenství Člověk a víra, které se zaměřuje na dokumentaci života církve v České republice. Fotky na výstavě jsou převážně z Ostravsko-Opavské diecéze

 

13. 5. 2022

V Oldtimer muzeu v Kopřivnici je o víkendu 14. a 15. 5. 2022 vystaven pohár mistrů play off hokejové extraligy HC Oceláři Třinec.

 

PRVNÍ FARMÁŘSKÝ TRH-PÁTEK 13. 5. 2022, KOPŘIVNICE, SAD EDVARDA BENEŠE, 9:00 – 16:00 HODIN

 

ŠŤASTNÝ PÁTEK-PÁTEK 13. 5. 2022, KOPŘIVNICE CENTRUM PĚTKA, 14:00-17:00 HODIN: ZÁBAVA, SOUTĚŽE, HRY, SKÁKACÍ HRAD, PÍSKOVÁNÍ, PROJEKT TÝDEN PRO RODINU

 

CYKLOJÍZDA ZDRAVÝCH MĚST KOPŘIVNICE A NOVÝ JIČÍN-PÁTEK 13. 5. 2022, KOPŘIVNICE, 14:30-17:00 HODIN-TRASA NOVÝ JIČÍN-VĚTŘKOVICKÁ PŘEHRADA, PROJEKT TÝDEN PRO RODINU

 

Po osmi letech od vydání alba Šero, oceněného hudební cenou Anděl i Apollo, se Bratři Orffové připomínají dosud nevydanou skladbou Píseň pro Stefanii Sauer a hlavně jarní koncertní šňůrou, na které se vůbec poprvé představí i v Kopřivnici. Kavárna Vila Machů, sobota 14. 5. 20:00 hodin.

 

Slavnostní otevření multifunkčního hřiště v Lubině. Náhradní termín akce z 9. dubna 2022, 9:30

Program:

    slavnostní zahájení a přestřižení pásky

    rozcvička pro všechny v režii SDH Lubina II – Větřkovice

  1. fotbalový zápas sezóny: starší přípravka (TJ SPARTAK LUBINA – SK BESKYD FRENŠTÁT P. R.)

    soutěže pro děti, ukázky požárního sportu, skákací hrad, malování na obličej

Pro všechny soutěžící děti i dospělé budou připraveny odměny.

 

ŠTRAMBERSKÝ JASOŇ-SOBOTA 14. 5. 2022-ROČNÍK NABÍDNE 11 TRAS OD 6 KM DO 53 KM

 

NEDĚLNÍ POHÁDKA V KINĚ PRO DĚTI: DIVADÉLKO ENTENTÝKY-NEDĚLE 15. 5. 2022, KINO KOPŘIVNICE, 10:00 HODIN-POHÁDKA O BAHŇÁKU A VÍLE ZAPOMNĚNCE S MYŠKOU KLÁRKOU A VEVERKOU TERKOU

 

DEN BEZPEČNOSTI-NEDĚLE 15. 5. 2022, KOPŘIVNICE, MEZIGENERAČNÍ CENTRUM HARMONIE, 15:30 HODIN-DOPRAVNÍ POHÁDKA S DIVADLEM MARINGOTKA-UKÁZKA POLICEJNÍHO A HASIČSKÉHO VOZU A PRÁCE ZÁCHRANÁŘŮ

 

 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice