1. 3. 2023

Tragická dopravní nehoda v Českém Těšíně

Na silnici I/48 mezi Českým Těšínem a Frýdkem-Místkem došlo ve středu 1. března 2023 dopoledne k tragické dopravní nehodě, při níž kamion narazil do osobního vozidla, které zastavilo na krajnici. 57letý řidič osobního automobilu bohužel při střetu utrpěl zranění, na která na místě nehody i přes poskytnutou pomoc zdravotníků zemřel. Dechová zkouška a taktéž zkouška na jiné návykové látky u 37letého řidiče kamionu byla negativní. Průběh a okolnosti nehody šetří dopravní policisté a kriminalisté územního odboru Karviná. V době nehody byly na místě všechny složky integrovaného záchranného systému. Silnice ve směru na Frýdek-Místek  byla  uzavřená a  policisté odkláněli dopravu. Krátce po patnácté hodině byl provoz plně obnoven.

 

Silniční kontrola řidiče osobního automobilu pod vlivem alkoholu v Novém Jičíně

Pár minut po čtrnácté hodině odpolední 28. února 2023 službu konající policejní autohlídka z Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně prováděla dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na ulici Sokolovské v Novém Jičíně, přičemž stavěla a kontrolovala řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Hyundai i30, jedoucího ve směru od obce Bludovice na obec Kunín, a to 36letého muže z Opavska. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo zjištěno, že shora uvedený řidič řídí automobil po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 1,9 promile alkoholu v dechu. Výše jmenovaný muž s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholu před jízdou plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, na místě mu byl zadržen jeho řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Žádost o svědecké informace k dopravní nehodě ze dne 24. února 2023 u Hladkých Životic

V těchto dnech policejní inspektor Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně nprap. Jan Vavroš nadále intenzivně prošetřuje a prověřuje kolizní situaci v dopravě, která se stala pár minut před osmnáctou hodinou podvečerní dne 24. února 2023 v katastru obce Hladké Životice. Jak bylo doposud zjištěno a prokázáno, tak 22letý muž z Novojičínska řídil v katastru obce Hladké Životice osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia po silnici číslo I/57 ve směru jízdy od Fulneku na Nový Jičín, přičemž na přímém a přehledném úseku silnice lemující z obou stran vzrostlý lesní porost s největší pravděpodobností přehlédl u pravého okraje vozovky jdoucího 38letého muže, kterého srazil pravým bokem automobilu. Při střetu došlo ke zranění chodce s nutností jeho lékařského vyšetření a ošetření ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě a k celkové hmotné škodě na majetku ve výši 50 tisíc korun. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče vozu negativně. Stejné odborné měření dechovými zkouškami však prokázalo předchozí požití alkoholických nápojů u 38letého muže, kterému byla naměřena pozitivní hodnota s výsledkem 2,25 promile alkoholu v dechu. Dále bylo zjištěno, že chodec neměl za snížené viditelnosti a mimo zastavěnou a osvětlenou oblast na svém oblečení nebo na sobě bezpečnostní reflexní prvky. Pro řádné zadokumentování spisového materiálu jsou velmi důležitá další svědectví případných účastníků silničního provozu, kteří projížděli uvedeným úsekem a mohli zaregistrovat jednání a chování daného chodce v silničním provozu. Vhodné jsou případně i kamerové záznamy z okolo projíždějících motorových vozidel. Tyto informace lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínská dopravní policejní čísla 974 735 580 nebo 974 735 251 případně kdykoli na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158. Za poskytnutí kladných poznatků policisté děkují.

 

Dva případy krádeží v obci Bohuslavice prověřují hlučínští policisté a opavští kriminalisté

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně intenzivně prověřují dva případy, které se staly téměř ve stejné době a na stejném místě, a to v obci Bohuslavice. Jak bylo dosavadními prvotními procesními úkony zjištěno a prokázáno, tak v blíže neustanovené době mezi devatenáctou hodinou podvečerní 24. února a dvanáctou hodinou polední 25. února 2023 doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Opavské v Bohuslavicích přečin krádeže tím, že od jednoho z rodinných domů odcizil zde odstavený jednonápravový přívěsný vozík za motorová vozidla značky Agados Delta šedé barvy, roku výroby 2020, registrační značky 1TV 5068 s plachtovou nadstavbou modré barvy, čímž vznikla poškozené místní právnické osobě celková hmotná škoda na majetku ve výši 130 tisíc korun.

Mezi dvaadvacátou hodinou večerní 24. února a sedmou hodinou ranní 25. února tohoto roku doposud neznámá osoba neoprávněně vstoupila do areálu fotbalového hřiště SK Bohuslavice na ulici Opavské, kdy se po násilném odstranění visacího zámku vrat vloupala do přilehlé garáže a odcizila zahradní techniku (žací traktor značky John Deer 700 zelenožluté barvy, křovinořez, štípačku na dříví značky Levita) a plastový kanystr s dvaceti litry benzínu, čímž místní poškozené organizaci vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 51 tisíc korun.

Zda oba případy protiprávního jednání a chování majetkového charakteru spolu souvisejí a osobou pachatele je jedna a tatáž osoba či osoby je předmětem dalšího prověřování a dokazování ze strany hlučínských policistů v úzké spolupráci s opavskými kriminalisty. Jakékoli informace, které by vedly k řádnému objasnění této trestné činnosti, jakož i k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na hlučínské policejní číslo 974 737 701 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Objasnění krádeže zboží v opavské prodejně na ulici Zámecký okruh

V těchto dnech policisté z opavského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 30letému místnímu muži, neboť tento podle všech doposud zjištěných skutečností pár minut před šestnáctou hodinou odpolední 28. února tohoto roku odcizil v prodejně se smíšeným zbožím na ulici Zámecký okruh v Opavě volně vystavené zboží v celkové hodnotě téměř 1.100 korun. Shora uvedený muž z prodejních regálů vzal třináct kusů tuňákových konzerv, které si uschoval pod své svrchní oblečení a bez úhrady prošel pokladní zónou. Za ní byl zadržen všímavými pracovníky provozovny až do příjezdu přivolané službu konající opavské policejní autohlídky. Následnou lustrací v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u 30letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Opavě pro majetkovou trestnou činnost k souhrnnému nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání deseti měsíců, který vykonal v září roku 2020. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice