Opakovaná výzva policie s žádostí o pomoc při pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách

Novojičínští policisté hledají níže uvedené dlouhodobě pohřešované osoby. Proto se opakovaně obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc:

Kouba Jakub, *1992 – pohřešován od června roku 2009. Naposledy byl spatřen při historických oslavách obléhání Bratislavy na Slovensku. Slovenští policisté prováděli rozsáhlé pátrání, ovšem bezvýsledně. V době oznámení pohřešování, byla v místě posledního výskytu zaznamenána zvýšená hladina Dunaje. Pátrání po pohřešovaném bylo vyhlášeno jak na Slovensku tak také v České republice.

Váhala Radek, * 1986 – pohřešován od ledna roku 2008. Poslední informace o hledaném přišly policii z Anglie, v březnu 2009, kde po něm pátrá také místní policie. Z důvodu podezření ze spáchání trestné činnosti.

Horáková Lucie, *1976 – pohřešovaná od února 2010. Hledaná podala o sobě naposledy zprávu rodině formou SMS, v které uvedla, že odjíždí za svým přítelem do Německa. Od té doby o sobě nepodala žádnou zprávu.

Bársonyová Veronika, *1982 – hledaná policií od roku 2007, pro podezření ze spáchání úvěrového podvodu. Hledaná se má zdržovat mimo území České republiky.

Dále pátráme po totožnosti mrtvého muže, kterého policisté nalezli 17. listopadu 2007 v Trojanovicích, v části pod Javorníkem. Příčinou smrti bylo celkové podchlazení. Naposledy byl živý a zdravý spatřen ve Frenštátě pod Radhoštěm. Muž ve věku 45-50let, 175-180 centimetrů vysoký, štíhlé postavy. Hlava bez vlasů, v ústech v místě řezáků, můstek z bílého kovu, prošedivělý knírek přecházející v bradku. Na pravé ruce muži chyběly poslední dva články ukazováku, pod krkem měl zahojenou jizvu, pravděpodobně po tracheotomii. Policisté požádali o pomoc mimo širokou veřejnost také zubní lékaře. A to prostřednictvím České stomatologické komory, která pátrání po muži zveřejnila ve svém specializovaném stomatologickém časopise.

Jakékoliv informace k pohřešovaným i nalezené osobě, mohou občané poskytnout na bezplatnou linku 158, nebo e-mailem, na adresu iosppcr@mvcr.cz

Odkazy na pátrání po osobách, foto mrtvého muže

Jakub KOUBA , Radek VÁHALA , Lucie HORÁKOVÁ , Veronika Bársonyová

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice