15. 4. 2011

Anketa serveru iDNES.cz a MF DNES – Nejkrásnější památka ČR skončila 15. 4. V tomto celostátním kole, kterého se zúčastnilo 6 nejkrásnějších památek celé republiky, získala Štramberská Trúba 51 14 hlasů a skvělé 4. místo!

 

Jednou z akcí ke Dni Země je Pohádkový les, v sobotu 16. dubna 2011. Průběžný start bude u plynové sondy v blízkosti přírodní památky Kamenárka v době od 13 do 16 hodin. Jsou připraveny dvě trasy – cesta pohádkovým lesem (okolo Bílé Hory a Váňova kamene) a cesta za poznáním (před areálem Kamenárky).

 

Další přehlídku netradičního divadla má před sebou Kopřivnice. Tentokrát v produkci Kulturního domu. V pátek a sobotu bude hostit Duo na sekeru, Divadlo Fortissimo, Intimní divadlo Bláhové Dáši, Jaroslava Duška a Jamese Harriese. Sobotní program začne opět před Kulturním domem o půl třetí pohádkovým muzikálem z Brna Anička a letadýlko, následuje v areálu Tatry Divadlo Skútr ve hře Malá smrt., v KDK večer pak bubeníci Camara, Divadlo na blízko a Jablkoň.

 

Díky nadaci energetické skupiny ČEZ může Kopřivnice pokračovat v postupném budování kvalitních a bezpečných dětských hřišť. Ve sportovním areálu ve Vlčovicích by mělo ještě letos vzniknout tzv. „Oranžové hřiště“, na jehož výstavbu získala kopřivnická radnice 800 tisíc korun právě od Nadace ČEZ. Do přípravných prací budou vtaženi také občané místní části, jejichž dětem bude hřiště sloužit, formou veřejného projednání. Podobně město postupovalo například při stavbě hřiště u ZŠ dr. Milady Horákové nebo při rekonstrukci skateparku. První z veřejných setkání proběhne v pondělí 2. května 2011 v 16. hodin ve sportovním areálu ve Vlčovicích a jsou na něj zváni všichni, kdo se chtějí zapojit do diskuse o budoucí podobě hřiště.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice