16. 4. 2021

Rozhodněte o letošní Absurditě roku.Anketa Absurdita roku, která je každoročně vyhlašována jako součást podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku, se tentokrát zaměřila na vládní opatření v souvislosti s koronavirovou epidemií. O vítězi hlasujte do 26. dubna na www.firmaroku.cz. Vítězná absurdita bude vyhlášena 28. dubna! Odborným garantem ankety Absurdita roku je Hospodářská komora ČR.
Například:

  • Za hranice vás nepustíme
  • Káva v pytlíku
  • Pomlázky neprodávat
  • Chutná koronaviru více v malých nebo velkých obchodech?
  • Nejistota kompenzací
  • Závodní stravování? Dneska říkáme ano, zítra ne, pozítří ano
  • Nikdo nikam nechoďte, ale nechte si to úředně ověřit
  • www.firmaroku.cz
    www.zivnostnikroku.cz

 

Městská knihovna Kopřivnice obnoví svůj provoz od pondělí 19. dubna při dodržování následujících organizačních a režimových opatření. Provozní doba půjčovny v Kulturním domě Kopřivnice je pondělí, úterý, čtvrtek a pátek v době 8:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00. Čítárna se studovnou zůstává uzavřena. Všechny pobočky knihovny zůstávají nadále uzavřeny. Vstup je možný pouze s respirátorem (FFP2, KN95), návštěvníci jsou povinni při vstupu do knihovny použít desinfekci rukou a dodržovat bezpečné rozestupy (2 metry, i v čekací zóně před knihovnou, nevztahuje se na osoby ze společné domácnosti). Do půjčovny knihovny v kulturním domě je možný vstup maximálně desíti návštěvníkům současně (omezení se nevztahuje na děti do 6 let), doporučujeme omezit Váš pobyt v knihovně na nezbytné minimum. Do konce dubna budeme promíjet poplatky za vyřízené rezervace, odložení dokumentů a případné upomínky. Od 3. května budou poplatky vybírány podle platného ceníku. Všechny poplatky je nově možné hradit na místě platbou na bezkontaktním platebním terminálu! Prosíme Vás o vzájemnou ohleduplnost při návštěvě našich knihoven, dodržování stanovených opatření a trpělivost při odbavování.

 

Trhovci, kteří prodávali své výpěstky, zeleninu či ovoce na zelném trhu, mění své prodejní místo. Nyní je lidé najdou naproti Tatrovance, vedle domu podnikatelů. Důvodem stěhování jsou stavební práce na revitalizaci centra města a umístění zařízení staveniště na parkoviště pod Tatrovankou, kde navíc došlo k omezení přístupu a parkování automobilů. Město proto začalo hledat jiné vhodné veřejné prostranství, které by umožnilo zachovat prodej ovoce a zeleniny, sazenic, květin a jiných rostlin, mléčných a masných výrobků a dalších pěstitelských a chovatelských přebytků. „To se nám podařilo díky vstřícnosti Tatra Trucks, který je vlastníkem pozemku i příjezdové komunikace. Drobný prodej se po dobu úprav centra a pěší zóny přesouvá na místo, které bude z pohledu zákazníků viditelnější. Prodejci zde také mohou automobil se zbožím zaparkovat na vyhrazeném parkovacím stání s povolením města. V letošním roce bude na stávajícím zelném trhu otevřen jen stánek s vejci, kolem kterého je zajištěn průchod. Jsme rádi, že tyto služby zůstanou občanům po dobu úpravy centra zachovány,“ uvedla Radomíra Blahutová, pracovnice odboru majetku města, která má na starosti veřejná prostranství.

 

V květnu se začne budovat dálniční úsek mezi Bělotínem a Novým Jičínem. Na řadě je nyní třináct kilometrů, které navážou na již stojící úsek dálnice u Bělotína a skončí u mostu nad Šenovem u Nového Jičína. Dodavatelem je sdružení firem Colas CZ – FirestaFišer. Cena stavby přesahuje tři miliardy korun. V průběhu května má být předáno staveniště. Dokončení stavby je pak plánováno v roce 2024. Práce budou probíhat v rámci celé stavby střídavě na obou dálničních pásech. Omezení ale čekají řidiče už nyní. Stávající úsek dálnice D48 totiž prochází dvouměsíční opravou. tříkilometrového úseku vozovky ve směru na Olomouc. V současné době také pokračují přípravy na výstavbu zbývajícího úseku D48 mezi Šenovem u Nového Jičína a Rybím. Ten je dlouhý necelé 4 kilometry.

 

Beskydy jsou více než fenomén Lysá hora – to je název výstavy, sestavená z fotografií našeho nedalekého okolí. Ty představují vítězné snímky návštěvníků různých koutů Beskyd a mají za cíl ukázat, že Beskydy skýtají spousty krásných míst k objevování a cílem turistiky nemusí být pouze majestátní lysá hora, která se s velkým náporem turistů již dlouhá léta potýká. Pořadatelem je City Gallery Ostrava. Snímky hodnotila nezávislá porota tak, aby expozice nabídla inspiraci pro výlety a podpořila aktivní trávení volného času. Část výstavy je umístěna na dolním nádvoří hradu Štramberk a je k vidění do 25. dubna letošního roku a následně se představí v různých částech moravskoslezského kraje. Kromě výstavy z Beskyd je ve Štramberku stále k vidění okénková výstava s motivem velikonočních svátků, která je rozmístěna ve štramberských oknech a výlohách. Je prodloužena do 30. dubna.

 

16. 4. 2021

Odcizení peněženky s finančními prostředky z rukou poškozeného muže na Novojičínsku

Okolo desáté hodiny dopolední 14. dubna letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v přízemní společné chodbě jednoho z bytových domů na ulici U Náhonu v obci Šenov u Nového Jičína přečin krádeže tím, že využil chvilkovou nepozornost 71letého muže z Novojičínska a z jeho ruky mu vytrhl černou pánskou koženkovou peněženku bez hodnoty s finančními prostředky ve výši přes 11 tisíc korun. Po tomto protiprávním jednání majetkového charakteru neznámý muž utekl neznámo kam, přičemž ke zranění poškozeného nedošlo. Celou touto záležitostí se nyní intenzivně zabývají policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených finančních prostředků, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na policejní telefonní číslo 974 735 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Při silniční kontrole se řidič automobilu s vysloveným zákazem řízení snažil utéci

Patnáct minut po šestnácté hodině odpolední 14. dubna 2021 službu konající policejní autohlídka z Obvodního oddělení v Příboru stavěla a kontrolovala v obci Sedlnice řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Nissan Micra, a to 29letého muže z Novojičínska. Při prováděné lustraci v dostupných evidencích na místě silniční kontroly se tento muž náhle pokusil o útěk, v čemž mu bylo zabráněno zakročujícími policisty za použití hmatů a chvatů sebeobrany a nasazení služebních pout. Poté byl převezen do budovy příborských policistů k dalším procesním úkonům. Vzhledem k tomu, že bylo prokázáno, že v této chvíli má 29letý muž vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, je již nyní důvodně podezřelý z naplnění skutkové podstaty přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Při služebním zákroku proti zadržené osobě nedošlo ke zranění žádné ze zúčastněných osob a rovněž nevznikla žádná hmotná škoda na majetku. Zákonnou výzvu ze strany policistů k orientační dechové zkoušce podezřelý muž bezdůvodně odmítl a rovněž se bezdůvodně odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči). Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany příborských policistů v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty.

 

Vloupání do osobního automobilu na ulici Purkyňové v Novém Jičíně

V blíže neustanovené době mezi osmnáctou hodinou podvečerní 14. dubna a šestou hodinou ranní 15. dubna tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Purkyňové v Novém Jičíně přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že na zdejším parkovišti před domy vnikl do zde odstaveného osobního motorového vozidla tovární značky Toyota Aygo. Po vypáčení dveří se škodou ve výši 5 a půl tisíce korun se tak neznámá osoba vloupala do automobilu a z něj odcizila zdravotnickou brašnu, ve které se nacházel zdravotnický materiál (chirurgické nástroje, sterilní i nesterilní zdravotnický materiál, tlakoměr, glukometr, fonendoskop, zdravotnická odsávačka), čímž poškozené novojičínské právnické společnosti vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 16 tisíc korun.

Okolo osmé hodiny ranní 15. dubna 2021 byla výše uvedená zdravotnická brašna nalezena ve Smetanových sadech v Novém Jičíně poblíž objektu veřejné knihovny. V ní však scházel tlakoměr, glukometr a zdravotnická odsávačka. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany policistů z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Vloupání do rekonstruovaného bytového domu na ulici Rybářské v Opavě

V přesně neustanovené době mezi čtrnáctou hodinou odpolední 11. dubna a osmou hodinou ranní 12. dubna tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Rybářské v Opavě přečin krádeže tím, že po předchozím vykopnutí dřevěného bednění sklepního okna neoprávněně vstoupil do právě rekonstruovaného bytového domu, ze kterého následně odcizil volně odložené pracovní nářadí a stavební materiál (rotační samonivelační laser značky Dewalt žluté barvy, úhlovou brusku značky Hitachi, ruční stavební míchadlo zelené barvy a tři elektrozkoušečky), čímž poškozenému 45letému místnímu muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 69 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Opavě a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného nářadí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651.

 

Vloupání do prodejen potravin a smíšeného zboží na Opavsku

V těchto dnech policisté z Územního odboru Policie České republiky v Opavě, tedy policisté i kriminalisté, intenzivně prošetřují a prověřují několik případů vloupání či pokusů vloupání do objektů prodejen potravin a smíšeného zboží na různých místech opavského okresu.

Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně například prověřují přečin krádeže ve stádiu pokusu a přečin poškození cizí věci, ke kterým došlo v blíže nezjištěné době, a to mezi dvanáctou hodinou polední 10. dubna a šestou hodinou ranní 12. dubna letošního roku na ulici Kozmické v Hlučíně, v části Darkovičky. Neznámá osoba se páčením dveří pokusila vniknout do zdejší prodejny smíšeného zboží, což se jí nepodařilo, do vnitřních prostor nevnikla, nic neodcizila, na zařízení však opavskému Obchodnímu družstvu způsobila celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun.

Hlučínští policisté a opavští kriminalisté se rovněž intenzivně zabývají vloupáním do prodejny potravin na ulici Lipové v obci Hať, které se stalo pár desítek minut po půlnoci 15. dubna 2021. Doposud neznámý pachatel po vypáčení vstupních dveří se škodou ve výši 45 tisíc korun odcizil z prodejních prostor různé druhy a množství cigaret a tabákových výrobků v předběžné hodnotě přes 20 tisíc korun.

Opavští kriminalisté v úzké spolupráci s policisty z Obvodního oddělení v Hradci nad Moravicí prověřují i další přečin krádeže a přečin poškození cizí věci, a to ve věci vloupání do budovy Kulturního domu v obci Březová, část Leskovec. K tomuto skutku došlo mezi sedmnáctou hodinou odpolední 11. dubna a čtvrtou hodinou ranní 12. dubna tohoto roku, kdy po násilném otevření dveří neznámý pachatel vstoupil dovnitř, následně po vypáčení či rozbití dveří vnikl do místností zdejší knihovny a místního rozhlasu a také do prodejny potravin, odkud odcizil cigarety a tabákové výrobky různých značek a různého množství a také drobné mince a další finanční prostředky na hotovosti, vše v hodnotě přes 6 tisíc korun. Celková hmotná škoda na poškozeném zařízení budovy byla vyčíslena na finanční částku ve výši nejméně 10 tisíc korun.

Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby či osob pachatelů, jakož i k nálezu odcizeného zboží a finančních prostředků, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Případy vloupání do rodinných domů ve Vítkově

Policisté z Obvodního oddělení ve Vítkově v úzké spolupráci s opavskými kriminalisty v těchto dnech intenzivně prověřují dva případy vloupání do rodinných domů ve Vítkově. Jak bylo doposud zjištěno, tak mezi šestou hodinou ranní a patnáctou hodinou odpolední 12. dubna 2021 se neznámý pachatel po vypáčení balkónových dveří vloupal do jednoho z rodinných domů na ulici Budišovské ve Vítkově, odkud odcizil šperky (prsteny, řetízky) a pamětní mince ze žlutého kovu, dále finanční prostředky na hotovosti a euro bankovky, čímž poškozeným manželům vnikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 34 a půl tisíce korun.

V blíže neustanovené době mezi osmou hodinou ranní a šestnáctou hodinou odpolední 13. dubna tohoto roku se neznámá osoba vloupala i do rodinného domu na ulici Dělnické ve Vítkově. Z obytných prostor následně byly odcizeny finanční prostředky na hotovosti v českých bankovkách a tři prsteny ze žlutého kovu, čímž poškozeným majitelům vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 80 tisíc korun.

Výše uvedenými přečiny krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody se nadále zabývají policisté a kriminalisté Územního odboru Policie České republiky v Opavě a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby či osob pachatelů, jakož i k nálezu odcizených šperků a finančních prostředků, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na vítkovské policejní číslo 974 737 711 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

15. 4. 2021

Těžké ublížení na zdraví s následkem smrti

Od úterý 13. dubna 2021 policisté prověřovali okolnosti úmrtí 33leté ženy. V souvislosti s touto událostí zadrželi 45letého muže, manžela poškozené, kterého dne 14. dubna 2021 obvinil vrchní komisař odboru obecné kriminality ze zvlášť závažného zločinu ublížení na zdraví. K činu došlo v době od 12. do 13. dubna 2021 v okrese Nový Jičín, když obviněný měl po předchozí slovní rozepři fyzicky napadnout poškozenou. Žena po útoku měla upadnout na zem, udeřit se do hlavy. Utrpěla zranění, kterému následně podlehla. Obviněnému nyní hrozí trest odnětí svobody až do výše deseti let. Státnímu zástupci byl podán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

 

ROZHLAS 14. 4. 2021

Upozorňujeme občany, že Pohádkový les, který byl u příležitosti Dne Země plánován na nadcházející víkend, se z důvodu epidemické situace a souvisejících opatření odkládá. O novém termínu vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Ke Koryčce č. evidenční 25, 74, 78, 95, 120, 133, 217, 299, 319, 332 a č. orientační 13, na ulici U Vodojemu č. 1, 2 a 82 dne 15. dubna od 7:30 – 18:30 hodin.

 

Dále upozorňujeme občany, že firma Slumeko stále provádí komplexní čištění místních komunikací a parkovišť, včetně přilehlých chodníků. Prosíme, respektujte dopravní značení v čištěných úsecích komunikací a přeparkujte své automobily. Vozidla, která budou čištění překážet, budou odtažena. Celé město by mělo být vyčištěno v polovině května. Harmonogram jarního čištění místních komunikací najdete na webu města. 

 

14. 4. 2021

Kopřivnice chystá na příští rok oslavy výročí Emila Zátopka, více na novém webu www.zatopek100.cz.Z

 

7. duben je vyhlášen Světovým dnem zdraví, v souvislosti s touto mezinárodní kampaní vyhlásila radnice akce „Daruj krev se Zdravým městem Kopřivnice“. K odběrům se můžete objednávat zde: https://odbery.nnj.agel.cz/  Dárcem krve může být každý ve věku 18 až 65 let s hmotností minimálně 50 kilogramů. Dárek obdrží všichni prvodárci, kteří přijdou na transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín v uvedené době:

úterý 20. 4. 2021 (6:30 až 10:00)

úterý 27. 4. 2021 (6:30 až 10:00)

 

Zápisy ve školách zřizovaných městem a na ZŠ F. Bayera proběhnou od 15. do 22. 4. 2021

 

Po dvou letech působení v Tatra Defence Vehicle se do Tatry Trucks vrací její někdejší technický ředitel Radomír Smolka.

 

Letiště v Mošnově kvůli covidu odsouvá i start letecké linky do Kyjeva.

 

Zdravé město podpoří osvětové akce dvojnásobnou částkou

Také letos vyhlásila kopřivnická radnice dotační program Zdravého města a množství finančních prostředků, o které je možné žádat, navýšila na dvojnásobek! Celkem 60 tisíc korun je určeno na podporu společensky prospěšných aktivit zaměřených například na environmentální výchovu, mezigenerační spolupráci, zdravý životní styl či globální odpovědnost. Žádosti o finanční podporu lze podávat od 1. dubna.
Dotační titul doplňuje tradiční grantové programy města zaměřené na kulturu a sport. O příspěvek mohou žádat organizace, spolky i jednotlivci, kteří mají nápad na zajímavou akci související například s kampaněmi Den Země, Den bez tabáku, Dny bez úrazů, Dny zdraví a dalšími. „Může jít o přednášky, besedy, výstavy, soutěže apod. Fantazii se meze nekladou, naopak budeme moc rádi, když se podaří podpořit neotřelý projekt, který tu ještě nebyl. Věříme, že i v době covidové mají lidé spoustu nápadů, jak život v Kopřivnici zpestřit a zpříjemnit. Příspěvek je možné využít například na materiál, pomůcky, propagaci, školení, ozvučení, nájem i odměny pořadatelů,“ uvedla koordinátorka projektu Ivana Holubová. Podpořeny budou nekomerční projekty cílené na občany všech věkových kategorií z Kopřivnice i místních částí. V loňském roce bylo z programu podpořeno otevření komunitního centra ve Vlčovicích, Dny Zdraví s taneční skupinou Relax a Dětský den s hasiči.
Příjem žádostí bude probíhat až do konce října, případně do doby vyčerpání alokovaných prostředků. Maximální výše dotace na jeden projekt je 15 tisíc korun, avšak tato částka může tvořit nejvíce 90 procent uznatelných nákladů. Bližší informace o programu, včetně formuláře pro podání žádosti, naleznou zájemci na webu města www.koprivnice.cz pod záložkou Radnice, v sekci Dotace.

 

Budeme mít nový web!

Nejen nový městský web doplněný o portál občana, ale také průzkum spokojenosti obyvatel, nejrůznější školení či úpravy grafického manuálu radnice, to vše jsou plánované výstupy právě dnes startujícího dvouletého projektu Kvalitní úřad Kopřivnice. Na jeho realizaci se městu podařilo získat dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí ČR ve výši téměř 3,5 milionu korun, z vlastního rozpočtu doplatí 183 tisíc.
Projekt je zaměřen na zvýšení efektivity veřejné správy a kvality komunikace úřadu s občany města. Finančně nejnáročnější aktivitou projektu bude zřízení obecního portálu občana – softwarového nástroje pro elektronický přístup občanů ke správě městských poplatků, elektronické vyřizování správních úkonů, podávání žádostí o dotace apod. „Tento nástroj umožní na dálku občanům pomocí elektronických formulářů spravovat některé své požadavky vůči úřadu. Také eliminuje jednu z největších dosavadních bariér elektronické komunikace, kterou je vyžadování elektronického podpisu. Jde o moderní komunikační prostředek, který svým občanům nabízí stále více měst,“ uvedl Radek Harabiš z oddělení informatiky. Portál občana bude integrován do webu města, který po mnoha letech dostane nový vzhled a strukturu. „Jsme si vědomi toho, že naše webová prezentace je takzvaně za zenitem. Náklady na nové stránky však nejsou zanedbatelné a doteď se nám nedařilo získat potřebné dotační prostředky. Je skvělé, že se to teď povedlo a už se těšíme, až se náš web dostane do rukou odborníků. Zveřejněné informace bude potřeba setřídit, zpřehlednit, pravděpodobně i eliminovat, což určitě nebude jednoduché a bude to vyžadovat mnoho kompromisů, protože není možné zavděčit se všem. Přesto věříme, že nejpozději za dva roky bude mít Kopřivnice krásný a moderní web odpovídající všem trendům a potřebám obyvatel,“ uvedla Lucie Macháčková z oddělení vnějších vztahů.
Samotným úpravám webu bude předcházet modernizace grafického manuálu, který vznikl před třinácti lety a nepočítal s novými komunikačními nástroji jako jsou například sociální sítě. „Nepůjde o zásadní změny jako je tvorba nového loga, ale spíše o koncepční úpravu vizuálního stylu a jeho přizpůsobení aktuálním potřebám. Součástí bude i úprava grafiky Kopřivnických novin,“ doplnila Lucie Macháčková. Dalšími částmi projektu jsou vzdělávací aktivitiy úředníků, související mimo jiné s komunikací prostřednictvím zmiňovaného portálu občana, a také průzkum spokojenosti obyvatel: „Sociologický průzkum probíhá v Kopřivnici každé dva až tři roky. Ten letošní bychom rádi provedli v červnu, ale bude záležet na aktuální epidemické situaci. Řada otázek bude stejná jako v předchozích šetřeních, čímž získáme cenná data o vývoji některých jevů. Nějaké otázky však budou přizpůsobeny aktuální situaci“, uzavřela Macháčková.

 

9. dubna

9. dubna 2021

   
01 Úvod
02 Zprávy 01Tatra, nové muzeum, převoz vozů V úterý 6. dubna začalo stěhování nákladních tatrovek do nového muzea.

02 Zprávy 02 Analýza odpadů Ve směsném odpadu končí zbytečně až 2 třetiny odpadků, který by mohly být vytřízeny.

02 Zprávy 03 ZKRATKA • Začíná celoplošná jarní deratizace města a místních částí.
• Dobrovolníci chodí pomáhat uklízet okolí Větřkovické nádrže.
• Dotace PZM a MA21 rozdělí až 60 tisíc korun.
• Velikonoční vítr shazoval stromy.
• Příspěvky budou vypláceny i bez návštěvy Úřadu práce.
• Daruj krev se Zdravým městem Kopřivnice.

02 Zprávy 04 DDM Štramberk, kroužky V DDM Štramberk realizují pro volný čas dětí 7 kroužků, většinou online formou.

02 Zprávy 05 Skauti 100, let schránka, pozvánka Před sto lety se v Kopřivnici začala psát historie skautingu.

02 Zprávy 06 Pochod proti opatřením COVID protest V sobotu 3. dubna městem prošel pokojný pochod proti vládním opatřením.

04 KTK Volně šířené programy v dubnu: AMC HD, FILMBOX PREMIUM HD a VIASAT HISTORY HD.

05 Radnice • Starostování: povinnosti spolubydlících v domech, zvyšování nájmů.
• Radniční okénko: hodnocení činnosti městské policie Kopřivnice.

07 Kultura • Historicky první online live stream z KDK nabídl 2. dubna koncert cimbálovky.
• Pokračují okénkové výstavy.

11 Archiv duben 2006 Sestřih vybraných reportáží odvysílaných v průběhu dubna roku 2006.

16 Závěr

ROZHLAS 12. 4. 2021

Severomoravské vodovody a kanalizace oznamují přerušení dodávky vody a to ve středu 14.dubna v době od 8:00 do 14:00 hodin na ulici Skupova č.p. 92 až 101,dále čísla 136 a 176. Další přerušení bude na ulici Hřbitovní č.p. 1354. Na obou místech bude umožněno předzásobení vodou. Aktuální informace o zahájení opravy poruchy a přerušení dodávky vody lze získat na webových stránkách www.smvak.cz v sekci Přerušení dodávky vody, podsekci Poruchy.

 

Firma Slumeko zahájila komplexní čištění místních komunikací a parkovišť, včetně přilehlých chodníků. Prosíme, respektujte dopravní značení v čištěných úsecích komunikací a přeparkujte své automobily. Vozidla, která budou čištění překážet, budou odtažena. Harmonogram jarního čištění místních komunikací najdete na webu města. Zítra, to je v úterý 13.dubna, proběhne čištění na ulici Štefánikova od Modrého salónu po ulici Nádražní, dále spojka u Tesca. Ve středu 14. dubna se bude čistit ulice Pod Morávií.

 

Upozorňujeme občany, že tento týden bude zahájena celoplošná ochranná deratizace v objektech, podzemních sítích a na pozemcích města. Nástrahy budou kladeny od 12. dubna do 14. května, v následujících týdnech budou následovat kontroly nástrah, jejich doplnění a sběr. Žádáme všechny vlastníky, správce a nájemce objektů na území města o součinnost na základě zákona o ochraně veřejného zdraví, tedy o provedení deratizace ve svých objektech – pokud možno ve stejných termínech, aby byla účinnost co nejvyšší. Dále upozorňujeme majitele domácích zvířat, aby zamezili jejich volnému pobíhání, a předešli tím možným komplikacím po požití nástrahy. Děkujeme za pochopení.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektřiny a to ve středu 14.dubna v době od 7:15 do 17:30 hodin na ulici Husova a v době od 8:00 do 18:30 hodin na ulici Boženy Němcové a na ulici Erbenova. Ve čtvrtek 15. dubna v době od 7:30 – 18.30 hodin pak bude dodávka elektrické energie přerušena na ulici Ke Koryčce a na ulici U Vodojemu. Bližší informace včetně adres dotčených míst naleznete na webových stránkách.

 

12. 4. 2021

Během několika týdnů začnou úpravy frekventovaného přechodu pro chodce u budovy Komerční banky na ulici Čs. armády. Necelých jedenáct metrů dlouhý přechod přes vytíženou silnici druhé třídy bude rozdělen ostrůvkem s cílem zvýšit bezpečnost přecházejících chodců. Úpravy přechodu se začaly připravovat již na podzim roku 2019, kdy se město rozhodlo požádat o příspěvek ze Státního fondu dopravní infrastruktury, ale kvůli reálným termínům jeho vyplacení byla realizace přesunuta až na letošní rok.
Součástí stavby bude nejen vybudování bezpečnostního ostrůvku, ale také úprava přilehlého chodníku, který vede kolem silnice ke Komerční bance a je ve špatném stavu. Nově upravený přechod bude odpovídat všem aktuálním normám z pohledu bezpečnosti a bezbariérovosti.
V průběhu stavby se řidiči projíždějící po této komunikaci musí připravit na určitá dopravní omezení. Průjezd místem stavby však bude vždy alespoň jedním jízdním pruhem možný.

 

V sobotu 27. března dopoledne probíhala celostátní dobrovolnická akce s názvem Ukliďme Česko. Jediným místem v Kopřivnici a místních částech, kde se akce konala, bylo okolí Větřkovické přehrady. Akci zorganizoval Roman Špaček spolu s Rudolfem Hlucháněm, provozovatelem tamního bufetu. Ti přes facebook vyzvali lidi, kterým není lhostejná přehrada a její okolí, aby se aktivně zapojili.
Do úklidu se zapojilo celkem pět desítek účastníků, a to nejen dospělí, ale i děti. Ti se rozdělili a za dodržování vládních opatření prošli okolí kolem celé přehrady.

 

V dubnu proběhnou zápisy do 1. tříd základních škol. Týkají se dětí, které k 31. 8. 2021 dosáhnou věku 6 let. Vzhledem k současné epidemické situaci proběhnou zápisy bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Zápisy do mateřských škol jsou plánovány na květen, o konkrétních termínech a podmínkách vás budeme informovat.

 

Svoz bioodpadu bude od dubna častější. V dubnu nastává období častějšího svozu biologicky rozložitelného odpadu. Bioodpad z kompostejnerů od rodinných domů i ze sídlišť bude opět svážen jednou za čtrnáct dní, zatímco v zimním období od konce listopadu dostačuje svoz jednou měsíčně. Svoz v dvoutýdenním intervalu bude zahájen po Velikonocích.
Každou sudou středu (počínaje 7. dubnem) bude svoz bioodpadu proveden v Lubině a na ulicích Na Luhách, Mírové, Dělnické a 1. května. Každý sudý pátek (počínaje 9. dubnem) bude následovat svoz z Vlčovic, Mniší a ulic Komenského, Havlíčkovy, Jiráskovy, Tyršovy, Palackého, Pod Stadionem a Husovy. Každou lichou středu (počínaje 14. dubnem) budou svezeny kompostejnery z většiny území Kopřivnice mimo uvedené ulice a každý lichý pátek (počínaje 16. dubnem) budou na řadě rodinné domy na ulicích Na Pinkavce, Severní, Příborské, Dolní plus kontejnery na bioodpad ze sídlištní zástavby. Od rodinných domů sváží společnost Slumeko téměř 2 tisíce kompostejnerů o objemu 240 litrů, ze sídlišť 58 nádob na bioodpad o objemu 770 litrů. Kompostejnery mohou Kopřivničané získat od města zdarma. „Už několik let poskytujeme občanům kompostejnery bezplatně. Zažádat o ně může každý majitel rodinného domu v Kopřivnici nebo místních částech, který zde má trvalé bydliště a nemá vůči městu dluh na poplatcích za odpady. Kompostejnery jsou lidem poskytovány na základě smlouvy o výpůjčce na dobu deseti let, poté přecházejí do jejich vlastnictví. Do nádob je možné vyhazovat biologicky rozložitelný odpad ze zahrádek a domácností, jako je tráva, listí, spadané ovoce, plevel, rostlinný materiál, dřevní štěpka z větví stromů apod. Svážený bioodpad je předáván na kompostárnu k dalšímu využití. Kromě pravidelných svozů je možné vyvážet přebytečný bioodpad také přímo do kompostárny v Příboře nebo do sběrného dvora na ulici Panské.

 

9. 4. 2021

Poustevníkova zvonička na Pustevnách se zřejmě budovat nebude. Projekt měl za cíl vybudovat zvoničku z dubového masivu na Pustevnách na počest poustevníků, kteří zde žili v 15.-18. století. Autoři z Trojanovic v tom vidí připomínku historie, symbol propojení víry a lidí, duše a ducha, semknutí s přírodou. Podobu srdce ztvární kopie zvonu poustevníka Felixe. Zdrojem financování měla být sbírková kampaň na HITHIT. K vybudování je potřeba jednoho milionu korun, bohužel týden před uzavřením projektu je na kontě pouze 130 850 korun od 54 lidí, tedy pouze 13 procent.

 

Až do 4. května budou mít všichni zákazníci KTKdigi, bez ohledu na svůj balíček, možnost volně sledovat 3 programy. Připomínám, že divákům, kteří používají pouze Základní nabídku, postupně zprostředkováváme některé programy, které jsou zařazeny v našich dalších nabídkách. V rámci volného vysílání, které probíhá od 31.3.2021 do 4.5.2021 mohou sledovat všichni klienti KTKdigi následující tři placené stanice – filmové AMC HD ,  FilmBox Premium HD a dokumentární Viasat History HD.

Seriálový a filmový kanál AMC HD nabídne pokračování šesté série Živí mrtví: Začátek konce nebo sérii akčních filmů se Spider-manem. Milovníky dokumentů potěší Viasat History HD s pořadem Nejpodivnější nálezy a filmové fajnšmekry nadchne kanál FilmBox Premium HD, na kterém si každý užije to nejlepší z hollywoodské scény.

 

Překop silnice I/58 poblíž kulturního domu ve Vlčovicích proběhne od 9. 4. do 12. 4. 2021, po dobu prací bude místo průjezdné jen jedním pruhem a provoz bude řízen semafory. Řidiči by tak mělo počítat se zdržením.

 

Cyklus přednášek „Od hlavy k patě“

FyzioRelaxCentrum ve Štramberku ve spolupráci se Společenským centrem Věžička Rybí připravili cyklus čtyř přednášek „Od hlavy k patě“. Vše je online a zdarma! Přednášky budou probíhat vždy v pondělí od 18 hodin, a to 12. 4., 26.4., 10. 5. a 24. 5. 2021. Startujeme již toto pondělí 12. 4. 2021 od 18 hodin s tématem „Bojujeme s bolestí hlavy a šíje“. V případě zájmu je nutné si zarezervovat místo na e-mailu: info@vezickarybi.cz do pondělí 12. 4. 2021 do 14 hodin. 

 

7. duben je vyhlášen Světovým dnem zdraví, v souvislosti s touto mezinárodní kampaní vyhlásila radnice akce „Daruj krev se Zdravým městem Kopřivnice“. Dárcem krve může být každý ve věku 18 až 65 let s hmotností minimálně 50 kilogramů. K odběrům se můžete objednávat zde: https://odbery.nnj.agel.cz/

Dárek obdrží všichni prvodárci, kteří přijdou na transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín v uvedené době:

úterý 13. 4. 2021 (6:30 až 10:00)

úterý 20. 4. 2021 (6:30 až 10:00)

úterý 27. 4. 2021 (6:30 až 10:00)

 

Dálnice D56 bude úplně uzavřena z důvodu velkoplošné opravy výtluků

Rázné řešení obnovujících se výtluků zvolilo Ředitelství silnic a dálnic ČR na dálnici D56 u Frýdku-Místku. Vracející se závady budou definitivně odstraněny rozsáhlou rekonstrukcí vozovky, kterou organizuje Správa Ostrava. Platný způsob efektivní údržby se ovšem neobejde bez úplné uzavírky. Ve dnech 10. 4. a 11. 4. 2021 (sobota a neděle) musí být úplně uzavřena dálnice D56 z důvodu velkoplošné opravy výtluků u Frýdku-Místku. Práce zaberou úsek ulice Beskydské za kruhovým objezdem u Tesca směr Ostrava (zhruba 53 až 50 km D56).

Plánovaný proces oprav potrvá oba dva dny zhruba od 6:00, resp. 7:00 do 16:00 hodin, celou dobu provoz povede po značené objízdné trase přes Místek a Sviadnov. Oranžové směrové značky provedou motoristy silnicemi II/473 (ulice 17. listopadu), III/48411 (ulice Ostravská) a III/4845.

 

7. 4. 2021

Vražda v Kuníně

Vrchní komisař odboru obecné kriminality včera zahájil trestní stíhání 38letého muže ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Je mu kladeno za vinu, že dne 3. 4. 2021 v obci na Novojičínsku po slovní rozepři opakovaně fyzicky zaútočil na svou matku. Žena při útoku utrpěla těžká zranění a na místě zemřela. Policejním orgánem byl podán podnět na návrh vzetí obviněného do vazby. Obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice