10. 12. 2018

Nabízel psy

Kriminalisté oddělení hospodářské kriminality ostravské policie prověřují okolnosti obchodu se psy. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že 47letý muž měl nabízet prostřednictvím internetu minimálně v době od ledna 2018 prodej psů zejména plemene německy trpasličí špic (Pomeranian) i dalších malých plemen (například Maltézský psík, Jorkšírský teriér, Francouzský buldoček). V inzerátech měl autor uvádět nepravdivé údaje o rase, stáří psa a přeočkování základní vakcinací. Deklarovat měl, že zvířata jsou čistokrevná. Muž je podezřelý, že při prodeji kupujícím předával očkovací průkaz, opatřený razítkem fiktivního veterináře. I údaje, jež měly být uvedeny v očkovacích průkazech, nebyly reálné. Některé průkazy pak obsahovaly i jméno existujícího veterináře, na kterého se pak měli začít obracet nespokojení majitelé psů se značnými výtkami.

K objasnění okolností události zahájili policisté úkony trestního řízení ve věci poškození cizích práv a podvod. Do současnosti zadokumentovali kriminalisté prodej šesti psů. Dvě zvířata po nákupu v období do týdne uhynula. Kriminalisté realizovali domovní prohlídku, při které zajistili věci důležité pro trestní řízení. Odebráno bylo celkem 17 psů různých plemen, žijících v nevyhovujících podmínkách (tito psi byli chováni v dvoupokojovém bytě, v bytě žili též jeho obyvatelé). Následně byla zvířata nabídnuta k náhradní péči. Muž měl inzerovat předmětný prodej prostřednictvím internetu na inzertních portálu, kdy informace zveřejňoval z různých internetových přístupů v kavárně či knihovnách (aby zamezil idenitifikaci). Samotný prodej pak měl probíhat na ulici a následně již s kupujícími nekomunikoval. Kriminalisté zajistili též osm mobilních telefonů (v inzerátech byly uváděny různé kontakty a zvířata měl pro větší serióznost nabízet jako ženy – tedy prodejkyně).

 

Žádáme případné další poškozené, kteří koupili psa výše popsaným způsobem a dosud nekontaktovali policii, aby tak učinili na lince 158. Protiprávní jednání je nutné dokumentovat komplexně.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice