19. 4. 2024 Soutěž o vstupenky na Kopřivu 2024

SOUTĚŽ O DVAKRÁT 2 VSTUPENKY NA KOPŘIVU 2024

38. ročník přehlídky netradičního divadla

24.-⁠ 27. 4. 2024 v Katolickém domě a v Kulturním domě v Kopřivnici

 

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA: kdo je autorem letošních cen pro Kopřivu

plastik pro Cenu diváka a Cenu pořadatele?

A/ Bronislav Hrubý

B/ Radek Zdražil

C/ Ondřej Galia

 

Výherci:

Adam Hrubý

Jiří Turský

 

19. dubna

19. dubna 2024

   
01 Úvod
02 Zprávy 01 Domov Pod Bílou horou Domov Pod Bílou horou, který se otevírá 18. června, spustil příjem přihlášek.

02 Zprávy 02 Místní části Vedení města uspořádalo po roce setkání v místních částech Kopřivnice.

02 Zprávy 03 ZKRATKA • Tomáš Melčák je jedním ze tří hrdinů dokumentu o zdolávání B7.
• Paraglidistu ze stromu sundávali hasiči.
• Do Kopřivnice zavítali zástupci norského města Fredrikstad.
• Vyzkoušejte si 26. dubna s policisty Fyzičku na zkoušku.

02 Zprávy 04 BESIP pro děti Organizace BESIP učí žáky prvního stupně základy dopravních pravidel.

02 Zprávy 05 Charita Charita Kopřivnice poděkovala koledníkům a organizátorům za letošní Tříkrálovou sbírku.

02 Zprávy 06 Přednáška, Ringhofferové Přednáška v Muzeu nákladních automobilů Tatra na téma rodiny Ringhofferů.

03 Okolí 01 Štramberk Ve Štramberku zahájili hradní sezónu hudbou a šermířskými souboji.

07 Kultura 01 Kecičky a písničky Rodinná talkshow Richarda Krajča a Karin Krajčo Babinské s písničkami Kryštof.

07 Kultura 02 Fachman Divadelní představení Fachman v rámci Divadelního předplatného 2023/2024.

07 Tipy Tipy na volný čas.

08 SPORT 01 Házená Házenkáři Plzně zvítězili i v druhém zápase semifinále v Kopřivnici.

08 SPORT 02 NERF Finálové kolo Moravskoslezské Nerfligy v Kopřivnici.

08 SPORT 04 Souhrn Sportovní výsledky.

16 Závěr
20 KTK SOUTĚŽ Losování o 2 x 2 vstupenky na libovolné vystoupení z festivalu Kopřiva 2024.

21 Radnice, MZ pozvánka • Starosta Adam Hanus o nových fontánách v centru a výjezdu z parkoviště u Alberta.
• Informace z radnice: závod Gracia Orlová.

20 KTK AKTUAL O víkendu 27. a 28. dubna bude mimořádně otevřena Rozhledna Bílá hora.

19. 4. 2024

Filmový klub: přesun páteční projekce i koncertu: Pátek 19. dubna – z důvodu nepříznivého počasí přesun programu do Kulturního domu Kopřivnice.
V 19:00 hodin se představí koncert dětské kapely ze Základní školy 17. listopadu Kyselé rybičky
Ve 20:00 hodin  projekce prvního celovečerního filmu o české přírodě PLANETA ČESKO, který díky nejmodernějším technologiím ukazuje fascinující dobrodružství zvířat a rostlin žijících kolem nás zcela zblízka.

 

Keramika nejen v kuchyních našich babiček, pátek 19. 4. do 16 hodin, Muzeum Novojičínska ve Frenštátě. Výstava užitné a dekorativní keramiky, doplněná o dobový nábytek, textilie a předměty v Muzeu Novojičínska ve Frenštátě pod Radhoštěm představí výrobky místních a regionálních keramických dílen a továren.

 

Pilotem ultralehkého letadla. KDY: sobota 20. 4. od 9 do 18 hodin, letiště Mošnov. Akce pro milovníky létání a ultralightů. Povídání s instruktory o této tématice a seznamovací let ultralightem v době trvání 20 minut.

 

Burianův svět ve Štramberku, sobota 20. dubna 9 až 16 hodin, Muzeum Zdeňka Buriana. Kdo by ho neznal? Zdeněk Burian a jeho svět, takový název má výstava, kterou můžete navštívit v Muzeu Zdeňka Buriana ve Štramberku.

 

Krylování – koncert k výročí Karla Kryla, pátek 19. dubna (19 h.), Klub Parník, Mor. Ostrava a Přívoz. Letos si připomínáme dvě výročí spojená s básníkem a písničkářem Karlem Krylem – dubnové (80. let od narození) a březnové (30. let, od doby, kdy nás nečekaně opustil). Písně Karla Kryla ožijí v podání hudebníka Jana Kynčla, který v průběhu večera zahraje průřez celou tvorbou a podělí se i o osobní vzpomínky na tohoto barda. Večer bude dále zpestřen besedou s režisérem Dušanem Rapošem, osobním Krylovým přítelem, jenž o něm natočil dokument s názvem „Karel Kryl: Kdo jsem…?“. V druhé polovině koncertu bude Janu Kynčlovi sekundovat houslista Libor Kotas. Přijďte si společně připomenout „básníka s kytarou“, jehož osud byl bytostně spjat s Ostravou, kde natočil své první album Bratříčku, zavírej vrátka.

 

PÁTEK 19. DUBNA 2024, DIVADLO: Ryba ve čtyřech, Štramberská divadelní přehlídka amatérských divadelních souborů. Černá komedie o starém sluhovi pracujícím u třech neprovdaných sester. Karolína po smrti rodičů převzala veškerou zodpovědnost jak za mladší sestry, tak i za rodinný pivovar. Kdo by jí měl za zlé, že je panovačná a přísná. Cecílie, prostřední sestra, se nemusí o nic starat – miluje dobré jídlo, přehnaně pečuje o svůj zjev. A benjamínek Klementýna celý život poslouchá pořád dokola: „Jsi nejmladší, musíš, nesmíš.“. A sluha Rudolf? Ten dlouhá léta pomáhá sestrám nejenom v domácnosti, ale postupně se stane i jejich milencem. Všechny služby vykonává bez reptání a zcela dobrovolně s vidinou slíbené štědré finanční odměny, která mu má připadnout po jejich smrti. Jenže co když to bude on, koho si dáma s kosou odvede jako prvního…? Kulturní dům 19:30

 

SOBOTA 20. DUBNA 2024-Komentované prohlídky expozice v CETRAT Příbor u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel. Termíny komentovaných prohlídek expozice „Zaniklý svět rukodělné výroby“: 9:00 – 10:00, 10:30 – 11:30, 12:30 – 13:30, 14:00 – 15:00, 15:30 – 16:30.

Následuje Noc v muzeu s archaickými technologiemi. Za starých časů lidé věřili, že po klekání ožívá nadpřirozený svět, a stejně tak ožije v nočních hodinách zaniklý svět rukodělné výroby v CETRAT Příbor. Od 18:00 do 24:00 si budou moci návštěvníci projít expozici „Zaniklý svět rukodělné výroby“. Pro návštěvníky jsme připravili neobvyklou podívanou. Ožijí nejen expozice a muzejní předměty, ale také některé ze starých technologií našich předků prostřednictvím muzejníků, kteří se na tento večer stanou součástí expozice.

 

SOBOTA 20. DUBNA 2024-2. ročník Kopřivnického Gastrofestivalu, který se koná v krásném prostředí areálů kavárny Vily Machů. 10:00 – 18:00.

 

19. 4. 2024

Informace k dnešní události v Třinci

Dnes okolo půl sedmé ráno došlo na železniční trati v Třinci ke střetu osoby s vlakem. Žena ve věku okolo 40 let utrpěla zranění neslučitelná se životem. Provoz na trati byl na nezbytně nutnou dobu zastaven v obou směrech, následně byl obnoven po jedné traťové koleji a před devátou hodinou ranní byl plně obnoven. Okolnostmi této tragické události se zabývají třinečtí kriminalisté, jednou z verzí je také možná sebevražda.

 

ROZHLAS 19. 4. 2024

Pohádkový les, který se měl konat zítra na Kamenárce, bude z důvodu nepříznivé předpovědi počasí odložen. Akce se přesouvá na 25. května. Děkujeme za pochopení. 

 

ROZHLAS 17. 4. 2024

Odstávka pitné vody proběhne v části ulic: Havlíčkova, Komenského a Pod Stadionem dne 16. dubna od 8:00 – 14:00 hodin a v části obce Lubina ve čtvrtek 18. dubna od 8 – 14 hodin.

 

Z důvodu komplexního čištění místních komunikací a parkovišť bude na uvedených ulicích v uvedených termínech dočasně zakázáno stání nebo zastavení motorových vozidel. Vozidla nerespektující zákazové dopravní značení budou odtažena.

Dne 18. dubna chodníky Obránců míru a Záhumenní, chodníky podél Československé armády, chodníky kolem ZŠ Horákové, ½ parkoviště u KB.

Dne 19. dubna Francouzská mezi Obránců míru a Družební, Česká od DPS po Francouzskou.

Dne 22. dubna Kadláčkova, ½ parkoviště u KB, parkoviště házenkářské hřiště.

 

Ve čtvrtek 18. dubna od 17 hodin se v Kulturním domě Kopřivnice uskuteční Jarní seniorské odpoledne. Příchozí se mohou těšit na kapelu Meteor a bohatý doprovodný program.

 

V pátek 19. dubna se uskuteční další akce v rámci kampaně Měsíc pro Zemi. V 19 hodin začne koncert dětské kapely Kyselé rybičky, ve 20 hodin bude následovat promítání celovečerního filmu o české přírodě Planeta Česko. Vzhledem k nepříznivému počasí se akce uskuteční v kulturním domě.

 

V sobotu 20. dubna jste srdečně zváni na Pohádkový les. I letos budou připraveny dvě trasy rozdílné náročnosti, na kterých bude účastníky čekat několik pohádkových bytostí s připravenými úkoly. Startovat bude možné kdykoliv od 12:30 do 16 hodin u Kamenárky. Děti se mohou těšit také na ukázky sokolnictví, jízdu na oslících či úkoly Ekovýzvy. Kdo si přinese špekáčky, bude si je moci u ohně opéct. 

 

Ve středu 24. dubna v 17 hodin se v zasedací místnosti č. 266 v 2. podlaží kopřivnické radnice uskuteční beseda Řekni mi, která bude zaměřená na komunikaci o přáních v závěru života. Z důvodu omezené kapacity je potřeba hlásit se předem – bližší informace najdete na webu města.

 

Ve čtvrtek 25. dubna projede Kopřivnicí mezinárodní cyklistický závod žen Gracia Orlová. Cyklistky přijedou od Lubiny a na kruhovém objezdu odbočí na Závišice. Peloton by měl Kopřivnicí projet kolem 15:30 až 15:50. Prosíme řidiče, aby počítali s krátkodobým dopravním omezením. Trasu závodu najdete na webu města.

 

Mniší: Vedení města Kopřivnice Vás zve na diskuzní setkání, které se uskuteční dnes od 17 hodin v Kulturním domě v Mniší . Přijďte se dozvědět, co se v Mniší plánuje, a diskutovat s pracovníky radnice o všem, co Vás zajímá. 

 

Město Kopřivnice připravuje projekt odkanalizování některých lokalit v místní části Lubina. Za tímto účelem bude zástupce společnosti AGPOL provádět v průběhu dubna až června průzkum zaměřený na současný způsob likvidace odpadních vod z jednotlivých nemovitostí a možnost přepojení na novou kanalizaci.  Obracíme se na Vás s žádostí o zpřístupnění Vašeho pozemku pověřeným zástupcům společnosti a zodpovězení dotazů týkající se umístění žump, septiků, případně čističek odpadních vod.  Děkujeme za Vaši vstřícnost.  

 

17. 4. 2024

Mladá žena se topila v řece, do které jí spadl telefon. Zachránili ji společně hasiči, policisté a strážníci.

Tříčlenná hlídka policistů ze speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství se vracela v pondělí po 15. hodině na základnu ve Frýdku-Místku. Ve vysílačce šlo hlášení operačního střediska o ženě topící se v řece Ostravici, poblíž soutoku s Morávkou. Policisté díky místní znalosti věděli, že soutok je poblíž. V mžiku otočili vozidlo a vyrazili. Na místě spatřili strážníka Městské policie Frýdek-Místek s lanem a plovákem, kterého se zhruba dva metry od břehu držela mladá žena po pás v chladné vodě. Byla evidentně vysílená, neboť určitou dobu trvalo, než její volání o pomoc uslyšeli kolemjdoucí a přivolali pomoc. Ženě se nedařilo dostat na břeh, neboť v tomto místě u splavu se točí voda v tzv. válci (bubnu), proud je zde silný a břeh strmý. Nebylo nač čekat. Policista nprap. Ryška vběhl okamžitě do řeky a uchopil ženu tak, ať ji nestrhne proud do větší hloubky. Z břehu mu kolega hodil házecí pytlík. Policista upevnil lano házecího pytlíku na ženě, tím ji jistil. Lano tak perfektně posloužilo pro případ, že by ženu strhnul proud do hlubší vody. A to reálně hrozilo. V té době již byli na místě další policisté a hasiči. Jeden z hasičů také vešel do vody. Vyčerpanou ženu vzal do náručí a přítomní policisté a hasiči, za součinnosti strážníka, společnými silami vytáhli ženu pomocí lana z vody. V místě nebylo v podstatě možné kvůli strmému břehu a síle proudu se z vody dostat na břeh vlastní silou, a tak i policistovi pomohl kolega hasič. 21letou ženu, které byl na místě zajištěn tepelný komfort, si převzali zdravotníci. Byla podchlazená a měla zranění na hlavě. Příběh má tak díky vskutku perfektní práci, pohotové reakci a součinnosti hasičů, policistů a strážníků, následně i zdravotníků, dobrý konec. Na jeho počátku měl být pád telefonu do vody. Žena si pro něj chtěla z břehu do vody zajít, uklouzla však na kamenech a „sjela“ do vody, kde jí uvěznil silný proud…

Policista nprap. Michal Ryška ze speciální pořádkové jednotky, který zachraňoval ženu ve vodě, skromně řekl: „Bylo skvělé, že všichni ze záchranných složek na místě věděli, co mají dělat. Na břeh se nebylo možné dostat, kameny klouzaly, nebylo se o co zapřít nebo čeho chytit, proud byl silný. Ale zvládli jsme vše. Určitě k tomu přispěla společná cvičení s hasiči i zdravotníky, které absolvujeme. I znalosti a dovednosti, které získáváme v rámci našich výcviků, já jsem absolvoval právě záchranné práce ve vodě. Vše se mi opravdu hodilo. U policie jsem 11 let, z toho 8 let na jednotce, přičemž to není moje první akce, kdy jsem někoho zachraňoval. Jsou různé krizové situace, ve kterých se lidé ocitají, a my jim pomáháme. To je naše poslání.“ Policisté speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství se specializují také například na pátrání po osobách nebo záchranu osob z vody. Realizují cvičení na různá témata, jejichž cíle je prověřit připravenost policistů a současně možnosti technického vybavení. Důležité jsou rovněž nácviky či praxe u dalších záchranných složek, hasičů a zdravotníků.

 

17. 4. 2024

Nenechte si ujít mimořádné otevření Rozhledny Bílá hora o víkendu 20. a 21. dubna. Navíc pro všechny účastníky rodinné akce Pohádkový les bude v sobotu vstup na rozhlednu zdarma.

 

Odborná veřejnost a jednotlivá zdravotnická zařízení v Moravskoslezském kraji mohou od 8. do 30. dubna nominovat do ankety Moravskoslezská SESTRA 2024 zdravotní sestry, které považují za vynikající ve svém oboru. Vybírat tu nej… zdravotní sestru budou ve třech kategoriích: Lůžková péče, ambulantní péče a ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči nebo mimořádný počin. Podpořit svou oblíbenou zdravotní sestřičku může v srpnu i veřejnost. Anketa Moravskoslezská SESTRA není jen gestem vděčnosti, ale i připomenutím, jak nesmírně důležitá je role sester v našem zdravotnickém systému. Vyvrcholením ankety bude slavnostní galavečer, který se uskuteční 13. září 2024 v aule Vysoké školy báňské.

 

Byla spuštěna registrace na 22. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka. Memoriál se každoročně koná v sobotu nejbližší datu Zátopkova narození. Letos závodníci vyrazí na 22,3km dlouhou trať 21. září. Běžci hlavního závodu mají možnost soutěžit nejen sami za sebe, ale navíc se mohou po trojicích přihlásit do týmové soutěže družstev. Podmínkou založení týmu je účast minimálně jedné ženy. Emil Zátopek je držitelem mnoha světových rekordů, pěti olympijských medailí a jediným atletem v historii, kterému se podařilo vyhrát na olympijských hrách v jednom roce běhy od 5 kilometrů až po maratón.

 

Na Policejním mistrovství České republiky v plavání se záchranou tonoucího v Mělníku excelovali moravskoslezští policisté. Celkově doputovalo na severní Moravu 10 medailí. Třem disciplínám vévodil s naprostou jistotou plavecký matador Ivan Pilát, vedoucí obvodního oddělení Kopřivnice a současně vedoucí výpravy. Ten startoval na mistrovstvích Evropy i světa. Obsadil první místa v disciplínách volný způsob 50 m, motýlek 50 m a znak 50 m, přičemž u poslední byl jeho vítězný čas jen 2 setiny sekundy za národním rekordem. Všem patří poděkování za poctivou přípravu.

 

I letos se v místních základních školách realizují školní participativní rozpočty. Žáci z místních základních škol rozhodovali o tom, jak by se dalo zpříjemnit jejich prostředí ve školách. Jako poslední rozhodovaly děti ze ZŠ Emila Zátopka. Ti zvolili formu elektronickou, kdy všichni hlasovali na počítači. Po sečtení všech hlasů vyhrály právě slunečníky přesnými 50 %. Na druhém místě se umístily vaky s 32 % a mechový obraz i tematické hodiny získaly shodně po 9 %. Pro letošní rok došlo ke zvýšení částky vyčleněné v rozpočtu města pro všechny školy na celkovou sumu dvě stě tisíc korun. Participativní rozpočet ve školách vychází ze stejných principů jako Koprojekty.

 

Moravskoslezský kraj ocenil stejně jako v minulých letech dvacítku výjimečných pedagogů u příležitosti Dne učitelů. Ocenění s finanční odměnou a pamětním listem získali za svůj přístup k výuce i žákům, inovativní postupy a další mimořádné aktivity. Od roku 2002 již bylo oceněno 546 pedagogů. Také v letošním, už 23. ročníku, byli učitelé oceněni ve dvou kategoriích: Výrazná pedagogická osobnost roku a Ocenění za dlouhodobou tvůrčí pedagogickou činnost. Z Kopřivnice si jela do Kunína pro ocenění Radka Rojíčková ze Základní škola Floriána Bayera.

 

Výstava TATRA ve službách UNPROFOR byla zahájena 2. dubna a prezentuje fotografie a autentické předměty členů českého praporu této mírové mise. Expozice vznikla jako připomínka událostí před 30 lety ze vzpomínek účastníka mise, tatrováka Bohuslava Peštala. United Nations Protection Force byla mírová operace OSN působící na území bývalé Jugoslávie v letech 1992 až 1995. Hlavním úkolem mise byla ochrana civilního obyvatelstva a zajištění doprovodu konvojů s humanitární pomocí. Ve Výcvikovém středisku mírových sil OSN v Českém Krumlově vznikl československý prapor o síle 500 osob začleněných do tří rot, pod vedením podplukovníka Karla Blahny zaujal prostor v oblasti Plitvických jezer. K nejdůležitějším úkolům patřilo vybudování a zabezpečení činnosti na desítkách kontrolních a propouštěcích stanovištích (Check points), organizování mobilních pozorovacích týmů a humanitární pomoc. Po celou dobu působení mise byly naše tatry nenahraditelnou oporou týmu. K plnění úkolů pomáhaly Tatry 815 s různými nástavbami, které zvládly veškeré nástrahy terénu. Výstava TATRA ve službách UNPROFOR bude v Muzeu nákladních automobilů Tatra k vidění do 17. 11.

 

V neděli 7. dubna se v Praze konalo Zimní Mistrovství ČR v dálkovém plavání. Kopřivnický klub reprezentoval Jirka Zátopek. Tomu se povedlo v kategorii kadetů (2009-2010) zvítězit a stal se Mistrem České republiky. To vše v novém českém rekordu 59:36,5 min.

 

15. 4. 2024

Radnice dlouhodobě usiluje o zavádění alternativních druhů dopravy. Jednou z klíčových iniciativ je podpora cyklistiky, která se stává stále populárnější formou pohybu. V souladu s tímto záměrem se město od 8. dubna rozhodlo pro bikesharing, tedy veřejné sdílení jízdních kol. Hlavním cílem zavedení sdílených kol je umožnit obyvatelům i návštěvníkům pohybovat se pohodlně a rychle po městě a jeho místních částech. Město očekává snížení přepravních časů pro pěší obyvatele, redukci automobilové dopravy a podporu udržitelné mobility.

Cena pro uživatele sdíleného kola je pro prvních 30 minut každé jízdy zdarma. Ty jdou z rozpočtu města, cyklista poté za každou započatou půlhodinu platí 18 korun. Město také poskytlo většinu odstavných ploch. Celý seznam 30 stanovišť naleznete na webu města. Rozmístění stanovišť bylo vybráno tak, aby rovnoměrně pokrylo celé území města. Kdo bude mít zájem, může přijít kola otestovat při společné cyklovyjížďce se starostou, která se plánuje na 15. dubna. První etapa odstartuje ve 13 hodin před kopřivnickou radnicí, odkud se vydají na náměstí do Nového Jičína, kde se přidají novojičínští cyklisté a společně se zástupci obou radnic pojedou zpět do Kopřivnice, kde bude čekat drobné občerstvení a praktické dárečky.

 

Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky i za hranicemi. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Město podporuje úklidovou akci zajištěním pytlů na odpadky a pak jejich likvidací. Nejvýraznějším účastníkem v tomto projektu je kopřivnická pobočka Klubu českých turistů, do úklidu se zapojuje již 7 let, a to především díky iniciativě Ondřeje Burela. Pytle se plnily nejvíce obaly od potravin-kelímky, sklo, porcelán, papírky. I tentokrát se našly větší úlovky, plastový silniční patník, hrnce, kabely, lineleum. Pozitivním zjištěním je, že velké skládky a nepořádky, které se tu shromažďovaly několik let, už jsou minulostí, a lesy a zákoutí jsou daleko čistější.

 

Medaile se převzali účastníci výzvy Na Bílou horu. Účastníci, kteří dosáhli minimálně padesáti výstupů třetího ročníku výzvy Na Bílou horu, si v úterý 9. dubna převzali v centru Kopřivnice pod Lašskou branou pamětní medaile. Do akce trvající od 1. února 2023 do 31. ledna 2024 se zapojilo osmdesát devět účastníků. Společně zvládli 4 898 výstupů a více než 1,1 milionu nastoupaných výškových metrů. Jedničkami tohoto ročníku se stal borec startující pod přezdívkou Pepíno 64 (ročník 1964) s 626 výstupy, druhý JB (ročník 1959) se 444 výstupy a mezi ženami excelovala Andy (ročník 1965) s 317 výstupy. „Oproti minulým letům jsme se rozhodli dát pamětní medaili i vítězům jednotlivých dětských kategorií, kteří nesplnili potřebných padesát výstupů. Vítězové tam mívají třeba kolem osmi deseti výstupů. Tak teď i tito vítězové dětských kategorií obdrželi pamětní medaili,“ doplnil za pořadatele Jiří Klein, který oceňoval účastníky spolu se starostou města Adamem Hanusem.  

Výzva Na Bílou horu, kterou organizuje spolek Zážitky z pohybu spolu s Kabelovou televizí Kopřivnice, je otevřen pro všechny milovníky aktivního života a pohybu v přírodě, bez omezení věku. Noví zájemci, kteří se chtějí účastnit čtvrtého ročníku soutěže, se mohou registrovat kdykoli na kontaktním místě – Kopřivnická kabelová televize, ideálně po předchozí telefonické dohodě, tel. 595 179 130, případné informace jsou i na e-mailu kontaktni.misto@ktk.cz. Osoby mladší 15 let musí dojít se zákonným zástupcem. Bližší informace najdete na webu www.nabilouhoru.cz. 

 

Oslava naší planety se přesune na filmové plátno. Celý měsíc duben je ve znamení oslav naší planety Země. Kromě dalších akcí jsou novinkou letošního roku i filmová představení. V úterý 16. dubna v 19 hodin se v kopřivnickém kině v rámci Filmového klubu promítnou dva snímky. Emotivní umělecký dokument o návratu mokřadů do krajiny Národního parku Šumava pod názvem Voda ztracená a vrácená a přírodopisný dokumentární film, který vypráví příběh fascinujícího koloběhu života jedinečné horské přírody Jeseníků, Jeseníky, království horské divočiny. Následovat bude beseda se scénáristou, kameramanem a režisérem v jedné osobě Mariánem Polákem a s autorem hudby Tomášem Háčkem. Filmový klub Kopřivnice představí o týden později v úterý 23. dubna v 19 hodin předfilm A kdo ochrání motýly? a hlavní film Trhlina v hoře, který byl uveden na nejvýznamnějším českém festivalu filmů s tématikou životního prostředí a jeho ochrany Ozvěny Ekofilmu. Na čtvrtek 19. dubna je připraven Venkovní filmový klub. V centru města se v 19 hodin představí koncert dětské kapely ze Základní školy 17. listopadu Kyselé rybičky a ve 20 hodin se začne na Lašskou bránu promítat první celovečerní film o české přírodě Planeta Česko, který ukazuje díky nejmodernějším technologiím fascinující dobrodružství zvířat a rostlin žijících kolem nás zcela zblízka. Tyto akce určené veřejnosti nejen poskytnou zábavu a podnětné filmy, ale také připomenou význam ochrany naší planety a podpoří ekologické myšlení.

 

Soutěž o 2 x 2 vstupenky na divadelní přehlídku Kopřiva 2024

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice