29. 6. 2012

Pátráme po totožnosti několika mrtvol

Stále pátráme po totožnosti 3 mrtvol, které byly nalezeny na Novojičínsku od roku 1993.I přes veškerá doposud provedená opatření se nám nepodařilo zjistit jejich totožnost. Jedná se o tři muže, kteří byli nalezeni ve volném prostranství na území Novojičínska, v časovém rozpětí několika let. U jednoho z nich bylo zjištěno cizí zavinění, muž zřejmě Asiat zemřel násilnou smrtí.

Nejstarším neznámým je tělo muže nalezené v roce 1993 v Hostašovicích v potoce  lesního porostu Domoráz ve vzdálenosti cca 200 m nad lesní školkou. Tělo muže již bylo ve značném stupni rozkladu.  Předběžná doba úmrtí byla stanovena na období 2-8 týdnů před nálezem. Přibližný věk byl určen na 25-30let. K bližšímu popisu bylo zjištěno pouze tolik, že byl vysoký cca 160 cm.

Druhým neznámým je mrtvola muže nalezená v měsíci dubnu roku 1999. Tělo leželo zabalené do dek a prostěradel na poli v Suchdole nad Odrou poblíže sportovního stadionu. K totožnosti muže bylo zjištěno, že se může jednat o cizince asiata. Přibližně ve věku 30-35 let, 170-175 cm vysoké postavy asi 75 kg hmotnosti. Muž zemřel násilnou smrtí.

Třetím neznámým je muž nalezený v listopadu roku 2007 v Trojanovicích části pod Javorníkem. Jednalo se o muže ve věku mezi 45-50léty, vysoký cca 175-180cm, bez vlasů s prošedivělým knírkem přecházející v bradku, na pravé ruce mu chyběly poslední dva články ukazováčku. Pod krkem měl zhojenou jizvu, pravděpodobně po tracheotomii.

V prováděném šetření se nám nepodařilo u nalezených zjistit vzájemnou propojenost s naším regionem. Nezískali jsme žádné informace, které by nám pomohly nalezené ztotožnit. Všichni byli bez dokladů. Provedli jsme laboratorní zkoušky DNA, porovnávali jsme nalezené osoby v registrech pohřešovaných osob, žádali jsme o spolupráci INTERPOL. Vše však je doposud bezvýsledné. Tři muži pro nás zůstávají nadále neznámými.

Nicméně jakékoli informace k neznámým nálezům těl můžete poskytnout telefonicky na linku 158.

Každoročně evidujeme několik desítek nalezených mrtvých lidí v  terénu. Ve většině případů je otázka ztotožnění vyřešena v průběhu několika hodin až dní. Pouze u těchto tří se nám jejich totožnost zjistit nepodařili. V minulosti se většinou jednalo o osoby, které někdo z rodinných příslušníků začal pohřešovat, nebo měli u sebe doklady, či byli v okolí známí. Většinou se jednalo o přirozené úmrtí z důvodu selhání životních funkcí, nebo o sebevraždy.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice