13. 5. 2016

Vloupal se do prodejen

Začátkem měsíce dubna letošního roku se vloupal tehdy neznámý pachatel do prodejny sportovního oblečení a vybavení v Novém Jičíně. Násilím překonal vstupní dveře a z prodejny odcizil zboží a peníze v hodnotě více jak 40 tisíc korun.

V tomto týdnu však kriminalisté zjistili, kdo uvedený skutek spáchal. Podezřelým je 25letý muž z Karvinska, který má na svědomí také další vloupání v okrese Nového Jičína. Druhou prodejnou, do které vnikl, je prodejna v Kopřivnici. Dne 31. 3. 2016 překonal obdobným způsobem vstupní dveře, vnikl dovnitř a při odchodu za sebou zanechal škodu na odcizených a poškozených věcech a zařízení přesahující 5 tisíc korun. Při samotném výslechu se k vloupáním doznal.

 

Zatajili údaje v žádostech

Policisté oddělení hospodářské kriminality sdělili obvinění 51letému muži a 28leté ženě s podezřením ze spáchání přečinu podvod.

Po dle zjištěných skutečností se měli dopustit podvodu svým úmyslným jednáním, zatajením skutečností, které měly vliv na vyplacení sociálních dávek. V žádostech o doplatek na bydlení a příspěvku na živobytí zatajili další příjmy na svých účtech, které byly rozhodné pro jejich přidělení. Svým podvodným jednáním měli způsobit za období od roku 2013 do srpna roku 2015 škodu ve výši vice jak 160tisíc korun.  Za toto jednání jim hrozí až 5let trestu odnětí svobody.

 

Pozměnil nemocenský lístek

Pozměněním data na nemocenském lístku si prodloužil pracovní neschopnost.

O deset dnů pracovní neschopnosti si prodloužil 25letý muž údaj na nemocenském lístku. Kontrolou před vyplacením nemocenské dávky se přišlo na to, že je tento údaj nepravdivý. V případě neprovedené kontroly by došlo k vyplacení více jak 4tisíc korun, čímž by vznikla škoda České republice zastoupené Okresní správou sociálního zabezpečení. Nyní je celá skutečnost prověřovaná s podezřením ze spáchání přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny.

 

Ani obecně prospěšné práce je nedoradí od krádeží

V tomto týdnu novojičínští policisté vyšetřují další případy krádeží věcí z prodejen osobami, které již za podobné skutky byly pravomocně odsouzeny soudem.

Jedním z prověřovaných je 23letý muž, který si z uloženého trestu ve výši 150 hodin obecně prospěšných prací nic nedělal, uložený trest doposud nevykonal a znovu kradl. Tentokrát deodorant za 110 korun v prodejně drogerie v Novém Jičíně.

Druhým je 33letý recidivista s 280 hodinami trestu obecně prospěšných prací. Také tento muž se opakovaně dopustil krádeže věcí z ochodu, kdy byl krátce po činu zadržen. Krátce před zadržením se mu podařilo odcizit z prodejny v Novém Jičíně sadu gola klíčů v hodnotě 300korun.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice