11. 7. 2018

Poškození laku vozidla

Novojičínští policisté pátrají po neznámém pachateli, který v Novém Jičíně na ulici Budovatelů v době od 20:00 hodin dne 6. července do 10:00 hodin dne 8. července poškodil karoserii osobního vozidla tovární značky Honda. Neznámý vandal do laku vozidla vyryl rýhu v délce dva a půl metru vedoucí z pravého zadního blatníku, přes pravé zadní dveře do poloviny pravých předních dveří, čímž způsobil předběžnou škodu ve výši 30 tisíc korun. Pachatel se svým jednáním dopustil přečinu poškození cizí věci, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Policisté v této souvislosti žádají občany, kteří by k dané události mohli poskytnout jakékoliv informace, aby je kontaktovali na telefonním čísle 974 735 651 či zavolali na bezplatnou linku 158.

 

Vloupání do kadeřnictví

V uplynulých dnech mělo dojít v Novém Jičíně k vloupání do pánského kadeřnictví. Dosud neznámý pachatel vniknul do provozovny po vypáčení jednoho z oken. Následně z místa odcizil příruční pokladnu, ve které se nacházela finanční hotovost přesahující 12 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin krádeže, za který hrozí pachateli v případě dopadení trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Chopil se příležitosti

Kriminalisté Městského ředitelství policie Ostrava zahájili dne 10. 07. 2018 trestní stíhání čtyřiatřicetiletého muže z Ostravy pro přečin zatajení věci. Obviněný si měl v páteční večer dne 06. 07. 2018 v jednom z kasin v Ostravě přisvojit cizí věc, kterou nalezl. Konkrétně se mělo jednat o mobilní telefon. Prověřením okolností případu bylo zjištěno, že čtyřicetiletý poškozený byl na návštěvě v kasinu v Ostravě. Vedle hracího automatu si odložil cigarety a svůj mobilní telefon. Po chvíli od hracího automatu odešel ven si zakouřit, avšak telefon zanechal v kasinu. Tohoto měl využít obviněný, který měl sedět u vedlejšího hracího automatu, odložený telefon si přisvojit a následně s ním odejít z kasina. Po návratu poškozený zjistil, že mobilní telefon se na svém místě již nenachází a o tomto informoval obsluhu kasina. Ta následně událost oznámila policii. V rámci prověřování případu byly získány poznatky k podezřelému muži. Tento byl v krátké době zadržen a obviněn. Svým jednáním měl čtyřiatřicetiletý muž způsobit škodu kolem dvaceti tisíc korun, která dosud nebyla objektivizována znalcem. Za uvedené jednání mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Mobilní telefon byl policisty vypátrán a vydán majiteli.

 

Odložená peněženka

Ostravští policisté prověřují případ další majetkové trestné činnosti. Dvacetiletý poškozený si měl při nakládce věcí do osobního motorového vozidla odložit na jeho střechu svou peněženku s finanční hotovostí a platební kartou. Následně do vozidla nastoupil a odjel s ním do další části Ostravy. Po projetí několika ulic si toto uvědomil, zastavil vozidlo, ale peněženka se na střeše již nenacházela. Jeho pátrání po stejné cestě zpět bylo rovněž neúspěšně. Poškozenému muži měla vzniknout škoda 1200 korun. V případě dopadení pachatele mu za přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice