12. 5. 2014

Zachraňujeme životy

V pátek 9. 5. 2014 v čase mezi 8-13 hodinou, poskytovali řidiči první pomoc dospělým i dětem. Při společné preventivní akci novojičínských policistů, studentů Mendelovy střední zdravotnické školy, Českým červeným křížem, Besipem a ZP MV, si měli projíždějící řidiči možnost vyzkoušet poskytování první pomoci při resuscitaci dospělých i dětských figurín. Na benzínové čerpací stanici v obci Libhošť, hlavním tahu silnice z Nového Jičína na Příbor, získávali dovednosti řidiči automobilů společně se svými spolujezdci. Masáž srdce nacvičovaly také malé děti, které s napětím pozorovaly výkladu studentů a zdravotníků.

Samotným nácvikem prošlo téměř 400 účastníků provozu. Někteří z nich si měli možnost vyzkoušet také brýle simulující pocit vnímání pohledu opilého člověka s chůzí mezi kužely. Při plném vědomí tak zjišťovali, jak je chování jedince ovlivněno alkoholem. Ačkoli každodenní situace na silnících nás přesvědčuje, že opilí či zdrogovaní řidiči jezdí, při samotné akci jsme nezjistili jediného ovlivněného. V průběhu akce jsme se nesetkali s negativními ohlasy, stejně jako loni se pár řidičů či spolujezdců vyhýbalo možnosti nácviku s argumentací, že to umí, že to nebudou potřebovat. Potěšující pro nás je, že alespoň část řidičů a spolujezdců si nácvik vyzkoušela a v případě dopravních nehod budou schopni pomoci zraněným. Nikomu tuto situaci v reálu nepřejeme zažít, nicméně společným nácvikem jsme udělali silnice o něco bezpečnější.

Zachraňujeme životy PČR (1) Zachraňujeme životy PČR (2) Zachraňujeme životy PČR (3) Zachraňujeme životy PČR (4) Zachraňujeme životy PČR (5) Zachraňujeme životy PČR zachranujeme_zivoty PCR (9) zachranujeme_zivoty PCR (10) zachranujeme_zivoty PCR (11) zachranujeme_zivoty PCR (12)

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice