1. 12. 2017

Spadla klec

Ostravští kriminalisté sdělili koncem měsíce listopadu letošního roku obvinění šestatřicetiletému muži z Ostravy hned pro tři přečiny, a to přečin krádež, přečin poškození cizí věci a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Muž celkem v sedmnácti případech měl provést vloupání do vozidel. Specifikum obviněného je, že si vozidla ve většině případů vybíral na totožném místě v Moravské Ostravě. Také způsob vloupání byl téměř vždy stejný. Do vozidel vnikl po rozbití okna zavazadlového prostoru, kde následně odcizil uložená zavazadla. Jeho pozornosti neunikla různá elektronika, několikery dioptrické brýle, ale také například prací prášek a aviváž. Celkově měl způsobit škodu, která je v této chvíli vyčíslena na částku přesahující 380.000 korun.

Kriminalisté dle osobní a místní znalosti vytipovali právě následně obviněného muže, který se obdobných skutků dopouštěl opakovaně na území celé České republiky. Ten se ke skutkům doznal. V případě, že bude recidivista opět odsouzen, hrozí mu trest odnětí svobody až na pět let.

 

Výzva policie – dopravní nehoda s těžkým poraněním chodkyně

 Dne 30. listopadu 2017 v době kolem 16:20 hodin došlo v Ostravě-Slezské Ostravě, na ul. Bohumínská v prostoru přechodu pro chodce, před výjezdem na ul. Českobratrská, k dopravní nehodě. Sedmačtyřicetiletý řidič osobního vozidla tovární zn. VW Sharan v době, kdy v pravém jízdním pruhu ve stejném směru jízdy zastavilo jiné osobní vozidlo, své vozidlo nezastavil, přičemž došlo ke střetu s jednačtyřicetiletou poškozenou přecházející přes přechod pro chodce. Tato utrpěla těžká poranění.Ostravští kriminalisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro objasnění všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že byl spáchán přečin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Řidiči hrozí trest odnětí svobody až na čtyři léta.

Tímto žádáme svědky této nehody, kteří by mohli podat jakékoliv relevantní informace k objektivnímu posouzení všech okolností šetřené událost a s policisty dosud nekomunikovali, nechť nás kontaktují na kterékoliv služebně Policie České republiky, bezplatné lince 158 nebo na služební telefonní lince 974 726 269. Za případnou pomoc předem děkujeme.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice