28. 12. 2011

Jeden je už ve vězení, další u soudu.

V úterý 27. prosince v ranních hodinách se podařilo kopřivnickým policistům vypátrat osobu, která se vyhýbala nástupu trestu odnětí svobody. Jednalo se o jednapadesátiletého muže, který se vyhýbal nástupu do vězení. Hledaný muž z Kopřivnice byl odsouzen za spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Odsouzen byl na deset měsíců. Policisté jej téhož dne dodali do Vazební věznice v Ostravě. Dalšího muže, na kterého bylo vyhlášeno celorepublikové pátrání, se podařilo zatknout novojičínským policistům v úterý 27. prosince dopoledne. Na třiadvacetiletého muže z Nového Jičína byl vydán soudem příkaz k zatčení. Mladík byl téhož dne eskortován k Okresnímu soudu v Novém Jičíně.

 

V letošním roce se nám podařilo z celkových 339 vyhlášených pátrání či pohřešovaní odvolat 327. Ze čtyřiadvaceti příkazů k dodání do výkonu trestu odnětí svobody se podařilo předat patnáct takových osob, které se trestu vyhýbají. Devíti osobám se však asi do vězení nechce.

Výkon trestu odnětí svobody

DORAZIL PETR

ZICHA RADEK

MASNICA RUDOLF

JANEČKO JOSEF

 

Celkový počet aktivních hledaných a pohřešovaných osob z Novojičínska. Odkaz na hledané a pohřešované osoby s trvalým pobytem na Novojičínsku naleznete zde:

Ročně lidé na Novojičínsku ohlásí desítky pohřešovaných. Většina z nich se podaří vypátrat v poměrně krátkém čase. Bohužel jsou i případy, kdy se po nezvěstných pátrá řadu let. Jsou však případy některých pohřešovaných osob, po kterých by se jako slehla zem.

Dlouhodobě pohřešovaná osoba:
KOUBA JAKUB

 Po pohřešovaných osobách začínáme pátrat ihned po oznámení. Oznámení mohou podat příbuzní, známí či spolupracovníci. Po nezbytné administrativě je vyhlášeno celostátní pátrání. Nejprve prověřujeme informace získané od oznamovatele. Poté pátráme například v zaměstnání, ve škole, mezi kamarády, spolužáky a kde byl naposledy viděn. Rovněž například pátráme ve zdravotnických zařízeních, na autobusových či vlakových nádražích apod. V současnosti lze na policejních stránkách nalézt tři osoby z Novojičínska, kteří jsou dlouhodobě nezvěstní. V roce 2011 bylo vyhlášeno pátrání po 25 pohřešovaných osobách, 22 z nich se již podařilo vypátrat.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice