10. 4. 2019

Pachatele vloupání do mateřské školky nalezl Qvar ukrytého mezi nábytkem

V úterních brzkých ranních hodinách zaznamenal pult centralizované ochrany narušení objektu jedné z mateřských školek v Kopřivnici. Na místo byli vysláni policisté, kteří zjistili, že jedno z oken budovy je rozbité. Policisté z tohoto důvodu zajistili okolí objektu a na místo přivolali psovoda z oddělení služební kynologie v Novém Jičíně. Ten následně s devítiletým služebním psem Qvarem provedl vnitřní prohlídku objektu. Po propátrání několika místností, nalezl Qvar v herně mateřské školky pachatele, který se ukrýval mezi nábytkem.

Šestatřicetiletý muž byl poté za použití donucovacích prostředků zadržen a převezen na policejní služebnu. Policisté zjistili, že zadržený byl již v minulosti za majetkovou trestnou činnost pravomocně odsouzen a odpykal si výkon trestu odnětí svobody. Za vloupání do mateřské školky mu nyní hrozí až tři roky za mřížemi.  

 

V bukoveckém lese Gródek bylo ukrylo 300 kilogramů neznačeného tabáku

Že v lese můžete narazit i na pytle s tabákem, o tom svědčí kuriózní případ myslivce z Bukovce. Ten šel v neděli na pravidelnou prohlídku lesního porostu Gródek, když poblíž státní hranice mezi Českou a Polskou republikou spatřil igelitové pytle. V těchto pytlích byla ukryta tabáková sušina. Myslivec o nálezu informoval příslušníky Obvodního oddělení Policie v Jablunkově a ti ihned zaslali zprávu Operačnímu centru Generálního ředitelství cel. Celníci z oddělení mobilního dohledu byli celou záležitost prošetřit na místě samotném. Napočítali celkem 14 pytlů, ve kterých se nacházelo 300 kilogramů neznačeného tabáku podléhajícího spotřební dani. Únik na spotřební dani byl vyčíslen na téměř 700 000 korun. Správce daně na místě nezjistil vlastníka neznačeného tabáku. Pytle i s obsahem byly zajištěny a umístěny do střežených skladových prostor Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj v Bohumíně.

 

9 600 kilogramů kuřecího masa v autě

Hlídka mobilního dohledu prováděla rutinní kontrolu 7. 4. 2019 na silnici v obci Bravantice. Zastavila dodávkové vozidlo polské imatrikulace, které převáželo veterinární zboží – 5 600 kilogramů kuřecího masa. Řidič nebyl schopen předložit řádně vyplněné průvodní doklady. Příjemci zásilek předem neinformovali Státní veterinární správu o příchodu potravin živočišného původu z jiného členského státu. Od počátku roku ostravští celníci zaznamenali dalších šest porušení zákona o veterinární péči, jednalo se vždy o vozidla polské imatrikulace a celkem o 4 000 kilogramů kuřecího masa. Výše uvedeným jednáním došlo k porušení zákona o veterinární péči. Případ byl předán k dalšímu šetření Krajské veterinární správě Olomouc.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice