14. 5. 2013

Podvod na internetu

Novojičínsko – Na konci března letošního roku vydražila prostřednictvím internetové aukci na jednom aukčním internetovém portálu paní z Novojičínska zlatou minci. Jednalo se o zlatou minci s vyobrazením Negrelliho viaduktu v Praze za cenu přes 17 tisíc korun. Na začátku dubna žena zaslala požadovanou částku na účet prodejce. Do současné doby jí nebyla vydražená mince zaslána a prodejce s ní nekomunikuje. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení směřující k prověření a objasnění skutečností nasvědčujících spáchání přečinu podvod.

 

Krádež fotoaparátu

V neděli 12. května v odpoledních hodinách došlo ve vestibulu vlakového nádraží v Kopřivnici ke krádeži fotoaparátu. Ke krádeži došlo v čase od 14.15 do 14.20 hodin. Doposud neznámý pachatel využil chvilkové nepozornosti poškozeného, který si kupoval jízdenku a z odkládacího stolku se zmocnil volně odloženého digitálního fotoaparátu. Jednalo se o takzvanou zrcadlovku NIKON D5100 s objektivem v hodnotě 15 tisíc korun, která byla uložena v látkovém obalu černé barvy s oranžovými pruhy. Kopřivničtí policisté po pachateli krádeže a odcizeném fotoaparátu intenzivně pátrají.

 

Zatajení nálezu

Doposud neznámý pachatel si přisvojil nálezem obal na notebook, ve kterém se nacházel tablet Samsung Galaxy Note. K přečinu zatajení věci došlo na konci minulého týdne. Neznámý pachatel se tabletu zmocnil z vozidla taxi na trase z Kopřivnice do Ženklavy. Způsobena škody činí jedenáct tisíc korun. Zákon zde hovoří, že ten kdo si přisvojí cizí věc nebo jinou majetkovou hodnotu, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

 

Děti rozdávaly řidičům smajlíky

Novojičínsko – Děti ze Základní školy Adolfa Zábranského v obci Rybí rozdávaly v pátek řidičům ručně namalované veselé, nebo zamračené „smajlíky“. Celkem šestnáct dětí z rybské základní školy rozdávaly v pátek 10. května v odpoledních hodinách řidičům veselé, nebo naopak velmi zamračené „smajlíky“. Obec Rybí patří mezi tzv. průjezdové obce ve směru od Štramberka a Kopřivnici na Nový Jičín. Děti, které zvítězily v předchozí výtvarné soutěži s názvem „Policie očima dětí“, byly rozděleny do dvou skupin po osmi. Na prvním stanovišti u stacionárního radaru při vjezdu do obce od Nového Jičína děti zaznamenaly počet projíždějících vozidel a kolik z nich překročilo povolenou rychlost. Následně informace předávaly vysílačkou na druhé stanoviště. O dvě stě metrů dál na druhém stanovišti policisté zastavovali vozidla. Po dobu preventivní akce projelo ve směru od Nového Jičína přes 250 vozidel. Společná dopravní akce dětí a policistů trvala přes hodinu. Příjemné zjištění bylo, že děti spíše děkovaly řidičům za to, že jezdí ohleduplně a rozdávaly víc smajlíků. Bohužel téměř padesát řidičů během preventivní akce překročili povolenou padesátku. Nejvyšší rychlost byla naměřena řidičce šerného BMW, která jela rychlostí 79 km/h. Mnohé řidiče jistě potěšilo, že místo postihu ve formě pokuty, dostali obrázek mračouna a domluvu od školáků s žádostí, aby se příště chovali ohleduplněji. Děti je také upozorňovaly na to, aby si na ně řidiči dávali nejen u škol pozor.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice