11. 1. 2016

Zadržen v hotelovém pokoji

Celostátně hledaného muže zadrželi oderští policisté v pokoji hotelového domu na Odersku. Hledaný 26 letý muž je obviněný pro trestný čin krácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Po samotném zadržení byl eskortován do Olomouce k dalším policejním úkonům.

 

Nedal přednost, boural

Mírná zima přinesla o víkendu pouze 7 dopravních nehod, bez vážných zranění. Dopravními kontrolami však bylo zjištěno několik opilých řidičů. V neděli 10. 1. 2016 před sedmou hodinou večerní nedal přednost 39letý řidič vozidla Citroen Xsara VW Transporteru jedoucím po hlavní silnici v katastru obce Nová Horka. Ke zranění osob nedošlo. Škoda na vozidlech a svodidlech přesáhla 200 tisíc korun. Nehodu nadále vyšetřují novojičínští dopravní policisté. Zjištěné skutečnosti nasvědčují tomu, že řidič jedoucí po vedlejší silnici nedal přednost druhému vozidlu, kterému vjel do cesty, následkem čehož se střetli. Řidič dodávky ve snaze nehodě zabránit, zmírnit její následky, strhl vozidlo ke krajnici a po střetu havaroval do svodidel.  Dechové zkoušky byly u obou řidičů negativní. Dva opilé řidiče s více jak dvěma promile kontrolovali policisté v Odrách a Bílovci. Oba byli kontrolováni v sobotu 9. 1. 2016. První z nich 23letý po 3 hodině ranní na ul. 1. Máje v Odrách nadýchal do detekčního přístroje více jak 2,5 promile. Druhý z nich 39letý o půl 11 dopoledne nadýchal více jak 2 promile. Oba řidiči se podrobili následnému lékařskému vyšetření s odběrem krve a nyní jsou podezřelí ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

dopravní nehoda bez zranění (1) dopravní nehoda bez zranění (3) dopravní nehoda bez zranění (5)

 

Po agresi vykázán z bytu

V podvečerních hodinách za použití donucovacích prostředků policisté muže zadrželi, umístili do policejní cely a následně jej vykázali ze společného obydlí. Jeho družka s dítětem vyhledala lékařské ošetření. Podle dosavadních zjištění měl agresor zaútočit na svou družku v pronajatém bytě, který společně obývali i s ročním dítětem. K celé události došlo v podvečerních hodinách 8. 1. 2016. Dvaatřicetiletý agresor pod vlivem drog zaútočil na ženu údery pěstí a kopy. Zraněná žena před ním z bytu utekla. Když se po chvíli do bytu vrátila, vzala s sebou své dítě, z bytu odešla, přivolala policisty a lékařskou služby. Agresivního útočníka pak novojičínští policisté za použití donucovacích prostředků zadrželi, umístili v policejní cele. Po zjištění okolností události je prověřován s podezřením ze spáchání přečinu ublížení na zdraví a přečinu neoprávněného zásahu do práv k domu, bytu nebo nebytovému prostoru. V souvislosti s  agresivním jednáním byl vykázán ze společného obydlí. Další okolnosti celého případu jsou nadále v šetření novojičínských policistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice