11. 4. 2013

 

Krádež peněz a šperků nahlásila policistům v těchto dnech žena z Bílovce. Policistům uvedla, že v době z 6. na 7. dubna jí neznámý pachatel odcizil peníze a dva dámské prsteny, pár dámských náušnic a dámský řetízek. Celková škoda měla přesáhnout částku 13 tisíc korun. Během vyšetřování případu krádeže bílovičtí policisté zjistili, že šperky s penězi z bytu odcizil její vnuk. Mladý muž nyní čelí podezření ze spáchání přečinu krádeže a hrozí mu až dva roky vězení.

 

Dva případy poškození výloh prodejen dlažební kostkou prošetřují policisté v Kopřivnici. K prvnímu případu došlo v úterý 9. dubna krátce po jedenácté hodině večer. Neznámý pachatel betonovou kostkou zámkové dlažby rozbil skleněnou výplň výlohy prodejny na ulici Štefánikova. Pachatel z výlohy odcizil dosud nezjištěné zboží, do prodejny nevnikl a předběžná škoda poškozením přesáhne částku dvacet tisíc korun. Betonová kostka poškodila vystavený obraz ve výloze a podlahovou krytinu prodejny. Celková škoda odcizením nebyla doposud vyčíslena.

Neznámý pachatel v době okolo třetí hodiny v noci na 10. dubna poškodil další výlohu prodejny v Kopřivnici. Pachatel dlažební kostkou rozbil skleněnou výplň výlohy s bezpečnostní fólií prodejny na ulici Česká. Předběžná škoda byla majitelem prodejny vyčíslena na částku dvacet tisíc korun. Kopřivničtí policisté po pachateli přečinu poškození cizí věci a krádeže usilovně pátrají.

 

Otec neplatí na dcery. Na své děti neplatí výživné 34letý otec z Novojičínska. Od března minulého roku do současné doby neplatí na své dvě nezletilé dcery. Za jeden rok tak dluží přes padesát tisíc korun. Vyživovací povinnost má plnit rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně z července roku 2011. Měsíčně má zasílat celkovou částku pět tisíc korun, a to vždy k 10. dni v měsíci. Muž nyní čelí podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy a hrozí mu až dva roky vězení.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice