13. 5. 2019

Dopadení výrobců a dealerů pervitinu (Kopřivnice, Nový Jičín)

Obvinění pěti osob v souvislosti s výrobou a prodejem pervitinu, to je výsledek několikaměsíční precizní práce novojičínských kriminalistů.

Policistům se operativním šetřením podařilo zjistit, že tři muži mají společně na několika místech na Novojičínsku vyrábět pervitin a následně jej prodávat. Chemikálie a léky pro výrobu si muži obstarávali jak v České republice, tak v zahraničí. Dva muže, a to ve věku devětatřicet a pětačtyřicet let, se policistům podařilo zadržet přímo při výrobě pervitinu. Na místě byly zajištěny věci sloužící k výrobě této nelegální návykové látky včetně po domácku sestavené laboratoře tzv. varny. Poslední z trojice mužů pak skončil v policejních poutech ještě v týž den jako jeho dva spolupachatelé, a to v dalším místě, které organizované trojici sloužilo pro nelegální činnost. I zde byly nalezeny různé chemikálie pro výrobu pervitinu a také omamné a psychotropní látky. Muži měli společně vyrábět a prodávat pervitin od druhé poloviny roku 2018. Dva z nich jsou za tuto trestnou činnost nyní stíhání vazebně a jeden na svobodě. Všichni tři obvinění již mají za sebou bohatou trestní minulost. Dva z nich mají v trestním rejstříku 11 záznamů a třetí byl v minulosti pravomocně odsouzen dokonce již v sedmnácti případech.

Policistům se dále podařilo zjistit, že jeden z výše uvedených obviněných mužů měl vyrábět pervitin již dříve, a to se svou tehdejší přítelkyní. Společně měli v jednom z Novojičínských bytů vyprodukovat několik desítek gramů této nelegální návykové látky. Průměrná prodejní cena se pohybovala okolo 1 500 Kč za gram. Pár se následně rozešel a ve výrobě pervitinu pak pokračoval každý zvlášť. Osmatřicetiletá žena byla policisty zadržena o den později než výše uvedení muži a je stíhána vazebně. V bytě, který měla pronajatý, byla při domovní prohlídce rovněž nalezena tzv. varna a chemikálie společně s dalšími věcmi potřebnými pro výrobu metamfetaminu.

       

Pátým obviněným ve spojitosti s pervitinem byl čtyřiatřicetiletý muž z Kopřivnice, který měl od výše uvedených výrobců metamfetamin odebírat a dále prodávat. V jeho bytě byly nalezeny a zajištěny věci související s užíváním a distribucí této nelegální návykové látky. Dle zjištěných informací měl muž od počátku roku 2018 do dubna roku 2019 prodat 60 g pervitinu za 150 tisíc korun.

   

ichni výše uvedení byli obviněni z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který jim nyní hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice