12. 11. 2019

Případ krádeží dvou kabelek v budově kopřivnického Kulturního domu

Okolo jedenácté hodiny dopolední 8. listopadu letošního roku doposud neznámá osoba spáchala v budově Kulturního domu na ulici Obránců míru v Kopřivnici přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že odcizila dvě volně odložené dámské kabelky. Poškozené 31leté ženě z Frenštátu pod Radhoštěm byla odcizena dámská kabelka šedé barvy s mobilním telefonem značky Huawei P Smart černé barvy, s látkovými kalhotami tmavě šedé barvy, s halenkou černé barvy a s dámskou peněženkou tmavě béžové barvy, v níž se nacházely její různé osobní doklady, platební karta a finanční částka na hotovosti ve výši tisíc korun. Druhá volně odložená kabelka černé barvy byla majetkem poškozené 42leté ženy z Kopřivnice a nacházel se v ní svazek klíčů a dále dámská kožená peněženka šedé barvy s finanční hotovostí ve výši 900 korun, s různými osobními doklady a s platební kartou. Celková hmotná škoda na majetku byla poškozenými osobami vyčíslena na finanční částku ve výši přes 12 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, dokladů, platebních karet a financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731.

 

Novojičínský recidivista spáchal další majetkovou trestnou činnost

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže místnímu 43letému muži, neboť tento v pozdních večerních hodinách 8. listopadu letošního roku odcizil peněženku s finanční hotovostí a mobilní telefon. Jak bylo prověřováním místně příslušných policistů prokázáno, tak podezřelý muž využil podnapilosti poškozeného 61letého muže, který na chvíli usnul na lavičce v areálu autobusového nádraží na ulici Sokolovské v Novém Jičíně a odcizením věcí z jeho volně odložené příruční tašky mu způsobil celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši přes 3 tisíce korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru objasnili novojičínští policisté v úzké spolupráci s kriminalisty, přičemž lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u 43letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozhodnutím Okresního soudu v Novém Jičíně k trestu obecně prospěšných prací o výměře 120 hodin, které do současné doby nevykonal.

 

Krádež elektrokola od domu v obci Bernartice nad Odrou

V blíže neustanovené době od devatenácté hodiny 8. listopadu do polední doby 9. listopadu tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal v obci Bernartice nad Odrou přečin krádeže tím, že od jednoho z bytových domů odcizil pánské elektrické jízdní kolo značky Cube Reaction One černo-červené barvy s odnímatelnou baterií značky Bosch, čímž poškozenému 47letému místnímu muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 40 tisíc korun. Tento případ protiprávního jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného elektrokola, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Dopravní nehoda silně podnapilého řidiče osobního automobilu v Příboře

Okolo dvaadvacáté hodiny 8. listopadu 2019 řídil 49letý muž z Frýdku-Místku osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Fabia po ulici Frenštátské v Příboře, a to ve směru jízdy od Kopřivnice do centra města, přičemž při projíždění levotočivou zatáčkou vyjel vpravo mimo komunikaci, kdy s automobilem sjel z násypového svahu a narazil do oplocení zdejších zahrádek. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši několika tisíc korun. Odborné měření dechovými zkouškami prokázalo, že řidič vozu je pod silným vlivem alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 2 promile alkoholu v dechu. Výše jmenovaný 49letý muž s naměřenými hodnotami souhlasil, nepožádal o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči), na místě mu byl zadržen řidičský průkaz, bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a již nyní je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Vloupání do stavebních buněk a pracovních strojů v Novém Jičíně

Od osmnácté hodiny podvečerní 6. listopadu do sedmé hodiny ranní 7. listopadu tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal v prostoru stavební parcely na ulici Hřbitovní v Novém Jičíně přečin krádeže tím, že se vloupal do zde instalovaných třech stavebních buněk, ze kterých postupně odcizil svářečku, nivelační laser bagru, naftovou elektrocentrálu a benzínovou elektrocentrálu. Dále z vedle zaparkovaného pracovního stroje – pásového bagru po vypáčení víčka palivové nádrže odčerpal a odcizil 350 litrů motorové nafty a z nedaleko odstaveného nákladního motorového vozidla – tahače značky Iveco stejným způsobem odcizil 360 litrů motorové nafty. Poškozeným soukromým společnostem z Přerovska, z Novojičínska a z Ostravska tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 256 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených stavebních nářadí, přístrojů a pohonných hmot, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice