17. 8. 2012

 

Ve čtvrtek 16. srpna v době mezi 14:30 – 15:30 hodin u Kulturního domu v Kopřivnici pokousal  menší pes  muže, který je zde zaměstnaný. Jde o rasu menšího vzrůstu, možná bígl, jack rusel nebo kříženec. Má silnější tělo s protáhlým čumákem, hnědé fleky na bílé srsti a hnědočerný kožený obojek. Pes po útoku odběhl směrem k Lidické ulici. Aby poškozený nemusel podstupovat zdlouhavou a bolestivou léčbu, je nutné dohledat majitele psa, aby doložil jeho očkovací průkaz.

Žádáme majitele psů, kteří včera v této době venčili v okolí Kulturního domu a ZŠ Milady Horákové svého psa, popř. došlo k jejich útěku, nechť se dostaví na služebnu Policie ČR v Kopřivnici. V případě jakékoliv informace volejte na telefon: 556 880 251.

  

 

Středisko sociálních služeb města Kopřivnice hledá pro dobrovolníky, kteří by rádi pomáhali klientům DPS. Úkolem bude zajišťovat společnost seniorům odlehčovací služby:  předčítat z knih, doprovázet je na procházky, společensky  komunikovat.

V případě zájmu kontaktujte: 556 808 622, 737 247 565.

 

 

Krajské centrum osobní dopravy Ostrava upozorňuje na výluku na trati 325   –   STUDÉNKA – VEŘOVICE  (A ZPĚT), kdy všechny vlaky jsou ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

STUDÉNKA – ŠTRAMBERK nepřetržitě: od 16. srpna 2012, 7.00 hod. do 19. srpna 2012, 20.00 hod.

Z důvodu prací na silnici v blízkosti vlakového nádraží v  Kopřivnici se zastávka nachází u Katolického domu – zastávka se jmenuje Kopřivnice žel. stanice.

 

 

Přerušení dodávky pitné vody Mniší dne 21. 8. 2012. Dne 21. 8. 2012 v době od cca 08:00 – 14:00 dojde z důvodu opravy poruchy vod.sítě k přerušení dodávky pitné vody v části obce od kříže ve směru Hukvaldy. V dané části obce budou rozmístěny letáčky s oznámením.

 

 

V pátek 17. srpna od 18 hodin se v centru města před kulturním domem uskuteční retro festival „Zlatý bigbít“. Zváni jsou především příznivci rockové muziky 60. až 80. let, kteří chtějí spolu se členy kopřivnického Áčka zavzpomínat na staré bigbítové časy. Na akci vystoupí skupiny K.I.S., Blue Sugar, Věšák a VAR. Více informací naleznete na internetových stránkách města.

 

 

Pátek 17. srpna 2012 od 17.00 hodin amfiteátr Na Stráni ve Valašském muzeu v přírodě – Rožnov pod Radhoštěm 23. VALAŠSKÉ FOLKROCKOVÁNÍ.  Multižánrový festival. 17.00 hodin – Eva Pilarová se skupinou – 19.00 hodin Michal Hrůza a kapela Hrůzy – 21.00 hodin Čankišou – 23.00 hodin Sto zvířat.

 

 

V sobotu   18. 08. 2012   pořádá volejbalový klub 26. ročník Mezinárodní turnaj mužů a žen – zahájení je v 9.00, kdy se budou oceňovat jubilantivplejbalového klubu.

 

 

Pozvánka na  1000 veteránů  na polygonu automobilky Tatra –  4. ročník velkého setkání historických automobilů a motocyklů se koná 18. 8.  čekají vás  Jízdy pravidelnosti, ukázkové jízdy historických formulí, závodních aut a motocyklů, burza ND, a doprovodný program.

 

 

Řemeslný den u Karlovarského muzea ve Velkých Karlovicích v sobotu 18. srpna 2012 od 9 do 17 hodin. Čeká na vás zajímavý program.

 

 

Kapely, muziky, ale i folklorní, pěvecké a taneční soubory z Moravy, Čech, Slovenska i zahraničí se chystají na jižní Valašsko na významný muzikantský svátek, X. mezinárodní hudební a folklorní festival „Setkání muzikantů v Bílých Karpatech“. Hostitelskými městy se o víkendu od 17. do 19. srpna opět stanou Valašské Klobouky a Brumov – Bylnice. Na svých pódiích přivítají stovky hudebníků, zpěváků a tanečníků rozličných žánrů: znít bude dechovka, cimbálovka, folk, vážná hudba, country i jazz.

 

 

Tým kina a FK PULS před zahájením podzimní části se na vás obrací s žádostí o vaše hlasy! Chcete-li v našem kině potkat Tomáše Vorla u příležitosti premiéry jeho nového filmu „Cesta do lesa“ na konci září, dejte opět svůj hlas našemu kinu a předávejte tuto informaci dalším příznivcům našeho kina. Vloni jsme sice nevyhráli, ale umístili jsme se v první pětce a Tomáše Luňáka (Alois Nebel) jsme v kinosále s velkou slávou přivítali. Tak neváhejte a hlasujte, co to jen půjde zde: https://www.vyhrajpremieru.cz/kina/?kino=746200

 

 

Na Hodonínsku byli vidět i běžci z Kopřivnice. Už 16. ročník tradiční Vnorovské desítky se konal uplynulou sobotu na Hodonínsku. Závod ovládl Keňan Elisha Kiprotich Sawe, člen maďarského Benedek Teamu. V kategorii 60 let si výborně  vedl  Jiří Strakoš z Kopřivnice, který skončil druhý, další zástupce z Kopřivnice, Josef Kvita, skončil na 5. místě. Mezi běžci nad pětašedesát let byl nejlepší kopřivnický běžec Jiří Bednařík, šestý skončil ve stejné kategorii další kopřivnický závodník, Petr Navara.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice