10. 12. 2015

Odcizená kamera

Krátce po 2 hodině v noci odešel na toaletu host nočního baru v Kopřivnici. Okamžiku nepřítomnosti využil doposud nezjištěný pachatel, který mu odcizil odloženou outdoorovou kameru GoProHero4 včetně selfie tyče. Okradenému 23letému muži tak způsobil odcizením škodu ve výši min. 10 tisíc korun.   

 

Pokusila se o sebevraždu

Na místo oznámení adresy domu na ul. Radniční v Novém Jičíně, přijeli policisté prověřit okolnosti intoxikace 44leté ženy. V pondělí 7. 12. 2015 kolem půl čtvrté odpoledne byla poškozená nalezena v koupelně ve stavu ohrožení na životě. Přivolaný lékař určil intoxikaci léky s nutným převozem do nemocnice. Na místě samém nebyly zjištěny informace o účasti cizí osoby na zhoršeném zdravotním stavu. S ohledem na okolnosti již několikerého pokusu ukončení života je u poškozené nutná další lékařská pomoc.   

 

Vykradená auta

Zvýšenou aktivitu zlodějů zaznamenali policisté v okrese Nového Jičína. Lákadlem jsou viditelně zanechané věci ve vozidlech. Posledními dvěma případy jsou události, ke kterým došlo 7. 12. 2015 v Suchdolu nad Odrou a Příboře. Jen u těchto dvou případů vznikla poškozeným více jak padesátitisícová ztráta na majetku. A k tomu ještě další nevyčíslitelná časová, která je spojená s vyřízením oprav vozidel, blokací platebních karet a také možné riziko zneužití osobních dokladů. V Suchdole nad Odrou zanechala majitelka osobního automobilu ve vozidle svou kabelku s doklady, penězi i mobilním telefonem.  Během dvaceti minut tak přišla o své věci v hodnotě 6 tisíc korun. Na rozbitém okně automobilu pak vyčíslila předběžně 3 tisícovou škodu. Druhý majitel automobilu přišel o antiradar v hodnotě 10tisíc. Své auto zanechal na parkovišti před restaurací U Nádraží v Příboře. Na rozbitém okně a poškozeném interiéru mu vznikla více jak 30tisícová škoda. Podobných případů vyšetřují policisté již desítky. Jedno je zatím jisté, automobilu, ve kterém nejsou viditelně zanechané věci, si pachatelé nevšímají. Jdou na jisto pouze tam kde je šance něco odcizit. Příležitost k vykradení jim však dávají řidiči sami svou lehkovážností. Auto není trezorem, je výkladní skříní pro zloděje.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice