1. 7. 2013

Jatka na poli, odcizené včely

Novojičínsko – Usmrtil a rozporcoval krávu o hmotnosti přes 600 kilogramů přímo na pastvině. Jiný zloděj odcizil včely. Zbytky rozporcované krávy zanechal zloděj na poli v Klokočově na Příborsku. Jednu z volně pasoucích se krav si vyhlédl zloděj, který jí usmrtil přímo na poli. Následně jí rozčtvrtil a všechno upotřebitelné maso v hmotnosti přibližně 300 kilogramů odcizil. Zbylé části zanechal na místě. Poškozenému chovateli, tak vznikla škoda v předběžné výši 10 tisíc korun. K události došlo během noci ze soboty na neděli 30. června letošního roku. Jedná se ojedinělý případ krádeže skotu na Novojičínsku. Případ vyšetřují příborští policisté pro trestný čin krádeže a obracejí se na občany s žádostí o spolupráci při pátrání po neznámém pachateli. Informace mohou svědkové sdělit telefonicky na linku 158.

 

Ukradli včely

Z pátku na sobotu 29. června v Novém Jičíně, části Bludovice odcizil pachatel pět kusů oddělkových beden se včelami. Majiteli vznikla škoda ve výši 7 tisíc korun. Ve stejnou dobu odcizil neznámý pachatel další včelstvo, které bylo na jiném volném prostranství v Bludovicích. V letošním roce je to první případ. V minulosti jsme vyšetřovali několik případů krádeží celých úlů, včetně dalšího vybavení k včelaření. Kompletní včelí úly tehdy odcizili pachatelé v Bernarticích a Jeseníku nad Odrou. Jeden přímo ze zahrady majitele, další dva z pole. Pachatele těchto skutků se nám doposud nepodařilo zjistit.

 

Začátek prázdnin

S ukončením školního roku a začátkem prázdnin připravili novojičínští policisté bezpečnostní akci zaměřenou na požívání alkoholu mladistvými. Například v Kopřivnici, Novém Jičíně, Příboře a Odrách kontrolovali restaurační zařízení a veřejná prostranství. Tři podnapilí byli zjištěni v Kopřivnici a jeden v Novém Jičíně. Ve dvou případech se jednalo o mladistvé, po kterých bylo vyhlášeno pátrání. Další dva byli předání rodičům. 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice