13. 2. 2012

Lákal chlapce do auta

Prověřujeme oznámení týkající se informace o snaze nalákat dítě-chlapce do vozidla s nabídkou videoher. K tomuto jednání mělo dojít dne 26. ledna ve Skotnici. Podle prvotních zjištěných informací se mělo jednat o muže, který se pohyboval v obci Skotnice osobním motorovým vozidlem šedé nebo stříbrné barvy. Pracujeme s popisem muže, který měl být štíhlé postavy, krátce střižených tmavých vlasů a má nosit brýle.  Ihned po přijatém oznámení jsme na případu začali pracovat. V souvislosti s touto informací bezprostředně po oznámení jsme učinili preventivní opatření. O této skutečnosti jsme informovali vedení škol a také obecní úřady ve Skotnici a okolí. Školy informaci předaly žákům i rodičům. 
Na případu nadále intenzivně pracujeme, prověřujeme zjištěné skutečnosti, tipujeme možné osoby. Naší policisté ve zvýšené míře hlídkují v terénu. Doposud se nám však nepodařilo zjistit informace, které by nás přivedly na stopu tohoto muže. Je důležité, aby dospělí – rodiče opětovně promluvili se svými dětmi o pravidlech bezpečného chování. Přivítáme informace o výskytu podezřelého chování týkající se možného obtěžování dětí a to pokud možno ihned bez dalšího zprostředkování telefonicky na linku 158.  

 

Mobily táhnou

Zaručená koupě špičkových mobilních telefonů, jedině přes inzerát.  Podvedených lidí, kteří naletěli prodejcům nabízejícím mobilní telefony v inzercích, je stále mnoho. Lákavá nabídka přivádí lidi k pláči. Důvěřivě zasílají peníze předem na účet prodejce, a v tom lepším případě dostanou alespoň krabici s nějakou cetkou nebo kamenem. Poslední dva případy, které vyšetřujeme, se odehrály v měsíci lednu a únoru. V obou případech zájemci kontaktovali prodejce prostřednictvím inzerátů. Jednou to byl IPhone za 8.500 podruhé Samsung za 7.000 korun. Po vzájemné přesvědčivé komunikaci emailem zaslali kupující peníze předem na účet prodejci. Protože jim nic nepřišlo, kontaktovali policii s tím, že byli podvedeni. Podvodníci využívají různé způsoby komunikace tak aby po získání peněz nemohli být následně zjištěni. Vystupují pod falešnou identitou, používají několik telefonních čísel i bankovních účtů. Doporučení je jediné, ne všechny lákavé nabídky jsou nakonec tak výhodné jak vypadají.   Jednotlivé případy prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu podvodu.

Krádeže mobilů

 

Kradl plyn

Gumovou hadicí se připojil na zaslepenou přípojku plynu 36letý muž z Příbora.  V době dvou měsíců tak neoprávněně odebíral plyn k vytápění svého obydlí. Škoda, kterou způsobil, zjevně přesáhla 5tisíc korun. Jeho jednání prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu krádež.

   

 

Odcizil bavoráka

V BMW 330I, zlaté metalízy jezdí v tuto chvíli někdo jiný než majitel. Vozidla RZ 7T1 6805 odcizil zloděj z parkoviště v Trojanovicích včerejšího dne mezi půl jedenáctou a čtvrtou hodinou denní. Po vozidle jsme vyhlásili pátrání. Případ prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci. Pachateli tohoto jednání hrozí trest odnětí svobody v délce dvou let.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice