11. 2. 2019

Podnapilý řidič havaroval na kruhovém objezdu

Dopravní nehodou skončila v nedělních brzkých ranních hodinách jízda dvaadvacetiletého řidiče, který se nacházel pod vlivem alkoholu. Řidič osobního vozidla Opel Corsa, před Technickým muzeem Tatra v Kopřivnici, nezvládl řízení a přední částí vozidla narazil do betonového obrubníku kruhového objezdu, který poškodil. To však muže od jeho riskantní jízdy neodradilo a cestu si rozhodl zkrátit přes vyvýšenou středovou část kruhového objezdu. Zastavil se až na protější straně za objezdem, kde skončil přední částí vozidla mimo pozemní komunikaci. Policisté po příjezdu na místo u řidiče provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu téměř dvě promile alkoholu v dechu. Muži byla na místě zakázána další jízda a zadržen řidičský průkaz. Nyní mu za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Způsobená škoda se vyšplhala na 35 tisíc korun.

 

 

Výtržník poškodil karoserii vozidla

V policejních poutech skončil během pátečního podvečera devětadvacetiletý muž z Kopřivnice. Ten na parkovišti jedné z místních prodejen vylezl na zaparkované vozidlo Škoda Superb, jehož karoserii začal úmyslně ničit. Rozbil čelní sklo, poškodil přední kapotu a střechu vozidla a také pravé přední dveře. Policisté po příjezdu na místo muže zadrželi, a jelikož u něj během dechové zkoušky naměřili hodnotu téměř tři a půl promile, převezli jej na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Muž se svým jednáním dopustil hned dvou trestných činů a to přečinu poškození cizí věci a přečinu výtržnictví, za které mu nyní hrozí až dva roky za mřížemi. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.

 

Otec dluží na výživném přes 100 tisíc

Více jak 100 tisíc korun má podle zjištěných skutečností dlužit na výživném čtyřiapadesátiletý muž z Novojičínska. Ten si rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně stanovenou povinnost neplní od roku 2016 a výživné na své tři děti do současné doby stále nehradí. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy, za který mu hrozí až jeden rok vězení.

 

Třinec – Vloupání do sklepních kójí

Dosud neznámý pachatel v době od 7. do 9. února 2019 nezjištěným způsobem vnikl do průchozího suterénu bytového domu na náměstí T. G. Masaryka v Třinci. Následně zde násilím překonal vstupní dveře do několika sklepních kójí, ze kterých odcizil spací pytle různých značek, karimatku a moto přilbu, čímž způsobil škodu přesahující 15 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež. Za uvedené jednání hrozí pachateli trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

 

Ostrava – Krádež kabelky

Dosud neznámý pachatel dne 9. února 2019, v době od 3:00 do 4:30 hodin, v Ostravě na ulici Stodolní, ze židle v jednom z místních barů odcizil volně odloženou dámskou koženou kabelku. Poškozená dvaatřicetiletá žena měla v kabelce osobní doklady, finanční hotovost, platební kartu, kosmetiku a další osobní věci. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na částku přesahující 13 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které pachateli v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

 

Krnov – Ohrožení pod vlivem návykové látky

Policisté z obvodního oddělení v Krnově kontrolovali v sobotu 9. února 2019, krátce po jedenácté  hodině na ulici Soukenické, osobní automobil značky Peugeot Boxer. Vozidlo řídil sedmačtyřicetiletý muž, kterého policisté během kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol. Této se řidič dobrovolně podrobil a opakovaně nadýchal hodnoty přesahující jedno promile alkoholu. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí až jeden rok vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

 

Rozebral část střešní krytiny

Ostravští policisté pátrají po pachateli, který vnikl do objektu garáže a odcizil dvě desítky krabic s cukrovinkami. Ke skutku došlo od 13 hodin dne 8. 2. 2019 do 15.20 hodin dne 10. 2. 2019 v Ostravě. Neznámý poškodil střešní krytinu, přičemž vytvořil otvor o rozměru 30 krát 50 cm, načež vnikl do objektu. Mezi odcizenými cukrovinkami byly bonbony, lízátka, cukrovinky s hračkou apod. Cukrovinky pak pachatel vynesl vraty, které zevnitř uvolnil. Způsobená škoda na majetku není dosud detailně specifikována. K objasnění okolností události zahájili policisté úkony trestního řízení pro trestný čin krádež.

 

Oznámil „bombu“

Specifický způsob k seznámení s činností policie na místě události měl volit 17letý mladistvý. Dne 8. 2. 2019 kolem 22.15 hodin měl telefonicky oznámit na tísňovou linku 158, že v jednom z klubů v Moravské Ostravě je umístěn nástražný výbušný systém. Opatření k eliminaci nebezpečí na místě realizovaly složky Integrovaného záchranného systému. Byla provedena evakuace osob, na místo byl povolán i psovod se speciální vycvičeným psem k vyhledávání výbušnin. Při prohlídce objektu nebyl nalezen nástražný výbušný systém. Nicméně souběžně s opatřeními k eliminaci nebezpečí probíhalo i pátrání po oznamovateli. V průběhu prověřování byly zjištěny informace, směřující k 17letému mladistvému a brzy tak policisté disponovali i podobiznou podezřelého. Při pátrání v davu lidí před a poblíž předmětného klubu pak policisté oddělení hlídkové služby detekovali chlapce a zadrželi jej. Zjistili rovněž, že mladík figuruje v celostátním systému pátrání. Podezřelý se k činu doznal, uvedl, že večer utekl z ústavu, kde je umístěn. Následně měl s dalšími mladými lidmi trávit čas před klubem. Mladistvý chtěl zjistit práci policie na místě události, nejprve měli uvažovat o oznámení rvačky. Nicméně měl usoudit, že zajímavější bude oznámení o uložení nástražného výbušného systému. Toto pak měl učinit na tísňové lince opakovaně a později sledovat s ostatními lidmi činnost policistů v blízkosti klubu. Po shromáždění důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání 17letého mladíka pro provinění šíření poplašné zprávy. Celková škoda na majetku, jež byla způsobena jak poškozenému subjektu, tak složkám Integrovaného záchranného systému, dosud specifikována nebyla. Po skončení procesních úkonů byl mladík opět umístěn do ústavu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice