12. 1. 2018

Maření přípravy a průběhu voleb a referenda

Dne 11. 1. 2018 kolem 21.30 hodin jsme přijali oznámení ženy o skutečnostech, které je nutno objasnit. K objasnění okolností události zahájili ostravští policisté úkony trestního řízení pro trestný čin maření přípravy a průběhu voleb a referenda. Dosud neznámý pachatel měl v období bezprostředně před volbou prezidenta České republiky (konkrétněji v době od 9. 1. 2018 do 11. 1. 2018) umístit do schránek domu v Ostravě-Zábřehu na ulici Volgogradské letáky s nepravdivou informací. Autor sdělení nabádá voliče prezidenta Miloše Zemana, aby nevyužili svého práva volit ve dnech 12. ledna a 13. ledna 2018. Autor letáku v textu tvrdí, že v letošním roce došlo ke změně a prezident postupuje přímo do dalšího kola voleb. Pachatel v textu předmětného letáku nabádá voliče prezidenta Miloše Zemana, aby své právo volit využili až v termínu 25. a 26. ledna 2018. Toto nepravdivé sdělení je šířeno rovněž prostřednictvím internetu. Kriminalisté započali prověřovat veškeré související informace. Žádáme občany, kterým byl předmětný leták s nepravdivým sdělením doručen, aby nás kontaktovali na lince 158. Za pomoc děkujeme.

 

Vydírání a nebezpečné pronásledování

Policisté z obvodního oddělení v Novém Jičíně ve středu 10. ledna 2018 zahájili úkony trestního řízení pro přečin vydírání a přečin nebezpečného pronásledování. Těchto trestných činů se měl dopustit dvaašedesátiletý muž z Novojičínska tím, že opakovaně a dlouhodobě kontaktuje, a to jak osobně, tak prostřednictvím emailových zpráv manželský pár, kterému posílá výhružné a urážlivé zprávy a dožaduje se finanční hotovosti. Tento jeho nátlak se stále stupňoval až nakonec ve středu 10. ledna manželský pár slovně i fyzicky napadl. Pachateli za uvedené jednání hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až čtyři léta.

 

Kradl ve školce

Ve středu 10. ledna 2018 v ranních hodinách vnikl do neuzamčené budovy jedné z mateřských škol v Příboře neznámý zloděj. Využil v té době ještě neuzamčených vstupních dveří, vešel dovnitř, kde v kanceláři a šatně našel kabelky zaměstnankyň, které prohledal a odcizil z nich peněženky. Celkem způsobil škodu za téměř 8 tisíc korun. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za toto jednání hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice