14. 6. 2021

Řidič osobního automobilu pod vlivem návykových látek v Kopřivnici

Chvíli před jednou hodinou ranní 11. června 2021 policejní autohlídka z kopřivnického Obvodního oddělení v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu stavěla a kontrolovala na ulici Obránců míru v Kopřivnici řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Felicia, a to 35letého muže z Novojičínska. Při této silniční kontrole zakročující policisté provedli u shora uvedeného muže odborná měření dechovými zkouškami, která vyzněla pozitivně a byly mu tak naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 2,2 promile alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz, bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření a již nyní je důvodně podezřelý z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany kopřivnických policistů a novojičínských kriminalistů.

 

Vloupání do několika rodinných domů ve Štramberku

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty prověřují tři případy vloupání do objektů rodinných domů v obci Štramberk. Jak bylo doposud zjištěno, tak neznámý pachatel v dopoledních hodinách 9. června letošního roku neoprávněně vstoupil na částečně oplocený pozemek jednoho z rodinných domů na ulici Závišické, kdy se po vypáčení plastového okna vloupal do obytných prostor daného obydlí a odcizil zde různé druhy a množství šperků. V průběhu výše uvedeného dne se po vypáčení okna či dveří vloupal také do vnitřních prostor dalších dvou rodinných domů na ulicích K Očnímu a Šňůrková ve Štramberku, ze kterých odcizil další šperky ze žlutého kovu a hodinky, čímž poškozeným třem fyzickým osobám vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 132 tisíc korun. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele těchto protiprávních jednání majetkového charakteru, mající znaky přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádeže, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Neoprávněné vniknutí do společné chodby v novojičínském bytovém domě

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení směřující k prověření a k objasnění všech skutečností nasvědčujících spáchání přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody. Této trestné činnosti majetkového charakteru se měl v době mezi dvaadvacátou hodinou večerní 9. června a šestou hodinou ranní 10. června letošního roku dopustit doposud neznámý pachatel tím, že u oplocení na společnou zahradu jednoho z bytových domů na ulici Komenského v Novém Jičíně přistavil popelnici, přes kterou vstoupil na pozemek a dále vylezl na balkón. Pootevřenými balkónovými dveřmi vešel do společných prostor domu a zde na chodbě v mezipatře a v prvním patře odcizil volně odložených osmnáct láhví piv značky Radegast a více jak jeden kilogram banánů, čímž dvěma poškozeným místním majitelům vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 600 korun. Jakékoli informace vedoucí ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice