10. 8. 2010

Radost a zklamání za 30tisíc

Sedmapadesátiletý muž z Nového Jičína naletěl podvodníkům. Na začátku chtěl udělat radost svým vnoučatům. V jedné novojičínské prodejně zakoupil elektroniku, kterou však ještě téhož dne chtěl vrátit jako nevhodný dárek. Když se před obchodem na lavičce rozhodoval, jak to provede, přisedl si k němu náhodný známý, kterému se svěřil se svým problémem. Ten jej vyslechl, na chvíli se vzdálil a poté se vrátil. Po krátké chvíli vyšla z prodejny nějaká žena, kterou známý oslovil jako paní vedoucí. Ta muži nabídla vyřízení vrácení zboží, se slovy, že to není problém, že se to děje běžně. Převzala od něj veškerou elektroniku s paragony a odešla. Po chvíli se vrátila a řekla mu, že je vše zařízeno. Jelikož zboží zakoupil na splátky, nic platit nemusí a potvrzení od odstoupení od úvěrové smlouvy mu přijde poštou. Poté se rozloučili.

Muži se však celá událost rozležela v hlavě a proto se šel do prodejny informovat. Tam mu sdělili, že byl podveden. Nicméně celou škodu ve výši takřka 30tisíc korun bude muset uhradit.

Novojičínští policisté prověřují celý případ s podezřením ze spáchání přečinu podvodu, u kterého je trestní sazba odnětí svobody až dva roky.


Vandal poškodil památník Josefa Lady

Policie žádá občany, kteří mají jakékoliv poznatky k uvedenému případu, aby tyto poskytli frenštátským policistům na telefon 974 735 711, a to i anonymně a kdykoliv!

 Neznámý pachatel v době od 5. do 9. srpna ve Frenštátě pod Radhoštěm v parku na ulici Jandovo Stromořadí úmyslně poškodil části památníku Josefa Jandy, skládajícího se z betonových kvádrů a kovového zábradlí. Pachatel jednotlivé části památníku vyvrátil na přilehlý prostor a poškozením způsobil předběžnou škodu okolo sto tisíc korun. Vandal se tak dopustil přečinů poškození cizí věci a výtržnictví.

Policie žádá občany, aby se s informacemi, které by vedly k dopadení pachatele či pachatelů, obrátili na linku 158 nebo kteroukoliv policejní služebnu.


Krádež měděných kabelů 

Celkovou škodu okolo čtyřiceti tisíc korun způsobil krádeží měděných kabelů doposud neznámý pachatel. Ke krádeži došlo v době od 4. do 9. srpna v areálu jedné firmy na Bílovecku. Pachatel v uvedené době ve výrobní hale nezjištěným způsobem odcizil několik kusů měděných propojovacích kabelů, které propojují transformátor se zinkovací linkou. Bílovečtí policisté po pachateli krádeže usilovně pátrají.


Nález munice

V pondělí 9. srpna v dopoledních hodinách telefonicky oznámil na linku 158 muž z Oderska, že v lese v katastru Oder, části Klokočůvek ve směru na Vítkov nalezl munici. Prověrkou na místě bylo zjištěno, že se jedná o dělostřeleckou minu ráže 82 milimetrů a pochází z II. světové války. Minu si na místě převzali pyrotechnici Pyrotechnické služby Policie České republiky, expozitura Frýdek Místek a odvezli jí k likvidaci.


Řidička nadýchal téměř tři promile

V pondělí 9. srpna krátce před polednem kontrolovala dopravní hlídka v Novém Jičíně na ulici Přemyslovců řidičku osobního vozidla Toyota Avensis. Při kontrole vyšlo najevo, že vozidlo řídila pod vlivem návykové látky. Dechovou zkouškou jí bylo naměřeno 2.49 promile alkoholu. Opakovaná zkouška byla s výsledkem 2.98 promile. Řidička s naměřenými hodnotami souhlasila a nyní čelí podezření ze spáchání přečinu pod vlivem návykové látky.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice