Ve zkratce aktuality - Studio Kabelové televize Kopřivnice
 

17. 8. 2018

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce z řad nájemců bytů v majetku města Kopřivnice k podání přihlášky na nájem obecního bytu 1+3 o celkové ploše 74,40 m2, na adrese Kopřivnice, Obránců míru 876. Minimální nabídka přistoupení k závazku 40.000 Kč. Datum úhrady závazku nejpozději 31. srpna 2018.

Nabídky tohoto bytu mohou využít pouze stávající nájemci městských bytů v Kopřivnici, za podmínky uzavření dohody o přistoupení k dluhu a dále za podmínky vrácení bytu, který nyní užívají zpět pronajímateli. Nájemci musí být pár, mající v péči alespoň dvě nezletilé děti. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 08.08.2018 do 16:00 hodin na: Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 742 21 Kopřivnice, 8. poschodí, dveře č. 866 nebo 867.

 

Promenádní koncerty ve Štramberku (Národní sad, 15.30 hodin) budou pokračovat i v druhém prázdninovém měsíci. Dopřeje-li nám to počasí, 19. srpna přijdou muzikanti z místního Dechového Orchestru Štramberk. Orchestr vznikl v roce 1912 a pro svou vysokou uměleckou úroveň byl již od začátku zván k četným vystoupením v širokém okolí města. V průběhu let spolupracoval s předními českými dirigenty a skladateli v oblasti dechové hudby, jakými byli Miloš Machek, Pavel Staněk, Vladimír Studnička, Evžen Zámečník, Jaroslav Zeman a další. V současné době orchestr disponuje padesáti hráči a jeho věkový průměr je 26 let. Je schopen prezentovat tradiční koncertní českou dechovou hudbu stejně tak jako skladby současných autorů českých i zahraničních. Při festivalových vystoupeních hraje pochodovou hudbu s účastí mažoretkové skupiny.V letošním roce se Dechový orchestr Štramberk zúčastnil soutěžního festivalu Zlatá Lyra v polském Rybniku, kde se umístil ve zlatém pásmu.

 

Letní kino na zelené louce u koupaliště od 20:45.

Úžasňákovi 2 – pátek 17. srpna 20:45, To -pátek 17. srpna 23:00

Hastrman – sobota 18. srpna 20:45

Paddington 2 -neděle 19. srpna 20:45

 

Ve třetím kole se snaží kopřivnická radnice prodat rodinný dům v Ptačí čtvrti na ul. Tyršově. Pozemek o velikosti 648 m2 se stavbou č. p. 1015 je k dispozici za minimální cenu 3, 9 milionů korun. Uzávěrka nabídkového řízení je 27. srpna v 10:00 hodin. Prohlídka nemovitosti je možná po dohodě s pracovníky Odboru majetku města.

 

Tradiční pouť, spojenou s oslavami 70.výročí povýšení Kopřivnice na město, se koná ve dnech 25. a 26. srpna 2018 v centru města. Z důvodu částečné uzavírky ul. Štefánikova od tržnice Pronas po křižovatku s ul. Kpt. Jaroše nebudou po oba víkendové dny obslouženy zastávky u Kauflandu. V souvislosti s umístěním atrakcí lunaparku na parkovišti u Alberta upozorňujeme návštěvníky tohoto supermarketu, že od pondělí 20.8. do středy 29.8. bude možnost parkování před prodejnou značně omezena. Záchytná parkoviště budou Komerční banky, na ul. Sportovní (u haly házené) a na ul. Husova (za kachlovkou).

 

Stavba záchytného parkoviště Sever poblíž kravína s vjezdem z ulice Moravské, které by mělo alespoň částečně ulevit statickou dopravou přetíženému kopřivnickému sídlišti Sever, začne po prázdninách. Vznikne zde 55 parkovacích míst.

 

V sobotu 18. srpna se chystá hned několik akcí – v Mniší to jsou letní slavnosti spojené se 20. ročníkem sportovní akce běh oborou, v závišicích se chystají Dožínky, na hukvaldském koupališti se koná 17. a 18. srpna Rockový festival a MTB závody pro všechny věkové kategorie.

 

Auta z bývalého házenkářského hřiště v nejbližších měsících nezmizí. Město se rozhodlo původně provizorní plochu nechat motoristům k dispozici pro parkování zatím na neurčito. Parkování na zpevněné ploše házenkářského hřiště bylo umožněno zhruba v polovině letošního března v době, kdy začala rekonstrukce a rozšíření nedalekého parkoviště u Komerční banky. Bývalé sportoviště, které město získalo v roce 2015 za 3 miliony korun od místního klubu házené, mělo sloužit k parkování pouze po dobu stavby. Město zde ale možnost parkování ponechalo, rozšíření parkoviště u Komerční banky zcela nevyřešilo velký nedostatek parkovacích míst v této oblasti. Nejpozději v příštím roce, kdy započne rekonstrukce centra města, bude možnost parkování zrušena. Město totiž plánuje tento prostor proměnit ve sportovně relaxační zónu s parkem, hřišti a zázemím pro sportovní vyžití obyvatel. K dispozici jsou již i studie možné budoucí podoby lokality. Realizace této investice, jejíž hodnota byla odhadnuta na 12 až 14 milionů korun, ale aktuálně nemá prioritu a město se k ní vrátí nejdříve právě až po proměně centra Kopřivnice.

 

Letecká společnost Travel Service letos na podzim neobnoví provoz linky SmartWings mezi Ostravou a Dubají. Uvedl to dnes server Zdopravy.cz. Konec spojení mu potvrdili mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková i moravskoslezský náměstek pro dopravu Jakub Unucka. SmartWings začaly z Ostravy do Dubaje létat od září 2016. Start významně podpořil Moravskoslezský kraj, ještě za dob minulého vedení v čele s hejtmanem Miroslavem Novákem. SmartWings létaly první zimu dvakrát týdně, od loňska jednou týdně. Náměstek hejtmana Unucka podle serveru označuje zděděnou smlouvu po svém předchůdci za atypickou a nelogickou a pro zrušení linky vidí několik důvodů. Linku podle něj využívali fakticky pouze Češi na cestu do Perského zálivu, ačkoli primárním cílem bylo nalákat arabské hosty na sever Moravy. Analýza kraji navíc ukázala velkou citlivost na cenu letenek. Pokud letenka stála 5000 korun, tak letadlo bylo plné, když 6000, tak to bylo horší, a při 7000 už létalo téměř prázdné,“ uvedl Unucka. Ten ještě v roce 2016 ale smlouvu hájil. Travel Service navíc podle něj neměl v Ostravě stálé letadlo, což byl další důvod velké ztrátovosti linky, neboť dopravce musel stroj přesouvat z jiných letišť. Travel Service navíc nedostal v Dubaji kvůli rekonstrukci tamního letiště vhodný slot. Kraj proto s dopravcem jedná o způsobu ukončení smlouvy. Podle smlouvy měl Moravskoslezský kraj zaplatit za provoz linky za pět let přes 50 milionů korun. Výše dotace se měla postupně snižovat. Zákazníci ostravského letiště mohou letět do Dubaje přímo z nedalekých letišť. Flydubai letos spustil linku z Krakova, Wizz Air létá z Katovic.

 

15. 8. 2018

 

Letní kino na zelené louce u koupaliště od 20:45.

Milada – středa 15. srpna 20:45

Úsměvy smutných mužů – čtvrtek 16. srpna 20:45

Úžasňákovi 2 – pátek 17. srpna 20:45, To -pátek 17. srpna 23:00

Hastrman – sobota 18. srpna 20:45

Paddington 2 -neděle 19. srpna 20:45

 

Prázdninový projekt „Někdo ven?“ pokračuje 16. 8. v sadu Dr. E. Beneše, na programu je discgolfový dýchánek, 15.00 – 19.00.

 

Aktivní senior 2018 – zájezd do Velkých Losin a Litovle se koná 5. 9. přihlášky do 4. 9. na radnici u paní Zrunkové.

 

Nová stanice na Pustevnách bude bojovat o titul v 3. ročníku České ceny za architekturu.

 

KONCERT TÁBORNÍKŮ Z LETNÍHO TÁBORA MALOVANÉ PÍSNIČKY DDM KOPŘIVNICE se koná v pátek 17. srpna 2018 – 16.00 hodin – ve velkém sále Kulturního domu v Kopřivnici. Pravidelný závěrečný táborový koncert v Kopřivnici nabízí:

pěvecké, hudební a taneční vystoupení, výstavu dětských výtvarných prací, táborový orchestr Občas band, přehlídku činnosti táborových kroužků a hudební pohádku Šípková Růženka. Vstup volný.

 

Změnu čeká diváky české fotbalové Fortuna ligy, která bude z velké části dostupná exkluzivně na placené televizi O2TV. Česká televize získala od O2TV pro sezóny 2018/19 a 2019/20 práva na páteční volbu ze zápasů nejvyšší české fotbalové ligy. Druhou fotbalovou ligu bude v Česku vysílat jen ČT Sport. Ostatní fotbalové soutěže budou dostupné na veřejnoprávních nebo placených kanálech. Znamená to, že i mimo operátory s exkluzivním fotbalem bude možné sledovat některé fotbalové ligy a soutěže, také na placených kanálech KTKdigi. Diváci se tak mohou těšit například na Ligu národů a portugalskou Ligu NOS exkluzivně na Sport1 a Sport2 HD. Sledujte s námi vybrané pořady s balíčkem Thematic HD mix.

 

Čím dál více problémů zaznamenávají města i spotřebitelské organizace s podomními prodejci. Ti se soustředí na starší lidi a výsledkem jejich návštěv bývají podvedení zákazníci. Ani přímé zákazy domovního prodeje nepomáhají zabránit obchodníkům nabízejícím po bytech převážně služby dodavatelů elektrické energie. Ti se totiž vydávají za poradce a zákazu se tak chtějí vyhnout. Dotyční tuto ‚činnost‘ provádějí na živnost, ale zpravidla pod nějakou větší společností. Problémem jsou hlavně zprostředkovatelské smlouvy, které zákazníkům nabízí. Tím, že říkají, že nejsou prodejci, ale poradci, že nenabízí přímo smlouvu, ale nechávají lidi podepsat zprostředkovatelskou smlouvu a hlavně plnou moc, se vyhýbají zákonu, který umožňuje odstoupit od smlouvy, která není sepsána přímo na provozovně. S plnou mocí ji totiž na ‚provozovně‘ budoucího dodavatele elektřiny podepíší a lidé mají smůlu. Nejčastěji se vábí na dodávky elektřiny. SOS nabízí v podobných případech podvedeným lidem bezplatnou právní pomoc.

 

Nákladní vozy TATRA PHOENIX Euro 6 se uplatňují i v extrémních podmínkách kamenolomů. Vlajkovou lodí kopřivnické společnosti TATRA TRUCKS pro oblast stavebnictví je úspěšná modelová řada automobilů TATRA PHOENIX Euro 6. Vozy této řady se vyznačují nejen odolností a výdrží, ale také ekonomickým provozem na silnicích i v těžkém terénu, díky tomu se prosazují u stále širšího okruhu zákazníků.Důkazem rostoucího počtu vozů TATRA PHOENIX Euro 6 u zákazníků, kteří potřebují odolnou a úspornou techniku, je dodávka těchto automobilů společnosti EUROVIA Kamenolomy, a.s. Zatím nejnovějším přírůstkem v její provozovně Jakubčovice je TATRA PHOENIX Euro 6 v provedení kropicí cisterna dodaná dealerem PARTNER – IPEX, která je speciální svým těžkým kombinovaným pérováním určeným do velmi náročného terénu. Geometrický objem nádrže samonosné konstrukce činí 18 tisíc litrů vody, ta je opatřena peřejníky a v přední časti má prostor pro čerpadla a vlastní rozvody. Na přídi vozu je instalováno mycí zařízení se třemi velkoobjemovými kloubovými tryskami se samostatným ovládáním z kabiny. Zadní rozstřikovací aplikace disponuje rovněž třemi kloubovými tryskami, které jsou také samostatně ovládány z kabiny vozu. Na stropě těla cisterny se nachází vysokotlaké otočné vodní dělo rovněž ovládané z kabiny řidiče pomocí joysticku. Vedle hlavního ovládání veškerého příslušenství v kabině řidiče má vůz k dispozici i pomocné řízení nástavby vestavěné na boku cisterny ve strojovně, ze které je možné ovládat kohouty, čerpadlo, osvětlení a další funkce.

 

 Komunitní centrum dostalo nejen název, ale také vlastní stránky. Nejen nové jméno, ale také nové webové stránky má od minulého týdne komunitní centrum v Kopřivnici, ve které se změnil objekt sídlící na ulici Francouzské. Komunitní centrum dostalo výstižný název PětKa, protože v sobě sdružuje celkem pět služeb, a to nízkoprahové centrum pro děti a mládež Kamarád, Denní stacionář Kopretina, detašované pracoviště odboru sociálních věcí, Mateřské centrum Klokan a pobočku městské knihovny. Tři ze zmíněných služeb přitom původní prostory objektu v minulosti již využívaly. Název nového zařízení mohla navrhnout a ovlivnit široká veřejnost. „V květnu jsme vypsali výzvu, ve které se sešlo padesát návrhů. Všechny byly představeny na tradiční městské akci s názvem Plánujeme společně a právě účastníci tohoto diskusního fóra vybrali v hlasování pět největších favoritů,“ uvedla za odbor sociálních věcí a zdravotnictví vedoucí Lenka Galiová. Během června se uskutečnila schůzka zástupců všech organizací, které poskytují služby v komunitním centru. „K jednání jsme přizvali i Martina Kašíka z kopřivnické firmy Plus Design & Marketing, aby nám s výběrem pomohl z pohledu marketingu. Společně, po konstruktivní diskuzi nad různými názvy, jako například Koprovka, Kopřiva, Severka, jsme se shodli, že nejlepší název je PětKa. Tento návrh se objevil několikrát mezi návrhy z řad veřejnosti. Název PětKa v sobě sdružuje první písmena všech subjektů, které v centru fungují,“ okomentovala výběr názvu Lenka Galiová.

 

Obrazy a fotografie inspirované Janáčkovou tvorbou můžete obdivovat v nové galerii na mošnovském letišti. Pokud jste už letos o prázdninách cestovali na dovolenou z Leoše Janáčka v Mošnově, možná jste si všimli nové výstavy, umístěná je mezi příletovou a odbavovací halou. Leoš Janáček, skladatel, kterému ve světě rozumí víc, než doma. Tak se jmenuje výstava obrazů Mileny Kantorové a velkoformátových fotografických obrazů Karla Hubníka.

 

13. 8. 2018

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v obci Vlčovice dne 14. srpna od 8 – 14 hodin.

 

Nový radar, na ulici Záhumenní, který snímá rychlost projíždějících vozidel a data odesílá k dalšímu zpracování, za prvních osm dní zachytil přes 800 motoristů,  kteří překročili povolenou rychlost. Certifikované měřicí zařízení snímá rychlost projíždějících vozidel v obou směrech. Součástí zakázky bylo i softwarové zařízení, které pomáhá se zpracováním zjištěných dopravních přestupků.  Radnice již obdržela metrologický certifikát, zařízení během července bylo ve zkušební době a od 1. srpna funguje v ostrém provozu. Pořízení radaru včetně softwaru stálo celkem 1,7 milionu korun.

 

Kulturní dům v Příboře zve ve středu 15. srpna od 17 hod. na setkání s Pepou Kvitou, o přejezdu Kanady na koloběžce, na programu je povídání a videa z dobrodružného přejezdu Kanadou.

 

Kopřivnický Green Pub zve ve středu 15. srpna na program Our Atlantic akusticky. Od 19 hod.

 

V Moravskoslezském kraji úřady práce aktuálně evidují zhruba 41 500 lidí bez uplatnění. Nezaměstnanost v červenci vzrostla o jednu desetinu procentního bodu na 4,8 procenta. Podle mluvčí ostravského úřadu práce Vladany Piskořové jde o obvyklý sezónní výkyv. Úřady práce teď ale evidují rekordní počet volných pracovních míst – téměř 17,5 tisíce nabídek. Nejsnadněji lidé najdou práci na Novojičínsku, nejhůře se práce hledá v okrese Karviná. Tam na jedno volné místo připadá asi šest uchazečů. Moravskoslezský kraj je regionem s největší nezaměstnaností v zemi. O desetinu procenta méně má Ústecký kraj. V celém Česku vzrostla v červenci míra nezaměstnanosti z 2,9 na 3,1 procenta.

 

Sežeňte ovečky! V kopřivnickém informačním centru se objevil houf zatoulaných oveček. Navštivte je a pomozte tak ovečkám s návratem na Déčko! Máte doma malé hrdiny? Zapojte je do letní záchranné akce! Duhové ovečky, které dennodenně vyprovázely malé diváky Déčka do peřin, se zatoulaly do našeho světa! Je třeba je všechny najít a dopravit zpátky. Pomoci můžete i vy! Vydejte se o prázdninách s dětmi na tři místa, kde byly ovečky spatřeny. Na vybrané pomocníky čekají ceny: stavebnice LEGO, plyšové ovečky a ovčí kvarteta. Jedním z míst, kde se ovečky houfují, je i kopřivnické informační centrum. Mapu výletů, speciální mobilní aplikace a všechny potřebné informace najdete na www.sezenteovecky.cz.

 

Pacientům s mrtvicí provedou trombolýzu i lékaři v Novém Jičíně. Obyvatele Novojičínska postižené cévní mozkovou příhodou musely donedávna sanitky vozit za speciální léčbou pomocí trombolýzy do Ostravy nebo Olomouce. Teď už to ale neplatí. Trombolýzu totiž začali provádět i lékaři nemocnice v Novém Jičíně. Pro pacienty s mrtvicí, u nichž lékaři indikují trombolýzu, to znamená, že už nemusejí přejíždět do vzdálených nemocnic. Odborné pomoci se dočkají hned. Lidem, u nichž by zdržení znamenalo hrozbu komplikací, aplikují látku rozpouštějící krevní sraženinu a blokující průtok krve hned v Novém Jičíně. V případě nutné specializované péče spolupracují s Iktovým centrem Vítkovické nemocnice.

 

Plzeňský Prazdroj investuje 580 milionů korun do stavby linky na plnění plechovek v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. V areálu pivovaru Radegast vzniknou i nové sklady, vše by mělo být dokončeno v roce 2020, kdy bude značka Radegast slavit 50 let na trhu. Nová linka a sklady umožní zvýšení výrobní kapacity v Radegastu až o 60 procent. Linka bude plně automatizovaná. Pivovar její stavbou reaguje na rostoucí poptávku po plechovkovém pivě.

 

10. 8. 2018

 

Ve středu 8. srpna pomáhali naši hasiči při záchraně čápa v průmyslovém parku. Pták přistál v ohraničeném prostoru telekomunikačního zařízení v průmyslové zóně na okraji města a nedokázal se již sám dostat ven. Hasiči se s použitím nastavovacího žebříku dostali za plot, opatrně se čápa chopili, stejnou cestou ho vynesli ven a vypustili ho do volné přírody.

 

Pojďte spočítat hvězdy v Podbeskydí a prožijte večer, kdy komety padají k zemi a plní naše přání. 11. srpna je nejlepším dnem pro pozorování perseid, to se s námi můžete vydat na vrchol rozhledny na Bílé hoře a počítat padající slzy svatého Vavřince. Jeden z nejvýraznějších každoročních hvězdných rojů jsou Perseidy. Roj t aktivní již v druhé polovině července a meteory jsou poměrně rychlé a někdy i na pohled barevné. Původem Perseid je prach z periodické komety, prachové částice padají k Zemi a v atmosféře zazáří jako meteory. a právě v sobotu 11. 8. bude pro širokou veřejnost oficiálně otevřena rozhledna i v noci, aby všichni zájemci mohli sledovat meteoritický roj až do půlnoci. Do půlnoci bude pro návštěvníky rozhledny otevřeno i občerstvení. Výstup na rozhlednu bude na vlastní nebezpečí a děti mohou vystoupit na rozhlednu pouze v doprovodu rodičů. Pro cestu lesem na rozhlednu a pro výstup po schodech na vyhlídkovou plošinu je nutná baterka nebo čelovka. Za deštivého počasí se akce nekoná.

 

Fotbalový klub FC Kopřivnice upozorňuje své fanoušky, že úvodní fotbalové utkání mužů Moravskoslezského krajského přeboru 1. B třídy   FC KOPŘIVNICE – PETŘVALD NA MORAVĚ, který se měl konat 11. srpna, se uskuteční již tento pátek 10. srpna v 18:00 hodin na Fotbalovém stadionu v Kopřivnici.

 

Tátova volha – letní kino, Štramberk. V pátek 10. srpna se od 20.45 hod. v amfiteátru Pod Starou věží bude promítat česká komedie Tátova volha. Vstupné 60 Kč. V případě nepříznivého počasí se nepromítá.

 

Kino Kopřivnice pod širým nebem představí v pátek 10. srpna rodinnou animovanou komedii Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená. Začátek promítání je ve 20.45 hod. v areálu letního koupaliště Kopřivnice, areál bude přístupný od 19.00 hod. Vstupné 50 Kč, vstupenky k zakoupení na místě v den konání. Doporučuje se vzít s sebou deku, či něco na sezení, kapacita laviček je omezená. Promítání se ruší pouze v případě silného deště a větru.

 

Kino Kopřivnice pod širým nebem představí letos nově noční projekci nejtiššího hororu Tiché místo, a to v pátek 10. srpna. Začátek promítání je ve 23.00 hod. v areálu letního koupaliště Kopřivnice. Vstupné 50 Kč, vstupenky k zakoupení na místě v den konání. Doporučuje se vzít s sebou deku, či něco na sezení, kapacita laviček je omezená. Promítání se ruší pouze v případě silného deště a větru.

  

Pingpongová OB LIGA Vlčovice. V sobotu 11. srpna jste zváni na 10. kolo sérií miniturnajů ve stolním tenise pro neregistrované amatérské hráče a hráčky bez ohledu na místo bydliště konané v Kulturním domě Vlčovice. Prezentace je od 8.30 – 9.00 hod., účast na turnaji možná po předchozí rezervaci. Pálku a sálovou obuv s sebou.

 

Probuď Šípkovou Růženku na Hukvaldech. V sobotu 11. srpna od 10.00 do 17.00 hod. na Hradu Hukvaldy se budete moct vydat k dobrodružné výpravě a probudit zakletou princeznu, která spí v hradní věži více než 100 let. Putovní výpravy za zakletou princeznou se uskuteční každou celou hodinu. Vystoupí také skupina BURGMISTŘI.

 

Malé pivní slavnosti na Hukvaldech. V sobotu 11. srpna od 12.00 hod. proběhne v Hostinci u Štamgastů malé pivní setkání na oslavu 8. let. Budou pro Vás připraveny soutěže o ceny, občerstvení a hudební skupiny Tragač (folklórní folk), Cizinci (country), Dazzer (rock-punk).

 

V sobotu 11. srpna od 12.15 hod. se bude konat na letním stadionu v Kopřivnici přebor České republiky jednotlivců a Mezinárodní Mistrovství ČR Flat Track.

 

Večer s cimbálovou muzikou ve Štramberku. V sobotu 11. srpna od 18.00 do 22.00 hod. budete mít ve štramberském pivovaru možnost poslechnout si cimbálovou muziku Gajdušek z Hukvald. Vstup je zdarma. Pořadatel doporučuje rezervaci míst.

 

Tátova volha – letní kino Kopřivnice. Kino Kopřivnice pod širým nebem představí v sobotu 11. srpna divácky nejúspěšnější komediální drama Tátova volha. Začátek promítání je ve 20.45 hod. v areálu letního koupaliště Kopřivnice, areál bude přístupný od 19.00 hod. Vstupné 50 Kč, vstupenky k zakoupení na místě v den konání. Doporučuje se vzít s sebou deku, či něco na sezení, kapacita laviček je omezená. Promítání se ruší pouze v případě silného deště a větru.

 

Životní pouť Leoše Janáčka aneb Od lišky k lišce, Hukvaldy. V neděli 12. srpna proběhne akce k 90. výročí úmrtí skladatele Leoše Janáčka. Od 10.00 do 13.00 hod. bude připraven v hukvaldské oboře dobový piknik česko-slovenských velocipedistů, v 11.00 hod. zazní v kostele sv. Maxmiliána koncert Benda Quartetu. Od 13.00 hod. startuje vyjížďka na kole z Hukvald do Ostravy za Leošem Janáčkem a liškou Bystrouškou. Akcí provází sám Leoš Janáček, jehož myšlenky nyní zazní ústy herce činohry Národního divadla moravskoslezského Tomáše Jirmana. Vstup volný.

 

Dvě nevěsty a jedna svatba – letní kino Kopřivnice. Kino Kopřivnice pod širým nebem představí v neděli 12. srpna českou romanticko-komediální klasiku Dvě nevěsty a jedna svatba. Začátek promítání je ve 20.45 hod. v areálu letního koupaliště Kopřivnice, areál bude přístupný od 19.00 hod. Vstupné 50 Kč, vstupenky k zakoupení na místě v den konání. Doporučuje se vzít s sebou deku, či něco na sezení, kapacita laviček je omezená. Promítání se ruší pouze v případě silného deště a větru.

 

8. 8. 2018

 

Lentilkový pětiboj, Kopřivnice. Další aktivita pro děti v rámci prázdninového projektu Někdo ven? proběhne ve čtvrtek 9. srpna od 15.00 hod. na hřišti u ZŠ Alšova. Čeká Vás atletický pětiboj (60 m, 60 m nízkých překážek, skok do dálky, hod, běh na 600 m) a pro všechny startující budou připraveny odměny. Za 5 různých náramků s logem se stanete VIP hostem na koncertě kapely SLZA. Více na facebooku Někdo ven?.

 

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci – letní kino Kopřivnice. Kino Kopřivnice pod širým nebem představí ve čtvrtek 9. srpna životní příběh (ne)obyčejné ženy podle scénáře Haliny Pawlowské Zoufalé ženy dělají zoufalé věci. Začátek promítání je ve 20.45 hod. v areálu letního koupaliště Kopřivnice, areál bude přístupný od 19.00 hod. Vstupné 50 Kč, vstupenky k zakoupení na místě v den konání. Doporučuje se vzít s sebou deku, či něco na sezení, kapacita laviček je omezená. Promítání se ruší pouze v případě silného deště a větru.

 

Fotbalový klub FC Kopřivnice upozorňuje své fanoušky, že úvodní fotbalové utkání mužů Moravskoslezského krajského přeboru 1. B třídy   FC KOPŘIVNICE – PETŘVALD NA MORAVĚ, který se měl konat 11. srpna, se uskuteční již tento pátek 10. srpna v 18:00 hodin na Fotbalovém stadionu v Kopřivnici.

 

Úřad práce v červnu na Novojičínsku zaznamenal víc volných pracovních míst než uchazečů o práci. V okrese by tak mohli teoreticky pracovat úplně všichni. Průběžně se zlepšují i čísla v celém kraji. nezaměstnanost klesla na 2,7 procenta. Na 2 941 lidí bez práce zde připadá 3 180 volných pracovních míst, na jedno místo je evidováno 0,92 žádosti o práci. Celorepublikový průměr v červnu v ČR dosáhl hodnoty 2,9 procenta lidí bez práce. Zaměstnání hledalo 223 786 uchazečů. Přibylo i volných pracovních pozic, zaměstnavatelé jich v dubnu nabídli 301 516.

V krajském měřítku V tomto měsíci celkový počet uchazečů o zaměstnání poklesl o 2,8 procenta na 4,7 procenta tedy 40 787, počet hlášených volných pracovních míst vzrostl o 3,2 procenta na 17 386. Pro kraj tyto výsledky znamenají nejlepší čísla za posledních 21 let.

Kopřivnicko eviduje k 30. červnu 900 žadatelů o práci, míra nezaměstnanosti klesla o jednu desetinu na 3,08 %. Nově se na pracovním úřadu zaregistrovalo 137 lidí. V registru je 1128 pracovních míst.

 

Změnu čeká diváky české fotbalové Fortuna ligy, která bude z velké části dostupná exkluzivně na placené televizi O2TV. Česká televize získala od O2TV pro sezóny 2018/19 a 2019/20 práva na páteční volbu ze zápasů nejvyšší české fotbalové ligy. Druhou fotbalovou ligu bude v Česku vysílat jen ČT Sport. Ostatní fotbalové soutěže budou dostupné na veřejnoprávních nebo placených kanálech. Znamená to, že i mimo operátory s exkluzivním fotbalem bude možné sledovat některé fotbalové ligy a soutěže, také na placených kanálech KTKdigi. Diváci se tak mohou těšit například na Ligu národů a portugalskou Ligu NOS exkluzivně na Sport1 a Sport2 HD. Sledujte s námi vybrané pořady s balíčkem Thematic HD mix.

 

Celkem 500 starých kol už se vybralo v Kopřivnici při akci Kola pro Afriku u příležitosti Dne Země. Tento projekt se u nás ujal, a již není třeba čekat na konkrétní den jednou v roce. Od 1. července je zřízeno sběrné místo i v Kopřivnici. Kola pro Afriku můžete odevzdat na sběrném dvoře na ulici Panské. Kola mohou být v jakékoliv stavu, protože před převozem se servisují či využívají na náhradní díly. Během uplynulých let se díky tomuto projektu do Afriky dostalo již několik tisíc kol, která lidé v Česku vyřadili jako nepotřebná. I staré, nepoužívané bicykly mohou v Africe najít uplatnění. Darovaná jízdní kola pomáhají dětem dostat se do škol, vzdálených i desítky kilometrů. Kola stejně jako ostatní odpady je možné předávat ve sběrném dvoře v pracovní dny od 8 do 18 hodin a v sobotu v prodloužené letní otevírací době od 8 do 16 hodin.

 

Deset let od tragédie ve Studénce. Bez viníků, bez odpuštění. ​Od tragické srážky vlaku s troskami zříceného mostu ve Studénce na Novojíčínsku ve středu uplynulo deset let. Okresní soud v Novém Jičíně loni všech deset obžalovaných obžaloby zprostil. Odvolací senát ještě v této kauze nezasedl a neví se, kdy se tak stane. Soudce při zdůvodnění rozsudku řekl, že se přesně neví, proč most spadl, a neprokázalo se, že by skutek spáchali právě obžalovaní.

Jistou naději vkládají příbuzní obětí do odvolacího řízení, které bude řešit Krajský soud v Ostravě. Mluvčí soudu ČTK Jiří Barč řekl, že spis už soud převzal. Byl již určen soudce, který se případem bude zabývat. Hlavní líčení ale ještě nařízeno nebylo. Podle informací ČTK je teoreticky možné, že by odvolací senát zasedl ještě letos. „Naděje, že se viník najde a potrestá, je vždy. Mám ale strach, že naději opět vystřídá zklamání,“ uvedla žena, která jako první na místě nehody poskytovala zraněným spolucestujícím první pomoc.

U místa nehody rychlíku Comenius se zříceným mostem vznikl pomník nesoucí jména osmi obětí tragické kolize. Ve středu dopoledne se u něj sejdou cestující i příbuzní obětí, aby si všechny připomenuli.

Nehoda se stala 8. srpna 2008. Na železniční trať ve Studénce spadl rekonstruovaný silniční most a do jeho trosek narazil mezinárodní rychlík Comenius. Na místě zahynuli čtyři ženy a dva muži, dva zranění zemřeli později. Zraněno bylo 95 cestujících, z toho devět těžce. Někteří mají doživotní následky. Policie obvinila a státní zástupce obžaloval deset lidí z obecného ohrožení. Šlo o manažery i pracovníky stavebních firem, živnostníka či jednoho úředníka. Loni je soud všechny obžaloby zprostil.

 

3. 8. 2018

 

Ačkoliv venku máme krásné léto, další sezona umělé ledové plochy na ZS v Kopřivnici je zde. V pořadí 51. sezona bude zahájená v pondělí 6. srpna 2018.

 

Kandidátky do komunálních voleb jsou uzavřeny, v Kopřivnici budeme vybírat z 10 subjektů.

 

Dne 9. a 14. 8. od 8 do 14 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v obci Vlčovice.

 

Aktivní senior 2018 – zájezd do Velkých Losin a Litovle se koná 5. 9. přihlášky do 4. 9. na radnici u paní Zrunkové.

 

Nová stanice na Pustevnách bude bojovat o titul v 3. ročníku České ceny za architekturu.

 

Letní kino na zelené louce u koupaliště nabídne 12 filmů od 9. do 19. 8. vždy od 20:45.

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci – čtvrtek 9. srpna 20:45

Hotel Transylvánie 3 – pátek 10. srpna 20:45, Tiché místo – pátek 10. srpna 23:00

Tátova volha – sobota 11. srpna 20:45

Dvě nevěsty a jedna svatba – neděle 12. srpna 20:45

Planeta Česko – úterý 14. srpna 20:45

Milada – středa 15. srpna 20:45

Úsměvy smutných mužů – čtvrtek 16. srpna 20:45

Úžasňákovi 2 – pátek 17. srpna 20:45, To -pátek 17. srpna 23:00

Hastrman – sobota 18. srpna 20:45

Paddington 2 -neděle 19. srpna 20:45

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce z řad nájemců bytů v majetku města Kopřivnice k podání přihlášky na nájem obecního bytu 1+2 o celkové ploše 55,60 m2, adresa“ Kopřivnice, Alšova 1139, byt č. 5 ve 2. nadzemním podlaží. Minimální nabídka přistoupení k závazku – 30.000 Kč, datum úhrady závazku nejpozději 31. srpna 2018. Nabídky tohoto bytu mohou využít pouze stávající nájemci městských bytů v Kopřivnici, za podmínky uzavření dohody o přistoupení k dluhu a dále za podmínky vrácení bytu, který nyní užívají zpět pronajímateli. Nájemci musí být pár, mající v péči alespoň jedno nezletilé dítě nebo osamocený rodič s minimálně dvěma nezletilými dětmi

Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 08.08.2018 do 16:00 hodin na: Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 742 21 Kopřivnice, 8. poschodí, dveře č. 866 nebo 867; po uzávěrce budou komisí současně otevřeny všechny odevzdané obálky a mezi oprávněnými zájemci bude vybrán ten, který nabídne nejvyšší částku formou přistoupení k dluhu.

 

Letní večer s kapelou Navalentym, Hukvaldy. Večerní posezení v Hospůdce na Koupališti s kapelou Navalentym proběhne v pátek 3. srpna od 20.00 hod. K poslechu a tanci zahrají Dan a Radek a to nejen dnešní a stálé hity, ale i ty trošičku zapomenuté z 60., 70. a 80. let, zkrátka rozmanitý výběr pro každou věkovou kategorii.

 

Kinematografie bratří Čadíků v Příboře. Již více než dvacet let se milovníci kvalitních filmů a neobvyklých produkcí mohou těšit na příjezd Kinematografů bratří Čadíků, který každoročně do několika desítek českých a moravských měst přiváží zajímavé české filmy. Tentokrát přijedou v pátek 3. sprna do městského parku s komedií Bezva ženská na krku. Začátek promítání je od 21.15 hod. Vstupné dobrovolné, jehož výtěžek bude věnován na charitativní účely. Nezapomeňte si s sebou vzít deky a občerstvení. Promítání se ruší pouze za silného deště a větru.

 

Z pohádky do pohádky, Hukvaldy. V sobotu 4. srpna od 10.00 do 17.00 hod. bude Hrad Hukvaldy plný pohádkových hrdinů, stačí si jen najít svého oblíbeného prince nebo princeznu. Putovní výpravy z pohádky do pohádky se uskuteční každou celou hodinu. Vystoupí také skupina SUBULCUS.

 

Revivalový minifestival v Příboře. V sobotu 4. srpna od 18.00 hod. zazní v příborském městském parku melodie revivalových skupin Queenie, Věry Špinarové, AC/CZ a Karel Gott Revival v podání Honzy Mlčocha.

 

Komentovaná prázdninová prohlídka Štramberku. V neděli 5. srpna proběhne komentovaná prohlídka nejzajímavějších míst města Štramberka, kdy nebude chybět ani návštěva pekárny štramberských uší. Sraz je ve 14.00 hod. na náměstí u kašny a prohlídka potrvá cca 2 hodiny. Trasa prohlídky začne v samotném historickém centru, bude možnost výstupu na hradní věž Trúbu, dále přesun poutní cestou směrem k Národnímu sadu a zakončení bude v cukrárně U Hezounů.

 

Promenádní koncert ve Štramberku. V neděli 5. srpna od 15.30 hod. si můžete vychutnat koncert hudebního tělesa Swing-Dixie. Swing-Dixie, vojenská hudba Olomouc AČR, je složena z osmi profesionálních hudebníků a repertoár tvoří známé skladby české a zahraniční produkce swingdixielandové hudby, od ragtimu přes dixieland, swing až po tradiční jazz 60-tých let 20. století. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná. Vstupné dobrovolné.

 

Třetí plochodrážní závod v letošní sezóně na kopřivnickém ovále se kvapem blíží. Již příští sobotu 11. srpna od 12:15 se uskuteční šestý závod Přeboru České republiky na ploché dráze, který bude doplněn o závod Mistrovství České republiky v kategorii Flat Track. Ten se dokonce jede ve třech kategoriích.

V současné době se uzavírají startovní listiny plochodrážního přeboru i všech tří kategorii Flat Tracku. Přebor České republiky má za sebou již 5 odjetých závodů a v celkové klasifikaci vede Zdeněk Simota, kterému se daří i v Kopřivnici. Na všechny závody Přeboru se přihlásilo vždy minimálně 20 závodníků, což by mohlo znamenat ve spojení s Flat Trackem až 40 jízd. Hlavním lákadlem pro fanouška ploché dráhy v Kopřivnici však budou dva naši junioři. Po téměř dvaceti letech se na kopřivnickém ovále objeví místní odchovanci v barvách Kopřivnice. Jan Macek a Roman Marek začali s plochou dráhou v loňském roce a v půli letošní sezóny naskočili do ostrých závodů. Ve slovenské Žarnovici vybojovali ve své závodní premiéře šesté místo v barvách našeho klubu při Mistrovství České republiky juniorských družstev. O dva týdny později se oba postavili na start finále Mistrovství České republiky juniorů do 19 a 21 let. Kvalifikačními jízdami prošel do hlavního závodu jen Jan Macek. Roman Marek se kvalifikoval jako druhý náhradník a na svou šanci musel čekat. Jan Macek se stal v hlavním závodě milým překvapením a trápil i jezdce vyšších kvalit. V jedné z jízd si dokonce vyšlápnul na reprezentanta České republiky juniorské kategorie a porazil jej. Závod Honza ukončil na jedenáctém místě. Nebýt pádu v poslední jeho rozjížďce z prvního místa, mohlo být umístění ještě lepší.

Ve všech Flat Track kategoriích přijede kompletní česká špička v čele s největší hvězdou této disciplíny Pavola Pučka. Přihlášky do Kopřivnice však zaslali už i dva velmi kvalitní Rakušané.

Stadión se pro diváky otevře v 11:30. Motoristické odpoledne startuje už ve 12:15 kvalifikačními jízdami Flat Tracku, před kterým proběhne slavnostní nástup Mistrovství ČR Flat Track. Po odjetí kvalifikačních jízd Flat Tracku vyjedou na dráhu k tréninku plochodrážníci z Přeboru ČR jednotlivců. Slavnostní zahájení závodu ploché dráhy přijde na řadu v 15 hodin. Finálové jízdy Flat Tracku přijdou poté na řadu vždy mezi jízdami plochodrážního Přeboru.

 

1. 8. 2018

 

Stane se nová stanice na Pustevnách stavbou roku? Výstupní stanice oslovila odbornou veřejnost a bude bojovat v 3. ročníku České ceny za architekturu. V letošním roce architekti přihlásili do soutěže 145 realizací a sedmičlenná mezinárodní porota, v jejímž čele je Roger Riever známý německý architekt a autor mnoha významných evropských staveb, nomino-vala 33 děl. O finalistech a celkovém vítězi bude jasno v listopadu a Moravskoslezský kraj má své dva reprezentanty. Kompaktní dům v Krnově od Atelieru 38 a výstupní stanici lanové dráhy na Pustevnách od Kamil Mrva Architects. Právě druhá jmenovaná stavba patří v soutěži mezi jednu z mála sloužící široké veřejnosti. Moderní přestavba výstupní stanice se nachází v blízkosti památek Dušana Jurkoviče a nese charakteristický rukopis architekta Kamila Mrvy z Kopřivnice. Zda některá z realizací nacházejících se v MS kraji osloví porotce natolik, že se zařadí mezi finalisty, bude jasné 19. listopadu na slavnostním galavečeru ve Foru Karlín v Praze.

 

Po téměř dvaceti letech se bude v Kopřivnici fandit domácím plochodrážníkům. V sobotu 11. srpna se na místním ovále jede další plochá dráha. Tentokrát je to Přebor České republiky jednotlivců a na start se kromě dvaceti jezdců z celé České republiky postaví také dva kopřivničtí odchovanci Jan Macek a Roman Marek. Oba začali s plochou dráhou v loňském roce, kdy i náš klub oživil svou činnost. Oba mladíci mají za sebou už dva ostré závody. Ve slovenské Žarnovici vybojovali v barvách Kopřivnice šesté místo v Mistrovství Republiky juniorských dvojic a v blížícím se víkendu se oba chystají do Divišova, kde se budou snažit vybojovat co nejlepší výsledek v závodě Mistrovství republiky juniorů do 19 a 21 let. Jejich hlavním trenérem není nikdo jiný, než v Kopřivnici oblíbený odchovanec Adrian Rymel, někdejší Mistr České republiky. V současné době má Přebor České republiky za sebou už pět závodů a ten poslední se odjel minulý víkend v Plzni, kde jednoznačně kraloval domácí jezdec Zdeněk Simota. Ten vede i celkovou klasifikaci Přeboru. Na druhém místě je Zdeněk Holub a bronz si drží Ondřej Smetana. V Přeboru České republiky nejde však pouze o body do konečného pořadí. Přebor je zároveň takové semifinále pro finálové závody Mistrovství České republiky jednotlivců. Třetí podnik o českého mistra se jede v Plzni a účast má jistou jen první osmička průběžného pořadí republikového šampionátu. Zbytek šampionátu doplní osmička v průběžném pořadí Přeboru. Proto závod slibuje opět velké boje o body a to bude okořeněno dvěma kopřivnickými jezdci.

Součásti závodu bude další závod Mistrovství České republiky Flat Track, který jsme mohli na našem ovále vidět rovněž v loňském roce. Závod Flat Track neboli americké ploché dráhy se jede mnohdy i ve dvanácti jezdcích na startu. Jezdci sedlají terénní stroje a o pořadí bojují až ve dvanácti kolech. Fla t Track se jezdí ve třech kategoriích FT1, FT Classics a FT Veteran. FT1, kde startují nejmodernější stroje je jasným favoritem Pavol Pučko, který Českou republiku reprezentuje i v Mistrovství světa této kategorie. Na startu se však v předchozích závodech představili i Ital Emanuele Marzotto, Rakušan Hanson Schruf či další skvěle jedoucí Čech Aleš Exler. Druhou kategorií je FT Classics, a tou poslední je kategorie FT Vetaran, kde se představí navíc další člen kopřivnického klubu Karel Marek (otec našeho juniora Romana Marka), který se závoděním na Flat Tracku začal letos. Vzhled k faktu, že se jedná o dva závody a jezdci se postaví na start celkem téměř k 40 jízdám, startuje závod už ve 12:15 kvalifikačními jízdami Flat Tracku. Hlavní závod Přeboru na ploché dráze bude slavnostně zahájen v 15 hodin. V průběhu Přeboru budou vloženy finálové jízdy Flat Tracku a poté už budou bojovat o body pouze plochodrážníci.

 

30. 7. 2018

 

Úřad práce v červnu na Novojičínsku zaznamenal víc volných pracovních míst než uchazečů o práci. V okrese by tak mohli teoreticky pracovat úplně všichni. Průběžně se zlepšují i čísla v celém kraji. nezaměstnanost klesla na 2,7 procenta. Na 2 941 lidí bez práce zde připadá 3 180 volných pracovních míst, na jedno místo je evidováno 0,92 žádosti o práci. Celorepublikový průměr v červnu v ČR dosáhl hodnoty 2,9 procenta lidí bez práce. Zaměstnání hledalo 223 786 uchazečů. Přibylo i volných pracovních pozic, zaměstnavatelé jich v dubnu nabídli 301 516.

V krajském měřítku V tomto měsíci celkový počet uchazečů o zaměstnání poklesl o 2,8 procenta na 4,7 procenta tedy 40 787, počet hlášených volných pracovních míst vzrostl o 3,2 procenta na 17 386. Pro kraj tyto výsledky znamenají nejlepší čísla za posledních 21 let.

Kopřivnicko eviduje k 30. červnu 900 žadatelů o práci, míra nezaměstnanosti klesla o jednu desetinu na 3,08 %. Nově se na pracovním úřadu zaregistrovalo 137 lidí. V registru je 1128 pracovních míst.

 

Celkem 500 starých kol už se vybralo v Kopřivnici při akci Kola pro Afriku u příležitosti Dne Země. Tento projekt se u nás ujal, a již není třeba čekat na konkrétní den jednou v roce. Od 1. července je zřízeno sběrné místo i v Kopřivnici. Kola pro Afriku můžete odevzdat na sběrném dvoře na ulici Panské. Kola mohou být v jakékoliv stavu, protože před převozem se servisují či využívají na náhradní díly. Během uplynulých let se díky tomuto projektu do Afriky dostalo již několik tisíc kol, která lidé v Česku vyřadili jako nepotřebná. I staré, nepoužívané bicykly mohou v Africe najít uplatnění. Darovaná jízdní kola pomáhají dětem dostat se do škol, vzdálených i desítky kilometrů. Kola stejně jako ostatní odpady je možné předávat ve sběrném dvoře v pracovní dny od 8 do 18 hodin a v sobotu v prodloužené letní otevírací době od 8 do 16 hodin.

 

Čím dál více problémů zaznamenávají města i spotřebitelské organizace s podomními prodejci. Ti se soustředí na starší lidi a výsledkem jejich návštěv bývají podvedení zákazníci. Ani přímé zákazy domovního prodeje nepomáhají zabránit obchodníkům nabízejícím po bytech převážně služby dodavatelů elektrické energie. Ti se totiž vydávají za poradce a zákazu se tak chtějí vyhnout. Dotyční tuto ‚činnost‘ provádějí na živnost, ale zpravidla pod nějakou větší společností. Problémem jsou hlavně zprostředkovatelské smlouvy, které zákazníkům nabízí. Tím, že říkají, že nejsou prodejci, ale poradci, že nenabízí přímo smlouvu, ale nechávají lidi podepsat zprostředkovatelskou smlouvu a hlavně plnou moc, se vyhýbají zákonu, který umožňuje odstoupit od smlouvy, která není sepsána přímo na provozovně. S plnou mocí ji totiž na ‚provozovně‘ budoucího dodavatele elektřiny podepíší a lidé mají smůlu. Nejčastěji se vábí na dodávky elektřiny. SOS nabízí v podobných případech podvedeným lidem bezplatnou právní pomoc.

 

27. 7. 2018

 

Voda v nádržích Baška a Brušperk na Frýdecko-Místecku stále není vhodná ke koupání. Důvodem je výskyt toxických sinic. V nádrži Brušperk jsou navíc taky cerkárie, které mohou vyvolat vyrážky. Deštivé počasí z minulého týdne se projevilo i ve zhoršení senzorických vlastností vody v některých sledovaných nádržích. Z nádrží vzorkovaných začátkem tohoto týdne v okrese Nový Jičín byla senzoricky nejvíce ovlivněna nádrž Větřkovice a na Frýdecko-Místecku přehrada Olešná. Koupání v těchto nádržích však nepředstavuje zdravotní riziko. Na ostatních vodních plochách, které byly monitorovány v tomto týdnu, je kvalita vody stále vyhovující. Šlo o tři místa Žermanické přehrady a nádrž Kacabaja. Hygienici pokračovali i v kontrolách areálů letních umělých koupališť. Zkontrolována již byla většina zařízení s vlastními odběry vzorků vody. Z výsledků laboratorních analýz, které jsou dosud k dispozici, nebyly zjištěny zásadní nedostatky  Aktuální informace o kvalitě vody ke koupání ve volné přírodě najdete zde.

 

Pouze prudký vítr a déšť může letos překazit promítání letního kina. To se letos otevře poprvé 9. srpna a až do 19. srpna vždy od 20.45 na louce letního koupaliště uvidí diváci dvanáct snímků, mezi kterými nebudou chybět zahraniční trháky, ale převažovat budou filmy české produkce, jako třeba Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, Tátova volha, Milada, Úsměvy smutných mužů či Hastrman. Velkým lákadlem určitě bude také film, na jehož pokračování se čekalo neuvěřitelných 14 let – Úžasňákovi 2, nebo nejnavštěvovanější horor roku 2017 – To. Tento horor spolu s dalším Tiché místo bude odpromítán po skončení běžné produkce, tedy ve 23.00, což je jedna z novinek letošního ročníku letního kina.

Tento ročník nese název Letní kino BIKINO „na zelené dece“, díky záměru pojmout kino ekologicky. Novinkou jsou totiž vlastní vratné kelímky NickNacky s partou RecyKruu. S heslem Staň se součásti Kruu a Recykluj se Vám představí Petboy, Glassgirl, Paperball, Energybaby a Tetraman.

V rámci této akce byl to programu letního kina zařazen tematický dokument Planeta Česko. Po skončení tohoto filmu dostane ten, kdo bude mít zájem, tašky na tříděný odpad. Vstupné zůstává stejné jako v předchozích letech (50 Kč / osoba).

 

Dne 20. 7. úspěšně vystoupila na Nanga Parbat naše Česká horolezecká skupina. Počet Čechů, kteří dosáhli náročného vrcholu NP, se rozšířil z pěti na jedenáct.

 

V Nemocnici Nový Jičín přišlo v prvním pololetí na svět 392 dětí.

 

Nebezpečný přejezd ve Studénce by mohl nahradit nový podjezd, ale nejdříve v roce 2020.

 

LETNÍ KINO v Amfiteátru pod Starou věží ve Štramberku: Všechno bude fajn . Hlavní roli ve filmu hraje Brno. Sdružuje několik příběhových linií filmu, které se postupem filmového vyprávění setkávají i dějově. Hlavní osu filmu tvoří příběh Standy Kadlece, až příliš důvěřivého a hodného člověka a jeho těhotné ženy Aleny. Na druhé straně to je příběh Ladiho, nejbližšího asistenta brněnského primátora Langa. Ladi je Standovým spolužákem z gymnázia. Svou povahou nicméně Standův protipól. Zatímco Standova dobrota a slušné chování odsuzují Standu k životní roli „lůzra“, Ladi sbírá bezostyšné úspěchy. Postupně ale poznáváme, kdo ve skutečnosti ztrácí nejvíce. Film se odehraje v pátek 27. července od 21.30 hod. V případě nepříznivého počasí se nepromítá.

 

Už tento pátek 27. července se zahrada novojičínské restaurace Nové Slunce promění v letní kino. Letos se bude promítat pod širým nebem devět dní, až do 4. srpna. Na své si přijdou milovníci pohádek, muzikálů i dobrodružného žánru. Vstupné na každý film je 40 korun a představení začíná vždy ve 21:00 hodin. V případě nepříznivého počasí se produkce přesouvá do kina Květen. Letos se mohou diváci těšit na třetí díl série Fakjů pane učiteli, animovanou pohádku Ferdinand nebo dobrodružný snímek Black Panther. Český film bude mít zastoupení v komediích Bajkeři a Tátova volha. Provizorní venkovní biograf funguje v Novém Jičíně už pátým rokem. Předloni město pro tento účel zakoupilo nafukovací plátno o velikosti šest krát osm metrů.

 

Pravěká osada na Hukvaldech. Hrad Hukvaldy ožije v sobotu 28. července od 10.00 hod. v době pravěku. Uvidíte ukázky každodenního života pravěkých lidí v nově vzniklé osadě na hradě Hukvaldy. Těšit se můžete na pravěkou kuchyni, tkaniny a jejich zpracování, výrobu pravěkých idolů a božstev, lukostřelbu, výrobu keramiky a mnoho dalšího.

 

Poslední promenádní koncert se uskuteční v sobotu 28. července od 18.00 hod., tentokrát vystoupí skupina Valachcore. Začínající kapela, která preferuje různá odvětví rocku. Vznikla v kopřivnické ZUŠ MIS music. V případě nepříznivého počasí se koncerty přesouvají do KDK.

 

Druhá Benátská noc. Další benátská noc se odehraje v sobotu 28. července od 19.00 hod. v Příboře na zahradě Hasičské zbrojnice. K tanci a poslechu hraje kapela Spektra. K jídlu bude tradiční hasičský guláš, párek v rohlíku a hasičská klobása.

 

29. ročník příborské lávky v Příboře. V neděli 29. července od 13.00 hod. se můžete těšit na tradiční příborskou lávku, která se uskuteční na městském koupališti Příbor. Svou zručnost můžete předvést pro přejezdu úzké lávky na kole, koloběžce či tragaču přes bazén. Celou akcí provede Vítek Goršanov. Soutěže o ceny a spousta dalších veselých aktivit.

 

Brunch v Kavárně Vila, Kopřivnice. V neděli 29. července od 9.00 hod. ve Vile Machů Kopřivnice se můžete těšit na poslední červencové posezení. Brunch bude podáván formou bufetu. Brunch anglické označení pro jídlo konzumované pozdě ráno nebo časně odpoledne o víkendu nebo o svátcích. Jelikož jde o kombinaci snídaně a oběda, najdete zde nejen klasické snídaňové pochoutky, ale i pokrmy spíše obědové. Předprodej vstupenek bude možný od pondělí 16. července. Pro děti bude zvýhodněné vstupné.

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce z řad nájemců bytů v majetku města Kopřivnice k podání přihlášky na nájem obecního bytu 1+2 o celkové ploše 55,60 m2, adresa“ Kopřivnice, Alšova 1139, byt č. 5 ve 2. nadzemním podlaží

Minimální nabídka přistoupení k závazku – 30.000 Kč, datum úhrady závazku nejpozději 31. srpna 2018.

Nabídky tohoto bytu mohou využít pouze stávající nájemci městských bytů v Kopřivnici, za podmínky uzavření dohody o přistoupení k dluhu a dále za podmínky vrácení bytu, který nyní užívají zpět pronajímateli. Nájemci musí být pár, mající v péči alespoň jedno nezletilé dítě nebo osamocený rodič s minimálně dvěma nezletilými dětmi

Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 08.08.2018 do 16:00 hodin na: Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 742 21 Kopřivnice, 8. poschodí, dveře č. 866 nebo 867; po uzávěrce budou komisí současně otevřeny všechny odevzdané obálky a mezi oprávněnými zájemci bude vybrán ten, který nabídne nejvyšší částku formou přistoupení k dluhu.

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce z řad nájemců bytů v majetku města Kopřivnice k podání přihlášky na nájem obecního bytu 1+3 o celkové ploše 74,40 m2, na adrese Kopřivnice, Obránců míru 876. Minimální nabídka přistoupení k závazku 40.000 Kč. Datum úhrady závazku nejpozději 31. srpna 2018.

Nabídky tohoto bytu mohou využít pouze stávající nájemci městských bytů v Kopřivnici, za podmínky uzavření dohody o přistoupení k dluhu a dále za podmínky vrácení bytu, který nyní užívají zpět pronajímateli. Nájemci musí být pár, mající v péči alespoň dvě nezletilé děti. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 08.08.2018 do 16:00 hodin na: Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 742 21 Kopřivnice, 8. poschodí, dveře č. 866 nebo 867.

 

25. 7. 2018

 

KTK společně s výrobcem džusů Relax nabízí našim divákům možnost získat krabici 12 džusů Relax. Stačí abyste po zhlédnutí této  upoutávky navštívili Rozhlednu Bílá hora a požádali správce rozhledny o poukázku na Letní osvěžení KTK & Relax. V prvním kole má šanci poukázku získat prvních 13 návštěvníků, kteří o ni požádají. Pak již stačí s poukázkou zamířit do redakce KTK a u nás si vyzvedneme krabici s mixem 12 kvalitních džusů. Soutěžit mohou osoby starší 18 let a každá rodina může vyhrát jen jednu poukázku. Je potřeba se prokázat občanských průkazem.

 

KOMTERM Morava, s.r.o. oznamuje, že z důvodu plánovaných oprav a provádění revizí, které nelze za provozu teplárny provádět bude ve čtvrtek dne 26. 7. 2018 od 01:00 hod. přerušena dodávka tepla. Obnovení dodávky tepla proběhne v neděli dne 29. 7. 2018 ve večerních hodinách.

 

Městská knihovna Kopřivnice v rámci projektu Bookstart zve všechny rodiče miminek, batolat a dětí předškolního věku na Letní setkání s knihou pro děti ve středu 25. 7. 2018, od 9:00 – 11:00 HOD.

 

Super den u vody, s námi se v létě nenudíte. Další aktivita pro děti v rámci prázdninového projektu Někdo ven? se tentokrát přesune na Letní koupaliště Kopřivnice. Všichni zúčastnění se mohou těšit na vodní hrátky, soutěže o ceny, vodní atrakce a diskotéka. Akce je naplánovaná na čtvrtek 26. července od 15.00 hod. V případě nepříznivého počasí se akce koná od 10.00 hod. v Aquaparku Olešná, odjezd od 10.00 hod. od hotelu Tatra. Za 5 různých náramků s logem se stanete VIP hostem na koncertě kapely SLZA. Více na facebooku Někdo ven?

 

Někdejší ředitel novojičínského Střediska volného času Fokus Martin Jakůbek dostal za znásilnění a pohlavní zneužití několika nezletilých chlapců a další delikty od Okresního soudu v Novém Jičíně tříletou podmínku. Jakůbkovi přitom hrozilo až desetileté vězení. Verdikt je pravomocný, žalobce i Jakůbek se vzdali práva na odvolání.

Jakůbka, který byl v minulosti rovněž členem městského zastupitelstva, policie obvinila loni v březnu. Jakůbek coby ředitel domova mládeže zneužil podle soudu svého postavení a s mladými chlapci, ať už dobrovolně, nebo nikoliv, provozoval různé sexuální praktiky u sebe doma, kam si je zval. K jednání se Jakůbek přiznal, což soud vzal v potaz při ukládání podmíněného trestu. Jakůbek nezletilé zneužíval mezi roky 2015 a 2017.Kromě podmínky dostal Jakůbek také desetiletý zákaz pedagogické činnosti a práce ve volnočasových organizacích a spolcích pro děti.

 

Studenti z Vysočiny budou stavět novou TATRU pro tamní silničáře. Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS předala v úterý 17. července Střední průmyslové škole v Třebíči klíčové díly nutné k sestavení plně pohonného vozidla TATRA PHOENIX 4×4: komponenty unikátního tatrováckého podvozku s centrální nosnou rourou, motor s převodovkou a kabinu. Stavba TATRY z předaných dílů bude ročníkový projekt trvající od září 2018. Po sestavení vozidla studenty na pracovišti Krajské správy a údržby silnic Vysočina (KSÚSV) dojde k jeho přepravě do Kopřivnice, kde projde diagnostickým procesem i zkušebními jízdami na polygonu. I této části projektu se budou studenti z Vysočiny pod vedením tatrováckých mistrů účastnit.

 

Kraj opět poděkuje pěstounům, do konce července mohou lidé posílat nominace. Moravskoslezský kraj pokračuje ve snaze snižovat počet dětí, které vyrůstají v ústavních zařízeních. Lidé mohou nominovat pěstouny na ocenění, které má upozornit na důležitost náhradních rodin. Ceny budou předány v polovině října na akci Den Pěstounství, která se v rámci kampaně Dejme dětem rodinu uskuteční v Ostravě už podruhé. Oceňování bude součástí celodenní akce Den pěstounství. Uskuteční se 13. října 2018 v Dolních Vítkovicích v Ostravě. Tato akce bude nejen pro náhradní rodiče, ale také pro veřejnost. Návštěvníky čeká bohatý doprovodný program, také se budou moci na stánku Moravskoslezského kraje o náhradní rodinné péči více dozvědět. Nominace se mohou posílat nejpozději do 31. července 2018 na emailovou adresu vladimira.robenkova@msk.cz nebo poštou dle pokynů na webových stránkách Dejme dětem rodinu. Je také třeba uvést konkrétní důvody, proč by nominované pečující osoby měly být oceněné.

 

U příležitosti výročí povýšení Kopřivnice na město nabízí informační centrum vedle již dříve avizovaných poštovních známek s přítiskem také výroční turistickou známku a nově i výroční turistickou vizitku, speciální razítko a také retropohlednici Kopřivnice. Jedná se reprodukci starší panoramatické pohlednice, která zachycuje Kopřivnici cca v letech 1925 až 1927. V IC je dále k dispozici zdarma malý kalendář s tématem výročí, který slouží jako vizitka IC.

 

 
 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice