12. 8. 2016

 

 Vyhrožuje babičce

V policejní cele skončil 20letý muž, který vyhrožoval zabitím své babičce. Ta z obavy o svůj život mu vydala po slovních nadávkách i fyzickém útoku finanční hotovost.

Z dosavadního šetření vyplynulo, že toto agresivní útočné chování přetrvává již déle jak dva roky, vůči svým prarodičům, s kterými žije ve společné domácnosti. Při včerejším incidentu použil agresivní vnuk mimo slovních také fyzické výhrůžky. Jeho agresivní, útočné chování se od ranních hodin stupňovalo. Z postupného slovního vyhrožování a nadávek přešel k fyzickým útokům, bez nutnosti lékařského ošetření. Z obavy o svůj život prarodiče přivolali policisty.

Policejní hlídka vyhodnotila situaci s ohledem na opakovanost útoků, jako nebezpečnou. Agresivního vnuka zadrželi a umístili do policejní cely. Po provedeném výslechu poškozených a zjištěných okolnostech mu následně policejní komisař sdělil obvinění pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež a přečinu nebezpečného vyhrožování.

 

Dva zákazy a přesto jezdí

I přes dva zákazy řízení, které mu udělil městský úřad ve Frenštátě pod Radhoštěm a Magistrát města Frýdek-Místek na 20 měsíců si 32letý řidič vozidla Ford Fokus z Dolní Bečvy nic nedělá. Frenštátští policisté jej kontrolovali v Lichnově krátce před půl jednou v noci. Tímto svým arogantním jednáním vůči společnosti si přivodil trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí ve zkráceném řízení.    

 

Odcizená Š Octavia

Odcizení vozidla zn. Š Octavia nahlásil poškozený kopřivnickým policistům. K samotné krádeži mělo dojít v průběhu dopoledních hodin 11. 8. 2016 v Kopřivnici na ul. I. Šustaly. Majiteli odcizením vozidla vznikla škoda ve výši 190 tisíc korun. Po vozidle i pachatelích je vyhlášeno pátrání. Kopřivničtí policisté zjišťují možné svědky události a také dostupné kamerové záznamy k vyhodnocení celé události a zjištění pachatelů. Informace k samotné krádeži i okolnostem je možné sdělit na policejním oddělení osobně či telefonicky na čísle 974 735 731.

 

Co jezdí na silnicích

Během silničních kontrol se dopravní policisté setkávají s různými technickými stavy vozidel, či nebezpečným zajištěním převáženého nákladu. Přiložené snímky dokladují, že „lze jezdit“ i s prasklými brzdovými kotouči, obyčejným sklem v okně autobusu, v kterém jsou převážení cestující, amatérsky prořezaným dezénem pneumatik a dalšími skutečnostmi.

 výhled v zorném poli řidiče  (1)prasklé brzdové kotouče - kopienebezpečně uložený náklad, přetížený vozík(2) - kopienedovoleně přesahující náklad - kopie
OLYMPUS DIGITAL CAMERAzářezy v pneumatikáchširší o více než 1 metr - kopienekvalitní upevnění nákladu - kopie

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice