1. 10. 2022

Případy krádeží stromů a dřevní hmoty na katastru obce Spálov jsou objasněny

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Odrách objasnili několik případů krádeží dřevní hmoty na Novojičínsku. Přibližně od začátku června do poloviny září letošního roku docházelo v lesních porostech na katastru obce Spálov k úmyslnému a k neschválenému pokácení a k následnému odcizení vzrostlých stromů (například čtyři smrky ztepilé, jedna borovice lesní, jeden modřín opadavý, devět buků lesních apod.), čímž byla poškozené společnosti Lesy České republiky způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši desítek tisíc korun.

Jako pachatel tohoto protiprávního jednání majetkového charakteru byl nyní ustanoven 69letý muž z Novojičínska, který se ke spáchaným skutkům plně doznal a ve zkráceném přípravném řízení mu tak bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu krádeže.

Další obdobná trestná činnost případných i jiných pachatelů krádeží dřeva, stromů a dřevní hmoty z lesních porostů je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany oderských policistů, a to v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty.

 

Objasnění úmyslného rozbití skleněné výplně prodejny na ulici Žižkové v Novém Jičíně

Chvíli před jednadvacátou hodinou večerní 26. září tohoto roku v té chvíli neznámý pachatel úmyslně rozbil rukou skleněnou výkladní skříň prodejny, a to na ulici Žižkové v Novém Jičíně, čímž poškozené fyzické i právnické osobě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 30 tisíc korun. Jako pachatel tohoto protiprávního jednání a chování majetkového charakteru byl ustanoven 20letý muž z Novojičínska, který je tak důvodně podezřelý ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo, rovněž nedošlo k vloupání do provozovny a nebylo odcizeno žádné zboží. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany policistů z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a ze strany novojičínských kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice