13. 11. 2015

Podvod na bankovním účtu

Poškozený přišel o 260 tisíc korun. Později zjistil, že své přístupové hesla poskytl nechtěně pachateli prostřednictvím falešných stránek banky, tzv. Phisingem.  Samotnou krádež financí z účtu prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu podvodu, zločinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Tohoto jednání se měl dopustit doposud neznámý pachatel v období od měsíce října do listopadu letošního roku. Podvodně získané přístupové hesla použil k vyvedení financí z účtu poškozeného a následného převodu na další účet. Prevencí proti těmto podvodům je kontrola adresy domovského bankovního domu „http. ….“. Při zadání pouhého názvu banky do „vyhledávače“ může dojít k přesměrování na falešné podvodné stánky a mnohdy nevědomky tak vlastník účtu zadá hesla podvodníkům. Takřka každá banka upozorňuje své klienty na tento způsob podvodů. Na jejich internetových stránkách jsou přesné postupy jak nebýt podveden a to i mnohdy názorně pomocí videa. 

 

Pojistný podvod s automobilem

Prověřujeme oznámení týkající se podezření z podvodu v souvislosti s opětovným hlášením pojistné události. Z doposud zjištěného prověření je možné, že poškození vozidla z prosince 2012 je z části totožné s poškozením nahlášeným dne 22. 3. 2013, doplněné masivnějším poškozením nesoucím znaky a souvislosti plánovaného a úmyslného najetí na svodidlo, tedy že došlo k rozsáhlejšímu poškození již dříve poškozené a neopravené plochy. Poškozené pojišťovně došlo uplatněním pojistné události ze strany pojištěného ke škodě téměř 100 tisíc korun.

 

Viditelnost-být viděn

Dopravně bezpečnostní akce zaměřená na chodce a cyklisty, jejich viditelnost v silničním provozu a předání inoformací o důležitosti být viděn. Ve středu 11. listopadu 2015 v podvečerních hodinách oslovovali novojičínští policisté na několika místech v okrese chodce a cyklisty. Pomocí reflexních pásků je upozorňovali na nutnost být na silnici viděn. Jedním z těchto míst byly přechody pro chodce na ulici Palackého v Novém Jičíně u vlakového nádraží. Frekventovaným místem prošlo několik desítek dětí a rodičů, maminek s kočárky, cyklistů i seniorů. Oslovení potvrdili, že je provoz na silnicích stále větší. Uvědomovali si, že odpovědnost za jejich bezpečí na silnicích není jen na straně řidičů, ale také na nich samotných. Připouštěli, že oblečení dospělých není vybaveno reflexními prvky a tak přivítali rozdávané doplňky – reflexní pásky, které mají zvýšit jejich bezpečí za snížené viditelnosti.

Vidíme se- preventivní kampaň v Novém Jičíně, foto por. Mgr. Petr Gřes 2015 (1) Vidíme se- preventivní kampaň v Novém Jičíně, foto por. Mgr. Petr Gřes 2015 (7) Vidíme se- preventivní kampaň v Novém Jičíně, foto por. Mgr. Petr Gřes 2015 (9)

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice