13. 12. 2017

Boční vítr způsobil převrácení přívěsu

Včera, krátce před půl sedmou ranní, došlo nedaleko Příboru k dopravní nehodě. Šestapadesátiletý řidič nákladního vozidla s přívěsem zde nepřizpůsobil rychlost jízdy špatným povětrnostním podmínkám. Díky silnému bočnímu větru došlo k převrácení přívěsu, což způsobilo zablokování obou jízdních pruhů silnice č. I/58 vedoucí z Příboru na Kopřivnici. Následky dopravní nehody byly likvidovány až do odpoledních hodin. U řidiče byla provedená dechová zkouška s negativním výsledkem. Škoda, která na nákladním vozidle a přívěsu vznikla, byla předběžně vyčíslena na více jak 150 tisíc korun.

 

Neomluvená absence

Sdělení podezření pro přečin ohrožování výchovy dítěte si vyslechla 38letá matka 11leté žákyně. Žena byla přitom v roce 2016 již odsouzena pro předmětný trestný čin, přičemž jí soud uložil trest odnětí svobody podmíněně se zkušební dobou, která má skončit v první půli roku 2018. I přes tuto skutečnost neměla žena učinit opatření směřující k zajištění docházky dcery do základní školy. Dítě tak mělo bez řádné omluvy zameškat celkem 124 vyučovacích hodin. Žákyně neměla školu navštěvovat v období posledních týdnů září do poloviny listopadu 2017. U dcery tak mohla matka vyvolat nebezpečí vzniku nežádoucích sklonů a osvojení si laxního přístupu k plnění povinností základní školní docházky a závažným způsobem tak mohla porušit svou povinnost vyplývající z rodičovské zodpovědnosti. Vzhledem k faktu, že mohla čin spáchat opětovně a po delší dobu, hrozí jí nyní další trest, konkrétně trest odnětí svobody až na pět let.

 

Usnul za volantem

Dopravní policisté z Nového Jičína vyjížděli k dopravní nehodě, která se stala nedaleko obce Mošnov. Dvaadvacetiletý řidič vozidla Škoda Fabia, který jel směrem na Příbor, usnul za volantem a vjel do protisměru, kde v danou chvíli projížděla dvaačtyřicetiletá řidička. Ta aby zabránila střetu vozidel, strhla řízení svého vozu ke krajnici, kde bočně narazila do svodidla. Žena naštěstí během nárazu neutrpěla žádné zranění. Vozidlo, ve kterém se nacházel spící řidič, dále pokračovalo v jízdě v protisměru, kde čelně narazilo do osobního automobilu, ve kterém se nacházel dvaašedesátiletý řidič a vedle něj o sedm let starší spolujezdkyně. Během tohoto nárazu byly všechny tři zúčastněné osoby zraněny a musely být převezeny do nemocnice k dalšímu ošetření. Z důvodu úniku provozních kapalin musel na místě nehody zasahovat hasičský záchranný sbor. Řidič, který usnul za volantem a způsobil dopravní nehodu, je nyní podezřelý z přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti, za který mu v případě odsouzení hrozí až jeden rok za mřížemi nebo zákaz činnosti. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na více jak půl milionu korun.  

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice