1. 4. 2022

Obviněni z výroby a distribuce drog

Kriminalisté územního odboru Bruntál po několikaměsíčním prověřování v těchto dnech zahájili trestní stíhání tří mužů (28, 49 a 52 let) pro jejich rozsáhlou trestnou činnost na úseku toxikomanie. V horizontu předchozích zhruba tří let se jedná o největší případ trestné činnosti v oblasti nedovoleného držení a výroby drog v okrese Bruntál.

Od začátku roku 2021 do letošního března, kdy byli muži zadrženi, se měli nejméně ve dvou objektech na Osoblažsku a Krnovsku podílet na nelegální výrobě návykových látek. Následně mělo docházet k distribuci vyrobené drogy v rámci celého okresu Bruntál. V organizované skupině měli sice obvinění rozdělené role, ale jejich činnost se občas „překrývala“, například samotná výroba drogy nebo její následná distribuce. Dva z nich se měli převážnou měrou podílet na obstarání a dovozu komponentů ze zahraničí, další poskytli objekty, kde samotná výroba probíhala.

V rámci realizace bylo provedeno několik domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor a pozemků. Policisté zajistili různé předměty a prekursory sloužící k výrobě drog, plastové sáčky a dózy se zbytky různých krystalických látek, sušenou rostlinnou hmotou, digitální váhy. Zajistili také mobilní telefony, počítač, finanční hotovost, vozidla a motocykly, které měli obvinění užívat k nelegální činnosti. Prohlídek byli přítomni také znalci odboru kriminalistické techniky a expertiz, kteří následně zajištěné věci podrobí odbornému zkoumání. Množství vyrobené drogy a finanční profit, který pachatelé za dobu své činnosti získali, je předmětem dalšího vyšetřování.

Na samotném zadržení podezřelých osob se výraznou měrou podíleli policisté zásahové jednotky krajského ředitelství. Dva pachatelé byli zadrženi při nelegální výrobě drog.

Všichni tři muži byli obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Dva obvinění jsou v tuto chvíli ve vazbě. V případě odsouzení hrozí všem třem trest odnětí svobody až na deset let.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice