11. 4. 2024

Nález munice a jak se při něm správně zachovat

Frýdecko-místečtí policisté vyjížděli minulou sobotu před polednem do obce Hukvaldy – Rychaltice na oznámení o nálezu předmětu připomínajícím munici. Ta byla nalezena na zahradě jednoho z domů při výkopových pracích. Na místo ihned vyrazila policejní hlídka, stejně tak i kolegové z pyrotechnické služby. Ti zjistili, že se jedná o dělostřeleckou minu a převzali si jí k bezpečné likvidaci. Krátce po jejich odjezdu však přišlo oznámení o nálezu dalšího kusu munice. Na místo tedy znovu vyrazili policisté i specialisté z pyrotechnické služby.

Na zahradě bylo následně nalezeno celkem 11 kusů dělostřeleckých min a jeden ruční granát. Veškerou munici si odvezli pyrotechnici, kteří zajistí bezpečným způsobem její likvidaci. Vše se obešlo bez evakuace osob. Vzhledem k tomu, že počasí již láká ven k procházkám v přírodě, ale také k různým pracím v okolí domů a na zahradách, je třeba si připomenout, jak se při případném nálezu podezřelých předmětů připomínajících munici správně zachovat.

  • Pokud objevíte předmět připomínající munici, rozhodně se jej nikdy nedotýkejte, nemanipulujte s ním a okamžitě zavolejte na linku 158.
  • Do příjezdu policie se od předmětu držte v dostatečné vzdálenosti a dle možností zamezte přístupu k místu nálezu případným dalším osobám.
  • Poučte také své děti o možném nálezu munice, aby věděly, jak se v takové situaci zachovat.
  • A především NIKDY se nesnažte munici převážet na jiné místo či policejní služebnu! Policisté v těchto případech vždy přijedou za vámi.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice