ROZHLAS 22. 9. 2021

Od 25. září bude probíhat rekonstrukce kopřivnické pobočky České pošty. V sobotu 25. září bude pobočka zcela uzavřena, v následujícím týdnu od 27. září do 2. října bude pošta fungovat v omezeném režimu. Po dobu rekonstrukce vám bude k dispozici tzv. mobilní pošta, která bude dojíždět v určené časy na čtyři místa ve městě. Bližší informace najdete na webu města nebo v letáčcích ve vašich schránkách.

 

O víkendu 25. – 26. září jste srdečně zváni na Kopřivnické dny techniky, které se uskuteční na zkušebním polygonu společnosti Tatra Trucks. Připraveny budou interaktivní ukázky různé techniky, včetně prezentace Armády ČR a oblíbených jízd tatrovkami. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program, koncerty a atrakce pro děti. Bližší informace najdete na webu www.koprivnickednytechniky.cz

 

Upozorňujeme občany bydlící v rodinných domech, že z důvodu státního svátku dojde ke změně svozu odpadů. Svoz popelnic od rodinných domů, který připadá na úterý 28. 9., bude proveden již v pondělí 27. 9. Jedná se o ulici Štefánikovu, Kpt. Jaroše, Sportovní, Jarní, Sadovou, Duhovou, Štramberskou, Na Drahách, Na Vápenkách, Horní, Záhumenní a Květinovou. Prosíme, nezapomeňte včas přistavit sběrné nádoby pro svozovou techniku. Svoz pytlů s plasty proběhne v uvedených ulicích až ve středu 29. září. Děkujeme za pochopení.

 

22. 9. 2021

Při silniční kontrole moravskoslezští celníci vymohli dluhy


V závěru minulého týdne prováděla hlídka moravskoslezských celníků běžnou kontrolní činnost. Celníci si ke kontrole zvolili bývalý hraniční přechod v Chotěbuzi. U vytipovaných vozidel se zaměřili nejen na převoz vybraných výrobků (alkohol, cigarety, tabákové výrobky, minerální oleje…), ale také prověřovali řidiče neplatiče. Při kontrolní činnosti na cestách byly vybrány i nedoplatky dlužníků ze všech spravovaných činností celní správy, např. i pokuty uložené v příkazním řízení na místě PČR. Dlužníky celníci lustrovali ve speciální elektronické aplikaci.
Devět řidičů cizinců uhradilo celkem 290 000 korun na místě kontroly. Od začátku roku moravskoslezští celníci z odboru Dohledu vybrali na silnicích od dlužníků 1 654 483 korun.

 

22. 9. 2021

Kopřivnický Everest láká svou náročností. Trochu ve stínu mediálně známější Beskydské sedmičky se schovává IX. ročník kopřivnického Výstupu na Mount Everest 2021. Kdo však absolvoval oba extrémní závody ví, že Everest je nesrovnatelně těžší a nemá co do náročnosti v republice konkurenci. Sportovní nadšenci si mohou v termínu od 2. do 3. října vyzkoušet zdolání převýšení 8 848 metrů výstupem na lyžařské sjezdovce, která měří 821 metrů, úspěšní sólolezci vyjdou na vrchol 39krát. Noční výstupy jsou z bezpečnostních důvodů o čtvrtinu zkráceny. Zájemci se mohou registrovat ve třech kategoriích – sólolezci, duolezci a družstva, která jsou u dospělých maximálně šestičlenná, u dětí desetičlenná. Startuje se v sobotu 2. října v 10 hodin od lyžařské chaty pod Červeným kamenem a dvě hodiny předtím se začíná s prezencí účastníků. Předpokládaný konec je naplánován na neděli 3. října v 10 hodin dopoledne. Účastníci po ukončení výstupů nemusejí čekat na ukončení akce, ale jsou odměňováni v jejím průběhu. Absolventi předchozích ročníků vždy oceňovali skvělou rodinnou atmosféru a podporu pořadatelů a veřejnosti. „Je pravda, že pro pořadatelský tým je Everest srdeční záležitost. A po loňské pauze způsobené pandemií se o to víc na Červený kámen těšíme,“ uvedla hlavní pořadatelka Jana Hanzelková z Domu dětí a mládeže Kopřivnice. Pro aktivní účastníky víkendového výstupu i pro fandící diváky jsou připraveny doprovodné akce jako například discgolf, celodenní grilování a v neposlední řadě od 18 hodin vystoupení hudební skupiny PŘÍ-KOP. Odměnou, kromě bolavých kolen, natažených šlach a puchýřů, budou medaile, diplomy a upomínkové předměty. Třídy a kluby získají míče. Bližší informace a přihlášky jsou ke stažení na webových stránkách Domu dětí a mládeže Kopřivnice www.ddmkoprivnice.cz nebo na janahanzy(zavináč)seznam.cz.

 

U Tatrovanky se 15. 9. začal rekonstruovat plynovod. Některé přístupové trasy budou dočasně omezeny, průchod centrem a vstupy do všech provozoven zůstanou zachovány. Projekt souvisí s revitalizací centra města, aby po dokončení stavby centra nebyly nové povrchy zpevněných ploch rozebírány.Trasa plynovodu vede z ulice Štefánikovy, zhruba od prodejny hraček Pompo, dále podél Tatrovanky přes staveniště centra až bytovému domu č. p. 1040 na ulici Lidické. Rekonstrukce by měla být dokončena do 12. listopadu.

 

Radnice hledá dodavatele informačního elektronického systému nazvaný Portál občana. Zájemci o zakázku mohli své nabídky podávat do 8. září a spuštění portálu se předpokládá v lednu příštího roku. Odhadovaná hodnota zakázky je kolem dvou milionů korun a vítězná firma, má dodat jak příslušný software, tak i zabezpečit jeho instalaci, testování, zaškolení správců a následnou technickou podporu. Informační systém bude součástí nového městského webu a uživatelům má nabídnout možnost přímé elektronické komunikace s městem, bez nutnosti osobní návštěvy úřadu.

 

Celkem 17 Kopřivničanů se v podzimních volbách uchází o poslanecký mandát, v našem kraji jsou nominováni sedmi politickými subjekty. Největší odporu a to sedmi místních kandidátů má Aliance pro budoucnost, jejím lídrem je René Lakomý, dva místní kandidáti jsou zapsáni na kandidátce SPD, Trikolóry Svobodní Soukromníci a hnutí ANO 2011. Jedno jméno občana Kopřivnice má na své kandidátní listině ČSSD, Hnutí prameny a občanské hnutí Roberta Šlachty.

 

Od 20. září začne stanice Nova 2 vysílat pod názvem Nova Fun. Vyplývá to z informací, které televize zveřejnila v rámci své reklamní kampaně, kterou rebranding komunikuje. Společně se změnou názvu má stanice Nova 2 projít také obsahovou úpravou, jejímž cílem je přiblížit kanál mladšímu publiku. Ve stejný den – tedy 20. září – se na obrazovkách Nova Action objeví nové logo. Stanice Nova Action se bude ještě více zaměřovat na mužské diváky, kromě oblíbených seriálů přinese i dokumentární seriály a reality TV.

Během podzimu plánuje skupina Nova představit další tematický kanál – novou stanici pro ženy Nova Lady. Přesný termín startu a chystané pořady zatím provozovatel nezveřejnil.

 

Objednávky prohlídky Slovenské strely: recepce@tatramuseum.cz nebo telefonicky na čísle +420 556 808 421

 

21. 9. 2021

10. 00

11.00

14.00

23. 9. 2021

10. 00

11.00

14.00

25. 9. 2021

10. 00

11.00

14.00

28. 9. 2021

10. 00

11.00

14.00

30. 9. 2021

10. 00

11.00

14.00

 

Až do konce září si mohou návštěvníci kopřivnické radnice prohlédnout ve vestibulu výstavu mapující letní tábory pořádané Domem dětí a mládeže Kopřivnice v uplynulých prázdninových měsících. Léto 2021 umožnilo 576 dětem prožít nezapomenutelné okamžiky v 16 turnusech. DDm  tradičně dbá na t, aby pobyty byly různorodé a pestré, některé jsou kombinované, sportovní, taneční,klasické, také cyklistické a příměstské. Součástí výstavy jsou informace o nové nabídce DDM kopřivnice pro školní rok 2021/2022,ovšem  záleží jenom na dětech, zda se daný kroužk naplní. Letošní premieru bude mít Klub lovců pokladů využívající detektor kovů, Škola ukulele pro začátečníky a Tvořivka, jejíž podstatou je výroba panenek a následná příprava divadelního představení. Zájemci o zájmové kroužky se mohou hlásit během celého září, a to buď přímo v Domě dětí a mládeže v Kopřivnici, nebo prostřednictvím přihlášek na webových stránkách www.ddmkoprivnice.cz.

 

20. 9. 2021

Centrum pro rodinu chystá na počátek října nový program, pro maminky s dcerami ve věku 9 -12 let. Víkend pro matku a dceru se bude konat 1. – 3. října 2021, na chalupě u Vidče. Smyslem víkendu je vytvořit prostor, kde budete na sebe mít dost času.P opovídat si, inspirovat se, zažít sílu ženské komunity, hrát si a nebrat se moc vážně. Více informací a přihlášky najdete na stránkách centra pro rodinu.

 

Termíny vítání občánků jsou stanoveny na čtvrtky 30. 9. 2021, 7. 10. 2021, 4. 11. 2021  vždy na 15:00, 16:00 a 17:00 hod. Letos se v místních částech tyto obřady neuskuteční. Zájemci se mohou hlásit telefonicky na číslech 556 879 436, 737 114 246 nebo na e-mailové adrese ilona.mazalova@koprivnice.cz, případně osobně na městském úřadu, 7. podlaží, číslo dveří 743, kde získají podrobnější informace. Průběh obřadu se bude odvíjen podle aktuálně platných hygienických podmínek.

 

Lidé, kteří se v době voleb do poslanecké sněmovny nebudou zdržovat v místě trvalého pobytu a chtěli by podpořit svou stranu, hnutí či koalici, mohou požádat o vydání voličského průkazu. Požádat o jeho vydání je možné pouze na obecním úřadu v místě svého trvalého pobytu, a to osobně nebo písemně. V případě písemné žádosti je nutné opatřit žádost úředně ověřeným podpisem. Osobní podání lze učinit na oddělení správních agend – evidenci obyvatel ve 4. podlaží radnice až do středy 6. října do 16 hodin, písemně pouze do 1. října. Pro volby do parlamentu v roce 2017 si o voličský průkaz v Kopřivnici požádalo 200 lidí a v roce 2013 dokonce 257 občanů města.

 

Celostátní akce Týden pro Světlušku probíhá od 6. do 10. září, v kopřivnické knihovně charitativní akce až do konce září. Týden pro Světlušku je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla. Od roku 2003 se do projektu zapojilo několik desítek tisíc dobrovolníků a různých organizací. Naše knihovna se aktivně zapojila do projektu už popáté. Sbírka v Kopřivnici proběhla naposledy v roce 2019 a tehdy naši čtenáři darovali celkem 2372 Kč.

 

Stavebníci, kteří budují nový bytový dům na území města a jeho místních částí a splní požadované podmínky, mohou z rozpočtu města získat dvousettisícovou finanční podporu. Do konce července, kdy byl termín uzávěrky, si žádost o dotaci podalo 11 stavebníků. Jeden z nich nesplnil podmínky pro přidělení dotace, zastupitelé tak budou mít na stole podklady pro schválení deseti dotačních smluv. „To znamená, že v tuto chvíli bychom měli rozdělit dva miliony korun, tedy polovinu v rozpočtu alokované částky,“ uvedl starosta Miroslav Kopečný. Podporu by mělo získat pět stavebníků nových rodinných domů v Lubině, čtyři lidé stavící rodinné domy přímo v Kopřivnici a jedna dotace poputuje do Vlčovic. V rozpočtu na letošní rok zastupitelé pro potřeby dotačního programu na podporu individuálního bydlení vyčlenili čtyři miliony korun. Vyčerpána je tedy jen polovina alokace, a proto radní spolu se schválením první várky dotačních smluv doporučí zastupitelstvu i vyhlášení dalšího kola dotačního programu. „Ti, kteří nestihli svou žádost podat do konce července, by tak měli další možnost až do 30. prosince tohoto roku,“ řekl místostarosta Dušan Krompolc, garant pro oblast rozvoje bydlení. V případě, že zastupitelstvo podle očekávání další kolo dotačního programu vyhlásí, budou nové žádosti přijímány od 27. září. Žadatelem se může stát každá fyzická osoba, která na území města a jeho místních částí staví objekt k individuálnímu bydlení a je držitelem příslušného stavebního povolení. Detailní podmínky dotačního programu jsou zveřejněny na webu města.

 

21. 9. 2021

Celníci odhalili a zarazili mezinárodní obchod s léky obsahující prekurzory drog a také nelegální výrobu metamfetaminu

Ostravští celníci ze sekce pátrání Generálního ředitelství cel odhalili mezinárodní organizovanou zločineckou skupinu pachatelů. Ta nejméně od roku 2017 dovážela na území České republiky z Polska a Španělského království tablety různých obchodních značek obsahující pseudoefedrin. Ty pak následně za úplatu distribuovala cílovým odběratelům, kteří pseudoefedrin extrahovaný z těchto tablet zneužívali jako prekurzor k nelegální výrobě metamfetaminu. Vyrobená droga pak končila u „dealerů“ a uživatelů drog v Čechách a částečně byla dovážena i zpět do Polské republiky.Organizovaná zločinecká skupina měla jasně rozdělené role a ve velkém rozsahu zásobovala předmětnými tabletami a dalšími chemikáliemi výrobce drog, zejména v Moravskoslezském kraji. Na této rozsáhlé akci s názvem TRIVIUM pak čeští celníci intenzivně spolupracovali i s polským policejním orgánem CBŚP Katowice a Straż Graniczna Nowy Sącz, které ve věci vedly samostatné trestní řízení v Polské republice. Při společné závěrečné realizaci, která koordinovaně proběhla v prvních zářijových dnech jak na území České republiky, tak v Polsku, bylo zadrženo celkem osm osob české a šest polské národnosti. V rámci provedených domovních prohlídek a
prohlídek jiných prostor a pozemků bylo následně zajištěno značné množství tablet, čtyři kompletní varny metamfetaminu, již vyrobená droga a další k tomu potřebné chemikálie. Na dvou varnách v České republice, právě při zásahu celníků, probíhala i samotná výroba drogy. Vzhledem k povaze případu se na realizaci a zadržení pachatelů podílely i speciální složky celní správy a zásahová jednotka Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje.


V průběhu prověřování byl v rámci našeho spisu prokázán dovoz nejméně 32 256 ks balení tablet s obsahem pseudoefedrinu za „nákupní cenu“ téměř deseti milionů korun. Z tohoto množství by bylo možno vyrobit až 32 kg metamfetaminu, jehož cena na černém trhu představuje částku cca 32 mil. Kč.  


Do vyšetřování si případ převzali kriminalisté z Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Ti zahájili trestní stíhání proti sedmi pachatelům, kteří se této trestné činnosti dopouštěli na území České republiky. Trestní stíhání pachatelů zadržených na území Polské republiky vedou tamní policejní orgány. Všichni obvinění jsou stíháni vazebně a hrozí jim tresty odnětí svobody v trestní sazbě 10 – 18 let.

 

ROZHLAS 21. 9. 2021

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Lubina ve středu 22. září od 8 – 14 hodin.

Další odstávka vody proběhne v části ulice Severní, Na Pinkavce, Nádražní, Příborské a v Lubině č. 30, 65, 114,414 dne 29. září od 8 – 14 hodin.

 

Od 25. září bude probíhat rekonstrukce kopřivnické pobočky České pošty. V sobotu 25. září bude pobočka zcela uzavřena, v následujícím týdnu od 27. září do 2. října bude pošta fungovat v omezeném režimu. Po dobu rekonstrukce vám bude k dispozici tzv. mobilní pošta, která bude dojíždět v určené časy na čtyři místa ve městě. Bližší informace najdete na webu města nebo v letáčcích ve vašich schránkách.

 

O víkendu 25. – 26. září jste srdečně zváni na Kopřivnické dny techniky, které se uskuteční na zkušebním polygonu společnosti Tatra Trucks. Připraveny budou interaktivní ukázky různé techniky, včetně prezentace Armády ČR a oblíbených jízd tatrovkami. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program, koncerty a atrakce pro děti. Bližší informace najdete na webu www.koprivnickednytechniky.cz

 

17. září

17. září 2021

   
01 Úvod
02 Zprávy 01 Slovenská strela, prohlídky V úterý 14. září byly zahájeny statické prohlídky Slovenské strely pro širokou veřejnost.

02 Zprávy 02 Koprojekty Ve veřejném hlasování můžete vybírat z osmi Ko-projektů.

02 Zprávy 03 ZKRATKA • Radnice získala cenu „Zaměstnavatel přátelský k neformálně pečujícím“.
• Podpořte kopřivnickou finalistku Nikol Fiedlerovou v Miss Sympatie 2021.
• Radnice hledá dodavatele Portálu občana.
• Rekonstrukce plynovodu v centru u Tatrovanky.
• Do voleb se chystá 17 kandidátů z Kopřivnice.

02 Zprávy 04 Vyšetření paměti Prvních osm zájemců si nechalo vyšetřit paměť.

02 Zprávy 06 Jaguáři před radnicí V pátek 10. září zaplnily parkovišti před radnicí veteráni z Jaguar klubu.

02 Zprávy 07 TFA junior 59 mladých hasičů od 7 do 18 let bojovalo o titul Nejtvrdší hasič Junior.

02 Zprávy 08 Gulášfest Devátý ročník Gulášovek na Bubla ranči nabídl sedmero gulášů.

03 Okolí • Do rekonstrukce bitvy o Štramberk se zapojilo přes 60 účinkujících z divadelních a šermířských souborů.
• Na akci Rotary klubu v neděli 150 nadšenců vytlačilo na vrchol Lysé hory 15 vozíčkářů.

04 KTK • Novinky na Nově.
• Soutěž o poukaz v hodnotě 1 000 Kč do mezigeneračního centra Harmonie pro všechny, na ulici Sokolovské.

05 Radnice • Starostování: zrcadlo pro řidiče na sídlišti Sever, proč v létě neprobíhala rekonstrukce střechy KDK.
• Radniční okénko: pozvánka na kopřivnické Dny techniky.
• Pozvánka na 18. zasedání zastupitelstva města ve čtvrtek 23. 9. 2021.

07 Kultura • První koncert v Katolickém domě přivezl sympatický Benda Quartet.
• Fotografie ve vestibulu radnice připomínají atmosféru letních táborů a nabízí nové kroužky v DDM.

07 Tipy Pozvánky a tipy na volný čas.

08 SPORT • Cyklistický závod Drtík absolvovalo 75 dětí.
• Minigolfový turnaj v neděli 5. 9. v Kopřivnici.
• Šest medailových pozic uhráli kopřivničtí badmintonisté na domácím turnaji.
• Taneční úspěchy TS Relax na soutěži Taneční skupina roku 2021.

12 HOST Ledwinková vila, Harmonie, Milada Kostrubová Milada Kostrubová: Mezigenerační centrum Harmonie pro všechny na ulici Sokolovské bylo otevřeno přesně před rokem.

16 Závěr

17. 9. 2021

Odcizení kovového materiálu z areálu a objektu bývalé studénecké pekárny

V těchto dnech přijali policisté z Obvodního oddělení ve Studénce oznámení o krádeži měděných trubek z areálu bývalé pekárny na ulici Poštovní ve Studénce. Jak bylo dosavadními prvotními procesními úkony zjištěno, tak doposud neznámý pachatel v blíže neustanovené době mezi třináctou hodinou odpolední 5. září a sedmou hodinou ranní 6. září tohoto roku neoprávněně vnikl do shora uvedeného opuštěného areálu, odkud odcizil volně odložených 240 metrů měděných trubek (délka jedné trubky je přibližně 4 metry) o váze bezmála 400 kilogramů, nerezový odpad uložený v pytlích o celkové váze 300 kilogramů a další hliníkový odpad naskládaný v pytlích o váze 300 kilogramů, čímž místní fyzické i právnické osobě tak vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 73 tisíc korun. Tento přečin krádeže nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Studénce v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného kovového materiálu, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na studénecké policejní číslo 974 735 761 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Úmyslné poškození tří automobilů na ulici Větrné a Pohořské v Odrách

Policisté z oderského Obvodního oddělení v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení směřující k prověření a k objasnění všech skutečností nasvědčujících spáchání přečinu poškození cizí věci, kterého se dopustil doposud neznámý pachatel tím, že v blíže neustanovené době mezi sedmnáctou hodinou odpolední 13. září a šestou hodinou ranní 14. září tohoto roku úmyslně poškodil na ulici Větrné v Odrách dvě zde zaparkovaná osobní motorová vozidla. Na automobilu značky Seat Alhambra propíchl pravou zadní pneumatiku, rozbil skleněnou výplň zadních pátých dveří a tyto dveře společně se zadní registrační značkou a ze zadními koncovými světly posprejoval černou barvou. Stejně posprejoval i vedlejší odstavené osobní motorové vozidlo tovární značky Honda Civic a na něm propíchal obě zadní pneumatiky. Ve stejné době také obdobně poškodil i osobní automobil tovární značky Seat Alhambra, který byl zaparkován na ulici Pohořské. Dvěma poškozeným místním fyzickým osobám tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 70 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Odrách a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k důvodům jejího protiprávního chování a jednání, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na oderské policejní číslo 974 735 741.

 

Objasnění vloupání do výlohy prodejny se šperky ve Frenštátě pod Radhoštěm

V těchto dnech policisté z frenštátského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 20letému muži z Novojičínska, neboť tento podle všech doposud zjištěných skutečností chvíli po osmnácté hodině podvečerní 15. září letošního roku za použití nalezené žulové dlažební kostky rozbil dvojitou skleněnou výplň výkladní skříně prodejny na ulici Havlíčkové ve Frenštátě pod Radhoštěm, odkud následně odcizil různé druhy a množství šperků z chirurgické oceli v hodnotě okolo 7 tisíc korun. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany frenštátských policistů a novojičínských kriminalistů.

 

Silniční kontrola prokázala silně podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě

Chvíli po patnácté hodině odpolední 16. září 2021 službu konající policejní autohlídka z Oddělení hlídkové služby Územního odboru Policie České republiky v Opavě prováděla dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na ulici Ratibořské v Opavě-Kateřinkách. V rámci této silniční kontroly policisté zastavili osobní motorové vozidlo tovární značky Nissan Almera, které řídil 50letý místní muž. Již při prvotním jednání policisté zjistili, že tento muž jeví silné známky předchozího požití alkoholických nápojů, což prokázalo i odborné měření dechovými zkouškami, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 3,6 promile alkoholu v dechu. Lustracemi v dostupných evidencích bylo rovněž prokázáno, že tento řidič má rozhodnutím Magistrátu města Opavy vysloven zákaz řízení motorových vozidel pro všechny skupiny a podskupiny řidičských oprávnění, a to až do listopadu letošního roku. Zakročující policisté tak opětovně zakázali výše uvedenému 50letému muži řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření a vzhledem k jeho silné podnapilosti rozhodli o jeho dodání na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

 

Dopravně bezpečnostní akce na jízdu v jízdních pruzích na Opavsku

Uprostřed tohoto týdne, tedy ve středu 15. září 2021 v době mezi desátou hodinou dopolední a třináctou hodinou odpolední naplánovalo vedení Územního odboru Policie České republiky v Opavě speciálně dopravně bezpečnostní akci zaměřenou na jízdu v jízdních pruzích mimo obec. Do této předem připravené akce byly nasazeny dvě desítky policistů ze zdejšího Dopravního inspektorátu v úzké spolupráci a v součinnosti s policejní Leteckou službou z Prahy. Ve výše uvedené době se jednotlivé dopravní policejní autohlídky a policisté primárně zaměřili na rychlostní silnici čísla I/11 spojující Opavu s Ostravou, a to v katastru obce Hrabyně. Za pomocí speciální techniky opavských dopravních policistů, dokumentačního a záznamového zařízení Letecké služby bylo za tři hodiny zjištěno a prokázáno celkem 86 dopravních přestupků, které byly s řidiči jednotlivých motorových vozidel řešeny a vyřízeny na místě v příkazním řízení (tedy blokově) nebo byly následně odeslány do správní komise Odboru dopravy příslušného Magistrátu města Opavy k dalšímu projednání a opatření.

Dopravně bezpečnostní akce stejného charakteru, tedy speciálně zaměřené na kontrolu dodržování ustanovení § 12 odst. 1 zákona číslo 361/2000 Sb. o silničním provozu (jízda v jízdních pruzích mimo obec) se na výše uvedeném místě v katastru obce Hrabyně konaly již na jaře letošního roku a také ve třech případech i v loňském roce, poněvadž problematika jízdy v jízdních pruzích patří mezi jednu z vyhlášených a stanovených priorit Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje v Ostravě v souvislosti s prováděnými silničními kontrolami a v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. I v následujících dnech, týdnech a měsících se bude v obdobných dopravně bezpečnostních i preventivních akcích pokračovat.

 

Krádež téměř osmdesát kusů stíracích losů v budově České pošty v obci Dvorce

Přibližně třicet minut po šestnácté hodině odpolední 13. září 2021 doposud neznámý pachatel v budově České pošty na ulici Opavské v obci Dvorce využil chvilkové situace, kdy se zdejší pracovnice otočila v souvislosti s výkonem svého zaměstnání a z poza poštovní přepážky odcizil celkem 75 kusů stíracích losů v různých nominálních hodnotách od sto do dvou set korun značek Černá perla, Rentiér a Čokoládový sen, vše v celkové hodnotě přes 18 tisíc korun. Tímto přečinem krádeže se nyní intenzivně zabývají policisté z Obvodního oddělení v Bruntále v úzké spolupráci s bruntálskými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených stíracích losů, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na policejní číslo 974 731 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Krádež kovového materiálu z areálu bývalého krnovského zahradnictví

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Krnově přijali oznámení o krádeži několika kusů kovových věcí, a to z areálu bývalého zahradnictví na ulici Brantické v Krnově. K tomuto přečinu krádeže došlo v blíže neustanovené době v průběhu letních měsíců letošního roku a doposud neznámý pachatel odcizil několik kovových dvoukřídlých vrat, kovové brány, kovové části zde instalovaného univerzálního soustruhu a kovové poklopy kanalizačních šachet, čímž poškozené právnické osobě z Prahy vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 80 tisíc korun. Celou záležitostí se nyní intenzivně zabývají policisté z Obvodního oddělení v Krnově a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na krnovské policejní číslo 974 731 731.

 

Drahý výběr obuvi

Ostravští policisté přijali několik oznámení o krádežích kabelek, mobilů či peněženek, převážně při zkoušení obuvi v obchodě. Případy, u kterých dosahuje celková škoda téměř 50 000 korun, mají společného jmenovatele – 36letou ženu, kterou již kriminalisté obvinili. Všechny krádeže se odehrály v nákupních centrech v Moravské Ostravě. K první došlo v polovině července v prodejně obuvi. Žena si při zkoušení bot odložila batoh, který ponechala na krátkou chvíli bez dozoru. „Šikovností“ jiné osoby přišla kromě jiného o peněženku a platební kartu, ze kterých byly obratem uskutečněny výběry z bankomatu (v částce přesahující 15 000 korun). Další čtyři obdobné krádeže se odehrály v průběhu srpna – zákazníci se namísto svým osobním věcem věnovali výběru obuvi. Jedna žena přišla mimo jiného o peněženku a doklady, druhá o mobil a třetí rovnou o celou kabelku. Čtvrtým poškozeným je muž, kterému z odloženého batohu byla odcizena peněženka s doklady. Poslední případ se týká prodavačky prodejny s oblečením, která nahlásila, že došlo v nestřeženém okamžiku k odcizení mobilu odloženého v prostoru pokladny. Policisté z obvodního oddělení Ostrava – střed ve spolupráci s kriminalisty z 1. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství policie Ostrava shromažďovali a vyhodnocovali u každého ohlášeného případu veškeré dostupné informace. Podezření, že skutky mají společného jmenovatele, se nakonec potvrdilo. Kriminalisté na základě zjištěných skutečností obvinili 36letou ženu z Ostravy pro přečiny krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Celková škoda byla vyčíslena na 48 000 korun. Obviněné, která byla v minulosti za obdobné jednání odsouzena, hrozí dle trestního zákoníku trest v rozsahu šesti měsíců až tří let. K jednání se v podstatě doznává, přičemž důvodem měl být nedostatek financí na jídlo, zábavu či kosmetické služby. Kriminalisté i nadále pokračují v úkonech trestního řízení.

 

17. 9. 2021

CENTRUM PĚTKA na dlani. Akce pro všechny děti, rodiče, prarodiče, přátele v Centru Pětka. Bohatý program: pískohrátky se Zuzajdou, MC Klokan dokořán, hravé čtení v knihovně, rukodělný jarmark, kreativní dílny, parkour, taneční vystoupení TK Gradus, Mažoretky Sunny, skákací hrad.

 

Farmářský trh v Kopřivnici. Tradiční farmářský trh v sadu Dr. Edvarda Beneše v Kopřivnici. Možnost nákupu ovoce, zeleniny, chleba, pečiva a koláčů, uzenin, mléčných výrobků, sýrových specialit, včelích produktů, koření, čajů, vína, okrasných a užitkových rostlin a dalšího rukodělného a doplňkového sortimentu. Přijďte si nakoupit od 9:00 hod. do 16:00 hod.

 

DIVADLO: KOPŘIVA – JEN PRAVDA JE ZAJÍMAVÁ. 35. ročník přehlídky netradičního divadla v Katolickém domě Kopřivnice.

Program pátek:

13:30 Divadlo Studna, Hosín – Čertovská pohádka

15:30 Studio G, Ostrava – Julek – scénické čtení

Příběh tělesně postiženého šumperského disidenta Juliuse Vargy.

16:30 Divadelní kavárna, Piano: David Žárský

18:30 Filip Teller, Brno – Cigánský boxer

Poslední zápas mistra Německa z r. 1933 v polotěžké váze.

20:30 Divadlo Kontra, Spišská Nová Ves, SK – Life kouč

Wendy potřebuje terapii. A její terapeut taky. Oboustranná terapeutiká seance.

Sobota:

10:00 Divadlo Studna, Hosín podruhé – Treperenda

Treperenda pořád mele. Pantem. Co neví, to nepoví.

15:30 Jedl, Praha – Zahradníček/ vše mé je tvé

Devět let manželství na dálku, dopisního otcovství a lásky přes papír.

17:30 Birute Mar, Litva – Antigona

Královna litevského divadla jako Oipidova dcera v antické tragédii.

18:30 DUO SWING TWO

20:00 Odivo, SK – Stopy v pamäti

Inscenace vycházející z osobních zkušeností s duševním onemocněním.

21:15 Divadlo Fortissimo, SK – Smetiak

Komická i poetická pantomima o běžném dni bezdomovce.

 

Cyklojízda. Zdravá města Kopřivnice a Nový Jičín vás zvou na společnou akci. Trasa cyklojízdy je rozdělená na dvě etapy.

  1. ETAPA – odjezd v 15:00 z Kopřivnice (od Ringhofferovy vily v sadu Dr. Edvarda Beneš) přes Závišice a Rybí do Nového Jičína na Horní nádraží. Po příjezdu zasloužená pauza a občerstvení.
  2. ETAPA – odjezd v 16:30 z Nového Jičína do cíle – Hostašovice – Zrzávky

V cíli vás čeká: program pro děti v režii Rodinného centra Provázek, 17:30 losování cen účastníků, ukázka elektromobilu, infostánek BESIP. Připojování dalších cyklistů a a týmů po trase je žádoucí! Dojedete jen do Nového Jičína? Nevadí, ujeli jste kus, ani tady vás symbolická odměna nemine! Jste z Nového Jičína, ale chcete jet celou trasu? Přijeďte do Kopřivnice cyklobuse! Odjezd z autobusového nádraží 14:05. Přidáte se? Napište kolik vás pojede na ivana.holubova@koprivnice.cz pro zajištění bezpečného průběhu cesty. Akce je součástí kampaně Týden mobility a Evropský den bez aut.

 

Hudba v zahradě. V zahradách piaristického kláštera se v pátek 17. září uskuteční dva koncerty. V 18:00 vystoupí Comar in the cube. V 19:00 vystoupí Svatopluk a Sváťa Karásek. Vstup na akci je volný. V případě nepříznivého počasí se koncerty přesouvají do piaristického kláštera.

 

Zbojník všech zbojníků na Hulvaldech. Divadlo Bez Střechy představí výpravnou komedii o setkání tří zbojnických legend. Těšit se můžete na pořádnou dávku akce, napětí a humoru. Program je rozdělený do tří samostatných představení: 11:00, 13:00 a 15:30. Změna program vyhrazena. Vstup na akci je možný ze předpokladu splnění mimořádných opatření, kompletní výčet naleznete zde. Vstupné na akci je dle návštěvního řádu.

 

Běh rodným krajem Emila Zátopka. Projekt „Běh rodným krajem Emila Zátopka“ je věnován odkazu slavného atleta a nejlepšího olympionika 20. století Emila Zátopka. Start běhu je v rodném městě Emila Zátopka, Kopřivnici, poblíž jemu věnovanému památníku. Ten byl slavnostně odhalen u příležitosti konání nultého ročníku závodu, 21. 9. 2002, a v den nedožitých 80. narozenin Emila Zátopka. Cíl běhu je ve 22,3 km vzdáleném městě Rožnov pod Radhoštěm ve Valašském muzeu v přírodě, kde je ve Valašském slavíně místo posledního odpočinku Emila Zátopka. V Dřevěném městečku Valašského muzea v přírodě probíhá slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen, kterého se účastní členové Českého klubu olympioniků, zástupci Českého olympijského výboru a pozvaní hosté. Součástí Běhu rodným krajem Emila Zátopka v Kopřivnici je běh pro děti – Běh dětí Kopřivnicí. Na programu je i tradiční Lidový běh pro širokou veřejnost. Program 8:00 hod. – 10:30 hod. prezentace, 11:00 hod. start závodu, 14:30 hod. vyhlášení vítězů

 

Janáčkovy chodníčky – Příbor a Hukvaldy. Klub českých turistů Příbor zve všechny na 45. ročník turistického pochodu Janáčkovy chodníčky. Trasy jsou rozděleny na pěší, cyklo a pěší pro děti a maminky s kočárky. Pěší trasy – 10 km – 15 km A/B – 25 km – 510 km. Cyklo trasy – 30 km – 60 km. Pěší trasa pro děti a mamky s kočárky – 4 km. Start všech tras bude na nádraží ČD Příbor od 6:30 – 9:00. Odjezd autobusu na trasu 15 km B do Chlebovic na rozhlednu a na 10 km Hukvaldy obora je v 9:00 od nádraží ČD. V cíli čekají na všechny účastníky účastnické listy, čaj a párek – to vše je v ceně startovného.

 

Country festival ve Štramberku. Vystoupení country kapel z blízkého i dalekého okolí. Country tance Taneční centrum RELAX Kopřivnice. Ukázky westernových řemesel a technik. Westernová exhibice – Pája Votárek – World Champions 2003 v show biči z Las Wegas. Doprovodný program, občerstvení. Od 10:00 do 13:00 hod. probíhá soutěž o nejlepší Štramberský guláš. Vstupné je dobrovolné.

 

V rámci Evropského týdne mobility proběhne v Příboře akce Den bez aut. Účastníci se mohou dostavit jakkoliv, ale bez použití motorového vozidla. Akce se uskuteční nejprve na letišti pro modely letadel (kopec u sv. Jana) od 13:30 hod. a poté na Ranči u Michálků.

 

Míša Růžičková – Pohádkové lesní království v Kopřivnici. Tentokrát se přeneseme do Pohádkového lesního království, ve kterém žije spousta lesních zvířátek jako Zajíček a Liška, Medvědi, Myši. Aby se nám dobře šlo, zacvičíme si u Lesní rozcvičky v pohádkových kulisách lesa, zazpíváme si písničky o zvířátkách a o lidech. Do lesa nás přiveze Veselá mašinka a cestou narazíme na hrad, ve kterém kdysi žily princezny. To, že vlese nemůžeme rozdělávat oheň, už všichni víme, ale kdyby náhodou někde hořelo, zatancujeme si u Hasičské písničky. No a nakonec cestou domů, jako Popeláři, posbíráme odpadky, které lidé odhodili do lesa a zaneseme je tam, kam patří. Představení je vhodné pro děti od 2 let. Během představení jsou děti zapojovány do písniček. Délka představení je přibližně 60 minut, poté mají děti možnost se s Míšou setkat na autogramiádě, vyfotit se nebo si nechat podepsat plakát, CD, DVD či tričko na předem označeném místě. Akce se uskuteční ve Velkém sále Kulturního domu Kopřivnice.

 

Svatováclavský hudební festival: Ensemble Castelkorn v Kopřivnico. Koncert v rámci svatováclavského hudebního festivalu se uskuteční v kostele sv. Bartoloměje v Kopřivnici. Začíná v 18:00 hod.

 

Dny NATO – opatření v dopravě

Dny NATO – informace k bezpečnosti v dopravě

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky se uskuteční již tento víkend 18.- 19. září 2021 a budou opět přístupné veřejnosti.

 

Na zajištění dopravní obslužnosti, bezpečnosti a plynulosti silničního provozu v okolí areálu Letiště Leoše Janáčka v Ostravě a jeho příjezdových komunikacích se budou podílet desítky policistů Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Situaci v místě dění a provoz na silnicích bude ze vzduchu monitorovat vrtulník Letecké služby Policie České republiky.

 

I přes toto maximální nasazení sil a prostředků ze strany Policie České republiky, bude komplikované a to vzhledem ke kumulaci vysokého počtu vozidel na jednom místě a v jednu dobu, zajistit plynulost dopravy. Proto stejně, jako v předchozích letech, avizujeme možnost tvorby kolon. Největší nápor v dopravě byl v uplynulých letech zaznamenáván v době od 7:00 do 12:00 hodin. Hlavními příjezdovými komunikacemi jsou také letos silnice I. třídy č. 58 mezi Ostravou a Příborem a silnice II. třídy č. 464 spojující Mošnov s dálnicí D1 u Studénky. Doprava se pak ze všech příjezdových komunikací kumuluje v obci Mošnov, kde je směrována na centrální parkoviště, tudíž zde nárazově dochází k tvorbě kolon. Příjezdová komunikace na centrální parkoviště (ul. Gen. Fajtla) bude rozdělena pro automobilovou a pěší dopravu. Tato bude v době nájezdu návštěvníků jednosměrná ve směru na centrální parkoviště a při odjezdu návštěvníků bude provoz převeden do opačného směru umožňující výjezd z centrálního parkoviště. 

 

Vzhledem k těmto skutečnostem doporučujeme opět návštěvníkům využít možnosti alternativní dopravy do místa konání akce a využít lze také vlakového spojení. Řidičům, kteří se i přesto rozhodnou cestovat osobním vozidlem, doporučujeme vyjet včas a počítat s případným zpožděním. 

I přes skutečnost, že v letošním roce je menší množství chartových letů, tak upozornění směřujeme rovněž cestujícím, kteří mají v den konání akce plánován odlet z Letiště Leoše Janáčka Ostrava. S ohledem na aktuální dopravní situaci se obvyklý čas, potřebný k dojezdu na letiště, může prodloužit i o desítky minut.

 

Každopádně platí důrazný apel na všechny účastníky silničního provozu, aby respektovali pokyny policistů a organizátorů a řídili se dopravním značením.

 

Policisté spolupracují v oblasti dopravy se všemi zainteresovanými subjekty a aktuální informace bezodkladně předávají pro využití internetových portálů s dopravními informacemi (např.dopravniinfo.cz), sociálních sítí a dalších veřejně dostupných zdrojů. Jako doplňující servis pro návštěvníky akce je zřízena také  dopravní linka Policie České republiky:  +420 723 759 733, která bude v provozu po oba víkendové dny konání akce od 7:00 hodin do 18:00 hodin. Policisté jsou prostřednictvím této telefonní linky připraveni poskytovat informace o aktuálních objízdných trasách a dopravních komplikacích. Tato linka však nenahrazuje čísla tísňového volání.

Také upozorňujeme všechny návštěvníky, že bez předem zakoupené vstupenky se nedostanou do areálu – více informací Informace o distribuci vstupenek | Dny NATO v Ostravě (natodays.cz).

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice