10. 3. 2017

Znovu za volantem

V polovině února jsem vás informovala o 40letém řidiči, který usedl za volant i přesto, že byl v témže dni při jiné kontrole informován o uloženém zákazu řízení motorových vozidel (část původní TZ níže).

„Známou“ tvář za volantem automobilu zaregistrovali policisté oddělení hlídkové služby opět dne 7. 3. 2017 kolem 9.15 hodin v Ostravě-Porubě. Při kontrole řidiče bylo zjištěno, že činnost, kterou vykonává (tedy řízení motorového vozu), mu byla zakázána do ledna příštího roku. Osobní vůz, jenž řídil, byl odtažen. Řidič si vyslechl sdělení podezření pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení. Pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Způsobil škodu převyšující 135 tisíc korun

Policejní komisař ve středu 8. března 2017 zahájil úkony trestního řízení pro přečin podvodu a přečin úvěrového podvodu. Ze spáchání přečinu podvodu a přečinu uvěrového podvodu je podezřelý jednatřicetiletý muž z Novojičínska, který si v průběhu roku 2014 a 2015 měl sjednat dvanáct úvěrů u dvanácti různých soukromých společností, a tyto úvěry nesplácel. V žádostech o úvěr uváděl nepravdivé údaje, zamlčoval podstatné skutečnosti nebo uvedl hrubě zkreslené údaje o své finanční situaci. Svým jednáním způsobil poškozeným společnostem škodu převyšující 135 tisíc korun. V případě prokázání viny mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice