11. 6. 2019

Odcizená platební karta

O svou platební kartu a občanský průkaz přišla během uplynulých dnů jednačtyřicetiletá žena z Novojičínska. Věci jí měl odcizit dosud neznámý pachatel při návštěvě hudební akce přímo z kabelky, kterou měla mít podle zjištěných informací žena neustále u sebe. V následujících dvou dnech se pachatel pokusil z účtu poškozené pomocí odcizené platební karty provést dvě platby v celkové výši 12 tisíc korun. Ty však vyžadovaly autorizační kód, který byl zaslán na mobilní telefon poškozené, čímž nedošlo k jejich autorizaci. I přes to však žena přišla o více jak 700 korun, jelikož pachatel její platební kartou zaplatil ve čtyřech prodejnách svou útratu. Lapkovi, který se svým jednáním dopustil trestného činu krádeže a trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, hrozí až dva roky za mřížemi.

V letních měsících se pořádá nespočet hudebních a kulturních akcí, kde je velký počet návštěvníků. Ti se mohou stát snadným terčem pachatelů krádeží. Policisté v této souvislosti upozorňují občany, aby při návštěvách hudebních a kulturních akcí byli obezřetní a dávali si pozor na své osobní věci, které by nikdy neměli nechávat bez dozoru. V případě zjištění, že jim byla například odcizena platební karta, je potřeba ji ihned zablokovat a událost oznámit na policii.  

 

Vloupání do stavebních buněk

Příborští policisté se od konce minulého dne zabývají trestným činem krádeže. Dosud neznámý pachatel se měl v katastru obce Příbor, místní části Prchalov, vloupat do dvou stavebních buněk. K události došlo v době od 18:00 hodin dne 6. června do 6:00 hodin následujícího dne, a to na staveništi obchvatu silnice č. I/58, v místě stavby tunelu. Pachatel po násilném překonání dveří ze stavebních buněk odcizil nářadí, jehož hodnota byla předběžně vyčíslena na téměř 37 tisíc korun. Policisté v této souvislosti žádají občany, kteří by k dané události mohli poskytnout jakékoliv informace, aby je kontaktovali na telefonním čísle 974 735 751 nebo zavolali na bezplatnou linku 158. Pachateli hrozí v případě dopadení trest odnětí svobody až na dva roky.  

 

Odložený batoh v nákupním vozíku – příležitost pro nenechavce

Moravskoslezští policisté upozorňují veřejnost na možné krádeže při nakupování či cestování. Samotní poškození totiž svou nepozorností mohou usnadnit páchání protiprávního jednání. A právě nepozornosti a vzdálení se od nákupního vozíku sedmaosmdesátileté ženy měl využít v začátku tohoto týdne dosud neznámý pachatel, který v jednom z ostravských obchodních domů odcizil z nákupního vozíku, z místa pro usazení dítěte, batoh. Poškozená v něm měla mobilní telefon, dále různé léky, klíče a peněženku s finanční hotovostí, platební kartou a osobními doklady. Způsobená škoda byla ženou vyčíslena na částku téměř dva tisíce korun.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice