10. 8. 2023

Další případ podvedeného muže z Opavy při internetovém obchodování s kryptoměnou

V uplynulých dnech komisař Oddělení hospodářské kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Opavě zahájil úkony trestního řízení ve věci spáchání zločinu podvodu, ze kterého je důvodně podezřelý doposud neznámý pachatel, neboť tento z blíže neupřesněného místa v dopoledních hodinách 3. května 2023 prostřednictvím sociálních sítí kontaktoval 53letého muže z Opavy a následně mu podvodnými transakcemi odcizil finanční prostředky v celkové výši tří milionů a sto čtyřicet pět tisíc korun.

Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno a prokázáno, tak neznámá osoba pod jménem Emília navázala kontakt s poškozeným mužem přes aplikaci WhatsApp začátkem května tohoto roku a přiměla jej k investování do kryptoměn. Následně rovněž prostřednictvím této sociální komunikace jej další osoba se jménem Linda přesvědčila k založení investičního účtu na jisté investiční platformě, ke kterému si do svého počítače nainstaloval příslušnou nabízenou aplikaci a na takto nově zřízený účet převedl v průběhu měsíců května, června a července letošního roku několika transakcemi, a to prostřednictvím své krypto peněženky a internetového bankovnictví, ze svého bankovního účtu finanční prostředky v různých částkách v celkové hodnotě téměř 142 tisíc amerických dolarů, což je více jak 3 miliony korun českých. Po celou dobu poškozený 53letý muž na svém účtu prováděl obchodování, při kterém se na stránkách objevovaly údaje o zhodnocení jeho investic, přičemž osoby vystupující pod jmény Emília a Linda jej neustále přesvědčovaly o výhodnosti zmíněného investování s tím, že mu zasílaly informace o jeho údajných výdělcích a tímto byl poškozený muž neustále uváděn v omyl. Když začátkem srpna tohoto roku chtěl provést odprodej svých investic a zúročenou částku převézt zpět na svou krypto peněženku tak zjistil, že internetové stránky investiční platformy z jeho počítače zmizely, do předmětné aplikace se nejde přihlásit a on tak nemá přístup ke svému zřízenému investičnímu účtu.

Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.

 

Silniční kontrola prokázala podnapilou řidičku osobního automobilu v Novém Jičíně

Třicet minut po dvaadvacáté hodině večerní 9. srpna 2023 službu konající policejní autohlídka z novojičínského Obvodního oddělení prováděla dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na ulici Valašské v Novém Jičíně, přičemž stavěla zde projíždějící řidičku osobního motorového vozidla tovární značky Ford S-Max, a to 38letou místní ženu. Při této silniční kontrole bylo zjištěno, že uvedená řidička řídí automobil po předchozím požití alkoholických nápojů, což prokázalo i odborné měření dechovými zkouškami, kdy jí byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 1,8 promile alkoholu v dechu. Výše jmenovaná žena předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznala, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádala, na místě jí byl zadržen řidičský průkaz a bylo jí zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření. Celá záležitost je nadále ve stádiu prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice