12. 7. 2016

Odcizil brusle a hokejky

Kopřivničtí policisté vyšetřují vloupání do rodinného domu. K vniknutí do neobydleného rodinného domu oznámil poškozený majitel v pondělí 11. 7. 2016. Doposud neznámý pachatel využil nepřítomnosti vlastníka nemovitosti a v průběhu čtyř dní, od čtvrtka 7. 7. 2016 do pondělí, se do něj vloupal. Celý dům prohledal a následně vnikl násilím do garáže domu, z které odcizil troje pánské brusle a deset hokejek zn. Bauer. Krádeží věcí i poškozením vznikla majiteli škoda ve výši téměř 70 tisíc korun.

 

Odčerpal naftu

Poškozením stavebních strojů vznikla firmě téměř deseti tisícová škoda. Doposud neznámý pachatel vnikl násilím do zaparkovaných pracovních strojů u dálničního přivaděče v katastru obce Bílov.   Násilím překonal dveře kabin strojů Takeuchi, vnikl dovnitř a poničil jejich přístrojovou desku. Poté odstranil víčka palivových nádrží a odčerpal z nich téměř 200 litrů motorové nafty. V prvotním oznámení poškozená firma vyčíslila předběžně vzniklou škodu na téměř 10 tisíc korun. 

 

Vzal, co mu nepatří

V roztržitosti zanechal poškozený 5 tisíc v platebním terminálu. Když se vrátil, peníze tam již nebyly. Frenštátští policisté prověřují okolnosti ponechání si finanční hotovosti s podezřením ze spáchání přečinu zatajení věci. Doposud neznámý pachatel vybral z platebního terminálu finanční hotovost, kterou tam před ním zanechal skutečný vlastník účtu. Podle dosavadního zjištění a oznámení poškozeného mělo k tomuto jednán dojít v pondělí mezi 18 až 20 hodinou na ul. Horní ve Frenštátě pod Radhoštěm. Nálezce, který si peníze ponechal, je doposud nevrátil, ani neodevzdal do banky či na policii. (Zatajení věci se dopustí ten, kdo si přisvojí cizí věc nebo jinou majetkovou hodnotu nikoli nepatrné hodnoty, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné. Za toto jednání bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.)

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice