12. 1. 2023

Žádost o svědecké informace k dopravní nehodě mezi osobním automobilem a chodkyní

Policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně v úzké spolupráci s novojičínskými policisty a kriminalisty v těchto dnech intenzivně prověřují případ kolizní situace v dopravě, který se stal pětatřicet minut po šestnácté hodině odpolední 10. ledna 2023 na ulici Zborovské v Novém Jičíně. Zároveň v této souvislosti žádají další přímé svědky této dopravní nehody mezi osobním automobilem a chodkyní, aby se se svými informacemi ozvali npor. Ing. Filipu Gregorovi na novojičínské policejní číslo 974 735 250 nebo mobilní telefon 607 097 521. Případné svědecké informace a kladné poznatky jsou velmi důležité pro řádné zadokumentování spisového materiálu.

Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno, tak ve výše uvedené době řídil 60letý muž ze Vsetínska osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia po silnici číslo I/57 ulice Zborovské v Novém Jičíně, a to ve směru z Nového Jičína na obec Bludovice, přičemž na vyznačeném přechodu pro chodce s největší pravděpodobností zcela přehlédl zde jdoucí 49letou místní ženu. Po střetu přední části automobilu s tělem upadla chodkyně na zem a bylo jí způsobeno zranění s nutností transportu a lékařského vyšetření a ošetření ve Fakultní nemocnici s Poliklinikou v Ostravě- Porubě. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechová zkouška i test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v těle řidiče vyzněl negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 10 tisíc korun.

 

Krádež stíracích losů v prodejně tabáku novojičínského nákupního centra

V blíže neuvedené době mezi dvanáctou hodinou polední a šestnáctou hodinou odpolední 11. ledna letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Přemyslovců v Novém Jičíně přečin krádeže tím, že v prodejně tabáku a novin v prostorách zdejšího nákupního centra využil nepozornosti obsluhy a odcizil nejméně 80 kusů různých druhů stíracích losů (Královská 7, Mega Rentiér, Zlatá rybka a Poklad) v různých nominálních hodnotách, čímž poškozené právnické osobě z Prahy vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 16 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených losů, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Krádeže palivového dřeva a uhlí napříč okresy Opava, Bruntál a Nový Jičín

Policisté z územních odborů Policie České republiky v Bruntále, v Novém Jičíně a v Opavě v těchto dnech přijali oznámení o krádežích dřeva či uhlí na teritoriu jejich služebního obvodu a v daných protiprávních jednáních majetkového charakteru zahájili úkony trestního řízení pro řádné prověření všech skutečností, mající znaky přečinu krádeže. Jakékoli informace, které by tak vedly k řádnému objasnění spisových materiálů, k zjištění osob pachatelů či k nálezům odcizeného dřeva a uhlí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

V blíže neustanovené době na konci loňského roku nebo začátkem letošního roku doposud neznámý pachatel odcizil z volně přístupné plochy poblíž tak zvaného Bystrého potůčku na katastru obce Tichá nejméně 14 metrů krychlových dřevní hmoty (kulatiny jasanu, olše a vrby) různých délek a o různém průměru, čímž poškozenému 70letému muži z Frýdeckomístecka vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 14 tisíc korun. Tímto případem se zabývají policisté z Obvodního oddělení ve Frenštátě pod Pradědem.

Na přelom roků 2022 a 2023 se doposud neznámá osoba po přestřižení drátěného oplocení vloupala do areálu uhelných skladů v obci Čermná ve Slezsku, odkud následně postupně odcizila nejméně 600 kilogramů hnědého i černého palivového uhlí (hnědý ořech, hnědá kostka a černé uhlí s označením ETP), čímž poškozené právnické osobě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 10 tisíc korun. Tuto trestnou činnost intenzivně prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Vítkově.

Mezi šestým a jedenáctým lednem tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal shora uvedený přečin krádeže i v katastru obce Radim, kdy od jedné z lesních cest odcizil 35 kubíků volně odloženého palivového dříví (převážně smrk a modřín), čímž poškozené společnosti vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 60 tisíc korun. Tato záležitost je nadále v gesci policistů z Obvodního oddělní v Krnově.

 

Silniční kontrola prokázala řidiče osobního automobilu s vysloveným zákazem řízení

V těchto dnech policisté z opavského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání 30letému muži z Opavska, neboť tento měl třicet minut po jednadvacáté hodině večerní 11. ledna 2023 řídit po ulici U Lučního mlýna v Opavě-Kateřinkách osobní motorové vozidlo tovární značky Mazda 6, ač má v této chvíli vysloven status neřidiče. Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno, tak shora uvedený muž byl stavěn strážníky Městské policie Opava, přičemž se při silniční kontrole snažil utéci, což se mu nepodařilo (hlídka strážníků opavské Městské policie jej dostihla poblíž místa silniční kontroly na ulici Junácké v Opavě-Kateřinkách) a byl zadržen do příjezdu přivolané služby konající policejní autohlídky z Obvodního oddělení v Opavě. Důslednými lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že výše jmenovaný 30letý muž má v současné chvíli vysloven rozhodnutím Magistrátu města Opavy zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do srpna letošního roku. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice