12. 4. 2011

Vykopl dveře do cizího bytu

Novojičínsko – Ve značné podroušeném stavu vykopl dveře do bytu bývalé přítelkyně.
Z přečinů porušování domovní svobody a krádeže je podezřelý 44letý muž z Kopřivnicka. Podezřelý muž měl v pátek 8. dubna v podvečer vykopnout vstupní dveře do bytu bývalé přítelkyně v Kopřivnici. V bytě usnul a spal, až do večerních hodin, kdy se domů vrátila jeho majitelka. V bytě bývalou přítelkyní po předchozí slovní rozepři fyzicky napadl. Při odchodu poškozené odcizil její kabelku, ve které měla peníze, doklady a další věci. Kabelka bez peněz byla poté nalezena v jednom kopřivnickém baru, kde jí pachatel zanechal servírce. Poškozením vstupních dveří způsobil škodu za tři tisíce korun. Okolnosti případu jsou nadále v šetření kopřivnických policistů.

  

 

Další opilí řidiči za volantem

Téměř každý den se novojičínští policisté setkávají s případy opilých řidičů, kteří usednou za volant značně posilnění alkoholem. Jeden z takových případů se odehrál v pátek 8. dubna ve večerních hodinách, kdy naboural do zaparkovaného vozidla na parkovišti ulice Štramberská v Kopřivnici padesátiletý řidič z Kopřivnice. Provedenou dechovou zkouškou mu byla naměřena hodnota 2,58 promile alkoholu a opakovaná zkouška byla s výsledkem 2,36 promile alkoholu. Ke zranění osob nedošlo. Způsobena škoda na zaparkovaném vozidle nebyla doposud majitelem vyčíslena.
Přes tři a půl promile měl řidič, který byl v pondělí 11. dubna odpoledne kontrolován policisty na ulici Dostála Bystřiny v Novém Jičíně. Dvaačtyřicetiletý řidič vozidla Škody Octavia nejdříve nadýchal 3,52 promile a následná zkouška vykázala hodnotu 3,61 promile alkoholu. Podezřelý s naměřenými hodnotami souhlasil.
Oba muži nyní čelí podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí jim až jeden rok odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

 

Na diskotéce přišel o mobil a peníze

Na návštěvu jedné z novojičínských diskoték bude asi se špatnou vzpomínat pětatřicetiletý cizinec. V noci ze soboty na neděli 10. dubna mu v nestřeženém okamžiku zloděj odcizil z kapsy kalhot peníze a mobilní telefon. Způsobena škoda přesáhla částku šestnáct tisíc korun.

 

Krádež pneumatik a disků

V noci na 11. dubna odcizil neznámý zloděj ve Studénce pneumatiky a disky v hodnotě přes třicet tisíc korun. Pachatel nejdříve vnikl na pozemek a z přístavku garáže u rodinného domku odcizil celkem čtyři pneumatiky Mischelin, další čtyři pneumatiky Dunlop a tři kusy hliníkových disků včetně pneumatik Continental. Policisté ze Studénky případ prošetřují pro přečiny krádeže a porušování domovní svobody. V případě dopadení pachateli hrozí až dvě léta odnětí svobody.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice