27. 3. 2020

Kopřivnické noviny č. 12 ze čtvrtka 26. března 2020 nebyly vydány v papírové podobě. Jsou k dispozici v elektronické podobě na www.koprivnice.cz

 

Krizová opatření vlády z 26. 3. 2020

Mimořádné opatření – lázeňská léčebně rehabilitační péče (pdf 194 kB)
Mimořádné opatření – nařízení poskytovatelům akutní lůžkové péče (pdf 207 kB)
Mimořádné opatření – výjimky z uzavření obchodů (pdf 1.3 MB)

 

Lékárna Benu v Kopřivnici nabízí v souvislostí s pandemií od čtvrtku 26. března obyvatelům města k zakoupení antibakteriální gel v tubě, 100 ml, cena 133 Kč nebo antibakteriální gel v plastovém obalu s dávkovačem, 50 ml, cena 99 Kč. Vše do vyprodání zásob.

 

Placení místních poplatků 

S ohledem na současnou situaci, kdy se nacházíme ve vyhlášeném nouzovém stavu a kdy je usneseními Vlády České republiky omezen volný pohyb osob, obrací se radnice na občany se žádostí, aby v případě provádění plateb volili bezhotovostní způsob, nikoliv placení přímo na pokladně MÚ. Místní poplatky za odpady pro rok 2020 jsou splatné v termínu do 30. června 2020, poplatek ze psů za 2. čtvrtletí do 31. května 2020, je tedy dostatek času na provedení platby. Pokud občané nemají možnost zaplatit místní poplatek bankovním převodem, bude jim umožněno zaplatit hotovostně na pokladně po ukončení nouzového stavu Kopřivnice.

Číslo účtu: 1767241349/0800, pro správnou identifikaci platby nezapomeňte prosím uvést příslušný variabilní symbol, který Vám byl přidělen. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na odbor financí.

 

Další opatření ve vlakové a autobusové dopravě

V souvislosti s nouzovým stavem vyhlášeným Vládou ČR přistupuje Moravskoslezský kraj v rámci regulačních opatření v dopravě od čtvrtku 26. března 2020 00:00 hodin do soboty 11. dubna 2020 24:00 hodin k omezení jízdy vlaků dle nedělního provozu. Vlaky tak budou po celý týden vedeny jako v neděli. Nad rámec nedělního provozu budou zavedeny vlaky zajišťující spojení zejména do a ze zaměstnání. Železniční linky ODIS budou vedeny dle výlukových jízdních řádů, které jsou zveřejněny na webových stránkách kodis.cz a postupně budou navedeny taktéž ve vyhledávačích spojení.

Od středy 1. dubna 2020 dojde k dalším omezením provozu na vybraných příměstských autobusových linkách ODIS. Jízdní řády jsou připravovány a budou na webových stránkách www.kodis.cz zveřejněny od 27. 3. a postupně taktéž ve vyhledávačích spojení (nejpozději v sobotu 28. března 2020).

 

KTK V OBDOBÍ NOUZOVÉHO STAVU NABÍZÍ REKLAMNÍ PROSTOR V INFOKANÁLU O SLUŽBÁCH HUMANITÁRNÍHO CHARAKTERU ZDARMA. Zájemci mohou dále využít bannery na webech KTK a informační e-maily. Stačí zaslat Vaši informační stránku, případně Vám ji za „jednorázový poplatek“ zpracujeme. Pro více informací nás kontaktujte  595 179 140, studio@ktk.cz, 605 868 200.

 

Vypublikujte fotku světa okolo sebe – příroda, město, ulice apod. Foťte ze svého okna, balkónu, zápraží apod. Na focení použijte jakýkoliv objektiv nebo techniku (vyjma dronu). Kreativitě se meze nekladou.

Příspěvek s fotkou označte na našem Facebooku/Instagramu #mujvyhled + název obce/místa + příspěvek dejte ideálně jako veřejný. Dodržujme omezení pohybu, byť je to pro nás všechny těžké.  Lašská brána Beskyd. 

 

26. 3. 2020

KTK v období nouzového stavu nabízí reklamní prostor v Infokanálu o službách humanitárního charakteru zdarma. Zájemci mohou dále využít bannery na webech KTK a informační e-maily. Stačí zaslat Vaši informační stránku, případně Vám ji za „jednorázový poplatek“ zpracujeme. Pro více informací nás kontaktujte  595 179 140, studio@ktk.cz, 605 868 200

 

Vypublikujte fotku světa okolo sebe – příroda, město, ulice apod. Foťte ze svého okna, balkónu, zápraží apod. Na focení použijte jakýkoliv objektiv nebo techniku (vyjma dronu). Kreativitě se meze nekladou. Příspěvek s fotkou označte na našem Facebooku/Instagramu #mujvyhled + název obce/místa + příspěvek dejte ideálně jako veřejný. Dodržujme omezení pohybu, byť je to pro nás všechny těžké.  Lašská brána Beskyd 

 

Upozorňujeme na doplnění nařízení v mimořádném opatření Ministerstva zdravotnictví vydaného dne 23. března 2020, týkající se pobytu na veřejně dostupných místech. Znění bodu 2 c: S účinností od dne 24. března 2020 od 6:00 hod. do dne 1. dubna 2020 do 6:00 hod se nařizuje pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti, účasti na pohřbu, a zachovávat při kontaktu s ostatními osobami odstup nejméně dva metry, pokud je to možné.

 

Krizová opatření kvůli koronavirové pandemii zasáhla do oblasti školství. Letošní zápisy k povinné školní docházce pro školní rok 2020/21 se uskuteční se v termínu dle školského zákona ve školách zřizovaných městem Kopřivnice od 16. do 30. dubna bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Na ZŠ sv. Zdislavy proběhne zápis v termínu 1. až 19. dubna a na ZŠ Floriána Bayera se zápis uskuteční ve dnech od 16. do 30. dubna.

Přihlášku může rodič doručit čtyřmi způsoby – do datové schránky školy, e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý e-mail), poštou nebo osobním podáním na příslušné škole. Je však třeba sledovat webové stránky příslušné školy, která uvádí aktuální organizační informace.

 

Od dubna se začnou v Kopřivnici a místních částech sbírat kovové obaly společně s plasty. Do žlutých kontejnerů nebo i žlutých pytlů, které vydává radnice majitelům rodinných domů, budou moci lidé vhazovat plechovky od nápojů, vymyté konzervy od potravin, prázdné obaly od sprejů, kovové i hliníkové nádobí. Na kontejnery budou postupně umisťovány šedé nálepky, na kterých budou vyobrazeny obaly, které je možné do kontejnerů vhazovat. Se spuštěním sběru kovů rovněž dochází k navýšení intervalu svozu žlutých kontejnerů, od dubna se obsah žlutých kontejnerů bude vyvážet 3x za 14 dní, tedy v pondělí, ve čtvrtek a středu.

 

Televizní program ČT 3 v nabídce KTK. Kabelová televize informuje, že do Základní nabídky KTKdigi je zařazený nový program České televize ČT3. V SD rozlišení je program ČT3 na původní pozici kanálu Viasat Explore, v HD rozlišení je program na původní pozici Viasat History. Jestliže původní kanály Viasat na svém přijímači nemáte, mohla proběhnout aktualizace Vašeho přístroje a nový program pak najdete již pod správným názvem CT3. Pokud nenajdete v seznamu kanálů původní Viasat ani CT3, bude potřeba televizor (nebo set-top-box) opětovně naladit. Postup, jak správně naladit televizní přijímač, najdete na www.ktkdigi.cz/navod. Pro úplnost uvádíme, že nový program je zařazený i v chytré televizi FixProTV, která umožňuje funkci zpětného přehrávání pořadů až 7 dnů.

 

Sběrný dvůr na ulici Pánské zůstává v současné době otevřený. Platí otevírací doba, která byla v zimním období , tzn. pondělí až  pátek od 8 do 17 hodin, v sobotu pak od 8 do 12 hodin. Tuto středu, to je 25.března 2020, bude provoz omezen, a to do 15 hodin z důvodu dezinfekce provozu.

 

Rozhlas 25. 3. 2020

Upozorňujeme občany našeho města, že právě probíhající hlášení městského rozhlasu si mohou přečíst i na Infokanálu kabelové televize ve formě běžícího titulku. Text hlášení se zobrazuje od chvíle, kdy hlášení začne a trvá ještě 5 minut po skončení relace.

Městský úřad v Kopřivnici bude od středy 25. března 2020 do odvolání ZPŘÍSTUPNĚN pro klienty s neodkladnými úředními záležitostmi, a to v pondělí v době od 8 do 11 hodin a ve středu od 13 do 16 hodin po předchozí telefonické domluvě na telefonním čísle 556 879 411. Ostatní záležitosti budou prozatím řešeny výhradně prostřednictvím e-mailové korespondence či telefonické komunikace s daným odborem či oddělením. V rámci omezeného fungování městského úřadu bude vypnut objednávkový systém. Klienti, kteří se před vypnutím objednali, budou telefonicky kontaktováni příslušným referentem.

24. 3. 2020

Městský úřad v Kopřivnici bude od středy 25. března 2020 do odvolání ZPŘÍSTUPNĚN pro klienty s neodkladnými úředními záležitostmi, a to v pondělí v době od 8 do 11 hodin a ve středu od 13 do 16 hodin po předchozí telefonické domluvě na telefonním čísle 556 879 411. Ostatní záležitosti budou prozatím řešeny výhradně prostřednictvím e-mailové korespondence či telefonické komunikace s daným odborem či oddělením. V rámci omezeného fungování městského úřadu bude vypnut objednávkový systém. Klienti, kteří se před vypnutím objednali, budou telefonicky kontaktováni příslušným referentem.

 

Krizová opatření vlády z 23. 3. 2020

Mimořádné opatření – následná lůžková léčebně rehabilitační péče (pdf 463 kB)

Mimořádné opatření – omezení maloobchodního prodeje (pdf 1.2 MB)

Mimořádné opatření – prodloužení omezení činnosti OVM a SO (pdf 1.1 MB)

Mimořádné opatření – předepisování léčivého přípravku Plaquenil 23. 3. 2020 (pdf 865 kB)

Mimořádné opatření – volný pohyb osob na území ČR (pdf 825 kB)

Mimořádné opatření – vyčlenění prodejní doby pro seniory (pdf 653 kB)

Krizová opatření ve SZ (pdf 111 kB)

 

Rozhlas 23. 3. 2020

Upozorňujeme občany našeho města, že právě probíhající hlášení městského rozhlasu si mohou přečíst i na Infokanálu kabelové televize ve formě běžícího titulku. Text hlášení se zobrazuje od chvíle, kdy hlášení začne a trvá ještě 5 minut po skončení relace.

Severomoravské vodovody a kanalizace oznamují, že z důvodu poruchy na vodovodní síti bude zítra, to je v úterý 24. března 2020, v době od 8:00 do 14:00 hodin přerušena dodávka pitné vody v části obce Lubina, v místě vyvěšení. Aktuální informace o zahájení opravy poruchy a přerušení dodávky vody lze získat na www.smvak.cz v sekci Přerušení dodávky vody, podsekci Poruchy.

Společnost Slumeko Kopřivnice oznamuje občanům, že sběrný dvůr na ulici Panské zůstává otevřený. Stále platí otevírací doba platná v zimním období a to pondělí až pátek od 8:00 do 17:00 hodin, sobota od 8:00 do 12:00 hodin. Tuto středu 25. března 2020 bude provoz omezen do 15:00 hodin z důvodu dezinfekce provozu.

23. 3. 2020

KTK své klienty informuje, že nový kanál ČT3 začal vysílat dnes 23. března 2020 v 9:00 hodin. Bude vysílat denně od 9:00 do 17:25 hodin. Klienti jej najdou na původní pozici kanálu Viasat Explore. Stačí tedy v seznamu kanálů vyhledat původní kanál Viasat Explore a přepnout na něj.

Co dělat, když kanál Viasat Explore na Vašem televizním přijímači nemáte? Pak je vhodné se podívat, zda se TV přijímač (Set-Top-Box) již neaktualizoval sám. Pokud se tak stalo, pak už klienti nový kanál najdou pod správným názvem ČT3.

V krajním případě, když klient nenajde v seznamu kanálů ani Viasat Explore, ani ČT3, bude potřeba televizi (nebo STB) opětovně naladit. Bližší info www.ktkdigi.cz/navod

 

Moravskoslezský kraj spustil dobrovolnický portál Spolu to dáme. Víme, že jste tady a že pomůžete ostatním. Nabídněte prosím svou pomoc těm, kteří to v současné chvíli nejvíce potřebují. Vaše nabídka Vás na této stránce rychle propojí s lidmi, kteří potřebují Vaši pomoc: https://spolu.msk.cz

 

Doporučení k nakládání s použitými jednorázovými rouškami. Státní zdravotní ústav vydal doporučení pro nakládání s použitými ochrannými pomůckami v době koronavirové pandemie. Jak nakládat s rouškami v domácnostech BEZ POTVRZENÝCH nemocí COVID-19:

  1. Použité roušky vložte do plastového pytle s tloušťkou minimálně 0,2 mm, zavažte a povrch pytle dezinfikujte. Pokud použijete tenčí materiál, je potřeba dát dva pytle a dezinfikovat vnější.
  2. Přesvědčte se, že pytle jsou skutečně dobře zavázané.
  3. Takto zabezpečený odpad vhoďte pouze a jen do popelnice na směsný komunální odpad.
  4. V žádném případě neodkládejte tyto zavázané pytle mimo kontejnery, abyste neohrozili zdraví pracovníků svozových společností.
  5. Po manipulaci s odpady je vždy nutné umývat si ruce mýdlem a vodou.

V případě, že onemocnění osob bylo potvrzeno, nemocná osoba nakládá se svým odpadem stejně, jako je uvedeno v předchozím odstavci.

 

Automobilka Hyundai v Nošovicích kvůli koronaviru zastaví od 23. 3. na dva týdny výrobu.

 

Základní školy  budou muset v dubnu zapsat předškoláky do prvních tříd bez přítomnosti dětí.

Místní radnice získala od kraje dotaci na projekt zahrnující 11 akcí, většina je zařazena ve Zdravotního plánu. Nejvíce z nich bude určeno pro žáky druhého stupně základních škol. Akce jsou zaměřené nejen na osvětu v oblasti environmentální, sociální a zdravotní, ale i na podporu občanské a společenské odpovědnosti a zvyšování kvality života obyvatel města. Město Kopřivnice získalo téměř 200 tis. Kč z celkových 377 tisíc rozpočtovaných nákladů. Programy jsou připravovány ve spolupráci se skauty, Radou dětí a mládeže Moravskoslezského kraje a Centrem pro rodinu Kopřivnice.

 

Právě probíhající hlášení městského rozhlasu si můžete přečíst i na infokanálu Kabelové televize Kopřivnice ve formě běžícího titulku. Text hlášení se zobrazuje od chvíle, kdy hlášení začne a trvá ještě 5 minut po skončení relace.

 

Pošta Kopřivnice upozorňuje občany, že důchody, které měla vyplácet v pondělí 23. března a v úterý 24. března nebudou uloženy na poště, ale doručovatelé je budou doručovat osobně, přímo na adresu. Proto prosí občany, aby se v pondělí zdržovali doma.  Pokud by se stalo, že důchodce nebude doručovatelem zastižen, bude mu důchod uložen na ukládací poště. Senior si pak může zavolat na svoji poštu a domluvit si konkrétní datum, kdy mu doručovatel důchod doručí domů. Pokus o doručení bude učiněn i u důchodů, které si důchodci nevyzvedli v pátek 20. března 2020.

 

20. 3. 2020

Krizová opatření vlády z 19. 3. 2020

Mimořádné opatření MZ – nařízení pro operátory veřejných mobilních komunikačních sítí a banky (pdf 199 kB)
Mimořádné opatření MZ – nová nákupní doba pro seniory (pdf 192 kB)
Mimořádné opatření MZ – příkaz poskytovatelům akutní lůžkové péče (pdf 192 kB)
Opatření ošetřovné OSVČ (pdf 202 kB)
Opatření pendleři knížka (pdf 202 kB)
Opatření účetní poradci (pdf 197 kB)
Unesení vlády ve sbírce zákonů (pdf 93 kB)
Zrušující opatření (pdf 203 kB)

 

Česká pošta Kopřivnice upozorňuje občany na změnu pracovní doby. Až do odvolání bude od pondělí do pátku otevřeno v době od 8:00 – 16:00 hodin, v sobotu a neděli bude zavřeno. Taktéž platí nařízení vlády, že doba do 9:00 hodin je vyhrazena pouze seniorům. Česká pošta dále upozorňuje,  že od pondělí 23. 3. 2020 nebudou důchody uloženy na poště, ale doručovatelé je budou doručovat osobně, přímo na adresu. Proto prosí občany, aby se v pondělí zdržovali doma.

 

Automobilka TATRA TRUCKS vyrábí bez omezení, zavedla preventivní opatření na ochranu zdraví zaměstnanců.  

Společnost TATRA TRUCKS vyrábí a zatím neplánuje omezení produkce. Vedle běžné činnosti věnuje nejstarší český výrobce automobilů mimořádné úsilí ochraně zaměstnanců před šířením nákazy způsobené koronavirem. Většina zaměstnanců mimo výrobu pracuje z domova, jsou zakázány větší schůze či exkurze. Personál firmy svépomocně vyrábí roušky a podnik si také vyrábí dezinfekci z vlastních zdrojů. O omezení výroby, zkracování pracovní doby či úpravě směn zatím neuvažují.

Přísná opatření platí také při vjezdu dodavatelů a odběratelů do areálu TATRA TRUCKS. Řidiči vozidel musejí nosit roušku a ochranné rukavice, a kromě nutných činností při nakládce a vykládání vozidel či dalších nezbytných aktivit se musejí zdržovat v kabině vozidla a na minimum omezit kontakt se zaměstnanci TATRA TRUCKS.

Zvláštní opatření se týkají závodního stravování. Přísná hygienická opatření včetně povinnosti nosit rukavice a roušky a pravidelně si měřit teplotu mají zaměstnanci odboru stravování. Firma také uzavřela kantýny a nechala v provozu hlavní jídelnu, ve které se zaměstnanci stravují na směny a v dostatečných vzdálenostech jeden od druhého.

 

Úřad práce České republiky, kontaktní pracoviště v Kopřivnici, upozorňuje klienty, že osobní styk s jeho pracovníky je umožněn pouze v mimořádných oprávněných případech, které nelze vyřídit jinak. Pracoviště jinak zůstává uzavřeno. Před budovou radnice je umístěna schránka, kde je možno vhazovat žádosti či dokumenty.

Pro příjemce dávek pomoci v hmotné nouzi, kteří část dávky pobírají formou typizovaných poukázek, se do odvolání ruší výplata osobním předáním na pokladně úřadu práce. Způsob výplaty dávky byl změně na převod na poštovní poukázku, kterou je možno vyzvednout na poště, nebo na bankovní účet.

 

Volné šíření některých televizních programů v KTK. Kabelová televize Kopřivnice informuje, že vyjednala s některými televizními společnostmi volnou distribuci programů. Jedná se o TV stanice s dětskými pořady, filmy, naučnými pořady, přírodopisné, vzdělávací či se zaměřením na vážnou hudbu. Naši diváci tak budou mít možnost zpestřit si dlouhé chvíle s Discovery, AMC, Spektrum, Disney, Minimax, Viasat History, National Geografic, TV Paprika, Travel Channel, FilmBox Premium HD a dalšími programy. „Proklikejte“ si nabídku KTKdigi a poznejte zajímavé pořady na programech, které jsou dočasně odkódované. Děkujeme společnostem AMC Networks, Discovery, Viasat, Channels, Film Europe a FilmBox za vstřícnost a rychlou spolupráci.

 

České centrum signálních zvířat působící v Kopřivnici zahájilo od 1. února kampaň na Startovači nazvanou psí čenich jako radar na rakovinu. Cílem se dát dohromady částku 330 000 Kč, kterou spolek potřebuje na projektovou dokumentaci k rekonstrukci budovy, kterou jim převedl Moravskoslezský kraj do vlastnictví s podmínkou, že rekonstrukce musí proběhnout do konce roku 2021. Projekt se speciálním výcvikem psů vznikl na našem městě v roce 2016 a jako své zázemí centrum využívá bývalou skautská klubovnu, kterou jim pronajímá město Kopřivnice. Nové prostory mají vzniknout v bývalé výměníkové stanici, která se nachází mezi krytým bazénem a střední průmyslovou a obchodní školou. Kampaň mohou zájemci podpořit prostřednictvím webových stránek na Startovači, projekt – Psí čenich jako radar na rakovinu. V současné chvíli je vybráno téměř 50 procent z cílové částky. Peníze mohou podporovatelé zasílat také přímo na transparentní účet Českého centra signálních zvířat. Kampaň potrvá do konce března.

 

Rozhlas 20. 3. 2020

Upozorňujeme občany našeho města, že právě probíhající hlášení městského rozhlasu si mohou přečíst i na Infokanálu kabelové televize ve formě běžícího titulku. Text hlášení se zobrazuje od chvíle, kdy hlášení začne a trvá ještě 5 minut po skončení relace.

Pošta Kopřivnice oznamuje občanům, že z důvodu hygienických opatření a desinfekce bude v době od 9:00 do 11:00 hodin uzavřena.
Dále Česká pošta upozorňuje občany, že od pondělí 23. 3. 2020 nebudou důchody uloženy na poště, ale doručovatelé je budou doručovat osobně, přímo na adresu. Proto prosí občany, aby se v pondělí zdržovali doma.

Vláda České republiky nově doporučuje, aby lidé starší 65 let chodili nakupovat potraviny, hygienické zboží, kosmetiku a jiné drogistické zboží výhradně v čase mezi 7:00 – 9:00 hodinou. Zároveň ostatním zakazuje v uvedeném čase vstup do těchto provozoven.

Rozhlas 19. 3. 2020

Upozorňujeme občany našeho města, že právě probíhající hlášení městského rozhlasu si mohou přečíst i na Infokanálu kabelové televize  ve formě běžícího titulku. Text hlášení se zobrazuje od chvíle, kdy hlášení začne a trvá ještě 5 minut po skončení relace.

Česká pošta Kopřivnice upozorňuje občany na změnu pracovní doby.
Zítra to je pátek 20. března 2020 bude otevřeno od 8:00 – 15:30. Až do odvolání bude v pracovní dny otevřeno od 8:00 – 16:00 hodin, v sobotu a neděli bude zavřeno. Taktéž platí nařízení vlády, že doba od 10:00 – 12:00 hodin je vyhrazena pouze seniorům. Děkujeme za pochopení.

Vláda ČR vydala zákaz vycházení bez ochrany obličeje s platností od čtvrtka 19. března 2020. Všichni jsou povinni při pohybu na veřejnosti na všech místech používat jakoukoliv ochranu úst a nosu.

Vláda rovněž doporučuje, aby lidé starší 65 let chodili nakupovat do obchodů s potravinami, lékáren, drogerií a na poštu výhradně v čase mezi 10. a 12. hodinou. Zároveň ostatním zakazuje v uvedeném čase vstup do těchto provozoven.

Senioři, kteří nemají možnost zajistit si nákup potravin či léků přes rodinné příslušníky či známé, mohou volat na telefonní linku 733 169 915, která je dostupná v pondělí až pátek od 8 do 15 hodin.

Rozhlas 18. 3. 2020

Na základě usnesení Vlády České republiky ze dne 16. března 2020 doporučuje město Kopřivnice seniorům ve věku nad 70 let nevycházet po dobu nouzového stavu mimo své domovy. Výjimkou jsou návštěvy zdravotnických zařízení za účelem zajištění neodkladné zdravotní péče.
Senioři, kteří nemají možnost zajistit si nákup potravin či léků přes rodinné příslušníky či známé, mohou využít městem zřízenou mimořádnou telefonní linku 733 169 915. Linka je dostupná v pondělí až pátek od 8 do 15 hodin.
Vláda rovněž doporučuje, aby lidé starší 65 let chodili nakupovat do obchodů s potravinami, lékáren a drogerií výhradně v čase mezi 10. a 12. hodinou.

V pátek 20. března 2020 bude omezen provoz na poště Kopřivnice, a to v době od 8:00 do 15:30 hodin z důvodu hygienických opatření. Děkujeme za pochopení!

Vláda ČR vydala zákaz vycházení bez ochrany obličeje s platností od čtvrtka 19. března 2020. Všichni jsou povinni při pohybu na veřejnosti na všech místech používat jakoukoliv ochranu úst a nosu.  

Úřad práce České republiky, kontaktní pracoviště v Kopřivnici, upozorňuje klienty, že osobní styk s jeho pracovníky je umožněn pouze v mimořádných oprávněných případech, které nelze vyřídit jinak. Pracoviště jinak zůstává uzavřeno. Před budovou radnice je umístěna schránka, kde je možno vhazovat žádosti či dokumenty.

Pro příjemce dávek pomoci v hmotné nouzi, kteří část dávky pobírají formou typizovaných poukázek, se do odvolání ruší výplata osobním předáním na pokladně úřadu práce. Způsob výplaty dávky byl změně na převod na poštovní poukázku, kterou je možno vyzvednout na poště, nebo na bankovní účet.

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Lubina ve čtvrtek 19. března od 8:00 – 14:00 hodin.

 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice