12. 4. 2018

Celkem 29 kvízomatů uvízlo v síti ostravských celníků.

V uplynulých dnech probíhala na území České republiky celostátní kontrolní akce s názvem „STAR“ se zaměřením na provozovatele technických zařízení typu Kvízomat. Kvízomat je výherní automat, který se od těch klasických liší tím, že před samotnou hrou pokládá hráčům snadné kvízové otázky. Po jejich zodpovězení se však chová jako klasický výherní loterijní automat nebo se otázky objevují v průběhu jednotlivých kol hry. Moravskoslezští celníci provedli kontrolu v pěti provozovnách, při nichž zadrželi 29 protiprávně provozovaných technických zařízení nazývaných iStars a Diamond level. Provozovatelé heren se snaží prostřednictvím kvízomatů obejít zákon. Za toto protiprávní jednání jim hrozí až padesátimilionová pokuta. Případ je nadále v šetření.

 

 

Odcizené lešení

 Přečinem krádeže se začali v uplynulých dnech zabývat fulnečtí policisté. Dosud neznámý pachatel měl v době od 15:00 hodin dne 6. dubna do 7:45 hodin dne 10. dubna odcizit po překonání zajištěné branky na ulici Zámecká z prostranství Knurrůva paláce uskladněné lešení v hodnotě 50 tisíc korun. Pachateli nyní hrozí v případě dopadení trest odnětí svobody až na pět let. Policisté v této souvislosti žádají občany, kteří by k dané věci mohli poskytnout jakékoliv informace, aby je kontaktovali na telefonním čísle 735 721, či zavolali na bezplatnou linku 158. Za zveřejnění a pomoc občanů děkujeme.

 

Ohrožování výchovy dítěte

Až dvouletý pobyt za mřížemi hrozí osmačtyřicetileté ženě z Kopřivnice, která je podezřelá z trestného činu ohrožování výchovy dítěte. Toho se měla dopustit tím, že od září loňského roku do dubna letošního roku opakovaně nezajistila řádnou školní docházku svého nezletilého syna, který má za dané období zameškaných a neomluvených více jak 100 vyučujících hodin.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice