3. 4. 2013

 

3. dubna bude v celé ČR centrální registr vozidel mimo provoz.

 

 

Návrat zimního počasí letos už podruhé posunul termíny plošného čištění kopřivnických komunikací a parkovišť. Dle původního harmonogramu měl být jarní úklid města zahájen již 23. března, avšak díky náhlému ochlazení byl o sedm dní odložen. Ani o Velikonocích se však jaro nevrátilo a místo metacích strojů vyjela do ulic technika určená k odklízení sněhu. Jelikož dle aktuální předpovědi nelze velké oteplení očekávat ani během následujícího týdne, nový plán čištění místních komunikací počítá se zahájením úklidových prací až v polovině dubna.

 

 

MĚSTSKÁ KNIHOVNA – Ekofór – téma: Zajíc – soutěž kresleného ekologického humoru pořádaná Hnutím Brontosaurus (výstava potrvá do 30. dubna).

 

 

3. 4. MANDALA  – Prodejní výstava výtvarných prací autistických dětí.

 

 

Během dubna budou ve vestibulu kopřivnické radnice vystaveny práce žáků výtvarného oboru První soukromé základní umělecké školy MIS music. Slavnostní zahájení výstavy, pořádané u příležitosti 20. výročí založení školy, se uskuteční ve středu 3. dubna 2013 v 15:30 hodin.

 

 

KULTURNÍ DŮM  –  3. dubna v 19 hodin BRASS 6 – koncert vyhlášeného žesťového souboru (sál kina Puls). Dnes již vyhlášený žesťový soubor složený z předních hráčů nejlepších tuzemských symfonických orchestrů, který v roce 2010 oslavil první desetiletí svého působení na hudební scéně, dostal již potřetí pozvání k účinkování v Kopřivnici. Po úspěšných vystoupeních v roce 2004 a 2007 i letos nabídne ze svého širokého repertoáru nejlepší aranžmá skladeb z nejstarších slohových období až po zajímavé moderní úpravy kompozic tanečního charakteru. Univerzálnost členů souboru se tak může naplno projevit jak v precizní interpretaci barokních skladeb, tak v jazzových improvizacích.

 

 

2. Bleší trh Pošli to dál! V katolickém domě 6. 4. 2013 Na bleším trhu můžete prodat nepotřebné věci, které je vám líto vyhodit, nabídnout vlastní výrobky, nebo se naopak podívat, jestli někdo levně neprodává to, co právě potřebujete.

 

 

Ve výstavní síni Albína Poláška (Dům kultury), Frenštát p. R.od 3. 4. čeká poslední výstava před rekonstrukcí Domu kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm. Přijďte otestovat své znalosti, postřeh a logické myšlení na unikátní putovní výstavu science centra iQpark Liberec.

iQpark je interaktivní zábavně naučné centrum, první svého druhu v České republice. Je určené pro návštěvníky všech věkových kategorií, kteří si rádi hrají a zároveň jsou zvídaví a rádi se sebevzdělávají, i když už třeba nejsou žáky ani studenty. Vznikalo po vzoru světových „sciencecenters“ a čerpá z jimi ověřených konceptů, které nenucenou formou nabízejí výuku a poznávání prostřednictvím interaktivních zábavních prvků (škola hrou). Na této výstavě neuvidíte nápisy „nedotýkat se exponátů“, právě naopak, čeká na vás několik úkolů, kterým musíte přijít na kloub, které si prostě musíte vyzkoušet. Iluze, kamufláže, optické klamy, jazykolamy, hlavolamy, hra s perspektivou. Umíte vyndat ježka z klece? Víte jak se šíří zvuk? Tohle vše a mnohem více si můžete vyzkoušet ve Výstavní síni Albína Poláška ve Frenštátě pod Radhoštěm od 3. dubna do 10. května. Výstava bude přístupná každý všední den od 9 – 17 hodin.  Po dobu konání výstavy také mimořádně každou sobotu od 10 – 16 hodin.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice